f KLANKBORD Financiële onmondigheid van de gehuwde vrouw wordt opgeheven Getuige Ulmer herriep al zijn verklaringen in zaak-Schmidt VERTROUWELIJKE GEGEVENS DELTAPLAN GEPUBLICEERD LAFHARTIGE OVERVAL OP EEN TAXICHAUFFEUR UIT ZWOLLE Juwelen voor Grace Kelly WOENSDAG 11 APRIL 1956 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 8 WETSONTWERP BEVALT TWEEDE KAMER Stokpaardje van prof. Van Oven (Van onze parlementaire redacteur) De gehuwde vrouw is, zoals het luidt, handelingsonbekwaam. Deze handelingsonbekwaamheid acht men echter algemeen verouderd. Ook de regering vindt haar uit de tijd en diende daarom reeds geruime tijd geleden een wetsontwerp tot opheffing van de handelingsonbekwaam heid der gehuwde vrouw in. Hierin is de bepaling vervallen, dat de vrouw haar man gehoorzaamheid verschuldigd is en dat zij hem overal te volgen heeft. Dat wil uiteraard niet zeggen, dat de vrouw nu ge heel zelfstandig haar leventje kan leiden. Het huwelijk brengt name lijk niet alleen wettelijke, maar ook zeer strenge morele plichten mee. Het betekent alleen, dat een bestaande rechtsongelijkheid tussen man en vrouw werd opgeheven. „bij verlening van gen' De financiële handelingen van de vrouw ten bate van het huishouden zullen voortaan ook de man binden. De gehuwde vrouw zal kunnen ko pen en verkopen, huren en verhu ren, zonder toestemming van haar man, op dezelfde wijze als toen zij ongetrouwd was. Voor wat zij in 'n beroep of een bedrijf verdient, zal zij zelfstandig een girorekening kunnen openen en daarop gelden storten en ervan halen, evenals bij een bankrekening. De vrouw, die op huwelijksvoorwaarden is getrouwd, zal zelfstandig over haar vermogen kunnen beschikken. Zierhier de allervoornaamste bepa lingen van het wetsontwerp tot op heffing van de handelingsonbe kwaamheid van de gehuwde vrouw, dat in januari j.l. in de Tweede Ka mer in openbare behandeling geko men zou zijn indien de ziekte en het overlijden van minister Donker, de minister van justitie, dit niet had verhinderd. Het bleek, dat zijn opvol ger, prof. Van Oven, over enkele on derdelen anders dacht dan mr. Don ker. Vandaar, dat hij er de voorkeur aan gaf daarover eerst de mening van de Tweede Kamer in te winnen. Hij legde als vraagpunt, voor „Moet bij verlening van handelingsbe kwaamheid van de gehuwde vrouw de wettelijke gemeenschap van goe deren in die zin worden geregeld, a dat de rechtspositie van man en vrouw ten aanzien van de gemeen schappelijke vermogens gelijk is, of b dat de bevoegdheid van de vrouw ten aanzien van het gemeenschappelijk vermogen beperkt is". De voorlopige opvatting van minis- C.A.O. voor beambten in metaalindustrie In de vergadering van de onder handelingscommissie over een nieu we C.A.O. voor de beambten in de metaalindustrie is onder voorbe houd van goedkeuring van de leden vergaderingen van partijen en het college van rijksbemiddelaars overeenstemming bereikt over het aangaan van een nieuwe C.A.O. per 1 mei a.s. Hierin zullen alle salarisschalen met 6 procent worden verhoogd, ter wijl de reeds eerder overeengekomen verbetering van de schalen voor de jeugdige beambten er mede in zal worden opgnomen. De C.A.O. zal worden aangegaan tot einde 1956, met dien verstande dat is afgesproken dat daarna de overeenkomst met twee jaar onge wijzigd zal worden verlengd. Nadien zullen, indien dit dan mogelijk blijkt mede met het oog op de prijzen- kwestie de verbeteringen, betrek king hebbende op de denivelleringen en de verlaging van enkele leeftijds grenzen, waarover reeds eerder overeenstemming bestond, in de schalen worden verwerkt. Bovendien zullen dan de wijzigin gen in de gemeenteklasse-indeling worden aangebracht, indien deze in de C.A.O. voor de handarbeiders wor den opgenomen, alsmede veranderin gen in de salarisschalen, welke het gevolg zijn van eventuele algemene loonmaatregelen, die na 1 januari 1957 kunnen worden verwacht. OUDE ROVER. Vreemde geluiden in een trottoir te Genua maakten de nieuwsgierigheid van voorbijgangers wakker en iemand riep de politie er bij die onmiddellijk lont rook. Agen ten zetten de toegang tot de riolering af en met zaklantarens onderzocht men de buizen. Onder een juweliers zaak vond men de 76 jaar oude Egi- dio Gazzano rustig bij een kaars ge zeten bezig met het hakken van een gat in de fundamenten van de juwe lier. Eeidio die de ervaring van een half leven politioneel toezicht heeft, ging gewillig mee. VEEL GELUK. Aan mevrouw Hora ce Westgarth werd een eis tot echt scheiding toegewezen, nadat zij voor de rechter in Enfield (Engeland) had getuigd, dat haar man haar toen zij hem verliet, ernstig de hand schudde, haar veel geluk toewenste op haar verdere levensweg en vroeg, of zij de huissleutel wilde achterlaten. GEEN INVLOED. Verne Smith werd in Windsor (V.S.) vrijgesproken van het besturen van een auto onder in vloed van sterke drank, nadat hij had verklaard dat hg niet dronken kon zijn geweest: hij had nog maar vijf biertjes op van zijn dagelijkse portie van vijftien. Hij legde uit, dat bij de hoeveelheid, die hij pleegt te drinken, de alcohol geen uitwerking meer heeft. ter Van Oven luidt handelsbekwaamheid aan de gehuw de vrouw ware een wettelijke ge meenschap van goederen in die zin te regelen, dat de rechtspositie van man en vrouw ten aanzien van het ge meenschappelijk vermogen, gelijk is". De bewindsman wilde zover mogelijk gaan, waarbij hij aan zijn zijde vond prof. Oud (v.v.d.), die met enige an dere Kamerleden een amendement heeft ingediend, waarin hetzelfde standpunt wordt ingenomen. Dinsdagmiddag heeft de Twee de Kamer uitvoerig over de beide standpunten van gedachten gewis seld. De dames mevrouw Stoffels- van Haaf ten (v.v.d.), mej. Tende- loo (p.v.d.a.) en mevrouw Lips- Odinot (c.p.n.) en de heren baron Van de Peltz (c.h.), Van Rijeke- vorsel (k.v.p.) en Lemaire (k.n. p.) steunden de minister en pleit ten alleen voor volledige gelijk stelling. Prof, Gerbrandy (a.r.) en mej. Zeelenberg (p.v.d.a.) schaar den zich achter het standpunt van minister Donker. Minister Van Oven heeft zijn op vattingen bekwaam en met overtui ging verdedigd. Reeds in 1927 heeft hij een preadvies over de handelings onbekwaamheid van de gehuwde vrouw uitgebracht, waarin h\j de op heffing ervan aanbeval. SCHENDING VAN AMBTSGEHEIM? Twee weken geëist tegen journalist. Voor de Haagse rechtbank is dins dag de zaak behandeld tegen de 26- jarige journalist J. D., die ervan beschuldigd wordt in oktober 1955 'n vertrouwelijk gestencild, afschrift van 'n door liet ministerie van Ver keer en Waterstaat aan H.M. de Ko ningin gericht schrijven betreffende de z.g. Deltawet te hebben gepubli ceerd in een te Rotterdam ver schijnend ochtendblad. Tegelijkertijd werd de zaak behandeld tegen de 43- jarige archiefbediende W. K. L., werkzaam bij 't ministerie van Ver keer en Waterstaat, die dit afschrift ter hand had gesteld aan genoemde journalist. Daders waren uit Wapenveld ontsnapt Een vyftal jongemannen In de leeftyd van 18 tot 24 jaar, die zoals later is gebleken, ontsnapt waren uit een inrichting te Wapenveld, hebben maandagavond een aanslag gepleegd op de Zwolse, chauffeur G. L. De mannen riepen by het station de chauffeur aan deelden mede, dat zij naar Nunspeet gebracht wilden worden. Toen zij in OÏdebroek gekomen wa ren verzocht een van hen de chauffeur even te stoppen. Toen de chauf feur aan dit verzoek voldaan had werd hij in de wurggreep genomen en vervolgens zolang met een hard voorwerp op het hoofd geslagen, dat hjj zyn verzet opgaf. De chauffeur werden hierna de handen op de rug gebonden, waarna men hem met het gezicht in de kussens duwde, ter- wyi een mes op zyn keel werd gezet. Een der jongemannen nam het stuur over en reed de wagen via Apeldoorn naar 't „Veluws Eiland" in de nabijheid van de Woeste Hoeve aan de weg ApeldoornArnhem. Daar werd L. uit de wagen gesleept en nadat men zijn benen had vast gebonden met een leren riem en een zakdoek in zijn mond had gestopt, onder enige dennenbosjes achtergela ten. De mannen zijn hierna wegge reden in de richting Arnhem. L. die ervoor gezorgd had, enige speling te hebben, toen men zijn handen vast bond, slaagde er in zich te bevrijden en begaf zich naar het Veluws Eiland, waar hij de politie telefonisch op de hoogte stelde. Hij moest in het Julianaziekenhuls te Apeldoorn wor den verbonden. Op de plaats, waar men de chauffeur had neerj vond de politie een zakdoek, de leren riem, waarmee men zijn be nen had vastgebonden. Daders gegrepen In de loop van de nacht werd een der daders aangehouden, n.l. de 18- jarige A. B. uit Amsterdam, die zich in Arnhem had laten afzetten en naar de hoofdstad was gegaan om het verhaal aan zijn moeder op te biechten. Zy waarschuwde onmiddel lijk de politic. Dinsdag werden de vier andere knapen gegrepen. Zij waren met de gestolen auto naar de Belgische grens gereden maar even over de grens kregen zij moeilijkheden met de wagen en men zond hen toen terug Door in de finale van de wedstrijd voor paren van de 23ste wereldkam pioenschappen tafeltennis in Tokio te loinnen van het Engelse team Ann HaydonDiana. Rome, legde de Roe meense combinatie Angelica Rozeanu Ella Zeiler beslag op de beroemde en felbegeerde Corbillon-beker. De foto laat zien hoe mevrouw Ro zeanu, die reeds- zesmaal wereldkam pioene werd (links) met Ella Zeiler trots de juist verworven reuzenbeker aan de pers toont. over de grens. Nadat zij de auto in een sloot langs de weg hadden gere den in de buurt van het plaatsje, werden zij door de Koninklijke mare chaussee te Zundert gearresteerd. De vier overvallers zijn de 19-jarige H. J. P. L. uit Tilburg, de 25-jarige W. V. uit Breda, de 22-jarige P. W. V. uit Ede en de 19-jarige L. V. D., zon der vaste woonplaats. De jongens werden op transport gesteld naar Zwolle. In de inrichting ,,De Dreef", een instituut voor moeilijk opvoedba re jongens, genoten zy een beperkte bewegingsvrijheid, waarvan zij dus misbruik maakten. L. kende de journalist nog uit de tijd dat deze op het secretariaat en bij de afdeling voorlichting van het desbetreffende ministerie werkzaam was. De officier van justitie vroeg zich af of hier wel sprake is van het af geven van geheimen daar het be treffende stuk op geen enkele wijze als dusdanig was gekenmerkt. L. heeft geen bijzonder voordeel genoten van zijn daad en hij is er eigenlijk ingelopen. De officier meen de dat men in dit geval kan volstaan met een kleine geldboete van 40 gul den, subs. 20 dagen en een voor waardelijke straf van twee maan den met een proeftijd van drie jaar. Verdachte die vervolgens voor kwam, was van oordeel dat hij slechts zijn taak als journalist had vervuld. President: „Maar dit is op een niet oirbare wiize geschied. U had vooral als gewezen voorlichtings ambtenaar moeten begrijpen dat U door deze publikatie L. m moeilijk heden bracht. Ik begrijp dat een journalist gaarne met primeurs voor de dag komt, maar het is jammer dat deze primeurs niet altijd worden verkre- scrupuleuze wijze gen/' D. verdedigde zich door er op te wijzen dat het journalistieke beroep dikwijls eist dat men inlichtingen langs omwegen verzamelt. G evangenisstraf De officier van justitie achtte het betreurenswaard dat D. op het standpunt staat dat het doel de middelen heiligt. Verdachte geeft blijk van een betereurens- waardigë helers mentaliteit wan neer hij zegt dat de verantwoor delijkheid voor deze zaak bij L. zelf ligt. Spreker eiste een onvoorwaarde lijke gevangenisstraf van 14 dagen. De verdediger van D., mr. Mijs, wees er op dat D. niet doordrongen is geweest van 't vertrouwelijke ka rakter van de documenten. D. is journalistiek nog wat onervaren en de controle door zijn hoofdredactie op deze wijze is evenwel volgens de journalistieke moraal geoorloofd. Dè Franse premier, Guy Mollet, is dins dag afgetreden als voorzitter van de raadgevende vergadering van de raad van Europa. Hij bekleedde deze post se dert 1954. Koningin Juliana en Prinses Irene hebben in Den Haag een voorstelling van ,iPorgy and Bess" bijgewoond. In de pauze lieten H.M. en prinses Irene zich aan de acteurs en actrices voorstellen. Men ziet hier v.l.n.r. prinses Irenede koningin, Maria (Georgia Burkeen Bess (Ethel Ayler). Tweede Kamer is het eens met Monnet (Van onze parlementaire redacteur). De Tweede Kamer heeft zich dios- dagmiddag met 64 tegen 12 stemmen verenigd met de conclusies, waartoe de vaste commissie voor buitenland se zaken uit de Kamer gekomen was tijdens de bestudering van de gemeenschappelijke verklaring van net „Comité van actie voor de Ver enigde Staten van Europa", onder leiding van de Fransman Monnet, welke verklaring betrekking heeft op de bevordering van een supra nationale' regeling voor de zaak van de atoomenergie in Europa. Voor 't paasreces heeft de Kamer er op 23 maart uitvoerig over gesproken. Met uitzondering van de fracties van de V.V.D. en de C.P.N. en van professor Gerbrandy (A.R.), die de aanneming van de 'conclusie van de commissie voor buitenlandse zaken op 23 maart onnodig had tegengehou den, sprak de Kamer nu in overeen stemming met de conclusie uit, dat de aanvaarding in beginsel van een supranationale gemeenschap voor atoomenergie niet betekent een voor keur voor een geleidelijke sectorsge- wijze integratie, maar dat integen deel bij voortduring moet worden gestreefd naar de totstandkoming van een gemeenschappelijke markt, waarin deze gemeenschap dan nader haar plaats zal krijgen. Uitvoer gestopt van consumptie-aardappelen Met ingang van heden zullen nieu we machtigingen voor de export van consumptie-aardappelen niet meer worden verleend. Het ligt verder in de bedoeling, na 21 april de export ook op vergunningen die eerder zijn afgegeven niet meer toe te staan. Dit heeft het ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening giste ren meegedeeld Hoewel de aardap- pelvoorraden in ons land nog ruim voldoende zijn om de behoefte van de Nederlandse bevolking te dekken, wil het de minister voorkomen, dat door een te grote uitvoer de voorziening van het eigen land in gevaar zou ko men. Het exportverbod geldt voor alle voor consumptie geschikte aardappe len met uitzondering van pootaaraap- pelen. RECHTER HEEFT HEM NIET MEER NODIG Politie sloeg tijdens verhoor Aan het eind van de 45ste zitting in de zaak-Schmidt heeft getuige Ulmer de officier van justitie ervan beschuldigd, dat deze hem met de dood bedreigd zou hebben. Hij toonde een patroon, die hij in zijn cel had gevonden, maar waarvan hij niet kon zeggen, hoe deze daar geko men was. Hij zei, dat God in deze zaak zal richten. De eerste letters van de namen van de rechters Liem, Maengkom en Rochjani zijn de medeklinkers in de naam Ulmer, zo zei hij. Op deze zitting sprak Ulmer alle verklaringen, die hij voor de poli tie had afgelegd, tegen. Hij zei de ze te hebben afgelegd, nadat poli- tie-ambtenaren hem hadden gesla gen. Ook getuige Baden werd gehoord Hij antwoordde op vragen dat hij de politie vijf plaatsen, waar „drop pings" waren uitgevoerd, had ge toond. „Ik heb plaatsen aangewezen, die dicht bij de weg en vlak bij poli tieposten lagen, zodat het duidelijk moest zijn, dat daar geen „drop pings" mogelijk waren". De plaatsen, die in het proces-ver baal worden genoemd, zijn inderdaad de plaatsen die ik heb verzonnen". Hg zei nooit „droppings" te hebben meegemaakt. Jaagde Schmidt merkte op, het id te vinden, dat de politie Ba den pas tien maanden na zijn arres tatie die plaatsen liet aanwijzen. Bo vendien kloppen deze niet met die, welke anderen aanwezen. Rechter Jochjani zei, getuigen Ba den en Ulmer niet meer nodig te hebben. Ook Tomasoa geslagen Nader wordt gemeld, dat de offi cier van justitie ter zitting een ver slag overlegde, dat twee politïe-amb- tenaren hadden gemaakt van de wy- ze, waarop '-'omasoa op aanwijzing van Baden gearresteerd was. Na voorlezing zei.Baden: Tomasoa is in derdaad op mijn aanwijzing gearres teerd. Maar de aanleiding was an ders. Niet dat we elkaar uit de Nigo kenden, maar ik had hem wel eens ontmoet bij een of andere gelegen heid. Toen ik werd gearresteerd, moest ik namen noemen van mijn vrienden in de Nigo. Ik heb toen maar een stel namen genoemd van mensen, die ik kende, zoals bestuurs leden van de vereniging ter beharti ging van Nederlanders en ook To masoa. Na de opmerking van de officier va.n justitie, dat Tomasoa toch zelf bekend had, zei Baden: Hij is gesla gen in zijn cel. Getuige Ulmer verklaarde beklaag de niet te kennen. Monaco heeft beslo ten, Grace Kelly een huwelijksgeschenk be staande uit een parure met robijnen en dia manten te schenken, waarvan de waarde 80 miljoen francs be draagt. Een juwelier uit Monte Carlo, Clerc geheten, is de vervaar diger ervan. Het geschenk bestaat uit sen diamanten hals ketting van twee inch breedte, een bijpassen de armband en broche, oorhangers en een ring, waarin een robijn gezet is temidden van dia manten. Rood en wit zijn de kleuren van Monaco. Prins Rainier van Monaco, die 't de laat ste tijd druk heeft, ont dekte dinsdag plotse ling, dat hij gedwongen zoü zijn om met zijn vrouw een rondje al leen te dansen terwijl 2JfO paar ogen zouden toekijken. Dit feest zou zich afspelen aan het begin van liet galabal dat op het programma staat op 15 april. De ietwat verlegen prins wiens woord wet is heeft dinsdag duide lijk gemaakt aan zijn omgeving, die hem ge hoorzamen moet, dat van het dansen niets zal komen. Dat wil zeg gen dat er helemaal niet gedanst zal wor den, want als de vorst niet danst dan danst niemand. Ook al zou Grace willen dansen in haar democratische on schuld. Intussen had de „Sporting Club" die het bal aanbiedt al gezorgd voor vier bands. Deze bands zouden alle soor ten dansmuziek voort brengen, zoals mam- bo's en rhumba's, Weense walsen en me nuetten, jive, svjing, en wat dies meer zij. De laatste cacophonale soort zou door „Stan Rubin and his tiger- town five" worden voortgebracht. Die bands zijn nu al lemaal voor niets ge huurd. Om te zorgen dat impulsieve en on beschaafde Amerika nen niet tóch, onweer staanbaar verleid door de opzwepende ritmen, de dansvloer op stor men zal het bestuur van de club de dans vloer laten volzetten met palmen in potten en ander struikgewas. Het Wereldgebeuren. J.K. tegen S.B. Hevig en inspannend was de ver kiezingsstrijd in Ceylon. De kandidaten deden enthousiaste pogingen om eikaars populariteit te beschadigen en zij waren vol kritiek op eikaars werk, gewoonten en lief hebberijen. Wat deze strijd onder scheidde van een verkiezingsrace in het westen, was dat er olifanten en optochten van dansende jongens aan te pas kwamen, die in de plaatsen, waar zij verschenen, werden inge haald met voetzoekers. En dat de kandidaten werden aangeduid met initialen. Het ging bij deze verkiezin gen voornamelijk tussen J. K. en S. B.: Sir John Kotelawala, de tegen woordige eerste minister, en Solomon Bandaranaike. Hun groeperingen stonden lijnrecht tegenover elkaar, vooral wat de buitenlandse politiek betreft. De Verenigde Nationale Party van John Kotelawala heeft uit gesproken westerse sympa thieën, de leider is een besliste vijand van het communisme. Zyn tegenstan der Solomon Bandaranaike is hoofd van de Sri Lanka party, de Ceylonese vrijheidspartij, die in deze verkiezin- ?;en met Trotskiïsten en 'n Boedhis- ische groepering samenging onder het motto „Verenigd Volksfront". In dit „Verenigde Volksfront" deelt Bandaranaike de lakens uit. Banda ranaike wil, in tegenstelling met Ko telawala, een neutralistische koers varen. Wat hij voor ogen heeft, is Ceylon als „een Aziatisch Zwitser land". Ceylon is al een soevereine staat binnen het Britse gemenebest. Bandaranaike is niet van plan, om de band met de Commonwealth hele maal te verbreken, maar hij vindt, dat de aanwezigheid van Britse vloot- en luchtbases op Ceylon niet te ver enigen is met zijn wens, om tussen de twee machtsblokken een neutraal standpunt in te nemen. Een commu nist is hij niet; de comunmisten- vriendjes in zijn eigen Verenigde Volksfront noemt hij gevaarloos. Aanvankelijk hebben de Engelsen de woorden van Bandaranaike met een korreltje zout geno men. Algemeen verwachtte men, dat sir Kotelawala het pleit wel zou win nen. Hij had dan ook tijd noch moei te gespaard, en had, voordat de ver kiezing vorige week donderdag be gon, wel 550 verkiezingstoespraken gehouden, waarin hy van zyn tegen standers niet veel heel liet. Maar ook Bandaranaike heeft niet stil ge zeten en het gevolg was, dat deze te genstander van het tegenwoordige bewind op de eerste dag al 'n voor sprong kreeg, ondanks net feit, dat men toen moest beslissen over zetels, die, naar men meende, zeker aan de regeringspartij zouden toevallen. Had Kotelawala daar gewonnen, dan was dat goede begin het halve werk ge weest: ook in de minder „veilige" districten zouden zijn papieren sty- gen. Maar het omgekeerde was het geval. En na de voortzetting van de verkiezingen op zaterdag jl. werd be kendgemaakt, dat Bandaranaike al 35 van de 56 zetels had veroverd. On der meer waren al zes van Kotela- wala's ministers in deze stembus- strijdstrijd verslagen. En gisteren werd de race, waarin hel in totaal om 95 zetels ging, met hetzelfde machts. vertoon van Bandaranaike voortge- Engelands eerste minister sir An thony Eden zal, naar het zich laat aanzien in de nabije toe komst nog meer zorgen krijgen, dan hij op diverse punten van de aarde al heeft. Ook een probleem-Ceylon zal er bij komen. En tegenover zich zal hij als nieuwe premier van Ceylon Bandaranaike vinden, die hy "nog kent van de collegebanken. Bandara naike studeerde namelijk tegenlyk met de Britse premier aan dezelfde faculteit in Oxford. Zullen zij elkaar met dezelfde onbevangenheid tege moet treden, als indertijd in Oxford het geval was Het is zeer de vraag want de twee mannen zyn klaarblij kelijk in de loop van de jaren nogal uit elkaar gegroeid en zij zullen lyn- recht tegenover elkaar staan. De eigenlijke aanleiding voor de verkiezingen op Ceylon was, dat men het Singhalees als officiële taal wil de invoeren innlaats van het Engels, dat tot nu tie nog in ambtelijke stuk ken werd gebruikt. Daarvoor waren parlementsverkiezingen nodig, omdat de grondwet gewijzigd zou moeten worden. Een zuiver binnenlandse kwestie dus. Maar het is te verwach ten, dat de gevolgen op het punt van de buitenlandse politiek het meest in- grypend zullen zyn. Bij dit alles is een nadeel, dat men in Azië minder het gevaar in ziet van ondermijnende acties door de communisten dan in Europa. Bandaranaike heeft blijkbaar niet in de gaten, dat de eventuele opheffing van Engelse bases op het eiland een verzwakking betekent van de vrye wereld en dat er een wapen uit de Britse hand zal worden geslagen, dat onverhoopt kon worden gebruikt bij communistische ondermijnende ac. ties in Singapore en op Malaka. Het zal Eden niet gemakkelijk val len om zijn vroegere mede-student te overtuigen, hoewel er in dit geval, van westers standpunt gezien, reden te over is de de bases te laten voort bestaan. SER JOHN KOTELAWALA moellyk te verteren

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 5