HERVERKAVELINGSEXPOSITIE IS IN MIDDELBURG GEOPEND WALCHEREN ZUID-BEVELAND GOEDE PRESTATIE VAN GABE WOUDSTRA IN TITELSTRIJD JIMMY en de Crescepresio-korrels KLAM uit de ETHER MAANDAG 9 APRIL 1956 PROVINCIALE ZEEUWSE O O U ti A N '1 1 DOOR BURGEMEESTER BOLKESTEIN Uniek gebeuren in jonge historie der verkaveling Zaterdag is in Middelburg een ten toonstelling over de herverkaveling van Walcheren geopend. Het is een unieke expositie, omdat nog nooit eerder in de nog jonge historie van de verkaveling zulk een grote hoeveel heid materiaal bijeengebracht werd. Burgemeester mr. dr. N. Bolkestein van Middelburg sprak een openings woord voor deze tentoonstelling, die is ingericht in de kunstzaal van boek handel Van Benthem Jutting. Hy deed dit in het bijzyn o.a. van mr. A. J. van der Weel, voorzitter van de Herverkavelingscommissie Walche ren, leden van deze commissie, een aantal Walcherse burgemeesters en vertegenwoordigers van diensten, die by de inrichting hun medewerking verleenden. Mr. Bolkestein zei de indruk te heb ben, dat er meestal in kritische zin over de herverkaveling wordt gespro ken. „Ondanks deze vaak ongunstige woorden", aldus spreker, „is de "her verkaveling een object, dat voor het eiland Walcheren groot nut heeft af- feworpen". Het bedrag van ongeveer 0 miljoen gulden, dat het werk in totaal zal kosten, brengt zijn rente o. a. op in meerdere opbrengst van de percelen. In dit verband merkte mr. Bolkestein op, dat juist thans 't be staan van grotere kavels voordelig is, mede door het tekort aan arbeids krachten in de landbouw. Spr. wees vervolgens op de ach teruitgang van het Walcherse na tuurschoon door de inundatie en C.J.M.V.-jongensbinnendag te Goes prima geslaagd Ring „Bevelanden en Tholen" Meermalen klaterde zaterdag in de „Prins van Oranje" te Goes een luid applaus op tijdens de C.J.M.V.- jongensbinnendag, die de ring „De Bevelanden en Tholen" daar hield. De verschillende programmaonder delen werden dan ook op uitsteken de wijze afgewerkt. Zo hebben de meer dan 300 jongens, die uit alle delen van Noord- en Zuid-Beveland en Tholen per fiets, trein of bus naar de Ganzestad opgetrokken wa ren om de vriendschapsbanden weer te verstevigen, een dag meegemaakt, waarop Zy met genoegen kunnen te rugzien. Nadat de voorzitter van de ring, de heer L. Evertse uit Oudelande, om ongeveer tien uur deze dag ge opend had, werd onder leiding van de heer J. Sinke, de districtssecreta ris, een aantal liederen gezongen. De vertoning van de avonturenfilm „De Zwitserse Robinson" vormde het slot van het morgenprogramma. De pauze diende uiteraard om de inwendige mens wat te versterken en hierna werd de binnendag weer voortgezet met samenzang, waarbij onder leiding van de heer Sinke eni ge liedjes werden ingestudeerd. De districtssecretaris deed het niet voor niets, getuige de enthousiaste mede werking van zijn „leerlingen". De afdeling Hoedekenskerke leverde haar aandeel met enkele ritmische oefeningen, waarna de jongens uit Hansweert en Heinkenszand in het „strijdperk" traden bij het onder deel „trek aan de bel". Na een span nende kamp ontving Heinkenszand uit handen van de heer Sinke de eerste prijs. Groot succes oogstte het optreden van de Goese jongensband, die een aantal cowboyliedjes ten gehore bracht. Op aardige wijze vertolkte de afdeling Wolphaartsdijk vervol gens het toneelstuk in twee bedrij ven „Rakkers op avontuur". Een waardig slot van deze jongensbin- nendag werd verzorgd door het Goese tamboers- en pijperskorps „Excelsior". Op keurige wijze voer den de tamboers, hoornblazers en pijpers enkele marsen uit, waarvoor zij een bijna ovationeel applaus in ontvangst mochten nemen. De heer J. L .Leendertse uit Kapelle. die met de jongens tevens een zelfge maakt Jongensdaglied 1956 ingestu deerd had, eindigde met dagsluiting. Jubileum C. Gel dof te Veere Zaterdag was het 35 jaar geleden, dat de heer C. Geldof te Veere werd benoemd als „gids" in dienst van Monumentenzorg en als zodanig erd belast met de rondleidingen in de Grote Kerk te Veere. Velen hebben zaterdag de heer Geldof met dit ju bileum gelukgewenst, o.a. de burge meester van Veere en mevrouw Den Beer Poortugael, de hoofdarchitect van de rijksgebouwendienst, ir. H. de Lussanet de la Sablonière en de dis- trictsbouwkundige van de rijksge bouwendienst, de heer J. Toet. De heer Geldof mocht vele geschenken in ontvangst riemen. De burgemees ter van Veere, jhr. I. F. den Beer Poortugael, bood een schilderij aan van de Grote Kerk in Veere, destijds door zijn vader, ihr. A. W. den Beer Poortugael, geschilderd in hetzelfde jaar als waarin de neer Geldof werd benoemd, namelijk 1921. De festiviteiten rond de pinksterdagen Van Franse zijde is nu ook de sa menstelling bekend van de verschil lende teams, die op zaterdag 19 mei en maandag 21 mei de strijd zullen aanbinden op het voetbalveld en de tafeltennistafel tussen Zierïkzee en Saint-Hilaire-du-Ilarcouet. Uit Frankrijk zu! en de beste spelers van de in Saint-ITilaire bestaande ta feltennisverenigingen komen, n.l. van de verenigingen Raquette, Jeanne d'Arc en de P.P -club. De burgemees ter van St. Hila're zal trachten de reis naar Zierikzee mee te maken met de sportdelegatie, die onder leiding staat van de voorzitter der sportverenigin gen, de heer Pierre Papouin. haar gevolgen. Walcheren, dat één van de werkelijk „mooie kleL gebieden" was, wordt nooit meer wat het is geweest. Toch is het tot stand komen van natuurschoon ook op Walcheren belangrijk, om dat het platteland voor de stede ling een zekere mate van recrea tie biedt. De burgemeester hoop te, dat voor het huidige gebrek aan natuurschoon in de toekomst een oplossing zal worden gevon den. Tot slot constateerde hij, dat in de tien verstreken jaren veel arbeid op Walcheren is verricht. „Over een paar jaar zal een groots project gereed zijn. Degenen, die daaraan medewerk ten, kunnen er dan met voldoening op terugzien", aldus spr. En met de ze woorden verklaarde mr. Bolkestein de expositie voor geopend. Tevoren had de heer G. Bierma, waarnemend hoofd van het Bureau van Uitvoering Herverkaveling Wal cheren, een welkomstwoord gespro ken. Tevens bracht hij dank aan de heer J. Jonker, onder wiens leiding de tentoonstelling is opgebouwd. Na 't gesprokene maakte men een rond gang over de expositie. Op het laats te moment zijn er nog enkele onder delen bijgekomen, onder andere inte ressant materiaal over de drainage, enkele kaarten en goede foto's. De tentoonstelling duurt tot en met za terdag 28 april. Waterbouwkundige LVerbost bij zijn jubileum geridderd Zondag was de heer L. Verbost uit Middelburg, waterbouwkundige bij de directie Zeeland van de Rijks waterstaat, 40 jaar in waterstaats dienst. Ter gelegenheid van dit ju bileum werd de heer Verbost zo als gemeld benoemd tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Tijdens een bijeenkomst zaterdagmorgen in het directiegebouw van de Rijkswa terstaat in Middelburg werd de heer Verbost hartelijk gehuldigd. Het hoofd van de dienst, de hoofd ingenieur-directeur, ir. J. van der Burgt, sprak de jubilaris toe. Hij memoreerde diens loopbaan en speldde hem de versierselen beho rend bij de onderscheiding op de borst. Tevens mocht de heer Ver bost uit handen van de heer Van der Burgt een geschenk namens de di rectie in ontvangst nemen. Vervolgens spark ir. L. J. A. Ber- gansius uit Den Haag, oud-hoofdin genieur-directeur van de Rijkswa terstaat en een vroegere chef van de heer Verbqst, woorden van ge lukwens. Ook ir. A. E. J. Nap uit Den Haag, hoofdingenieur-directeur in bijzondere dienst en voorzitter van de commissie gladheidsbestrij- ding, waarvan de onderscheidene secretaris is, sprak de heer Verbost toe. Hij overhandigde hem enkele boekwerken. Deze bijeenkomst werd bijgewoond door alle ingenieurs uit Zeeland en tal van leden van de technische en administratieve dien sten in deze directie. Middelburg Afscheid bij garnizoen. Dezer dagen werd in het garni zoensbureau te Middelburg een bij eenkomst gehouden, waarin velen afscheid namen van de heer A. As- scheman, magazijnknecht A bij het ministerie van oorlog. De heer As- scheman verliet de rijksdienst we gens het bereiken van de 65-jarige leeftyd .De territoriaal commandant zuid-west, kolonel W. van Duin, las tijdens deze bijeenkomst het besluit tot eervol ontslag voor. De kolonel zegde de scheidende dank voor zijn ijver en plichtsgetrouwheid, die hy steeds heeft getoond. Namens de collega's van de magazijndienst sprak adjudant Vos, die 'n geschenk aanbood. Tot slot sprak de heer R. Blaauw, tweede voorzitter van de afdeling Middelburg van de Neder landse Chr. Bond van Overheidsper soneel, waarvan de scheidende lan ge tijd voorzitter en bestuurslid was. Ook deze spreker bood een attentie aan. Voor mevrouw Asscheman wa ren er bloemen. Dit afscheid werd o.a. bijgewoond door overste A. Kor net, territoriaal commgndant Zee land en .garnizoenscommandant Middelburg. Nutsspaarbank Middelburg. Het tegoed van de spaarders bij de Nutsspaarbank Middelburg nam ge durende de maand maart in totaal toe van 14.206.515,18 tot 14.295.998,54. De inleg tijdens deze periode bedroeg 537.693,99, de te rugbetaling 448.210,63, zodat een gunstig verschil van 89.483,36 kon worden geboekt. Het aantal rekenin gen daalde van 13.340 tot 13.334; er werden 60 nieuwe rekeningen ge opend en 66 rekeningen afgesloten. Op het kantoor Middelburg steeg het tegoed van 11.714.500,94 tot 11.780.743,26. Er werd hier een in leg van 430.007,74 geboekt en een terugbetaling van 363.765,42, - het geen 'n goed verschil van 66.242,32 uitwijst. Het tegoed op het kantoor Oostburg steeg van 2.494.014,24 tot 2.515.255,28. Er was een inleg van 107.686,25, een terugbetaling van 84.445,21 en dus een gunstig ver schil van 23.241,04. Tijdens de zitdagen in Oostkapelle werd ingelegd een bedrag van Officiële publikaties VLISSINGEN. HINDERWET. VERZOEK OM VERGUNNING. B. en W. van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat ter gemeente-secre tarie, 2e afdeling, ter inzage ligt een ver zoek met bijlagen van gebroeders J. J. en F. M. J. Meur, te Vlissingen om vergun ning tot het oprichten van een inrich ting voor het repareren van elektromoto ren waarin 5 elektromotoren met een ge zamenlijk vermogen van 3.05 p.k. gebe zigd zullen worden, alsmede een droog- kast, 15 kw in het perceel Vlamingstraat no. 10 kadastraal bekend gemeente Vlis singen, sectie D, nr. 1636. Gedurende tien dagen, te rekenen van 5 april 1956 af, bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk bezwaren tegen het verlenen der vergunning in te bren gen bij het gemeentebestuur. Bovendien zal op dinsdag 17 april a.s., des voormiddags 10 uur, ten Gemeente huize, een openbare zitting worden gehou den, waarin mondeling bezwaren tegen .de inwilliging van dit verzoek kunnen worden ingebracht. Een ieder kan ter secretarie der ge meente kennis nemen van de ter zake in gekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat tot beroep ge rechtigd zijn de aanvrager van de ver gunning en degene, die in persoon of bij gemachtigde op de bovenbedoelde zitting is verschenen. Mede is tot beroep gerech tigd degene die, zonder op de openbare zitting te zijn verschenen, binnen de ge stelde termijn schriftelijk bezwaren heeft ingebracht, indien hij niet woonachtig is in deze gemeente of in een aangrenzende gemeente, waar openbare kennisgeving wordt gedaan. Vlissingen, 5 april 1956. VLISSINGEN. en W. van Vlissingen brengen ter openbare kennis: dat de Walstraat tussen de Kolvenier- straat en de Zeilmarkt op werkdagen ge sloten zal zijn voor alle verkeer, uitgezon derd voetgangers, van 10 april 1956 af tot nadere aankondiging. Deze afsluiting is van maandag tot en met vrijdag van kracht tussen 7.15 uur en 17.30 uur en des zaterdags tussen 6.45 uur en 12.30 uur. Vlissingen, 7 april 1956. 4.878,98 en terugbetaald 1.703,81. Het tegoed van het schoolsparen steeg van 58.254,42 tot 59.178,81 met een inleg van 2.928 en een te rugbetaling van 2.003,61. In Mid delburg werden 6 en in Oostburg 4 babyboekjes uitgereikt. De spaarbus- jes leverden in totaal gedurende maart een bedrag van 2.175 op. Vlissingen N.V.V.-vrouwenbond vierde vijfjarig bestaan. In het Maarten Lutherhuis aan het Groenewoud vierde de afdeling Vlissingen van de N.V.V.-vrouwen bond haar vijfjarig bestaan. Mevr. Van Putten-van Thïel opende deze bijeenkomst en gaf een kort over zicht van de werkzaamheden, die de vrouwenbond gedurende de eerste jaren tot stand gebracht heeft. Van de gelegenheid tot feliciteren werd gebruik gemaakt door de heer C. van der Stel uit Souburg, die dit deed namens de Vlissingse Bestuur- dersbond, de heer R. Eijgelaar als adviseur van de V.B.B., en mevr. Van Wezel, namens de Middelburg se afdeling. Door een daartoe gevormd comité werd het bestuur een door de leden zelf vervaardigde vlag aangeboden. Mevr. M, van-Dijk-,centraal bestuur-, ster uit Biervliet, wenste geluk na mens het hoofdbestuur en hield ver der een rede. Ook de heer C. Hoek uit Goes, hield een betoog in ziin hoe danigheid als districtsbestuurder van het N.V.V. Hij merkte op, dat het De N.H. Hollandsche Kunst zijde Industrie heeft nog plaatsingsmogelijk heid voor FLINKE WERKKRACHTEN. Alle gewenste inlichtingen worden gegeven op dinsdag 10 april a.s. te St. Maartensdijk in café Smerdiek en te Kruiningen in hotel „De „Korenbeurs", Markt 6. Beide zittingen van 19.30 tot pl.m. 21.00 uur. Zie onze advertenties in de Prov. Zeeuwse Courant van morgen, dinsdag 10 april. werk van de Vrouwenbond een groot aandeel heeft in het algemeen werk van het N.V.V. De aanwezigen luis terden verder naar declamaties van mevr. Schuitema-Vader uit Middel burg, die op verdienstelijke wijze werkjes voordroeg van Annie M. G. Schmidt en Simon Carmiggelt Ver der stonden nog op het programma zang en dans. Deze avond werd te vens bijgewoond door dames uit Middelburg, Goes en Yerseke. K.R.O.-ensemble bracht de revue „Uitverkoop". Het K.R.O.-ensemble bracht, on der leiding van Gerard Walden in „Britannia" te Vlissingen, de revue „Uitverkoop". Hieraan werkten on der meer mede Gerard Walden, Ber ry Kievits, Harry Boda, de colora tuursopraan Coby Beek, de tenor John van Heumen en vele anderen. Het K.R.O.revueorkest zorgde onder leiding van André van Wattingen voor het muzikale gedeelte, terwijl Nick Goddart het elektronisch con certorgel bespeelde. De avond werd geopend door de heer C. de Vletter, die er onder meer aan herinnerde, dat de K.R.O. op 24 november 1955 haar 30-jarig bestaansfeest heeft herdacht. Spreker memoreerde een uitspraak van pastoor Perquin, de eerste voorzitter, die bij de oprich ting van de K.R.O. verklaarde: „Van de radio weet ik niet veel, maar ik ben gaarne bereid mijn volle mede werking te verlenen aan de princi piële radio." Na deze korte speech bracht het ensemble een kostelijk revue-pro gramma over het. voetlicht, be staande uit een 15-tal schetsen. Tel kenmale mochten de uitvoerenden een daverend applaus van het pu bliek in ontvangst nemen. Zonder aan de andere artiesten iets tekort te doen, verdienen Berry Kievits, Gerard Walden, Harry Boda, Coby Beek en John van Heumen een bij zondere vermelding. De muzikale omlijsting - was dn prima handen van het orkest onder leiding van André van Wattingen. De apotheose met een weergave van Neerlands onder gang en herrijzing door Berry Kie vits was mét belichting en muzikale begeleiding een werkelijk geslaagd besluit van deze avond. Biezelinge Feestavond buurtvereniging. De buurtvereniging „de Zuidwesters" te Biezelinge hield in de vergader zaal van de herv. chr. school te Bie zelinge een feestavond ter gelegen heid van haar tienjarig bestaan. Voordat tot het eigenlijke feest programma werd overgegaan, werd eerst nog een huishoudelijke verga dering belegd. Nadat de heer P. Tno- lenaar de vergadering met een wel komstwoord had geopend, bracht de penningmeester, de heer J. Spruijt, verslag uit over het afgelopen jaar. De financiële positie is gunstig en het ledental bedraagt 47. Bij de be stuursverkiezing werd in de vaca ture van de heer H. Zuidweg, die zich niet meer herkiesbaar stelde, tot voorzitter gekozen, de heer C. Lansen. Het feestprogramma, dat vervolgens de leden werd aangebo den, werd verzorgd door het gezel schap Leon Pekaar uit Yerseke, dat bestond uit cabaret onder de titel „Breng iedereen wat zonneschijn". Een programma van zang, schets en muziek, dat bij allen goed in de smaak viel. In de pauze werd er nog een verloting gehouden. Heinkenszand Badhuis. In het gemeentelijk badhuis te Heinkenszand werden in maart 1016 baden genomen. Wissekerke Aanbesteding. Het bestuur van de calamiteuze Vlietepolder (N. Beveland) heeft vrijdagmiddag in hotel „De Kroon" te Wissekerke aanbesteed het her stel, de vernieuwing en het onder houd tot 31 december 1956 van de aarde-, kram-, rijs- en steenglooiing en andere werken aan de waterke ring van deze polder. Inschrijvers waren: W. v. d. Berg, Bruinisse 28.660- M. v. d. Velde, Bruinisse 27.895; IC. Lucasse, Walsoorden 27.870; A. en D. v. d. Werf. St. Maartensdijk 27.820; L. van Popering, Bruinisse 27.425; J. F. Warrens, Ossenisse 27.400; A. van Hee, Kamperland 27-076; fa. P. A. Remeus, Kats 25.200. Het werk is, behoudens goedkeuring van Ged. Staten, gegund aan fa. Remeus, Kats. Wemeldinge Rijkspostspaarbank. Gedurende maart werd op het hulppostkantoor te Wemeldinge bij de Rijkspostspaarbank ingelegd 9110,30, terugbetaald 11.247,54, uitgegeven nieuwe boekjes 6. Collecte De in Heinkenszand gehouden col- lecte_ voor Simavi heeft opgebracht Zeeuw op gedeelde 6e, 7e, 8e en 9e plaats geëindigd Gabe Woudstra uit Middelburg, de Zeeuwse jeugdkampioen schaken, heeft in de te Den Haag gehouden nationale jeugdkampioenschappen schaken een uitstekende prestatie geleverd. Met Boersma uit Groningen, May (kampioen Noord Holland), Van Woerden (kampioen Gelderland) Kon. Ned. Jagersvereniging afd. Middelburg vergaderde Overzicht van de wildstand De afdeling Middelburg van de Kon. Ned, Jagersvereniging (omvat tende de werkgebieden Walcheren, Noord- en Zuïd-Beveland) hield za terdagmiddag haar algemene jaar vergadering in hotel „Centraal" te Goes. In zijn welkomstwoord richtte de voorzitter, de heer H. Frima uit Zoutelande, zich in het byzonder tot de heer R. Rueb, landelyk directeur van de vereniging, en burgemeester H. K, Michaëlis van Bruinisse, pro vinciaal bestuurslid. Naar aanleiding van een aantal vragenlijsten over de wildstand bleek uit net jaarverslag van de heer J. J. Huijssen uit Amemuiden, dat die der hazen bevredigend genoemd werd; de patrijzenstand was matig tot redelijk, in één district zelfs slecht, terwyl die der fazanten onregelmatig was. De wilde eendenstand werd als slecht tot matig beoordeeld, behalve in een dis trict m Zuid-Beveland, waar de stand goed was; de wilde eenden komen slechts in geringe mate voor. De stand van de wilde ganzen tenslotte was uiteenlopend en niet zo erg best. Verder deelde de heer Huijssen me de, dat de wildstand in de geïnun deerde gebieden vrijwel hersteld is. Gedurende de afgelopen vorstperiode hebben de hazen en mogelijk ook ko nijnen vrij veel schade aangericht aan de gewassen. Voor de wintervoeding der vogels werd een bedrag van 100 ter beschikking gesteld. In het jaenttoezicht was weinig verandering gekomen en over het al gemeen werd 't toezicht bevredigend geacht; bovendien doet de rijkspolitie al wat mogelijk is. Tot slot memo reerde de secretaris nog de geslaag de jacht op kleiduiven en lopend haas te Nieuwdorp en de veldwedstrijd met jachthonden te Sint-Jansteen. In de filaats van liet aftredende bestuurs- id, de heer J. W. L. de Groof, werd de heer J. A. van Nieuwenhuijsse uit Rilland-Bath met meerderheid van stemmen gekozen. De voorzitter dankte de heer De Groof voor al het geen hij in zijn 11-jarige ambtsperio de als bestuurslid voor de vereniging gedaan had. Behalve de heer C. J. v. d. Velde uit Kamperland, voor wie de heer Van der Maas uit Kats gekozen werd, werden alle consuls herbenoemd. De rekening van de penningmeester wees aan inkomsten een bedrag van 1339,29 en aan uitgaven een bedrag van 468,53 aan, zodat de vereniging over een batig slot beschikt van 870,76. Tot slot van deze vergade ring toonde de heer P, C. van 't Westeinde uit 's-Heer-Arendskerke 'n aantal films, waaronder een rolprent over het Kruger Wildpark in Zuid- Afrika. Kandidatenschaaktoernooi Het kandidatenschaaktoernooi werd in Amsterdam voortgezet. De partij uit de 7e ronde tussen dr. M. Filip (Tsjecho-Slowakije) en T. Petrosian (Rusland) werd na 36 zetten door Filip opgegeven. De partij uit de 7e ronde tussen D. Bronstein (Rus land) en V. Smyslov (Rusland), werd na 24 zetten remise. De partijen uit de 7e ronde tussen P. Keres (Rus land) en O. Panno (Argentinië), B. Spassky (Rusland) en E. Geiler (Rusland) en H. Pilnik (Argentinië) en L. Szabo (Hongarije), werden al len afgebroken. KERKNIEUWS NED. HERV. KEEK. Beroepen te De Bilt: J. Smit te Groot Ammers. Aangenomen naar Wildervank: M. J. de Jong te Tolbert Gron. Bedankt voor Wijk bij Heusden: K. v. d. Pol te Veenendaal. GEREF. KERKEN ART. 31 K.O. Examens. De classis Groningen heeft prépa ratoir geëxamineerd en beroepbaar verklaard de heer D. Berghuis te Groningen kand. aan de Theologi sche Hogeschool te Kampen. 93. Jackie had tegen Muis gezegd, dat deze op de uit kijk moest gaan staan. „De kans, dat die kerels zo laat in de avond wéér in de tuin zullen komen, lijkt me wei niet groot", had hij gezegd, maar het ls toch beter, dat je een oogje in het zeil houdt". Intussen hield Jackie het brok touw, dat nog in de rattegang stak, scherp in de gaten. Ai en toe bewoog het even, hetgeen wel een teken was, dat zijn vader druk bezig was zich door de nauwe koker te werken. „Wat zal hij het benauwd leb ben". dacht Jackie meewarig. „Als hij maar niet er gens klem blijft zitten". Soms bleef het touw tijden lang roerloos liggen en dan bewoog het weer een beetjeDe spanning was zo ondraag'lijk voor Jackie dat deze het liefst zelf in het gat zou zijn gekropen om zijn vader een handje te gaan helpen, maar hij zag wel ln, dat dit zinneloos zou zijn. Hij zou zijn vader al leen maar de weg versperrenMaar eensklaps begon Jackie van schrik te beven. Het brok touw "dat uit de rattegang hing begon plotseling hevig te kronkelen! Er werd uit alle macht aan getrokken. Jackie begreep dat er gevaar dreigde. Zijn vader was blijkbaar vastgelo pen. Hijgend maar met een gedempte stem riep hij: „Muis! Hierheen! Help me trekken! M'n vader is in ge vaar. Hij heeft het noodsignaal gegeven!" Muis kwam er hals over kop aanhollen en hij greep het stuk touw. Beiden begonnen zij uit alle macht te sjorren, maar er kwam géén beweging ln het touw deelde hij met 4'/2 punt uit negen partijen de zesde, zevende, achtste en negende plaats. De enige slechte partij speelde hy tegen Grotenhuis van Twente. Een zware partij was die tegen kampioen Roessel. Na vier uren zwaar verde digen eindigde de party in remise, waarbij Gabe zelfs een pion voor stond. De uitslagen van ztjn partijen wa ren als volgt: WoudstraGrotenhuis (Twente) 0 1; WoudstraXaxenburg (Fries land) 3/2Wc dstraKorver (Noord-Brabant) 10; Woudstra May (Noord-Holland) Woud straVan Oosterom (kampioen van Nederlatnd 1955) 01; Woudstra Roessel YzYj WoudstraVan Speyk YzWoudstraVan Woer den (Gelderland) Woudstra v. d. Zouwen (Utrecht) 10. De eindstand is: 1. Van Roessel, Amsterdam; 2. Van Oosterom 6*2 punt; 3. V. d. Zouwen, Utrecht 6 punten; 4. Jongsma. Rotterdam '5% punt; 5 Hazewindus, Den Haag 5 punten; 6, 7, 8 en 9 4% punt; 10. en 11 Giesbergen. Leiden en Gro tenhuis, Twente 4 punten; 12. Xax- enberg, Friesland 3 punten; 13. Van Spijk (Limburg) 2Yz punt; 14. Koer- ver, Noord-Brabant 1 punt. In 1956 zal Nederland deelnemen aan een jenglandentoernooi schaken. Het Nederlandse team zal uit 10 schakers bestaan en gezien de pres tatie van Gabe Woudstra uit Mid delburg in dit kampioenschap, waar in hij volgens berekening van liet „Sonnenbergersysteem" de zevende plaats bezette, zal hij zeer waar schijnlijk in de Nederlandse jeugd- ploeg worden gekozen. Ernstig auto-ongeluk te Oisterwijk Een dode; 3 gewonden Zaterdagavond is op de Gemulle- hoekenweg te Oisterwijk een perso nenauto in volle vaart tegen een boom gevlogen. Van de vijf inzittende jongelui werd Th. van P. uit Haaren uit de wagen geslingerd en op slag gedood. De dames R. S. en T. van der B. beiden uit Oisterwijk liepen min of meer zware verwondingen op, evenals de heer W. D. uit Berkel- Enschot. De chauffeur A. van der S. uit Berkel-Enschot, die met eigen wagen reed, bleef heel de nacht onvindbaar, zodat nog werd gedregd in het na bije Van Esse-ven. Zondagmorgen half zeven verscheen hij op een ge leende fiets bij kennissen. Hij werd daarna ter onderzoek opgenomen in het ziekenhuis te Tilburg, waarnaar ook de gewonden en de dode waren overgebracht. Een dode en 4 gewonden bij auto-ongeluk Zaterdagmiddag omstreeks twaalf uur is op de Zutpher e straat te Apeldoorn een Duitse personenauto met volle snelheid tegen een boom gereden. Er was verder geen ver keer op de weg. Men vermoedt, dat de bestuurder van de wagen, de 56- jarige mevr. E. A. Gescher uit Frei burg, even van de rijbaan is afge raakt en daardoor de macht over net stuur verloor. Bij de botsing werd een der inzittenden op slag gedood, terwyl de vier andere inzittenden werden gewond. De heer G. E. Spre- ter uit Freiburg, 65 jaar oud, en leraar van beroep, kwam om het le ven. In de auto bevond zich een jong echtpaar, dat op de huwelijksreis was. Zij werden vergezeld door zijn vader en haar moeder, alsmede door een vriend. DINSDAG 10 APRIL. HILVERSUM L 402 m 746 kc/s. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nws, 7.10 Gram. 7.45 Morgen gebed en lit. ka!. 8.00 Nws.- en weerber. 8.15 Gram. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Lichtbaken. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 10.30 Pianorecital. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Gram. 11.50 .Als de Zleie luistert". 12.00 Angelus. 12.03 Gr. 1 30 Land- en tuinbouwmeded. 12.33 Amus. muz. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws. en kath. nws. 13.20 Lichte muz. 13.50 Gevar. progr. 15.00 Gram. 15.30 Studentenkoor. 1S.OO Voor de zieken. 15.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.40 Beursber. 17.45 Regeringsuitz.: Rijksdelen overzee: „De functie van het onderwijs in Nederlands Nieuw-Guinea" door W. A. L. van Doorenmaalen. 18.00 Voor de jeugd. 18.20 Sportpraatje. 18.30 R. V.U.: „Prehistorische rotstekeningen in Spanje" door dr. P. Glazema. Derde le zing: „Het magische aspect der voorstel lingen". 19.00 Nws. 19.10 Gram. 19.15 „Uit het Boek der Boeken". 19.30 Gram. 20.20 Act. 20.35 De gewone man. £0.40 Gram. 21.35 „Om de toekomst van Nederland", klankb. 21.55 Radio Phllharm. ork. 22.45 Avondgebed en lit. kal. 23.00 Nws. 23.15 Gram. met toelichting. HILVERSUM n. 298 m 1007 kc'S. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nws. 7.io Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 Voor de huisvrouw. 9.15 Gram. 9.40 Mor genwijding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleu ters. 11.00 Liederen v. Italiaanse bergbewo ners. 11.30 Sopr. en plano. 11.30 Gram. 12X0 Metropole ork. 12.30 Land- en tuinbouw meded. 12.35 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Tiroolse muz. 13.55 Beurs ber. 14.00 Gram. 14.40 Voor de jeugd. 15.00 Voor de wouw. 15.20 Pianorecital. 16.00 Gram. 16.30 Voor de jeugd. 17.20 De dieren wereld en wij, caus. 17.30 Jazzmuz. 17.55 Het Fide Kandidatentoernooi. 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.30 Beursber. 18.40 Prijs vraag ten bate van de Verenigde Volks onderwijs. 18.55 Paris vous parle. 19.00 Voor de kleuters. 19.05 Pianotrio. 19.45 Filmpraatje. 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 22.00 De antwoordman. 22.15 Cello en piano. 22.45 Act. 22.55 Ik geloof, dat, caus. 23.00 Nws. 23.15 New York calling. 23.20 Act. of gram. 23.30—24.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA. NCRV: 20.00 Joum. en weeroverz. 20.15 De eerstgeborene, spel. 22.15 Dagsluiting.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 3