BoTH Een proeftuin voor kleinfruit in Kapelle Zeeuwse Almanak M. H. BOASSON ZONEN N.V. MARINIERSKAPEL TRAD OP IN SYMFONIEBEZETTING GOESE OPERETTEVERENIGING GAF „IN HET WITTE PAARD" Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 9 APRIL 1956 NIEUWE BESTEMMING VOOR VOETBALVELD Interessante proeven op komst Zoals bekend, wordt op het voormalige voetbalveld van Kapelle een proef tuin voor kleinfruit, als onderdeel van het proefstation te Wllhelmlnadorp Ingericht. Het voormalige Ideedlokaal werd van de gemeente overgenomen en wordt verbouwd tot schaftlokaal en bergplaats voor machines. Inmiddels Is tot chef van de nieuwe tuin benoemd de heer L. Goedegebure te Wemel- dlnge, die per 1 mei a.s. in dienst komt. In het Zeeuws fruittelersblad wordt verder over dit ongeveer anderhalf hectare groot perceel o.m. nog opge merkt, dat het van middelzware za velgrond is, volgens Kapelse normen van vrij goede tot goede kwaliteit en tevoren niet met klein fruit beteeld. Het perceel is reeds vorige zomer ge scheurd. Door een grasbaan is het in twee delen gescheiden. Op de ene helft komen voorlopig alleen aard beien, terwijl de andere helft bestemd is voor frambozen, bessen en bramen. Bijzondere aandacht zal worden gewyd aan de invloed van de weersomstandigheden op de pro- duktie. Tegen praktisch alles kan men maatregelen treffen: berege nen tegen droogte en nachtvorst, beschutting tegen vorst en wind, bespuiting tegen rot e.d., maar het is moeilijk om te zeggen, hoe de mogelijkheden het beste benut kunnen worden. Men hoopt door middel van de nieuwe proeftuin hierover meer te weten zullen ko men. Daar de waterleiding reeds in het voormalig kleedlokaal is aangelegd en gemakkelijk kan worden doorge trokken, zal de vochtvoorziening het voordeligst via de waterleiding in de gewenste banen kunnen worden ge leld. Voor de aardbeien zullen o.m. ver- gelijkingsproeven worden genomen met nieuwe en bestaande rassen. De VISSERSDIJK - KEIZERSTRAAT ROTTERDAM Uw garderobe Is niet compleet zonder een Voorjaars Tailleur prachtige collectie van 89.5® 480.- gld. nieuwste aanwinst, de Sengana, DUUR RITJE In de nacht van zaterdag op zon dag, na het sluitingsuur der café's, zyn in Terneuzen vier Finse zeelie den, opvarenden van het Finse zee schip „Hildegard", uit rijden ge weest met een in de Nieuwstraat ge parkeerde auto, die niet was afgeslo ten. Het werd een duur ritje. De feestgangers, die onder invloed van sterke drank verkeerden, ramden met hun „geleende" auto in de Westkolk- straat een muurtje, waarna het voer tuig tegen een lichtmast tot stilstand kwam. Schade aan de auto, die zwaar beschadigd werd, muurtje en licht mast wordt geraamd op rond 2.500. Twee A an de vier Finnen, degenen, die de auto beurtelings „bestuurd" hadden, werden in verzekerde bewa ring gesteld en zullen vandaag wor den voorgeleid aan de officier van justitie in Middelburg. „STUDENTENDAGEN" De studentenvereniging in Bergen op Zoom zal 21 en 22 mei a.s. „stu dentendagen" houden voor volgelin- maakt voorlopig een goede indruk, >r produktie en mooi uiter lijk. Ook zal een poef worden geno men met 'n aantal Jucanda-stammen om na te gaan welke de beste is. Naast het bedrijfsgebouw aan de Dykwelscwcg is een plaats bestemd voor aardbeienteelt onder plat glas. Cultuur proeven SOEP De "kleine waslijst van huishoude lijks zaakjes, die men by het verlaten van de woning pleegt af te werken, was ook zorgvuldig doorgenomen door dat echtpaar, dat in Vlissingen naar een feestavond ging. ,JAcht uit, ramen dicht, deur op slot, en sleutel bij- je-steken"'t was allemaal keurig in orde. Maar onderweg, in de taxi, kreeg mevrouw iets tobberigs in haar blik. Na enig dralen kwam het hoge woord er uit, het woord dat naar het schijnt alle vrouwen op weg naar een (eestavondje moeten spreken. „Heb ik het gas nou uitgedaan, on der de soep?'', zo sprak ze bezorgd tot haar echtgenoot. De man rea geerde zoals alle mannen terecht reageren. „Natuurlijk is het gas uit", zei hij wat korzelig. Want altijd den ken de vrouwen, dat het gas nog brandt en altijd is het gas uit. Maar ditmaal was het ernst. Drie minuten later nam mevrouw zeer be slist het beleid over en gebiedend snrak ze tot de chauffeur: „Neer maar om. Ik weet het zeker. Het gas brandt nog". Ditmaal had ze gelijk. Thuis wolkten dikke soepdampen door de keuken En eindelijk, misschien wel voor het eerst in haar huwelijksleven, kon z ten aanzien van de ..gaskwestie" terecht opmerken: „Zie je nou wel..~" Ook by de frambozen komt een proef met een groot aantal nieuwe rassen, waarbij Malling Promise en Preussen ter vergelijking als stand aard voorkomen. Ook zullen diverse cultuurproeven op Malling Promise en Malling Exploit worden uitgevoerd en voorts komt er een grondbewer- kingsproef met o.a. diepspitten om na te gaan, of het beruchte afsterven bij Malling Promise kan worden voorko men. Bij de bramen komt een rassen- proef met o.a. doornloze rassen. Voorts een aanplant van Himalaya op normale afstanden voor cultuur- proeven. Voor de zwarte bessen zal een proef met een groot aantal nieu we rassen plus een cultuurproef met diverse plantafstanden worden geno men. Verder staan voor de rode bes sen een proef met nieuwe rassen en een cultuurproef op het programma, terwyl de kruisbessen voorlopig slechts een klein gedeelte kregen toe gewezen. Naast de bekende rassen kregen ook enkele nieuwe een plaats. Reeds deze winter werd het gedeelte voor de frambozen, bessen en bramen gro tendeels beplant. De helft voor de aardbeien zal spoedig volgen. Een flink gedeelte zal nog gereserveerd blijven voor vruchtwisseling en nieu we proeven. Woningbouw in februari Volgens gegevens van het cen traal bureau voor de statistiek zijn in februari, toen door vorst de wo ningbouw de gehele maand nage noeg stil lag, toch nog 1719 wonin gen opgeleverd. In de eerste twee maanden van 1956 werden, dank zij het hoge aantal gereed gekomen woningen in januari (5207) 6926 woningen voltooid. Dit aantal is 1123 meer dan in de overeenkomsti ge neriode van 1955. Gerekend tot en met februari 1956 kwamen sedert de bevrijding 446.803 woningen gereed. De in februari 1956 opgeleverde woningen zijn voor Zeeland (tussen haakjes het aantal in de eerste twee maanden van 1956 voltooide wonin gen): 63 (214). Wijfie gen van het hoger onderwijs in Bel gië, Noord-Brabant en Zeeland. Er zullen inleidingen worden gehouden over actuele onderwerpen, zoals de Schelde-Rijnverbinding, en over cul. turele zaken. Er zijn uitnodigingen verzonden aan de leden van het „Bra bants Studentengilde", de Zeeuwse studentenorganisaties en aan Belgi sche zusterverenigingen. SCHRIJVENDE BURGEMEESTER De kerkeraad van de gereformeer de kerk te Heemse heeft besloten de uitgave te verzorgen van een gedenk boek over de geschiedenis van deze gemeenschap, geschreven door een oud-gemeentelia. De schrijver is de heer H. U. Bouwman, thans burge meester van Grijpskerke. FLINKE STAP Ook de leden van de muziekvereni ging Apollo" in Domburg zullen binnenkort in het nieuw gestoken kunnen worden. De bazar die onlangs werd gehouden ten bate van het in strumenten- en uniformfonds, heeft tenminste niet minder dan 3.484. (bruto) opgebracht. Een flinke stap in de goede richting, waar de voor zitter van Apollo", de heer W. Brand, dan ook bijzonder erkentelijk voor was. Het begint er naar uit te zien, dat vele Zeeuwse muziekkorp sen het destijds in Zeeuwsch-Vlaan- deren geldende motto „ons muziek moet in tuniek" hebben overgeno men! GEZWORENE Bij koninklijk besluit is benoemd tot gezworene van het waterschap „Het Vrjje van Sluis" de heer A. P. Kostense, burgemeester van Bier vliet. Middelburgse scholieren traden op voor televisie En wonnen van Oen Bosch Leerlingen van het Middelburgs gymnasium en van de Middelburgse r.h.b.s. hebben zaterdagmiddag de eerste „ronde" gewonnen van een te levisie-competitie voor middelbare scholieren, die door de A.V.R.O. wordt georganiseerd in de televisie-rubriek „Spieken is verboden". Leerlingen van middelbare scholen uit elf pro vinciale hoofdsteden en uit Amster dam proberen in deze wedstrijd elk aar de loef af te steken op velerlei ge bied. zoals sport, natuur, kunst en improvisatie. Zaterdag was de eerste wedstryd, waaraan behalve de Mid delburgers ook scholieren uit Den Bosch deelnamen. De Zeeuwse groep bestond uit de gymnasiasten Hendrik- Jan ter Bals, Ronald F ukken en Ine ke van de Eerdweg, en de h.b.s.-ers Frans Minderhoud, Leendert Parent en Kees Louwerse. Zij moesten o.m. vragen beantwoorden over voetbal, tekeningen van politieke figuren en heraldische wapens herkennen en een sprookje improviseren. Voorts was er een „vrije prestatie" waarbij Leendert Parent piano speelde en Ronald Fuk- ken voordroeg „Er was een Zeeuwse jongen". Middelburg won met 14 pun ten van 's Hertogenbosch en mag nu aan een volgende ronde meedoen. r~ MIDDELBURG NOORDSTRAAT 19—21. Wij exposeren in onze toonzalen: SLAAPKAMERAMEUBLEMENTEN BEDDEN DEKENS KARPETTEN GORDIJNSTOFFEN (levering uitsluitend via de detailhandel). Kapelaan Schoenmakers vertrekt uit Hulst. Per 13 april is de heer A. Schoe»? makers, thans kapelaan van de ba siliek Sint-Willibrordus te Hulst, door de bisschop van ;reda benoemd tot kapelaan van de Sint-Jozef parochie te Breda. Kapelaan Schoen makers zal tevens belast worden met de zielszorg in het Liniekwar tier in deze gemeente. Voorlopig zal er geen opvolger voor kapelaan Schoenmakers naar Hulst komen. Gemeentebestuur bezichtigde proefwoningen Op uitnodiging van de Zuidneder landse Bouw. en Handelscombinatie bezichtigden het college van B. en W., de gemeentesecretaris, de direc teur van gemeentewerken en de raadsleden van Vlissingen zaterdag middag de vier proefwoningen, die de genoemde combinatie aan de Jo sef Israëlslaan heeft gebouwd. Het gezelschap werd door de directeuren de heren M. C. Witlox en W. D. de Regt, ontvangen en rondgeleid. Zij deelden mee, dat deze woningen een gegarandeerde levensduur hebben van vijftig jaar en dat er zowel van particuliere als van overheidszijde veel belangstelling voor bestaat. Op het ogenblik is de bouw van 1200 van deze woningen in verschillende plaatsen van ons land verzekerd. Ook m Vlissingen zouden zij er graag nog een aantal bouwen, maar er is geen bouwgrond meer beschikbaar, aldus de heer Witlox. Geslaagde marineavond te Vlissingen IN HET VLISSINGSE „BRITANNIA" deed zich zaterdagavond een niet alledaags verschijnsel voor: de martiale Marinierskapel der Konink lijke Marine trad hier in de grote zaal op, maar voerde niet die strakke, kloeke harmoniekianken uit, waardoor dit korps befaamd is geworden in binnen- en buitenland, doch romantische symfoniemuziek van Carl Maria von Weber en Joseph Haydn! Het was een vreemd gezicht en een ongewoon gehoor, stoere iv 'miers, die voor een groot deel robuuste kope ren en houten speeltuigen hadden verwisseld voor lyrische strijkinstru menten, terwijl het bekende volumineuze geluid had plaats gemaakt v^oor de heel wat minder krachtige tonen van een betrekkelijk klein symfo nie-orkest. Maar dat ongewone betekende toch allerminst, dat nu de muziek geweld werd aangedaan. Integendeel, deze marinierskapel kwam ook in symfoniebezetting tot behoorlijke resultaten Zaterdagavond hebben vele gasten en leden van de Vereniging van Ma rine-officieren, afdeling Vlissingen, van deze goede resultaten genoten. Deze vereniging namelijk had de ka pel uitgenodigd voor een soiréc-mu- sicale en bleek daarmee een uitmun tend initiatief te Hebben genomen, want de kapel zorgde inderdaad voor een goed concert.Helaas was de diri gent van het korps, de majoor-direc teur Gijsbert Nieuwland door ernsti ge ziekte verhinderd het orkest te leiden, maar zijn plaatsvervanger, de uit Vlissingen afkomstige aèjudant K. Kokelaar, toonde zich een waar dig representant, die met bekwaam heid en geestdrift het korps diri geerde. De vraag rijst vanzelfsprekend of deze Marinierskapel even excellent in symfoniebezetting speelt als zij het in haar „normale" vorm doet. Het antwoord op deze vraag moet even wel ontkennend luiden, zonder dat daarmee overigens aan de kwalitei ten van de kapel in symfoniebe zetting wordt getwijfeld. Maar er waren twee opvallende dingen in dit ongewone optreden, namelijk de minder gunstige bezetting van de celli, opvallend vooral doordat er een „batterij" van contrabassen aanwe zig was; en in de tweede plaats de straf-ritmische, of liever gezegd de strikt-metrische wijze van spelen, die soms herinnerde aan een mar cherend harmoniekorps. Maar deze beide zaken waren begrijpelijk en daarom vergeeflijk. Men is immers bij de bezetting van strijkers afhan kelijk van het instrument, dat de be trokken muzikanten naast hun blaas- Advertentie). SCHAAF- EN SNIJWONDEN lj| genéést f Ir. H. Broekhoff werd in Bloemendaal benoemd Ir. H. Broekhoff uit Vlissingen, ingenieur bij de Centrale Zeeland van de P.Z.E.M., is benoemd tot hoofdingenieur bij het Provinciaal Elektriciteitsbedrijf van Noord- Holland. Deze benoeming gaat in per 1 juni a.s. Ir. Broekhoff krijgt Bloemendaal als standplaats. instrument bespelen. En kennelijk is de cello in het korps niet erg popu lair Voorts is de invloed van het dagelijks werk, het spelen van har- moniemuziek, niet weg te denken en kan men onmogelijk van een har moniekorps verwachten, dat het zonder meer te transformeren valt in een gelijkwaardig symfonie-en semble. Maar wanneer men deze bezwaren niet te ernstig nam, was er bijzon der veel te genieten. Vooral was dat het geval in een concert van Von Weber met de majoor-muzikant H. Jongkees als klarinetsolist en in een concert van Haydn, waarin de kor poraal-muzikant H. Friessen de solo- hobopartij- vertolkte. De heer Jong kees bleek een voortreffelijk vak man, die met name in het midden deel van dit concert knap werk le verde in voortreffelijk samenspel met de hoornisten van het orkest. De jon ge hoboïst Friessen speelde het hobo concert van Haydn zeer muzikaal en men kan gezien de schaarste aan goede hoboïsten de vraag stellen, hoe lang deze man nog bij de kapel zal blijven Tot slot werd uitgevoerd de sym fonie nr. 104 van Haydn, waarna dirigent en orkest een lang en wel verdiend applaus in ontvangst moch ten nemen. De gastheer van deze avond, de kapitein ter zee N. W. Sluyter, commandant maritieme middelen Vlissingen, sprak een har telijk dankwoord tot de kapel en tot allen, die aan de voorbereiding van deze avond hadden deelgenomen, in het bijzonder tot de luitenant ter zee der eerste klasse P. Philipse. Ook de burgemeester van Veere, jhr. I. F. den Beer Poortugael sprak woorden van dank, namelijk als agent van de Koninklijke Zuid-Hollandse Maat schappij tot redding van schipbreu kelingen, voor welke instelling de baten van deze avond waren. Na het concert was er een gezel lig samenzijn, waartoe „Britannia" geheel was gereserveerd. Het dans- orkest van de Marinierskapel zorgde voor vlotte amusementsmuziek en ook ditmaal slaagde deze prettige en ongedwongen ontmoetingsavond van marine en vertegenwoordigers dei- burgerij, uitstekend. MUZIEK EN SHOW Opvoering in de „Prins van Oranje" Een liedesaffaire in een berghotel- letje, een blijde, gemoedelijke bevol king en een keizerlijk bezoek, leve ren voldoende stof voor een gezellige operette. „In het witte Paard" is zo'n zangspel met een gegeven, dat als enige pretentie kan doen gelden, on bezorgde amusement te brengen. En wanneer het dan wordt gebracht op een wijze zoals de Goese Operette Vereniging dit zaterdagavond in „de Prins van Oranje" deed, voldoet deze operette uitstekend aan dit doet Ralph Benatzky's overbekende mu ziek neemt uiteraard een belangrijk aandeel in deze lofzang op het vro lijke Salzkammergut in, doch „In het witte Paard" is vooral een kijk spel geworden, waarbij van de mas sascènes het meeste effect wordt WONDEROLIE Weg met onhandige likdoornringen en gevaarlijke scheermesjes. Een nieuw vloeibaar middel, NOXACORN. neemt de pijn weg in 60 seconden. Eeltplekken en eksterogen verschrompelen met wortel en al. Bevat gezuiverde wonderolie, jodium en het pijnstillende benzocaïne. Een flesje NOXACORN Antiseptisch Likdoornmiddel van t 1.36 bespaart U veel ellende. (60) Pleidooien voor steun aan Nederlanders in Indonesië Bijeenkomst in Middelburg Onder auspiciën van het werkcomi té Zeeland voor „Steun aan Neder landers in Indonesië" werd zaterdag avond in het Middelburgse Schutters hof een bijeenkomst gehouden. De voorzitter van het werkcomité, de heer Ch. P. Spangenberg, sprak een openingswoord, waarin hij naar vo ren bracht, dat Nederland ieder jaar duizenden guldens uitgeeft voor hulp aan vluchtelingen, maar dat talrijke Nederlandse staatsburgers in Indone sië gebrek lijden. Hierna sprak drs. R. A. Damsté, bestuurslid van de stichting „Steun aan Nederlanders in Indonesië" een rede uit. Spr. merkte o.m. op, dat men in Ne derland van welvaart geniet, terwijl in Indonesië vele Indische Neder landers verstoken zijn van zelfs de meest elementaire sociale voorzienin gen. De heer Damsté wees er vervol gens op, dat ook de Indische Neder lander een ..volbloed" Nederlander is. Toen in 1942 de Japanners in In- dië binnenvielen konden de Indische Nederlanders kiezen tussen een be handeling als Indonesiër of als Ne derlander; 90 van deze mensen koos voor Nederland. Zij togen in 1945 wederom aan het werk om het verwoeste op te bouwen. In 1948 volg de de soevereiniteitsoverdracht en de Indische Nederlanders moesten ach terblijven in kommervolle omstandig heden. „Het hemd is nader dan de rok", aldus spreker, „deze mensen helpen is onze Christenplicht omdat zij Nederlanders zijn". Mr. T. Q. Dekker, bestuurslid van het „Nationaal Jungschlager Comité" wees vooral op de noodzaak van het bewerken der wereldopinie, in het bijzonder voor de zaak Jungschlager, maar evenzeer voor de zaak Schmidt en die van de overige gevangenen. Hierna volgde een cabaretvoorstel ling onder leiding van de heer R. L. Soesman, die zich een vlot conferen cier toonde. Er werden sketches opgevoerd, er was muziek en er werd ballet gege ven door medewerkers (sters) uit Mid delburg, Vlissingen en Goes. Tot slot was er een gezellig samen zijn. De opbrengst van de avond en ook die van een gehouden verloting, komt ten goede aan de noodlijdende Nederlanders in Indonesië. Sarika Goth exposeert in Den Haag Adriaan Viruly, schrij ver en oud-K.L.M.-vlie ger, ziet de v eld zon der grenzen, en het was dan ook niet verwon derlijk, dat hij in zijn hoofse rede bij de ope ning van de tentoon- Viruly verricht de opening èn vertelt een sprookje (Van een bijzondere medewerker), nerlijke concentratie stelling van de Veerse verraden, die aan het schilderes Sarika Goth fit de Haagse kunstkan, del Bennewitz zater dagmiddag herinnerde aan 'n Chinees sprook je, dal hij gehoord had b\j de opening van een tentoonstelling in Sjanghai. H\j zag een verwant schap tussen Chinese schilder, die zeven ja ren van i inerlijke voor bereiding nodig had ge had, voordat hij drie bamboestengels zo vol maakt kon schilderen, dat z\j de wereld er achter en er omheen suggereerden, en Sari ka Goth, wier vruch ten, bloemen en kinder portretten ook de in- schilderen voorafge gaan is. Maar cosmopolieten als Viruly mogen uitzwer ven over bergen, zeeën en woestijnen, zij strij ken toch altijd weer neer op het oude nest, in dit geval Walcheren, in welks beemden de knaap Ad iaan speelde met het van afkomst Hongaarse meisje Sa rika, die de motieven van de kleurige Hon gaarse volkskunst in kruissteekjes probeerde vast te leggen. De her innering werkte even vertederend als het werk zelf, dat gedu rende deze opening schuil ging achter de vele belangstellenden, die getuigen wilden zijn van de inwijding van Sarika Gotlis eer ste tentoonstelling in Den Haag. Over het werk zelf is hier meermalen ge schreven. Het heeft een diepe verbondenheid met de natuur, wij mo gen zelfs zeggen met de Zeeuwse natuur, die haar in de vorm van fruit en bloemen, en van haar tuin in Veere, een kleurenspel met 'n verdroomde sfeer mo gelijk maakte, waarvan Viruly terecht opmerk, te, dat het niet tot ab stractie verschraald was. En -at deze bloe- menschilderes zo gaar ne, en zo goed, jonge meisjes schildert, kan nauwelijks verwonde ren als men naar het prille. '•alf-ontlokene der gezichten ziet, die soms aan bloemen her inneren verwacht. Dit laatste stelt de regie voor een niet eenvoudige opgave. De heer C. Nobels die deze taak op zich had genomen, is zeer zeker in zijn opdracht geslaagd. Voor een achter grond van uitstekend verzorgde de cors bouwde hij deze avond verschil lende malen een boeiend en kleurrijk massaal schouwspel op, met een zó groot aantal medewerkenden, dat de toneelruimte van „de Prins" bijna ontoereikend was. Daarbij was er de fleurige af wisseling met zeer aardige, door de heer Janvier ingestudeerde balletten, het leuke optreden van het kinderkoor, terwijl verder de medewerking van het Kapelse mannenkoor „Zang en Vriend schap" en de boerenkapel die de Kapellenaren op de planken zet ten, evenzeer een gewaardeerde bijdrage voor deze „show" vorm den. De optocht van de kapel en de vlaggende kinderen aan het slot, was een verrassende apo theose van dit ryk gekostumeer de festijn, vol jolijt. Er waren nog wel enkele foutjes, die men a.s. zaterdag bij de tweede opvoering welke evenals de eerste reeds uitverkocht is ongetwijfeld zal trachten te vermijden. Het con stateren van deze tekortkomingen doet overigens niet af aan de waar dering van het gepresteerde. Het ge heel werd met vaart gebracht, op een voor amateurs zeer verdienste lijk peil. Ook de individuele prestaties van de solisten waren behoorlijk. Er werd over het algemeen goed gezon- Jen en geacteerd. Mevr. A. Cardon, ie over een goede stem beschikt, gaf op aannemelijke wijze de waar din Josepha gestalte. De heer D. van Belois, ook een der getrouwen van de G.O.V., toonde'zich zijn keuze als de mannelijke hoofé- rolvertolker Leopold, eveneens waar dig. De Amsterdamse handelaar Gie- seke werd aardig gebracht door de heer D. Meijer. Mej. A. Wijnands was als diens dochter Ottilis, met haar goed gezongen partijen, weel een gewaardeerd medewerkster, terwijl zij in de heer G. Hopmans als advocaat Siedler, een uitstekende partner had getroffen. Voorts zij o.a. nog afzonderlijk genoemd het geslaagde optreden van de heer J. J. Evers als de „Mooie Sigli" en van mej. A. Hollemans, die als het ver legen Klaartje iets bijzonders van haar rol wist te maken. De heer W. Hopmans was met zijn komische uit beelding van de huisknecht Johan eveneens goed op dreef. De bezetting van de overige rollen vertoonde wei nig zwakke plaatsen. Dit alles, verdienstelijk begeleid door het eigen orkest en onder de vaardige en bekwame directie van de heer Jan Kousemaker, maakte deze uitvoering tot een van de meest ge slaagde van de G.O.V. Na afloop bracht het dankbare pu bliek de uitvoerenden een verdiende ovatie, terwijl de heer H. W. A. Steenpoorte namens het bestuur met geschenken de dank aan dirigent, re gisseur, solisten, koor en orkest ver tolkte. Bij de aanvang kon de heer Steenpoorte o.a. B. en W. van Goes, alsmede mevr. J. M. Scherphuis Voogd en de heer H. Stam van de Zeeuwse Culturele Adviesraad ver welkomen. Hoewel spreker met vol doening kon vaststellen, dat de ope rette thans ruim ingang bij de be volking heeft gevonden, is voor een nóg betere financiële basis over heidssteun onontbeerlijk. dV. FABRIEKEN TE IEEUWAIDEN VANDAAG. Middelburg Kunstzaal Van Benthem en Jutting: Expositie herverkaveling Wal cheren, 918 uur; Electro: „O, mijn papa", (a.l.), 19 en 21.15 uur: Schouw burg: „Napoleon", (14 jr.), 20 uur. Vlissingen Alhambra: „Jaloezie", (14 jr.) 19 en 21 uur; Luxor: „De piraat van Jamaica", (18 jr.). 20 uur: Stedelijk Museum: Tentoonstelling reproduktie" Chinese ÏL-^ist. [Goes Grand: „Jaloezie", (14 jr.), 20 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 2