slaap c 3=6 Eerste week van mei: prettige dagen voor overheidspersoneel JIMMY en de Crescepresio-korrels RIJKSE, BESCHEIDEN MAAR TALENTVOL, BEREIKTE TOP tfezomC 4 PROVINCIALE ZEEUWEE COURANT ZATERDAG 7 APRIL 1956 NADERE MINISTERIËLE RICHTLIJNEN Uitkering-ineens over 1955 en vakantiegeld 1956 vallen samen De minister van binnenlandse zaken heeft aan zijn ambtgenoten en aan de colleges van burgemeesters en wethouders nadere richtlijnen verstrekt omtrent de uitbetaling van de vakantieuitkering over 1956 alsmede de 3 procent uitkering over 1955. Aan de provinciale, gemeentelijke en waterschaps-organen zal wor den verzocht, zoveel mogelijk dezelfde gedragslijn te volgen. In deze circulaire verzoekt de minister de uitbetaling van de verhoogde va kantie-uitkering over 1956 van 4 procent, alsmede van de uitkering ineens over 1955 tegelijk te doen geschieden. De vakantie-uitkering, welke in 1056 zal geschieden, bestaat uit 2 procent van salaris plus kindertoe lage (evenals vorig jaar) alsmede een tijdelijke uitkering van 2 pro cent tot een gelijk bedrag. Met ingpng van 1957 wordt ook de 2 procent van de tijdelijke uit kering in de pensioensgrondslag opgenomen en bedraagt de uitke ring dus zonder meer 4 procent van salaris plus kindertoelage. In de circulaire wordt tevens ge attendeerd op de richtlijnen voor de uitlcering aan ambtenaren, die niet gedurende het gehele berekenings tijdvak, n.l. van mei tot mei, in dienst waren. Betreffehde de uitkering ineens van de 3 procent over 1955 wordt opgemerkt, dat deze dient te worden bepaald op 3 procent van de op 1 mei 1956 geldende (jaar)-wedde in de zin van de van toepassing zijnde bezoldigingsregeling. De minister is van mening, dat het eenvoudigheidshalve aanbeveling verdient, dat alle op 1 mei 1956 in rijksdienst zijnde werknemers de uitkering ontvangen, ongeacht of zij al dan niet in 1955 in rijksdienst waren. Deze 3 procent uitkering zal zo mogeliik bij wijze van voorschot tegelijk met de vakantie-uitke ring, in de eerste week van de Volledigheidshalve wijst de mi nister er op, dat de berekenings basis van deze uitkering niet dezelfde is als die van de va kantie-uitkering. De vakantie uitkering wordt n.l. mede bere kend over de op de peildatum geldende kindertoelage en kin dertoeslag, hetgeen met de 3 procent uitkering niet het geval is. De ambtenaar, die op 1 mei 1956 verlof zonder behoud van de bezol. diging geniet, komt voor de uitke ring niet in aanmerking, evenmin als de ambtenaar, die op die datum geschorst is en wiens bezoldiging volledig wordt ingehouden. Voor de geschorste ambtenaar, wiens bezoldiging voor een gedeelte wordt ingehouden, ware de uitke ring, volgens de circulaire, te bere nenen naar evenredigheid van het gedeelte van de wedde, dat wordt uitbetaald. Voor incidentele gevallen, waarin dit tot een resultaat leidt, dat voor de belanghebbende schrij nend is te achten, dient de moge lijkheid van een afwijkende beslis sing open te worden gehouden. Onverminderd het vorenstaande kan voorts een uitkering worden verleend aan hen, die in de loop van het jaar 1955 dan wel in het tijdvak van 1 januari tot 1 mei 1956, zijn of worden gepensioneerd ingevolge ar tikel 48, eerste lid van de pensioen wet 1922 en aan de nabestaanden van ambtenaren, die in een dier tijd. vakken zijn overleden. Ten behoeve van wachtgelders zal een regeling worden getroffen welke, zonder bemoeienis van de perso neels- en salarisadministraties der departementen door het ministerie van binnenlandse zaken zal worden uitgevoerd. rnrrr Thans een ruime comfortabele wagen v.a. f. 6375.- Official D.K.W. Dealer Garage Heyboer v. d. Vijver, Spuiplein 48, telefoon 89, Breskens. Garage Carels, Clara's pad B 47, telef. 227 (K1106), Heinkenszand. Imp. Hart Nibbrig f Parkstraat 91 - Bruidssuikers op een blauwe rots Zeeuwse damtientaüen tegen distriet Dordrecht Voor de damwedstrijden, die Zeeuw se ploegen op 14 april tegen teams van het district Dordrecht zullen spelen, zijn de volgende tientallen samengesteld. Eerste tiental: 1. J. Sinke, Goes; 2. R. Rijkse, Yerseke; 3. L. Anderson, Goes; 4. J. Blom, 's-Gravenpolder; 5. M. F. de Jonge, Middelburg; 6. J. L. Stroo- band Jr., Middelburg; 7. J. Stroo- band Sr., Middelburg; 8. Joh. de Smet, IJzendijke; 9. W. Heydra, Vlissingen; 10. J. van Eenennaam, Souburg. Tweede tiental: 1. A. v. d. Kreeke. Bergen op Zoom; 2. H. de Vlieger, Vlissingen: 3. G. M. v. d. Voorde, Vlissingen; 4. D. Da- vidse, Middelburg; 5. Iz. op 't Hof, Kapelle; 6. C. J. Hollestelle, Kort- gene; 7. C. van Damme Sr., Kortge- ne; 8. A. Willemse, Aagtekerke; 9. H. Meerman, Goes; 10. Lr. Davidse, St. Laurens. Reserves voor bovengenoemde tien tallen: 1. E. A. Schuitema, Vlissingen; 2. W. Boogaard, Middelburg; 3. C. de Klerk, Goes; 4. J. Ingelse, Goes. De reserves moeten bij invallen onder aan sluiten. De rest schuift 'n E laats naar boven. >erde tiental: 1. Joh. Lere, Vlissingen; 2. C. van Rijswijk, Souburg; 3. J?. Goedbloed, Vlissingen; 4. A. v. d. Schraaf, Ka pelle; 5. J. Kluiver, 's-Gravenppl- aer; 6. G. Gorsse, Goes; 7. J. de Vis ser, Aagtekerke; 8. A. de Buck, Lammerenburg; 9. P. Thenu, Vlis singen; 10. G. Blom, 's-Gravenpolder. Reserves: 1. C. van Damme Jr., Kortgene 2. C. de Vos, Middelburg; 3. F. Blaas, Aagtekerke. Deze wedstrijden zullen, onder auspiciën van de afdeling dammen van de personeelsvereniging der Ko ninklijke Maatschappij „De Schelde ln de Scheldehal te Vlissingen wor den gespeeld. ofwel: prinselijk huwelijk in Mo naco! Libelle van 14 April wijdt uitvoerig aandacht aan de Romance van het Jaar. Het nummer opent met een zeer charmante kleuren opname van de aanstaande prinses Gracia Patricia, nn nog Grace Kelly, en bevat verscheidene fraaie foto's van het veelbesproken paar. En voor de Grscia's in Nederland: be toverende bruids- en andere toiletten, eveneena in sptankelende kleuren! De nieuwe schoenenmode brengt U bij elk stapje dichter naar de zomer. U baalt het voorjaar binnen met de2e bonte, zonnige, modieuze Libelle! Of houdt U soms meer van lekker eten? Ook dan wordt U prompt bediend: in hetzelfde nummer wacht U een excursie naar het Rotterdamse Luilekkerland, naar het paradijs van holle-bolle-Gijzen Libelle - Nassauplein 7 - Haarlem Breen zwemt wereldrecord 1500 meter vrije slag. Tijdens nationale indoor universi taire zwemkampioenschappen in het 50 meter bad van New Haven heeft de 20-jarige Amerikaan George Breen van de universiteit van Cort land het wereldrecord op de 1500 me ter vrije slag verbeterd er gebracht op 18 min 5,9 sec. Het officiële record staat sedert 16 augustus 1949 op naam van de Japanner Horisnishin Furuhasi, die in Los Angeles een tijd van 18 min 19 sec liet afdrukken. De eerste 100 meter legde Breen af in 1 min 4,5 sec. Na 400 meter wezen de chronometers 4,41 aan en bjj de 800 meter stonden de wijzers op 9,35,5. Na 1000 meter was Breen's tjjd 12.01,8. Training jonge renners in Utrechts stadion Woensdag is in Utrecht een aan vang gemaakt met de training van jonge renners onder leiding van de 68-jarige oud-renner Louis Didier, die hiervoor speciaal is aangesteld door de K.N.W.U. Deze trainingsmid dagen zullen worden gehouden iedere maandag-, woensdag- en vrijdagmid dag tussen 2 en 4 uur in het Utrechts stadion. Door de slechte weersomstandighe den was het niet mogelijk op de baan te trainen, reden waarom trainer Di dier besloot tot het geven van een uitleg van zijn programma. Dit pro gramma zal de tijdrace over een ki lometer, de sprint en de persoonlijke en ploegachtervolging omvatten. Ook zal de neer Didier tijd besteden aan de indoor-training. Door het slechte weer afgeschrikt waren maar tien renners aanwezig, onder wie Fr. Mahn (Amsterdam), W. Vreeswijk (Alphen a/d Rfln), K. Lagerloff (Rotterdam), P. de Jongh (Made-N.Br.), B. Vermeer (Utrecht) en L. van Kreuningen eveneens uit Utrecht. Bekerwedstrij d COAKMarine. De jaarlijkse bekervoetbalwedstrijd tussen de COAK uit Middelburg en dè Marine uit Vlissingen is vastge steld op 27 april en zal waarschijn lijk te Souburg worden gespeeld. De wisselbeker is nu reeds tweemaal achtereen gewonnen door de Marine, die dus ditmaal definitief in het be zit van de trofee kan komen. ZEEUWSE DAMRUBRIEK Match van drie partijen tegen Sinke. (Redactie: L. Anderson, Goes). Een speler, die ln de Zeeuwse damwereld vele jaren genoegen moest ne men met een tweede of lagere plaats Is thans doorgedrongen tot de top van de ranglijst. In 1952 werd Rykse voor de eerste maal Zeeuws kampi oen, en nu heeft hjj wederom een fraaie kans op de titel. Hij zal ln een match van drie partijen tegen Jan Sinke nitkomen. Beide spelers hebben weinig gemeen. Sinke overtuigd van eigen kracht; Rykse meer geneigd om de prestaties van z'n tegenstander hoger te waarderen. De voorkeur van Rykse gaat alt naar gecompliceerde partyen; Sinke zoekt het ln de directe aanval, met vermydlng van al te grote verwikkelingen. In het eindspel is Rijkse superieur. Over de uitslag van de match valt niets te voorspellen. Sinke heeft het voordeel van een groter zelfvertrou wen en de opgedane ervaringen in het nationaal kampioenschap. Onderstaand partijgedeelte is uit de ontmoeting RijkseStrooband Sr. (kampioenschap van Zeeland '56) welke partij door Rijkse werd gewon nen en door hem als volgt werd ge commentarieerd: „Een party, niet gewonnen door eigen kracht, doch door fouten van de tegenpartij Stand na 20e zet van zwart (5-10). Wit: 27, 28, 30 t/m 33, 35, 36, 38, 41 t/m 35, 47, 48. Zwart: 1, 3, 4, 6, 8, 10 t/m 13, 15 t/m 19. 23, 24. De witte stelling wordt enigszins gehandicapt door een te zwaar bezet te lange vleugeL Schyf 41 ls „over- Jeugdige Zeeuwse schakers spelen goed in Den Haag In Den Haag wordt op het ogen blik een groot nationaal toernooi voor jeugdige schakers gehouden, waaraan door niet minder dan tien Zeeuwse schakertjes wordt deelgeno men. Het zijn Kopmels uit 's Graven polder, Van Bennekom uit Middel burg; Scheltens uit Middelburg; Lou- werse uit Middelburg; V. d. Meer uit Goes; Ruyg uit Vlissingen, Van Randwyck uit Nieuw- en Sint- Joosland, Louws uit Oostkapelle, De Mey en Van Bergen uit Middelburg. Zij zijn allen ln verschillende groe pen ingedeeld. De uitslagen van de eerste ronde waren: P. Breyman (Utrecht)—G. Kopmels R. van BennekomG. Burgers (Am sterdam) 10; R. Folkerlnga (Gro ningen)J. Louwerse 10; E. ScheltensH. Birkhouwer (Amster dam) 10 (wegens niet opkomen); L. Fiévée (Den Haag)G. v. d. Meer afg.; R. RuygJ. Visser (Dokkum) 10; F. van RandwijckF. de Rijck (Den Haag) V2A. Schouten (Nijmegen)J. Louws 10; A. van Strem (Leeuwarden)J. de Mey %- Kerstens (Uden)Van Bergen 0—1. Een fraai resultaat van deze Zeeuwse jongens, die uit 10 partijen 7% punt wisten te bemachtigen. 82. Zodra het weer donker ln de tuin was geworden, kroop Jackie op handen en voeten uit zijn schuilplaats ln de richting van het hoofd van Muis, de huisknecht. Hij greep hem stevig beet en sleurde de aime kei ei die zowat geen pap meer kon zeggen, uit het gat. „waarom smeet jij een kluit aarde naar m'n kop?" vroeg Muis gebelgd. „Ik kreeg alles in m'n mond". Jackie haalde geprikkeld zijn schouders op. „Dacht je, dat ik dat voor de grap had gedaan?" vroeg hij. „Zag je dan niet, dat ze het licht ln de tuin hadden opgestoken. Ik beduidde je je even koest te houden en niets te doen. En toen jij om hulp begon te roepen, toen moest ik je wel een brok aarde naar je hoofd gooien. Nu is alles weer veilig en nu moeten we proberen mijn vader„Ja. Ja", zei Muis amechtig, „maar eerst moet er iets met de touwen gebeuren. Het rechter moeten wij een meter of drie in palmen en dan loslaten en het linker moeten wij hele maal Inhalen, want daaraan heeft je vader de zak met crescepresto-korrels vastgebonden". Jackie keek Muis aan. „Döt is een goed idee geweest", fluisterde hij. Jackie begon het touw in te halen. Hij voelde direct dat er iets aan vastgebonden zat en na verloop van nauwe lijks één minuut, trok hij inderdaad de zak met de kor rels uit de uitgang van het rattehol. Hij maakte het ding los en zette het voor alle zekerheid tussen het ge bladerte van de struik waaronder hij zelf dekking had gezocht. Muis stond zich Intussen uit te schudden. „Wat voel ik mij vreselijk vies", klaagde hij. compleet" en staat een normale ont wikkeling van deze vleugel in de weg. De nu volgende (zwakke) zet van wit is hiervan een rechtstreeks gevolg. 21. 43-39 10-14; 22. 41-37 4-9; 23. 47- 41? 17-21? Zwart verzuimt van de zwakte ln wits stelling te profiteren. Aangewe zen was 17-22x21! (dreigt 23-28!) Belet 31-26 en dwingt vrijwel tot 33- 28, waarna 21-26 zwart overwegend voordeel bezorgt. Ook 17-22x22 verdiende de voor keur boven 17-21. 24. 31-26 23-29; 25. 26x17 11x31; 26. 36x27 29-34; 27. 30-25 34x43; 28. 48x39 18-23; 29. 44-40 14-20; 30. 25x 14 9x20; 31. 41-36 1-7; 32. 27-22 7-11. Volgens Rijkse was 27-22 „min of meer een noodsprong". Inderdaad ge ven de andere zetten weinig perspec tieven. Op 39-34 volgt 24-29; op 40-34 volgt 20-25; op 37-31 volgt 12-17 (42- 37) 17-21 (28-22) 21-26 (22-17?!) Stroobands antwoord 7-11 is echter foutief. Hy tracht de witte voorpost op 22 te omsingelen en laat wit hierdoor voldoende gele genheid zich geheel te herstellen. Aangewezen was een directe aan val door 12-18! 33. 37-31 12-17; 34. 42-37 20-25? 35. 31-27 24-30. Met enkele krachtzetten is het spelbeeld volkomen ten gunste van wit gewijzigd. Zwart speelt nu be slist tegen z'n zin 24-30, maar le vert 8-12 of 17-21 iets beters op? Steeds zou 36-31 volgen met zeer moeilijk spel voor zwart. 36. 35x24 19x30; 37. 28x19 13x24; 38. 40-35 17x28; 39. 32x23 3-9; 40. 33- 28 9-14; 41. 45-40 11-17; 42. 38-32! 17-21. Wits 88-32 doet de deur dicht. De party ls nu definitief voor zwart verloren. Na nog 17 zetten gaf zwart zich gewonnen. „Bruinvis" ingedeeld. Zoals bekend, zal het eerste zeven tal van „Bruinvis" uit Sas van Gent uitkomen in de landelijke tweede klas se van de waterpolocompetitie. De Sassenaren zijn ingedeeld in de twee de klasse F met D.V.Z. uit Delft, R.Z. P.C. uit Rotterdam, Surea uit Breda en Z.P.B. uit Den Haag. P0NTH0UD HM OKTOBER FEUILLETON door MENNO DE MUNCK 10 „Goed Matthias Ik was de kerk nauwelijks gepas seerd, toen ik het klokkenspel hoor de Kwart voor één. Ik begon snel ler te lopen, want ik wilde tijdig thuis zijn voor de lunch, om Laura niet te verontrusten. HOOFDSTUK EL Ik werd bij mijn thuiskomst niet door Laura begroet met de vraag naar het stalenboek. Integendeel zij repte met geen woord over het doel van mijn ochtendwandeling, en het scheen zelfs niet tot haar door te dringen dat ik -iet lege handen aankwam. Toch verwonderde mij dit niet: het was haar duidelijk aan te zien, dat er iets was wat haar ge heel bezig hield; er brandde haar kennelijk een nieuwtje op de lippen en ik zat nog maar nauwelijks in mijn stoel, toen zij er al mee voor de dag kwam. „Maarten Henstra komt thuis zei zij. „Ik hoorde het „Dan heb je goed gehoord", viel ik hear in de rede. „Hij komt maan dag „Weet u het al?" vroeg zij toen, teleurgesteld. „Ja. Wie heeft het jou verteld?" „Marie", antwoordde zij. „Elza had het haar verteld, vanmorgen, bij de groenteman. Hij komt met zijn vrouw." „Zo", zei ik. De teleurstelling week langzamer hand van haar gezicht. Ik dacht er aan, hoe Maarten vroeger vaak in mijn tuin speelde, veelal met Marian Veere, zijn jeugdvriendinnetje en hoe lief zij dan voor de kinderen was. Ik lachte haar toe. „Weet U ook hoe laat ze komen?" vroeg zij. „Nee", zei ik. „Dat weet mevrouw Henstra zelf ook nog niet. Is dokter Forster nog niet thuis?" „Nee, de jonge meneer ls er nog niet." Het klonk een beetje hard nekkig. als steeds. „Maar dat kunt U best weten", liet zij er op volgen. Zij had gelijk. Als Herman van zijn ochtendvisites terugkeert, laat hij de auto altijd voor de deur staan en loopt direct door naar de zitka mer. waar wij elke dag voor de lunch een glas sherry drinken. Ik keek op de klok. Hij was laat, con- stateerde Ik maar op hetzelfde ogenblik hoorde ik de claxon; twee korte stoten het sein waarmee hij steeds zijn aankomst meldt. „Het is zo ver, Laura", zei ik. „Zet de boel maar vast klaar." „De jonge meneer is laat", zei zij, terwijl zij naar de kast liep. „Ja", antwoordde ik. „Dokter For„ ster is laat." „Mevrouw Henstra ls zeker erg blij?" vroeg zij, toen zij de fles en de glazen op het tafeltje plaatste. Het klonk vol belangstelling. IK knikte. Zij lachte vertederd. Het is ook een hele tijd, vond zij. Bijna ne gen jaren- Ik hoorde, dat Elza ook erg blij is, dokter. Opgewonden zelfs „Hoe weet jij dat?" vroeg ik ver baasd. „Van Marie", antwoordde zij. „Zij vertelde mij dat Elza het erg be nauwd had.Het klonk oprecht bezorgd. Heeft U haar nog gezien? Hoe was het met haar?" „Zij had wel wat last", antwoord de ik vaag. „Ik ga er vanavond nog even heen, Laura." Toen zij naar Je eetkamer liep vulde ik de glazen. Ik houd van dit uur, des middags voor de lunch. Voor Herman is het een rustpunt, zoals het dit jarenlang voor mij is geweest en voor mijzelf is het tegenwoordig het ogenblik, waarop de oraktijh nnnlenw weer even de mijne is. Althans deze illusie geeft Herman mjj, en al valt het mij ook niet moeilijk er doorheen te kij ken het doet mij telkens weer goed, wanneer hij, al vertellend over zijn wederwaardigheden van de af gelopen ochtend, op een of meer ge vallen iets dieper ingaat en mijn raad vraagt. Die zaterdag vroeg hij mij direct naar Maarten. „Ja", zei hij, „de zoon van me vrouw Henstra die jongen, waar van U mij eens hebt verteld dat hij al in zoveel jaren niet thuis is ge weest. Diedieeh.mu sicus...... Iedereen schijnt het aan iedereen te vertellen; eerst hoorde ik het bij de notaris en daarna bij mevrouw MotteIk bedoel: van haar dienstbode. Zelf was zij niet thuis „Is zij nog steeds ziek?" vroeg ik. „Ziekzei Herman, „ziek...." Hij haalde de schouders op. „Ik ben deze week bij haar geweest en „Migraine", zei ik. Hij boog zich naar voren. Op het tafeltje lagen sigaretten. Zijn hand rustte op het doosje maar hij opende het niet; hij bleef in deze houding een ogenblik zitten, en ik zag een lichte trilling in zijn neusvleugels karakteristiek voor hem, als hij zich vermaakt. „Ja", zei hij, „migraineZijn ogen glommen. „Zij belde dinsdag op en vroeg of ik even wilde komen. En En", vulde ik aan, „toen ben je gegaan. Zij lag op de sofa, boven; zij droeg die afschuwelijke, gebloem de kimono, en zij beklaagde zich, omdat niemand naar haar omkeek. Zij noemde haar zoon een vreselijke egoïst, die op zijn kantoor zat in- plaats van bij haar, en Marie was een lui schepsel, met twee linker handen, dat haar elk ogenblik iets kwam vragen, zodat zij nooit eens rust kreeg. En toen snauwde zij jou ook nog af, omdat je amper naar haar luisterde en omdat je poeders niet helpen Hij schaterde. Ik nam een teug sherry en vervolgde: „Neem nu eerst die sigaret. Over vijf minuten heeft Laura gedekt en dan krijg je de kans niet meer. Gauw nu!" Ik hield hem het doosje voor. „Verder", zei ik toen. Hij ontstak de sigaret en inhaleer de diep. „Wel", zei hij, „het ging allemaal precies zoals U het vertelt. Ik kreeg zelf bijna hoofdpijn van die vrese lijke kimono. Ik schreef een nieuw recept en ik zei dat we het nu wel eens even met andere poeders zou den probereneen beetje sterker. Ik zette natuurlijk hetzelfde op het briefje, en nu reed ik op weg naar huis even bij haar aan. Maar ik ver telde U al dat zij er niet was, en dat leek mij een goed teken." Ik zag opnieuw de trilling in zijn neusvleugels. „Luister", zei ik. „Stel je er niet te veel van voor, mijn jongen. Een half uur geleden trof je haar niet thuis maar denk niet, dat jouw grapje met die poeders iets heeft uitgewerkt. Want toen Marie jou vertelde, dat Maarten thuiskomt, zat ik bij zijn moeder en daar was me vrouw Motte ook Herman zette zijn glas, dat hij halverwege had geheven, weer neer. „Zo", zei hij opmerkzaam, „zat zij bij mevrouw Henstra „Ja", antwoordde ik streng. „En zij is helemaal niet tevreden over je. Zij vertelde mij dat jij er helemaal niet achter benten zij vroeg mij zelfs of ik haar weer wilde be handelen Hy dronk snel zijn glas leeg. „Heerlijk", zei hij toen. „U doet het toch, hoop ik?" „Nee", antwoordde ik, „ik denk er niet over. Red jij je er maar mee; ik heb het lang genoeg geprobeerd." Zijn neusvleugels verrieden plots weer binnenpret. „U heeft het lang genoeg geprobeerd", herhaalde hij. „Met alle middelen?" „Nee", zei ik, „niet met alle mid delen." Ik nam de fles en vulde zijn glas nog eens „Ik heb vaak ge dacht", vervolgde ik, „dat de medi cus in bepaalde gevallen eigenlijk te zeer aan banden ligt. Er is namelijk iets, wat ik mevrouw Motte wel eens graag had willen toedienen, maar ik heb het nooit gedaan omdat het eigenlijk niet mag. Weet je, wat ik bedoel?" (Wordt vervolgd)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 4