PREDIKBEURTEN SPAARBEKKEN IN DE BRAAKMAN VOOR ZOETWATERVOORZIENING WALCHEREN LANDBOUWHUISHOUDSCHOOL Z.L.M. NU OP RIJKSBEGROTING DATA VAN EINDEXAMENS VOOR MIDDELBARE SCHOLEN ZATERDAG 7 APRIL 1956 PROVINCIALE ZEEUWSE OO U RANT 1 SCHROB- EN SPROEIVERBOD BLIJFT Door grote capaciteit (twee en een half miljoen m3) zal het waterprobleemworden opgelost Met de zomer voor de deur vraagt vanzelfsprekend de zoetwatervoorzie ning van de bevolking en ook van de industrie weer de nodige aandacht, vooral ook, omdat in de vorige zomer tengevolge van de langdurige droog teperiode vele waterleidingbedrijven in moeilijkheden kwamen te verkeren. Niet alleen de steeds toenemende waterbehoefte, maar ooit het feit, dat de voorbereidingen om de zoetwaterreservaten in Zeeuwsch-Vlaanderen door middel van de aanleg van een spaarbekken ln de Braakmanpolder uit te breiden, aanzienlijk meer tijd hebben gevergd dan aanvankelijk werd verwacht, hebben de waterleidingmaatschappij „Zeeuwsch-Vlaanderen" doen besluiten tot een aanmerkelijke uitbreiding van haar waterwingebied. Deze week is een begin gemaakt met de gereedmaking van dit nieu we waterwingebied, dat gelegen is in de polder „De wilde landen", ten wes ten van de Ellestraat te Sint Jan steen langs de Nederlands-Belgische grens. De oppervlakte van dit gebied bedraagt ongeveer 15 h.a. Hier zal een pomphuis worden ge bouwd, terwijl ter weerszijden daar van 15 pompputten worden geboord. Dit laatste volgens een geheel nieu we methode, de z.g. spoelmethode. Door middel van 'n persleiding wordt het gewonnen water naar het ruw- waterreservoir bij het pompstation te Sint Jansteen getransporteerd, waar het water het normale zuive ringsproces ondergaat. Verwacht mag worden, dat het nieuwe waterwingebied, waarvan het zandparket ter plaatse waar het water gewonnen wordt 8 m dik is, omstreeks midden juni in gebruik zal kunnen worden geno men. Door deze ingebruikneming zal de ruwwatercapaciteit van het bedrijf, die tot nu toe circa 350 m3 per uur bedraagt, worden uitgebreid met 40 tot 60 m3 per uur, zulks afhankelijk van de neerslag, welke op het be trokken gebied valt. Het aantal pompputten, waarover de waterlei dingmaatschappij „Zeeuwsch-Vlaan deren" beschikt, bedraagt momen teel 126 en zal dus mettertijd worden verhoogd tot 156. Water uit België Ondanks de uitbreiding van de ruwwatercapaciteit, zal het betrek ken van water uit België, waarmede vorige zomer een begin werd ge maakt, ook dit jaar normaal door gang vinden en ofschoon de inge bruikneming van het wingebied „De wilde landen" bij normaal gebruik een aanmerkelijke verbetering be tekent, zal de Zeeuws-Vlaamse be volking uiteraard deze zomer bij het februik van water weer zuinigheid ienen te betrachten. Van een op heffing van het schrob- en sproeiver- bod zal dan ook in 1956 zeker geen sprake zyn! Bij medewerking van de bevolking zal echter in de aanstaande zomer 'n redelijk peil bij de watervoorziening kunnen worden gehandhaafd en men dient te bedenken, dat het hier nog enkele jaren van overbrugging be treft. Zodra immers het spaarbekken in de Braakmanpolder gereed zal zijn, welk bekken mettertijd een totale ca paciteit van 2y2 miljoen m3 krijgt, zal voor vele jaren het probleem van de zoetwatervoorziening van Zeeuwsch-Vlaanderen zjjn opgelost. Uit een proefbekken ln de Braak man, met een capaciteit van 500.000 m3, hoopt men reeds in de zomer van 1958 het eerste water te kunnen be trekken. Koninklijke marine Oefeningen in april Aan het programma voor april van de Koninklijke Marine is het vol- Sende ontleend: tr Ms onderzeebootjager „Zeeland" commandant kapitem-luitenant-ter- zee J. B. Kennema, vaart voor onder zeeboot bestrijdings-oefeningen teza men met Hr Ms onderzeeboot „Tij- gerhaai", commandant luitenant-ter zee- tweede klasse (oudste categorie) Ph. S. Niemeyer. Op het programma staan enkele bezoeken aan Plymouth. Hr Ms „Zeeland" wordt op 21 april te Vlissingen verwacht en Hr Ms „Tijgerhaai" zal op diezelfde datum te Rotterdam terugkeren. Het squadron mijnenvegers 129, commandant luitenant-ter-zee eerste klasse A. W. Crince le Roy, bestaan de uit Hr Ms „Dokkum", „Hooge- zand", „Roermond", „Naaldwijk", „Drachten", „Wildervank", „Gieten", „Axel" en „Giethoorn", oefent iii april op de Noordzee. Hr Ms patrouillevaartuig „Heffing" commandant luitenant-ter-zee twee de klasse (oudste categorie) J. A. Heyse, is belast met het toezicht op. de visserij in de zuidelijke nederlana- se territoriale wateren tussen Hoek van Holland en de Nederlands-Belgi sche grens. Hr Ms „Hercules", commandant luitenant-ter-zee van speciale dien sten tweede klasse (oudste categorie) R. Lucas, vaart als duikwerkschip en is ter beschikking van de duikoplei- ding te Vlissingen. Iir Ms „Cerberus", commandant luitenant-ter-zee tweede klasse (oud ste categorie) W. M. Goossens, is in dienst als nettenlegger en netten- werkschip. Het schip vaart voor op leiding en is gestationeerd te Vlis singen. Middelburg Platformvergadering P.v.d.A. De Party van de Arbeid houdt dinsdag 17 april a.s. in het Schutters hof te Middelburg een „Platformver gadering. Als sprekers zullen optre den de heer W. F. van Tilburg, alge meen secretaris van het N.V.V., me vrouw A. C. PloegPloeg, lid van de Tweede Kamer, Utrecht, dr, W. H. Vermooten, lid van de Tweede Ka mer, Amsterdam en mr. J. A. W. Burger, lid van de Tweede Kamer, Wassenaar. Medewerking zal worden verleend door de plaatselijke zang vereniging „De Volksstem". „Gran Paradiso" Woensdag 11 april zal de heer C. Sipkes onder auspiciën van de Z.V. U. in de kleine zaal van de Concert en Gehoorzaal in Middelburg 'n cau serie houden onder de titel „Gran Paradiso". Dit is de naam van het nationale park in de Italiaanse Al pen, de laatste plaats, waar in Eu ropa de steenbok nog in het wild voorkomt. Deze lezing wordt geïllus treerd met kleurenfilm en lichtbeel den en begint om 20 uur. GEMEENTERAAD OOSTKAPELLE Straatverlichting wordt uitgevoerd Donderdagavond vergaderde de ge meenteraad van Oostkapelle onder voorzitterschap van burgemeester F. G. Sprenger. De voorzitter deelde mee, dat de te bouwen landbouw- huishoudschool van de Z.L.M. thans definitief op de rijksbegroting van onderwijs is geplaatst, maar het zal waarschijnlijk nog geruime tyd du ren eer de toewijzing er zal zijn. De Z.L.M. vraagt nu de gemeente een krediet van 75.000 voor het bou wen van een noodschool aan de To renstraat. Op voorstel van B. en W. wordt dit verleend, onder voorwaar de, dat de Z.L.M. rente en aflossing voor haar rekening neemt. Hierna kende de raad een viertal verzoeken om premie voor woning verbetering toe. Betreffende 't ver zoek van'de heer B. Wattel aan de Torenstraat, wilde de heer A. Don (p.v.d.a.) de premie niet weigeren, R.-K. Boerenleenbank Lewedorp opende nieuw gebouw De Boerenleenbank te Lewedorp heeft donderdag met enige feestelijk heden een nieuw gebouw in gebruik genomen. Het architectonisch ook zeer geslaagde bouwwerk, naar een ontwerp van het architectenbureau irs. A. Rothuizen en P. J. 't Hooft te Goes, bevat naast een hal en de kan toorruimte een fraaie bestuurskamer, die tegelijk als spreekkamer kan worden benut. Op de bovenverdieping is de woning van de kassier gelegen. Pastoor Wolff heeft het gebouw ingewijd, waarna de voorzitter van de bank, de heer C. Goense, de talrij ke genodigden neel't verwelkomd en na de bezichtiging de verschillende personen en instanties dank gebracht die aan de totstandkoming mede werkten. In een daarop volgende bijeenkomst in café Van den Dries boden tal van sprekers het bestuur hun gelukwen sen aan. De voorzitter van de raad van toezicht, de heer C. de Baar, gaf daarbij een terugblik op de afgelopen dertig jaar en bracht hulde aan de oprichters, die na de stichting van de r.-k. kerk en school ook het initiatief namen om een boerenleenbank in Le wedorp op te richten. Verder gaf spreker uiting aan zyn waardering voor het werk van bestuur en kassier alsmede voor de steun welke van de Coöp. Centrale Boerenleenbank te Eindhoven steeds wordt ontvangen. De inspecteur van deze bank, de heer J. I. Erkelens bracht het bestuur de gelukwensen over, terwijl hij voorts o.m. een opwekkend woord liet horen de bank zijn vertrouwen te blijven geven. Voorts spraken nog burgemeester D. M. Vermet namens het gemeen tebestuur van 's Heer Arenaskerke, de heer M. Steyn, voorzitter van de afdeling Zeeland van de R.K. Dioce sane Land. en Tuinboinvbond. de heer J. Boonman voor de afdeling Lewe dorp van deze organisatie en de heer Jac. van 't Westeinde. voorzitter van de afdeling 's Heerenhoek. maar wees er op, dat dit pand, en dan vooral de mestput bij dit huis, deze straat ontsiert Het raadslid, stelde daarom voor, betrokkene er mee in kennis te stellen, dat de toe komstige raad ongetwijfeld naar 'n betere oplossing zal streven. Wethouder Z. Maljaars was tegen premie-toekenning aan de heer M. Corre, daar het pand van deze per soon, als de grenswijziging doorgaat, aan Domburg vervalt. Dc heer F. C. de Roo (c.h.) reageerde met: „We staan niets af. Het is Oostkappels grondgebied en daarom ben ik voor toekenning van premie!". Besloten werd tot verbouwing en restauratie van de door de gemeen te aangekochte woning van de heer A. Roose. B. en W. stelden' voor een onderhandse opdracht aan de fa. IC. Francke en Zn. te geven, maar de heer Don wilde ook de andere aanne-, mers in de gemeente een kans geven. Hij stelde voor, dit aan te besteden. Dit werd aangenomen met de stem van wethouder Maljaars tegen. Na enige bespreking werden de twee in aanbouw zijnde woningwet woningen aan de Torenstraat ver huurd aan de heren J. W. Menheere en Jac. van Oord. Een langdurige discussie werd ge voerd over de verbetering van de straatverlichting. Uitvoering van het door de P.Z.E.M. opgestelde plan voor een goede, acceptabele dorps verlichting, zal een bedrag vergen van rond 17.000. Indien de begro ting dit kan dragen, wenste de heer Don het gehele project ineens te doen uitvoeren. De* voorzitter en wethou der C. Wondergem (a.r.) wezen er op, dat ook buiten de kom vele stra ten en wegen dringend om verbete ring vragen en achtten het billijker dit plan als basis aan te houden, het voorlopig slechts voor de helft uit te voeren en in de buitenwijken verbe tering aan te brengen. Aldus werd besloten. De verlichting van de Dorpsstraat met een gedeelte van de Noordweg en Domburgseweg voor 't doorgaande verkeer, zal met zoge naamde HPL-kwiklampen worden uitgevoerd. De raad deelde de mening van B. en W. voorlopig niet toe te treden tot de gemeenschappelijke regeling met Vlissingen inzake ophaling van huisvuil. Bij de rondvraag pleitte de heer Don onder andere voor een onderwij zerskamer in de openbare lagere school en betere salariëring van de gemeentewerklieden. ZONDAGSDIENST ARTSEN. Vlissingen:-de heer M. J. A. Bil, Singel 88, telefoon 619; Koudekerke, Zoutelande en Westkapelle: de heer M. Huygens te Westkapelle, De Casembrootstraat 26, te lefoon K 1187—234; Middelburg: de heer M. Reijerse, Seisweg 29, telefoon 3456; Veere, Serooskerke en Oostkapelle: de heer P. J. Bom te Oostkapelle, Dorps straat 2. telefoon K 1188—276. Apotheken Middelburg: Apotheek Van der Harst, Korte Delft 12, telefoon 2789: Vlissingen: Apotheek J. M. H. v. d. Sande, Badhuisstraat 22, telefoon 2066. Sanering binnenstad In aanvulling op het bericht over de saneringen in de Middelburgse bin nenstad kan nog het volgende wor den gemeld. De afbraak van 3 pan den in de Korte Delft, gerekend van af de hoek met de Korte St. Pieter straat, komt het eerst aan de orde. Hier zullen 2 nieuwe panden verrij zen; het betreft herbouwplichten. Na dit werk dat binnenkort begint zal ter plaatse een soort pleintje ont staan. De kans is groot, dat ook dit jaar nog de afbraak van de tien ge noemde panden in de Lange Delft van de bocht tot aan de Nieuwstraat aan de orde komt. Inzake een even tuele afbraak van de gehele oneven zijde der Korte Delft kan gemeld wor den, dat mr. M. A. Terwoert, voorzit ter van de Vereniging „Handelsbe lang", hiertoe een suggestie heeft ge daan. Hij deed deze suggestie aan de deskundigen van „Stad en Lande van Zuid-Holland", die zoals bekend eèn saneringsplan en een uitbrei- ingsplan voor Middelburg zullen ont werpen. In verband hiermee gaf mr. Terwoert ook de suggestie op de Dam een nieuw bussenstation te projecte ren. Oogst van de straat Bij de Middelburgse politie zijn-inllfih^ tingen te verkrijgen over de volgehdë^Öt" het tijdvak van 28 maart tot en metJ-. "april gevonden voorwerpen: verschillëndè wanten en handschoenen, portemonnaie's met en zonder inhoud, sleutels, koffertje met kinderspeelgoed, vulpotlood, cein tuur van damesregenjas, lichtbruine bal, vulpen merk Pelikaan, kindermuts, statief van fototoestel, beige ceintuur, contribü- tiekaart, eind touw, rolschaats, opvouw bare tas, lederen beurs inhoudende 5 bou gies, klein hangslot met sleutel, pakje da meskleding, parapluhoes, spiraalveer, grijs gevlamde ballpointpen, enkele muntbiljet ten, enig los geld, broche, gevlamde vul pen merk „Hoover", herenrijwiel, zak boekje, zwarte motorhandschoen, rijwiel pompje, hondenpenning no. 422, corsage, bonte damesschort, bougie In doosje, handzaag, knot jaegerwol, broche, kih- derring. Vlissingen Feestavond voor N.O.C. De junioren van de V.C. Vlissingen hebben bewezen over organisatieta lent te beschikken. Zonder hulp van de ouderen organiseerden zy een feestavond, die vrijdag in het ScheL dekwartier te Vlissingen werd ge houden. De avond had uitsluitend tot doel gelden bjjeen te brengen voor de uitzending van sportlieden naar de olympische spelen in Melbourne. Na een openingswoord van Piet Boone, de voorzitter van het junio- renbestuur, volgde een bont program ma van conferences, muziek, mast- klimmen, trek aan de bel en zang. dat bij het grotendeels jonge publiek zeer in de smaak viel. Na de pauze, waard in een verloting met vele aantrekke lijke prijzen werd gehouden, werden enkele sport- en tekenfilms vertoond. De avond werd met zang besloten. LAATSTE NIEUWS Sow jet-admiraal ontslagen De admiraal van de vloot van de Sowjet-Unie„ Nicolai Koeznetsow, zou volgens gewoonlijk betrouwbare bronnen ontslagen zijn en vervangen door zijn plaatsvervanger, admiraal Gorsjkow. Admiraal Koeznetsow, die een zeer snelle carrière maakte, was voor de eerste wereldoorlog op 37-jarige leeftyd admiraal van de Russische vloot. Tijdens het jongste partijcongres werd hy echter uit het centrale co mité van de communistische partij gestoten. Zijn opvolger admiraal Gorsjkow, die gedurende de tweede wereldoorlog het bevel voerde over de 'Sowjet-vloot in de Zwarte Zee, werd tijdens het jongste partycongres voor het eerst als kandidaat voor het cen trale comité gekozen. Zeeuwse mosselkwekers hadden gunstig seizoen Het Bedrijfschap voor Visserijpro- dukten heeft aan de mosselkwekers medegedeeld, dat het na 7 april 1956 niet meer mogelijk zal zijn mosselen aan de handelaren af te leveren; de handelaren krijgen tot 21 april ge legenheid hun voorraden op te rui men en daarmee zal dan het mossel- seizoen 19551956 weer zijn afge sloten. Bij het begin van het seizoen leef. dé de overtuiging, dat er niet vol doende mosselen aanwezig waren om aan de toenemende vraag te voldoen. De handelaren hebben dan ook hun toevlucht genomen tot het importe ren van Duitse en Deense mosselen, om hun voorraden aan te vullen. Het heeft aan de verkoop van de Hollandse mosselen geen schade ge daan, maar of dit ook in jaren van overvloedige oogst het geval zal zijn is moeilijk te zeggen. Nu ligt in elk geval de kostprijs van die vreemde mosselen nog belangrijk hoger dan van het Zeeuwse en Waddenzee preb dukt. Ofschoon individuele tegenvallers natuurlijk niet uitbleven, viel over het'algemeen genomen de opbrengst van de percelen nog mee al blijven enkele kwekers beneden de 100 pro cent van hun standaardcapaciteits- cijfer. Vooral de opbrengst van de Zeeuwse percelen stemde ook dit jaar weer tot tevredenheid. De eind januari invallende vorst maakte aan de vissei'ij echter een abrupt einde; slechts enkelen. hebben de laatste weken nog kans" gezien een of meer vrachten af televeren. Brandje in keuken Vermoedelijk door het losschieten van de slang van het gascomfoor ont stond vrijdagavond omstreeks kwart over zeven brand in de keuken van Let woonhuis nummer 25 aan de Pri- muialaan teVlissingen. Het vuur greep snel om zich heen, mede door dat ook een petroleumtoestel vlam vatte. De brandweer was snel ter plaatse en mede met behulp van om wonenden kon de brand spoedig ge blust worden. Dë betimmering en net in de keuken aanwezige meubilair liepen vrij aanzienlijke schade op. De inboedel is verzekerd. Marktberichten VEILING MIDDELBURG. 6 april. Jonathan I 64—69, H 46, K 53— 55., St. Remy K 48: Koopm. bl. grote 1818.30. Bintjes, grote 15.10—18. Furore grote 18.10. Kropsla B 18^-30. c 11—27. Spinazie 61 73. Andijvie 45—66. Radijs 2540. Rabar ber 55—68. Veldsla 181. .Stoofsla 76—105 Snijsla 116. Schorseneren 5559. witlof 37—57. Prei 61—70. Rode kool 9—22. Wijn peen 3—13. Kroten per kg 8—11. Uien per kg 30-34. VEILING Z.-HOLLANDSE EILANDEN. 5 april. Andijvie 1 50—57, idem 2 38—54, spinazie 1 36—46, idem 2 25—44, witlof 1 A 66, idem 2 A 39—65, idem 2 B 27—54, sla A 28—33, idem B 18—26, idem C 12—18, id. kg. 1,001.35, waspeen 2036, aardappelen 10.10—16.30, knolselderij 13—36, kroten 5,5— 9, uien 24—34, sjalotten 32—37, selderij 6 12, rode kool 10—18, radijs 33—39, rabarber l, prei 1 A 74-97, idem 2 A 52—74. Fruit: Jonathan St A 67—70, St B 60—65, St C 54, HH A 54—68, HH B 52—61, HH C 42—55. HH 1 47— HH 2 38—48, K 33—58; Gol den Del. HH A 71—79, HH B 54—71, HH C 51 —57, HH 1 51, HH 2 36—51, K 34—58; Goud- reinetten HH A 49—52, HH B 50—51, HH C 46—17, HH 2 45. K 39—50; Lomb, Calville HH A 48—56, HH B 52, HH C 52, K 26—44. Walcheren ZATERDAG 7 APRIL Ned. Herv. kerk. Middelburg (Koor kerk 8S.30 Interk. avondgebed. Vlissingen (Engelse kerk) 7.308 Interk, avondgebed. ZONDAG 8 APRIL Ned. Herv. kerk. Aagtekerke 10 Ieesd., 7 ds. Oosthoek. Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Verwey. Biggekerke 9.30 ds. Van Duijne, 2 ds. Abbing. Domburg 10 en 7 ds. Van Willens- waard. Gapinge 2 ds. De Boer. Grijps- kerke 10 en 2.30 ds. Wisse. Klevers- kerke 10 ds. Don. Koudekerke 10 vic. De Meij, 10 jeugdkerk, 2.30 ds. Hoff man, Vliss. straat, 7 ds. Hoffman, 't Zandt 10 ds. Hoffman (H.D.), 10.15 jeugdkerk, 7 vic. De Meij. Meliskerke 2.30 dhr. Barnard. Middelburg, Nw. Kerk, 10 ds. V. d. Linde, 7 wika De Bruijn (opendeurd.), Oostkerk 10 ds. Geels, Koorkerk geen dienst, Engel se kerk 10 (jeugdkerk) ds. Aalders. Nieuw- en St. Joosland 10 en 2.30 ds. Van Haarlem. Oost- en West-Sou burg 9.30 ds. Roscam Abbing, 11 ds. Haitjema, 7 ds. Van Duijne (H.A.), 9.30 jeugdkerk in „Concordia". Oost kapelle 10 ds. Kalkman, 2.30 ds. Ri chard. Ritthem 10 ds. Van 't Hof, 7 ds. Van Haarlem (jeugdd.). Seroos kerke 10 en 2.30 ds. V. d. Wind. St. Laurens 10 ds. Richard, 7 ds. Kalk man (jeugdd.). Veere 2 ds. Don. Vlis singen, St. Jacobskerk, 10 ds. Maas, 5 ds. Kwast, Engelse kerk, geen kerk voor jongeren, Johanneskerk 10 ds. De Groot (jeugdd.), 7 ds. Maas, Ha vendorp 10 ds. Kwast (H.A.). Vrou wenpolder 10 ds. De Boer. Westka pelle 9.30, 2.30 ds. Oosthoek, 7 ds. Sneller (jeugdd.). Zoutelande 9.30 kand. Koole, 2.30 ds. De Groot. G.G.N. Middelburg 9.30, 2 en 6.30 leesdienst. Geref. Kerk. Middelburg (Hofplein- kerk) 9.30 ds. van Til (voorb. H.A.), 2 ds. Meister, 5 ds. Meister; (Noor- derkerk) 9.30 ds. Meister, 5 ds. van Til; Luth. kerk 7.15 ds. Goumare; Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Poelman; Domburg 10 ds. Dondorp, 2.30 lees dienst; Gapinge 9.30 en 2 ds. Spoel- stra; Grijpslcerke 10 en 2.30 ds. Goumare (Bed. H.A. en Dankz.); Koudekerke 9.30 en 2.30 ds. van Wouwe; Meliskerke 9.30 en 2.30 ds. van Es; Oostkapelle 10 en 2.30 ds. Pontier (Bed. H.A. en Dankz.); Se rooskerke 10 en 2.30 ds. Elshout; Souburg 9.30 en 2.30 ds. Breder- veld (Bed. H.A. en Dankz.); St. Lau rens 10 en 2.30 ds. Boon; Veere 9.30 ds. Streefkerk Bed H A 2.30 ds. Streefkerk (Bed. F Dankz.); Vlissingen 9.30 er. Oostra; Vrouwenpolder 10" Is. Mei- se; Westkapelle 1 30 ds. Dondorp. Geref. Gem. Au- y.30, 2 en 6 leesd.; Arnemuiden 9.30. 2 en 6 leesd.; Meliskerke 9.30. 2.30 en 7 leesd.; Middelburg 9.30, 2 en 6.30 ds. Rijksen; Oostkapelle 10 en 2.30 lees- Het ministerie van onderwijs, kunsten en wetenschappen beeft de data bekend gemaakt, waarop de eindexamens voor de middelbare scholen en de gymnasia zullen worden afgenomen. Hieronder volgen de eindexamens die voor de Zeeuwse leerlin gen belangrijk zijn BERGEN OP ZOOM. R.k.-middelbare school voor meisjes van het Mollerlyceum, 20. 21, 22 en 23 Ju ni, gecommitteerden dr. Jos. P. Chr. de Boer, Den Haag, mej. dr. Cl. Lely, Am sterdam en mr. J. Rlphagen, Den Haag. R.k. gymnasium van het Juvenaat H. Hart, 25, 26, 27 en 28 juni, dr. J. M. van Buytenen, Amersfoort, prof. dr. H. Smits kamp, Amsterdam en prof. dr. F. van der Blij, Bilthoven. Afdeling gymnasium van het dr. Mol lerlyceum, 27, 28, 29 en 30 Juni, prof. dr. E. Visser, Groningen, prof. dr. Th. J. G. Locher, Lelden, prof. dr. L. Algera, Am sterdam (op 27, 28 en 29 Juni), dr. W. C. Post, Bussum. R.h.b.s., afdeling A, 6 en 7 Juli, H. C. Vermaat, Moordrecht, mr. D. J. Gorther, Voorburg en mevrouw D. H. M. J. de Boer—Wanna, Alkmaar. R.h.b.s., afdeling B, 16 en 18 juni, vrouw G. E. J. Herweyer—Snijders, Bllt hoven, prof. dr. H. C. Delsman, Hilver sum en dr. Jos. P. Chr. de Boer, Den Haag. Mollerlyceum, afdeling h.b.s. A, 3, 4, 5 en 6 Juli, dr. Th. J. Platenburg, Voorburg, mr. A. C. van Epenhuysen, Vlissingen en mevrouw G. B. H. J. Douma—Trap, Den Haag. Mollerlyceum, afdeling h.b.s. B, 9, 10, II, 12 en 13 Juli, mevrouw G. E. J. Her weyerSnijders, Bilthoven, prof. dr. H. C. Delsman, Hilversum en R. J. D. Beere- kamp, Dordrecht. GOES. Afdeling m.s.v.m. van het Goeselyceum, 18 en 19 juni, mevrouw J. Dekhuyzen Zeehuizen, Rotterdam, mej. J. J. Winter- mans, Den Haag en mevrouw B. Koop man— Sissingh, Amsterdam. Afdeling gymnasium van het Goese ly ceum, 26 en 27 Juni, prof. dr. C. J. de Vogel, Utrecht, prof. dr. G. Kuiper, Am sterdam, dr. P. A. Okken, Assen. Afdeling gymnasium van het chr. ly ceum voor Zeeland, 21, 22, 23 en 25 Juni, prof. dr. C. J. de Vogel, Utrecht, dr. Kuiper, Amsterdam, dr. P. A. Okken, As sen, dr. J. A. A. Verlinden op 23 en juni Den Haag. Goese lyceum, afdeling h.b.s. A, 30 Juni en 2 Juli, O. Elseman, Bergen op Zoom, mr. J. D. J. E. van den Berg, Dordrecht en mevrouw J. Boogerman—Gravelotte, Den Haag. Goese lyceum, afdeling h.b.s. B, 5, 6 en 7 juli, dr. L. de Jong, Breda, mevrouw ir. C. A. M. Ghijsen—Mulders, Dordrecht en R.l^J. D. Beerekamp, Dordrecht. christelijk lyceum voor Zeeland, afde ling h.b.s. A, 28 en 29 juni, O. Elseman, Bergen op Zoom, mr. j. D. J. E. van den Berg, Dordrecht en mevrouw J. Booger man—Gravelotte, Den Haag. Chr. lyceum voor Zeeland, afdeling h.b. s. B, 2, 3 en 4 Juli, dr. L. de Jong, Breda, mevrouw ir. C. A. M. Ghijsen—Mulders, Dordrecht en R. J. D. Beerekamp, Dordrecht. R.k. h.b.s., afdeling A, 3 en 4 Juli, Elseman, Bergen op Zoom, mr. J. D, J. E. van den Berg, Dordrecht, mevrouw J. Boogerman—Gravelotte, Den Haag. R.k. h.b.s., afdeling B, 9, 10. 11 en 12 juli, J. A. Hauer, Woerden, mej. J. S. M. L. 's-Gravezande, Leiden, ds. G, van Veldhuizen, Rotterdam. MIDDELBURG. Afdeling m.s.v.m. van de r.h.b.s., 15 en 16 juni, mevrouw J. Dekhuyzen—Zeehul zen, Rotterdam, mej. J. J. Wintermans, Den Haag en mevrouw B. Koopman—Sis singh, Amsterdam. Gemeentelijk gymnasium, 15 en 16 Juni, prof. dr. W. C. van Unnik, Bilthoven, prof. dr. W. A. P. Smit, Utrecht, prof. dr. J. Droste, Lelden, dr. J. B. Schute op 16 juni, Amsterdam. R.h.b.s., afdeling A, 18 en 19 Juni, O. Elseman, Bergen op Zoom, mr. J. D. J. E. van den Berg, Dordrecht en mevrouw J. Boogerman—Gravelotte, Den Haag. R.h.b.s., afdeling B, 20, 21, 22 en 23 juni, mevrouw G. E. J. Herweyer—Snijders, Bilthoven, prof. dr. H. C. Delsman, Hil versum en J. Fransen, Den Haag. HULST Janseniuslyceum, afdeling h.b.s. B, 21, 22, 23 en 25 Juni, lr. C. van Drooge, Delft, mej. W. H. ten Bosch, Utrecht en ds. J. H. Engel, Rotterdam. Afdeling gymnasium van het Janse niuslyceum, 26, 27 en 28 juni, dr. S. W. J. Teeuwen, Nijmegen, prof. dr. J. F. Rött- ger, Nijmegen, prof. dr. J. M. Bijvoet, Utrecht. OOSTBURG Koningin Wilhelminalyeeum, afdeling h.b.s. A, 26 en 27 juni, o, Elseman, Ber gen op Zoom, mr. J. D. J. E. van den Berg, Dordrecht en mevrouw J. Booger- man-Gravelotte, Den Haag. Koningin Wilhelminalyeeum, afdeling h.b.s. B, 14, 15 en 16 juni, ir. C. van Droo ge, Delft, mej. W. H. ten Bosch, Utrecht en ds. J. H. Engel, Rotterdam. Afdeling gymnasium van het Koningin Wilhelminalyeeum, 21 en 22 Juni, prof. dr. W. J. Verdenlus, Zeist, prof. dr. H. L. M. van Rooyen, Leiden, dr. A. F. Mon- na, Den Haag. TERNEUZEN Openbaar lyceum, afdeling h.b.s. A, 22, 23 en 25 Juni, O. Elseman, Bergen op Zoom, mr. J. D. J. E. van den Berg, Dor drecht, en mevrouw J. Boogerman— Gravelotte, Den Haag.- Afdeling h.b.s. B, dienst; Vlissingen 9.30, 2.30 en 6.30 leesd.; Westkapelle 9.30, 2 en 6 lees dienst; Zoutelande 10 en 2.30 ieesd. Chr. Geref. Kerk. Middelburg 9.30 en 3 ds. van Doorn; Vlissingen 9.30 en 5 drs de Vuijst. Ver. van Vrijz. Herv. en Remonstr. Kring. Vlissingen (Engelse kerk) 10.45 ds. v. d. Wall. Evang. Luth. Geni. Middelburg 10.30 ds. Johannes; Vlissingen 9 ds. Johannes. Doopsgez. Gem. Middelburg 10.30 mej. ar. Bakker; Vlissingen 10 ds. de Boer. Herst. Apost. Zendingsgem. Vlis singen (Bakkersgang) 10 en 4.30 dienst. Herst. Apost. Zendingsk. Vlissin gen (Kasteelstraat 5) 10 en 0 de neer Maalman. Leger des Heils. Middelburg 10 Heil.dienst, 3.30 openl. samenk. 7.30 verlossingssamenk. o.l.v. kapt. le Roy; Vlissingen 10 Heil.dienst, 6.45 openl. samenk., 7.30 verlossingssa- menk. o.l.v. kapt. Eikenaar. Het Kruisleger. Middelburg 10 wij- dingsd., 7.30 Heilssamenk. o.l.v. kol. Schuil. Evang. Ver. op G.G. Wissingen 10 en 5 de heer Kloot. i 18, 19 en 20 Juni, lr. C. van Drooge, Delft, mej. H. w. ten Bosch, Utrecht en ds. J. H. Engel, Rotterdam. Afdeling Gymnasium van het openbaar lyceum, 29 en 30 Juni, dr. S. W. J. Teeu wen, Nijmegen, prof. dr. J. F. Röttger, Nijmegen, en prof. dr. J. M. Bijvoet, Utrecht. ZIER1KZEE Prof. Zeemanlyceum, afdeling h.b.s. A, 25 en 26 Juni, mevrouw H. C. Lieftinck— Al denhof f. Rotterdam, tnr. J. J. G. Jas, Soestdutnen en mevrouw A. E. Stutter- heim—Ackct, Rotterdam. Afdeling h.b.». B. 5 en 6 Juli. Ir. J. Winkel. Voorburg, dr. L. J. Stcgershoek. Delft en R. C. H. Verhoef, Dordrecht. Afdeling gymnasium van het Zlerikzee- se lyceum, 28 en 29 juni, prof. dr. C. J. de Vogel, Utrecht, prof. dr. G. Kuiper, Amsterdam en dr. P. A. Okken. Assen. SCHOONDIJKE R.-k. h.b.s. voor Zeeuwsch-Vlaanderen „St.-Eloy", afdeling A, 20 en 21 Juni, O. Elseman, Bergen op Zoom, mr. J. D. J. E. van den Berg, Dordrecht en mevrouw J. Boogerman—Gravelotte, Den Haag. Afdeling B, 26 en 27 juni, lr. C. van Droo ge, Delft, mej. W. H. ten Bosch, Utrecht, en ds. J. H. Engel, Rotterdam. VLISSINGEN R.h.b.s., afdeling A, 5, 6. 7 en 9 juli, O. Elseman, Bergen op Zoom, mr. J. D. J. E. van den Berg, Dordrecht, mevrouw J. Boogerman—Gravelotte, Den Haag. Af deling B, 26, 27, 28, 29 en 30 Juni, me vrouw G. E. J. Herweyer—Snijders, Bllt hoven, prof. dr. H. C. Delsman, Hilver sum en dr. Jos. P. Chr. de Boer, Den Haag. (Nagekomen advertentie). Door Gods goedheid werden wtf verblijd met de geboorte van een -oon, JAN JACOBUS A. KLOET M. A. KLOET— REMLJNSE Wolfaartsdijk, 6 april 1956 Papaweg a 149 Heden overleed, na een geduldig gedragen in den, onze geliefde vrouw, moeder, be huwd- en grootmoeder PEETERNELLA PROVOOST geb. KLOPMEUER in de ouderdom van ruim 73 jaar. Uit aller naam, A. PROVOOST. Domburg, 5 april 1956. Stationsstraat D 78. Heden overleed, nog onverwachts, 0112e lie ve moeder, behuwd-, groot- en overgroot moeder, mevrouw G. J. DRIJVER- VAN BREEN, wed. van de heer N. DRIJVER in de ouderdom van byna 82 jaar. Driebergen: K. SCHOO DRIJVER H. SCHOO Amsterdam: F. H. DRIJVER N. DRIJVER— THEUNE Vlissingen: F. G. DE KOSTER- DRIJVER A. J. DE KOSTER W. H. DRIJVER A. DRIJVER— LOUWERENS Koudekerke: M. J. DRIJVER A. DRIJVER Klein- en achterklein kinderen. Koudekerke, 6 april '56 Vlissingsestraat B 147 De teraardebestelling zal plaats hebben maandag 9 april a.s., vertrek sterfhuis n.m. 2 uur. Enige en algemene kennisgeving Heden overleed plot seling in de verpleeg inrichting „Der Boede" te Koudekerke, mijn ieve vader JOHANNES DE VRIEND, in d jaar. ouderdom van 82 C. J. DE VRIEND Midueiburg, 6 april '56 Stationsstraat 9. Geen bezoek. Heden overleed te on zen huize, onze gelief de oom, behuwd- en oud-oom WILLEM SLABBER tn de ouderdom van 92 jaar. Uit aller naam, L. HUIBREGTSE. Westkapelle, 6 april 1956. d'Arke 19.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 15