h OXO Herverkavelingswerk in Zeeland vergt dit jaar veertig miljoen Zeeuwse Almanak INTERESSANTE EXPOSITIE OVER WALCHERENS HERVERKAVELING :mn KLEUTERS VAN KRUININGEN KREGEN NIEUWE SCHOOL POORTVLIET BRACHT DANK AAN ADOPTIE GEMEENTE HOOGWOUD Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VH.1.11)^.., u AriUL 1956 GELDEN KREGEN BESTEMMING Nog 71.000 m3 klei beschikbaar voor afgeslagen Schouwse gronden In de jongste vergadering van de Herverkavelingscommissie Zeeland werd weer voor 3.9 miljoen aan nieuwe werken gegund, die alle dit jaar zullen worden uitgevoerd. Tot en met februari is nu 2 miljoen verwerkt, terwijl reeds voor 32 miljoen aan verplichtingen werd aangegaan. De 40 miljoen, welke voor 1956 beschikbaar zijn voor de Zeeuwse herverkavelingswerken, hebben dus bijna reeds volledig een bestemming gekregen. Temeer omdat uit de resterende 8 miljoen ook nog schade vergoedingen e.d. betaald moeten worden. Onder de thans gegrinde werken zijn er verschillende, die zeer grote uitgaven vergen. Zo werd aan P. Ver- achtert uit Kerkdriel een grondwerk gegund tot een bedrag van 936.000. Het gaat hier om de aanleg en ver zwaring van een 1200 m lange bin nendijk achter het Dijkwater bij Drei- schor, de aanleg van een landbouw- weg b op de kruin van deze dijk, en voorts om het uitgraven van sloten, het egaliseren van percelen wei- en bouwland en het verwerken van vrij komende grond op afgeslagen gron den in de polders Dreischor, Vier Bannen en Schouwen. Bij het. afgraven van een oude dijk aan het Dakwater komt na melijk 71.000 inS goede kleigrond vry, die gebruikt zal worden om afgeslagen gronden van een nieu we teeltlaag van 10 15 cm te voorzien. Zoals bekend, werd er deze zomer reeds voor hetzelfde doel klei van de Welplaat by Rot terdam aangevoerd, waarvoor het Rampenfonds een millioen gulden beschikbaar stelde. Met de nu nog vrijkomende klei zullen dan prak tisch alle afgeslagen gronden op Schouwen geholpen zijn. Verder is de bouw van een gemaal aan de Eendracht, ten zuiden van Tholen gegund aan de firma Geer- dink, Bergen op Zoom, voor 447.750 het aanleggen, verbeteren en verhar den van plm. 9,5 km weg en het leg gen van kunstwerken enz. in blok E op Tholen aan de firma J. D. Jan sen, Middelburg, voor 394.500. Aan dezelfde firma werd gegund het gra ven van sloten, uitbreken van oude wegen, egaliseren e.d. in complex 49 van het waterschap Schouwen (110 ha) voor 374.500. De firma M. de Oude K. T. de Jonge, Zierikzee zal 7,5 km wegen met bijbehorende wer ken in de polder Dreischor en Noord- gouwe aanleggen en verbeteren voor 384.000. Aan W. Kesteloo, Middel burg is gegund het graven van slo ten, egalisatiewerlc enz. in complex 89 (noord) van het waterschap Schou wen (83 ha) voor 234.990. Het aan brengen van dek- en slytlaag op plm. 27,5 km wegen op Tholen is opge dragen aan n.v. Boesewinkel, Nijme gen voor 179.600. Voorts het ega liseren van 37.4 ha (complex 64) in de Zak van Zuid-Beveland aan de n.v. Grontmij: voor 188.000 en drai nage in de polder Baarland en het maken van een toegangsweg (10 ha) aan dezelfde mij. voor 23.450. Het graven van kavelsloten, het egalise ren van percelen enz. in complex 38 (zd) van het waterschap Schouwen (61 ha) zal worden uitgevoerd door de firma J. en K. T. de Oude, Bier vliet voor 177.000. Het draineren in complex XI-in de polder Oostland (55 ha) is opgedragen aan de Ned. Heide Mij. voor 24.205, beplanting van landbouwwegen en het onderhoud er van (19.540 m') in het middengebied en Duiveland aan de Ned. Heide Mij. voor 39.350, het draineren van het nrd. gedeelte van complex XI van het waterschap Schouwen (84 ha) aan de Grontmij. voor 59.000 en aan dezelfde mij. het draineren in com plex 27 van het waterschap Schou wen (56 ha) voor 31.250. De Gront mij. zal voorts 18.760 m' beplanting van landbouwwegen in het water schap Schouwen en de Burgh- en Westlandpolder, alsmede het onder houd verzorgen voor 35.500. Het maken van een duiker in de rijksweg van Zierikzee naar Zype is voor 69.600 gegund aan de firma M. de Oude en K. T. de Jonge, Zierik zee. Voorts 20.9 ha egalisatiewerk in complex 40 in de Zak van Zuid-Beve land en het egaliseren van complex 41 (15.4 ha) in hetzelfde herverka- velingsblok aan de n.v. Hillen en Roo- sen, Amsterdam voor resp. 96.100 en 98.100. Het bouwen van een on derbemaling te Baarland met bijko mende werken werd opgedragen aan n.v. Mabuwat, Zwijndrecht voor 33.500 en de levering en montage van deze machine-installatie voor dit femaal aan de firma Spaans, Hoofd- orp voor 17.800. Speels klankbeeld van „Min jon" Middelburg In een programma van Avro's mi niatuur-jeugdomroep „Minjon" waren donderdagmiddag ook de stemmen te besluisteren van de leden der Middel burgse afdeling. Tezamen met de af delingen Arnhem en Baarn werkten zij mee aan een uitzending, die de ti tel „De laatste loodjes" meekreeg. Het thema van dit alles was de laat ste etappje, die de leerlingen van alle scholen nog scheidt van de overgan gen en examens. Ieder van de afdelingen had een be paalde opdracht ontvangen. De Mid delburgers stelden een klankbeeld van tien mmuten samen over „Ontluiken de natuur en liefde", waarvoor Jan de Wilde de tekst schreef. De jongens en meisjes trokken de „wijde Walcherse wereld" in en maakten een reportage. Daarbij kwamen de diverse moeilijk heden, die stedelingen in de natuur kunnen ondervinden, meer tot uiting dan het onderwerp zelf, hetgeen ook wel de bedoeling zal zijn geweest. Slechts kan opgemerkt worden, dat men de werkelijkheid een tikje ge weld aandeed. Want dat er op Wal cheren „verdekt opgestelde moeras sen" voorkomen zal men ook elders in den lande maar moeilijk geloven... Maar men moest de opgediende kost nemen als speels en luchtig en de wijze, waarop men het klankbeeld voor de microfoon bracht, verdiend voor de microfoon bracht, verdient Honorée Sandberg, Marijke Ghiisen, Jan de Wilde, Wim Kweldam, Leen Versluis, Han de Graaf, Leo Zelders en Rolf Soesman. TE MIDDELBURG INGERICHT Een leerzame kijk op gigantisch werk Om drie uur zaterdagmiddag zal burgemeester mr. dr. N. Bolkestein van Middelburg in kunstzaal Van Benthem Jutting te Middelburg een expositie openen over de herverkave ling van Walcheren, Deze tentoon stelling is ingericht door ambtenaren van het Bureau van Uitvoering Wal- mdruk geven van het herverkavelings aat in de afgelopen jaren ingevol ge de Herverkavelingswet Walcheren (Advertentie). Tip van Bootz, reeds de roem van de natie. Kwam opnieuw met 'n „TIF"-Topprestatie, Als „long-drink" ge lanceerd, Reeds door ieder begeerd, Is „TIP-TONIC" thans dè combinatie! 'n TIP VAN BOOTZ VAN TOT BEZOEK UIT ENGELAND Donderdag 26 april zal een groep van dertig Engelse ingenieurs, le den van „The Institution of Civil Engineer" een bezoek brengen aan Vlissingen. De Engelse gasten zullen in het gemeentehuis officieel worden ontvangen door burgemees ter en wethouders van Missingen. KARWEITJE 't Is weer zo ver. Ook in Zeeland dwalen welpen, kabouters, voortrék- kers en voortreksters weer langs straten en wegen om voor een heitje een karweitje op te knappen. Gister morgen om acht mir stonden er al twee verlegen zwijgende welpen op de stoet) bij onze collega, die nacht dienst had gedaan Maar wie daar op let 's een kniesoor, 't Gaat om 't goeie doel en daar moet men wat voor '•ver hebben. Het enthousiasme van de jeugdige padvinders en pad- vindsters is alleen maar toe te jui chen, want wie uwer 'ou bereid zijn voor een kwartje het risico van alle mogelijke nare karweitjes te loven Als je daar zo spontaan als kleuter op de st"cp komi staan met het aan bod om een karweitie te verrichten, moet je tenslotte maar afwachten wat er uit de bus komt. 't Zal beslist wel eens voorkomen, dat een knaap, die thuis nog voor geen goud bereid is een boodschap tc'doen, in deze da gen voor een heitje de héle stad rondsjouwt Een heitje voor een karweitje. Als er ooit een c *'e weerklank heeft gevonden, dan is het zeker deze wel. 't Is alleen opmerkelijk hoe moeilijk he* soms kan zijn om een geschikt karweitje uit te denkenl KOLENDAMP Kolendamp blijft een gevaarlijk ver schijnsel. Dat ondervond ook me vrouw C. v. V.-R. in Oud-Vossemeer, toen zij onlangs in de huiskamer een sinds lang niet meer gestookte kachel aanmaakte. Er ontstond een sterke rookontwikkeling en een tienjarig lo geetje werd onwel. Het bleek, dat er kolendampvergiftiging was opgetre den en het meisje moest opgenomen worden in een ziekenhuis in Bergen op Zoom. WEGWIJZERS De wet W.B. heel aan de provinciale weg West SouburgVlissingen en wél op het punt, waar de weg naar Oost- Souburg „van de provinciale weg af takt", zoals de A.N.W.B. dat in vak tremen noemt. Het kwam vaak voor, dat weggebruikers, die naar Oost- Souburg moesten, deze „zijtak" voorbijreden. Ook op Beveland kwam de wegwij- zerdienst in actie. Even ten noorden van Kwadendamme, op de splitsing van de wegen naar Ovezande en Baarland, is ook een nieuw bord ge plaatst. Op dit punt verkeerden de weggebruikers veelal in twijfel over de richting welke gevolgd moest worden. A.N. tilaatst elburg ACTIEVE REISCLUB In Axel bestaat een actieve reis- club, die de naam „Prins Hendrik" draagt. De leden van deze club heb ben het winterseizoen thans afgeslo ten met een bezoek aan de opera „Ca- valleria Rusticana" in Gent. Gedu rende de afgelopen winter maakte deze club met ongeveer 600 liefheb bers verscheidene uitstapjes naar opera- en operetteuitvoeringen in de Koninklijke Opera van Gent. Voor de oost Zeeuws-Vlamingen een mooie gelegenheid om dergelijke evenemen ten hij te wonen, waarvan blykbaar ook een dankbaar gebruik wordt ge maakt 1 van 27 november 1947 op het ei land werd verricht. Die indruk zal Seenszins volledig zyn en naar dit oei is ook niet gestreefd. Want een dergelijke gigantische arbeid laat zich niet in twee zaaltjes tonenWat men hier echter over de herverkave ling kan zien is leerzaam en interes sant. Mede dankzij medewerking van diverse andere instellingen gelukte het namelijk een gevarieerde en over zichtelijke collectie bijeen te brengen, Kaarten en foto's vormen wel het hoofdbestanddeel van deze expositie, die eenvoudig is gehouden en voor de belangstellende leek zeker niet te „technisch" is. Zo zijn er enkele fraaie kaarten, die van een bepaald herverkavelingsblok de oude en de nieuwe toestand laten zien. Het ver schil in indeling der kavels is frap pant. Duidelijker nog wordt aange- toont wat de gevolgen van de her verkaveling in een gebied zijn door middel van een maquette, waarin naast elkaar de oude en de huidige situatie is voorgesteld. Er is ook een grote kaart van het fehele gebied, waarover de herver- aveling zich uitstrekt. Een andere kaart geeft de stand van het werk per 1 januari j.l. weer. Bijzonder in teressant is een dwarsprofiel van Walcheren, waarop de grondsoorten in verschillende kleuren zijn aange geven. Ook van de lijvige „papierwinkel", die bij een herverkaveling te pas komt ontbreken de „vertegenwoor digers" niet. Cijfers Liefhebbers van cijfers komen op deze expositie aan him trek. Men vindt er bijv., dat er op Walcheren voor een lengte van 28000 km aan drainagebuizen is gelegd, een route van Amsterdam over Moskou en Stalingrad naar Parijs en vandaar over Wenen naar Napels! Wat de foto's betreft, er zijn fraaie luchtopnamen te zien, me de oude, zeer verbrokkelde, kavel- indeling in beeld brengen. Er zijn ook foto's over het „voorspel" van de herverkaveling: de inundatie van het eiland. Ook de booraplant- dag van 4 november 1947 wordt door beelden weer in de herinne ring teruggeroepen. Aan de opgravingen, die een gevolg waren van de herverkaveling, is meer aandacht besteed dan alleen in foto's Zo werd een collectie aardewerk, tentoongesteld, die men verzamelde tijdens de afgraving op de plaats, waar eens Sandenoerg stond. De schaatsen, die nog maar zeer onlangs bjj het afgraven van de vliedberg na bij Hoogelande werden aangetroffen waarover reeds werd bericht vindt men hier ook. Men slaagde er in wat meer ca chet aan de expositie te geven doer daaraan nog enkele „dynamische" elementen te verbinden. Zo kan men een in werking zijnde dorsmachine met hooipersbezichtigen, die voor „Miniatuur Walcheren" is vervaar digd. Tevens is er een toestel, dat de werking van een draineersysteem aanschouwelijk laat zien. Tot slot zijn er enkele boekwerken neergelegd zoals net „Gulden Bomenboeck". Jan Campert's gedicht „Lof van Wal cheren" in een fraaie uitvoering vormt bovendien nog een passend on derdeel van deze goed verzorgde ten toonstelling. Faillissement Uitgesproken is het faillissement van V. A. Goormachtig, construktie- werker te Vlissingen.Rechter-com- missaris in dit faillissement is mr. S. Sieperda, curator mr. F. K. Adriaanse, Middelburg. Witte tanden - frisse adem met COLGATE Nieuwe heerlijke, smaak I Erg lekker ook voor kinderen Nieuw actief schuim! Houdt Uw mond fris en gezond Nieuwe lage prijs Nu kan iedereen zich Colgate veroorloven. Colgate de meest verkochte tandpasta ter wereld Kranslegging in Vlissingse ,De Ruyterschool' De „Commissie Gedenkplaat „De Ruyterschool" zal 4 mei a.s. om half vier 's middags in tegenwoordigheid van verschillende autoriteiten een krans leggen bij de gedenkplaat m de hal van de ..De Ruyterschool in Vlissingen. Nabestaanden en andere belangstellenden zullen in de gelegen heid worden gesteld bloemen te leg- fen bij de gedenkplaat, die de namen evat van de in de jaren 1940-1945 gevallen 172 oud-leerlingen. De commissie „Gedenkplaat De Ruyterschool" zal trachten een fonds te stichten om de kranslegging jaar lijks te bekostigen. In het bestuur van de commissie hebben zitting de heren J. C. Anker, voorzitter, M. J. Louws, vice-voorzitter, W. L. C. v. d. Plank, secretaris en L. Brasser, pen ningmeester. Oud inwoner van Groede terug uit Amerika Zesde bezoek aan zijn geboorteland Onder de passagiers van de „Nieuw Amsterdam welk schip donderdagochtend in Rotterdam aankwam, bevond zich o.a. de heer C. van Buren. Deze 86-jarige Ame rikaan is van Zeeuws-Vlaamse af komst. Op 23-jarige leeftijd vertrok hij als tuinman uit Groede naar Amerika. Sinds 1900 is hij Ameri kaans staatsburger. Hij bezoekt thans voor de zesde maal zijn ge boorteland. Het laatst is hij hier in 1949 en 1951 geweest. „Ik ga heel Nederland door en wil alles taezoek- ken" ,zo zei hij bij het van boord gaan donderdag te Rotterdam. „Bij mijn laatste bezoek ben ik naar pa leis Soestdijk gegaan en heb aan de schildwachten de koningin te spre. ken gevraagd. Hare majesteit was toen in Engeland, maar ik heb het plan het nu nog eens te proberen", De heer Van Buren heeft tot zijn 78ste jaar gewerkt, liet laatst als nachtwaker bij een bank. (Slot van pag. 1 j hier hun eerste stap op onderwijs gebied zullen zetten. Dankbaarheid Burgemeester Schipper vertolkte de danxbaarheid van de bevolking je gens de commissaris der koningin en zijn echtgenote voor hun medeleven met het zwaar getroffen Kruiningen betoond. Verder gaf hij uiting aan de blijdschap over het totstandko men van deze nieuwe kleuterschool. Een langgekoesterde wens is hiermee in vervulling gegaan, want de twee Tekenen is een inspannend werk, maar in zorn 'nieuwe schoc/l gaat het extra fijn! Dat vond tenminste Mar- jokBruinzeel, (Foto P.Z.C.) Polderbenoemingen Benoemd tot: dijkgraaf: van de Louisapolder (Axel) Ch. P. van der Bilt, Terneuzen; van de Van Remoor- terepolder: A. J. Goethals, Sas van Gent; van de Kleine St. Albert of Sas van Gentpólder: J. V. Govaert,' Westdorpe; van de Ghellinckpolder: F. Ramondt Jzn., Sas van Gent; van de Eugeniapolder: A. J. Goethals, Sas van Gent; van het waterschap Zuid-Kats-St. Anna-en Sparks: J. J. Huijssen, Terneuzen. Plaatsvervan ger van de dijkgraaf: van de Louisa polder: N J. den Hamer, Terneuzen: van de Remoorterepolder: A. A. Perdsen, Sas van Gent; van de Ghel linckpolder: A. H. C. Kieboom, Sas van Gent; van de Eugeniapolder: A. J. Goethals, Sas van Gent; van de Stad Philippinepoldei;: G. S. J. Tael- man, Sas van Gent. Gezworene: van de calamiteuze Margarethapolder: J. de Regt, Zaamslag; van de polder Beoosten- en Bewesten-BlijR. L. M. D'Hert, Zuiddorpe; van het water schap Hengst- en Rummersdyk: J. P. H. van Wesemael, Hontenisse. lokalen die tot dusver door de kleu ters werden gebruikt, voldeden niet aan de eisen. Bovendien waren zij enkele honderden meters van elkaar verwijderd gelegen, zodat van een hechte kleutergemeenschap geen sprake kon zijn. Vanzelfsprekend liet ook burgemeester Schipper vele woor den van dank aan het adres van Rad. da Barnen horen. Verder aan het Ro de Kruis dat hierbij zijn bemiddeling gaf, het ministerie van onderwijs, dat een subsidie van 18000 toeken de en voorts aan alle personen en in stanties die hun medewerking ver leenden. De inspectrice van het kleu teronderwijs, mej. H. Glasz kreeg als attentie een ruiker bloemen aangebo den, evenals de echtgenote van de ar. chitect, mevrouw Stevens. Na een schets te hebben gegeven van de essentiële betekenis van het kleuteronderwijs voor de vorming van het kind, sprak de burgemeester ten slotte nog het schoolhoofd, mei. Ba- veco en haar helpsters op waaraeren- de wyze toe. Gelukwensen Na hem volgden tal van spreeksters en sprekers, die hun blijdschap over het bereikte tot uiting brachten en i hun gelukwensen aanboden. Mej. Glasz deed dit namens de mi- nister van onderwijs, terwijl zij als inspectrice hieraan een persoonlijk woord toevoegde. „Ik sta hier met een even dankbaar hart als het ge- i meentebestuur". De heer A. Schout bracht de ge lukwensen van het provinciaal be stuur over. De heer J. E. Boonstra uit Vlissingen voerde als vice-con sul van Zweden het woord. Namens het Ned. Jeugd Rode Kruis sprak de heer J. T. Spijker, die o.m. memoreerde, dat „Radda Barnen" aan 83 kleuterscholen in het rampge bied een nieuwe inventaris heeft ge schonken. Voorts werd een belangrij ke bijdrage in de bouwkosten van de nieuwe school te Kruiningen ver leend, terwijl aan een tweetal andere gemeenten houten kleuterscholen werden gegeven. De heer M. D. A. Glerum, hoofd- Ruim een ton verlies bij waterleiding op Schouwen. De verlies- en winstrekening van de N.V. Waterleiding Mij. „Schou- wen-Duiveland" te Zierikzee over '54 sluit met een verlies van 104.912,53. In een verslag over de toestand der maatschappij merkt het bestuur dan ook op, aat de financiële toestand van de N.V. ernstige zorg baarde. Men herinnert aan de besprekingen, die met de betrokken instanties wer den gevoerd over de voor sanering noodzakelijke maatregelen. In een algemeen cverzicht wordt o.m. nog opgemerkt, dat in 1954 op een meer geregelde watervoorziening gerekend kon worden dan in het jaar daarvoor. Maandag 23 april zal in Zierikzee de algemene vergadering van aan deelhouders worden gehouden, waarin o.m. de begroting voor 1956 aan de orde zal komen. (Van een speciale verslaggever) In het Dorpshuis van Hoogwoud Cby Alkmaar) is woensdagavond een plechtige bijeenkomst gehouden, waarbjj duidelijk aan het licht kwam, dat er tussen de gemeenten Poort vliet en Hoogwoud na de februari- ramp in 1953 banden zijn ontstaan, die ook in de toekomst zullen blijven voortbestaan. De burgemeester van Hoogwoud, de heer Th. Breebaart, wees er in zijn begroetingsrede op, dat in zijn gemeente, gelijk in vele gemeenten in ons land, dadelijk hulp is verleend. Hij meende echter het daarbij niet te moeten laten en er kwam een comité tot stand, dat de burgerij wist aan te zetten tot grote activiteit, met het gevolg, dat vele foederen werden verzameld voor de lurgers van Poortvliet. „Wij hadden juist deze gemeente geadopteerd", aldus de burgemeester „omdat wij er een oud-inwoner van Hoogwoud aan wezig wisten en wel dokter Kugel". Zo waren dan woensdagavond in de bovenzaal van het Dorpshuis verte genwoordigd het gemeentebestuur van Poortvliet door burgemeester W. J. ..van Doorn, vergezeld van zyn echtgenote, de heer M. P. Geuze, voorzitter van het plaatselijk comi- té, en mevrouw Kugel, het voltallige gemeentebestuur van Hoogwoud, me vrouw Breebaart, de heer Runeman, die destijds de leiding van het werk in Hoogwoud had, alsmede pater De Ponty, die zeer veel stuwende kracht aan de actie heeft gegeven. Nadat burgemeester Breebaart er op had gewezen, dat het contact had voortgeduurd en op deze avond weer zou worden versterkt, getuigde bur gemeester Van Doorn van Poortvliet van de vreugde, die hem bezielde, nu hy hier met enkele afgevaardigden van zijn gemeente moent zyn tussen de burgers van Hoogwoud, van wie zo veel liefde ontvangen werd. Uit dankbaarheid en uit waarde ring bood de burgemeester een schil derij aan, geschilderd door de kunst schilder S. Schipper uit Hoogerheide. Nadat mevrouw Kugel in treffen de bewoordingen had geschetst hoe veel vreugde er in Poortvliet was ge bracht door het liefdewerk in Hoog woud en de heer Geuze had onthuld, dat het geld voor het schilderij was opgebracht door een comité, dat an ders de mensen in Poortvliet, die in nood verkeren, helpt, antwoordde burgemeester Breebaart dat het schilderij aan de wand van het Dorps huis een ereplaats zal krijgen. _genieur-directeur van de Wederop bouw en Volkshuisvesting in Zeeland prees de activiteit van het gemeente bestuur, terwijl daarna het school hoofd, mej. H. M. Baveco en de ar chitect, de heer B. J. J. M. Stevens nog woorden van dank spraken. Na dit officiële gedeelte bezochten de genodigden het schoolgebouw, dat uitmunt door zijn gezellige inrichting en bijzonder praktische indeling. In de twee leslokalen kon men de kleu ters aan het werk zien met een schat van materiaal en speelgoed, terwijl verder ook de grote speelzaal, het smaakvol ingerichte kamertje van het hoofd en de overige ruimten in dit moderne gebouw voldoende aan leiding geven om dit bouwwerk tot een „juweel" voor Kruiningen te be stempelen. Advertentie Hij is de grootste Om dit te constateren hebt U geen duimstok nodig. In vergelijking met zijn wapenbroeders is hij beslist de grootste, dat ziet U direct. Bij verpakte soep gaat het niet om de lengte, dan komt het aan op de smaak en die kunt U niet zien, die moet U proeven. Het is aan U om hier de verge* lijking te treffen en de beste soep te kiezen. Dat is heel eenvoudig. Tracteer Uw hulsgenoten morgen eens op een bord heerlijke OXO soep (U kunt uit 7 soorten kiezen) en U zult het met ons eens zijn, dat OXO. wat smaak, geur en kwaliteit betreft, In het leger der verpakte soepen metkop en schou ders boven de andere uitsteekt. soep is de beste! „Chicken"-kippensoep, Toma tensoep, Juliennesoep, Cham pignonsoep. Vermlcelllsoep, Aspergesoep. Bruinebonensoep VANDAAG. Middelburg Kunstmuseum: Expositie „Van luminisme tot kubisme", 10—12, 14—17, 19—21 uur; Electro: „O, mijn papa", (a.l.), 19 en 21.15 uur; Schouw burg: „Napoleon", (14 jr.), 20 uur. Vlissingen Alhambra: „Jaloezie", (14 jr.), 19 en 21 uur: Luxor: „De piraat van Jamaica", (18 jr.), 20 uur; Stede lijk museum: Tentoonstelling repro- duktïes Chinese Kunst; Chr. Militair Tehuis „De Meerpaal": Bazar, 14.30— 17.00 en 19.30—22.30 uur. Goes: Grand Theater: „Jaloezie", (14 jr„) 20 uur,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 2