HERVERKAVELINGSCOMMISSIE HELPT BIJ KROTOPRUIMING WALC HIEREN BINNENSTAD MIDDELBURG WORDT VERDER GESANEERD Burgerlijke Stand MIDDELBURGS ZAKENLEVEN HAD IN 1955 GOEDE OMZET VRIJDAG 6 APRIL 1956 PROVINCIALE AEEUW SB COURANT 7 ER KAN BEGONNEN WORDEN Aantrekkelijke financiële regeling voor Sint-Annaland In St. Annaland kan men beginnen met krotopruiming! Zoals bekend, kreeg deze Thoolse gemeente hier voor bouwvolume voor 50 woningen toegewezen, of wel een derde van het landelijk voor dit doel beschikbare aantal. De Herverkavelingscommis sie Zeeland heeft thans in haar jong ste vergadering de laatste financiële moeilijkheden voor de betrokken huiseigenaren weggenomen door een aantrekkelijke regeling vast te stel len. De Herverkavelingscommissie zal namelijk de bouwkosten financie ren, die nog overblijven na de rjjks- premie en de krotopruimingsbijdrage. Dit voor te schieten bedrag zullen de eigenaren weliswaar als herver kavelingsrente in dertig jaren moe ten terugbetalen, maar dit is aanmer kelijk voordeliger dan een normale lening. De Herverkavelingscommissïe heeft aan deze financieringsregeling wel de voorwaarde verbonden, dat de op de ze wijze te bouwen woningen zullen moeten worden geplaatst in het her- verkavelingsblok, waar men, aan grenzend aan de bestaande dorpskom een zgn agrarisch centrum wil stich ten. Het is namelijk bij een enquête gebleken, dat er in de dorpskom van St. Annaland nog meer dan hon derd woningen met een mesthok zgn gelegen. Een gedeelte hiervan moet onder de krotwoningen gerubriceerd worden. De eerste gegadigden van nieuwbouw hebben zich reeds aange meld. Met de definitieve vaststelling van de grenzen van de herverkavelings- blokken door de minister van Land bouw, is thans het laatste formele beletsel weggenomen voor de tervisie- legging van de liristen van rechtheb benden en de schattingsuitkomsten. Op Sehouwen-Duiveland en in de polder Waarde is men thans zo ver gevorderd, dat men zeer bin nenkort tot deze tervisielegging kan worden overgegaan. In het gemeentehuis van Waarde zullen deze bescheiden namelijk van 9 t.m. 21 april voor belangstellen- Scb eep vaartberichten Vlissingen aangekomen op 4 april: Spurt van Londen. Heiloo van Hansweert. Albion van Londen. 5 april: Marjan, Mu- do, Frisla, Ida Jacoba, alle van Hansweert Vlissingen vertrokken op 4 april: Hei loo naar Londen. 5 april: Mudo naar Bos ton. Marjan naar Portsmouth. Spurt naar Delfzijl. Frlsia naar Boston. Ida Jacoba naar Cardiff. Dora naar Antwerpen. Gepasseerd naar Antwerpen op 4 april: Afiena van Londen-Gent. Ida Pieter van Londen. Maria van Hull. Rini van Ports mouth. Arnedijk van New York. Bonaire van Portsmouth. Noordkoop van Delf zijl- Hans w. Farel van Zeebrugge-Colijnspl. Prins Willem van Oranje van Rotterdam. Johnny van Lowestoft. Fen van Ports mouth, Hado van Poole. Teunika van Londen. 5 april: Lieve Vrouwekerk van Hamburg. Aruba van Honfleur. Borculo van zee-Gent. Aldabi van Las Palmas. Meeuw van IJmuiden-Zeebrugge. Sil- vretta van Rotterdam. Betty van Boston^ Sas van Gent. Appingedam van Jersey. Arbon van Graet Yarmouth. Martien van Londen. Leliegracht van Amsterdam. Bill S van Amsterdam. Mado van Londen. Gepasseerd van Antwerpen op 4 april: Dolfijn naar zee. Da Costa naar Ipswich. Prins Maurlts aar Londen. Pelikaan naar Malmo-Tern. Dongedijk naar Rotterdam. Almekerk naar Amsterdam. Margaretha naar Boston. Mufrid N naar Hamburg. Maashaven naar Rotterdam, Spirit naar zee-Gent. 5 april: Astra naar Londen. Urmajo naar Stockholm. Anna Henny n. Garston. Bram naar Garston. Martje naar Londen. Zeevaart naar Rochester. KERKNIEUWS NED. HERV. KERK Bedankt voor IJsselmuiden: P. P. J. Monster te Katwgk aan Zee. GEREF. KERKEN Beroepen te Oostvoorne A. L. Janse de Jonge kand. te Heerjansdam. Bedankt voor Amsterdam (W)J. B. van der Sijs, K. A. Schippers te Ermelo. CHR. GEREF. KERK ZUID-BEVELAND Kapelle Herv. mannenvereniging bijeen In het verenigingsgebouw ,Obad- ja" hield de herv. mannenvereniging te Kapelle onder voorzitterschap van de heer C. Verburg haar periodieke bijeenkomst. Deze avond behandelde de plaatselijke arts, de heer I. J. Ris- seeuw, het onderwerp: „Ouderdom en ouderdomsverschijnselen". Een zeer leerzaam onderwerp, dat met grote aandacht werd gevolgd. Van de gelegenheid tot vragenstellen werd dan ook een druk gebruik gemaakt. Opening van gascel met Gouden Delicious. In de afmgnzaal van de veilings vereniging „Kapelle-Biezelinge en Omgeving" te Kapelle werd een ver gadering belegd van telers die de Gol den Delicious in de gascellen hebben opgeslagen, teneinde de opening van één of meer cellen te bespreken. Be sloten werd één cel inhoudende 80 ton te openen. Kattend ij ke Bazar. Dit weekeinde zal te Kattendgke een bazar worden gehouden ten bate van de inrichting van het dorpshuis annex kleuterschool te Kattendijke. Op de sluitingsavond (maandag) zal de trekking geschieden van de lote rij. De bazar wordt gehouden in de lo kalen van de openbare lagere school. den ter inzage liggen, terwijl dit voor Schouwen zal geschieden In het Bureau van Uitvoering te Zie rikzee van 16 april t.m. 25 mei. Met waardering nam de Herverkave lingscommissie ook kennis van het aanbod van een Nijmeegs ingenieurs- en architectenbureau, om in verband met de vele contacten die dit bureau met de herverkavelingsdienst heeft, in het nieuwe gemaal 't Sas te Zierik- zee een zinvolle wandversiering van metaalplastiek te doen aanbrengen. Dit geschenk zal dankbaar worden aanvaard. Middelburg Aanwinsten Openbare Leeszaal. Het boekenbezit van de Openbare Leeszaal en Bibliotheek in Middel burg werd met de volgende werken aangevuld: Bokma, Catastrofe; Dorp- Ypma, Daar ligt Jeruzalem; Van Eysselstein, Verweerde stenen; Hui- zinga, Schoon schip; D. de Jong, Rembrandt, vorst der schilders; Raephorst, Voor de tweesprong; Robbertz, Man te roer; Van der Steen-Pypers, Ik wil niet alleen zijn; Sytzen, Landgenoten; Winter, Moe der, waar ben je?; Augusti, Mariona Rebull; Hemingway, De oude man en de zee; Plivier, Aan de rand van de wereld; Saint Pierre, De aristocra ten; Aisberg, Zowerkt de tele visie; Allen, De weg van een wereld macht; Van Apeldoorn, Inleiding tot de studie van het Nederlands recht; Braun en Hogenberg, Oude Europe se stadsgezichten; Carsen, De leven de zee; Elexner, Amerika schildert; Gilhuis, Hoe dichter ik nader Huysman-Griep. Zeeuwse vertelsel tjes; Krug, Afrika bezuiden de Saha ra; Lorenz, Ik sprak met viervoeters, vogels en vissen; Oppenheijm, Spanje in de spiegel; Ritter Jr., Ontmoetin gen met schrijvers; Selms, De ver scheurde stad; Van der Sleen, Van de Kaap tot de Congo; De Wohl, Ster ren stralen in oorlog en vrede; Zech- lin, Wat onze handen kunnen maken. Voor de leestafel werden aange schaft: Homes en gardens en Nat. Geographic Magazine. Vlissingen Ledenvergadering V.V.D. De afdeling Vlissingen van de Volkspartij voor Vrgheid en Demo cratie hield woensdagavond in het Strandhotel haar jaarlijkse ledenver gadering onder leiding van de waar nemend-voorzitter, de heer H. B. J. Knoop. Voor de algemene ledenver gadering van de V.V.D., die op 13 en 14 april in Amsterdam wordt gehou den, werd een afgevaardigde aange wezen. Er werd deze avond gespro ken over de propaganda, die .gevoerd moet worden met net oog op de ko mende Kamerverkiezingen. Op 25 april wordt in Amsterdam een libe raal middenstandscongres gehouden. Getracht zal worden de Walcherse afdelingen hierop te doen vertegen woordigen. Voorts werden de leden er aan herinnerd, dat op 26 mei in Oostburg een propagandamiddag wordt gehouden, waar de voorzitter van de V.V.D.prof. P. J. Oud, het woord zal voeren. Op 14 mei a.s. zal het politieke cabaret van de V.V.D. met bekende radioartisten in Britan nia te Vlissingen een uitvoering ge ven. Tot zover de propaganda. Aan het slot van de avond discussieerde men over verschillende woningbouw- problemen. Gevonden voorwerpen. Op het bureau van politie te Vlis singen zijn inlichtingen te verkrij gen over de volgende gevonden voor werpen: Balletschoenen, diverse handschoenen, padvindersriem, eni ge kinderwanten, enige dames- en herenrijwielen, herenpolshorloge, voetbalshirt, rode en beige ceintuur, slipover, zilveren ring, laars, rode strik, zegelringetje, overall, zwarte oorbel, lapje stof (nieuw), porte- monnaie met inhoud, sigarenaanste ker, enige handschoenen, matrozen kraag, jongenslaarzen, herenpolshor loge, lederen bal, sjaal, bezem, ca puchon, etui met gereedschappen, zwarte hond, bril, motorhandschoe nen. Kortgene Amsterdams cabaret In hotel „De Stadswgnkelder" te Kortgene trad dinsdagavond een ca baretgezelschap uit Amsterdam op, dat in een serie schetsjes en liedjes de onvervalste Amsterdamse humor bejubelde. Vanzelfsprekend werd de Jordaan daarbij, evenals de Wester toren en de Willemstraat, uitbundig bezongen. De medewerkers, het duo De Munck, Frits Schakels, de kunst fluiter Rudi van Olf, mevrouw Hei- neman en Tino Martini brachten een aantrekkelijk programma en zorgden voor enkele uren aangename verpo zing. 's Middags was er een voorstel ling voor de kinderen, waar de man met de sprekende pop veel succes had. ZEEUWSCH-VIAANDEREN Paaskievitseieren. In Groede werden op 31 maart de eerste kievitseieren gevonden. De vinder, de heer J. Vinjé, heeft deze eieren aan de burgemeester aange boden. Aardenburg Jubileumavond. Ter gelegenheid van zjjn 60-jarig bestaan gaf de Nederlandse Blinden- bond in de zaal van de Sociëteit Spoor tot Vriendschap te Aardenburg een jubileumavond. Na een openings woord van ds. S. A. Vis hield de bondspropagandist, de heer Joh. v. d. Berg, een toespraak over „Ons 60-ja- rig bestaan". Na een demonstratie Braille-schrjjven werden tot slot en kele gedichten van Adema van Schel- tema voorgedragen en de film „Een van ons", naar een novelle van Wil lem Kramer, vertoond. Rijkse wint van Sinke De eerste dampartrj van de match om het persoonlijk hoofdklassekam pioenschap van Zeeland tussen de he ren Sinke en Rgkse werd woensdag te Goes gespeeld. Sinke opende met 3430, welke zet Rgkse kennelijk verraste. Het voordeel was geduren de de openingsfase der partij geheel aan de kant van Sinke. In het mid denspel verzuimde hij een winnende voortzetting en even later een remi sevariant, welke in de gegeven om standigheden genomen moest worden. Hierna kwam Rijkse in het offensief. In het late middenspel formeerde hij een krachtige stelling, welke tegen de overgang naar het eindspel op bij zonder scherpe wijze tot een winst stelling werd getransformeerd. De tweede partij wordt 12 april te Yer- seke gespéeld. Burgemeester opende grote bazar in ,De Meerpaal' Chr. militair tehuis bestaat 80 jaar De burgemeester van Vlissingen, mr. B. Kolff, heeft donderdagavond in het christelijk militair tehuis „De Meerpaal" door het overhalen van een elektrische schakelaar de bazar geopend, die daar gehouden wordt met het doel geld bijeen te brengen voor de restauratie van de gevel. Bij deze plechtigheid waren o.a. aanwezig, het lid van Gedeputeerde Staten, de heer M. J. van Poelje, de commandant maritieme middelen Vlissingen, de kapitein ter zee N. W. Slugter en de commandant van de C.O.A.K., de luitenant-kolonel J. Pot- teboom. In een korte toespraak vertelde de burgemeester iets over de «geschiede nis van het oude pand, dat van 1720 dateert en vele bestemmingen heeft gehad. De heer J. P. Ventevogel, voorzit ter van de afdeling Vlissingen van de Militaire Bond „Pro Rege", dankte de bazarcommïssie, voor het vele werk dat zij heeft verricht. Tevens dankte hij de twee militaire comman danten, die het initiatief door het zenden van een cheque hadden ge steund. De voorzitter van de bazai-commis- sie, de heer Van Keulen, dankte alle medewerkers voor de vele uren, die zg aan de voorbereidende werkzaam heden hadden besteed. „Het wordt tijd, dat de 80-jarige jubilaris een nieuw jasje aan krijgt" aldus de spre ker. Hij deelde voorts mee, dat het bestuur op zaterdag 14 april zal re cipiëren in verband met het 80-jarig bestaan van het militaire tehuis. De bazar, die vele originele attrac ties omvat, zal vrijdagavond en zater dagmiddag en -avond ook nog ge opend zijn. De opbrengst is bestemd om de oude gevel geheel in zgn oude luister te brengen. Aanwinsten openbare leeszaal. Het boekenbezit van de Openbare Leeszaal te Vlissingen werd uitge breid met de volgende werken: Bates, De stroper; Dabit, En het leven gaat verder; Davenport, Mijns broeders hoeder; Van Dorp-Ypma, Daar ligt Jeruzalem; Guthrie, De trek naar het Westen; Gijsen, Er ge beurt nooit iets; Havank, Omnibus; Jens, De blinde; Neill, Bij wassende maan; Pape, Hard tegen hard; Van Rheenen, Honden sterven steeds te vroeg; Schallüek, Ankunft null Uhr zwölf; Hartley, A perfect woman; Corgn, De eeuwige sirene; Ceram, Smal ravijn en zwarte berg; Vink, Aquariumvissen; Bruinsma, Radio grafische afstandbediening; Flexner, Amerika schildert; Warren, Leeuw lente; Ritter Jr., Ontmoetingen met schrijvers; SINGEL 262. In de maand april werden uitge leend: 3095 Ned. romans, 266 romans in vreemde talen, 1134 studieboeken en 1835 jeugdboeken (totaal 6330). De leeszaal werd gezocht door 415 mannen en 78 vrouwen, de jeugdlees zaal door 136 meisjes en 71 jongens, (totaal 700). Wegwerken in Groede en Schoondijke aanbesteed De Rijkswaterstaat heeft in Mid delburg aanbesteed het onder nieuw profief brengen van de rijbaan van rijksweg 58 met asfaltbeton onder Groede en Schoondijke tussen 4.435 en 4.955 km. De inschrijvingen lui den als volgt: 1. N.V. Aann. bedr. N.B.M., Zaan dam, 253.900; 2. N.V. Aug. Van Dijck Petit Wegenbouwmaatschappij, Bergen op Zoom, 254.750; 3. Aann. bedrijf M. P. Hol N.V., Hulst, 258.000; 4. J. en K. T. de Oude, Biervliet, 264.200; 5. S A. Sanders' Aann. bedr., Delft, 274.000; 6. P. J. v. d. Sande, Breskens, 279.000. De gunning van dit werk werd aangehouden. Elkerzeese winkelier veroordeeld tot 10 De kantonrechter te Zierikzee heeft schriftelijk uitspraak gedaan in de zaak tegen de Elkerzeese winke lier J. v. d. L., die op 9 maart te rechtstond wegens overtreding van de drankwet. De rechtbank heeft V. d. L. veroordeeld tot tien gulden boete of twee dagen hechtenis met ver beurdverklaring van negen flessen je never, brandewg'n en andere alcoholi ca. De ambtenaar van het O.M. had dertig gulden geëist. Politiemensen uit Schouwen hadden twee dagen voor kerstmis 1955 genoemde hoeveelheid edel vocht in beslag genomen. De winkelier V. d. L. heeft wel een ver gunning voor zwak-alcoholische dranken, maar daar valt jenever niet onder. De flessen stonden dan ook in de huiskamerkast, maar de verbali santen verdachten V. d. L. van clan destiene verkoop. De raadsman, mr. C. J. B. du Croo. had het requisitoir bestreden, daar de Inbeslagname kennelijk op touw gezet door een con current twee dagen voor Kerstmis gebeurde en dezelfde week in het ge zin twee verjaardagen en het verlof van een broer gevierd zou worden. Daar de term „in voorraad hebben" door de wetgever niet nader omschre ven is, had mr. Du Croo vrijspraak gevraagd. Examen De heer J. Spanjer, leerling van de „De Ruyterscnool" te Vlissingen, slaagde voor le stuurman grote han delsvaart. Afbraak van tien huizen in Lange Delft op komst De mogelijkheid Is groot, dat nog dit jaar aan een nieuwe étappe van de sanering der Middelburgse bin nenstad zal worden begonnen. Het betreft hier do afbraak van een tien tal panden in de Lange Delft, aan weerszijden van de onlangs gerestau reerde Gasthulskerk. De bedoeling Is, dat ter plaatse de rooliyn ongeveer 6 meter achteruit wordt gelegd. Daarna zal de straat even breed zjjn als het nieuwe deel van de Lange Delft. Inplaats van de te slopen pan den goeddeels woonhuizen zul len winkelpanden verrazen. De heer L. J. van 't Westende, wet houder van openbare werken, heeft hierover mededeling gedaan tijdens de donderdagavond gehouden jaar vergadering van de vereniging „Han- Marktberichten VEILING Z.-HOLLANDSE EILANDEN. 4 april. Andijvie 5563, prei 1 A 61—86, spinazie 1 19—30, idem 2 12—23, witlof 2 A 52—57, idem 2 B 38—59, rode kool 16, aard appelen 14.6015.30, selderij 46, sla 1 A 34, idem 1 B 20—22, idem l C 17—21, idem 11 C 10, idem kg. 1.10. VEILING ST. MAARTENSDIJK. 5 april. Furore, export, 27.30, eigenhei mers, export, 26.16, alfa, export, 11.64, furore, drielingen 11.64, aanvoer 30 ton. Peen 11,10, aanvoer 6 ton. Graanprijzen: tarwe 26—27, haver 26—28, gerst 26—28, kleine erwten 35—38, schokkers 35—40. bruine bonen 4548. maanzaad 165, kool zaad 62, karwelzaad 110115, lijnzaad 54. De eerste asperges Dinsdag zijn in Bergen op Zoom de eerste asperges gestoken. De eerste lingen deden ruim 6 per kilo. Wan neer de temperatuur niet spoedig verbetert, zal nog geen regelmatige „steek" verwacht kunnen worden. VLISSINGEN. Bevallen: L. Koppejan-Willeboordse, z.; W. C. Belfroid-v. Wanrooij, d.; N. J. Nij- land-Louwerse, d.; J. van Belle-Boone, z.; M. H. Vossenberg-Pel, z.: G. Maas-Boers- ma, z.; K. van de Zande-Kloet, z.; E. Tan- ge-Van Noppen, d.; R. Witkowski-Nied- zwiedz, d.; W. J. Midavaine-Vader, z.; A. K. Timmerman-Acda, z.; M. C. Dierx-De Bruijn, d. Bevallen: E. W. J. Noevers-v. Velzen, z.; M. C. A. Speckens-Lamb, z.; J. M. Jung- Broerse, d.; J. J. Mailissa-Luhukay, d.; A. Gelei,in-Buunk, z.; A. J. Molleman-Kop- pejans, d.; L. Voskull-Zachariasse, z.; S. Roon-Mlnderhoud, d. Ondertrouwd: A. C. Leeuwis, 23 j. en C. C. van IJzerloo, 23 J.; F. G. Fisser, 25 j. en A. J. van Raalten, 21 j.; P. Tanger, 28 j. en Ch. J. C. Gebuijs, 32 j.; J. M. Th. Niest- hoven, 24 j. en J. E. Griep, 17 j. Ondertrouwd: E. M. C. de Haan, 35 j. en S. Laport, 25 j.; A. Koolwijk, 22 j. en Officiële publikaties GEMEENTE MIDDELBURG. MEDEWERKING INGEV. ART. 72 L.O.- WET. B. en W. van Middelburg maken bekend, dat de Raad in zijn vergaderinge van 27 maart 1956 besloten heeft medewerking te verlenen ingevolge artikel 72 der Lager Onderwijswet 1920 aan de Vereniging „De Christelijke Burgerschool" tot het aan schaffen van meubilair voor het inrich ten van zijn school voor l.o. en u.l.o. aan de Olmenlaan. Middelburg, 3 april. 1956. JAARVERGADERING „HANDELSBELANG" Plannen voor zomeractie zijn in voorbereiding Voor Middelburg is 1955 een zeer goed jaar geweest volgens mr. M. A. Terwoert, voorzitter van de Ver eniging „Handelsbelang". Mr. Ter woert zei dit tijdens de donderdag avond in restaurant VVöhler gehouden J"aarvergadering van deze vereniging. )e groei van Middelburg als „trek pleister van Zeeland" zette ook in het afgelopen jaar door. De toene ming van het koopbezoek is zelfs zo danig, dat zij problemen schept. Vooral op donderdag en zaterdag is het namelijk zo druk in de zaken, dat een vlotte bediening in gevaar komt. Het bestuur van „Handelsbe lang" zal zich dan ook beraden op de mogelijkheid van spreiding in het bezoek. Spreker herinnerde ook aan het toegenome vreemdelingenverkeer. Ondanks de geringe collectieve acti viteit, die met name de winkeliers aan de dag leggen, zijn de omzetcij fers van liet Middelburgse zakenle ven zeer gunstig Mr. Terwoert me moreerde de samenwerking van de verschillende middenstandsorganisa ties, die tot stand kwam door oprich ting van de „Contactcommissie Mid delburg". Onder auspiciën van deze commissie zijn reeds verschillende bijeenkomsten gehouden, die mr. Ter woert „vruchtdragend en verhelde rend noemde". De voorzitter gewaagde vervolgens van de uitbouw van het winkelcen trum, die steeds voortgaat. In dit verband noemde hij de opbloei van de Lange Viele als winkelstraat en kenschetste hij de komende opening van de nieuwe winkelgalerij in de Segeerstraat als zeer belangrgk. Spreker had waardering voor het be leid, dat thans ten aanzien van de bootdiensten wordt gevoerd. Vooral op Vlissingen-Breskens. een voor Mid delburg zeer belangrijke verbinding, is de vooruitgang groot te noemen. ACTIEPLANNEN „Handelsbelang" is thans druk be zig met het uitwerken van plannen voor een actie in de a.s. zomer. Wat deze plannen omvatten kon mr. Ter woert nog niet meedelen, daar alles nog in het stadium van voorbereiding verkeert. Op een vraag antwoordde mr. Terwoert nog, dat het niet de bedoeling is, dat tegenstrijdige ac ties worden gehouden of acties, die parallel lopen aan campagnes van een andere organisatie. Zoveel moge lijk zal naar een algemene actie wor den gestreefd. Tjjdens deze vergadering deelde de heer A. Imanse nog mee, dat er plan nen zjjn om een cursus verkoopkun- de te organiseren in verband met het gebrek aan deskundig winkelperso neel. Men is hierover in overleg met de directeur van de T.S. Er zijn ech ter nog enkele moeilijkheden op te lossen. Zo rijzen bezwaren tegen het lesgeven aari meisjes op een specifie ke jongensschool. Het aantrekken van een leerkracht is een ander pro bleem, evenals de subsidies. Het is de bedoeling een avond-cursus te ge ven. Rest te vermelden, dat de admini strateur van de vereniging, de heer J. M. Quist, een uitvoerig jaarver slag uitbracht, waarin op de nood zaak van het voeren van actie werd gewezen, dat de vereniging thans ruim 200 leden telt en dat de pen ningmeester, de heer F. B. den Boer, een gunstig saldo van 3.791,89 ver melde. C. L. Stroo, 22 j.; A. T. v. d. Crommen- acker, 22 j. en H. J. Groendijk, 21 j. Getrouwd: B. S. van Leeuwen, 39 j. en M. Bruel, 31 j.; J. FleurbaaiJ, 26 j. en M. A. Leeuwenburg, 20 j.; L. C. van de Kree- ke, 48 j. en B. M. Pustjens, 39 J.; J. W. van Herwaarden 39 j. en G. Spuijman, 24 j. Jê' Getrouwd: M. J. Kort, Boerman, 28 j. Overleden: M. J. Rottier, 70 j., echtge noot van A. Bruijnooge; A. C. P Waal, 53 j.; O. Soolsma, 21 mnd. Kersten, 71 j., echtgenoot van M. Kluijf- hout; II. J. Bert, 63 j., weduwe van L. J. M. Quasters. Overleden: J. Roelse-Goedhart, 78 j.; F. M. Meijnders-De Bruijn, 79 j.; P. Koole- Wielemalcer, 68 j.; L. J. van Noppen, 83 jM .A. C. van de Volkere, 70 j, zee, 67 j. GRIJPSKERKE. Overleden: W. de Wolf, 66 j„ echtgenoot van T. Geschiere. MELIS KERKE. Ondertrouwd: M. Poppe, 29 J. en M. de Potter, 26 j. Overleden: A. Jansen, 37 j„ echtgenote van Jae. Sanderse. Bollenavond der Kon. Mij. Tuinbouw en Plantkunde. Volop voorjaar in „Prins van Oranje" ie Goes In de middenzaal van „de Prins van Oranje" te Goes was het donder dagavond volop voorjaar. De Kon. Mh. voor Tuinbouw en Plantkunde, afdeling Goes hield er namelijk haar traditionele bollenavond. De lang durige en strenge vorst had ook deelnemers aan deze wedstrijd par ten gespeeld, zodat er van de 2? slechts 15 deelnemers met een inzen ding tulpen, hyacinten en narcissen kwamen. Maar al was het aantal pot ten met bloemen minder dan andere jaren wel eens het geval is geweest, de inzendingen vormden in ieder ge val een lust voor het oog. Toen de jury haar werk had ge daan en de voorzitter, de heer K. Goudzwaard de uitslag bekend maak te, bleek de heer P. Hermes met 25 pt. de eerste prijs te hebben gewon nen. De tweede prgs was voor de heer P. de Jong met 24 pt, terwijl de heer L. A. Willeboordse met 22 pt. de derde plaats bezette. In verband met de teleurstellende ervaringen, die verschillende deelne mers hadden opgedaan, werd bij de rondvraag voorgesteld voortaan af zonderlijk prijzen toe te kennen voor de tulpen, de narcissen en de hyacin ten. Ook werd er op aangedrongen bollen van exportkwaliteit beschik baar te stellen en meer aanwijzingen over de diverse rassen to geven. Een en ander zal nog nader bekeken wor den. Voorts liet de voorzitter nog een op wekking horen om de lezing over De nemarken, die 18 april a.s. voor de Kon. Ned. Natuurhistorische vereni ging zal worden gehouden, bij te wo nen, alsmede op 17 april a.s. de eind- les van de cursus aanleg en onder houd van tuinen. Na de pauze vertoonde de heer J. A. van Willigen een serie prachtige kleuven-dïa's over zgn reizen naar de Rivièra en Engeland. Mevrouw Van WilligenEverse gaf hierbij op on derhoudende wijze een toelichting. delsbelang" op een desbetreffende vraag van de voorzitter, mr. M. A. Terwoert. De heer Van 't Westende zei, dat de betrokken bewoners de huur is opgezegd en dat de afbraak binnen betrekkelijk korte tijd ter hand zal worden genomen. Gesloopt zullen worden de huizen vanaf de bocht tot aan de Nieuwstraat. De uitvoering van deze plannen zal er toe strekken, dat de Gasthulskerk, bedehuis van de Chr. Geref. Kerk, aan de voorzijde vrij komt te staan. Daarmee ls bij de restauratie van dit Godshuis reeds rekening gehouden. Het voorportaal van deze kerk zal bij het terugleggen van de rooilijn eveneens worden afgebroken. Het ge volg van deze tweede afbraak die in de Segeerstraat was de eerste zal zijn, dat ook dit deel van de Lange Delft in de toekomst geheel winkel straat wordt. De heer Van 't Westende kon ook nog meedelen, dat de geprojecteerde afbraak op de hoek van de Korte Delft en de Sint-Pieterstraat in een later stadium zal volgen, als dit plan tenminste doorgang vindt. Aan de oneven zijde van de Korte Delft zul len dan vanaf de hoek van de Sint- Pieterstraat enkele panden onder slo pershanden vallen, evenals op de te genover liggende hoek. Zeker is dit echter nog niet, want er is ook nog een plan in bestudering om de gehele oneven zijde van de Korte Delft af te breken en achteruit te brengen. Nieuwe koopactie onderdeel van Vlissingse zomershow' Jaarlijkse intocht van Neptunus? Aan de Vlissingse zomershovv. die dit jaar voor de tweede maal zal wor. den gehouden, namelijk van 16 juni tot 2o augustus, wordt ook weer een koopactie verbonden. De nieuwe actie, die geheel verschillend is van de vo rige, werd tijdens een vergadering van middenstanders donderdagavond in het Strandhotel enthousiast ont vangen. Deze bijeenkomst ging uit van het werkcomité „Zomershow" en stond onder voorzitterschap van de heer G. W. Oskamp. De vergadering was speciaal be doeld om aan de deelnemers van de- vorige show verantwoording over de gang van zaken af te leggen. De heer Oskamp releveerde de gehele show. Hij merkte o.a. op. dat de koopactie niet aan de gestelde verwachtingen heeft beantwoord. Hierna werd mededeling gedaan van het nieuwe plan, dat zeer oor spronkelijk is en een frisse opzet heeft. Voor publikatie konden echter nog geen nadere gegevens worden verstrekt. Uit de vergadering kwa men nog verschillende suggesties naar voren naar aanleiding van het te berde gebrachte plan. Het ontwerp zal nu worden uitgewerkt. Meegedeeld werd nog. dat men hoopt de intocht' van Neptunus, die de show weer zal openen, tot een jaar lijkse traditie te maken. Neptunus zal ditmaal bovendien gedurende de gehele show een centrale functie ver vullen bij de verschillende evenemen ten. Aan de Kon. Mij. „De Schelde", de n.v. Haven van Vlissingen, de S.H.V., het Loodswezen, de marine en de zeevaartschool is om medewer king aan de show verzocht. Nieuw kantoor ie Middelburg voor 2 maal .Wegtransport' Aanzienlijke verbetering Aan de Loskade in Middelburg werd donderdag het nieuwe gebouw ge opend van „Wegtransport". Twee in stellingen, die deze naam dragen, vinden in dit pand, dat vroeger woon huis was, een plaats. Het zijn de Coöperatieve Vervoersonderneming „Wegtransport" U.A. en het secre tariaat van het district Zeeland van de N.O.B. „Wegtransport". Beide kantoren waren tot dnsver tezamen Deze nieuwe huisvesting betekent zowel voor de coöperatie „Wegtrans port" als voor het bureau van de Zeeuwse afdeling der nationale orga nisatie van beroensgoederenvervoer- ders een aanzienlijke verbetering. Het vroegere pand was namelijk reeds enige tijd te klein en bezat bovendien een te gebrekkige outillage. Thans beschikt men over de gehele bene denverdieping van het gebouw aan de Loskade. die modern en geriefelgk werd ingericht. Men vindt er thans een vertrek voor de commerciële af deling van coöperatie en een ruimte voor het secretariaat van de N.O.B. Tussen deze kamers bevindt zich een ruime wachtkamer. Bovendien is er een royale spreekkamer, die ook voor bestuursvergaderingen e.d. kan die nen. Ter gelegenheid van deze opening memoreerde de voorzitter van de coöperatie, de heer A. C. Caljouw, tijdens een biieenkomst de geschiede nis van „Wegtransport", dat thans bijna tien iaar bestaat. De organisa tie telt thans 46 aangesloten onder nemingen met. in totaal een tachtig tal wagens- Na -Ie oprichting in mei 1946 begon men in een garage, waar een hoekie als kantoor was ingericht. In hetzelfde jaar volgde verplaatsing naar het wachtlokaal van de Stoom tram „Walcheren" aan de Blanwedijk. En in 1951 trok men naar de Dam. De steeds in omvang toegenomen werkzaamheden kunnen thans in dit pand goed worden „opgevangen". Op deze openingsdag was er druk bezoek in het gebouw. Onder de velen die een kijkje kwamen nemen, bevond zich de burgemeester van Middel burg, mr. dr N. Bolkestein. Ook tal van vertegenwoordigers van over- heids- en semi-overheidsinstellingen en particuliere ondernemingen, die relaties met „Wegtransport" onder houden. gaven van hun belangstel ling blijk. Vele bloemstukken sierden de nieuw ingerichte lokaliteiten. 7 april Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge HOOG EN LAAG WATER U.+N.A.P. U.+N-A.H. U.N A.P. 12.03 12.26 0.12 0.36 0.55 1.82 1.64 0.88 1.05 12.53 13.13 13.26 2.03 1.20 1.39 5,52 6.13 1.62 1.74 1.92 1.56 1.75 U.N.AJ3 18.15 1.50 18.35 1.63 19.05 1.80 19.02 1.38 19.15 1.55

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 15