KAPPIE KRITIEK IN ARNEMÜIDEN OP ONDERWIJSBELEID VAN B. EN W. WALCHEREN KLMffl ut de ETHER en de prentbriefschatkaarten rv VvuENLDAG 4 ^PxUL, 1956 PROVINCIALE ZEEUWSE O OURANT GEMEENTERAAD VERGADERDE Naar aanleiding van benoemingsvoorstel In de zaterdagmorgen gehouden spoedeisende openbare vergadering van de Arnemuidse gemeenteraad werd kritiek geleverd op het beleid van B. en W. inzake de behartiging van de onderwijsbelangen. Bij het voorstel om de 'heer J. D. van Male, onderwijzer te Poortvliet, te benoe men aan de openbare lagere school in het dorp Amemuiden, maakte de heer J. Allaart (p.v.d.a.) reeds be zwaar tegen het feit, dat deze nieuwe onderwijzer tijdelijk de woning van het vertrekkende schoolhoofd te Kle- verskerke moet betrekken. Hij acht te dit niet gewenst, evenals de om standigheid, dat het nieuwe tijdelijk benoemde hoofd van de school te Kleverskerke, de heer De Bert, in Vlissingen blijft wonen. De heren M. de Ridder (s.g.), J. L. Joosse (s.g.) en J. Siereveld (g.b".) .informeerden ook naar de godsdienst van de enige sollicitant. Naaat burge meester W. H. van der Heide had medegedeeld, dat de heer Van Male tot de Ned. Herv. Kerk behoort, werd deze met algemene stemmen be noemd Bij de rondvraag oefende de heer G. Siereveld (g.b.) kritiek uit op de gang van zaken voor de o.l. school, met name over het oproepen van nieuw personeel en het beschikbaar houden van woonruimte voor onder wijzers. In dit verband releveerde de burgemeester enkele mededelingen van het schoolhoofd op een onlangs gehouden ouderavond. Er werd toen kritiek geuit over dezelfde onderwer pen, alsmede over de verstrekking van nieuwe leermiddelen aan de openbare en bijz. scholen. Naar de burgemeester thans verzekerde, is er aan de bijz. school niet meer uitbe taald, dan beschikbaar was gesteld. De opmerkingen van het school- hoipfd over dit punt, moeten op een onjuist krantenbericht gebaseerd z\jn. Wat betreft het aantrekken van nieuw personeel doen B. en W. zowel als de onderwijsinspecteur wat moge- Hik is. De heer Allaart wees in het bijzonder op de woningverdeling voor het onderwijzend personeel. Hij vroeg daarbij of men mogelijk reeds voor uitgelopen is op een over twee jaar opnieuw te nemen beslissing over het „Castor" weer vlot De kustvaarder „Castor" van de n.v. Carebeca uit Groningen, die vorige week na aardappelen in Sint Anna- land te hebben geladen op de slikken aldaar vastliep, is vrijdagmorgen door het motorvaartuig Bru '17 vlot getrok ken. Het schip liep daarna met ma- chineschade de vluchthavep van Brui- nisse binnen. Deze schade werd vrij dag en zaterdag hersteld. Zaterdag avond zette het schip de reis naar Londen voort. Laatste kans voor Zeeuwse oorlogsgetroffenen Voor 1 juni moet verzoek om financiële hulp zijn ingediend. De Stichting voor de Landbouw vestigt er de aandacht op, dat oor logsgetroffenen, die 'n herstelbaar be schadigd of 'n verwoest pand in Zee land nog niet hersteld hebben, tot 31 mei a.s. de tijd hebben om een ver zoek voor een krediet, uitgestelde of aanvullende bijdrage in te dienen. De minister van financiën heeft bij de totstandkoming van de wet op de materiële oorlogsschaden de machti ging gekregen om een termijn te stel len, waarbinnen de verzoeken moeten zijn Ingediend. In een uitvoeringsbe schikking heeft hij bekend gemaakt, dat voor die gevallen in Zeeland, waarin men een bijdrage op grond Van artikel 8, dan wel een financiële tegemoetkoming op grond van een der artikelen 71 en 72 van deze wet wil verkrijgen, de termijn op 31 mei 1956 verstrijkt. De aanvraag moet worden inge diend op een F.F. formulier met be stek en tekening omtrent nog uit te voeren herstel- en/of herbouwwerk- zaamheden. Getroffenen, die hierbij moeilijkheden ondervinden, kunnen deze voorleggen aan de Gewestelijke Raad Zeeland van het Landbouw schap (Landbouwhuis Goes). Zij, die niet tijdig een aanvraag indienen ver liezen het recht op een aanvullende tegemoetkoming. Afscheid hoofdkeurmeester Keuringsdienst van Waren In intieme kring werd dezer dagen afscheid genomen van de heer E. van der Zee, hoofdkeurmeester van de Keuringsdienst van Waren te Goes. Nadat de directeur, drs. J. J. van IJssel, de scheidende functionaris had geprezen als een consciëntieus en thousiast en kundig ambtenaar, die aan de opbouw van deze dienst mede zijn beste krachten heeft gegeven, voerden verschillende genodigden het woord. Wethouder J. J. van Melle dankte de heer Van der Zee namens het ge meentebestuur voor de goede diensten aan de gemeente bewezen. Tevens gaf deze spreker uiting aan de waar dering van het bedrijfsleven voor de scheidende ambtenaar. Vervolgens brachten de inspecteurs van de Volksgezondheid de heer M. J. N. Schuursma uit Den Haag en de heer H. W. J. Trines uit Breda de toewijding onder woorden, waar mede de heer Van der Zee zijn werk steeds verrichtte. Mr. Schenkenberg van Mierop, waarnemend substituut officier van justitie te Middelburg, sprak zijn waardering uit over de betrouwbaar heid en de juistheid van het getuige nis van deze scheidende keurmeester. Voor de meer persoonlijke noot zorg den tenslotte de oud-directeur, dr. Post, alsmede de tegenwoordige di recteur van de Keuringsdienst Gro ningen en enkele collega's. Dat de heer Van der Zee deze af- scheidsmiddag en het aangeboden ge schenk zeer waardeerde, bracht hij in zijn dankwoord tot uiting. instandhouden van de school te Kle verskerke. Wethouder B. J. la Soe en de voorzitter gaven toe, dat het wel licht beter was geweest nog een wo ning aan te houden nu de oplevering van de nieuwe woningen later is dan verwacht. Voor het overige wordt alles in het werk gesteld om het onderwijs aan de o.l. school een goed ver loop te doen hebben. De heer G. van Hemert (c.h.) betreurde de door het schoolhoofd in het open baar "tuite kritiek. Deze zou i.z. ook in het openbaar teruggeno men dienen te worden. Verder besloot de raad een vaste geldlening van 400.000 met het bankierskan töor Staal Co te 's Gravenhage aan te gaan, ter conso lidering van vlottende schuld. Ook ging de raad er mee akkoord dat de grond in het uitbreidingsplan, gele-, gen aan de Veersediik, zal worden verkocht voor 8.50 per m2, met verrekenings-clausule. De heer Al laart wilde de grond liever niet ver kopen, maar in erfpacht uitgeven. Op een desbetreffende vraag kreeg de heer Allaart bij de rondvraag nog ten antwoord, dat het verzoek om subsidie van het E.T.I. in een volgen de vergadering aan de orde komt. De heer Van Hemert informeerde naa rde mogelijkheid om ook in Ar nemuiden iets te doen voor de jeugd- natuurwacht. Meubelmagazijn in Tholen geheel uitgebrand In het centrum van Tholen, op de hoek KerkstraatDalemsestraat is op le paasdag liet meubelmagazijn van de firma A. Laban geheel uitge brand. Om ongeveer drie uur werd de bevolking van Tholen opgeschrikt door sirenegeloei en zag men reeds zwarte rookwolken over de stad waaien. Onder leiding van burge meester mr, A. J. v. d. Hoeven en de brandweercommandant, de heer S. van Duivendijk, pakte de brandweer van Tholen het vuur flink aan, maar de brand was zo fel, dat de assisten tie van de brandweer van Bergen op Zoom werd ingeroepen. Nadat ook deze was gearriveerd was men de brand spoedig meester. De winkel met meubelen en textiel- goederen brandde tot het dak toe ge heel uit, terwijl de naastliggende wo ning van de heer L. ook nog flinke brandschade kreeg. De naast de wo ning gelegen winkel en het woonhuis van de firma G. C.G. kregen flinke waterschade evenals een aangrenzend woonhuis. Van de aan de overzijde ge legen tabakswinkel en dro.fïsterij sprongen de winkelruiten stuk doot' de felle hitte. Dit was ook het geval bij het kantoor van de N.V. Water leidingmij „Tholen". Van de familie Laban, waarvan me vrouw juist naar de kerk was, was de heer Laban thuis met twee kinderen. Toer hij de brand bemerkte, die ver moedelijk in de keuken is ontstaan, was het al te laat om nog iets van het meubilair te redden. Met zijn twee kinderen kon hij zich in veiligheid brengen. De schade loopt in de dui zenden. De heer Laban was verze kerd. Middelburg Jaarfeest „Zeelandia" De M.V. en A.V. „Zeelandia" hield zaterdag in het Middelburgse Schut tershof haar traditionele jaarfeest. Na een welkomstwoord vari voorzit ter C. L, Westerweel, werd de oud aanvoerder van Zeelandia I, Jan Mijn heer, in hartelijke bewoordingen ge huldigd in verband met het feit, dat hij ruim 500 wedstrijden voor het eer ste elftal had gespeeld. Hij werd daarom tot lid van verdienste" be noemd en mocht bovendien enkele zeer fraaie geschenken, waaronder een salontafel en een zilveren sigaret tenkoker, in ontvangst nemen. Ook zijn echtgenote werd, onder aanbie ding van een bloemstuk, in deze hul de betrokken. Hierna was het woord en de daad aan het gezelschap Willy Rex. Deze had zelf, samen met Nol van Dijk, met vlotte conférences en gezellige liedjes, een werkzaam aandeel in het welslagen van dit goed verzorgde gevarieerde en op behoorlijk peil staande programma. Speciaal de lief tallige Willy Ré, uitstekend begeleid door de bekende radio-pianist-compó- nist Joop de Leur, oogstte met haar accordeonspel veel succes. Ook Mary Scotty, die vooral het nummer „Tra nen" zeer goed wist te brengen, had succes met haar liedjes, terwijl de- muzikale clowneriën en komische dansen van De Coradi's en Brook Rosfield bijzonder in de smaak vie len. Onder de vrolijke klanken van het Claveoline-ensemble bleef het talrijk publiek daarna nog enkele uren bij een. Ide dankte met een kort woord, waar in hrj van de bijzondere verhouding van „Kinderzorg" met de wijkge- meente gewaagde. Hervormde wijkavond Dezer dagen werd in „Kinderzorg" te Middelburg een wijkavond gehou den uitgaande van de hervormde wijk- gemeente I, waarop ds. W. J. Sijthoff van Sirjansland sprak over het werk onder melaatsen in de leprozerie „Bethesda" bij Paramaribo in Surina me. Hij liet een kleurenfilm zien, die een beeld gaf van de ziekte, haar be strijding, van de patiënten en hun verpleging. Ongeveer een half pro cent van de bevolking is door deze vreselijke ziekte aangetast. Gelukkig biedt het nieuwe, geneesmiddel promi ne in vele gevallen een goede kans op genezing. Maar er zyn ook vele pa tiënten, voor wie de kansen niet zo gunstig liggen. Ook is er de laatste tijd een groei van het aantal besmet tingen te bespeuren. De waakzaamheid dient dan ook geen ogenblik te verslappen en er moet nog veel gedaan worden voor de verbetering van de verzorging en de verpleging. Het comité in Nederland, dat zich beijvert om gelden voor dit werk, dat van de gezamenlijke kerken in Suriname uitgaat, bijeen te bren gen, gaat daarom voort met haar ac tiviteit bestaande in het wakker roe pen van de belangstelling en de be wogenheid met betrekking tot de me laatsheid, die tot algehele verwoes ting van het lichaam kan lijden en daarom in Suriname en elders het meest gevreesd wordt van alle ziek ten. Tijdens deze. avond werden tevens een aantal grammofoonplaten, met bijbehorende koffer, een geschenk van de wijkgemeente aan de vereniging „Kinderzorg", overgedragen aan de heren Maniz en Ruys. die achtereen volgens het bestuur en de directeur vertegenwoordigden. De eerstgenoem- Van onze adverteerders Cafetaria „De Delta" geopend Aan de Markt 21 in Middelburg heeft mevrouw Doornberg-Fleurbaaij zaterdagmiddag haar cafetaria „De Delta" geopend. De benedenverdie ping van dit pand, waarin tot dusver een lunchroom was gevestigd, werd daartoe ingrijpend verbouwd. Langs twee zijden van de ruimte werd een buffet aangebracht, dat voorzien is van alle bijbehorende comfort. Daar onder bevinden zich een koelkast en een koffiezetmachine. Vérder werd de gehele voorzaal opnieuw ingericht en daarbij gemoderniseerd. Men heeft februïk gemaakt van contrasterende leuren. Ook het meubilair werd ver nieuwd. In totaal kunnen nu ongeveer 40 klanten een zitplaats vinden. Achter de zaak bevinden zich keu ken en bakkerij, waarin steeds voor verse waren wordt „gezorgd". .De specialiteit van deze nieuwe zaak met haar vooruitstrevende naam is de z.'g. espresso-koffie. Op de openingsdag mocht men reeds een druk bezoek on dervinden. Vlissingen Voordracht Maarten Kapteijn Drie uur lang heeft de bekende voor drachtskunstenaar Maarten Kapteijn dinsdagavond in het Concertgebouw te Vlissingen het publiek op onnavolg bare wijze in de ban van zijn vertel kunst gevangen gehouden. Door een volle stem en een weergaloze dictie waren zijn woorden zonder geluids installatie tot achter in de zaal te ver staan. Niet alleen verhalen van. beroemde schrijvers, zoals Louis Couperüs' „Naumachie" en Edgar Allen Poe's „Het verraderlijke hart" werden door hem vertolkt, maar ook enkele humo ristische schetsen van onbekende schrijvers („Ergens in een of ander tijdschriftje gevonden, zegt hij zelf) stónden op zijn programma. Vooral in „Het verraderlijke hart" beeldde Maarten Kapteijn de krankzinnige, die voor de rechtbank in details vertelde hoe hij een moord pleegde, voortreffe lijk uit. Aan het slot van de avond, die door enkele personeelsverenigin gen was georganiseerd, dankte de heer J. Adriaanse met enkele hartelijke woorden de heer Kapteijn voor zijn oordracht. Dik Trom op de planken Stampvol was het Concertgebouw m Vlissingen zondagmiddag, toen het jeugdtoneel Martien Vinjee uit Den Haag de bekende figuur Dik Trom uit het gelijknamige jongensboek op de planken bracht. Er kon geen kind meer bij ên; het medeleven met Dik Trom, de afkeuring over het optreden van veldwachter Flipse en over het afschuwelijke gedrag van de vrek, was zódanig, dat het Concertgebouw af en toe op zijn grondvesten trilde. Hét gevecht om-de karper, dié Dik gevangen had, de kostelijke scène, waarin Flipsé zelf achter de tralies verzeild geraakte en voorts de adem benemende gebeurtenissen in het huis van de vrek, die zijn kostbare centjes moest missen voor de arme vrouw, dit Uitslagen solistenconcours te Kapelle Tijdens het laatste gedeelte van het te Kapelle door de Bond van Harmonie- en Fanfareverenigingen in Zeeland gehou den solistenconcours, werden de volgen de prijzen behaald: Derde afdeling solisten: le pr. Jaap Eversdijk, sopraan-saxofoon, „Ons Ge noegen", Kapelle met Beautiful Dreamer, 59 pnt„ 2e pr.: G. den Toonder, bugel, „Excelsior", Kloetinge met Long, long ago, 57 pnt„ 2e pr; A. Wondergem, trom bone, „Vooruit", Waarde met Schenkt man sich Rosen, 6G pnt., le pr.; A. Blok, bugel, „Vooruit", Waarde met The Holy City", 54 pnt., 3e pr.; L. Walhout, bugel, „O.K.K.", Borssele met Among the Stars", 57 pnt., 2e pr.; M. Walhout, bari ton, „O.K.K.", Borssele met Panis Ange- lieus, 59 pnt., 2e pr."; C. C. de Jong, alt saxofoon, „E.M.M.", Krulningen met No velette. 56 pnt., 2e pr.; M. Schrier, bugel, „Vooruit", Waarde met Among the Stars, 55 pnt., 3e pr.; M. van Koeveringe, bugel, „Vooruit", Waarde met Among the Stars, 54 pnt., 3e pr. Aan vijf personen kon in deze afdeling geen prijs worden toegekend, omdat het minimaal aantal punten van 48 niet gehaald werd. Derde afdeling duetten: K. Simonse en R. Simonse, piston, „Advendo", Wol- faartsdijk met Daniël et Alaln, 56 pnt., 2e prijs. Tweede afdeling solisten: C. van Weele, trombone, „O.K.K.", Borssele met Air Varié, 61 pnt., 2e pr.: P. Mesu, bariton, „Luctor et Emergo", Zoutelande met Rl- goletto, 59 pnt., 2e pr.: P. B. Vogel, bari ton, „E.M.M.", Serooskerke met Air Va rié, 54 pnt„ 3e pr.; C. Breure, bes-bas, „Rillandia", Rilland met In the Deep Dephts, 63 pnt., 2e pr.; A. Janse, bariton. „E.M.M.", Serooskerke met Air Varié, 52 pnt., 3e pr.; S. J. Chrlstiaansc, fluit, „Voorwaarts", Koudekerke met Sonate A dur, 58 pnt., 2e pr.; s. Wagenaar, tuba, „O.K.K.", Borssele met Air Varié, 54 pnt., 3e prijs. Eerste afdeling solisten: C. Hoogesteger, bugel, „Ons Genoegen", Kapelle met Buy a Broom, 64 pnt., le pr.; F. Bolle, bariton, „Ons Genoegen", Kapelle met Marseau de Salon, 65 pnt., le pr. Eerste afdeling duetten: J. den Toon der en G. den Toonder, bugel, „Excel sior", Kloetinge met Souvenir de Valence, 66 pnt., le pr. Afdeling uitmuntendheid solisten: J. Schriel-, trombone, „Vooruit", Waarde met Grootvaders Klok, 65 pnt.,,;ie pr.; C. A. Verburg, bariton, „Ons Genoegen", Nisse met Air Varié, 65 pnt., le pr.; A. Melis, tuba, „Voorwaarts", Koudekerke met 11e Air Varié, 63 pnt„ 2 pr.; C. Rijn, tuba, „Advendo", Wolfaartsdijk met The Return, 70 pnt.," le pr.; C. v. d. Berge, trombone, „Excelsior". Kloetinge met Va riations Brillantes, 62 pnt„ 2e pr.; J. W. Vogel, sopraan-saxofoon, „E.M.M.", Se rooskerke met Claus Fantasie, 66 pnt., le pr.; M. Braam, bes-bas, „Ons Genoegen", Kapelle met Grootvaders Klok, 68 pnt., lë pr.; M. van Overloop, piston, „Ons Ge noegen", Kapelle met Carnaval de Veni- se, 59 pnt., 2e pr.; H. Bliek, Es-bas, „Ex celsior", 's-Hèér-Arendskerke met The- Iceberg, 63 pnt., 2e pr.; J. Koppejan, sop raan-saxofoon, „Rillandia", Rlllaftd met Air Varié, 59 pnt., 2e pr. Afdeling uitmuntendheid kwartetten: C. Rijk, AHannewijk, piston, A. v. d. Guchte, bariton, en J. de Punder, tuba, „Éuterpe", Heinkenszand met Kwartet no. 3, 64 pnt., le pr. Ere-af deling .solisten: M. P. Wondergem, „Vooruit", Waarde mét Air Varié, 68 pnt., le pr. Hoogste ere-af deling kwartetten: J. Wal hout en A. Geus, bugel, M. Mallekote, ba riton en M. HoekVan Dijke, tuba, „Eu terpe", Heinkenszand met Wagner no. 2, 62 pnt.. 2e pr. Hoogste ere-af deling solisten: L, Zwar- tepoorte, tuba, „Excelsior", Kloetinge met My old Kentucky Home, 74 pnt., le pr. met lof, medaille P.Z.C., Vlissingen; J. P.Christiaanse, trombone, „Voor waarts", Koudekerke met Fantasie Origi nate, 69 pnt., le pr.; M. C. Steketee, pis ton, „Excelsior", Kloetinge met Concert voor trompet, 66, pnt, le pr.; J. den Toon der. bugel, „Excelsior", Kloetinge met Old Folks at Home, 72 pnt., met lof, me daille M. de Loof, Kortgene; J. J. Laroes, sopraan-saxofoon, „Excelsior", Middel burg met 2e concert, a allegro, b romanze, c polacca, 79 pnt,, le pr. met lof, wissel beker, medaille commissaris der Konin gin in Zeeland, jhr. rhr. A. F. C. de Ca- sembro.ot en boekenbon gemeente Kapel le. Wijziging veilingsdagen Het aanvangsuur van de dinsdag veiling op de veiling te Kapelle wordt met ingang van volgende week gewij zigd in half drie. Een en ander houdt verband met het teruglopen van de aanvoeren. Voorts zal met ingang van deze week ook veiling worden gehou den op vrijdagmiddag, echter uitslui tend voor groente. Het aanvangsuur hiervoor is gesteld op 1 uur. De vei ling van groenten op dinsdagmiddag zal plaats blijven vinden na afloop van de fruitveiling. alles hield de aandacht van de tot de laatste minuut gevangen" was een genoeglijke middag, waarme de het jeugdtoneel Vinjee goed voor 3 dag kwam. FILMS IN ZEELAND Norman Wisdom in een plezierig kolderproduct „Ik ben er kapot van" (ELECTRO, Middelburg) is de weinig stijlvolle ti tel van een opgewekte kolderfllm, met Norman Wisdom in de hoofdrol. Wisdom wederom als „de kleine man", die kampt met allerlei tegen slagen, die velerlei baantjes aanvat en die verliefd wordt. Norman Wis dom is een uitstekend acteur, wiens talenten in d komische sector liggen en met wie men dan ook enkele bij zonder genoeglijke uren kan bele ven. In het speciale donderdagavond programma brengt Electro „Happy ever after", in het Nederlands uitge komen onder de titel „En zij leefden lang en gelukkig". Een gezellige ge schiedenis, over een jong edelman die een gezapige oude landheer opvolgt en die het bij de dorpelingen verbruit door zijn scherp optreden. De dorpe lingen nemen zulks niet en zij zinnen op drastische maatregelen om aan het bewind van de jongeman een ein de te maken. Goed verfilmd, met voortreffelijk spel in de hoofdrollen door David Niven, Yvonne de Carlo en Barry Fitzgerald. Mario Zampi voerde de regie over dit kostelijk ont- spannlngsprodukt. „Ook de besten kunnen vallen" (donderdagavond in Grand, Goes) Is een Italiaanse film over een meisje, dat „in de wereld" komt en dat daar velerlei moeilijkheden ondervindt. Een menselijke geschiedenis, goed ver filmd, zij het dan dat de sentimenten wel eens erg sterk spreken. Er wordt goed spel te zien gegeven. Alhambra (Vlissingen) tenslotte vertoont donderdagavond „Tot in keer", waarin Stewart Granger en Pier Angeli de hoofdrollen vertolken. Een verhaal over een schilderijen- zwendel, met een sterk romantisch tintje en met een liefdeshistorie als pikante bijzonderheid. Deze, over het algemeen wel boeiend verfilmde his torie, speelt zich af in Tunis. DONDERAG 5 APRIL. HILVERSUM I. 402 m 746 kC/S. 7.00 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 14.00—24.00 NCRV. KRO: 7.00 NWS. 7.10 Gram. 7.45 Morgen gebed en lit. kal. 8.00 Nws.- en weerber. 8.15 een heitje voor een karweitje. 8.20 Gram. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.35 Wa- terst. 9.40 Gram. NCRV.: 10.00 Gewijde muz. 10.30 Morgendienst. KRO: 11.00 Voor de zieken. 11.45 Pianospel. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuinbouwme- ded. 12.33 Wij van het land, 12.40 Gram. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws. en kath. nws. Altsaxofoon en plano. 13.45 Gram. NCRV: 14.00 Amus. muz. 14.35 Gram. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Zigeunérmuz. 15.35 Gram, jfi.oo Uit de Bijbel. 16.30 Viool en pianó. 17.00 Voor dé jeugd.17(30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Omroepork. en solist. 18.30 Fries progr. 18.45 Gram. 19.00 Nws.- en weerber. 19.10 Gram. 19.20 Sociaal perspec tief. 19.30 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Gevar. progr. 21.45 Gram. 22.00 Periodie ken parade. 22.10 Orgelcone. 22.35 Gram. 22.40 Schaken. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. 23.15 SportultsL 23.40—24.00 Gr. AVRO: 7.00 Nws. en gym. 7.10 Gym.. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 Voor de huisvrouw. 9.15 Gram. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Tussen de wal en I schip, caus. 11.15 Omr. ork. 12.00 Orgel zang. 12.25 In 't spionnetje. 12.30 Land en tuinbouwmeded. 12.35 Pianospel. 12.50 Uit het bedrijfsleven, eaus. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram, 13.25 Lichte muz. 13.55 Beursber. 14.00 Gram. 14.15 De nood rem, hoorspel. 14.50 Pianorecital. 15.20 Voor de zieken. 16.00 Van vier tot vijf. 17.01 Voor de jeugd. 17.45 Regeringsultz.: Ne derland en de wereld. De wereldgezond- heidsdag. Leden van de malarlac'ommls- sie voeren een radiogesprek o.l.v. prof. dr. N. H. Swellengrebel, adviseur van het instituut voor tropische hygiëne te Am sterdam. Sprekers: prof. J. W. Wolf. di recteur van het Instituut voor tropische hygiëne te Amsterdam. Dr. A. N. P. de Groot, inspecteur voor de volksgezond heid in Noord-Holland en Utrecht. H Kraan, consulent voor de malariabestrij ding. 18.00 Nws. 18.15 Sportproblemen. 18.25 Lichte muz. 18.55 Gesproken brief Londen. 19.00 Voor de kleuters. 19.05 Lich te muz. 19.30 Jazzmuz. 20.00 Nws. 20.1 Kamerorlc. en soliste. 21.05 De vrouw die vluchtte, hoorspel. 21.50 Gevar. progr. v. d. mil. 22.40 Act. 22.50 Sportact. 23.00 Nws. 23.15 Act. of gram. 23.25—24.00 Gram. HOOG EN LAAG WATER 5 apriL Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge Ü.+N.A.P. U.+N.A.P. 9.40 10.01 10.20 10.39 1.29 1.47 1.65 0.97 22.17 22.40 22.55 23.17 23.38 1.10 1.28 1.46 1.76 0.92 3.04 3.27 3.54 4.02 3.56 1.44 1.56 1.74 1.36 1.55 15.55 16.16 16.42 16.44 16.54 1.29 1.41 1.59 1.26 1.41 56. Er wachtte Kappie en de Maat een erg onprettige verrassing. Het ene moment zatén zij nog rustig op de wagon en het volgende kre gen ze een hevige stoot van achteren, die hen in de lucht slingerde. Gekneusd kwamen zij op een uitste kend rotsblok neer. „Au, au. m'n arme bot ten:...." klaagde de Maat. „W. .wat is er eigenlijk ge beurd?" „De trein is in die tun nel onder ons gereden'-, antwoordde Kappie, „en daardoor hebben wij een aanvaring met deze klip ge had. Jong, jong, dat kwam hard aan, ik heb een stel bulten opgelopen, die er niet om liegen!" Een poosje bleven zij zo zitten, met pijnlijke gezich ten hun blauwe plekken wrijvend, tot opeens hur. aandacht werd getrokken door een voertuigje, dat in snelle vaart over de rails naderde. „Blikslekater!" riep Kappie, „Kijk eens wie daar op die lorrie aankomt! Dat is ja die dekselse stuur man van de Kraker!" „Laten we ons schuil houden!" piepte de Maat angstig. ..En die uitgetaande zeerover het eerst in Sapato laten aankomen? _Niets daarvan!" riep KapDie. „Zo dra hij onder ons passeert, springen we hein op z'n „NEE!" xerrnde de Maat. „Ja!" besliste Kappie. „Ach, ach", steunde de Maat. „Dat wordt weer niets dan ellendel" Academiedagen voor Zeeland en Z.-Holland begonnen Dinsdag heel't prof. dr. B. A. van Groningen, voorzitter van de konink lijke Nederlandse akademle van we tenschappen, de akademiedagen voor Zuid-Holland en Zeeland geopend, die de akademie in Dordrecht houdt, in samenwerking met het bataafs ge nootschap der proefondervindelijke wijsbegeerte te Rotterdam en de stichting oud-Dordrecht te Dordrecht. Prof. Van Groningen sprak een welkomstwoord, dat hij in het bijzon der richtte tot de commissaris der koningin in de provincie Zuid-Hol land, mr. J. Kiaasesz, en tot de leden van het college van B. en W. van Dordrecht. Daarna werd de eerste der vijf lezingen gehouden, die op het programma staan. Prof. dr. J. H. de Boer refereerde over het onderwerp „energiebronnen in de loop der tijden". De deelnemers aan de akademieda gen werden daarna officieel ontvan gen door het gemeentebestuur van Dordrecht Vandaag wordt onder meer een excursie gemaakt door de Alblasserwaard. Nagekomen advertenties. Met vreugde geven wij kennis van de geboorte van onze zoon DIRK ADRIAAN (Dlck) A. L. VERBURG K. K. VERBURG GOOSSENS Krabbendijke, 2 april 1956 Hotel „De Koophandel". Heden oveileed ln het ziekenhuis „Bethesda". na een langdurig, ge duldig gedragen lijden, onze lieve nicht JANNA LEUNT JE STEKETEE op de leeftijd van ruim 52 jaar. Namens de familie. G. P. PEETERS. E. PEETERS— VAN SIGHÉM O. en W .-Souburg, 3 april 1956 Nw. Vlissingseweg-115. Condoleantie-adres: Marnixplein 64. De teraardebestelling zal plaats hebben za terdag 7 april a.s. om 12 üur vanaf Marnix plein 64. In plaats van kaarten. Heden overleed, zacht en kalm, mijn innig ge liefde man en der kin deren zorgzame vader, behuwd- en grootvader de heer JANNIS JACOB STEURRIJS op de leeftijd van bijna 55 jaar. Schoondijke: J. STEURRIJS— TRIOU. B. STEURRIJS. T. STEURRIJS. A. DE REU— STEURRIJS. C. DE REU en J ANNIE. Schoondijke, 1 april 1956. Dorpsstraat 88. Heden overleed, zacht en kalm, na een langdu rig, geduldig gedragen lijden, in het sanato rium „Juliana-oord" te Laren, onze innig ge liefde vrouw, moeder, behuwd- en grootmoe der JOHANNA ROELSE— DELLEBEKE op de leeftijd van 59 jaar. J. ROELSE. T. MACHIELSE ROELSE. J. MACHIELSE. WILLY. JAS. LOU. Ritthem, 3 april 1956. Lambrechtsenstr. 198. De teraardebestelling zal plaats hebben té Ritthem, vrijdag 6 april om 2 uur vanaf Lambrechtsenstr. 198. Heden overleed nog onverwachte onze ge liefde vader, behuwd e grootvader HENDRIK BRASSER GZN., weduwnaar van Maria Maljers, op de leeftijd van 73 jaar. J. LOUWERSE— BRASSER B. LOUWERSE C. M. BARENTSEN BRASSER W. BARENTSEN en kleinkinderen. Biggekerke, 3 april '56 Koudekerkseweg 17.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 7