MAGNEET rijwielen mét Nederlandse leraren lichamelijke opvoeding vergaderen in Zeeland Hansweertse baby mag Boelhouwer heten! Griep? 4-voudige bestrijding van pijnen en griep! Chefariite 4 ORICHTING VAN STUDIEFONDS IN VOORBEREIDING i3.ijpe Zeeuwse Almanak Agenda PROVINCIALE ZEEUW BE OO IJ RAN T WOENSDAG 4: APRIL 1956 TER GELEGENHEID VAN EERSTE LUSTRUM Lezing over gymnastiekonderwijs aan de Belgische scholen Mot een reünie in „Britannia" te Vlissingen is dinsdagmorgen het twee daags congres begonnen van de Vereniging van leeraren en Onderwijzers in de Lichamelijke Opvoeding in Nederland. Dit congres, waarbij ook de 94e jaarlijkse algemene vergadering op het programma staat, wordt in de ze provincie gehouden ter gelegenheid van het eerste lustrum van de afde ling Zeeland. Het belangrijkste onderdeel van het voor dinsdag vastgestel de programma was de lezing, die de heer Daniel Bonduelle, leraar licha melijke opvoeding aan het Koninklijk Atheneum te Brussel, in de middag uren in „Britannia" hield. In deze lezing gaf de heer Bonduelle een over zicht van de organisatie en de stand van zaken van de lichamelijke opvoe ding aan de Belgische scholen. Uit het betoog van deze Belgische leraar bleek, dat de lichamelijke op voeding op de scholen van onze zui- derburen op vele punten voor verbe tering vatbaar is. Bij de lagere scho len werd de situatie bepaald door twee ministeriële richtlijnen in 1934 en 1946 gegeven voor het gymnastiekonderwijs. Alleen in de grootste centra werd echter een be vredigend resultaat bereikt. Een ge brek aan oefenzalen in sommige kantons bestaat er nog geen enkele school, die voldoet aan de voorschrif ten en een gemis aan interesse bij het onderwijzend personeel staan hier een ruime ontplooiing van de lichamelijke opvoeding in de weg. Ook bij het technische onderwijs moet nog veel verbeterd worden. Een stap vooruit werd hier ge daan door de aanstelling van twee inspecteurs. Bij het middelbaar onderwijs krijgen alle klassen drie maal per week een gymnastiekles, waarbij in vele gevallen één van deze lessen besteed wordt voor het zwemonderwijs. In vele plaatsen hebben de leerlingen zelf school sportclubs opgericht, die wedstrij den tussen de klassen en de scho len organiseren. Ook wees de heer Bonduelle er op, dat het regelmatig geneeskundig on derzoek van de leerlingen nog ner gens verwezenlijkt is in het rijkson derwijs. Wel wordt er hier en daar longonderzoek verricht. Ondertussen is een plan voor geneeskundig onder zoek op scholen in voorbereiding. Bij het normaal-onderwijs (de kweekscholen) wordt vrij veel aan lichamelijke opvoeding gedaan, om dat gymnastiek, zwemonderricht en sport of spel onderdelen van het les rooster zijn. Aan de universiteiten wordt maar heel weinig aandacht aan lichamelijke opvoeding besteed. De studenten kunnen één of twee maal per week vrije avondlessen vol gen, maar slechts één procent van de leerlingen maakt hiervan gebruik. De lieer Bonduelle noemde zich ten slotte een voorstander van de zoge naamde „half-timing" voor scholen. Dat wil zeggen 's morgens algemene (Advertentie}. i. knopt U op in een ommezien. öOct vakken en 's middags praktische oefeningen, opvoedende gymnastiek, sport en spel. In de voormiddag werd een huis houdelijke vergadering gehouden, de leerlingen van ehe school in Ter- neuzen, onder leiding van de heer E. Wage, een demonstratie met de „me- dicin bal". Tijdens de avonduren werd in Bri tannia een feestavond gehouden. Het dansgroep gum" uit Middelburg vertoonde folkloristische dansen. Ontvangst commissaris der koningin Vandaag werken de leraren en on derwijzers nog een uitgebreid pro gramma af. In de vroege ochtend uren wordt een tocht per bus en boot gemaakt cn om half twaalf wordt het gezelschap in Middelburg offi cieel ontvangen door de commissaris der koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. cïe Casembroot. 's Middags wordt in „Britannia" te Vlissingen dan de openbare vergade ring gehouden, waarbij de voorzitter, de heer J. M. J. Korpershoek 'n ope ningsrede -al uitspreken en dr. E. A. A. Vermeer, pedagogisch psycholo ge te Utrecht een lezing zal 'houden over het onderwerp „Beweging en Opvoeding". Gouden jubileum bij N.V. Kon. Mij. „De Schelde" Dinsdag vierde de heer G. Romijn, hoofd van de groep machinebouw van het begrotingsbureau van de N.V. Kon. Mij. „De Schelde" te Vlissingen, zijn gouden jubileum in dienst van de maatschappij. In 1906 als jongen in de bankwerkerij tewerkgesteld, werd hij in 1910 overgeplaatst naar de machi netekenkamer. In een tijdsbestek van ruim 15 jaar wist hij zich daar te ont wikkelen tot een begaafd constructeur, welke periode zijn bekroning vond in een belangrijk aandeel in de machine installatie van de Van Heutz. Toen daarna een afzonderlijk begro tingsbureau-werd opgericht voor de afdeling machinebouw, werd hij spe ciaal belast met de werkzaamheden, welke aan dit bureau toevielen. Se dertdien heeft hij zich ontwikkeld tot een figuur van gezag zowel binnen als buiten het bedrijf. De heer Romijn kan terugzien op een carrière, zoals slechts weinigen hebben weten op te bouwen. Vier werkelijk betrouwbare middelen helpen elkaar en doen wonderen I Chelarine „4" bestrijdt Uw klachten met 4 middelen tegelijk. Deze gecombineer de werking brengt baat, vaak ook dan wanneer andere middelen (alen! rr Benoeming Tot leidster aan de chr. kleuter school te St. Annaland werd benoemd mj. J. Dourlein, thans werkzaam aan de kleuterschool te Stavenisse. Waar vroeger de moestuin was, is aan de huishoudschool van Zierikzee een vleugel bijgebouwd. De beneden verdieping ervan bevat drie lokalitei ten. Bij het gereedkomen van dit nieuwe schoolgedeelte zal er een eind komen aan de verspreiding van ruim 300 meisjesleerlingen over verschil lende lokaliteiten in de stad. (Foto P.Z.C.J Rechtbank stond het verzoek toe DE BABY, DIE OP 17 FEBRUA RI j.l. werd geboren in het gezin van de Hansweertse belastingamb tenaar W. Otte aan de Nieuwe- kerkstraat 12, mag officieel de naam Boelhouwer dragen! Dit blijkt uit een beschikking, die de rechtbank Middelburg in raadka mer op 28 maart heeft gedaan en die gisteren wereldkundig werd ge maakt. Zoals bekend, weigerde de amb tenaar van de burgerlijke stand ter gemeentesecretarie van Kruinin- gen, waaronder de buurtschap Hansweert valt, bij de aangifte van deze jonge spruit de naam te aan vaarden. Want Boelhouwer werd niet vermeld in het bekende boek met gangbare en minder gangbare, maar in ieder geval officiëel erken de voornamen. Ook toen vader Otte met trouwboekjes kwam aantonen, dat twee familieleden ook Boelhou wer heten, bleef de ambtenaar wei gerachtig. De ouders hebben loen een verzoek gericht tot de arrondissements-recht- bank in Middelburg om de naam toe gelaten te krijgen. Tijdens een zitting van de rechtbank in de raadkamer (Slot van pag. 1) RENTELOZE VOORSCHOTTEN Er wordt gewerkt met renteloze voorschotten en slechts in uitzonde ringsgevallen zal het bedrag worden kwijtgescholden. Dit betekent, dat met name in het begin met de eerste 25.000 gewoekerd zal moeten wor den. Later als het fonds eenmaal goed draait zal er meer financiële armslag zijn, omdat men dan kan re kenen op terugbetalingen. In de kringen van de afdeling Zee land van dé Vereniging van Neder landse Gemeenten rekent men er op, dat het plan door de gemeentebestu ren met enthousiasme zal worden ontvangen. De kosten zullen per ge meente zeker niet hoger z^jn dan vyf VAN TOT Meer dan twintig jaar geleden zat een jongeman uit Dreischor met zijn meisje onder een boom in het hoog opgeschoten gras van het toender- tijd befaamde „Appeldijkje". Toen hij laat in de avond het meisje vei lig naar huis had gebracht ontdekte hij tot zijn schrik, dat zijn kostbare gouden dasspeld verdwenen was. De volgende morgen stapte hij in alle vroegte naar het bewuste dijkje, maar hoe hij ook zocht, de speld vond hij niet weer. Dezer dagen herleefde plotseling zijn hoop, Toen een bewoner van de Bogerdweg in zijn bloementuintje aan het spitten Was stuitte hij op een gouden broche, die zijn vrouw APPELDIJKJE, tijdens de rampnacht van 1953 had verloren. Het beroemde „Appeldijkje" is voor een groot gedeelte afgegraven en wij zijn nu erg benieuwd of de laatste resten de gouden dasspeld nog zullen bevatten! ONDERHANDELAAR 't Is in Goes gebeurd. Enige knapen bedreven aldaar het edele voetbalspel, op een grasveldje in de nabijheid van het stationHet spel werd opgewekt gespeeld, totdat de bal door een auto bus stuk werd gereden De jongelieden lieten het er niet by zitten! Met de Benjamin als onderne mend woordvoerder aan het hoofd to gen zij naar het kantoor van de bus onderneming. ,J2en bus van U heeft onze bal kapot gereden. Een nieuwe kost zestien gulden en het repareren van de ouwe kost een tientje", zo sprak Benjamin voortvarend tot een controleur. De man keek wel even bedenke lijk „Dat is een heleboel geld", antwoordde hij. Maar de jongste voetballer ontpop te zich als een geboren onderhande laar. Een man aan wie men later vjel het een en ander zal kunnen overla ten. Jullie zijn toch zeker wél verze- k-rd", zo merkte hij een beetje schamper op! De directeur, va:: de onderneming, die toe t juist arriveerde, liet de on dernemingsgeest niet onbeloond. De knapen krégen hun tientje KIEVIETSEIEREN Tijdens de paasdagen hebben de zoontjes van de heer J. D. J. Martens in de omgeving van Hulst de eerste kievietseieren van de streek gevonden. Evenals vo rig jaar boden de knapen burge meester A. L. S. Lockefeer de ge spikkelde eieren ten gescljenke GETUIGSCHRIFT De heer W. van den Boogaart in Sfc Annaland was dezer dagen 25 jaar werkzaam op het bedrijf van de landbouwer L. J. van der Zande in de Van Haaftenpolder te Oud-Vos- semeer. Ter gelegenheid van dit zil veren jubileum ontving de heer Van den Boogaart namens de Z.L.M, een getuigschrift voor bewezen diensten. PAASVERRASSING. De ouden van dagen en de zieken in Axel kregen een aardige paasver- rassing. Namens de hervormde jeugdraad werd hen namelijk een schaaltje eieren en een tekst aange boden, een passend en gewaardeerd geschenk. BALLET. De Belgische ballet- en dansgroep „Jeanne d'Arc gaf in „Het Gesellen- huis" te Axel een tweetal balletuit voeringen. Voor deze avonden be stond zeer grote belangstelling. cent per inwoner, terwyl daartegen over staat, dat nu vele Zeeuwen in staat worden gesteld een opleiding te volgen, in overeenstemming met hun bekwaamheden en ambities. Tot dus ver komt het maar al te veel voor, dat talentvolle jongeren ln welk vak dan ook zich te weinig kunnen ont plooien. In dit verband menen de ini tiatiefnemers terecht dat ook het bedryfsieven groot belang heeft by dit fonds. Men denkt bijvoorbeeld aan begaafde leerlingen van diverse bedrijfsscholen enz., die een of an dere specialistenopleiding willen vol gen. STICHTING Voor de organisatie van het fonds heeft men de stichtingsvorm geko zen, ^erwyl voor een juiste behande ling van de aanvragen een admini strateur zal worden benoemd. Deze functionaris zal zeker in de beginperiode aan dit werk geen volle dagtaak hebben, zodat een combinatie met een andere betrek king eventueel mogelijk zal zijn. In het bestuur zullen zitting nemen ver tegenwoordigers van provincie, ge meenten en bedrijfsleven. Indien mo gelijk wil men nog dit jaar starten. Het is te hopen, dat alle instanties en instellingen, aan wie financiële medewerking zal worden gevraagd voor dit fonds, deze hulp zullen ver lenen, want dit fonds is met name voor de Zeeuwse jongeren van groot belang. En soortgelijke fondsen in andere provincies bewijzen hoe bij zonder nuttig het werk van een der gelijke Instelling is. (Advertentie) MAGNEETRUWIELEN verkrijgbaar 'ln de RIJWIELCENTRALE Koudekerkseweg 59 - Vlissingen. Dodelijk ongeval op de cokesfabriek in Sluiskil Op de cokesfabriek in Sluiskil is de 47-jarige arbeider C. v. V. uit Axel door een ongeval om het leven geko men. De man is door tot nu toe onbe kende oorzaak onder de zogenaamde „bluswagen" gekomen, die brandende' cokes uit de ovens naar de blustoren vervoert. Het slachtoffer was gehuwd en laat een vrouw en vier kinderen na. Faillissement. Uitgesproken is het faillissement van de fa. Garage A. de Zeeuw in Oostburg en haar firmanten A. A. de Zeeuwe en J. A. de Zeeuw, beiden eveneens in Oostburg. Rechter-com- missaris in dit faillissement is mr. J. A. E. Rink. curator mr. H. A. R. de Mul, Oostburg. Koninklijke onderscheiding voor P.Z.E.M.-jubilaris Dinsdagmorgen werd op het kan toor van de Centrale Zeeland der P. Z.E.M, een korte plechtigheid gehou den ter gelegenheid van het_40-jarig dienstjubileum van de heer C. Kerk- hove te Souburg, monteur-bankwer ker bij dat bedrijf. De jubilaris, die vergezeld was van zijn echtgenote, werd allereerst toegesproken door de heer J. de Priester, waarnemend bur gemeester van Souburg, die de heer Kerlthove hartelijk geluk wenste met diens jubileum en de verheugende mededeling deed, dat het H.M. de Ko ningin had behaagd de jubilaris de eremedaille verbonden aan de Orde van Orahje-Nassau in brons te verle_ nen, waarna hij hem het eremetaal op de borst speldde. De directeur der P.Z.E.M. ir. T. Miehielsen, sprak daarna dankwoorden voor de vele jaren trou we dienst en bood de heer Kerkhove behalve de gebruikelijke enveloppe de draagmedaille aan. De heer Kerk hove dankte zowel de heer de Prie ster aan wie hij verzocht zijn dank aan H.M. de .Koningin te willen over brengen, als de directeur. Op verzoek van de jubilaris was er geen officiële huldiging door directie en personeel. Toonkunstenaars werden in Middelburg ontvangen Een twintigtal leden van de afde ling West Brabant-Zeeland der Ko ninklijke Nederlandse Vereniging voor Toonkunstenaars was dinsdag naar Middelburg gekomen om daar te vergaderen. Het was de eerste maal, dat de afdeling een bijeenkomst in Zeeland hield. Een hoogtepunt van deze dag werd gevormd door een be zoek aan het stadhuis. Het gezelschap toonkunstenaars werd daar in de ver gaderkamer van B. en W. door bur gemeester mr. dr. N. Bolkestein ont vangen en toegesproken. De burge meester merkte o.a. op, dat het Mid delburgse gemeentebestuur sedert de laatste jaren veel contact heeft met het muziekleven. Hij herinnerde in dit verband o.m. aan de oprichting van de Zeeuwse Muziekschool en aan de bemoeienissen met het carillon van de Lange Jan. Hierna werd een verversing aange boden en bezichtigde men onder lei ding van de burgemeester het stad huis. Het volgende punt van het pro gramma was een beklimming van de Lange Jan. De dames en heren heb ben deze toren terdege bezien, terwijl de heer F. Timmermans, stadsbeiaar- dier van Rotterdam, die zich in het gezelschap bevond, Middelburg en omtrek vergastte op een kort con cert, daarmee de klank van deze beiaard voor zijn collega's vertol kend, Ook werden de beide Abdijker ken bezichtigd. De heer Jan Rijn uit Middelburg, die eveneens van de groep deel uitmaakte, speelde in de Nieuwe Kerk op het orgel. Tenslotte vergaderden de leden van de K.N.V.T. in hotel „De Burg", waar diverse problemen werden besproken. Jeanne Bouman, vroeger in Zierikzee, te koop gevraagd... .,Een vreemdemaar (een Egyptisch pond is vond, dat het moeras ware geschiedenis", al- ongeveer 9.10 waard), gedempt moest wor- dus bevestigde mevr. Op de vraag waarom den. Maar zij heef t J. M. BoumanDer maar vijftig pond voor daarvoor niet haar vry- Kinderen te Roermond haar, antwoordde hef heid in ruil gegeven", het verhaal over haar dorpshoofd, dat zij iets Jeanne Boupian, die minder waard was, om- op het ogenblik tn Sirs- dat hij haar eerst Ara- bisch moest leren! 33-jarige dochter, een huwelijksaanzoek kreeg van een dorps hoofd in Egypte. In dienst van de Verenig de Naties bezocht. Jean ne Bouman met een as sistente ergens el-Layyan vertoeft vijftig kilometer van Kairo) is wel ver ver- VIJF- TALEN wijderd van Zierikzee en Deventer waar zij spreekt vijf voorheen gaf in landbouwkunde. In Jeanne talen, ril. Nederlands, Egypte een dorpshoofd Engels, Duits, Frans 1951/ werd zij door de met het doel van hem en Indonesisch. Maa.r Verenigde Naties ge- gedaan te krijgen, dat omdat zij voor het Ara- vraagd in dienst te tre- bisch een tolk nodig den van de F.A.O. (de had. hij terwüle van volksgezondheid een moeras zou laten dem- in pen, zo meldt liet „AZ- trouwlustige dorps- gemeen Dagblad". .,Ik hoofd minder waard. üo/tl Cl/ITV VV...V - maakte dat haar Food and Agricultural ogen van het Organisationte Ro- zal het gooien' moeras dicht- was het ver- Mevro :w Bouman lacht hartelijk om deze 'rassende antwoord, en romantische geschiede ik zal verder alles doen nis. De vrouwen en wat u wilt, maar dan meisjes die moet u met my trou wen'' „Ik wist niet wat ik soms vreemde dingen, doen moest, zo vertelde Zij gaan naar de ach- mè, door welke instan tie zij werd uitgezon den naar Egypte. Haar vader werd in 19J/3 gefusilleerd. In "liienif 195S ontving mevrouw van de VN 'arotèrS- Bonman de Militaire van de V.N. grote rei willem30rde, welke aan de heer Bouman zen mal Jea,v Bouman haar ter gebleven gebieden moeder, en ik zei daar- en trekken om maar, dat ik er dorp om de eerst, eens over moest te helpen. postuum was verleend. De moed en kordaat- en trekken van dorp tot heid heeft Jeanne Bou- j bevolking man van geen vreemde. leren de En al bood het dorps- nadenken. Toen het vrouwen op de meest hoofd voor haar twin- domshoofd zijn assis- efficiënte wijze de huis- tig pond minder dan „Ik houding te doen. Zij voor ten,te zag, zei hij: wil jullie allebei tr'ou- het brengen de mensen be- Arabisch dat meisje sprak, vn wen. Voor u betaal ik grip bij voor hygiëne en Roermond weet men, vijftig pond en voor ik kan heel goed begrij- dat zij haar gewicht in hae.r zeventig pond" pen, dat mijn docliter goud waard is. GEMONTEERD MET VREDESTEIN-IANPEN werden vorige week woensdag de be trokken ambtenaar van de burgerlijke stand en de procureur, die namens de verzoekende partij optrad, mr. J. G. van der Burgt uit Goes, gehoord. Thans is dus een gunstige beslis sing genomen. Daarbij heeft de rechtbank overwogen, dat de op 15 april 1908 geboren broer van de heer Otte, zijn op 26 november 1857 geboren grootvader en zijn op 7 mei 1822 geboren overgroot vader alle de naam Boelhouwer dragen. Ook werd overwogen, dat reeds in de 17e en 18e eeuw deze naam voorkwam bij mensen van wie verschillende tot het voorge slacht van de heer Otte behoren. Deze mensen worden ook in de be schikking genoemd .Het zijn Boel- houwer Jacobsz., gehuwd te Sommels- dijk op 9 december 1632, Boelhouwer Jacobsz Hartog, gehuwd te Oude Ton- ge op 27 januari 1720 en Boelhouwer Hartog, gedoopt te Sommelsdijk op 14 januari 1753. De rechtbank overwoog verder, dat is komen vast te staan, dat ook andere, thans levende, mensen de ze voornaam dragen. Geen beletsel Weliswaar wordt ook de naam Boel houwer als geslachtsnaam gebruikt, zo wordt in de beschikking gezegd, maar dat is geen beletsel om deze naam als voornaam toe te laten, „zulks te minder jiu verzoekers beogen de naam Boelhouwer als enige voornaam aan hun kind te geven". Er bestaat nu düs niet langer bezwaar tegen het opnemen van de naam Boelhouwer in de op te maken geboorte-akte voor de ze inmiddels zes en een halve week oude Kruininger. In de registers van de burgerlijke stand van Kruiningen ontbreekt een dergelijke akte. Nu de rechtbank de naam heeft erkend die nen deze registers aangevuld te wor den, zoals reeds donderdag jl. gemeld. In haar beschikking heeft de recht bank dan ook bevolen, dat wanneer deze uitspraak in kracht van gewijsde zal zijn gegaan er is een tijd van 2 maanden voor appèl de geboorte van Boelhouwer Otte alsnog in de lo pende geboorteregisters van Kruinin gen zal worden ingeschreven. Deze in schrijving geldt dan ook voor Boel houwer als zijn geboorte-akte. Zij nog vermeld, dat de inhoud van deze beschikking uiteraard niet bete kent zoals misschien sommigen me nen dat de betrokken ambtenaar van de burgerlijke stand enige blaam treft. Hij deed immers slechts zijn plicht, hetgeen inhoudt, dat volgens de voorschriften niet-gangbare namen geweigerd moeten worden. Ontslag wegens fraude op secretarie te Arnemuiden Commies gebruikte gelden van woningbouwvereniging Burgemeester W. H. van der Heide deelde in de zaterdagmorgen gehouden spoedeisende openbare vergadering van de gemeenteraad van Arnemuiden mede, dat B. en W. met ingang van 1 juni a.s. aan de 29-jarige P. D. ont slag hebben verleend als kommies ter gemeentesecretarie aldaar. Dit ontslag houdt verband met een door genoemde ambtenaar in zijn kwaliteit van pen ningmeester der plaatselijke woning bouwvereniging „Woningverbetering" gepleegde fraude. Naar wij nader nog vernemen, werd begin februari bij een controle door het verificatiebureau van de Ver. van Ned. Gemeenten in de kas van ge noemde vereniging een tekort van een kleine tweeduizend gulden geconsta teerd. D., die ongeveer drie jaar ter secretarie van Arnemuiden werkzaam en ongeveer een jaar het penningmees terschap van „Woningverbetering" be kleedde, moet dit geld voor privé-uit- gaven hebben gebruikt. Met hulp van derden heeft hij intussen het tekort aangezuiverd, zodat de woningbouw vereniging hiervan geen schade onder vindt. Behalve verschillende eigen com plexen van de vereniging, betrof het ook woningen, die in eigendom en beheer bij de gemeente zijn, waarvan D. de huren ontving. Van de geconstateerde fraude is proces-verbaal opgemaakt. D. heeft inmiddels reeds ontslag ge nomen als penningmeester van de wo ningbouwvereniging, terwijl hij in zijn gemeentelijke functie ook al enige tijd met verlof was. Krimpen van pijn door reumatiek, spit, ischias, hoofd en zenuwpijnen is onnodig. Togal bevrydt U snel en afdoende van die pijnen. Togal baat waar andere mid delen falen. Togal zuivert de nieren, is onschadelijk voor hart en maag. Bfl apoth. en drog. 0,95, 2,40 en 8,88. VANDAAG Middelburg Kunstmuseum: Expositie „Van luminisme tot kubisme", 10—12, 14—17 en 19—21 uur; Schouwburg: Z. V.U., Rott. Toneel „Het eeuwige mis verstand", 20 uur; Concert- en Ge hoorzaal: Concert fanfare-orkest „Fo- den's Motor Works Band", 20 uur; Electro: „Ik ben er kapot van", (alle leeftijden), 19 en 21.15 uur. Vlissingen Alhambra: „Love me or lea ve me", (14 Jaar), 19 en 21 uur, cine mascope; Luxor: „El tigre, de vurige", (14 Jaar), 20 uur; Stedelijk museum: Tentoonstelling reprodukties Chinese Kunst. Goes Grand: „Jacht op het groene vuur", (14 jaar), 20 uur, cinemascope.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 2