WENNEKER KA PP IE RAAD VERONTWAARDIGD OVER GRENSWIJZIGINGSPLANNEN Vrouwenpolder. P. MATTHIJSSE, WALCHEREN OUDE GEN EVER KOSTEN BEZOEK VAN KONING HAAKON OVERTROFFEN RAMING en de prentbriefschatkaarten VRIJDAG JU MAART 1956 R R O VIRCIALB ZB bi U W SE (JOfJ R ART 5 DONKERE WOLK BOVEN MELISKERKE „We kunnen voor onszelf zorgen lil een rustige raadsvergadering hebben de gemeenteraadsleden van Me- Iiskerke donderdagavond unaniem hun verontwaardiging te kennen gege ven over de voorstellen van Ged. Staten van Zeeland om de gemeenten Me- liskerke en Aagtekerke samen te voegen en de gemeente-grenzen van Me- ilskerke te wyzigen. „Een donkere wolk boven Meliskerke", zo noemde bur gemeester A. J. Huysman de huidige situatie en hij memoreerde daarbij, dat het heus niet de eerste wolk was die het voortbestaan van Meliskerke bedreigd had. Zelfs In 1839 hadden de toenmalige Staten van Zeeland al minder prettige plannen maar tot een uitvoering daarvan kwam het niet. Ook niet in de bezettingstijd en by het plan van 1950. Er Is dus niets nieuws onder de zon en ook nu wil men voortbestaan. „Aagtekerke is nog een goe de buur, maar als het er op aan komt heeft men In plaats van de samenvoe ging er toch maar liever een heel verre vriend aan", aldus de burgemeester. Alle zeven raadsleden waren het er volkomen over eens, dat het plan van G.S. absoluut onaanvaardbaar is. De heer J. Koene (c.h.) bracht B. en W. hulde voor het beleid, dat tot nu toe in deze kwestie gevolgd is. „Wij,moe ten ons met alle kracht tegen deze sa menvoeging verweren" zei hij. „Ik kan de handelwijze van G.S. in ons geval niet begrijpen. Meliskerke heeft bewezen voor zichzelf te kunnen zor gen. En daarnaast, wij, als Hervorm de Gemeente zijn toch al niet zo groot. Als onze gemeente verdwijnt, wat dan?" Het raadslid W. de Buck (a.r.) onderschreef de hulde voor B. en W. en zag in het samenvoegings plan alleen een drang van G.S. tot centralisatie. Of deze centralisatie economisch zal blijken betwijfelde hij. Ook de heren P. Sinke (a.r.), A. Pro voost (s.g.) en J. Poppe (s.g.) ver borgen hun verontwaardiging niet. Zelfstandigheid achtte mén een kost baar bezit en zelfs merkte een der raadsleden met een zweem van ernst op, dat de ontevredenheid by de inwo ners tot een dorpenveldslag zou kun nen leiden Afsnoepen Indien de grenswijziging dóórgaat zal de buurtschap Poppendamme, sinds eeuwen behorend tot Melisker ke, niet langer onder deze gemeente ressorteren. Een punt, waarover de bewoners van de buurtschap zich vol gens de heer De Buck ernstige zor gen maken. Zonder enige uitzonde ring willen zij by Meliskerke blijven. De westelijke grenswijziging zou de boerderij van de heer J. Boogaard op grondgebied van Zoutelande doen be landen. Iets, waar men in Zoutelande geen prijs op stelt, aldus de heer Pro voost. De heer J. Koene (c.h.) noem de de grenswijziging „een afsnoepen van inwoners". Burgemeester Huijsman was ver heugd over deze eensgezindheid en Vlissingen Zilveren P.Z.E.M.-jubileum Donderdag vierde de heer J. J. de Kok te Vlissingen, chef van de schil derswerkplaats der P.Z.E.M., zijn zilveren dienstjubileum. Des mor gens werd de jubilaris met echtge note en dochter ontvangen in de con ferentiezaal der centrale Zeeland, waar hij in hartelijke bewoordingen werd toegesproken door de directeur, ir. T. Michielsen, die hem dank bracht voor de bewezen diensten, niet alleen in zijn dagelijks werk, doch ook als instructeur der E. H. B. O., onder aanbieding der gebruike lijke enveloppe. De hoofdopzichter der centrales, de heer A .P. Linse, sprak eveneens waarderende woor den en bood namens het personeel een blijvend aandenken aan. Me vrouw De Kok werd een plant aan geboden. Namens de personeelsver eniging, waarvan de heer De Kok bestuurslid is, sprak de voorzitter, de heer J. Huser, gelukwensen uit, eveneens onder aanbieding van een aandenken. Namens de Middelburg se collega's sprak de heer B. de Jonge, onder aanbieding van een geschenk, terwij'. ook namens de commissie van beheer der zomer huisjes gelukwensen werden uitge sproken. De heer De Kok dankte tenslotte allen voor de hartelijke woorden en aangeboden geschenken. Eindstrijd biljarten hoofd en eerste klasse libre. In Vlissingen zijn woensdagavond de biljartwedstrijden begonnen voor de eindstrijd handicap eerste- en hoofdklasse libre. De acht deelnemers moeten ieder zeven partijen spelen; de winnaar ontvangt een fraaie wis selbeker. De wedstrijden ,die onder auspi ciën staan van het district Walche renZuid-Beveland van de Konink lijke Nederlandse Biljart Bond, wor den vrijdag en zaterdag voortgezet. Zondagmiddag om vier uur zullen in het -cafe van de heer I. v. d. Velde de finales beginnen. De deelnemers, afkomstig uit Vlissingen, Middel burg en Souburg, zijn: Sohier (205 carr.); K. de Groot (205), Houtza ger (205); De Groot (205); Pepers (185); Reynhoudt (250), Melse (235), Wisse (185). Bekerbiljaricompefitie. Dezer dagen werd in de koffieka mer van hét PZEM-gebouw de laat ste ronde van dit seizoen gespeeld in een biljartcompetitie om een destijds beschikbaar gestelde wisselbeker tus sen een Biljartcombinatie Neder lands Koffiehuis en de Biljartvereni- §ing PZEM. Maandagavond werden partijen gespeeld, waarvan er 7 door PZEM en 1 door Nederlands Koffiehuis werden gewonnen, dins dagavond werden van de 8 partijen er 5 door PZEM en 3 door Ned. Kof fiehuis gewonnen, zodat de eindstand luidt: PZEM 24 en Ned. Koffiehuis 8 punten. De hoogste series waren: maandag 18 en dinsdagavond 16 ca ramboles. De returnwedstrijden zullen in april in het Ned. Koffiehuis wor den gespeeld. Geref. mannenvereniging In de vergadering van de gerefor meerde mannenvereniging „Beza" te Vlissingen werd de heer A. de Klerk tot voorzitter gekozen. Wegens verhin dering van de heer R. Zeldenrust, die zou spreken over „Het Chiliasme" hield de heer I. Leenhout een inleiding over „Koning David" waarop een drukke bespreking volgde. hoopte, dat de overwinning aan de zyde van Meliskerke zou zyn. „Wij hopen, dat onze rechtvaardige zaak onder God's zegen by G.S. begrip zal vinden en als het zelfs zover zal komen ook by de hogere staats colleges". Tenslotte werd besloten een fonds te vormen om daaruit een rechtskundig adviseur te betalen, die de belangen van Meliskerke eventueel ln de Hoge Raad zal verdedigen. Franse kerkgangers op Oostburgse stoelen Het laat zich aanzien, dat binnen kort by de inwyding van de nieuwe kerk in de Franse landstreek Toural- ne de kerkgangers op stoelen zullen zitten, die eertijds In de noodschouw- burg van Oostburg stonden. De burgemeester van Oostburg, mr. K. Hoekzema, had namelijk in het blad vah de Nederlandse school te Paron in Frankrijk een oproep gele zen van de herv.-geref. kerk te Pa rijs om behulpzaam te zijn bij de bouw van een eigen kerk voor de ver strooiden, in hoofdzaak uit Zeeuwsch- Vlaanderen afkomstig. Nadat de vol ledige communistische gemeenteraad van het dorpje toestemming gegeven had voor de bouw van een protestant se kapel is men hiermee begonnen, maar 100 stoelen bleek een te grote uitgaaf. Door de bemiddeling van de Oost burgse burgemeester is deze zorg nu uit de weg geruimd, daar de stoelen dezer dagen aan de Nederlanders in Frankrijk geschonken zyn. Inmiddels is ook de geref., predikant in Oost burg, ds. J. B. van Mechelen, een ac tie begonnen voor een orgel. Hy zal trachten, eventueel in samenwerking met de burgemeester, de bouw te ver gemakkelijken. Mr. Hoekzema lo geerde korte tijd geleden nog in Tou- raine bij een in 1953 geëmigreerde Oostburger, de heer D. Quaalc. Met ingang van 1 april a.s. is als agent-bezorger aangesteld, de heer Westdijk 4. Abonnementen en advertenties worden aan dit adres gaarne aangenomen. Middelburg A. Bosdijk overleden In Nijmegen overleed dinsdag op 57-jarige leeftijd na een langdurige ziekte de heer A. Bosdijk, gepensio neerd hoofd van een school in die stad. De overledene verwierf zich in Middelburg en omgeving met name bekendheid door zijn werk op muzi kaal gebied. De heer Bosdyk werd in 1899 te Middelburg gebor- en kwam na zijn opleiding als onderwijzer aan de Ryksleerschool. In 1932 werd hij benoemd tot directeur van de Volks zangschool der Koninklijke Vereni ging „Uit het Volk Voor het Volk". De neer Bosdyk wist in deze functie de zangschool op belangrijk hoger plan te brengen en een goede naam te bezorgen. De overledene was dan ook bij ve len bekend en populair door de wijze, waarop hij de scnool leidde. De heer Bosdijk beschikte over artistieke ga ven. Zo componeerde hy bij het 50- jarig bestaan der school het zang spel „Het ontwaken". In 1936 werd zijn „De Ruytercantate" herhaalde malen opgevoerd. Ter gelegenheid van het huwelijk van prinses Juliana en prins Bernnard in 1937 compo neerde hy de cantate „Slaat op de trommels en steekt de trompetten". Dit werk werd destijds door de N.C. R.V. uitgezonden. Bovendien ontplooide de overlede ne zijn talenten nog op ander gebied door tezamen met zijn vrouw de voor opvoeringen e.d. benodigde rekwisieten als decors e.d. zelf te ver vaardigen. Ook toen hij als hoofd der- openbare school in Domburg werd benoemd zette hij zijn werk aan dé"" zangschool nog voort. In de oorlogs jaren, nadat de zangschool stilgelegd was, volgde zijn benoeming naar Nijmegen. De teraardebestelling zal vandaag, vrijdag, op de algemene be graafplaats in Middelburg geschie den. Interkerkelijke paaszang De Interkerkelijke commissie voor Paassamenzang in Middelburg heeft het plan opgevat om, evenals vorig jaar, op de Eerste Paasdag de men sen van alle kerken op te roepen naar de Markt te willen komen om elf uur 's morgens om tezamen bekende paasliederen te zingen. Deze massale samenzang zal worden begeleid door het muziekkorps van het Leger des Heils. In een vijfminutentoespraak zal een van de Middelburgse predi kanten zich richten tot de verzamel den. Ten einde zoveel mogelijk mensen te kunnen laten samenkomen zijn sommige kerkdiensten verzet. Zo bijv. de diensten van de Hervormde ge meente, die in plaats van om tien uur om half tien zullen aanvangen. Deze samenzang zal ongeveer een half uur duren. Om acht uur 's morgens zal er bo vendien gelegenheid zijn voor ieder, die hieraan wil deelnemen, in groeps verband de stad in te trekken, om overal en aan iedereen de paasvreug- de rond te delen door middel van het paaslied. Om 8 uur komt men hiertoe op de Markt samen, vanwaar uit men de stad ingaat onder leiding van een lid van één der kerkelijke gemeenten. Landbouwhuishoudschool hield haar ouderavond De chr. landbouwhuishoudschool van de C.B.T.B. hield in de kleine zaal van de Concert- en Gehoorzaal in Middelburg woensdag een ouder avond, die zeer druk werd bezocht. Na een openingswoord van de direc trice, mej. A. M. Boudeling, werd de film „Een dag uit het leven van de landbouwhuishoudschool" vertoond. Deze rolprent, die in twee delen werd vervaardigd door de heer P. A. Bouwense, één der docenten, gaf een uitstekend en levendig beeld van alle activiteiten, die in en rond de school aan de dag worden gelegd. Vervolgens gaf mej. Boudeling een uiteenzetting over de opleidingen, die aan de school worden gegeven. Met name behandelde zy het u.l.n.o., het uitgebreid lager nijverheids on derwijs, dat thans aan deze school als eerste in Zeeland wordt gege ven. Deze opleiding heeft ten doel de meisjes een vorming te geven, die haar in staat zal stellen verschillende functies in inrichtingen, ziekenhuizen en internaten te vervullen. De oplei ding duurt 2 jaar, 1 jaar theoretisch onderwijs en 1 jaar praktisch werk in gezin, ziekenhuis en inrichting. Voorts werden genoemd de pri maire opleiding, de opleiding voor as sistente in de huishouding en de kook- en naaicursussen. Na een pau ze werd gebruik gemhakt van de ge legenheid tot het stellen van vragen. Aan deze geslaagde bijeenkomst, die in zeer geanimeerde sfeer verliep, was een verloting verbonden, waar van de baten ten goede van de school bibliotheek en het schoolreisje komen. Van onze adverteerders Kledingmagazijn vernieuwd Het kledingmagazijn voor heren en jongens M. van Loo aan de Korte Noordstraat 4 in Middelburg heeft thans een ware gedaanteverwisseling ondergaan. Deze reeds lange jaren gevestigde zaak is grondig verbouwd en gemoderniseerd, zodat de nieuwe eigenaar, de heer J. Dooge, die de zaak van de heer Van Loo overnam, zijn klanten beter dan tevoren kan ontvangen. De gehele verkoopruimte is thans gelijkvloers gemaakt door een hoger gelegen vloer weg te bre ken. Bovendien is een aanzienlijke uitbreiding tot stand gekomen. Zo werd bijv. ook een paskamer inge richt. Men is er in geslaagd door deze verbouwing een smaakvol geheel tot stand te brengen, dat ruim en licht is in tegenstelling tot de toestand van voorheen. Een geheel nieuwe be timmering is aangebracht en alle ge bezigde materiaal werd in lichte enigszins contrasterende kleuren uit gevoerd. De nieuwe paskamer ont vangt het daglicht in ruime mate, hetgeen voor een zaak als deze van groot belang is. De ruime sortering is op overzichtelijke wijze in rekken ondergebracht. Opvalend is verder de verlichting, met name in de etalage. De fa. Van Loo mocht op deze ope ningsdag reeds een druk bezoek ont vangen. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 28 maart: Deni van Breskens. Att S van Hamburg. Vindicat Atque Polit van Antwerpen. 29 maart: Gerson van Poole. Henrica B van Hansweert. Vlissingen vertrokken op 28 maart: Deni naar Londen. 29 maart: Henrica B naar Boston. Gerson naar Middelharnis. Gepasseerd naar Antwerpen op 28 maart: H.A..ST. I van Vlaardingen. Erkalin van Rotterdam/Gent. Albert V van Londen/ Gent. Mudo van Kopenhagen. Bernisse van Oporto. Fiona van Cannassquay. Mo- rag van Adrossan/Gent. 29 maart: Merak N van Ascuncion. Helvetia van Rotter dam. Nautic van New Port Mon. Gepasseerd van Antwerpen op 28 maart: Prins Maurits naar Duinkerken. Goeree r Breskens/Londen. Vlanna naar Maassluis. Nieuwehaven naar Rotter dam. Rijnkerk naar Rotterdam. Gazelle naar Londen. 29 maart: Zuidland naar Ayr. Mado naar Southampton. Haarlem naar Rotterdam. Nyenstein naar Chatham. Wota naar Kings Lynn. Stad Alkmaar naar Rotterdam. De Ruyter naar London derry. RAAD BIGGEKERKE Tonweg krijgt nog dit jaar aansluiting op waterleiding Tijdens de raadsvergadering van Biggekerke, waarover reeds uitvoe rig werd bericht, heeft de voorzitter burgemeester J. L. Dregmans, op een vraag van de heer C. Clarisse (a. r.) geantwoord, dat de Tonweg nog in de loop van dit jaar aansluiting op het waterleidingnet zal krijgen. Voorts informeerde de heer P. Polder man (a.r.) naar de restauratie van de hervormde kerk op het Dorpsplein. De voorzitter gaf hierop te kennen, dat dit werk thans tot tevredenheid verloopt. De raad ging akkoord met de ver hoging van de vakantieuitkering en van het vakantieverlof aan het ge- meentepersoneel. De gemeenschappe lijke regeling der schoolartsendienst werd gewijzigd. Enkele subsidies wer den verleend ten bedrage van 15. voor de Z.L.M.-tentoonstelling, aan de vereniging „Hippos" voor het ge ven van een demonstratie op deze expositie, aan de regelingscommissie 4e fokveedag voor Walcheren en aan de regelingscommissie voor de orga nisatie van een fokveedag voor var kens. Medewerking werd verleend tot het aanschaffen van twee nieuwe midden- banken ten behoeve van de school der vereniging voor C.V.O., zulks in ver band met de toeneming van het leer lingental. Een nieuwe verordening op de keuring van waren werd vastge steld. Eenkrediet van 700 werd ver leend voor het aanschaffen van een filmprojector ten behoeve van het on derwijs. De heer J. Merjers (s.g.) stemde tegen dit voorstel om princi piële redenen. Ook werd een krediet verstrekt van 150 voor de aanschaf fing van een stofzuiger. Ritthem Ritthemse IJsclub Met een geslaagd seizoen achter de rug hield de „Ritthemse IJsclub" in „Ons Dorpsleven" te Ritthem een le denvergadering. De heer J. J. de Meij, voorzitter, besprak in zijn openings woord de activiteiten van de ijsclub, zoals de verlichting van de baan en het ijsfeest voor de eugd. Hoewel de mogelijkheden in een dorp kleiner zijn dan in een stad, meende hij, dat Rit them een goed figuur geslagen heeft. Het in orde houden van de baan bij de sneeuwval ging met talrijke moei ten gepaard, maar nimmer werd deze moeite ontzien. Toch bleken er nog klachten geweest te zijn, maar tijdens de vergadering werd geen enkel be zwaar genoemd. De voorzitter dankte de Polder Walcheren, het onderwijzend personeel, de heer A. Lijnse en enkele winkeliers voor hun medewerking. In de toekomst zal men beschikking krij gen over een betere ijsbaan. De kas sloot met een batig saldo, maar uit het financieel verslag bleek een contribu tiewijziging wel gewenst. Deze werd vastgesteld op 1,per persoon en 1,50 per gezin, waarbij personen van 16 jaar en ouder gerekend worden zelf lid te kunnen zijn. Tot bestuurs leden werden bij acclamatie herkozen de heren A. Dellebeke, J. Machielse en W. Cevaal Abrz. In december zal weer een ledenvergadering worden gehou den, waarbij het bestuur met twee leden wordt uitgebreid en tevens een baanveger aangesteld zal worden. Oostkapelle A.r.-kiesvereniging bijeen De anti-revolutionaire kiesvereni ging; „Nederland en Oranje" te Oost kapelle kwam dezer dagen in verga dering bijeen. De voorzitter, de heer J. Jobse, opende deze vergadering. Het jaarverslag getuigde van een ac tief verenigingsleven. De vereniging telt op hel ogenblik 84 leden. De af tredende bestuursleden, de heren A. H. Geertse en J. de Kam werden bei den herkozen. Door de heer De Wolf van Serooskerke werd een referaat gehouden over het „districtenstelsel". Zowel de voordelen als nadelen hier van werden besproken. Zo ook van het tegenwoordige stelsel van evenre dige vertegenwoordiging. Na deze in teressante lezing werd de vergade ring gesloten. PREDIKBEURTEN GOEDE VRIJDAG Ne>d Herv. kerk. Grrjpskerke 7 ds. Wisse (H. A.). „OUDE PROEVER" I 7.55 .-.OUDE WENNEKER" f 7.10 GEMEENTERAAD STAVENISSE Discussie over elektrische aansluitingen In de gemeenteraad van Stavenisse, die onder voorzitterschap van de waarnemend-burgemeester, J. v. d. Bos, in openbare vergadering bijeen kwam, is uitgebreid gediscussieerd over elektrische aansluitingen in on rendabele gebieden. De bijdrage der gemeente komt op ongeveer 35.000, Oost- en West-Souburg Rode Kruis vergaderde. De afdeling Souburg-Ritthem' Nieuw- en Sint Joosland van het Nederlandse Rode Kruis hield haar jaarvergadering in het Rode-Kruis- gebouw te Souburg. Deze ledenver gadering, waarvoor weinig belang stelling bestond, werd geopend door de heer F. Leenhouts. Hrj deelde mee, dat de afdeling tl.ans 609 leden telt. De colonne van helpers en helpsters wordt thans gevormd door 43 dames en 37 heren. Dokter P. J. Brons te Nieuw, en St. Joosland is benoemd tot pelotonscommandant, 't Afdelingsbestuur werkt thans plan nen uit om te komen tot een bloed transfusiedienst. De kosten hiervoor zijn nogal hoog. Aangezien veel men senlevens door een bloedtransfusie gered zyn, hoopte de voorzitter, dat vele Souburgers mettertijd spontaan zullen meewerken om deze actie te doen slagen. Wegens vertrek van de heer Tienpond ondervindt de in Rit them onderhanden zijnde cursus in praktische verbandlessen stagnatie. Het bestuur hoopt echter, dat deze cursus spoedig weer on gang ge bracht kan worden. Van de eerste hulpposten, die op diverse plaatsen in de gemeenten zijn ondergebracht, werd een goed gebruik gemaakt. Te vens zullen pogingen worden aange wend om één of meer chronische zieken de Rode kruisboottocht voor Zeeland mee te doen maken. Hier over zullen de doktoren advies uit brengen. Na nog enkele huishoude lijke zaken te hebben besproken sloot de voorzitter de vergadering. Vrouwenpolder V.V.V. vergaderde. De afdeling Vrouwenpolder van de V.V.V. hield haar 24ste jaarver gadering onder leiding van burge meester A. de Kam. Deze verklaar de, dat het vreemdelingenbezoek aan Vrouwenpolder jaarlijks toe neemt. Er moet echter rekening gehouden worden met de concurren tie en een goede bediening van de bezoekers is daarom noodzaak. Woorden van dank richtte burge meester De Kam tot de secretaris en de penningmeester voor hun werk. De jaarverslagen toonden aan, dat het ledental thans 93 be draagt en dat men een behoorlek saldo in kas heeft. De heren S. Lu- dikhuize,' G. Vlieger en A. Mesu werden in het bestuur herkozen. De aanleg van een tennisveld en van kampeerterreinen waren punten, waarover uitvoerig werd gesproken. Tenslotte liet burgemeester De Kam een film zien van Vrouwen polder als badplaats in 1936, die zo in de smaak viel, dat de vertoning nog een keer herhaald werd. Zoutelande Vergadering V.V.V. De VW Zoutelande hield haar le denvergadering onder voorzitter schap van de neer G. Gabriëlse. De financiële positie van de vereniging is goed te noemen, aangezien er naast een reserve van 800 voor toiletten op het strand nog een batig saldo aanwezig is van 25,17. De aftreden de bestuursleden, de heren A. Janse, L. D. Verschuur en F. van 't Westen- de werden herkozen; tot lid van de controlecommissie werd aangewezen de heer C. van Sorge. De voorzitter drong er bij de leden op aan om zo spoedig mogelijk opgaven van logies- aanvragen fe doen; bovendien moet men de aanvragers niet te lang op antwoord laten wachten. De trap naar het Zuiderstrand zal drie meter breed worden met aan weerszijden een 1 meter brede baan voor strand wagens. Bij pension „De Distel" zal een zelfde trap naar het westerstrand worden aangelegd. 53. Het was voor Kappie en de Maat een heel onplei- zierige toestand. Daar ston den ze, op een voortrazende locomotief en nergens kon den ze zich aan vastklam pen, want alleg was even heet. „Spring er af of lk mep jullie er af!" schreeuwde de stuurman van de Kra ker, dreigend met zijn zwa re steeksleutel zwaaiend. „Boef!" riep Kappie, „Wil Je soms, dat we de nek bre ken?" „Het kan me niet schelen, wat er met je nek gebeurt", grauwde de booswicht, „Maar springen zal je!" Hij deed een uitval naar Kappie, zodat deze terug week en zich aan de ketel brandde. En intussen da verde de locomotief voort ln steeds sneller vaart, zo dat het heel gevaarlijk was om er af te springen. Maar gelukkig passeerden zij op dat ogenblik een andere trein, die met iets minder snelheid in dezelfde rich ting reed. Kappie bedacht zich niet lang. „Vooruit, jong!" riep hij de Maat toe. „We nemen een overstap!" „Huu! Neel Ellende!" gilde de Maat. „Dat ls le vensgevaarlijk!" Maar reeds deed Kappie de sprong en belandde veilig bovenop de wagon. Dit deed ook de Maat een besluit nemen. Met trillende benen sprong hij Kap pie achterna. voor welk bedrag; een lening kan wor den gesloten met een aflossing van 1000 per ja3r. De heer L. Hage (g.b.) vond, dat de landbouwers in de onrendabele ge bieden wel veel moeten betalen, na melijk 400 per perceel en 40 per ha. Hij wilde graag weten of zij ook ge dwongen zouden worden, als zij niets voor een aansluiting voelden. Zijns inziens is er tegenwoordig al zoveel dwang. De heer A. Tazelaar (g.b.) sloot zich daarbij aan en de raad be sloot toen, eerst aan de landbouwers te vragen of zij voor of tegen aanslui ting zijn. In verband met de inrichting van het nieuwe gemeentehuis werd be sloten aan de Arnhemse kunstschilder Leen Molendijk opdracht te geven tot het vervaardigen van een schilderij van de haven. Hiermee zal een bedrag van 350 gemoeid zijn. Aan de heer L. A. Verburg werd per 1 maart jJ. eervol ontslag verleend als ambtenaar van de burgerlijke stand wegens vertrek uit de gemeen te. De commissie voor de hygiëne van het kind zal een jaarlijkse subsidie krijgen van 60. Bij de rondvraag informeerde de heer C. L. Potappel (a.r.) of er al bor den geplaatst waren bij de kruising StoofdijkKloetsedijk. Dit zou nog maals worden bekeken. De heer C. W. Eerland (s.g.p.) leverde scherpe kri tiek op enkele personen, die tijdem een afscheidsavond op 28 februari fcfc het dorpshuis, enkele raadsleden dia» geil hadden verweten, waaraa* zij geen schuld hadden. Ook haddea zij getracht het afgeven van gemegate* eigendommen te forceren. Na een korte schorsing van de vergadering werd de wijziging van de gemeentebegroting 1954 bespro ken. Daarop kwam een post voor van 3300, wegens het bezoek van de Noorse koning Haakon aan Sta venisse. De heer L. Hage deelde mee, dat de raad indertijd bad be sloten daarvoor 1000 te voteren. Hij verzocht van de wethouders een verklaring van het feit, dat dit bedrag nu 2300 hoger was. Het bleek echter, dat voor straatwerk 1000 op deze post was gebracht. Dit zal worden overgeboekt naar openbare werken. Bovendien gaf het rijk een tegemoet koming van 1500, zodat het grote be drag, voor het koninklijk bezoek uit gegeven, aanmerkelijk werd verlicht. ZUID-BEVELAND Overgangsexamen Goese R.L.W.S. By het overgangsexamen van de Rijkslandbouwwinterschool te Goes zijn bevorderd naar de 2e klasse: T. H. C. van Arenthals en J. Voge laar. Kortgene; L. J. H. v. d. Berge, Wemeldinge; M. Boone, Kruiningen; D. Boonman, Ovezande; P. Daalman, Baarland; A. Dees, Terneuzen; F. A. Dees, J. J. Hendrikse en M. F. Zuijde- weg, Wissekerke; J. A. van Dijke, J. C. Luijk, folijnsplaat; L. A. van Dlx- hoorn, Hontenisse; H. v. d. Dries, Borssele; A. Ganseman, Zonnemaire; Corn. Gebuijs, Middelharnis; A. L. Hage, J. Ridderhof, St. Annaland; Jac. Jasperse, J. Koeman, J. A. Smal- legange en L. J. v. d. Velde allen wolf aartsdijk; P. Karelse, W. Pries ter, Goes; H. C. v. d. Maas, P. C. de Regt Kats; A. Paardekooper, Slijk- Ewyk (Gld); A. Priem, Kloetinge; W. J. v. Putte, Stavenisse; M. Quist, Borssele; J. L. Rijnhout, Krabbendij- ke; J. v. d. Sluis. Zierikzee; A. P. Steendijk, Kats; W. P. de Vrieze, Haamstede; P. Westveer, Waarde; M. J. Zandee. Biezelinge. Herexamen 2, niet bevorderd 2. Zeeland Sport speelt tegen Engelse club Zaterdagmiddag zal Zeeland Sport op het terrein aan de Bosweg te Vlis singen een wedstrijd spelen tegen de Engelse amateurclub Shane F.C. uit Richmond bij Londen. De mogelyk- heid bestaat, dat uit deze wedstryd een traditionele sportuitwisseling zal ontstaan. Marktberichten GRAANPRIJZEN SINT-MAARTENSDIJK. maart. Tarwe 20—27; Haver 25—2S; Gerst 26—23; Kleine erwten 33—36; Schok kers 35—«0; Bruine bonen 40—47; Maan zaad 160—170; Karwijzaad 105—110; Kool zaad 62; Lijnzaad 53. VISMIJN VEERE. 29 maart. Aangevoerd: 1629 kg exoort- garnalen 70-180; 64 kg bot 16-21; 3 kg wijting 26. (Nagekomen advertentie). Heden overleed mrjn geachte mevrouw MARIA JOHANNA LANGEBEEKE geb. LOUWERSE. in de ouderdom van 83 jaar. J. A. VALKHOFF. Middelburg, 29 maart 1956. Veersesingel 118. De teraardebestelling zal plaats hebben dins dag 3 april a.s. Vertrek sterfhuis te 12.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 3