Heftig Souburgs protest tegen Vlissingse annexatiegedachte WALCHEREN MARKTBERICHTEN WOENSDAG 28 MAART 1956 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT KOEHANDELEN HOOGMOEDSWAANZIN L. Ch. Janssen: „Vlissings idee belachelijk en misselijk" De Souburgse raad heeft zich dinsdagmiddag scherp gekeerd tegen de Vlissingse gedachte tot samenvoeging van Souburg en Vllsslngen. Burge meester A. H. S. Stemerding, die de vergadering leidde, was dankbaar, dat de Vlissingse raad vóór die van Souburg had vergaderd. Men was nu in de gelegenheid zyn standpunt ten aanzien van de Vlissingse gedachte ter ken nis te brengen van Ged. Staten. De heer G. J. Janse (c.h.) vond de Vlis singse aanvallen „getuigen van hoogmoedswaanzin" en de heer L. Ch. Jans sen (p.v.d.a.) betitelde hetgeen in Vllsslngen over de samenvoeging gezegd is ais „belachelijk en misselijk". Volgens de heer Stemerding waren in de Vlissingse raad dingen gezegd, in strijd met de waarheid. Hij consta teerde, dat er niets nieuws in de aan gelegenheid zat, omdat in 1942 Vlis- singen reeds een poging deed in de zelfde richting. Hij noopte, dat G.S. wat dit punt betreft, voet bij stuk zullen houden. In de harten van Vllsslngen leeft een begeerte zo zei de voorzitter waarover Souburg zich zou kunnen verheugen, wanneer er geen luchtje aan zat. Hij meende, dat de Vlissing se raad zich in de kaart heeft laten kijken en het geheel herinnerde hem aan een roofdier, dat zyn scherpe klauwen uitstrekt naar een begeerde prooi. Het oorspronkelijke voorstel van Vllssingens B. en W. vond spr. beter, hoewel er toch wel fouten in gemaakt waren. De heer C. W. de Visser (c.h.) had met gemengde gevoelens van het voorstel van G.S. kennis genomen. Hét lijkt er volgens hem veel op, dat het plan van bovenaf is opgelegd. In tegenstelling tot hetgeen in Vlissin- gen is gezegd betoogde spr., dat Vlis- singen bestaat bij de gratie van de omliggende gemeenten. „We hebben Vlissingen niet nodig", zei hij en hij staafde dit met het voorbeeld, dat de marine sport beoefent in Souburg, omdat zij in Vlissingen niet over een terrein kan beschikken. Hij vond het voorts een provinciaal belang, dat Souburg niet in zyn groei wordt be lemmerd. Onlogisch plan Het c.h.-raadslid G. J. Janse oor deelde het plan van G.S. op enkele kleine grenscorrecties na onlogisch Hy meende, dat door de grenswijzi ging Souburg voor een deel van zyn agrarisch karakter zal worden be roofd. Men wil van de een wat ne men om er de ander, die ook iets moet missen, mee tevreden te stellen. Hij noemde deze manier van doen „koehandel". Over Vlissingen merkte spr. voorts op, dat die gemeente zélf leeft by de gratie van „De Schelde". Deze onderneming bouwt overigens graag in Souburg en daarvoor moet Souburg veel investeren. „Is Vlissin gen belust op de 7000 inwoners en de daaruit voortvloeiende hogere salaris sen?", vroeg hij zich af. Wat de herverkaveling met de grenswijzigingen heeft uit te staan was de heer B. Koole (a.r.) niet duidelijk en hij zou zich verzetten tegen iedere aanval op de gemeen te. Voorts vond hij het grievend, dat de nieuwe grens op sommige plaatsen is geprojecteerd samen vallend met de tankval, die nota bene door de Duitsers is gegra ven. De voorgestelde grenswijzi ging met Vlissingen kon hy wel billijken, maar onaangenaam vond hij het, dat de Vlissingse a.r.- raadsleden zich voor de annexatie wagen hebben gespannen. Hij zag trouwens ook geen enkele reden om zoals G.S. voorstellen een deel van Ritthem bij Souburg te voegen. De heer A. W. Bouff (p.v.d.a.) vond de toedeling van Souburgse agrari sche grond aan Koudekerke onbillijk en het standpunt van B. en W. ten aanzien van de grenswijziging met Vlissingen objectief. Enkele correc ties konden zijn goedkeuring wegdra gen, maar hy begreep niet, waarom een deel van Ritthem bij Souburg moet. Hij zei, dat, wanneer Vlissingen RAAD KOUDEKERKE Medewerking voor bouw nieuwe kleuterschool. Financiële steun aan Z.L.M.- tentoonstelling in Domburg. De raad der gemeente Koudeker ke heeft tjjdens haar openbare ver gadering van maandagmiddag beslo ten medewerking te verlenen aan de Vereniging tot Instandhouding van een Christelijke Bewaarschool voor de stichting van een nieuwe kleuter school in Koudekerke. Het schoolbestuur beoogt de bouw van een school, die twee leslokalen bevat en ruimte biedt voor 80 leer lingen. Als plaats van vestiging wordt gedacht aan het plan „West straat", ten westen van de dorps kern. De bestaande school aan de Middelburgse straat komt volgens de inspecteur van de volksgezondheid in beginsel voor afkeuring in aan merking. Deze functionaris is even wel bereid daarmee te wachten mits in 1956 met nieuwbouw wordt be gonnen. Bovendien zal de school te zijner tijd worden gesloopt om ver breding van de Middelburgsestraat mogelijk te maken. Voorts besloot de raad aan de Kring Walcheren van de Zeeuwse Landbouw Maatschappij, welke de Z.L.M.-tentoonstelling 1956 organi seert, een gift te schenken van 50 en een gelijk bedrag in het garantie fonds van de tentoonstelling, die op 21, 22 en 23 juni in Domburg wordt gehouden, te storten. Voor de paarden, koeien en var kens, die op de met de tentoonstel ling samenvallende fokveedagen zul len verschijnen, worden vijf medail les beschikbaar gesteld. zich wil laten vergelijken met Ant werpen, er wel heel Walcheren en een deel van Zuid-Beveland bygetrokken zouden moeten worden en betoogde voorts evenals enkele andere spre kers dat Vlissingen en Souburg nooit aaneen gebouwd kunnen worden in verband met de tussenliggende ha vens, industrieterreinen en insteek- havens. Geen insteekhavens De voorzitter verklaarde zich ak koord met de door de raadsleden ge maakte opmerkingen. Het aantal ha, dat Souburg bij de grenswijziging zou verliezen, was i og niet berekend; het aantal inwoners is slechts gering. Overigens gaf het volgens hem te denken, dat de planologische dienst op de betrokken kaart niet de Vlis singse insteekhavens heeft geprojec teerd. Wanneer de insteekhavens er niet komen, heeft Vlissingen weer voldoende bouwgrond en dus Souburg niet nodig, merkte hij op. Spr. gaf toe, dat Souburg veel aan „De Schel de" te danken heeft, maar in nog sterkere mate vond hij dat voor Vlis singen gelden! Nadat nog het woord was gevoerd door de heren W. Huson (a.r.), M. Ufkes (middenst.), Janssen (p.v.d. a.) en M. A. van de Putte (a.r.), toon de de heer Stemerding waardering voor de sobere bewoordingen, waarin B. en W. van Vlissingen advies had den gegeven aan hun raad. Een der Souburgse raadsleden had nog opge merkt, dat men later het vraagstuk van de samenvoeging wel weer eens aan de orde kon stellen, maar de bur gemeester meende, dat „over prijsge ven van de zelfstandigheid niet te praten valt". Naar zijn overtuiging zou bij een enquête blijken, dat 99 procent van de Souburgse bevolking voor het behoud van de zelfstandigheid is. Souburg zou zeker als deel van Vlissingen een „stiefkind" worden. Over Vlissingen zei spr. tenslotte, dat een goede buur beter is dan een verre vriend, maar „deze buur lust ik niet". Uit de bur gerlijke stand was gebleken, dat mo menteel 42 procent van de Souburgse beroepsbevolking in Vlissingen werkt, 11 procent in Middelburg en 47 pro cent in de eigen gemeente. Tenslotte werd het voorstel van B. en W. waarover wy reeds eerder schreven zonder hoofdelijke stemming aan genomen. Middelburg Mej. M. Callenfels f Zondag is in Middelburg overle den mejuffrouw M. Callenfels, die in leven bekendheid verwierf in en buiten Zeeland door haar werk voor de particuliere ziekenverpleging. Zij bereikte de leeftijd van 87 jaar. Mejuffrouw Callenfels werd op 14 juni 1868 in Vlissingen geboren en ging later naar Amsterdam om daar een verpleegstersopleiding te volgen. Door omstandigheden van huiselijke aard keerde zij echter spoedig naar Zeeland terug, waar zij in Middelburg ging wonen. Mej. Callenfels richtte daar in Je twin tiger jaren het Bureau voor Parti culiere Ziekenverpleging op, waar van zij meer dan 40 jaar achtereen de leiding had. Zij nam dit initiatief om te voorzien in een bestaande leemte op dit gebied. De thans overledene bekleedde voorts lange tijd de functie van se cretaresse en penningmeesteresse van de Nederlandse Bond voor Zie kenverpleging. Mejuffrouw Callen fels was mede-oprichtster van de afdeling Middelburg van het Groene Kruis en bekleedde daarvan onge veer 40 jaar het secretariaat. Ver der is zij lange jaren presidente van de afdeling Middelburg der Neder landse Vereniging van Huisvrouwen geweest en bestuurslid van de In dustrie- en Huishoudschool te Mid delburg. De teraardebestelling van het stof felijk overschot geschiedde woens dagmorgen op de algemene begraaf plaats in Middelburg. Als afgevaar digden van de Nederlandse Bond van Ziekenverpleging waren van het be stuur aanwezig dr. J. Simons en me vrouw M. A. Teurlings-Bouwens en verder verschillende wijkverpleeg sters en andere leden van de bond. De heer W. C. Callenfels, neef van de overledene, sprak een dankwoord voor de belangstelling tot allen en in het bijzonder tot mej. E. Koning, huisgenote van mej. Callenfels, die de overledene meer dan 38 jaar bij stond. Vlissingen Jubileum bij gemeente De heer J. Hollebrandse, timmer man le klasse bij de dienst gemeen tewerken te Vlissingen, herdacht de dag, waarop hij vijfentwintig jaar ge leden in dienst trad bij de gemeente Vlissingen. Het zilveren jubileum is niet onopgemerkt voorbijgegaan, want in de gemeentewerkplaats werd de jubilaris hartelijk toegesproken door burgemeester B. Kolfr, die hem de gebruikelijke enveloppe overhan digde. Ook de directeur van gemeen tewerken, de heer J. Moll, opzichter H. Roderwijn en timmerman-maga zijnmeester A. Daane richtten waar derende woorden tot de heer Holle brandse, die uit handen van opzich ter H. D. Kemeling als geschenk van het personeel een fraaie foto van de Vlissingse boulevard bij storm ont ving. Vrouwenpolder A.R.-Kiesvereniging De a.r.-kiesvereniging te Vrou wenpolder kwam onaer leiding van de her VV. Maas in vergadering bri- een. Na het openingswoord van de voorzitter trad als spreker op de heer A. Schout te Vlissingen, lia van G.S. Na eerst enige beschouwingen gegeven te hebben over de a.s. Ka merverkiezing werden vervolgens verschillende facetten belicht van de huidige binnen- en buitenlandse poli tiek, vervolgens werd nader inge gaan op de doorbraak-gedachte van ae P.v.d.A. en in verband hiermede op het mandement en op het herder lijk schrijven der herv. synode. Uit voerig werd stilgestaan bij de tot standkoming en werking van sociale wetten, waaraan de A.R.-partij een belangryk aandeel heeft gehad. Ook de a.s. ouderdomsvoorziening werd in haar betekenis voor ons Nederlandse volk nader belicht. Verder werd stil gestaan bij de reorganisatie van het partijverband. Op deze zakelijke en met vuur voorgedragen rede volgde een drukke en leerzame bespreking. De spreker eindigde met dankgebed. Koudekerke N.C.V.B. vergaderde. Dezer -dagen vergaderde de N. C. V. B. De avond stond onder leiding van de vice-presidente, mevrouw Klaassen. Na afhandeling van de huishoudelijke zaken werd pauze ge houden, waarin zich drie aames als lid opgaven. Vervolgens behandelde mevrouw J. BuesinkOskam het onderwerp „Onze Grondwet", waarnaar met grote belangstelling werd geluisterd. De vice-presidente dankte mevrouw BuesinkOskam hartelijk en deelde nog mede, dat de volgende vergade ring op 12 April wordt gehouden. Op die vergadering zal de heer M. Allewijn te Hoedekenskeike spreken over het onderwerp „Achter het IJzeren Gordijn." Meliskerke Raad vergadert. Dc gemeenteraad van Meliskerke komt donderdagavond half acht in openbare vergadering byeen. Op de agenda komt o.m. een voorstel van B. en W. voor om de voorstellen van Ge deputeerde Staten van Zeeland tot samenvoeging van de gemeente Me liskerke en Aagtekerke en tot wijzi ging van de gemeente-grenzen on aanvaardbaar te' verklaren. Van onze adverteerders. De heer B. Sinke, schoenmaker te Serooskerke (W) heeft dezer dagen zijn nieuwe winkel en zijn nieuw re paratiebedrijf voor het publiek open gesteld. Met het tot stand komen van deze zaak, gebouwd door de fa, gebrs. Jobse uit Serooskerke, kan thans de egienaar zijn klanten op een prettiger manier ontvangen en bedienen. De nieuwe aanwinst kan bogen op een moderne inrichting en een goede af werking en het geheel maakt een smaakvolle indruk. Voor de opening was grote belangstelling, getuige het grote aantal bloemstukken, dat de fa. Sinke ontving en het drukke bezoek op deze dag. Serooskerke (W.) „Martha" en C.J.M.V. bijeen. De meisjesclub .Martha" en de C.J. M.V. „Sursum Corda" hielden dezer dagen hun jaarvergadering in het verenigingsgebouw te Serooskerke (W). Bjj ontstentenis van ds. F. H. A. van der Wind, die ziek was, opende mej. N. Cornelisse de bijeenkomst. Voor de pauze vermeldde het pro gramma o.a. een bijbelinleiding van mej. N. Vreke, enige zangstukjes en de traditionele verslagen. Na de pauze waarin een verlo ting ten bate van de kas werd gehou den bracht een aantal leden van beide verenigingen op verdienstelijke wijze het spel in 3 bedrijven „Tot we derdienst bereid" van P. Moximkoff voor het voetlicht. Het publiek toon de zijn waardering voor deze opvoe ring met een hartelijk applaus. Mej. Vreke sloot dez eer geslaagde bijeen komst. Sint Laurens Toneelavond „Brigdamme". De buurtvereniging „Brigdamme" te St. Laurens gaf een toneelavond, waaraan kinderen uit deze buurt him medewerking verleenden. De heer J. v. d. Voorde, die de avond opende, sprak woorden van welkom tot burgemeester W. Baas en wet houder J. Koole Dz. Voor de pauze werd opgevoerd het spel „De Tover- appels''" xn 3 bedrijven van Th. Luis- terberg en daarna „Ali Ben Has san", eveneens in 3 bedrijven door H. Riemers. De jeugdige speelsters ,en speler kweten zich op verdienstelijke wijze van hun taak. In een toespraak wees burgemees- tor Baas er nog met klem op, dat St. Laurens zichzelf wil blijven, hoe wel andere gemeenten, die menen een groter cultureel leven te bezit ten, zich wensen te verrijken ten koste van St. Laurens. Spr. hoopte, dat deze gemeenten evenals de prinses in het stuk „een lange neus zullen krijgen". Ter afwisseling lieten zich op deze avond „De Minstreel3" horen. Een verloting bracht een flink bedrag op ten bate van het jaarlijkse kin- deruitstapje. 's-Middags was er een voorstelling voor de kinderen. PropagandamiddagChr. Landbouwhuishoudschool Druk bezoek in Middelburg Velen waren dinsdagmiddag naar de chr. landbouwhuishoudschool aan het Noordbolwerk in Middelburg ge komen om daar een propagandamid- dag mee te maken, zoals deze jaar lijks in deze instelling wordt gebo den. Ter gelegenheid daarvan was in alle drie de gebouwen, die deze school beslaat, een tentoonstelling in gericht van werkstukken, die de leer lingen hebben vervaardigd. Mede daardoor hebben de bezoeksters en bezoekers een uitstekende indruk ge kregen van het onderwijs, dat aan deze school wordt gegeven. De chr. landbouwhuishoudschool, die uitgaat van de C.B.T.B., telt thans 154 leerlingen, hetgeen iets meer is dan vorig jaar. Dit betreft dan de z.g. dagcursus, die 2-jarig is en 8 klassen omvat. Er zijn vier eer ste en vier tweede klassen en beide afdelingen lopen parallel. Verder be staat aan de school een opleiding voor assistentie in de huishouding, die zich ook in de belangstelling van de meis jes mag verheugen. Tenslotte zijn er o.a. nog de vooropleiding voor ver pleeghulp, de z.g. boerinnenopleiding en ae kook- en naaicursussen. De expositie, die thans in het ge bouw was ingericht, gaf van al deze opleidingen een goed overzicht. Een rondgang door de vele lokalen leer de, dat ae leerstof, die de meisjes te verwerken krijgen, veelomvattend is. Zo kon men bijv. ook constateren, dat het algemeen vormend onderwijs niet wordt vergeten. De leerlingen heb ben in dit verband enkele z.g. pro jecten vervaardigd, waartoe wel op dracht werd gegeven, maar waarvan de uitwerking verder geheel vrij was. Rest te vermelden, dat op deze propagandamiddag, die de school van haar beste zijde deed kennen, ook een bazar kon ./orden bezocht. De opbrengsten van deze bazar komen ten goede aan de voorgenomen uit breiding van de schoolbibliotheek. Woningbouwvergunningen komen te traag af Raad Kapelle gaf uiting aan ontstemming In de dinsdagavond te Kapelle ge houden gemeenteraadsvergadering heeft de raad uiting gegeven aan zyn ontevredenheid over de trage gang van zaken by de toekenning van bouwvergunningen inzake de nieuwe regeling voor de woningtoewyzing, zoals die eind vorige maand door mi nister Witte werd bekendgemaakt. De animo is zeer groot, aldus de voorzitter, burgemeester H. G. van Suylekom op een vraag van de heer F. van Hoorn (v.v.d.), maar de ver gunningen biyven uit. Er zijn reeds tien aanvragen weg en verschillende liggen nogle wachten. Wethouder J. Balkenende vond hét betreurenswaar dig, dat het afkomen van vergunnin gen zo lang op zich laat wachten. Een en ander is in het vooruitzicht gesteld en nu de mogelijkheden aanwezig en alle factoren voor de bouw gunstig zyn, loopt het er op de duur op uit, dat de aannemers straks wéér volop ln hun werk zittéi. of geen arbeiders meer kunnen krijgen, wanneer de vergunningen eindelyk loskomen. De ze uiting van de wethouder had de al gemene instemming van de raad. ROTTERDAMSE VEEMARKT. 27 maart. Aanvoer In totaal 5996. Week totaal 8161. Vette koelen en ossen «70; ge- bruiksvee 1593; Wem t.b.c^vrlj 1583; vette kalveren 80; graslcalveren 274; Idem t.b.c.-vrij 264; nuchtere kalveren 2862; var kens 115; biggen 254; paarden 85; veulens i; schapen of lammeren 165; welde/zulg- lammeren 38; bokken of gelten 52. Vette koeien per kg. in ct. le kw. 294— 320, 2e kW. 270—290, 3e kW. 254—270. Vette ossen per kg. ln ct. le kw. 300—320, 2e kW. 270—290, 3e 230—260. Pr. In ct, per kg. Pr. ln gld. p. st. le 2e 3e le 2e 3e kwaliteit kwaliteit Graskalveren 475 375 275 Nuchtere kalveren 48 44 40 Varkens (lev. gew.) 48 44 40 Biggen 58 52 45 294 240 220 Sl.paarden Lammeren Kalfkoelen Melkkoeien Vare koeien Vaarzen Pinken 155 125 100 140 115 95 1150 960 730 1150 960 780 860 750 625 800 680 580 600 425 350 Vette koeien aanvoer korter, handel ta melijk, prijzen iets stijver dan gister; vet te kalveren aanvoer als vorige week, han del willig, hoger ln prijs; graskalveren aanvoer even minder, handel Iets beter, prijzen stabiel; nuchtere kalveren aan- r iets groter, handel stroef, niet ge- Aagtekerke Vergadering jeugdverenigingen. Dezer dagen hielden de hervormde jeugdverenigingen van Aagtekerke en Grnpskerke een gecombineerde vergadering in de consistorie van de hervormde kerk in Grijpskerke. Op deze vergadering besprak Wika R. Wasterval, van „Hedenesse" het on derwerp; „De moderne jeugd." Deze avond stond onder leiding van ds. Wisse. Jaarvergadering N.C.V.B. De afdeling St. Laurens van de N. C. V. B. herdacht haar 3-jarig be staan tijdens een vergadering, die onder leiding stond van mevrouw D, H. BaasKenur De geanimeerde byeenkomst werd gevuld met het uitbrengen der jaarverslagen, spel, voordracht en samenzang. Tot be stuurslid in plaats van mevrouw M. BommeljéWisse, die zich niet her kiesbaar had gesteld, werd gekozen mevr. J. C. ReinhoudFluijf. Drie nieuwe leden konden worden inge schreven. Tot slot werd gecollec teerd voor het Magdalenafonds. Oostkapelle P.v.d.A. vergaderde. De afdeling Oostkapelle van de Partij van de Arbeid kwam in ver gadering bijeen onder leiding Van de vice-voorzitter, de heer L. Castel. Deze wees in zijn openingswoord op de gestadige groei van de afdeling Oostkapelle. Sinds 1 november 1955 werd een ledenwinst van 70 ge boekt. De afdeling telt momenteel reeds 35 leden. De heer S. Roelse gaf een uitvoerig verslag van het ln Rotterdam gehouden verkiezings congres. Hierna sprak drs. Th. J. Wester hout uit Middelburg over zijn ver blijf in Pakistan. Spreker schetste uitvoerig en op duidelijke wijze de grote problemen van dit layd. Voor al het grote percentage analfabeten in deze jonge staat is wel hèt pro bleem. Ook de kastegeest remt er de ontwikkeling. Van de gelegenheid tot vragenstellen werd druk gebruik gemaakt. Naar de voorjaarsverga dering op 14 april te Goes werden afgevaardigd de heren A. Don en A. Mesu. Jaarvergadering C.B.T.B. In de jaarvergadering der afde ling Oostkapelle van de C.B.T.B. sprak drs. J. J. Knibbe over „De C. B.T.B. en de verzuiling". In de roep om eenheid na de ooi-log, aldus spr., is er geen plaats meer voor christe lijke organisaties. Dit doet afbreuk aan de nationale samenleving. Spre ker ging uitvoerig in op de taak van de christelijk georganiseei-den. Uit de jaarverslagen bleek, dat de afdeling 29 leden telt en dat er een klein batig saldo in kas is. De voor zitter, de heer A. Haandrikman, nam wegens zijn a.s. vertrek naar Goes afscheid. De vice-voorzitter, de heer J. Coppoolse, dankte de scheidende voorzitter hartelijk voor alles wat hij gedurende zijn 4-jarige zittingsperiode voor de afdeling heeft verricht De bestuursverkie zing werd aangehouden tot de na jaarsvergadering. Nagekomen advertenties. .Heden werd onver wacht van ons wegge nomen onze dierbare zoon en broer ROBBERT JAN SCHREGEL op de jeugdige leeftyd van 14 jaar. Zyn diepbedroefde ouders en zuster E. SCHREGEL. C. SCHREGEL— HOEK. ERNL Goes, 27 maart 1956. Koninginneweg 36. De begrafenis zal plaats vinden vrijdag 30 maart a.s. op de alge mene begraafplaats te Goes. Vertrek sterfhuis half drie. Heden overleed na een langdurige met wils kracht en moed gedra gen ziekte op de leef tyd van 57 jaar mijn lieve, zorgzame man ABRAHAM BOSDIJK Dat hij nu Thuis is, Is mij tot grote troost G. a S. BOSDIJK— REIJERS. Nijmegen, 27 maart 1956. Frans Halsstraat 18. De begrafenis zal plaats vinden vrijdag 30 maart a.s. te 13 uur op de Algemene Be graafplaats te Middel burg. Vertrek vanaf Seisbolwerk 12 te 12.30 uur. Liever geen bezoek. Heden overleed te Nij megen onze beste zwa ger ABRAHAM BOSDIJK, op de leeftyd van 57 jaar. C. J. REIJERS. C. REIJERS— LAMMENS. 's-Gravenhage, Mandarijnstraat 5. Heden nam de Here tot Zich, onze lieve zorgzame moeder, be huwd- en grootmoeder ELISABETH JOHANNA HUMMELMAN weduwe van JOHANNES HEUSEVELDT op de leeftyd van 67 jaar. Goes: E. C. KUIPER— HEUSEVELDT. C. KUIPER. Newark (N.J.) U.S.A.: J. HEUSEVELDT. E. HEUSEVELDT CONROY. Arnhem: B. HEUSEVELDT. J.HEUSEVELDT ONDER STAL. en kinderen. Vlissingen: H. HEUSEVELDT. E. N. HEUSEVELDT— SNOODUK. Sittard: C. HEUSEVELDT. J. HEUSEVELDT— VAN DER ZEE. Goes, 27 maart 1956. Ziekenhuis OostwaL De teraardebestelling zal plaats vinden a.s. vrijdag op de algemene begraafplaats te Mid delburg. Vertrek van woning Herengracht 42 Middelburg des namid dags 2 uur. heel prijshoudend; biggen aanvoer Iets kleiner, handel tamelijk, alleen le kw. Iets stijver ln prijs; slachtpaarden aanvoer korter, handel goed, beste Jonge paar den Iets hoger ln prijs, verk. goed, prljsh.; schapen aanvoer als vorige weck, handel vlot, vast in prijs; lammeren aanvoer als vorige v/eek, handel vlot, vast in prijs, kalfkoelen aanvoer ruimer, handel kalm, vast ln prijs: melkkoeien aanvoer ruimer, handel kalm, vast ln prijs; vare koelen aanvoer groter, handel redelijk, prijshou dend; vaarzen aanvoer gewoon, handel stil, prijzen onveranderd: pinken aanvoer gewoon, handel stil, prijzen onveranderd. VISMIJN VEERE. 27 Maart. Aangevoerd: 2962 kg export garnalen 128—209; 429 kg handelsgarnalen 82—89; 41 kg schar 32—39: 153 kg bot 16— 29; 4 kg wijting 24; 5 kg rog «4; 7 kg on gesorteerde vis 29—32. VEILING MIDDELBURG. 27 maarl. Fruit: Jonathan I 57—67; keu ken 45—57; Goudrelnette I 56—54: keuken 41—54: Winston I 64—65; keuken SI. Aardappelen: Koopmans blauwe grote 16,30; Furore grote 15,8016,50; Meerlan- ders grote 14,50. Groenten: Rode kool 7—20; Witlof 58— 74; Veldsla 196—223: Kroten 5—6; Wijn peen 312: Waspeen 26—28; Prei 56—70; Stoofsla 64—133; Spinazie 76—109; Andijvie 112—167; Radijs per. bos 41; Uien per kg 27—39; Rabarber 74—79. Officiële publikaties GEMEENTE VLISSINGEN Ophalen huisvuil. De directeur van Gemeentewerken te Vllsslngen, maakt bekend, dat ln ver band met de Goede Vrijdag het huis vuil dat vrijdags wordt opgehaald, nu zaterdag as. opgehaald zal worden, ter wijl het ophalen van het huisvuil op maandag Ia verband met de 2a paasdag zal komen te vervallen. GEMEENTE MIDDELBURG. HINDERWET. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat bij hun besluit van heden aan Boddaert en Co. N.V. te Mid delburg, exploitante van een ijzergieterij en machinefabriek op het perceel Kou- steensedijk no. 8, de verplichting ls op gelegd om tot het afvoeren van ovengas- sen de twee bestaande fabrieksschoorste nen tot 25 meter hoogte boven het straat- peil te doen optrekken en dat door hen bepaald ls, dat dit moet zijn geschied vóór de 200ste dag, nadat dat besluit onherroe pelijk zal zijn geworden. MidMburg, 28 maart 1956. GEMEENTE MIDDELBURG. OPHALEN HUISVUIL. Het huisvuil van vrijdag 30 maart a.s. zal worden opgehaald op donderdag 29 maart a.s. DE DIRECTEUR VAN GEMEENTEWERKEN. GEMEENTE VLISSINGEN. SLUITING BUREAUS DER GEMEENTE OP DE GOEDE VRIJDAG. B. en W. der gemeente Vllsslngen bren gen ter openbare kennis: dat op de Goede Vrijdag, 30 maart a.s. de bureaus van alle openbare Instellingen der gemeente voor het publiek gesloten zullen zijn, zulks met uitzondering van het Bureau van de Burgerlijke stand, welk kantoor op die dag zal zijn geopend des morgens van 9 tot 10 uur. Vllsslngen, 21 maart 1956. GEMEENTE VLISSINGEN. KOSTELOZE INENTING TEGEN POKKEN. B. en W. van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat voor kinderen be neden de leeftijd van twee Jaar gelegen heid bestaat tot kosteloze inenting tegen pokken en voor personen boven die leef tijd tot kosteloze herinenting op woens dag 4 april 1956 om vier uur des namid dags in het gebouw van het Medisch Cen trum, Julianalaan 4. Algemene Kennisgeving. Heden overleed nog onverwachts onze ge liefde zorgzame man, vader, behuwd- en grootvader MARINUS JAN ROTTIER ln de ouderdom van ruim 70 jaar. Vlissingen A. ROTTIER BRUUNOOGE. Beekbergen C. A. ROTTIER. A. ROTTIER— MARUS. Koudekerke A. ROTTIER. J. ROTTIER— KOOLE. Vlissingen A. C. ROTTIER. L. ROTTIER- VOS. O.- en W.-Souburg M. J. ROTTIER. A. ROTTIER- DEKKER. Vllsslngen A. ROTTIER. En kleinkinderen. Vlissingen, 27 maart 1956. Bosweg 4. De teraardebestelling zal plaats vinden op za terdag 31 maart a.s. des namiddags 2 uur vanaf het sterfhuis. Heden overleed nog onverwachts mej. JACOBA ADRIANA HOMBURG ln de ouderdom van 82 jaar. R. BATTEN, exc. test. Middelburg, 27 maart 1956. Koorkerkhof 10. De begrafenis zal plaats hebben vrijdag 30 maart a.s. Vertrek sterfhuis te 12 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 7