Middelburg gaat in grote lijnen akkoord met grenswijzigingsplan hHOXV?.. I Zeeuwse Almanak Griephoest VOORJAARSMODESHOW W HET „STRANDHOTEL" TEVLISSINGEN :mn VOORDRACHTSWEDSTRIJDEN IN AULA VLISSINGSE R.H.B.S. 't Zit vast vaster met VELPAFIN ÏROXY ruiken] is i ROXY roken! ja graag! f Agenda PROVINCIALE ZEEUWSE 00 U RAN T f WOENSDAG 28 MAART 1956 RAAD AANVAARDDE ADVIES B. EN W. MET 10—4 STEMMEN Burgemeester Bolkestein: „Plan van Ged. Staten gaat niet ver genoeg" De Middelburgse gemeenteraad, die dinsdagmiddag vergaderde, ver klaarde zich in meerderheid akkoord met 't advies, dat B. en W. inzake de grenswijzigingsvoorstelleii van Gedeputeerde Staten hebben opgesteld. Aan G.S. zal nu worden bericht, dat men behoudens enkele kleine bezwaren in grote lynen akkoord gaat met deze wijzigingen. Aangedrongen wordt op een krachtig doorzetten van de plannen. Burgemeester mr. dr. N. Bolke stein gaf als zyn persoonlijke mening te kennen, dat dit plan van G.S. niet ver genoeg gaat. „Volgens deze verdeling zal er misschien over 20 jaar weer een nieuw plan moeten komen", zo betoogde h\j. Naar zyn opinie zou men de indeling tot 9 gemeenten kunnen terugbrengen. De raad aanvaard de het advies van B. en W. met 104 stemmen. Drs. Th. Westerhout (arb.) merkte bij de debatten op, dat de consequen ties van het huidige plan moeilijk zyn te overzien. Men mag de wijzigingen niet los zien van het geheel. Een be hoorlijke gemeentelijke indeling van Walcheren is voor de centrumge meente Middelburg van groot belang. Spr. wees in dit verband op het Drie- eüanden-plan in de naaste en het Del taplan in een verdere toekomst. Hy betoogde, dat er na uitvoering van deze werken voor Walcheren nieuwe •taken zullen liggen. De gemeentelij ke grenzen mogen dan geen kèurslyf zijn. Drs. Westerhout was overigens enigszins teleurgesteld door het voorstel van G.S., dat geen garan tie voor een onbelemmerde ont wikkeling geeft. De wyzigingen zyn naar zyn mening slechts in cidenteel. Wat St. Laurens be treft betoogde spr., dat de eigen lijke kern van dit dorp blyft be staan en dat in het gemeenschaps leven niet zal worden ingegrepen. Het zuidelijk deel van St. Laurens is reeds op Middelburg gericht. De heer J. S. Hoek (arb.) wees op het krachtig verzet, dat in vele ge meenten tegen de plannen is ont staan. Hij betoogde, dat de Walcherse grenzen bepaalde gemeenschappen omvatten. Volgens dit raadslid was de indeling van G.S. willekeurig. Er dient niet slechts op de Middelburgse belangen te worden gelet, vond de heer Hoek, die de noodzaak van inde ling van Brigdamme by Middelburg -niet kon inzien. De overige wijzigin- Advertentie U.HeJot kou qevöi, U hoest ev> een scheu»-e*cle vaKi het. vele hoestori beklemt Uvj borst. t2.eiV.iq Uw luchtwegen van het gevaarlijke slljn »v.et gen liggen op een geheel ander ni veau. De heer Hoek, die ook namens zyn fractiegenoten, de heren M. Wat- tel en ir. H. Steur, sprak, stelde voor G.S. te verzoeken de grens met St. Laurens langs de weg naar Gapinge te laten lopen. „Niet begerig" De heer L. A. Schenk (v.v.d.) vroeg naar het motief van de opmerking in het advies, volgens welke de nieuwe grens met Koudekerke „maar juist voldoende is voor te verwachten stadsuitbreiding". Deze spreker wilde in het schryven aan G.S. laten uitko men, dat „Middelburg niet met bege rige ogen naar St. Laurens kykt". Hy betoogde, dat overigens het zuideiyke deel van deze gemeente op de Zeeuw se hoofdstad is aangewezen. De heer W. P. J. Baars (c.h.) ver klaarde in hoofdzaak akkoord te gaan met het advies van B. en W. De neer A. J. Schot (s.g.) verzette zich tegen de indeling van het zuideiyke deel van St. Laurens by Middelburg. Hy wees er op, dat 98 van de betrokken in woners er tegen is. Burgemeester Bolkestein zei, dat hy zich de bezwaren van de verschil lende gemeenten wel kan indenken. Degenen, die bezwaren hebben geo'p- perd maken echter een denkfout, voorzover zy spreken van een versto ren van het gemeenschapsleven. Dit wordt namelyk niet door ingrypen van de overheid veranderd. Na een andere Indeling zal het gemeenschaps leven voorlopig hetzelfde blyven en eerst geleidelijk worden gewyzlgd. Spr. vond de aangevoerde gevoelsar gumenten niet rationeel. Over de grens met Koudekerke zei mr. Bolkestein, dat deze door B. en W. als een minimum wordt be schouwd. De stedebouwkundige vindt deze lijn zelfs wat krap. Overigens heeft Middelburg G.S. niet gevraagd om het zuidelijk deel van St. Laurens. Spr. had de indruk, dat G.S. hun voornemen thans zullen doorzetten en dan mag mën niet in de veronderstel ling leven, dat St. Laurens zal blij ven voortbestaan. Het is een misluk te gemeente, met haar aparte kern en een lintbebouwing, die volkomen op Middelburg is georiënteerd, aldus de burgemeester. In tweede instantie wees de heer Wattel nog op te verwachten grote financiële consequenties der indeling van het zuidelijk deel van St. Lau rens. Hij wilde St. Laurens dit stuk laten behouden. De heer Westerhout betoogde nog, dat Middelburg niet be gerig moet zyn „om St. Laurens te bemachtigen". De aangegeven oplos sing is thans echter de enige moge lijkheid. De heer Hoek verklaarde zich tegen de betoogtrant van het ad vies, dat z.l. te veel „van de planolo gie uit" is opgesteld. Waarop de voorzitter tenslotte verklaarde, dat het schryven in ge matigde toon is gesteld en daar door reeds een compromis tussen de naar voren gebrachte menin gen vormt. „Het is eigenlijk een slap stuk", aldus burgemeester Bolkestein. By stemming bleken de heren Hoek, Steur, Wattel en Schot tegen. J. G. de Kok f Te Goes is op 57-jarige leeftijd over leden de heer J. G. de Kok, oud-lid van de gemeenteraad. De heer De Kok had voor de K.V.P. zitting in de raad van Goes van 1947 tot 1949 en was gedurende lange tijd bestuurslid van de afdeling Goes van de K.V.P. Ook was hij lid van het be stuur van de Statenkring Goes. Van de r.k. Aannemersbond, afdeling Goes en omstreken, bekleedde de heer De Kok het voorzitterschap. In het ker kelijk leven vari de rJc. parochie nam de overledene, die bekend stond als een vriendelijk en beminnelijk mens, een vooraanstaande plaats in. Uit de collecties die hedenmiddag en -avond nogmaals in het Vlissingse Strandliotel te zien zyn: een rose poplin japon met witte garnering, waarbij een jeugdig wit zijden hoedje wordt gedragen. De schoenen, hand schoenen en het tasjedat ook als beauty-caselean worden gebruikt zijn eveneens wit. Foto P.Z.O.) VAN TOT ijpc DE KOEKOEK IS VROEG! De vroege koekoeksmeldingen hou den aan. Ook dit jaar ontvingen we vér voor de officiële verschijningsda tum (ongeveer 20 april) waarnemings meldingen. Ditmaal 11 maart, Retran- chement, waarneming van zittende koekoek (bruine variëteit) (L. Boot gezel, Cadzand); 17 maart Vlissingen, waarneming van overvliegende roe pende koekoek door vier personen te gelijk (H. B. Snoep, M. van Boekhout, A. Stroo en J. Driessen). Van beide waarnemingen ontvingen wij op na vraag een gedetailleerd verslag, be krachtigd met handtekeningen. In aan- slniting hierop verzoeken wij lezers, die roepen horen, of zwijgende koe koeken aantreffen vóór 1 mei, deze volledigheidshalve te melden. Daar het er nu om gaat de eenzame voor lopers te scheiden van de normale trek, zou het heel prettig zijn een overzicht te hebben van wat zich op dit gebied op het zuidelijkste plekje BEE-BEE B.B. is een begrip geworden. Wie RB.» zegt,, bedoelt bescherming Bevolking" en zo langzamerhand weet ook ieder wat een B.B.-oefening is. Die oefeningen worden dan ook nogal veelvuldig gehouden en niet tijd luordt naar buiten bekend, met welke moeilijkheden dit soms ge paard kan gaan. Een grote moeilijk heid is vaak het vinden van slacht offers. Dat ondervond men ook in een der Zeeuwse steden, maar de organi satoren luidden er listiglijk iets op ge vonden. Ze loofden onder M.U.L.O.- leerlingen een gulden per hoofd uit, voor knapen die als slachtoffer wil den fungeren. Ze vonden er acht van wie er zeven na de oefening al dan niet „ernstig getoond" opgebaard konden worden. De achtste ontbrak. Die werd geacht bedolven te zijn geraakt onder een instortend huis en dies had hy ergens een mooi plaatsje gekregen. Stevig verankerd, met een kist en een balk op zijn buik. HU lag er een uur, wee uur, drie uur, vier uur. Toen begon dit slacht offer zich af te vragen hoelang die oefening nog zou duren. De kist en de balk begonnen te wégen... Tenslotte besefte hij, dat die oefe ning bereid3 was afgelopen. Toen is ie maar naar huis gewandeld, met 'n zorgvuldig rood geschminkt hoofd. Zonder gulden. van west-Nederland afspeelt. Bij voor baat hartelijk dank voor de medewer king. Na 1 mei volgt verslag. BAREND ZWERFMANS. CULEMBORG BOUWT Burgemeester H. A. J. M. van Ko- ningsbruggen van Culemborg, de wet houder van sociale zaken, de gemeen te-secretaris en een raadslid van die gemeente hebben maandag in Vlissin gen een bezoek gebracht aan de aldaar door de Zuid-Nederlandse Bouw- en Handelscombinatie gebouwde proef- woningen. De resultaten van dit be zoek zullen voor B. en W. aanleiding zijn aan de raad voor te stellen om aan deze onderneming tegen zeer lage prijs bouwgrond te verkopen voor het plaatsen van 100 van deze woningen te Culemborg. Aanvankelijk was on derhandeld over de bouw van 270 wo ningen, maar dit aantal achtte men toch te hoog. KRUININGEN BOUWT. Ja, ook Kruiningen bouwt; dat wil zeggen de Coöperatieve Boe renleenbank. In de maandagavond in „De Korenbeurs" aldaar gehou den algemene vergadering van de Coöperatieve Boerenleenbank van Kruiningen deelde de voorzitter, de heer A. van Hootegem, mee, dat het bestuur besloten heeft tot de bouw van een nieuw bankge bouw. Men wil daarvoor een per ceel grond aankopen in het uit breidingsplan tegenover de land- bouwhuishoudschool. De bedoe ling is om hier een modex-n bank gebouw te stichten met kassiers woning. Als lid in het bestuur werd herkozen de heer Ph. Meij- aard en tot lid van de raad van toezicht de heer J. Glerum. Het reservefonds bedroeg eind vorig jaar f 163.644. REÜNIE LYCEÏSTEN. De oud-léerlingen van het Jansenius lyceum te Hulst zullen op woensdag 4 april aanstaande weer hun traditio nele paas-reünie houden en wel in- het bioscoop- en concertgebouw. Men heeft voor deze bijeenkomst wel enkele ver rassingen in petto. Zo zal er bijvoor beeld voor de dames iets bijzonders zijn in verband met de voorrechten die zij zullen hebben omdat het schrik keljaar is. Levend lente-symbool was een ongewone gast (Van onze redactrice) Terwijl in dc zaal van het Strand- hotel te Vlissingen gisteravond inlei dende woorden werden gesproken ter gelegenheid van de traditionele sei zoen-show van een aantal Vlissingse modcfirma's, klonk door dé gangen het schril geblaat van een ongewone gast op dit modefcest. Die ongewone gast was een klein wollig lammetje, dat even later stevig geklemd onder de rechterarm van een der manne quins tegen wil en dank zijn entree maakte in de helverlichte en tot de laatste plaats bezette showruimte. En terwijl deze eerste mannequin haar rondje liep protesteerde het beestje luidkeels blatend tegen de organisato ren die het als levend symbool van de lente een plaatsje in deze show hadden toegedacht.... Het geduld vanhet diertje werd slechts kort op de proef gesteld, want na dit eerste rondje werd de show voortgezet op „normale" voet, d.w.z. zonder medewerking van lammeren of andere spriglevende lente-symbolen. Het ensemble.dat als eerste nummer getoond was, is overigens een goed voorbeeld geweest van de aspecten welke de mode-1956 beïnvloeden. Het bestond uit een waterafstotende zijden mantel in de nieuwe mandarijn-kleur met een zwarte hoed die qua grootte eveneens de huidige mode-tendenzen volgde, en werd gecompleteerd door schoentjes met de moderne halfhoge hak. De firma Lambooy die de kleding leverde, had kennelijk er naar ge streefd (en met succes) om op deze modeshow een collectie te brengen waarin niet alleen de meer luxueuze zijde van de voorjaarsgarderobe der vrouw wordt belicht. Ook het ge wone aardige zomerjurkje dat voor huis, kantoor en middagwandeling on ontbeerlijk is, was rijkelijk vertegen woordigd, veelal gemaakt van fleurige gemakkelijk te wassen en te strijken materialen. Het aardige „wall-paper"- dessin blijft in deze afdeling een suc cesnummer, maar ook was er verheu gend veel gebruik gemaakt van de al tijd fleurige streep-motiefjes, soms in originele verwerking. Zoals in een blauw-wit gestreept jurkje waarvan de halslijn op een bloemkelk geleek, en waarbij de handschoenen en het hoedje wit, de schoenen en de tas blauw waren. Maar ook de geklede japonnen wa ren de aandacht waard, vooral de exemplaren die met een bolero of jas je worden gedragen en zonder deze jasjes uitstekend als cocktailjurk kun nen fungeren. Het edele linnen was hier onder meer vertegenwoordigd een geslaagd turkoois ensemble met witte accessoires, waarbij een grote romantische witte hoed. De vierdelige tricoline strand-( bles leken weliswaar prijzig, maar brengen hun geld ruimschoots op, niet alleen omdat ze mooi zijn maar ook, omdat een dergelijk pakje de draag ster zoveel mogelijkheden biedt. Verder een speciaal woord van lof voor de tweedelige kostuums, die in ons Nederlandse klimaat zo be langrijk zijn! De jerseypakjes waren goed, sommige bovendien een tikje apart: een sportief licht beige kostuum met voorpanden van bruin suède, waarbij alle ac cessoires eveneens in beige en bruin waren gehouden; een mari neblauw pakje dat zo uit de col lectie van Fath scheen te zijn weg- gestapt met plissérok en witte piqué kraag, met daarbij schoenen en breton-hoed in wit met blauw en een witte cnveloppe-tas; en een jeugdig donkergroen pakje in de gewilde Schotse ruit, waarbij de accessoires alle in geel waren ge kozen. Het materiaal voor de geklede man tels varieerde van zwart ottoman tot katoenweefsels in lichte zomerse tin ten. Ook de moderne „split-mantel" was er, m'ct een voering in contras terende tint. Compromis In de hoedencollectie had de firma Boll en-van Zwienen het compromis ;evonden tussen de grote 1956-hoed en iet kleinere stevig-staande model, waaraan de Zeeuwse vrouw op onze boulevards meestal meer behoefte heeft. Daardoor waren de meeste hoe den wel wat groter dan vorig seizoen, maar ze kunnen toch op Hollandse zo merdagen opgezet worden, zonder dat ze tot een last voor de draagster wor den. De pump voerde wederom de boven toon in de schoenencollectie van de firma D. Roelse. Pumps (sommige met plastic inzet) in alle modetinten pastel- en staalblauw naast beige en lgver en met diverse hakjes, van „queenie" tot „naald". Ook het nieuw- sïc flatje dat een maximum aan buig zaamheid heeft en als een handschoen om de voet sluit, was op deze show te zien. Voor tassen zorgde de firma Jo Fibbe ie een collectie bijeen had gebracht waarin weliswaar de moderne plastic materialen overheersten, maar waarin ook enkele malen de geheel lederen tas getoond werd. Bijpassende hand schoenen, eveneens in uiteenlopende materialen waarbij veel nylon Brits orkest concerteert 4 april in Middelburg Der traditie getrouw komt ook dit voorjaar weer een Engels fanfare korps naar Middelburg. Het is de „Foden's Motor Works Band", die woensdag 4 april a.s. in de Concert en Gehoorzaal een concert zal geven, dat om 20 uur begint. Het orkest zal tussen 15 en 16 uur in de Zeeuwse hoofdstad aankomen, waar het door het Middelburgse gemeentebestuur officieel ten stadhuize zal worden ontvangen. Het concert, dat „Foden s Motor Works Band" in Middelburg zal ge ven is het eerste in een reeks van tien. Het programma, dat uitgevoerd zal worden, vermeldt werken van Mendelssohn, Wagner, Von Suppé en voorts enkele concoursnummers. En kele leden van de band zullen als so listen optreden. Dit concert staat onder auspiciën van de Middelburgse muziekvereni ging „Excelsior". Voor dit evenement bestaat, zoals gewoonlijk, een zeer grote belangstelling zowel van Wal cheren als daarbuiten. Men moest zelfs tweehonderd liefhebbers teleur stellen! De leden van „Foden's Mo tor Works Band" zullen voor de nacht van de 4e op de 5e april a.s. by inwoners van Middelburg worden ge huisvest. Fietser zwaar gewond door botsing met auto Omstreeks 16.30 uur is maandag middag op het kruispunt Koudekerk- seweg-Kruisweg in Middelburg voor het kindertehuis „Vijvervreugd" een ernstig ongeval gebeurd. De 69-ja- rige jT H. uit Middelburg, die op zijn fiets de Kruisweg uit reed en wilde oversteken, kwam namelijk in bot sing met de passerende personenauto van J. P. J. uit Koudekerke. H. werd door de wagen opgenomen en tegen de weg geslingerd, waar hij bleef lig gen. Zyn fiets vloog over de motor kap van de auto en versplinterde daarop de voorruit. Het slachtoffer werd naar het Gasthuis gebracht nadat hoofdwon den en een schouderfractuur waren geconstateerd. Aanvankelijk was zyn toestand zeer ernstig, maar dinsdag bleek geen levensgevaar meer aan wezig. De politie, die een onderzoek instelt, kon de man echter nog niet ondervragen. De chauffeur van de auto, J., werd by het ongeluk ge wond aan zyn hand door het breken van de voorruit. Z.V.U.-avond Te Axel werd voor een aandachtig publiek de laatste Z.V.U.-lezing van dit seizoen gehouden. Mevr. A. Rut gers van der Loeff-Basenau sprak over het boeiende deel van de Ameri kaanse geschiedenis, de „Grote trek naar het westen". .kwamen uit magazijn „De Ster", en het bloemenmagazijn Witte ën Zn. werkte mede aan de bruidsstoet waar voor evenals voor de fraaie avond- kledij alle deelnemende firma's het mooiste en beste uit hun collecties bij eengebracht hadden. Op de achtergrond was tenslotte nog een belangrijk medewerker de pianist Leen Zietse, die ook ditmaal weer voor elke van de vele creaties een passende muzikale omlijsting wist te vinden. De show wordt hedenmiddag en -avond herhaald. VOOR ZEEUWSE MIDDELBARE SCHOLIEREN Mej. dr. Ghijsen tien jaar jury-voorzitster In de aula van dc rijks h.b.s. te Vlissingen waren dinsdagmorgen en -middag 79 leerlingen van 13 Zeeuwse middelbare scholen bijeen om hun krachten te meten op het gebied van de voordrachtskunst. De wedstrijden, die werden georganiseerd door de commissie voor voordrachtswedstrijden voor de Zeeuwse middelbare scholen, werden uiteraard ook bijgewoond door tal van leerkrachten. De aula van de h.b.s, was metterdaad te klein om allen te herbergen. De jury bestond uit mej. dr. H. C. M. Ghijsen uit Domburg, mevrouw E. van den Broccke-de Man uit Aardenburg en de heer A. D. Constandse uit Middelburg. Voor de aanvang van de wedstrijden werd mej. dr. Ghijsen door de heer Constandse gehuldigd in verband met het feit, dat zij tien jaar lang voorzitster van de jury is geweest. De voorzitter van de organiserende commissie, dr. H. W. Fortgens, bood haar bloemen aan. Aan de wedstrijden, die sedert 1948 jaarlijks worden gehouden werd dit maal deelgenomen door leerlingen van het Jansenius lyceum te Hulst, het openbaar' lyceum te Terneuzen, het Koningin Wilhelmina lyceum te Oost burg, de r.k. h.b.s. te Schoondijke, de r.h.b.s., het gymnasium, de rijks kweekschool, de christelijke kweek school en de christelijke h.b.s. te Mid delburg, de r.h.b.s. te Vlissingen, het christelijk lyceum en de r.k. h.b.s. te Goes en het openbaar lyceum te Zie- rikzee. Het is de commissie tot dusver niet gelukt de' medewerking te krijgen van het openbaar lyceum te Goes. Aan het eind van de dag zei mej. Ghijsen tot de deelnemers en deel neemsters blij te zijn, dat zovelen de moeite hebben genomen te tonen wat zij waard zijn. De voordrachten waren over het algemeen goed en bovendien buitengewoon boeiend. Zij spoorde de jeugd echter aan om bij het kiezen van een gedicht of een stuk proza niet alleen af te gaan op de smaak, maar ook te overwegen of een stuk hem of haar wel ligt voor wat de stem e.d. betreft. De jury constateerde weinig on zuiverheden, wat een aanmerke lijke vooruitgang betekent ten op zichte van enkele jaren geleden. Ook was het voordragen beheer ster en minder snel geweest dan vroeger wel eens voorkwam. Dr. Ghijsen deelde tenslotte mee, dat v e k v r ij e koudlijm van CETA BEVER iemand van de Stichting Zeeland voor Maatschappelijk en Cultureel Werk de wedstrijden had bijge woond. De jury zal een keus doen uit de besten, die dan op de jeugd- kunstuiting van het Zeeuws Land juweel mogen optreden. UITSLAGEN. De prijswinnaars die alleen een fraai diploma zullen ontvangen zijn: Jongere jongens: 1. F. Kik, lyceüm •Zierikzee; 2. R. van Amerongen, gym nasium Middelburg; 3. M. Drijdyk, r.k. h.b.s Goes. Jongere meisjes: 1. Jannie van de Ster, gymnasium Middelburg; 1. M. A. Luyendijk, r.h.b.s. Middelburg en m.m.s. Middelburg; 2. L. Lockefeer, lyceum Hulst; 2. C. Rothuizen, chris telijke h.b.s. Middelburg; 3. I. C. E. Henry, lyceum Terneuzen; 3. M. de Jonge, r.k. h.b.s. Goes. Oudere meisjes: voordracht: 1. T. D. Bruijnooge, lyceum Oostburg; 2. M. E. Caljouw, christelijke kweekschool Middelburg; 2. A. van Leeuwen, rijks kweekschool Middelburg3. W. de Jager, christelijke kweekschool Mid delburg; zegkunst: 1. E. Lugt, lyceum Zierikzee; 2. C. Fraanje; christelijk ly ceum Goes; 3. A. Lockefeer, lyceum Hulst. Oudere jongens: voordracht: 1. M. P. F. Haak, christelijke kweekschool Middelburg; 1. H. Oranje, christelijk lyceum Goes; 2. P. Memelink, rijks kweekschool Middelburg; 2. J. C. W. Castenmiller, r.k. h.b.s. Goes; 3. H. J. Spierenburg, r.k. h.b.s. Schoondijke3. Ad. de Boer, lyceum Hulst; zegkunst: 1. H. Zevering, lyceum Zierikzee; 1. W. Boogert, lyceum Zierikzee; 2. W. de Zeeuw, lyceum Hulst; 3. P. Bax, rijkskweekschool Middelburg. (Advertentie). Maak zo'n pakje Roxy eens helemaal open en snuif die heerlijke geur I? van zon-doortrokken volrijpe tabakken op. i Steek dan op en U weet Jj waarom steeds meer mensen zeggen: p r i VANÏJAAG. Middelburg Kunstmuseum: Expositie schilderijen „Van luminisme tot ku bisme", 10—12,14—17,19—21 uur; Kunst zaal Van Benthem en Jutting: Exposi tie schilderijen Zeeuwse Kunstenaars Kring, 9—18 uur; Electro: „Aasgieren van Texas", (14 jr.), 19 en 21.15 uur. Vlissingen Alhambra: „Anna", (14 jr.), 19 en 21 uur: Luxor: „Terreur in Pa rijs, (18 jr.), 20 uur; Leger des Heilsge- bouw: Lezing met lichtbeelden mejuf frouw M. J. de Boer over Leger des Heils-zendingswerk in West-Indië, 19.30 uur; Stedelijk Museum: tentoonstel ling reprodukties Chines schilder kunst; Strandhotel: modeshow, 14.30 en 20 uur. Goes Grand Theater: „Anna", (14 jr.), 20 uur; Prins van Oranje: Forum- en filmavond Volksonderwijs, 20 uur; Grote Kerk: Paasdeclamatle, 20 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 2