75 ct Kapelle beschikt nu over goed geoutilleerd modern sportpark Noem uw Amerikaan bij de naam voortreffelijk! North State Zeeuwse Almanak 4-voudige bestrijding van pijnen en griep! ChefarineA BB-OEFENING IN VEERE MET REALISTISCHE ENSCENERING OOK AAGTEKERKE TEGEN DE GRENSWIJZIGING GEKANT Agenda PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 27 MAART 1956 GEDULD RIJKELIJK BELOOND Eén der grootste gymnastiekzalen in de provincie Zeeland De sportbeoefenaren in Kapelle-Biezellnge zyn tot dusver niet verwend geweest. Aan de speelgelegenheden en de accommodatie ontbrak veel, ja voor sommige onderdelen was er helemaal niets. Niet één van de drie scholen in Kapelle en Blezelinge bezat een gymnastieklokaal en voor de veldsporten waren de verenigingen aangewezen op particuliere weitjes. Het gemeentebestuur voelde dit gemis evengoed als de onderwijsmensen en de sportliefhebbers. Maar om in een gemeente, rondom in de boomgaar den gelegen, hiervoor een oplossing te vinden, was geen eenvoudige opgaaf. Het heeft jaren geduurd, maar toen het gemeentebestuur een mogelijkheid zag, deed men het ook afdoende. En zo krijgt men over enkele maanden de beschikking over een sportpark met twee voetbalvelden en een korfbalveld, een gymnastiekzaal tot dusver de grootste voor het lager onderwijs In Zeeland en een gebouw, dat men als sportcentrum kan betitelen! Burgemeester H. G. van Suylekom, die zo vriendelijk was ons rond te lei den in deze nieuwe aanwinst, van zijn gemeente, vindt het een van de mooi ste projecten, die hij tot dusver voor Kapelle-Biezelinge heeft helpen ver wezenlijken. Alleen al het verkrijgen van het terrein nabij de overweg naar Biezelinge, langs de spoorlijn gelegen, was aanvankelijk geen gemakkelijke transactie. Doordat het Burgerlijk Armbestuur echter een ruiling van grond mogelijk maakte, kwam men voor een aannemelijke prijs in het be zit van het verlangde 3 Vz ha grote terrein, dat prachtig centraal gele gen is voor het doel, dat men beoogt. Er ls namelijk een grote moderne gymnastiekzaal van 21 x 12 m verre zen. die zowel voor de twee scholen van Kapelle als die van Blezelinge bestemd zal zijn. Juist door deze con centratie kon ook Iets bijzonders ge bouwd worden. Want naast de sport velden en de gymnastiekzaal werd ook een prachtig royaal gebouw ge plaatst, dat niet alleen de kleedka mers en wasgelegenheden herbergt, doch bovendien een zaal voor diverse binnensporten, als tafeltennis, dam men, schaken e.d. Het zal straks ongetwijfeld ook voor de sportbeoefenaren van el ders een bijzonder genoegen zyn om in Kapelle een wedstxyd te spelen tegen de plaatseiyke voet bal- of korfbalolubs. Want waar wordt men ontvangen in mooie, ruime en centraal verwarmde kleedkamers en waar heeft men de beschikking over ln heldere, gele tegels uitgevoerde waslokalen met voetbaden? In Zeeland zal dit ze ker nog niet zo vaak voorkomen! Het gebouw telt verder een aparte kamer voor de scheidsrechter, en di verse kasten waarin elke school- en sportvereniging haar eigen materialen kan opbergen. Zoals men reeds be grepen zal hebben, zullen kleedka mers e.d. zowel voor de veldsporten als voor het gymnastiekonderwijs in (Advertentie) Vier werkelijk betrouwbare middelen helpen elkaar en..doen wonderenI Chefarine „4" bestrijdt Uw klachten mei 4 middelen iegelijk. Deze gecombineer de werking brengt baai, vaak ook dan wanneer andere middelen falen I m de er naast gelegen zaal, worden be nut. Bijzonder aantrekkelijk is verder, dat op de bovenverdiepuing een ruime zaal is gelegen, die aan een 150 tal personen plaats kan bieden en waar de plaatselijke tafeltennis-, dam- en schaakverenigingen enz. voortaan bijeen kunnen komen. Bovendien is er een keuken, om de traditionele thee voor de rustpauze te kunnen zet ten. De gymnastiekzaal, waarin door de zijwanden van onbreekbaar glas het licht ruimschoots kan binnentreden, zal ook iets bijzonders worden. Niet alleen om haar grootte, waardoor zij aan de officiële eisen voor volleybal wedstrijden voldoet, maar bovendien om de inrichting. Er wordt een rift- vloer van Siamees Yeng gelegd, ter wijl er voor een slordige 16.000 aan gymnastiektoestellen komt, waar mee men met het modernste mate riaal op dit gebied zal zijn uitgerust. Er wordt thans de laatste hand aan de afwerking en de inrichting van het gebouwencomplex gelegd. Men hoopt dat een en ander over een paar maan den in gebruik genomen kan worden. De speelvelden, die zijn aangelegd door de Ncd. Heide Mij., liggen er ook prachtig voor. De fa. Van der Have te Kapelle die ook gazonzaad verhan delt, heeft het zich als een eer gere kend, de inzaai van deze velden te verzorgen. Men heeft er een bijzonder mengsel van graszaden voor samen gesteld en het gehele terrein met de Rand ingezaaid. Ook aan de inrichting van het sportpark wordt alle aandacht be steed. Behalve een voetbalveld van de officiële afmetingen, komt er een iets kleiner oefenterrein; voorts een korf balveld cn een springbak voor de at- letiekbeoefenaars. Bij de aanvang van de nieuwe voetbalcompetitie in sep tember zal het veld vermoedelijk vrij gegeven kunnen worden. De verantwoordelijkheid voor de exploitatie van gebouwen en velden heeft de gemeente in handen gelegd van een commissie, waarin naast ae hoofden van scholen, vertegenwoordi gers van elke tak van sport zitting hebben. Voor het dagelijks toezicht e.d. zal men de beschikking krijgen over een concierge. Het heeft wel jaren geduurd voor dat de gerechtvaardigde wensen kon den worden vervuld, doch ieder in Kapelle-Biezellnge die iets met het gymnastlekonderwys en de sport te maken heeft, zal het er mee eens zyn, dat het geduld thans zeker rykeiyk wordt beloond. Minjon-Middelburg zendt klankbeeld uit De afdeling Middelburg van A.V.R.O.'s Jeugdomroep „Minjon" zal op donder dag 5 april a.s. een uitzending verzor gen, n.l. een klankbeeld „De laatste loodjes". De tekst is van Jan de Wilde en geschreven in verband met een op- draeht, die de afdeling uit Hilversum ontving. Medewerkenden zijn: Hóno- rée Sandberg. Marijke Ghijséh, Jan de Wilde, Wim Kweldam, Leen Ver sluis, Han de Graaff, Leo Zelders en Rolf Soesman. Aan de uitzending die duurt van 16.45 tot 17.30 uur werken ook andere afdelingen mee, die eveneens een opdracht ontvingen. Advertentie) één kwaliteit: een prijs: !j CIGARETTES |M Verreweg de meest verkochte Amerikaan! PUINHOPEN EN ROOK OP DE KADE Tevredenheid heerste over bestrijding van de „ramp''. Voor het oog weinig ordelijke ta ferelen speelden zich zaterdagmiddag af in Veere. Op de kade en bij de vismijn lagen grote puinhopen en één huis in de rij leek door een granaat Setroffen. Rookkolommen stegen ier en daar op en in de vismijn was liet trouwens ook niet pluis, want dit gebouw bleek ingestort. Gewon den lagen kermend tussen het puin. Er waren veel mensen op de been om dit alles te zien. Het betrof hier namelijk een oefening van de B.B. met eèn realistische enseènering. Ongeveer 14 uur werd Veere door een alarmsignaal in rep en roer ge bracht en de B.B. kwam in staat van paraatheid. De vismijn zo bleek ruim een kwartier later uit meldin gen liep een voltreffer van een brisantbom op en het pand Kade A 142 werd gedeeltelijk vernield. Bo vendien was een bominslag gecon stateerd in een open veld by de Wa- genaarstraat. Een tuinschuurtje raakte daar in brand en er werd wat vee gedood. Het was de taak van de verschil lende plaatselijke B.B.-diensten om de bestrijding van deze calamiteiten te verzorgen. De brandweer rukte De gemeente Kapelle op Zuid-Beve land aal over enkele maanden over een uitstekend geoutilleerd en mo dern sportpark beschikken, dat thans dr voltooiing nadert. De beide gebou wen het sportcentrum rechts en üp gymnastiekzaal links maken deel uit van dit prachtige complex, dat voorts bestaat uit twee voetbal velden en een korfbalveld. (Foto P.Z.C.) VAN <£.win TOT „GLOEIENDE SPIJKERS" VERDWENEN. De echtgenote van de Westdorjise eerste burger, mevrouw Van Waes, heeft, zaterdagavond omstreeks half acht de nieuwe verlichting in de kom der gemeente in gebruik gesteld. Na dat zij de schakelaar had omgezet, baadde de gemeente plotseling in een zee van licht, dat door de gloednieu we H.P.L.-lampen werd uitgestraald. De burgemeester, die tevoren een korte toespraak hield tot de aanwe zigen o.m. gemeenteraadsleden en opzichters van de P.Z.E.M. toon- LENTE 't Staat nu onomstotelijk voor ons vast, dat de lente in het land is. 't Is te ruiken, 't Is tot in onze onvolpre zen Vlissingse flatwoning te ruiken. Daar heeft de benedenbuurman be langeloos voor gezorgd. Een bezig baasje, aan wie ae tuin, behorende bij zijn begane-grondflat, goed besteed is. Mede tot genoegen van de vele omwonenden, die er zonder er moeite voor te hoeven doen van mee kunnen genieten. Dat is één van die voordeeltjes van flatwoningen. Wanneer je het treft met je benedenburen heb je gratis uitzicht op een mooie tuin. En in maart gratis lente in je huis. Dat ls dan vanmorgen begonnen. De katten liepen onrustig snuffelend door de woning, met halfgeloken ogen en een verzaligde gelaatsuit drukking een bijzondere geur opsnui vend. Een onvervalste mestgeur. Buurman had een voer laten ko men. KwaVjk dampend lag het op de stoep, vol beloften van vruchtbaar heid. De lente zelf. 't Is net of we buiten wonen. de zich verblijd over het verdwijnen van de „gloeiende sprijkers", die tot dusver de gemeente als verlichting moesten dienen. Daarmede is dan te gelijkertijd een eind gekomen aan een tijdperk van misère in Westdor- pe, want ook de opgebroken straten behoren tot het weinig roemruch te verleden. NAAR DE „STATES". Ds. H. W. van den Brink, neder- lands hervormd predikant te Brui- nisse, is voor de tyd van een jaar be noemd aan de Union Theological Se minary te New York, waar hij deel zal uitmaken van een internationale studiegroep van 25 theologen uit alle delen van de wereld. De benoeming van ds. Van den Brink geschiedde op voordracht van de in de zending en oecumenie samenwerkende Neder landse kerken. Ds. Van den Brink, die als predikant aan de ned. herv. gemeente verbonden blijft, zal begin september naar Amerika vertrekken. GESCHENK VOOR GORSSEL. In Gorssel (Gelderland) wordt momenteel liet gemeentehuis ver bouwd. Dit feit zou niet onder de ze rubriek thuishoren, ware het niet, dat er sterke banden bestaan tussen Gorssel en Bruinisse. Eerstgenoemde adopteerde laatst genoemde namelijk n de ramp van februari 1953. De burgerij van Bruinisse zal die van Gors sel thans een schilderij van Brui nisse ten geschenke aanbieden, dat in het verbouwde raadhuis een plaatsje zal krijgen. KERK WORDT AFGEBROKEN. Het oude kerkgebouw van de Ge reformeerde Kerlc te Nieuwerkerk wordt afgebroken. Er is lang over gesproken om het bestaande muren- complex te bewaren voor de nieuw bouw, maar thans is besloten om vlak achter de oude kerk het nieuwe gebouw te zetten. De kerkdiensten worden momenteel gehouden in het verenigingsgebouw naast de school. Hij meende, dat beiden beter de den zich op eigen terrein te be wegen in plaats van de loftrompet te steken over de ondergang van de kleine gemeenten. In dit ver band bracht bij de woorden van vader Cats in herinnering, name lijk: „Omwille van de smeer, likt de kat de kandeleer". Tenslotte stelde hij voor B. en W'. onbeperkt krediet te verlenen om zo nodig alle stappen te kunnen onderne men die nodig mochten zijn om de zelfstandigheid van Aagtekerke ten koste van alles te behouden. Dit voorstel werd zonder hoofde lijke stemming aanvaard. Tenslotte bracht de voorzitter dank aan de raadsleden en ook aan de com missie, bestaande uit drie ingezetenen, voor het werk, dat zij voor het belang van de gemeente in dit opzicht heb ben verricht. Zij hebben namelijk een lijst laten circuleren, waaruit bleek, dat 99V2 procent der bevolking tegen de samenvoeging gekant is. Hij voel de zich geluKkig aan het hoofd te staan van een gemeente, waarin zelf standigheid beschouwd wordt als het hoogste goed. Zelfstandigheid moet vóór alles behouden blijven De raad der gemeentë Aagtekerke heeft zich maandagavond tijdens dc vergadering onder voorzitterschap van burgemeester J. Geuze onomwonden uitgesproken tegen de voorgestelde grenswijziging en samenvoeging met de gemeente Meliskerke. Het door B. en W. opgestelde pre-advies, waarin beurtelings afkeuring, verwondering, spijt en bezwaar was te horen, werd de raad voorgelegd. Dat de raadsleden het allen met dit advies eens waren, bleek duidelijk uit de gevoerde dis cussies. De heer S. de Visser Gzn. (s.g.p.) sloot zich zonder voorbehoud aan bij het opgestelde advies en meende, dat men niet genoeg kon beklemtonen om zo mogelijk de overheid tot andere in zichten te brengen. De heer J. Moens (a.r.) belichtte de zaak van de kant der hervormde ker kelijke richting. Voor deze groep, zo meende spreker, wordt de toestand fi nancieel ondraaglijk. De heer S. Verhage (s.g.p.) wilde graag de redenen en het nut weten, die aan de uitvoeringsgedachte ten grondslag liggen. Hij noemde het voor stel tot samenvoeging dan ook een „onding". De heer A. Willemse (c.h.) wees op de moeilijkheid, die ontstaat tengevol ge van dé verschillende geaardheid, die van dorp tot dorp wisselt. De saamhorigheid van beide gemeenten zal zwaar beproefd worden, doordat men steeds een gebroken inzicht zal krijgen in de belangen van beide par tij en. "De heer S. de Visser Pzn. (partij loos) toonde zich zeer gegriefd, zowel tegenover de herverkaveling als te genover de gemeente Middelburg. Stremming scheepvaart in Middensluis Terneuzen. Van de zijde van de Rijkswater staat, directie Zeeland, wordt er de aandacht op g-vestigd, dat ten be hoeve van de uitvoering van onder houdswerkzaamheden aan de deuren van de Middensluis te Terneuzen de scheepvaart door die sluis volledig zal zijn gestremd van vrijdag 23 maart Lot en met zaterdag 31 maart 1956, of zoveel korter als mogelijk of langer dan nodig zal blijken te zijn. Gedurende deze stremming zal de scheepvaart als volgt worden gere geld: Alle binnenschepen met een lengte van ten hoogste 55 m en een breedte van ten hoogste 7.50 m schut ten door de Oostsluis, uitgezonderd vaartuigen geladen met licht ontvlam bare of licht ontplofbare lading en niet ontgaste vaartuigen. Laatstge noemde vaartuigen en alle overige vaartuigen schutten door de West- sluis. Binnenschepen bestemd voor de Westsluis moeten in de Westbuiten haven meren op de eerste 4 meerstoe- len gerekend van het buitensluishoofd van de sluis. Boven de sluis moeten binnenschepen meren langs de weste lijke kanaaloever op een afstand van ten minste 400 m ten zuiden van de sluis. Benoeming. De opperwachtmeester der rijkspo litie te Westkapelle, de heer C. West- veer, is met ingang van 1 maart 1956 bevorderd tot adjudant. uit om het vuur in de vismy'n te be strijden. De politie die verster king onderging zette het „ramp gebied" af. Ook het blokhoofd van Veere zette zijn ploeg aan het werk. Na verkenningen bleek, dat er vele gewonden waren, zodat ook de mo- lïele reddingsploeg in actie kwam. Spoedig werd er ahd gewerkt aan de loodzakelijke maatregelen. Inmiddels was gebleken, dat de andere calamiteit bij de Wage- naarstraat geen gevaar opleverde, zodat alle krachten op en om de Ka de konden worden geconcentreerd. Als „gewonlde" fungeerden daar ruim twintig scholieren, die zich met de nodige ernst van hun taak kwe ten. Het Mobiel Geneeskundig Team had inmiddels in het Vliegkamp een z.g. gewonden-verbandplaats inge richt. De slachtoffers werden daar heen gebracht, nadat eerst in de Schotse Huizen waar een z.g. ge wondennest was eerste hulp werd verleend. Kort r.a drie uur was de brand bestreden en waren alle gewonden uit hun netelige posities bevrijd, zo dat tegen half vier reddingsploeg, brandweer en blokploeg konden in rukken. De geneeskundige ploeg bleef als laatste nog aan net werk totdat dit team alle gewonden had verzqrgd en afgevoerd naar het stadhuis, waar tijdens de oefening het berichtencentrum was gevestigd, dat in verbinding stond met de kringcomniandopost op „Tooren- vliedt" in Middelburg. Tydens een nabespreking in de Campveerse Toren liet burgemeester jhr. I. F. den Beer Poortugael, die als plaatselijk bevelhebber optrad, tevreden geluiden horen over de wij ze, waarop de Veerse B.B.-ers had den gewerkt. Het Kringhoofd, de heer J. L. R. Kapitz, die de algehe le leiding had. bleek evenmin onte vreden over de gang van zaken en wees nog op enkele fouten. Tot slot bespraken de diverse hulpleiders de details van het verloop der oefening. Geen hoge verwachtingen van kreeftenvisserij. De mosselzaadvisserij in de Zeeuwse stromen wordt, wat betreft de vergun ning om te vissen op de mosselzaad- banken, gesloten op 31 maart a.s. De tijd dat tientallen kleine vaar tuigjes uit Zeeuwsch-Vlaanderen, de z.g. „hengstmannen" in het najaar en in de winter op deze mosselzaadban- ken een karig stuk brood verdienden door mosselzaad op te vissen of in manden aan boord te dragen, ligt reeds in het verre verleden van 35 jaar of langer geleden; eenvoudig omdat mos- selzaadval op de Zeeuwse mosselzaad- banken zo goed als niet meer voor komt. Komt er ergens mosselzaad voor, dan is het binnen veertien da gen weggevist, door de schepen van tegenwoordig, zodat deze sluiting al leen maar een formaliteit betreft. Per 1 april wordt de visserij op kreeften op de Zeeuwse stromen al weer geopend. Een visserij, die door enkele firma's in Zeeland wordt uit geoefend, met de bekende z.g. „kreef- tenkorven". Dit seizoen zijn de verwachtingen niet hoog gespannen, de winter is daarvoor te streng geweest. Ook wa ren de ebstanden van het water tij dens de vorstperiode verschillende da gen uiterst laag. KUNST Schumann-concert in Middelburg Pierre Mollet en Karl Engel Concert- en Gehoorzaal. VIER NAMEN stonden in deze volg orde op het programma van het Z. V.U.-concert, dat- maandagavond in de Middelburgse Concert- en Gehoor zaal werd gegeven: Schumann, Hei ne, Mollet en Engel. Maar deze volg orde wilde niet zeggen, dat Schu mann en Heine als componist en dich ter gisteravond zoveel belangrijker waren dan Mollet en Engel, de zanger en de pianist, die hier de werken van de beide eersten reproduceerden. In tegendeel: componist, dichter en uit voerende kunstenaars waren eigenlijk van gelijke importantie, voornamelijk omdat woord en toon, die door de eersten nu meer dan honderd jaar ge leden zo schoon werden geformuleerd en samengevoegd, maandagavond door Mollet en Engel met veel begrip en talent opnieuw tot klinkende reali teit werden gemaakt. Als wij nu van deze beide jonge Zwitsers de bariton Mollet voorop stellen, dan gebeurt dat vry willekeu rig en alleen omdat er nu eenmaal één eerst genoemd moet worden. Mol let zong de „Liederkreis" opus 24 en „Dichterliebe" opus 48 en hy deed dit magnifiek. Vooral in het laatste werk was zijn zang voortreffelijk: een prachtige, beheerste bariton met een expressieve, maar toch gedistingeer de voordracht. Van een begeleider zegt men in overeenkomstige gevallen, dat hjj „de zanger op waardige en uitstekende wijze terzijde stond". Deze formule ring kan nu niet worden gebruikt, omdat Karl Engel niet begeleidde, maar „méé"-concerteerde", met an dere woorden: hij vervulde geen se cundaire functie, maar zijn werk was van gelijke orde en grootte als dat van Mollet. Hy speelde ook twee soli, de „Fan- tasiestücke" opus 12, en de Toccata in C groot, waarmee hy eveneens be wees een knap pianist te zyn, Schu mann zeer toegewijd. Helaas was er slechts een kleine schare toehoorders, die echter binnen kort zal worden uitgebreid met vele duizenden. Het concert werd namelijk opgenomen voor de Nederlandse Ra dio-Unie en zal te zijner tijd worden uitgezonden. Het publiek in de zaal dankte met lang en hartelijk applaus de beide kunstenaars voor hun emi nent werk. Er waren bloemen en ten slotte was er een toegift. de K. Louis Heymans sprak over Picasso Onder auspiciën van de Zeeuwse Kunstenaarskring hield te Middelburg Louis Heymans in de kweekschool een lezing over Picasso, toegelicht met een 60-tal lichtbeelden. Het enorme oeuvre van deze „toreador der moderne beel dende kunst" zoals de inleider Picasso noemde, werd daarbij van diverse zij den belicht, te beginnen met de vroeg rijpe jeugdwerken en vervolgens alle „ismen", die deze schilder heeft ge kend: kubisme, expressionisme, sym bolisme, surrealisme, abstractie. Uit eengezet werd, dat aan deze vernieu wer van de beeldende expressie zowel de moderne kunst als de algemene kunstzinnige vorming veel verplicht is. Terecht werd Picasso, wiens trotse devies was „ik zoek niet, ik vind wel eens de ontdekker van de vita mine-P der beeldende kunst genoemd. De lezing wordt vanavond in Goes en donderdag in Axel herhaald. Vlissingse „wonderwoningen" na Pasen gemeubileerd I Slot van pas 1 geveer gelijk aan een stenen muur van 32 centimeter dik. De plafonds zijn van hardboard. Duidelijk trad aan het licht, dat het hier inderdaad „proefwonin- gen" betreft, die de kinderziekten nog moeten doormaken. Het hal letje is wat klein en de plaats voor een behoorlijke kapstok ontbreekt. De bovenverdieping is niet van de benedenverdieping af te sluiten, zodat veel warmte naar boven zal trekken, waardoor hard stoken nodig wordt. Nadelig zijn in dit verband ook de grote raamopper- vlakken. De ramen zijn echter van dik spiegelglas. Dat de keuken onmiddellijk achter de kamer ligt kan bezwaarlijk zijn in verband met „etensluchtjes" en de invloe den van keukendampen op de huiskamermeubelen. De huurprijs Over het hoe en waarom van de goedkope bouwwijze schreven wij reeds eerder. Opgemerkt zij nog. dat dc huurprijs van f9,65 mede geba seerd is op een grondprijs van f500 per woning en een geschikte onder grond voor een normale fundering. Wanneer geheid moet worden om de grond voor de bouw geschikt te ma ken, moet de hogere prijs dus in de huur verrekend worden. Bij een ho- fere grondprijs dan de genoemde, wil e Z.N.B.H.C. trachten om door erf pacht toch tot hetzelfde resultaat te komen. Bij de huizen komt een kleine bergruimte. De directie sprak overigens als haar verwachting uit, dat bij een opzet voor de bouw van 200 wonin gen slechts 100 werkbare dagen nodig zijn met gemiddeld 4,6 arbeider per woning. Niet alleen in Nederland, maar ook in het buitenland België, Duitsland en Frankrijk bestaat reeds thans belangstelling voor dit systeem van woningbouw. Men wil uitsluitend in de „vrije sector" bouwen en zoekt daarom contact met gemeenten om over bouwgrond te kunnen beschik ken. Reeds hebben vele gemeentebe sturen te kennen gegeven interesse te hebben. VANDAAG Middelburg Kunstmuseum: Expositie schilderijen „Van luminisme tot ku bisme" 10-12, 14-17 u.-, Kunstzaal Van Benthem en Jutting: Expositie schilde rijen Zeeuwse kunstenaarskring „Pré lude", 9-18 u.; Electro: „Aasgieren van Texas". (14 jr.), 19 en 21.15 uur; Techn. school: Tentoonstelling tekenwerk avondsch. voor nijverh. onderwijs, 19—21 uur. Vlisslngen Alhambra: Anna (14 jr.) 19 en 21 uur: Luxor: Terreur in Parijs (18 jr.) 20 uur; Strandhotel: Modeshow, 20 uur; Stedelijk museum: Tentoon stelling reprodukties Chinese kunst. Goes - Grand Theater: Anna (14 Jr.), 20 uur; Korenbeurs: Voorlichtings avond Milva, 20 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 2