KA PPlë „HARMONIE EN FANFARE" HIELD CONCOURS IN KAPELLE WALCHEREN ACHILLES" GAF TWEETAL GESLAAGDE UITVOERINGEN KREDIET VOOR HET TIJDELIJK HERSTEL NOODWONINGEN en de prentbriefschatkaarten ETHER MAANDAG 26 MAART 1956 RRQVINGlALE ZEEUWSE COURANT 1 SOLISTEN STREDEN OM DE EER Talrijke eerste prijzen De Bond van Harmonie en Fanfare verenigingen in Zeeland heeft met het solistenconcours, dat jaarlijks wordt georganiseerd, nog niet aan belang stelling ingeboet. Dit bleek zaterdag middag overduidelijk, toen een veer tigtal muzikanten de zaal van hotel „De Zwaan" te Kapelle betrad, om elkaar zowel in solo als duo-partijen, in onderscheiden afdelingen te bekam pen. Hoewel de publieke belangstelling voor dergelijke concoursscn nooit overweldigend genoemd mag worden, waren er op deze dag zowel 's mid dags als 's avonds toch weer talrijke hoorders gekomen om te kunnen ge nieten van dit 'jaarlijkse muzikale festijn. Vooral na de pauze en in de hoogste afdelingen werden zeer goede par tijen ten beste gegeven. Er werden tal rijke eerste prijzen behaald, waarvan verschillende met lof.- Een bijzondere vermelding is zeker op zijn plaats voor de 53-jarige J. Oudeman uit Wemel- dinge, die na een 41-jarige muzikan- tenloopbaar in de muziekvereniging O.K.K. te Wemeldinge dit jaar voor de eerste keer aan het concours deel nam en zelfs een puntental van 66 wist te behalen, waarvoor hem een eerste prijs kon worden toegekend. De voorzitter van de Bond, de heer J. Burger F2n. te Wemeldinge, die het concours pas anderhalf uur na de of ficieel vastgestelde tijd kon openen, omdat het jurylid de heer P. van Me yer uit Rotterdam een treinaanslui- ting had gemist, zeide het een bijzon dere voldoening te vinden, dat het so listenconcours dit jaar weer een zo groot aantal deelnemers omvatte. Een woord van dank richtte hij voorts aan het adres van de organiserende mu ziekvereniging „Ons Genoegen" te Ka pelle, die beide dagen als gastvrouw optrad. Opgemerkt zij voorts nog, dat onder de talrijke aanwezigen ook de heer H. Stam, directeur aan de Zeeuwse Mu ziekschool blijk van belangstelling gaf.. De uitslagen van de eerste dag, waarvoor een puntentelling gold van een 3e prijs met minstens 48 punten, een 2e prijs met minstens 56 punten, een le prijs minstens 64 punten, een le prijs met lof met minséens 72 punten en een eerste prijs met onderscheiding met minstens en tevens maximaal te bereiken aantal van 80 punten zijn: Derde afdeling solisten: Ant. Meyaard, bugel, O.K.K. Wemeldinge, met Noc turne, 62 pnt. 2e pr.'; P. A. Gijssel, bu gel, O.K.K. Wemeldinge met Bless this House, 62 pnt. 2e pr.Jac. Dage vos, bugel, O.K.K. Wemeldinge, met Maitre Pathelin, 65 pnt. le pr.; P. Wil- leboordse,- trombone, Cresendo, Oost- kapelle, met Londonderry Air, 59 pnt, 2e pr.; D. Pauwelse, bugel, O.K.K., Westkapelle, met Moonlight Serenade, 60 pnt., 2e pr.P. Slabber, bugel, O.K. K.. Westkapelle, met Jeanne with the light hair, 57 pnt.; 2e pr. H. Abraham- se, bes clarinet, E.M.M., Kortgene, met Gratias, 48 pnt., 3e pr.; G. Boot, i. ari- ton, E.M.M., Kortgene, met Evening Song, 52 pnt., 3e pr.Adr. Clement, Cor, Wilhelmina, Colijnsplaat, met Valse Lente, 60 pnt., 2e pr.M. de Korte, bes clarinet, E.M.M., Kortgene, met Gratias, 48 pnt., 3e pr.; Abr. Lam- se, bariton, Wilhelmina, Colijnsplaat, met Evening Song, 54 pnt. 3e pr. Tweede afdeling solisten: M. Kra mer, bes clarinet, E.M.M., Kortgene, met 4e solo de concert, 55- pnt., 3e pr.; Fr. Jobse, bugel, Crescendo, Oostkapelle, met Concertino no. 2, 57 pnt. 2e pr.; Abr. Koster, piston, Wilhelmina, Colijnsplaat, met Boc caccio, 55 pnt., 3e pr.; J. Korsuize, tenor saxofoon, Wilhelmina, Colijns plaat, met La Rêve de Saba, 56 pnt., 2e pr.; C. Joziasse, alt, Crescendo, Oostkapelle, met Concertino no. 5, 51 pnt., 3e pr.; W. Begthel, bariton, Ons Genoegen, Kamperland, met Long, long ago, 61 pnt. 2e pr.; C. Moerman, bugel, E.M.M., Kortgene, met Home, sweet home, 66 pnt, le pr.; A. Korsuize, tuba, E.M.M., Kort- fene, met Maitre Pathelon, 54 pnt., e pr. Tweede afdeling duetten: P. Min- derhoud, tenor saxfoon en J. Cij- souw, alt saxofoon, O.K.K., Westka pelle, met Dancing Moonbeams, 61 pnt., 2e pr.; H. Oudeman, piston en Th. Oudeman, piston, O.K.K., We meldinge, met La Golondrina. 67 pnt., le pr.; D. Pouwclse, bugel en P. Willeboordse, bugel, O.K.K., Westkapelle, met Concert-Duo, 61 pnt., 2e pr. Eerste afdeling solisten: A. Mullié, bariton, Ons Genoegen, Kamper land, met Sehnsucht, 69 pnt., le pr.; J. Huiszoon, bugel. Ons Genoegen, Kamperland, met The Ash Grove, 70 pnt., le pr.; J. Zuidwegt, trombone, O.K.K., Wemeldinge, met Romanse, 58 pnt, 2e pr.; C. Meyaard, bugel, O. K.K., Wemeldinge, met Silver' Threads, 64 pnt., le pr.; P. Minder- houd, tenor saxofoon, O.K.K., West kapelle, met Cavatine en Polacca „Armin", 65 pnt., le pr.; P. Mol, tu ba, Excelsior, 's Heer-Arendskerke, met Sehnsucht, 73 pnt. le pr. met lof; M. de Leeuw, bugel, O.K.K., We meldinge, Willem Teil, 65 pnt. le pr.; H. Michels, bugel, Excelsior, 's-Heer- Arendskerke, met Prelude et Alle gro, 65 pnt, le pr.; J. Oudeman, bu gel. O.KK.. Wemeldinge, met The Return, 66 pnt., le pr. Ferste afdeling duetten: P. J. Scheffers, piston en H. de Rij ke, tuba. O.K.K.,, Wemeldinge, met La Norma, 68 pnt., le pr. Afdeling uitmuntendheid Solisten: Th. Oudeman, piston, O.K.K., We meldinge, met Angelia aria „Le Domi no Noir, 68 pnt., le pr.P. J. Schef fers, piston, O.K.K.. Wemeldinge, met Air Varié, 71 pnt. le pr. Ziekentelefoon De opbrengst van het sinds janua ri in de Nederlands Hervormde Kerk van Zierikzee in werking zijnde ver jaardagsfonds. zal worden aange wend voor de aanleg van een zieken telefoon. Aan bedlegerigen zal dus via een P.T.T. leiding een mogelijk heid geboden worden de eigen kerk dienst te beluisteren. Erc-afdeling solisten: J. Welleman, bariton, E.M.M., Kort gene, met The Beautiful American, 74 pnt., le pr. met lof; A. Welleman, tu ba, E.M.M., Kortgene, met Variations Brillantes, 73 pnt., le pr. met lof. Hoogste ere-afdeling solisten C. M. Wiskerke. Bes-bas, Excelsior, 's-Heer-Arendskerke, met Le belle Americain, 72 pnt., le pr. met lof; W. Dingemanse, klarinet, E.M.M., Kort gene, met Carnaval de Venice, 70 pnt., le pr. Zaterdag 31 maart des middags om kwart voor twee zal het laatste ge deelte van het solistenconcours plaats vinden. Na afloop zullen dan ook de diverse beschikbaar gestelde medail les, alsmede de wisselbeker worden uitgereikt. Ledenvergadering Algem. Ned. Metaalbedrijfsbond Uitkering van 3 procent er door Zaterdagmiddag werd in het Con certgebouw te Vlissingen een kader en ledenvergadering gehouden van de Algemene Nederlandse Metaal Bedrijfsbond, district Zeeland. De voorzitter van het district, de heer J. van Wagtendonlc, besprak uitvoe rig de wijzigingen in de collectieve arbeidsovereenkomst. Vooral de toe slag op overwerk in ploegendienst en de uitkering bij ziekte en ongeval had de belangstelling van de aanwe zigen en was oorzaak van enige dis cussie. Wat het laatste betreft: het aantal wachtdagen wordt tot één beperkt en daarna zal in principe het nettoloon worden uitbetaald. Na de bespreking van de secundaire ar beidsvoorwaarden gaf de heer Van Wagtendonk een uiteenzetting over de moeilijkheden in de Stichting van de Arbeid bij de besprekingen over een loonsverhoging. Hij deelde mee, dat de 3% uitkering ineens er voor de metaalbewerkers door was. Aan het eind van de middag machtigde de vergadering de Bondsraad om de c.a.o. af te sluiten. Middelburg „Dwars door Afrika" Onder auspiciën van de personeels, verenigingen van de Belastingdiénst op Walcheren en de Raad van Arbeid hield de heer Junius Ingerman in de sociëteit „De Vergenoeging" te Mid delburg een lezing met lichtbeelden over zijn exploratietochten dwars door het Afrikaanse werelddeel. De heer A. K, Louws sprak een openingswoord, waarna ae heer Ju- mus Ingerman op interssante en te gelijkertijd ook vaak humoristische wijze vertelde van zijn duizend en één belevenissen temidden van inboorlin- Sen en wilde dieren in donker Afrika. het begin van zijn betoog ging spreker uitvoerig in op het neger- vraagstuk en brak daarbij' een Fans voor de neger, die naar zy'n mening als men volkomen gelijkwaardig aan de blanke is. Ook de Mau Mau en de proble men in Zuid-Afrika belichtte spreker op de hem eigen wijze. De heer Junius ingerman liet even eens met behulp van grammofoonpla ten de geluiden van het oerwoud ho ren en gaf hierby tekst en uitleg. Tot slot vertoonde spreker een goed gekozen aantal lichtbeelden over land, volk, flora en fauna van deze uitgestrekte gebieden. De beide per soneelsverenigingen kunnen op een goed bezochte en zeer zeker geslaag de avond terugzien. Wijkavond Hervormde gemeente Wijkgemeente IV van de Hervorm de gemeente van Middelburg hield in de Bogardzaal een wijkavond. De heer H. J. Ikkink, directeur van de coöperatieve landbouwvereniging „Eiland Walcheren" vertoonde kleu rendia's van een reis naar Italië. Het getoonde en de toelichting van de heer Ikkink bij de foto's vielen zeer in de smaak van de aanwezigen. De avond, die werd afgewisseld door ge meenschappelijke zang, stond onder leiding van de wykpredikant. ds. F. Don. Vlissingen Onderzoek naar aantal bouwvakarbeiders. Schriftelijke vragen in Vlissingse gemeenteraad In de rondvraag van de Vlissingse gemeenteraad werden in dc eerste plaats enkele schriftelijke vragen van de heren J. Marijs (a.r.) en E. G. Vader (k.v.p.) aan de orde gesteld. De heer Marys had het college ge vraagd, of er reeds een onderzoek was ingesteld naar het aantal be schikbare bouwvakarbeiders in Vlis singen. Op het bevestigend antwoord van de voorzitter, burgemeester mr. B. Kolff, vroeg de heer Marys wat hiervan de resultaten waren. Deze waren volgens liet antwoord van B. en W. gunstig. De juiste cijfers had de voorzitter niet tot zijn beschik king, maar het totaal voor Walcheren bedroeg ongeveer 880 te bouwen wo ningen per jaar, waarvan een groot deel van rekening van Vlissingen zou komen. Teleurstellend was voor de heer Marijs het antwoord dat hij kreeg op de vraag, of er ook een mogelijkheid bestond, dat in de tc "komst bouwvo lume 2al worden toegewezen aan de woningbouwverenigingen. Mr. Kolff zei hier over, dat ae bouw van halve- premiewonïngen voorrang heeft, maar dat misschien nog een uitweg kan worden gevonden voor de 24 wo ningen, die de vereniging aan de Van Disnoeckstraat wil bouwen, maar waarover moeilijkheden zijn gerezen in verband met de curvepriis. Op een vraag van hetzelfde raads lid over de helikopterlijn via Vlissin gen, antwoordde de voorzitter, dat de dienst niet is opgenomen in de nieuwe zomerdienstregéling van de „Sabe na". Er worden onderhandelingen ge voerd, maar daarover kunnen nog mededelingen worden gedaan. Wel staat vast, dat het Rotterdamse He likoptersyndicaat geen subsidie zal verlenen. Ten slotte deelde de heer Kolff mee, dat het overleg met Mid delburg over het inrichten van een he likopterhaven in vergevorderd sta dium is. Het ligt in de bedoeling, dat Middelburg en Vlissingen ieaer de helft van het terrein in het bezit zul len hebben. De heer Vader kreeg op zijn schrif. teliike vragen ten antwoord, dat voor de bouw van het nieuwe' gemeente huis nog niet de vereiste goedkeuring ontvangen is, dat de raming voor de bouwkosten nog niet is opgemaakt en dat de mogelijkheid voor het verkrij gen van bouwvolume voor dit project ^edelyk geacht wordt. De vraag of reeds iets bekend was over het aan brengen van voorzieningen aan de boulevards in verband met de veilig heid werd ontkennend beantwoord. Tenslotte was er van dit raadslid eén vraag over de te brengen voorzie ningen aan de buitenhaven, waarover op de rijksbegroting een bedrag van 500.000 is uitgetrokken. Nieuw- en Sint Joosland Ouderavond chr. school Onder voorzitterschap van de heer A. de Jager hield de chr. school in Nieuwland haar ouderavond. Nadat de vele aanwezigen het werk van hun kinderen hadden bekeken en zich op de hoogte hadden gesteld van hun vorderingen, opende de voorzitter op de gebruikelijke wijze deze jaarlijkse bijeenkomst. Daarna hield de heer J. A. van Bennekom, inspecteur van C. N.S. een boeiend betoog over het hoofdvak op de chr. scholen, n.l. Brj- belse geschiedenis. Na de pauze be lichtte de heer H. J. Boom, hoofd der school, enkele interne schoolaangele- genheden. Er zijn 16 nieuwe leerlingen aan gegeven. zodat de school per 1 april 105 leerlingen zal tellen. Hij wees op het euvel der te grote klassen, waar- ZEEUWSCH-VLAANDEREN Aardenburg Postduivenvluchten in Zeeuwsch-VIaanderen Voor de kring west afdeling Zeeuwsch- VIaanderen van de Z.N.B. van postduiven- houders werd het leervluchtprogromma 1956 opgesteld. Voor oude duiven werden 4 ronden vastgesteld: le ronde: 8 april Eede, 10 april Knesselaere, 12 april Ardooide, 15 april Moescroen; 2e ronde: 17 april Eede, 19 april Knes selaere, 24 april Ardooie en 26 april Moes- croen; 3e rondé: 27 april Knesselaere; 2 mei Ardooie en 4 mei Moesereen; 4e ronde: 5 Juni Ardooie en 10 Juni Moescroen. Ook voor jonge duiven werden 4 ron den vastgesteld: le ronde: 6 juni Eede; 8 juni Knesselaere; 12 juni Ardooie: 17 Juni Moescroen: 2e ronde: 15 juni Eede; 19 juni Knesse laere; 22 juni Ardooie, 27 juni Moescroen; 3e ronde: 3 juli Eede, 6 juli Knesselaere; 10 juli Ardooie, 15 juli Moescroen; 4e ronde: 7 aug. Knesselaere, 9 aug. Ar dooie en 14 aug. Moescroen. Verder werden de volgende prijsvlueh- ten vastgesteld: 9 september prijsvlucht uit Quievrain; 16 september prijsvlucht uit Quievrain en 23 september prijsvlucht uit Moescroen. Al§ kermisvluchten werden vastgesteld: 29 april Arras, Zuldzande, 6 mei Breteull, Sint-Kruis, 10 mei Arras Sasput, 13 mei Breteuil Groede, 20 mei Dourdan IJzendlj- ke, 27 mei Breteull Biervliet en 8 juni Bre teuil Breslcens. De derbyvlueht vanuit Dourdan voor de kring west werd vastgesteld op 12 aug. Biljarters bijeen De Aardenburgse biljartclub hield in hotel „De Roode Leeuw" haar jaarver gadering. Na het officiële gedeelte werd een biljartwedstrijd en een kaartwedslrijd gehouden. De eerste prijswinnaars van de biljartwedstrijd waren: X G. de Rijck en W. Gijs; 2 J. Cambier en J. Beun; 3 A. Bonte en I. de Briiijne; 4 W. de Rijcke en A. Kegel: 5 P. de Vriend en P. Lippens. De eerste prijswinnaars van de kaart- wedstrijd waren: 1 H. Lampo en A. Ver- meire; 2 R. de Wispelaere en E. de Neve; 3 G. de Rijok eri'W. Gijs; 4 E. Cuelenaere en J. de Rijcke: 5 P. de Vriend en P. Lip pens. Rioleringswerkzaamheden Deze week is men begonnen met de aan leg van de riolering in hét uitbreidings plan te Aardenburg aan de Burchtstraat waarna een gedeelte, van het wegdek zal worden gelegd, zodat de aldaar in aan bouw zijnde woningen binnen afzienbare tijd bewoonbaar zullen zijn. door het individu in de ren dreigt te gaan. Ook onderstreep te hy de noodzaak van oefen- en speelruimte en hij hoopte, dat de ge meente nog eens een gymnastieklo kaal rijk zou worden. De heer Van der Sluijs sprak ten slotte over rapportcijfers. Daar elk kind eigen gaven en talenten heeft gekregqp, zjjn alléén cijfers op de rapporten wel eens misleidend. Hij toonde zich voorstander van een na dere omschrijving, waardoor aanleg en ook karaktereigenschappen beter gewaardeerd kunnen worden. Turnen op goed peil De Middelburgse gymnastiekver eniging „Achilles" heeft weer haar jaarlijks turnfeest gegeven. Twee maal, vrijdag- en zaterdagavond werd in het Schuttershof voor een talrijk publiek, een gymnastiekprogramma geboden, dat op een goed en verant woord peil stond. De eerste avond kwam de Achilles"-jeugd aan bod, terwijl zaterdag de oudere leden voor het voetlicht traden. Beide avonden werden op de bekende pittige wijze geopend door de Signaalafdeling ón der leiding van Jan de Graaf. De^ heer De Graaf en zijn mannen presenteerden daarbij enkele marsen, die de leider van de band samenstel de. Het waren „Achba", gecompo neerd ter gelegenheid van'de nieuwe uniformen in 1955, „Fanfare", een be werking van een fanfaremotief en „The Bagpiper", naar een doedelzak melodie geschreven. Het korps legde daarmee veel eer in. De voorzitter, de heer K. de Vriès, verwelkomde vrijdag een talryk ouderpubliek. Hij sprak ook een woord van dank aan het adres van leidsters en leider, die als steeds on der aanvoering van de heer J. A. Bal hun krachten voor deze uitvoering hadden gegeven. Daarna begon het turnprogramma zich on vlotte wijze te „ontrollen". Het bleek, dat de jon gens en meisjes, ook in het afgelopen jaar weer de nodige nieuwe nummers onder de knie hebben gekregen. En zij wisten daarvan over het algemeen een kundige uitvoering te geven waarbij de afwerking vaak te loven viel. Een bijzondere vermelding verdie nen de humoristische oefening van één der meisjesklassen, omdat zij een grappige noot vormde en de figuur oefening, waarin een groepje jon gens voor een originele uitvoering zorgde. Maar ook de overige nummers ook thans weer door bekende melo dieën begeleid verdienen waarde ring. Het publiek dankte dan ook menigmaal met luid applaus. Na de pauze werd al deze ernst overboord gegooid en bood de goochelaar Mystic Marco, achter wie zich de Middel burger A. R. Marquinie verschuilt, een afwisselend programma van „goochel- en mentale toeren", dat vaak grote verbazing vgrwekte en zeer geslaagd mocht heten. ZATERDAG Ook zaterdagavond sprak de heer De Vries een openingswoord. Hij deel de daarin mee, dat het ledental van „Achilles" tot 350 is gestegen. Het zou echter hoger moeten zijn: voor namelijk by de dames en heren heeft GEMEENTERAAD VLISSINGEN Een belangrijk punt' van discus sie vormde vrijdagmiddag in de Vlis singse gemeenteraad een voorstel van B. en W. om het college een krediet van 3000 te verlenen voor verbete ringen aan 50 noodwoningen in het Havendorp. De totale kosten zullen f 30.000 bedragen, maar 90 procent hiervan komt voor rekening van het rijk. Het krediet werd tenslotte ver leend, doch met de aantekening, dat de heer J. Marijs (a.r.) tegen was. De heer Marijs achtte het niet verant woord de 'mensen nog 5 jaar in deze huizen, die oorspronkelijk voor 5 jaar waren gezet, maar nu al 10 jaar staan, te laten wonen. Hij drong er met kiem op aan, dat dc woninkjes zouden worden afgebroken en dat po gingen zouden worden gedaan om vervangend volume te verkrygen. Ook de heer H. B. J. Knoop (v.v.d.) vond het hoog tijd worden, dat Vlis singen van zijn noodwoningen af komt, maar gaf er toch de voorkeur aan, dat eerst die in de stad zelf wor den opgeruimd. De heer D. Romjjn (p.v.d.a.) meende, dat men voor rond 600 per woning alleen maar lap middelen kan toepassen en wilde ae mogelijkheid proberen om bouwvolu me te krijgen. Wethouder J. Post be toogde echter, dat dit niet zou mee vallen, want er zitten nog veel plaat sen met noodwoningen en wanneer Vlissingen ze mag vervangen komen die anderen ook. Er zijn zo zei hij in Vlissingen trouwens nog slech tere woningen, die eerst moeten wor den vervangen. Ook hn had in voor komend geval liever in de eerste plaats vervangend volume voor de noodwoningen in de stad. Een voorstel om van de polder Wal cheren wederom voor de tijd van 6 jaren de dijken om de Spuiboezem te pachten, werd aangenomen. Ir. J. H. Krietemeyer fa.r.) vestigde nog de aandacht op de onreinheid aan de onderzijde van deze dijken en de heer J. P. Ventevogel (c.h.) vroeg, of de raad bij nota kan worden ingelicht Burgerlijke Stand. TERNEUZEN. Bevallen: M. J. de Schepper-De Pau, z.: A. M. O. Mahu-Van Liere, z.; T. B. Schee- le-Rottier, d.; C. F. Bliek-Van Driel, d.; H. Jansen-BuUze. 2 d.; M. L. van Veen- D'hert, 2 z.; M. Th. Schuttenbelt-Stam- snijder, z. Ondertrouwd: M. Riemens, 31 j. en E. Haak, 31 j.; G. C. Meeusen, 20 j. ea A. J. van Aalst. 21 J.; F. J. Stoffels, 33 j. en C. E. Dees, 21 j.; W. Verburg, 23 j. en M. E. Lauret, 24 j.; R. A. M. Baert, 24 j. en G. L. H. van Paemel, 22 J. Getrouwd: A. J. Balnikker, 38 j. en A. Kielen, 35 j.; H. J. Jansen, 23 j. en J. M. Bakker, 20 j.; L. J. Flerloos, 23 j. en J. M. de Bree, 23. j. Overleden: A. J. P. Pleters, 1 J.; S. Dees, 77 j., geh.' gew. met C. H. H. Wisse; J. C. Platteeuw, 80 j., geh. gew. met P. van Dix- hoorn; P Hamelink, 74 J., geh. gew. met J. M. Hangoor; P. van Dixhoorn, 73. J.; L. Thomas, 88 j„ geh. gew. met V. de Vos; C. P. Buijtler, 57 j.; B. N. van Dijke, 74 j., e. v. S. Leunis. de vereniging te weinig krachten. Spreker dankte de heer Bal en het overige leidend personeel voor hun werkzaamheden en overhandigde eerstgenoemde een attentie. Ook de heren Jan de Graaf, instructeur-lei der van de Siganalafdeling mocht een aandenken in ontvangst nemen even- de heer P. Kooman, tot voor kort „voogd" van de Signaalafdeling. Daarop presenteerden de oudere le den van „Achilles" hun programma, dat vlot werd afgewerkt. Naast de bekende „klassieke" nummers waren voor de pauze o.a. een humoristische oefening, een figuuroefening en een vrije oefening met dansmotieven te zien achtereenvolgens gebracht door meisjes, jongens en dames. Het was een drietal aantrekkelijke onderdelen dat opviel qua uitvoering. Maar ook de andere nummers kregen een góe de verzorging, waarbij een voldoende afwerking viel te constateren. Na de pauze werden o.a. uitsteken de klassikaal brug geboden door een groep meisjes, een knotsoefening door dames, brug en ringen door de heren-junioren. De meisjes traden voor het voetlicht met een lenigheids- oefening. Ook op deze avond hebben de turnsters en turners getoond, dat zij hun sport met ambitie beoefenen en onder deskundige leiding goede resultaten kunnen bereiken. Hét pu bliek had er dan ook alle waardering voor. Tot slot van de avönd was er een gezellig bal. HOOG EN LAAG WATER Ü.+N.A.P. U.+N.A.P. 27 maart Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge 2.09 2.41 3.24 3.50 4.05 2.30 2.44 2.50 1.40 1.67 15.05 15.59 16.20 16.29 2.52 2.61 1.54 1.83 9.58 9.16 9.38 2.42 2.53 2.72 20.55 21.28 22.05 21.24 21.56 2.18 2.29 2.48 1.61 1.87 49. Toen hij niet per trein naar, Sapato kon reizen, had de stuurman van de "Kraker vlug een taxi geno men en nu zat hij te schreeuwen tegen een sla perige chauffeur, die lang niet snel genoeg reed naar zijn zin. „Vooruit toch man! Vlug ger! Zet een extra zeil bijl Ik heb haast! Vooruit toch, luie landrot!" „Die vreemdelingen toch.." bromde de chauffeur loom, „altijd haast! Altijd Jakke ren. En dan nog wel op een uur, dat ieder fatsoenlijk mens een middagdutje doet Schreeuw niet zo, signor!" Dan was de stemming op de locomotief heel wat be ter. Zelfs de Maat begon wat vrolijker te kijken, nu zij al een poosje ongehin derd over de rails raasden zonder dat er zich moeilijk- leden hadden voorgedaan. „zo'n locomotief ls nog zo kwaad niet, wat?" zei Kappïe „Het haalt wel niet bij een schuit, maar als we ons toch op een landrottenmanier moeten voort bewegen, gaat het zo nog het beste. Je geeft maar stoom en volgt de rails, dan kun je niet verdwalen." X£aar dit was wel wat al te optimistisch gedacht. „Stop, Kappie!" riep de Maat opeens, „een kruis punt!" Onder luid remgeknars bracht Kappie het ge vaarte tot stilstand en stapte uit. „Deksels", zei hij, naar de vele spoorbanen turend, die verschillende kanten uitgingen, „wat is nou de baan naar Sapato?" „Daar staat een boer", merkte de Maat op, „laten we die eens de weg vragen". hoe het staat met de eventuele dem ping van de Sulboezem. Deze nota werd toegezegd. Tot tijdelijk leraar aan de avond school voor nijverheidsonderwijs wer den benoemd voor de tijd van I okto ber 1955 tot en met 30 september '56 de heren A. W. van Bonen, W. Bri- zee, A. A. Daamen, C. J. Janse, C. A. Kamermans, J. de Munck, A. Swell- nen, J. Hulleman, A. W. de Vries, M. den Exter, I. Bakker, J. W. G. Leef-" hin^, J. Dekker, J. Looise en N. J. De heör J. W. G. Leeflang werd be noemd tot leraar in de vakken Ne derlandse taal en maatschappijleer aan deze school. Tot onderwijzer aan de openbare Bonedijkeschool werd benoemd de heer L. A. Verhulst en tot onderwijzer aan de openbare Vin cent van- Gotrhschool de heer M. J. Wondergem. In de commissie van toezicht op het nijverheidsonderwijs voor jongens werd tenslotte als lid herbenoemd de heer W. F. Chris- tiaansen. De heer H. van Rooflen (c.h.) zei in de rondvraag het te betreuren, dat B. en W. nog steeds niets kun nen meedelen over de oeververde digingsplannen. He vroeg het col lege er de aandacht van de betrok ken autoriteiten op te vestigen, dat het betrachten van spoed nier een dringende eis is. De voorzitter zei over dit onderwerp, dat rijks waterstaat onderscheid maakt tussen de Boulevard De Ruyter en de Boulevard Bankert. Naar ver wacht mag worden zal men deze zomer voorzieningen aanbrengen tegen het overslaan van het water op de Boulevard De Ruyter. De heren J. Koops en J. van Wag tendonk (beiden p.v.d.a.) drongen aan op een snelle behandeling van de wij ziging van het ambtenarenreglement in verband met de positie van de ge huwde ambtenares. Wethouder W. Poppe deelde mee, dat dit eerst in de commissie voor georganiseerd over leg moet worden besproken en pas daarna in de raad kan komen. Ove rigens zag hij de noodzaak van een spoedbehandeling niet in, omdat het hier een volkomen administratieve wijziging betreft en in Vlissingen zich op dit punt nog geen vraagstukken voordoen. Beide vragenstellers wezen op de principiële betekenis en dron gen nogmaals op spoed aan. Voorts werd nog gesproken over de eventueel weer in te voeren school- melkvoorziening en de stand van de elannen voor openbare kleuterscholen, i het plan Bonedfjke en in de Oude Stad. KERKNIEUWS Ds. J. M. van der Linde promoveerde Ds. J. M. van der Linde, algemeen secretaris van het Zeister zendings genootschap, is vorige week aan de rijksuniversiteit te Utrecht gepromo veerd tot doctor in de godgeleerdheid. Toen de promotor, prof. dr. J. C. Hoekendyk, dr. Van der Linde geluk wenste met het behalen van zijn graad, merkte hy op, dat nu sinds 1943 drie broers Van der Linde tot doctor in de theologie gepromoveerd In 1943 was dat dr. S. van der Lin de, herv. predikant te Loenen aan de Vecht en lector aan de rijksuniversi teit te Utrecht. In 1947 promoveerde dr. H. van der Linde, hervormd predikant te Middel burg en bekend door zyn arbeid voor de oecumene, op een proefschrift over Rome en de Una Sancta Als parenymfen fungeerden dr. H. van der Linde te Middelburg en de Surinaamse arts dr. O. Th. Polanen. De belangstelling voor de plechtig heid was zo groot, dat een aantal van de belangstellenden geen plaats meer kon vinden in de stampvolle senaats zaal. HIT DE DINSDAG 27 MAART. 7.08 HILVERSUM I. 492 m 746 kc/S. AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO". 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 Voor de huisvrouw. 9.15 Gram. 9.35 Water standen. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Gram. 11.30 Tenor en piano. 11.50 Gram. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinbouwmeded. 12.35 Zang en piano. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Dansmuz. 13.55 Koersen. 14.00 Gram. 14.40 Schoolradio. 15.00 Voor de vrouw. 15.30 Pianorecital. 16.00 Gram. 16.30 Voor de jeugd. 17.20 De dierenwe reld en wij, caus. 17.30 Jazzmuz. 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.30 R.V.U.: Dr. P. Gla- zema: Prehistorische rotstekeningen in Spanje. Eerste lezing: De grotten van het Noorden. 19.00 Voor de kinderen. 19.05 Pa ris vous parle. 19.10 Amateurprogr. 19.45 Filmpraatje. 20.00 Nws. 20.05 Die lustige Witwe, operette. 21.10 De Antwoordman. 21.25 Lichte muz. en vomdr. 21.45 Lichte muz. 22.30 Mannenkoor, bariton en klein ork. 22.55 Ik geloof, dat. caus. 23.00 Nws. 23.15 Act. 23.30—24.00 Gram. HILVERSUM n. 298 m 1007 kc/«. 7^0 24.00 KRO. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.45 Morgen gebed en liturg, kal. 8.00 Nws.- en weer- ber. 8.15 Gram. 9.00 Voor de vrouw. 9.40 „Lichtbaken", caus. 10.00 Voor de kleu ters. 10.15 Gram. 10.30 Franse chansons. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Schoolradio. 11.50 Als de ziele luistert, caus. 12.00 Ange lus. 12.03 Gram. 12.15 Voor boeren en tuin ders. 12.30 Land- en tuinbouwmeded. 12.33 Hammondorgelspel. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws. en kath. nws. 13.20 Amus. muz. 13.45 Gram. 14.00 Omr. ork. en soliste. 14.40 Gram. 15.30 Idem. 15.45 Voor de vrouw op het platteland. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de Jeugd. 17.15 Idem. 17.40 Koersen 17.45 Regerlngsultz.: Rijks delen overzee: J. J. van der Laan: Kroniek van overzee. 18.00 „Dit is leven", cause rie. 18.15 Gram. 18.20 Sportpraatje. 18.30 Metropole ork. en solist. 19.00 Nws. 19.10 Uit het Boek der Boeken. 19.20 Gram. 19.45 Act. 20.00 Zesde Lijdensmeditatie. 21.00 Omr. ork., koor en sol. 22.30 „Om de toe komst van Nederland", klankb. 22.50 Gr. 22.35 Schaken. 23.00 Nws. 23.15—24.00 Gram.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 7