Algemene ouderdomswet zonder hoofdelijke stemming aanvaard Amsterdam mag bouwarbeiders huizen bieden maar geen geld KLANKBORD KAMER BESPRAK REGELING EUROPESE ATOOMENERGIE GOEDE GANG VAN ZAKEN BIJ ,HET NED. TREKPAARD" ZATERDAG 24 MAART 1956 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Z SUCCES VOOR MINISTER SUURHOFF Amendement-Van Leeuwen verworpen (Van onze parlementaire redacteur) De Tweede Kamer heeft vrijdagmiddag een uiterst belangrijke be slissing genomen. Ze keurde namelijk het wetsontwerp op de algemene ouderdomsverzekering goed zonder hoofdelijke stemming. Alleen de beide leden van de Staatkundig Gereformeerde partij, ds. Zandt en ir. Van Dis, kregen aantekening, dat zij tegen het ontwerp waren. Voor de eindstemming moest nog het lot van enkele amendementen bepaald worden. Eerst was aan de orde een amendement van de heer Van Leeuwen (v.v.d.) om reeds ingegane pensioenen in ieder geval van de aanpassing, dat is van korting omdat ouderdomspensioen krachtens de algemene ouderdomswet "genoten wordt, uit te sluiten. Enkele leden legden korte verkla ringen af. De heer Zandt (s.g.p.) deelde mee er voor te zijn. De heer Schouten (a.r.) zelde, dat het opne men van beperkingen van de aanpas sing aanbeveling verdiende en dat aan een aantal leden van zijn fractie voor en een aantal leden tegen het aanpassingsartikel 61, waarop het amendement Van Leeuwen betrek king had, zou stemmen. De heer Tï- lanus (c.h.) noemde het ontwerp één van de grote wetsontwerpen van na tionale betekenis, o.a. omdat de gra tificatie op het gebied van de ouder domsvoorziening er in is vastgelegd. Hij vond de propaganda voor het ont werp niet geheel gelukkig gevoerd, aangezien de gedachte is gewekt, dat ieder 1338.of 804 gehuwden en ongehuwden zal ontvangen, hoewel in het ontwerp de mogelijk heid van korting is opgenomen. De heer Tilanus wenste zyn stem niet te geven aan amendementen, die het wetsontwerp In gevaar brachten. HU zou voor de artikelen 61 en 62 stemmen. Het amendement-Van Leeuwen werd daarna verworpen met 60 tegen 24 stemmen. Voor stemden de V.V.D., de C.P.N., de S.G.P. en de A.R., behalve de heer Stapelkamp. Beperking aanpassing De Kamer nam zonder hoofdelijke stemming het amendement van de heer De Kort (k.v.p.) aan, dat tevens ondertekend was namens de P.v.cLA. Met het aanpassïngsartikel 61 ver enigde de Kamer zich vervolgens met 59 tegen 25 stemmen. Tegen waren de V.V.D.de C.P.N., de S.G.P. en de A.R„ behalve de heren Stapelkamp en Van der Zaan, benevens de heer Beernink van de C.H. Het artikel 62 nam de Kamer aan met 67 tegen 18 stemmen. Tegen wa ren de V.V.D.de C.P.N., de S.G.P. en van de A.R. de heren Roos jen en Van der Heuvel. Alvorens het wetsontwerp in zijn geheel in stemming kwam, motiveer de ds. Zandt (s.g.p.) zijn stem er te gen op grond van de volgende punten: 1. De gewetensbezwaarden moeten Gratificatie over 1955 Bekendmaking in de Staatscourant. De staatscourant van vrijdag be vat een beschikking van het college van rijksbemiddelaars, waarbij ver gunning wordt verleend om, wanneer in het onderlinge overleg tussen werkgevers of werkgeversorganisa ties enerzijds en werknemersorgani saties anderzijds in de verschillende bedrijfstakken hierover overeenstem ming is bereikt, een uitkering over 1955 toe te kennen tot een bedrag van ten hoogste 3 van het jaar loon van de betrokken werknemers. De hier bedoelde vergunning wordt verleend onder voorwaarde, dat de uitkering niet wordt doorberekend in de prijzen. Waar van deze vergunning gebruik wordt gemaakt kan in het bedrijfs- taksgewijze overleg de wijze, waarop dit zal geschieden, nader worden uit gewerkt. Het is gewenst, dat de uitkering niet ineens, doch in. enkele termijnen wordt verstrekt. De uitkering dient zoveel moge lijk vóór 1 mei a.s. of voor een in de bedrijfstak overeen te komen latere datum te geschieden. BOETE. Mevrouw Wilma Kargard in Chicago heeft besloten haar eis tot echtscheiding in te trekken, nadat haar man Russell Kargard er in toe gestemd had om een maand lang „boete" te doen. In die maand moet meneer koken, de bedden opmaken, de vaat wassen en de voorjaars schoonmaak doen. Voorts heeft hij op zich genomen om de schutting in de achtertuin te repareren en de strui ken te snoeien. Mevrouw zal al die tijd in een gemakkelijke stoel zitten toekijken en nog andere karweitjes voor Russell uitdenken. Wat er na die maand moet gebeuren, meldt de historie niet. GESLURFDE SKIëR. Op iveltce lu mineuze ideeën publiciteitschefs soms kunnen komenwordt bewezen door de heren die verantwoordelijk zijn voor de propaganda van Sun shine Springs and Gardens", een va kantie. on uitspanningsoord in Flori da Zij hebben waterskies van vier-en- een-halve nieter lengte ontworpen, waarop zij de TOO kilo wegende oli fant. van het oord over het water zul len trekken. BENIEUWD. Leon Ray Hays is na acht uur weg geweest te zyn, terug gekeerd naar de plaatselijke gevan genis van Amarillo (Texas)waar hij uitgebroken was. Hy vertelde de be wakers dat hij ontsnapt was alleen maar om te zien wat zij zouden doen. belasting betalen, volgens de algeme ne ouderdomswet zonder dat zij om gewetenswil enig voordeel van de wet trekken; 2. de S.G.P. is tegen de aan passing; 3. de wet bepaalt zich niet tot de ouden van dagen, die het pen sioen nodig hebben; 4. de wet draagt onmiskenbaar het karakter van staatssocialisme; 5. de wet erkent de staatszorg van de wieg tot het graf; 6. zij is een beletsel voor grotere uit keringen aan ouden van dagen, die daaraan behoefte hebben. De heer Wagenaar (c.p.n.) ver klaarde, dat zijn fractie voor het wetsontwerp zou stemmen, ondanks de bezwaren die zij heeft tegen de aantasting van de verkregen pen sioenen. Kortere dienstplichttijd in Duitsland? De Westduitse bondsraad heeft zich vrijdag bij de behandeling in eerste lezing van de dienstplichtwet uitgesproken voor een dienstplicht tijd van 12 maanden in plaats van 18 maanden. De senaat deed dat op voorstel van de fractie van Baden Württemberg. Daarna verenigde de Kamer zich met het wetsontwerp in zijn geheel. Hieruit vloeide voort dat nog twee wetsontwerpen moesten worden goed gekeurd. De Kamer deed het zonder discussie en zonder hoofdelijke stem ming. Die ontwerpen betroffen een wijziging van de bepalingen inzake de rijksverzekeringsbank en de afschaf fing van een verheveningsheffing, waarvan de opbrengst over het jaar 1955 geschat wordt op driehonderd miljoen gulden. Deze belastingvermindering voor de werkgever ls bedoeld als een com pensatie voor de loonsverhoging, die gegeven zal worden om de werkne mers in staat te stellen de premies voor de algemene ouderdomsvoorzie ning te betalen. Prof. Gerbrandy brengt onnodig uitstel. (Van onze parlementaire redacteur) Uitvoerig heeft de Tweede Kamer zich vrijdagmiddag bezig gehouden met de regeling van de zaak van de atoomenergie in Europa. Dit ge schiedde naar aanleiding van een gemeenschapplyke verklaring van het comité van actie voor de Vere nigde Staten van Europa, welke op 18 januari j.l. i Parijs over de be vordering van een supra-nationale regeling voor het gebruik van atoom energie in Europa is vastgesteld. De vaste commissie van buiten landse zaken uit de Kamer, die de femeenschappelijke verklaring bestu- eerd had, stelde de Kamer voor haar instemming ermede te betuigen, uit te spreken dat de aanvaarding in 't beginsel van een super-nationale ge- Grote belangstelling voor keuringswerk. In zijn jaarlijkse toespraak tot de in Den Haag gehouden algemene le denvergadering van de kon. ver. „Het Nederlandse trekpaard" zei de voorzitter, dc heer J. A. Stols uit St. Philip sland, dat de werkzaamheden van de vereniging bevredigend verlo pen. Het keuringswerk heeft goede deelneming en grote belangstelling. Hij deed een beroep op het „cen trum paardebelangen" om spoedig en met voortvarendheid een onder zoek naar veulensterfte, vrucht baarheid en juiste voeding in te stel len, aangezien zulks van groot be lang is voor de rentabiliteit van de paardenfokkerij. De beoordeling op exterieur, vruchtbaarheid, fokpresta- ties en gebruikswaarde van fokmer- mies blijkt in een lang gevoelde be hoefte te voorzien. De heer Stols noemde het verheu gend, dat de uitvoer van paarden zeer is toegenomen, waarnaast de invoer verminderde. De pryzen ste gen, hetgeen van belang is voor de rentabiliteit als voor het behoud van de fokkerij. Het aantal dekkingen daalde in 1955 met 12 percent, hetgeen een waarschuwing voor de fokkery en overheid moét zijn, aldus de heer Stols. Zelfs het verhoogde rijkssub sidie staat niet in verhouding tot de gestegen kosten. Willen we in Beneluxverband op het gebied van de paardenfokkerij mee kunnen, dan zal dit subsidie verveelvoudigd moeten worden. Even buiten Koewacht, het centrum van het Zeeuws-Vlaamse vlasgebied, wordt hard gewerkt. Binnen drie maanden zal hier een grote en mo derne fabriek verrijzen, waar uit le men meubels en tropenwoningen ge maakt zullen worden. (Zie ook het aritikel op pagina 16). (FOTO P.Z.C.) De paardenfokkerij met 220.000 paarden, waarvan 186.000 werkpaar den, is nog altijd een belangrijke factor in het bedrijf. De voorlichting beweegt zich in de goede richting, al dient deze op het gebied van ae mechanisatie van paardenwerktui- gen te worden aangevat. In de ver houding tussen de paardenstamboe ken is begrip cn toenadei'ing groei ende. De neer Stols hoopt, aat deze tot een juiste samenwerking zullen uitgroeien. De vereniging hoopt erkend te zien, dat couperen niet als dieren mishandeling wordt aangemerkt, doch als een onschuldige ingreep om de bruikbaarheid te verhogen, de waarde te vergroten en het uiter lijk te verfraaien, aldus de heer Stols. Het ledental daalde met 4 percent tot 11.163. Het aantal dekkingen liep terug van 16.624 tot 14.598, onder in vloed van mechanisatie en slacht- prijzen. Het aantal ter dekking toe gelaten hengsten werd dienovereen komstig verminderd van 263 in 1954 tot 235 in 1955. Het resultaat was 4239 ingeschreven veulens, hoewel het aantal geboorten omstreeks de 7500 moet liggen. Door centrale In ning van dekgelden zou hierover een beter overzicht mogelijk worden. Tot opvolger van de per 1 augus tus met pensioen scheidende secreta ris, de heer L. A. Bom, werd de heer C. A. C. Oomen benoemd. meenschap voor de atoomenergie niet betekent een voorkeur voor een geleidelijke, sectorsgewijze integra tie, maar dat, integendeel, bij voort during moet worden gestreefd naar de totstandkoming van een gemeen schappelijke markt, waarin deze ge meenschap dan later haar plaats zal krijgen, de regering te verzoeken haar beleid te blijven richten op de verwezenlijking -an de denkbeelden, vervat in de gemeenschappelijke verklaring en te ivorderen, dat zon der verwijl een verdrag in. overeen stemming met deze verklaring zal worden gesloten. Over aeze conclusie en over de verklaring zelf hebben de heren Blaisse (k.v.p.), Schmal (c.h.), Ger brandy (a.r.), Korthals (v.v.d.), Ruygers (p.v.d.a.), Schouten (a.r.) en Burger (p.v.d.a.) uitvoerig 't woord gevoerd. Er kwam warme instemming van de kant van de k.v.p. en de p.v.d.a., prof. Gerbrandy oefende scherpe kritiek uit. Hij vond, dat vele andere dingen in Europa, o.a. de radar zich voor spoedig uit het particuliere initiatief ontwikkeld hebben. Met de heer Kort hals had hij bedenkingen tegen de wijze, waarop de verklaring behan deld werd. Rapport-Spaak De minister van Buitenlandse Za ken mr. Beyen vestigde er de aan dacht op, dat de regeringsonderhan delingen over de atoomenergie nog niet eens begonnen zijn. Eind april wordt het rapport-Spaak over aeze zaak verwacht. Eind mei zullen de ministers bij elkaar komen om over dit rapport te spreken, niet 'om het te bespreken. Daarbij zal worden uitgemaakt of een regeringsconferentie zal worden uitgeschreven. Prof. Gerbrandy vroeg hoofdelijke stemming met het gevolg, dat pas op 10 april na het paasreees een be slissing genomen kan worden, ver moedelijk nadat andere landen zich al over de gemeenschappelijke verkla ring hebben uitgesproken. Dit uitstel was nergens voor no dig en de houding van prof. Gerbran dy was onbegrijpelijk. Machinist raakte onder walsmachine Bij werkzaamheden aan de Haak- weg te Hoek van Holland is door on opgehelderde oorzaak de 47-jarige walsmachinist C. V. uit Rotterdam onder een walsmachine geraakt. Hij was op slag dood. De staatssecretaris van het ministe rie van Onderwijs, mejuffrouw dr. A. de Waal, heeft vrijdagmiddag in Zierikze* de hernieuwde technische school „Schouwen-Duiveland" ge opend. Vanzelfsprekend maakte me juffrouw De Waal een rondgang door de school, waarbij zij onder meer vergezeld was zoals op de fo to is te zien door de heren mr. C. J. B. du Croo, voorzitter van het schoolbestuur, en Gedeputeerde A. Schout (links). (Voor verslag zie pag. 7) (FOTO P.Z.C.) Koolzaadbeleid oorzaak van vertrouwenscrisis Eerste Kamerleden koolzaad moet basisprodukt blijven. Sommige Eerst-Kamer-leden be treuren, bliikens het voorlopig ver. slag over de begroting van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening, dat de minister het koolzaad als basispro dukt heeft losgelaten. Huns inziens is er daardoor tussen de minister en een deel van de boerenstand een ern stige vertrouwenscrisis ontstaan. Zij vestigden de aandacht op de grote be tekenis van het koolzaad bij de voe ding van ons volk in de laatste 15 ja ren. De boerenstand heeft, aldus deze leden, juist ten aanzien van het kool zaad belangrijke prestaties verricht. Verscheidene leden brachten naar voren, dat er ten aanzien van de con sumptie-aardappelen stemmen op gaan ten gunste van het stellen van een garantieprijs voor deze produk- ten van 75 pet van de kostprijs. Zij zouden gaarne het oordeel van de mi nister over een zodanige in te voeren regeling vernemen. Vele leden vroegen of de minister bereid is een garantieprijs voor ba- convarkens te handhaven of voor var kens in het algemeen vast te stellen, in het geval Nederland geen „bacon- contingent" op de Engelse markt zou hebben en daar met andere landen zou moeten concurreren, terwijl wel licht door Groot-Brittannië voor ba con een invoerrecht zou worden vast gesteld. Stichting van den Arbeid Het bestuur van de Stichting van den Arbeid Is vrijdag een goed deel van de dag byeen geweest. Men ls er nog niet in geslaagd een advies aan de regering vast te stellen over de procedure, welke dient te worden ge volgd by de vryere loonpolitiek, waartoe de regering heeft besloten. MINISTERS ANTWOORDEN OP VRAGEN Er zullen niet meer dan honderd personen worden aangetrokken Onlangs heeft het Tweede-Kamerlid de heer Stapelkamp schriftelijke vragen gesteld over de aanwerving door de gemeente Amsterdam van bouwvakarbeiders uit de noordelijke provincies. Naar aanleiding hiervan heeft thans de minister van wederopbouw en volkshuisvesting, mede namens de minister van binnenlandse zaken en van sociale zaken en volksgezondheid meegedeeld, dat het bedoelde optreden van de gemeente Amsterdam niet de instemming van de minister heeft, nu de door de gemeente in uitzicht gestelde medewer king zich niet beperkt tot het beschikbaar stellen van woonruimte, doch tevens een geldelijke tegemoetkoming wordt toegezegd. Deze tegemoetkoming houdt in de eerste plaats in, dat aan de arbeider, aan wie 10 weken na de datum van zijn tewerkstelling ,.og geen woning kon worden toegewezen, door de ge meente van dat tijdstip af een ver goeding van ten hoogste 50 per week voor reis- en verblijfkosten wordt betaald tot het ogenblik, waar op toewijzing van een woning ge schiedt. Gedurende de eerste 10 we ken zal de werkgever gelijke vergoe ding betalen. Voorts neemt de ge meente de kosten van verhuizing en installatie van de betrokken bouw vakarbeider en zijn gezin voor haar rekening tot een ma.:imum van 200 vermeerderd met de reiskosten van de gezinsleden voor éénmaal. Zodra deze regeling haar ter kennis kwam, is de regering in overleg getreden met Gedeputeerde Staten van Noord- Holland en het gemeentebestuur van Amsterdam. Dit overleg heeft ertoe geleid, dat de gemeente op 12 maart j.l. heeft toegezegd, niet langer gel delijke tegemoetkomingen als boven vermeld in uitzicht te zullen stellen. Uiteraard zullen ten aanzien van de arbeiders, aan wie op basis van de fepubliceerde regeling reeds de be- oelde aanbiedingen zijn gedaan, de ze wel moeten worden nagekomen. Echter zullen niet meer dan ca 100 personen worden aangetrokken. Tegen het beschikbaar stellen van woonruimte aan bouwvakarbei ders wordt in beginsel geen be zwaar gezien, indien de desbetref fende toewijzingen passen in het kader van de bepalingen van de woonruimtewet 1947 en de daarbij behorende richtlijnen en uitvoe ringsregelingen in de betrokken gemeente. Er wordt aan herin nerd, dat ook aan andere catego rieën van werknemers wel oij voorrang woonruimte ter beschik king wordt gesteld, indien zulks verantwoord wordt geacht. Ten deze valt b.v. te denken aan arbei ders voor nieuw te vestigen in dustrieën, aan te stellen gemeen telijke functionarissen e.d. Voor het aanbieden van woonruimte heeft de minister van wederop bouw en volkshuisvesting geen bouwvolumen toegewezen. Arbeidsbureaus De bemoeiingen van de gewestelij-, ke arbeidsbureaus zijn in de eerste plaats die, welke deze bureaus in het algemeen op grond van artikel 4 van de arbeidsbemiddelingswet 1930 heb ben. Dit betekent, dat de bureaus aan zich als werkloos meldende bouw vakarbeiders inlichtingen verschaf fen omtrent aanwezige plaatsingsmo. gelijkheden, waaronder die te Am- sterdam. Blijkt voor plaatsing te Amsterdam belangstelling te be staan, dan wordt daaraan medewer king verleend. Daarnevens heeft de directie van de arbeidsvoorziening Het Wereldgebeuren. Grottengevaar Wanneer kolonel Grivas in een zaal vol mede-Cyprioten zou staan, dan zou hij niet opvallen als een bijzondere verschijning. Hij is immers even lang als de „doorsnee"- Cyprioot, heeft een rechte, militaire houding en een zwarte snor, die van dag tot dag verschilt in lengte. Alleen de wispelturige afmetingen van die snor onderscheiden hem van de rest der Cyprioten. Maar dat is slechts een verschil tussen Grivas-vandaag en Grivas-morgen. In beide gedaanten is hij een middelmatige Cyprioot, voor de buitenstaander althans. Dat die snor van dag tot dag wisselt is een ge volg van Grivas' camouflagetactiek. Hij gebruikt kunsthaar om zich zo nu en dan van gelaat te doen veranderen. En daar heeft hij zijn reden toe. Hij is immers de eigenlijke aanvoerder van - de terroristen, die kracht willen bij zetten aan het verlangen van de Griek se meerderheid in de Britse kroon kolonie Cyprus. Een meerderheid, die aansluiting bij Griekenland wenst. Grivas bevindt zich niet altijd ver momd, in Cypriotische steden en dorpen. Men vermoedt, dat hij zijn dagen en nachten voornamelijk doorbrengt in één van de 10.000 grot ten in de berg Olympus. Veel weet men niet over deze aanvoerder en zijn bende, De jongste foto van hemzelf da teert van vijf jaar her. En hoeveel zwaarbewapende medestrijders hij telt, is niet bekend. Men zegt. dat het er misschien maar honderd zijn, maar doordat iedereen bang is voor die ben de, weten de 18.000 Britse militairen die zich op het eiland verdringen tus sen de 500.000 bewoners (van wie 400.000 Grieken zijn en 100.000 Turken) nog steeds niet, hoe zij ermee aan moeten. Die Britten zijn buiten hun centra geen ogenblik zeker van hun leven. Onopvallend als Grivas zelf fietsen zijn terroristen langs de wegen en wanneer zij weer een dodelijke ko gel hebben afgeschoten, verdwijnen zij met diezelfde onopvallendheid. Boven dien hebben zij nog allerlei los-vaste helpers. Grieken die het in hun hoofd halen om vriendelijk met de Engelsen om te springen hebben evenzeer als de Britten zelf gevaar te duchten van de zijde der grotten. En ook iemand die een lid van Grivas' EOKA (Nationale Organisatie van Cypriotische Strij ders) zou willen aanbrengen, kan een kogel verwachten. De meesten zouden het trouwens niet willen. Al zijn ze het misschien niet altijd met Grivas' me thodes eens, toch zijn ze zich er van bewust dat de EOKA ook voor hun eigen politieke doeleinden strijdt. De deportatie van aartsbisschop Makarios, vandaag twee weken geleden, heeft de Engelsen nog geen prettige resultaten opgeleverd. De Britse minister van koloniën, Len- nox-Boyd, en de gouverneur van het eiland, sir John Harding, telefoneren met zorgelijke gezichten en zij moeten toegeven: die aartsbisschop was niet de enige hindernis op hun weg naar rust op het eiland. Integendeel: bru taler nog dan tevoren grijpt het terro risme om zich heen. Zelfs heeft iemand deze week een tijdbom gelegd onder het bed van de gouverneurHet was in verband daarmee, dat Harding gisteren al zijn Grieks-Cypriotische huispersoneel ontsloeg. Deze mensen worden schadeloos gesteld of krijgen een pensioen, maar niet één mag er blijven, zelfs niet de lange grijze Sa- gapious, die in veertig dienstjaren wel vier gouverneurs trouw heeft gediend. De zeventien ontslagen bedienden zul len door Turken worden vervangen. De Turkse minderheid op het eiland is immers tegen aansluiting bij Grie kenland en staat in deze strijd aan de kant van Lennox-Boyd en Harding. Inmiddels wordt zowel door landge noten als door buitenlandse diploma ten herhaaldelijk een beroep gedaan op de Engelse regering, om de onder handelingen met banneling Makarios te hervatten. Kolonel Grivas gaat im mers onbarmhartig voort, de stem van het geweld te laten klinken. MINISTER LENNOX-BOYD ...last van Grivas.... toegezegd, dat de arbeidsbureaus ook in aie zin zullen medewerken, dat zij het gemeentebestuur van Amster dam zullen - adviseren omtrent solli citanten, die zich naar aanleiding van de in vraag 1 bedoelde adverten ties bij de gemeentelijke woning- dienst van genoemde gemeente aan melden. Dit advies wordt uitgebracht in overleg met de aan de directeuren van de gewestelijke arbeidsbureaus toegevoegde commissies van advies, waarin zijn vertegenwoordigd het ge organiseerde bedrijfsleven en de ge meenten, waarin de bureaus geves tigd zijn. Het zal met name betref fen de geschiktheid van het gezin voor migratie, de vakbekwaamheid van de betrokkene en de vraag of overplaatsing van de werknemer in Amsterdam enigerlei moeilijkheid zal opleveren, b.v. doordat bezwaar zal worden gemaakt tegen ontslag uit. de tot dusver vervulde betrekking. De gemeente Amsterdam is voorne mens zich als ree-el aan het advies te conformeren. De aldus door de ar beidsbureaus te verlenen medewer king is er derhalve mede op gericht te voorkomen, dat de bemoeiingen van de gemeente Amsterdam elders tot moeilijkheden in de bezetting van het bouwvak zouden leiden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 5