Loonuitkering ineens over 1955 in landbouw niet mogelijk RADIO NEUROTONIC Zeeuwse llmanak MONTEUR ONDER VRACHTAUTO TERECHTGEKOMEN EN GEWOND VLISSINGSE RAAD VERWIERP GRENSWIJZIGINGSPLAN G.S. DE LICHTBRON PULLMAN ènd Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 24 MAART 1956 DAGELIJKS BESTUUR Z.L.M.: De exportmogelijkheden doen aardappelprijzen oplopen Het dagelijks bestuur van de Zeeuwse Landbouw Maatschappij ziet niet hoe een loonuitkeering ineens over het jaar 1955, in de landbouw te verdedigen zou zijn, gezien de toestand in de land bouwsector. Tot deze conclusie kwam men in de jongste ver gadering, toen uitvoerig werd gesproken over de loonsituatie in ons land, waarover de regering in overleg met het bestuur van de Stichting van de Arbeid juist beslissingen had genomen. Zoals bekend, zullen deze beslissingen in de praktijk veelal neer komen op een loonronde van minstens 3 waaraan in zekere zin terugwerkende kracht kan worden verleend door een uitke ring ineens over 1955. Deze uitkering zal uit de winst moeten geschieden. In de provincie zelve werd over eenstemming bereikt over de ak koordtarieven. Deze zullen met 5%% omhoog gaan, waarbij bedacht dient te worden, dat hierin voortaan het werkgeversaandeel van de W. en W.- premie, nl. 4.4 is opgenomen. Er is veel kans, dat de monopolie heffingen op de voedergranen in hun huidige vorm gehandhaafd blijven. Aan ieder ander systeem om de prij zen van de binnenlandse voedergra nen op het peil van de kostprijzen te houden, blijken namelijk ook bezwa ren te kleven. De oplopende prijzen van con sumptie-aardappelen zijn voor een flink deel te danken aan de export mogelijkheden. Hier en daar in Ne derland wordt gesproken of een even tueel exportverbod of een andere be lemmering van de export nodig zal zijn. Naar de mening van de verga dering zal er echter eerst een behoor lijke inventarisatie moeten plaats vinden, alvorens maatregelen worden overwogen. De aardappelprijzen bedroegen in de week van 9 maart in Enge land 55.66 per 100 kg, af kade. Men rekende op een verdere stij ging. In het Lagerhuis is ver klaard, dat in de rest van het sei zoen importen noodzakelijk zou den zijn. Indien de continentale aardappelen nog in prijs zouden stijgen, zouden zij wel eens te duur kunnen worden voor de Bel gische markt. In ons eigen land bestudeert men nog een eventuele aardappelregeling voor de oogst 1956. Het dagelijks be stuur voelt weinig voor een afschaf fing van de areaalheffing, zolang geen behoorlijke garantieregeling daarvoor in de plaats is gesteld. Medegedeeld werd, dat tussen de zes in Zeeland werkzaam zijnde land bouw- en landarbeidersorganisaties overeenkomstemming is bereikt over de verdeling van de zetels in de plaatselijke sociale commissies en de sociale verzekeringscommissiës. De werkgebieden van beide soorten com missies zullen in de toekomst samen vallen. Besloten werd ir. L. Appelman on der nadere goedkeuring van 't hoofd bestuur, te benoemen tot adviserend lid van dagelijks- en hoofdbestuur. Ook werd besloten deel te nemen aan (Advertentie) PILOOT VROEG DE WEG In de buurt van de Zandweg In Krul- ningen cirkelde dezer dagen een klein vliegtuig enige t^jd rond. Plotseling zagen „aardbewoners", dat er een stuk papier uit werd geworpen. Het bleek een briefje te zün» waarin een verzoek was vervat om de weg naar het vliegveld Haamstede te wijzen De gemeentewerkman C. Buyze voldeed aan het verzoek. Hy hief z-yn spade in de lucht en gaf daarmee de juiste richting aan, waarop het vlieg tuig, nog even als dank met de vleu gels wiebelend, in de aangegeven richting verdween NIEUWE BOOM. Om even in Kruiningen en zelfs in de buurt van de Zandweg te blijven; er is hier een jonge linde geplant. Een jonge boom, met een moeilijke taak voor zich! Want dit boompje zal de oude, zware en zeer zelfbewuste lm- OORDEEL Vandaag een Jcleir uitspraakje van een klein kereltje uit Middelburg. Een knaapje van een jaar of driedat in de tuin wandelde en b\i de buren het wasgoed aan de lijn zag hangen. Hij keek er even aandachtig naar en sprak toen tot z'n moeder, met iets misprijzends in z'n stem: „Mama, het hemd van de buurman vind ik lelijk". Kinderen kunnen soms bijzonder wonderlijke dingen zeggen. de oprichting van een nieuwe vereni ging op onderlinge grondslag, die de vrijwillige verzekeringen, zoals ziek te en ongevallen en W.A. bedrijf, zal gaan opvangen, welke over enige tijd door de afdelingen van de be- drijfsvreniging voor de agrarische bedrijfstak, zullen worden afgesto ten. Verhouding commissie In een Z.L.M.-veehouderijcommis- sie, welke de specifieke veehouderij- belangen in Zeeland zal gaan behan delen, werden benoemd ae heren M. de Bruijne, Zuidzande, J. Linden- bergh, 's Heer Arendskerke. P. J. Goorden, Tholen, M. A. v. Varik, Mid delburg, C. Zee, Middelburg, Js. Vos, Koudekerke, P. van Cruijningen, Zuidzande, J. W. v. d. Bijl, Zonne- maire en W. Minnaard-de Graag, 's Heer Abtskerke. Het Bouwbureau voor de Landbouw in Zeeland heeft een voorlopig onderzoek ingesteld naar mogelijkheden om geza menlijk landarbeiderswoningen te bouwen. Besloten werd aan dit bureau te verzoeken de on derzoekingen met kracht voort te zetten. Aan de beroepskeuze- en beroeps- voorlichting wordt weer gewerkt. Voor een door het convent van plat telandsorganisaties te houden con gres over dit onderwerp worden als vertegenwoordiger aangewezen de heren G. M. F. Bom e Geluk. Bij de rondvraag werd geklaagd over de lange wachttijdene aan het veer Kruiningen-Perkpolder. Ook kwam aan de orde dat het land van Saeftinge geheel rijp is voor inpolde ring en dat het met het oog op ge brek aan grond te hopen is, dat deze inpoldering spoedig zal kunnen wor den aangepakt. Tenslotte werd er de aandacht op gevestigd, dat in andere delen van Zeeland het planten van Spartinagras op aanwezige slikken noodzakelijk is. Na elektrificatie elk uur een trein in Kapelle. Na het gereedkomen van de elektri ficatie op de Zeeuwse lyn met in gang van de zomerdïenstregeling '57 zal aan het station Kapelle elk uur een trein stoppen. Momenteel is het nog zo, dat mt station ongeveer om de twee uur bereikbaar is. Advertentie uw ZENUWEN wordt U volledig de baas met niet verdovend maar genezend bet zenuwpreparaat dezer tijden DROEVIG ONGEVAL BIJ POORTVLIET Chauffeur voor rechfbank Op 9 juli van het vorig jaar ge beurde onder het Thoolse Poortvliet op een in aanleg zijnde weg een tra gisch ongeval. De 25-jarige monteur J. F. W. was daar uan het werk om een wals, die aan de kant van de weg stond te repareren. Hij stond op de z.g. slikschraver, een „zijplank van de machine, toen er een vracht auto, bestuurd door de 32-jarige J. A. J. uit Rotterdam, passeerde. J. reed langs de wals en stopte plot seling, omdat hij een schok voelde en een kreet hoorde. Het bleek, dat W. zwaar gewond op de weg lag eij overreden was door de wagen. De juridische nasleep van dit ge beuren, waardoor W. ernstig werd gehandicapt en na al die thd nog steeds niet kan werken, speelde zien vrijdagmiddag af voor de rechtbank. In een zeer statige omgeving, want het college hield zitting in eén der zalen van het museum van het Zeeuwsch Genootschap in Middel burg. Vanaf de wand keken daar be pruikte en bepoederde heren en „opgedofte" dames uit een ver ver leden op het verloop van de recht spraak neerEn iedereen, tot de getuigen toe, kreeg een pronkjuweel van een stoel met armleuningen aan geboden, een zeldzaam feit! Als verdachte in deze droevige zaak stond terecht de chauffeur. TOT deboom moeten vervangen, die sinds mensenheugenis op de kruising van Zanddijk en Zandweg heeft gestaan, maar die tengevolge van de overstro ming is verdwenen. Het zoute water tastte de wortels van de oude boom aan. Maar nu is er dan nieuw leven. „VREEMDELING" In en rond Sirjansland heeft men toch nog een weinig te kampen met de rattenplaag, ondanks de intensief aangevatte bestrijding. Zo hier en daar worden dan ook nog klemmen uitgezet en dat gebeurde ook bjj de landbouwer L. M. H. H. kreeg even landbouwer L. M. H. H. kreeg even- Want in de klem vond hy hij een bunzing van respectabele afmetin gen! 't Was niet eenvoudig om dit Kleine roofdier onschadelijk te ma ken, zo meldde onze corespondent nog. VOORLICHTING. In Kamperland hield het geweste lijk arbeidsbureau uit Goes een voor lichtingsavond in gebouw „Renata" over emigratie naar Australië. Diver se mogelijkheden werden belicht, o.m. aan de hand van enkele films, waar bij de rolprent „Australië roept U". In welke mate er geantwoord werd is ons niet bekend Schuld voelde J. niet en hij ontken de de mogelijkheid, dat zijn wagen W, van de wals heeft „meegenomen.'-' Volgens hem moet de verongelukte afgestapt zyn. Verdachte heeft een afstand van zeker 50 cm van caros- serie tot wals gehouden, hetgeen hij voldoende achtte. De mogelijkheid bestaat, dat W. door het lawaai van de walsmotor, die stond te draaien, de auto niet heeft gehoord. Getuigenissen W. en J. kenden elkaar reeds lan ger, daar W. in een garage te Tho len werkt, waar J. wel eens kwam. Zy zyn ook na het ongeval goede vrienaen gebleven. Het slachtoffer trad nu ook als getuige od en ver klaarde, dat hij niet afgestapt is. Op een gegeven moment kreeg hij een klap en hoe het verder ging weet W. niet meer. Ook getuigde de verbali sant, een wachtmeester van de ilitie, die voor een recon- van het gebeurde zorgde. Hg Dieer dij' zijn verklaringen. Twee'ge tuigen a décharge mensen die tij dens het ongeval in de nabijheid wa ren kwamen o.a. nog ten gunste van verdachte getuigen, dat de wa gen toen J. de schok voelde, niet naar rechts is gezwenkt, maar recht is doorgereden en direct daarop bleef staaq. De afstand was volgens hen van wiel tot wiel 70 k 80 cm. Het ten laste gelegde achtte de of ficier wel bewezen. Hij merkte overi gens op, dat alles van de getuigenis van het slachtoffer afhangt, die- hij zeer positief noemde. Een stille ge tuige vond de officier de scheur in YVrs overall, die zo werd geme ten juist ter hoogte was ont staan van een uitstekende haak aan J.'s wagen. Hij was cr van overtuigd, dat verdachte schuldig is. Er is ech ter geen sprake van opzettelijke roekeloosheid. De eis was 150 subs. 25 dagen. De raadsman van J., mr. H. D. Mijs uit RotteTdam, meende, dat het bewijs noch geheel wettig noch over tuigend is geleverd. Hij ging de gang van zaken uitvoerig na en be streed o.a. de mening van de officier inzake de stille getuige. Pleiter be treurde, dat na het ongeval de si tuatie van de weg is veranderd, zo dat geen sporen van J.'s wagen meer te zien waren. Eén getuigenis vond hy te weinig en hy verzocht dan ook vryspraak. Uitspraak op woensdag 28 maart a.s. Bank van Zeeland N.V. keert 10 procent uit Op de eerstvolgende vergadering van aandeelhouders der Bank voor Zeeland N.V. te Goes, zal worden voorgesteld over het afgelopen boek jaar e$n dividend uit te keren van 10 pet. (vorig jaar 9 pet.). In herfst kaderbijeenkomst L.J.G. op „Hedenesse" Hoofdbestuur vergaderde Het hoofdbestuur van de Landbouw Jongeren Gemeenschap Zeeland be sloot in zijn dezer dagen gehouden vergadering om in de a.s. herfst een kaderbijeenkomst van één dag op He denesse te organiseren voor de be stuursleden van Oost en Wèst- Zeeuwseh-Vlaanderen. organisatie van de bij voorkeur begin juni te hou den sportdag werd toevertrouwd aan de streek West Zeeuwsch-Vlaanderen. Er zal een voorstel tot vorming van een werkgroep op- het eiland Tholen worden uitgewerkt. Als bestuurslid van de leketoneel-centrale werd aan gewezen de heer L. I. v. d. Linde en in de coördinatie-commissie vak onderwijs de heer Z. Poppe te Grijps- kerke. Verslag werd uitgebracht over de onbevredigende bespreking met het dagelijks bestuur der P.J.G.N., waar bij het bestuursbeleid en de verplaat sing van het kantoor besproken zyn. Als tweede afgevaardigde naar de Landelijke Raad werd de heer J. Ver- kruijsse benoemd. In verband met de hogere onkosten voor de graslandkeuring werd het in schrijfgeld gebracht op 4 per jaar. Indertyd werd besloten een vermin dering van contributie mogelijk te maken tot 3 voor gezinnen waarin meer dan 2 gezinsleden lid van de L.J.G. zijn. Dez^ regeling blyft ge handhaafd, maar de afdelingen die hiertoe het verzoek moeten indienen, behoeven geen redenen meer op te ge ven. Volgens een recente telling is het ledental met ongeveer 40 gedaald tot 780, In oostelijk Zuid-Beveland zal echter binnenkort weer een Z.P.M.- afdeling opgericht worden, terwijl ook een aantal kandidaten voor L.J. G.-afdelingen in dit gebied aanwezig zyn. Tenslotte werd over de lezing van mr. Stapel op de algemene vergade ring, een verhelderend gesprek ge houden. (Advertentie) HAZETFABRIEKEN TE ZEVENBERGEN Zeeuws Landjuweel heeft 23 deelnemende groepen Thans is bekend geworden, dat 23 toneelverenigmgen uit geheel Zee land deelnemen aan net Zeeuws Landjuweel, dat ook dit jaar weer onder auspiciën van de Stichting Zeeland voor Maatschappelijk en Cul tureel Werk wordt gehouden. De na men van deze verenigingen met daar achter de titels van de stukken een en ander in de volgorde, waarin de opvoeringen zijn geschied of nog zullen komen luidenr.-k. toneel vereniging „St. Jan", St. Jansteen, „Geheime opdracht"; afdeling toneel personeelsver. Raad van Arbeid en Belastingen. Middelburg, „Om de lie ve vrede"; toneelvereniging „Kunst vrienden", Goes, „Liefde is geen speelgoed"; Reizend Zeeuws Volks toneel, Hulst, „Maria Boodschap"; r.-k.t.v. „Sempre Avanti", Sluiskil, „Het Wonder'1; „De Jonge Spelers", Vlissingen, „De vreemdeling"; toneel groep „Oefening cn Vermaak", Oost burg, „Achter de wolken schynt toch de zon"; toneelgroep „Nicoleen", Kamperland, „De familie Gregory"; „Jongerentoneel", 's-Heerenhoek, „Zie de mens"; toneelgroep „Cortge- ne", Kortgene, „Bakersprookje"; to neelvereniging „De Schelde", Bres- kens, „Vandaag is morgen"; „Tha lia", Breskens, „Springtime"; „Sou- burgs Toneel en Cabaret", Souburg, „Levensschaduwen"; toneelgroep „Crescendo", Terneuzen, Het witte schaap van de familie"r.-k. toneel vereniging „De Rederijekers", Goes, „De derde dag"; r.-k. toneelgroep „St. Paulus", Middelburg, „Zijn af god"; Middelburgs Dilettantentoneel, Middelburg, „Het Mannion Myste- Vlissings Schouwspel, Vlissin gen, „Per Luchtpost"; r.-k.t.v. „Ex celsior", Sas van Gent, „En zie, wij leven"; toneelvereniging „Tot Nut en Genoegen", Kwadenaamme, „Ge lukkige dwazen"; „Onderling Kunst genot', Goes, „Huis zonder ven sters"; „Camere van Rhetorica van de transfiguratie", Hulst, „Boeven en madeliefjes". Herbenoeming kantongerecht Bij Koninklijk besluit is herbenoemd als kantonrechter-plaatsvervanger in het Demonstratie aan huis. Gemakkelijke betaling. Middelburg - Telefoon 8878 (Slot van pag. 1) gen. Ook deze spreker meende evenals alle andere dat Souburg bij Vlissingen moet worden gevoegd omdat „Souburg bestaat bij de gra tie van de Vlissïngse industrie". Onaanvaardbaar De heer Verhagen betoogde, dat het gezond verstand moet prevaleren. Hij was getroffen door de gelaten toon en de doffe berusting, die in de toelichting van B. en W. te bespeuren was. Vlissingen heeft echter te lang moeten wachten om deze voorlo pige oplossing nog te kunnen aan vaarden en hij kon zich dan ook niet met het plan verenigen. Hij betoogde daarbij nog, dat liet vol komen ondenkbaar zou zijn, dat binnen afzienbare tijd opnieuw grenswijzigingen aan de orde ge steld zouden worden. Spreker voerde nog aan, dat de Schelde het reparatiebedrijf wil uitbrei den en ongeveer duizend man meer personeel moet aantrekken! Op deze laatste opmerking haakte de heer J. v. Wagtendonk (p.v.d.a) in, die pijnlijk getroffen was door de schriele bedeling van Vlissingen. Hij meende, dat G.S. een sterke weerstand van Souburg hebben voor zien tegen een indeling van deze ge meente bij Vlissingen en dat daar door de knel in de zuidelijke punt van Walcheren is veroorzaakt. Voor de ontwikkeling van „De Schelde" achtte de heer Van Wagtendonk overigens een ontwikkeling van de haven dringende noodzaak. De heer J. Marijs (a.r.) constateer de, dat de Vlissingse raad destijds zelf te gelaten is geweest tijdens de besprekingen met G.S. Hij oordeelde de grenswijziging beslist onvoldoen de en wees op de voordelen, die Sou burg heeft door de investeringen van Vlissingen, voornamelijk ten oosten van het kanaal (industrieterrein en havens). Hij' betreurde het, dat het plan van G.S. Souburg niet bij Vlis singen voegt. „Het laatste woord is nog niet gesproken," zo zei hij,- „De andere zijde van het kanaal ligt ex centrisch. De keersluisbrug zal een handicap worden, vooral ook wan neer na de elektrificatie van de Zeeuwse lijn der N.S. een halfuur- dienst zal worden ingevoerd. Een verKeers.Uiiuel onder hot kanaal zal dringeend nodig worden". Bij zijn bschouwing van het plan en het feit, dat Middelburg, dat zelf niet agrarisch is, er een stuk land bouwgrond bij krijgt, was de heer J. P. Ventevogel (ch) tot de slotsom fekomen, dat Vlissingen er dan met ouburg, dat geheel op deze ge meente is ingesteld, toch wel bijzon der slecht is afgekomen. Hij vond, dat Vlissingen stiefmoederlijk was bedeeld en dat B. en W. de toon van hun advies aan G.S. krachtiger zul len moeten stellen. Antwoord B. en W. De voorzitter, burgemeester mr. B. Kolff, stelde vast, dat de voorstellen van G.S. minstens drie jaar te laat komen. Men is er lang geleden ge noeg over begonnen en daarom vond hij het resultaat des te teleurstellen der. Het zal nog anderhalf tot twee jaar duren eer de herindeling het Staatsblad heeft bereikt. Hij oor deelde overigens, dat de kwestie Vlis- singen-Koudekerke afzonderlijk van die herindeling behandeld liad kun nen worden. Over Souburg zei hij, dat samenvoeging van die gemeente met Vlissingen in de toekomst on herroepelijk moet volgen. Het groot ste argument voor de samenvoeging achtte hij de economische gebonden heid van Souburg aan Vlissingen, want Souburg profiteert van Vlissin gen: mensen van de nieuwe F.Z.E.M. -centrale, van de bootdiensten en van de marine wonen er, enzovoort. Naar aanleiding van een opmer king van de heer Vader merkte de heer Kolff op, dat het plan voor de insteekhavens ten westen van het kanaal zeker niet van de baan is; integendeel er is behoefte aan één van deze havens binnen afzienbare tijd. In een voorstel aan de gemeen teraad hebben B. en W. van Koude kerke opgemerkt, dat die gemeente wel voor een badeentrum kan zor- gen, maar Vlissingen meent," dat oudekerke dit niet kan doen op een wijze, die met de Vlissingse behoefte strookt. Er is een tweede badeen trum nodig en wel bij Westduin. Daarom is liet nodig, dat de grens tussen Vlissingen en Koudekerke aan de zeezijde wordt verlegd tot strandpaal 22. Over het aantal jaren, dat de ge biedsuitbreiding Vlissingen de be schikking zou geven over voldoende bouwgrond, zei de heer Kolff, dat dit zeer moeilijk te schatten is. Hij was niet tegen de mening van de heer Vader, die dit op 6 tot 8 jaren schat te. Het nieuw te verwerven grondge bied bij Ritthem volgens het voorstel van G.S. dacht hij persoonlijk vol doende voor een tweede buitenhaven en de daarbij benodigde terreinen. In plaats van de tunnel van de heer Ma rijs zag de voorzitter liever een tweede brug ee nhoge over liet kanaal en wel ten noorden van de kern van Souburg met een verbin ding naar de Beatrixlaan te Vlis- j singen. Van de door de heer Kriete- meyer gelanceerde gedachte over hogere politiek in de groeibelem- meringen van Vlissingen wilde de heer Kolff zich liever distaneïë- ren. Hij geloofde niet, dat er af spraken met de zuiderburen be staan wat dit betreft. Iets anders vond hij het, dat G.S. niet vol doende het belang van Vlissingen voor Walcheren en heel Zeeland zien. „G.S. gaan bezwaren van kleinere gemeenten uit de weg, omdat zij zelf niet van het belang van Vlissingen overtuigd zijn", zo besloot hij. Voorstel afwijzen De heer Verhagen meende in twee de instantie, dat men alle risico's, die aan het verwerpen van het plan van G.S. verbonden zijn, moet aan vaarden en het voorstel afwijzen. Hij diende een tegenvoorstel tegen dat van B. cn W. in, dat door de raad werd ondersteund. Nadat nog het woord was gevoerd door de he ren Marijs, Ventevogel, Van Wag tendonk, Vader, Krietemeyer en H. B. J. Knoop (wd) en nadat de voor zitter het aannemen van een tegen voorstel tot verwerping van het plan van G.S. had ontraden, werd de ver gadering geschorst voor overleg tus sen de fracties. Na nog een korte besloten verga dering en een daaropvolgende korte bespreking aanvaardde de raad zon der hoofdelijke stemming het in de aanhef vermelde voorstel van de heer Verhagen. (Advertentie Een Pullman schoen kent geen Italiaans! Heren loafer voor elk jaargetijde. Italiaans model. Elastieken bandsluf- ting over de wreef. In diverse kleuren en leder. Moderne slanke leest. de tchoan waar uw 10et zich in Ihuit voolt. SCHOENENMAGAZIJN F». L. B. VAN HOUTE Zn. middelburg VANDAAG Middelburg Kunstmuseum: Expositie schilderijen „Van luminisme tot ku bisme", 10—12, 1417 uur; Kunstzaal Van Benthem Jutting: Expositie schilderijen Zeeuwse Kunstenaars kring „Prélude", 9—18 uur; Electro: „Tussen hemel en aarde", (alle leef tijden), 19 en 21.15 uur; Schouwburg: „Het purperen masker", (cinemasco pe), (14 jaar), 20 uur; Rijkskweek school: Lezing L. Heymans over Picas so voor Z.K.K., 14 uur. Vlissingen Alhambra: „Heidi en Pe ter", (alle leeftijden), 19 en 21 uur: Luxor: „Zeebonken", (alle lèeftijden), 19 en 21 uur; Stedelijk museum: Ten toonstelling reprodukties Chinese kunst. Goes Grand: „La strada", (18 Jaar), 19 en 21 uur; Prins van Oranje: Vergade ring raads- en statenleden Partij van de Arbeid, 10 uur; Prins van Oranje: Jubileumultvoering Chr. gymnastiek vereniging „O.K.K.", 20 uur: Schut tershof: Hellas-revue „In de zeemansr baai", 20 uur. MORGEN Vlissingen Alhambra: als vandaag, 15, 19 en 21 uur; Luxor: als vandaag, 15, 19 en 21 uur. Middelburg Electro: als vandaag, 15.30, 19 en 21.15 uur: Schouwburg: als van daag, 14.30 en 20 uur. Goes Grand: „Anna", (14 Jaar), 15 u.; „La strada", 19 en 21 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 2