KA PP IS OOSTKAPELLF- TELEURGESTELD OVER GRENSWIJZIGINGSPLANNEN WALCHEREN Waar zijn onze schepen? MELOMANEN" OFFICIEEL IN MIDDELBURG ONTVANGEN en de prentbriefschatkaarten DONDERDAG 22 iviAAüi' 19üö f KU V l N V I A L ki Z ti bi L W hl O O U ti AN '1 6 RAAD PROTESTEERT BIJ G.S. Uilvoering voorstel doet inwonertal sterk dillen De gemeenteraad van Oostkapelle heeft in zijn jaarvergadering van woensdagavond een uitvoerige be spreking gewijd aan de grenswijzi gingsplannen van Gedeputeerde Sta ten. Over het algemeen toonde men zich teleurgesteld over de gevolgen, die deze voorstellen wanneer zij worden uitgevoerd voor Oostka pelle zullen hebben. Een belangrijk nadeel is namelijk, dat de gemeente dan 281 van zijn ruim 1800 inwoners zal verliezen door de voorgestelde grensverleggingen. Daarvoor in de plaats komt slechts een winst van 31, zodat het netto-verlies 250 zal be dragen. Deze teleurstelling werd uit gedrukt in een schrijven aan G. S., waarvoor B. en W. een ontwerp had den aangeboden. Burgemeester F. G. Sprettger las bij de behandeling van dit punt het ontwerp-schrgven voor. De brief be toogt behalve de reeds vermelde teleurstelling dat hier geen econo mische, maar zuiver geografische be- langën overwegen. Deze motieven zqn de schrijvers van de brief niet duidelijk. Voorts is het hen niet dui delijk, waarom de oostgrens Se- rooskèrke zo grillig is getrokken, waar deze tot dusver ook reeds gril lig was. Wat de zuidgrens betreft is men evenmin tevreden. De huidi ge inwoners, die bij uitvoering van dit plan buiten de gemeente Oostkapelle vallen, zijn thans overwegend op deze gemeente georiënteerd. De stemming onder dezê betrokkenen is overwegend vóór Oostkapelle. Ook de voorge stelde grens met Domburg vindt geen instemming, daar deze naar de mening van de schrijvers te ver naar het oosten geprojec teerd is. In plaats van ton oosten van „Zonneveld" wordt voorge steld de grens tussen de Zeven sprong en „Ter Mantelinge" te laten lopen. Het is juist door dit onderdeel van het voorstel, dat Oostkapelle tal van inwoners dreigt te verliezen. De voorzitter betoogde verder nog, dat men ten aanzien van deze kwes tie geen onverschilligheid moet to nen, maar éen waakzaam standpunt innemen. Hierna was het woord aan do raadsleden. Dé heer A. Don (arb.) toonde zich ook teleurgesteld en meende, dat dê raad dit voorstel als niet-aanvaardbaar van de hand dien de te wijzen. Hij verklaarde zich ak koord met eert herverdeling, maar dan niet met deze, want hiérbij is 't principe zoek. Tenslotte stelde hü voor het ontwerp-schi'ijven te wijzi gen en daarin de wens uit te spre ken de grens te laten lopen langs het hek mj „Duinvliet", hetgeen meer westelijk is. Dit laatste voorstel ondervond steun van de heer A. W. Louws (g. b.), die overigens onderstreepte wat db heer Don had betoogd. Het voor stel werd in stemming gebracht en aangenomen met 4 tegen 3. Voor bleken behalve de heren Don en Louws, wethouder Z. Maljaars (g.b.) en de heer J. de Visser s.g.) De heer F. C. de Roo (c.n.) zei niet te begrijpen waarom de heren Don en Louws een stuk grondgebied wil len prijsgeven, waarop de heer Don repliceerde, dat men z.l. bij G.S. ge gronde argumenten moet aanvoeren. Als zodanig kwalificeerde hij het on derhavige, mede omdat „Zonneveld" dan in Oostkapelle zal blnven en de gemeente nog ongeveer 80 inwoners zal behouden, zodat het totale verlies 170 zou bedragen. Daarop stelde de heer De Roo nog enkele wijzigingen voor in de formu lering van het ontwerp-schrijven. Deze voorstellen werden verwor pen. Wel werd aanvaard een aan tal voorstellen van wethouder Mal jaars, dat slechts ondergeschikte ver anderingen betrof. Tenslotte werd het gewijzigde schrijven aan G.S. t. h. s. goedgekeurd. Rechtbank legde boetes op in aantal verkeerszaken De Middelburgse rechtbank heeft woensdag mevrouw J. P. de F.-De M. uit Axel veroordeeld tot 400 subs. 2 maanden en ontzegging van de rij bevoegdheid voor 8 maanden. Deze verdachte had zich schuldig gemaakt aan het z.g. snijden tijdens passeren, waardoor een motorrijder en zijn duo. passagier werden gewond. Zij was na liet ongeluk doorgereden in de me ning, dat er geen ongelukken waren gebeurd en herscheen ook niet toen een oproep in de kranten kwam. Dit vonnis was conform de eis van de officier van justitie. H. J. L. uit Scheemda (Gr.), die on. der Heinkenszand plotseling linksaf was geslagen zonder richting aan te geven en zijn auto de vereiste licht signalen te doen tonei. zag zich ver oordeeld tot 250 subs. 50 dagen, intrekking van zijn rijbewijs voor 3 maanden en toewijzing van de civie le Vordering. Door het gedrag van L. was nam6lEk een motorrijder in bot sing met de wagen gekomen en ge wond geraakt. De 36-jarige Breskense schilder J. A. B. kreeg eên vonnis van 150 subs. 30 dagen conform de eis. Door een verkeerde manoeuvre bn het achteruitdraaien vanui| een zijstraat naar de Dorpsstraat in zijn woon plaats reed hij een oude man aan, die aan de ~evolgen later overleed. Ten slotte werd de Middelburgse verte-» genwoordiger Me P. F. vrijgesproken van het hem ten laste gelegde, name lijk, dat hij door verkeerd rijden met zijn wagen een botsing met een bromfietser had veroorzaakt. Seriewedstrijden „Domburg" Maadnag 2 april, tweede Paasdag, houdt de voetbalvereniging „Dom burg" seriewedatrgden, waaraan worat deelgenomen door „De Noor mannen", „Arnemuldcn", „V.C.K." cn „Domburg" zelf. In de morgenuren worden de voor wedstrijden gespeeld, waarbij Noor mannen tegen Arnemuiden uitkomt cn Domburg tegen V.C.K. zal spelen. Des middags begint om 2 uur de ver- liezersronde, terwijl de. finale om kwart over drie begint. De wedstrij den worden alle gespeeld op het ter rein van de v.v. Domburg. Oost- en West-Souburg Uitslag verkoping Notaris J. A. Janse de Jonge uit Middelburg hield een verkoping in café Korff te Souburg. De uitslag was: Het huis en tuin Marnixplein 21 te Souburg, groot ong. 1.23 a, werd verkocht aan mevrouw wed. P. BliekBakker q.q., Souburg. Het huis en tuin Marnixplein 23 te Sou burg, groot ongeveer 1.23 a. werd verkocht aan de heer A. W. Dert, Vlissingen, voor 2.450. Vlissingen Jaarvergadering V.A.R.A. afdeling Vlissingen Dinsdagavond vergaderde de afde ling Vlissingen van de V.A.R.A. in het gebouw Noordstraat 34 onder voorzitterschap van de heer J. C. Net. Nadat enkele huishoudelijke zaken waren afgehandeld, bracht de secre taris, de heer L. J. Floi'usse, zijn jaarverslag uit, waarin o.m. melding werd gemaakt van een groei van het ledental tot 1780. Verder deelde hij mee, dat dit jaar door bepaalde om standigheden geen propaganda-avond kon worden gehouden. Nadat ook de penningmeester, de heer C. Kaptein, verslag had veda an, werden heide jaarverslagen onder dank aan de samenstellers goedgekeurd. Aan het hoofdbestuur is verzocht weer een uitzending van de Showboöt te mogen bijwonen in het volgende seizoen. Aan dit uitstapje zal dan een busreis worden verbonden. De aftredende bestuursleden, de he ren H. Abbink, K. de Bree, J. C, Net en J. Stiphout, werden herkozen. Als kandidaat voor de verenigingsraad werd het zitting hebbende ud, de heer A. J. Wêijnands te Goes, weder om gesteld. Het jaarverslag en het omroeprap- port van het hoofdbestuur kwamen in behandeling en verschillende aan wezigen maakten daarover enkele wensen kenbaar. DeZe wensen zullen ter kennis van de betrokkenen Wor den gebracht. Een delegatie werd aangewezen, die zondag a.s. de districtsvergade ring te Goes zal bijwonen. Daar zal mi'. J. A. W. Bui'ger hét hoofdbe stuur vertegenwoordigen en een rede houden over radio-aangelegenheden. Westkapelie N.C.B.-afdeling vierde zilveren jubileum De afdeling Westkapelie van de Ned. Chr. Bouwvakarbeidersbond herdacht tijdens een feestelijke vergadering in Aagtedijk 20 180 m. n.w. Perim. Aldabi 20 Bahia. Aalsum 19 Genua. Abbekerk 20 Genua. Annenkerk 20 40 m. n.w. Burlings. Albireo 19 Bremen. Alphard 22 Las Palmas. Alwaki 20 Bremerhaven. Alhena 19 Rib dé Janeiro. Alamak 20 20 m. z.w. Casquets. Alphacea 20 p. Kp. Prio n. Vitoria. Amstelbrug 20 625 m. z.o. Malta. Boissêvain 20 v. Buenos Aires n. Santos. Banka 20 v. Hamburg n. A'dam. Britsum 19 Londen. BenilikUst 20 175 m. w. v. Kp. St.-Vinc. Bontekoe 13 Lolak. Boschfontein 20 p. Malta n .Port Said. Camitia 19 410 m. n.o. v. Azoren. Cottica 19 540 m. z.w. Azoren n. Barbados. Cleodora 20 Pladjoe. Delft 19 v. Pt. Limon n. Mantanzas. Dongedijk 20 v. Cristobal n. Curagao. Drente 20 180 m. o. v. Ceylon. Esso - Amsterdam 20 p. Wight n. Antwer pen. Esso - Nederland 21 Banias. HUfflbèr 20 Suez. Hudson 20 v. P. Said n, Ras Tanura. Harold 20 v. Malmö te 'Sandef jord verw. HaulefwJjk 19 690 m. z.o. Hampton Roads. Helena 19 180 m. n.o. Turks eil. Helicon 19 v. Trujillo n. Maracaibo. Ivoorkust 20 Lobito. Indrapoera 20 Marseille. Japara (K.R.L.) 20 p. Sabang n .Colombo. Jason 21 Adam. Koratia 20 Geelong. Kabylia 20 v .Miri n. Geelong. Kéllia 20 v .R'dam n. Hamburg. Kertosono 20 v. Assab n. Pt. Sóedan. Kota Baroe 19 Marseille. Korenia 1 9v. Klelerkanaal n. Stockholm. K&têlysla 19 Suez. Kota Gede 20 v. Bintang n. Tandjong Manl Kota Agoeng 19 50 m. z.w. Minikoi. Loenerkérk 20 Bahrein. Lawak 20 v. Cristobal n. Los Angeles. Lemsterkerk 20 v. A'dam n. Marseille. Llndekerk 20 p. Aden n. Suez. Lutterkerk 20 v. Basrah n, Abadan. Liberty Bell 16 v. Philadelphia n. Mena al Ahmadi. Lievevroüwekerk 20 v .Bremen n. Ham burg. Limburg 21 Londen. Maetsuyker 15 v. Singapore te Fremantle. Macoma 20 Curagao. Molenkerk 21 Madras. Merwede 19 Lagos. Nw. Amsterdam 20 v. Cristobal n. Kingston Jam. Ophir 20 Belawan. Oostkerk 19 v. Marseille n. Antwerpen. Oldenbarnevelt. J. v .20 250 m. n.o. v. Al giers n. A'dam. Oranje 20 rede Singapore. OOtmarsum 20 Amsterdam. Ovula 20 v. Surabaja te Pladjti, Polydorus 20 600 m. z.o. Halifax. Peperkust 21 Amsterdam. Pr. Willem II19 v. Antwerpen n. Biëmèn. Pr. Ph. Willem 20 Kaolack. Rondo 20 BOO m. o. v. P. de Galle. Schie 20 75 m. n. v. Finisterre. Sarangan 19 Vizagapatam. Schouten 19 v. Seychellen n. Singapore. Sibajak 20 260 m. n.w. Derna n. P. Said. Stentor 20 v. Cardon n. Georgetown. Statue of Liberty 20 35 m. z.W .V. Cyprus, Str. Makassar 2 Ov. P. Swettenham n. Penaiig. Str. Malakka 20 525 m. w, v. Sabang, Sunetta 20 125 m. t. v. Pontianak. Tabinta 20 600 m. z.o. Kp. Guardaful. Talissa 19 Belawan. Teiresias 20 500 m. ii.w. MlnlkOi. Tjiluwah 21 Singapore. Tjimehteng 20 200 m. z.w. sabahg. Tjiwangi 20 Muntak. Tegelberg 19 Hongkong. Tomori 19 180 m. n.w. Singapore. Vasum 20 dw. v. Finisterre n. Pernis. Van Riebeeck 20 v. Ambon n. Makassar. Willem Barendsz 27 Kaapstad verw. Waterman 20 2025 m. n.o. v. Kaapstad. Willem Reuys 20 p. Bizerta n. P. Said. Weltevreden 20 p. Gibraltar n. R'dam. Willemstad 16 30 m. z.w, V, Landsend flóat Trinidad. zuiderkruis 20 dw. v. Kp. Guardafui h, Suez. het herv. vêrenïgihgsgebouw haar 25-jarig bestaan. In zijn openings woord wees de voorzitter, de heer J. Westerbeeke, op de rijke genade van Gods zegen. Nadat dé oud-secretaris, de heer S. Gabriëlse, enkele gebeur tenissen uit de afgelopen 25 jaar ge memoreerd had, sprak de bondsbe- stuurder, de heer J. H. Ekhuis, een rede uit. Hierna reikte hn aan vijf le den, die sinds de oprichting lid wa ren, een zilveren insigne uit. Het wa ren de heren W. Hengst, S. Gabriël se, K. Roelse en S. Lous. Tussen de bedrijven door zorgde de heer N. Ver hulst met zijn accordeon voor de nodi ge ontspanning. Na de pauze Voerde de toneelgroep „De jonge spelers" uit Vlissingen het toneelstuk in vier bedreven van An- toon Coolen „De vreemdeling" op Ook hier werd dit spél op heel goede wijze naar voren gebracht; een lang durig en welverdiend applaus vormde dan ook de dank van de aanwezigen. De heer W. Koetsveld, districtsbe stuurder, besloot deze geslaagde avond met dankgebed. Oostkapelle Jaarvergadering ijsclub De ijsclub „de Halve Maan" te Oostkapelle hield haar jaarvergade ring in café „de Vriendschap", onder voorzitterschap van de heer A. J. de Broekert. Het ledental nam in ver band met de afgelopen lange vorstpe riode toe met 30 leden. De voorzitter deelde mede, dat er een andere toe gang tot de baan is gekomen, n.l. van de zijde van de Torenstraat. Aan weerszijden van het sportveld is er nu ruimschoots .gelegenheid de rijwielen te stallen. De penningmeester, de heer Hundersmarck deelde mede, dat er een batig saldo Was van f 169,54. In verband met 't feit, dat Vijf bestuurs leden zich niet meer herkiesbaar had den gesteld werdén de volgende nieu we bestuursleden gekozen: de dames Leni van Liere en Rina Wondergem en de heren L. Jobse Lzn, A. Maljaars Jzn en A. J. Mesu. Bij de rondvraag werd o.m. gevraagd naar een wed strijd-jufy buiten de gemeente om; naar wedstrijden schoonrijden dames en heren individueel en andere be langrijke zaken. De voorzitter bracht hierna dank aan de ofgetreden be stuursleden voor al het werk dat zij in het belang van de ijsclub gedaan hadden. Na afloop van deze drukbezochte vergadering vertoonde de voorzitter énige door h— opgenomen films over Oostkapelle, o.a. het ruiterfeest op 5 mei 1955, de ringrijderij 1955, de ring- rijderij op de schaats en andere opna men van de ijssport. De heer P. J. Bom dankte de voorzitter voor het in teressante „dessert" van deze leden vergadering. Serooskefke (W.) Raad vergadert Zoals reeds gemeld, zal de gemeen teraad van Serooskerke (W) vrijdag 23 maart a.s. om 15.30 uur vergade ren om de grenswijzigingsplannen te bespreken. Behalve dit punt vermeldt de agenda voorstellen inzake de ge meenschappelijke regeling schoolart- sendienst op Walcheren, het vast stellen vart een verordening op de keuring van waren, het verlenen van een subsidie aan de afdeling Zeeland-Noord van de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Die ren, wijziging van begrotingen, be noeming lijkschouwers en subsidie aan diverse verenigingen in verband met de Z.L.M.-tentoonstelling in Domburg. Zeeuwse avond in Amsterdam Een groot aantal Zeeuwen uit Am sterdam en omgeving, llen leden van de Zeeuwse vereniging „Zeelandia" hebben deze week een contactavond bggewoond in gebouw „Roothaan". Deze avond l ad ditmaal eeh bijzon der tintje door het optreden van de humorist Rien de Jonge uit Kloetin- ge. Gekleed in een boerenkostuum bracht De Jonge zijn conférences ge dichten, liedjes en declamaties. Vooral zijn Zeeuwse liedjes, waarvan „Bij ons iü 't Goeae land" uit volle borst werd meegezongen, hadden succes De heer O. Keersemaker, dié De Jonge op de piano begeleidde, zorgde met de heer P. van Klaveren voor de verdere muzikale omlijsting. De avond werd geopend door de voorzit ter van „Zeelandia", de heer F. C. Paulusse, waarna men het Zeeuwse volkslied zong. De heer Paulusse ver zorgde ook het slot van deze geslaag de avond. Beenbreuk na val. Maandagmorgen deed zich op het Dorpsplein in Koudekerke een onge val voor, dat voor de betrokkene on aangename gevolgen had. De heer K. Marinusse Was bezig met het be vestigen van een plaat zink in een dakgoot, toen de ladder, waarop hü stond, brak, hetgeen een val tenge volge had. Dokter L. Sloos verleende eerste hulp en liet het slachtoffer naar „Bethesda" in Vlissingen over brengen. Het bleek, dat heer heef Marinusse zijn been had gebroken. Koudékérke „lil Dienst der Kerk" bijeen De hervormde mannen- en vrou wenverenigingen „In Dienst der Kerk" in Koudekerke vergaderden gezamenlijk onder voorzitterschap van de heer Chr. Schipper, voorzit ter van de mannenvereniging. Tij dens deze bijeenkomst hield ds. P. F. Th. Aalders, hervormd predikant uit Middelburg, een met aandacht be luisterde inleiding over „Met de an der in de wereld het thema van de Kerkdag, die op Tweede Pinkster ln Walcheren wordt gehouden. Hierop volgde een discussie. Na de pauze werden de gebruike lijke jaarverslagen van beide vereni gingen uitgebracht. Van beide zijden werden verder ehkele voordrachten ten beste gegeven, o.a. door de da mes Abrahamse, Vinke en Bostelaar en de heren W. Ovaa en J. Jasperse. Dit ondervond grote waardering bij het talrijk gehoor. Na een tweede pauze verzorgde de vrouwenvereni ging tenslotte dè dagsluitirtg. „Balkan-symfonie" Onder auspiciën van de Oranje vereniging werden in Koudekerke twee Voorstellingen gegeven van de film „Balkan-symphorlie" van de Ne derlandse Reisvereniging. 's Middags was de jeugd in de gelegenheid deze rolprent te zien en 's avonds werd er gedraaid voor de ouderen. De film toont Joego-Slavië. de aard van het latid éh van de bewoners en het na tuurschoon op boelende wijze. Beide malen heeft een Vrij talrijk publiek de vertoning met aandacht gevolgd. De voorzitter der Oranjevereniging, de heer L. A. van Splunder, sprak een openingswoord. Officiële publikaties GEMEENTE VLISSINGfeN. SPREEkuUR WETHOUDER VOLKSHUISVESTING. De wethouder van volkshuisvesting is verhinderd heden, donderdag 22 maart, spreekuur te houden. Marktberichten VEILING Z.-HOLLAKDSE EILANDEN, 20 maart. Gele kool 35, rode kool 14—25. prei 2 A 31^-45, waspeen 2 A 2022, peen 7—13, spruiten gesch. 1.28, spruiten 2 A 37—68, witlof 1 A 98, idem 2 A 82—97. idem 2 B 72—81, sla kg. 2.80, uien 37—51, aardappelen 13.10—15.50, knolselderij 20— 84, kroten 5,5—fl, peterselie 24—26, veldsla 1 A 1.63—1,90, Idem 2 91—1.11, sla 1 A 40, idem 1 B 35, idem 1 C 24. Fruit. Goudreinettén HH A 53, HH B 52. Hri l 49—30, HH 2 45, K 48—50; Jonathan ST A 65—68, ST B 61—63, ST C 52^-54, HH A 50—63, HH B 47—58, HH C 40—49, HH 2 31— 42, K 34—48; Golden Dei. HH A 73, HH C 60. VISMIJN VEERE 21 maart. 697 kg Exportgarnalen 129—150. kg Bot 17—18. Na he{ optreden van de Koninklijke Maatschappij „De Melomanen" uit Gent in de Schouwburg te Middel burg zie ook kunstrubriek), waarbij de voorzitter van het ontvangende gezelschap „Het Middelburgs Dilet tanten, Toneel", de heer \V. de Pag- ter, een begroetingswoord had ge sproken, was er in hotel „De Nieuwe Doelen" een korte, officiële ontvangst door het gemeentebestuur van Mid delburg. In dé Schouwburg had de heef De Pagter, die sprak voor een „uitver kocht huis", reeds zijn vreugde Uit gesproken over de durende uitwisse ling op cultureel gebied tussen Gent en Middelburg en over de komst van „De Melomanen". Spr. releveerde de goede verstandhouding, die naast de toneelrelaties bestaat en merkte in dit verband o.m. op, dat „een goede buur beter is dan een verre vrind". Zü'n toespraak werd beant woord door de heer A. E. de Fren- ne, voorzitter van „De Melomanen", die de heer De Pagter een bijdrage voor diens bibliotheek aanbood. Na afloop van de voorstelling ont vingen de medewerkenden allen een souveüir aan deze avond, aangebo den door H. M. D. T. Aanbesteding. Het bestuur van de Waterkering van de Calamiteuze polder Borssele heeft woensdagmiddag het herstel, de vernieuwing en het onderhoud tot 31 december 1956 van de aarde-, kram-, rijs- en steenglooiingswerken aan de waterkering van de Calamiteuze pol der Borssele aanbesteed. Er werd als volgt ingeschreven: K. Lucasse, Walsoorden 32.920.^-; J. F. Waddens, Ossenisse 32.780. L. v. Poperinge, Bruinisse 32.340.^—; G. en A. Sponselee, Kloosterzande 31.500.—; J. de Regt, Térneuzen 31.200.—; L. v. d. Klippe, Vlissin gen 30.999.— A. v. d Werf, Sint- Maartensdijk-Sf'iprpenisse 30.530.-; W. v. d. Berg, <,rulnisse 30.400. J. L. Dekker, Vlissingen 29.800. De gunning van het werk, dat ge raamd was op 26.753.werd aan gehouden. Expositie „Aqua Flora". Het bericht over de tentoonstel ling „Aqua Flora", die dit najaar in Middelburg wordt gehouden, wek te de indruk, dat deze expositie een jubileumevenement ZoU 2gh van de Aquariumvereniging „Barbus Con- chonius". Dit bericht was echter ge baseerd op onjuiste gegevens. Het bestuur van „Barbus" heeft ons thans verzocht te melden, dat deze tentoonstelling geen verbafid houdt met het tienjarig bestaan van de vereniging en ook niet uitsluitend door haar wordt opgezet. Uit de besturen van de Afdeling Walcheren der Koninklijke Maat- schappg voor Tuinbouw en Plant kunde en van „Barbus" is een ten toonstellingscommissie gevormd, die deze expositie organiseert. De heer G. Budde van eerstgenoemde organi satie is tentoonstellingsarchitect. Het accent van dit evenement zal vooral op de levende natuur worden gelegd. De aguaria e.d. zullen slechts een onderdeel vormèii van dit groots opgezette gehéel. (Advertentie Wapen U tegen die hinderlijke maagzuur-brand. Met Bennies! Duizenden mét U hebben last van overtollig maagzuur en pijnlijke zuur- brand. Daarom dragen zij steeds Ren- nies bij zich. Rennies helpen altijd dadelijk. Bij de eerste aanwijzing dat er in Uw maag iets „mis" gaat, laat U rustig één of twee Rennies óp de tong smelten. Onopvallend zonder water of wat ook. Direct verdwijnt de pijn. Zo kunt U weer onbevreesd alles eten wat U lust. Vraag Rennies bij Uw apotheker of drogist. 46. Mopperend besloot Kap- pie, om maar wat extra's te betalen om mét de trein Van gisteren mee te kun nen, want tot de volgende dag wachten op de trein van vandaag leek hem ook geen lolletje. Maar als hij had gedacht nu meteen weg tè kunnen, dan had hij het mis. Be ma chinist en dé stoker verlie ten dé locomotief ên gingen lp hun dooie gemak het wachtlokaal binnen, waar zij een uitgebreide maaltijd bestelden. Nu begon Kap- ple de gal over te koken, „Dat zit maar en dat eet maar!" brieste hij, „en Jul lie zijn al een dag te laatl Treln-klonten! Zouden jul» 11e nu niet eens eindelijk af rijden „Dat zal moèilljk gaan, slgnor", antwoordde de ma chinist bedaard, „er draait een mooie film in deze stad en mijn amigo en ik hebben juist afgesproken om die na onze maaltijd te gaan zien" Zonder verder eefi woord te zeggen draalde Kap- ple zich om en trók de Maat mee naar de locomo tief. „Vlug", fluisterde htj, kóppél los. dan Hjden we alleen weg." „M-ifiaaf is dat niet verboden?" stamelde dê Maat. „In dit land mag je aUes"{ antwoordde Kappiè. In hotel „De Nieuwe Doelen" ver klaarde de burgemeester van Mid delburg, mr. dr. N. Bolkestein, in een korte toespraak, dat het gemeente bestuur zich verheugt in de goéde relaties met Gent. die zo zeide hü hopelük nog lang zullen voort duren. Namens het Gentse stadsbe stuur sprak de schepen van onder- wüs, prof. A. H. Hacquart, die o.m. de wens uitsprak, dat H.M.D.T. ook dit jaar zoals te doen gebruike- lÜk de „Gentse kermis" zal komen opluisteren. Tenslotte zorgde de heer De Frenne nog voor een verrassing door de dérde „Gentse wachter'' aan te bieden. Dit is een copie in miniatuur van de wachters, die destüds op het Belfort in Gent stonden en waarvan Middelburg er reeds twee bezit. Ook de derde wachter, ln brons gegoten, werd door burgemeester Boikesteln ln dank aanvaard, met de medede ling, dat ook deze In de Burger- zaal van het stadhuis zal worden geplaatst. Voorstelling en ontvangst van „De Melomanen" werden ook bijgewoond door de Middelburgse wethouder van onderwijs en kunstzaken, Jhr. mr. T. A. J. W. Schorer en door de echtge notes van de schepen van Gent, van burgemeester Boikesteln en van wet houder Schorer. Groep schietlustige Belgen krijgt geweren niet terug Een gezelschap Belgen, dat per vissersschuit op de w esterschelde 'n tochtje maakte, werd vorig jaar zo mer door dè waterpol itie verbali- seerd wegens het schieten op zee honden. Zwaren niet in het bezit van éen jachtakte, zodat deze toeris ten een strafbaar feit begingen. Met zeehonden hadden zü echter geen succes, daar dit een zeer moeinjke jacht is. De Belgen, in wier gezel schap zich ook de bekende Brit Pe ter Townsend zou hebben bevonden, vierden hun schietlust toen bot op bergeenden, die in het water lagen en „in de rui" waren, hetgeen dus een nieuwe overtreding opleverde. De kantonrechter in Oostburg ver oordeelde het groepje, de Belgen R. D„ een hotelhouder uit Knocke, de jeugdige gebroeders N. uit Brussel en F. T. en de Yersekse schipper C. K., op wiens boot een en ander zich heeft afgespeeld, tot achtereenvol gens boetes van in totaal voor de drie eerstgenoemden 295, voor T. 360 en voor K. 100. Tevens werd de partü geweren, die men bü zich had, verbeurd verklaard. Dat laat ste was de voornaamste reden, waar om alle verdachten in appèl waren gegaan bg de Middelburgse recht bank, die deze zaak op 9 maart j.l. behandelde. De officier eiste toen bevestiging van de vonnissen. Con form deze eis heeft de rechtbank woensdag uitspraak gedaan, zodat de schiet'ustigen hun wapens niet terugkrügen. Heden overleed ge heel onverwacht onze geliefde zorgzame vrouw, moeder, be huwd- en grootmoeder ELISABETH MARL4 3DBIJNDERS geb. DE BRUIJN, in de ouderdom van 79 jaar. Vlissingen: H. W. MEIJNDERS Rotterdam: W. J. MEIJNDERS H. MEIJNDERS— GROENEVELD C. H. MEIJNDERS A. P. MEIJNDERS— DE JAGER En kleinkinderen. Vlissingen; 21 maai't 1956. Ribesstraat 26. De teraardebestelling zal plaats vinden op zaterdag 24 maart a.s.. om 12.30 uur vanaf het sterfhuis. Heden overleed, in het verpleeghuis „Der Boe- de" te Koudekerke. na een langdurig igden, mevrouw JANNA MARL4 ROTTIER wed. van de heer EDUARD MEULËNBERG, in de ouderdom van 85 laar. Namens de familie, J. P. LE CLERCQ, Middelburg, 21 maart 1956. De begrafenis vindt plaats zaterdag 24 maart a.s. te 12 uur op de algemene begraaf plaats te Middelburg-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 3