VOORTREKKERS Goese gemeenteraad koos secretaris Overleg met G.S. over vorming Zeeuwse Deltacommissie M. J. TMillie uit Den Ham benoemd VAN TOT Zeeuwse Almanak JViemeijer tabak HEEFT DE GRIEP VAT OP U? Agenda PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDKRDAG 22 MAART 1956 RAAD GOES BESLOOT TOT: Principebesluit over kerkbouw Dé mededeling van B. en W. van Goes aan de raad, dat dit college geen verdere stappen wilde ondernemen om tot vorming van een Zeeuwse Delta-commissie over te gaan, nu de afd. Zeeland van de Ver. v. Ned. Gemeenten daartoe geen initiatief w enst. te nemen, kon in de ogen van Verschillende raadsleden geen genade vinden. In de woensdagavond ge houden vergadering werd van verschillende kanten betoogd, dat men het er nlêt bij moet laten zitten. Wanneer er geen Zeeuwse commissie kftü komen, dan verdient het aanbeveling een meer beperkte commissie te Vormen, zo meenden enkele leden. Na een vrij uitvoerige discussie kwanten B. en W. aan het verlangen van de raad in zoverre tegemoet, dat met Ged. Staten overleg zal worden gepleegd, of dit college nog de vor ming van een algemene Zeeuwse Deltacommissie kan bevorderen. Dó heer J. S. Visscher (p. V. d. a.) opêhdê de discussie over dit onder werp. Hij kon de geopperde bezwa ren van dé afd. Zeeland van dte Vér. v. Ned. Gemeenten ten dele onder- Schrijven, maar was van mening dat B. en W. toch moeten inzien, dat uit het Delta- en het Drie-eilanden- plaii VOor Goes en omgeving zoveel vraagstukken zullen voortvloeien, dat iêén studiecommissie uit alle la gen.der bevolking en instanties zeer goed werk zou kunnen doen. Wethouder J. H. Roose (k. v. p.) zette uiteen dat B. en W. het initia tief aan de Vef. v. Ned. Gemeenten Willen overlaten, daar gebleken was, dat iêdêre dóór Goes ondernomen Stap in deze, op zekere tegenstanden zou stuiten. Verder zei hij tot nu toe teleurstellende ervaringen met der gelijke. commissies te "hebben opge daan. De besprekingen kOhien meest al niet hoger dan het niveau „dat men gézwam kali nóéméft". De gehele materie is nog prematuur en de stof Is volgens déze spreker nog allesbe halve rijp voor een behandeling op gemeentelijk niveau. Er zijn nog zo- Advertentie vraag naar ROOS RIDEAUX (afgepaste glasgordijnen) 's-middags gekocht 's-avonds gehangen veel technische voorbereidingen te treffen, dat de bestuurlijke licha men er eigenlijk nog niet aan te pas komen. De heren J. Knibbe (a.r.) en E. N. C. vaii Riesen (v.v.d.) on derstreepten evenwel in grote lij nen het betoog van de heer ViB- scher. Dé heer Ph. Haverhoek (p.V.d.a.) Vertolkte zijft verlangen voor de vorming van een commis sie met de opmerking: „Wij blij ven nu tégen de schermen kijken en niet er achter." Daar B. en W. gaarne iédere suggestie die tot resultaat zou kunnen leiden, wil den aanvaarden, werd tenslotte de toezegging gedaan om eens met G.S. over deze zaak te gaan praten. Subsidie kerkbouw Het voorstel om in principe te besluiten tot subsidiëring van de kerkbouw van de gerêf. kerk, Ver kreeg niet de stem van het S.G.P.- raadslid, de heer M. de. Bat, die meende, dat dit een zaak van ge loofsvertrouwen moet zijn. Kel'k en overheid dienen financieel geschei den te Zijn. De heer VisBcher (p.V.d. a.) stond ook Wel enigszins huiverig tegenover dit vooi'stel in verband met de consequenties, maar daar dé offers voor sommige kerken bij nieuwbouw te zwaar gaan drulcken, wilde hij niet tegen stemmen. Op zijn vraag motiveerde de burgenicester als minderheid in het college van B. en W., dat hij tegen dit voorstel was, omdat z.i. Kerk en Staat gescheiden moeten blijven. Wethouder J. J. van Melle (c.h.), die de mening van de meerderheid vertolkte, liet echter een tegenovergesteld geluid horen. Hij vond dat het onder de gewijzigde omstandigheden 'n het maatschappe lijk leven e.d. op de weg van de overheid ligt om steun te verlenen voor kerkbouw. De heer M. v. d. Himst (k.v.p.) maakte enkele be zwaren tegen de opmerking in het voorstel om ook andere geestelijke stromingen niet kerkgenootschappen, niet bij voorbaat uit te sluiten. Hij was van mening dat de stukken van het ministerie van Binnenlandse Za ken nog slechts spreken over kerk bouw. Nadat ook de heren Zuidema, Bouwman en Van Riesen nog hun licht over deze zaak hadden laten schijnen, werd het voorstel zonder meer aanvaard met de stem van de heer De Bat tegen. Het voorstel tot het uitbreiden van het leerplan der vakschool voor meis- Jes met een leraressenopleidittg, kón e goedkeuring van de lieer Knibbe niet wegdragen, omdat z.i. bij de voorbereiding de betrokken inspec- trices en de organisaties niet waren gehoord. Z\jn suggestie om hét voor stel nog eens nan te houden, werd echter niet overgenomen. Met de aantekening, dat dit raadslid tegen was, werd het voorstel aanvaard. Bij het voorstel over de voorberei ding van kapitaalswerken vroeg de heer F. P. J. Polderman (c.h.), waarom ook het dempen van de ka de niet onder do aanvullende werken b\j werkloosheid voorkomt. Deze post blijkt wel door B. en W. op de lijst te zijn gezet, doch kan niet als aanvullend werk ln aanmerking ko men. ..Wordt het dan soms te goed koop?", vroeg de heer Polderman schalks. Faillissementen in februari Het totaal aantal faillissementen, dat gedurende de maand februari in Nederland werd uitgesproken, be draagt 68 (v.j. 105). In Zeeland Wer den In die maand geen (V.j. 3) fail lissementen uitgesproken. Over het gehele land zijn thans vanaf 1 janua ri '182 (v.j. 210) faillissementen uit gesproken. „COLLEGE VAN B. EN W. TOCH NIET LEK?" Na drie stemmingen viel woens dagavond in de vergadering van de Goese gemeenteraad de beslissing over de benoeming van een nieuwe gemeente-secretaris. Met 87 stem- <3.win OVERDRACHT „AXEL". Op de scheepswerf De Groot en Van Vltêt te Slikkeveer werd dézer dagen barer majèsteits mijnenveger „Axel", die daar werd gebouwd, aan de Ko ninklijke Marine overgedragen. Het volledige Axelse college van B. en W. W&S Voor het bijWOhen van deze plech tigheid uitgenodigd. B\j de overdracht Wërd het woord gevoerd door func tionarissen van het ministerie van Marine, de commandant van de nieu- Wé mijnenveger, de luitenant ter zee 2de klasse oudste catagorie V.. F. Th. van de Plas en burgemeester P. L. D. J, van Oever en van Axel. Na dé over dracht Werd aan de Axelse dèpütatie dé eer Verleend als eerstè aan boord té Stappen. Daarna wérd een tocht gemaakt van Slikkeveer naar Rot terdam. Naar wij vernemen zou het ln de bedoeling liggen, dat de mijnen veger „Axel", begin April een bezoek brengt aan de stad Axel. Het schip zou dn" ligplaats kiezen aan de Axel se oever van het kanaal 81uiskil— Axél, bij de kade te Sluiskil, De Axel- 6 TE PAARD Twee bijzónder kleine aapjes wa ren hetin verhouding althans tot de indrukwekkend grote paarden waar op zij gezeten waren. Twee knaapjes, die stoer en ttots tê paard door de VUssingse buitenwij. Jtèil redêil. Met van plezier stralende gezichten én met als bewonderaars dén ganse menigte sclioolvrindjes er omheen. Dat moeten wél glorieuze ogenblik- kên zijn gewéést voor die knapen.' Zij moeten zich op hun paarden, op weg naar de wei, wél geboeid hebben als ridders zonder vrees of blaam, op weg een toernooi. Dat kan niet andéts. Wanneer de jongensfantasieën in de loop der jaren althans niet gewij zigd zijn. onder invloed ban de beeld romans. 'Maar wanneer Fulco de Min streel en het Slot op de Hoef nog steeds favoriet zijn, jet, dan moeten die twee Vlissingee knaapjes wel en kele prachtige ogenblikken hebben doorgemaakt! Dan moeten zij zichzelf wél als twee stoere riddere hebben gevoeld, die omstuwd door „het gepeupel" de wereld gingen trot seren Want zó gaat dat, als de jongens- kiel nog orr. de schouders hangt. Zó ging dat althans in ön&e dagen en aóhtj waarom zou hét ?tu andera Zfjn? i bevolking zou dan in de gelegen heid worden gesteld om met „haar" schip en bemanning kennis te maken. HAVEN VEREEUWIGD. Bij het tot stand komen van het Delta-planzal de haven van Sint- Maartensdijk gedoemd zijn te ver dwijnen. Het gemeentebestuur van Sint-Maartensdijk heeft daarom ge meend er goed aan te doeit deze ha ven op het doek te doen vereeuwigen. Dit is dan inmiddels geschied door de bekwamehahd Vail de schilder Leén Molendijk, die van de haven een olieverfschilderij tnaakte. Het werk heeft voorlopig een plaats gekregen in het oude gemeentehuis. Vorig jaar vervaardigde de heer .Molendijk, die te Arnhem woont, reeds eèn dergelijk schilderij van de haven van Sint-An- naland. BEDRIJVIGHEID. Mét de lente is ook de bèdrijvig- ■hèid weer op grote schaal in het land gekomen. De werken, die tij dens de winter moesten worden onderbroken, worden weer aange vat en met niéüWe wérken wordt een aanvang gemaakt. Zo is men deze week in Brouwershaven met verschillende grote werken begon nen. Een baggermolen is bezig met het uitdiepen van het havenka naal én daarna zal de haven vol gen. Met de herbestrating is een begin gemaakt in de Noordstraat, die nu voor een deel is opgebro ken. Het verkeer wordt nu over de Grachtweg geleid. VERKEERSEXAMENS. Het schriftelijk gedeelte van de door het Verbond voor Veilig Verkeer in gestelde jeugdvêrkeersexamens is te Oostburg dit jaar gehouden op dins dag 6 maart. Er werd aan deelgeno men door 59 leerlihgên van de drie lagere scholen. Thans is bekend ge maakt dat 56 kandidaten slaagden en 3 móesten worden afgewezen. Het praktische gedeelte zal zo spoedig mogelijk worden afgenomen. men werd uiteindelijk de heer M. J. Taillie, thans gemeente-secretaris van Deü Ham (O.) als zodanig benoemd. Bij de eerste stemming verkreeg de heer Taillie 6 stemmen, de heer J. J. Huissoon, 5 stemmen en de heer G. M. de Schipper, 4 stemmen. Hier op volgde een tweede vrye stemming met hetzelfde resultaat, waarna bij de herstemming tussen de ..eren Tail lie en Huissoon eerstgenoemde met één stem méér benoemd Werd. Voordat tot de stemming werd overgedaan, vroeg eerst nog de heer J. S. Visscher (o.v.d.a.) het woord, dié verklaarde met ergernis vaft 't betrokken raadsstuk te hebben ken nis genomen. Hierin stond, dat het een niet-alfabetische aanbeveling was. Daar het „een publiek geheim Was, dat deze aanbeveling door lo ting tot stand gekomen was, vond dit raadslid het enigszins misleidend, dat van dit laatste feit officieel geen mededeling was gedaan. Voor de toekomst wenste hij, dat de raad in dergelijke gevallen volledig wordt ingelicht. Burgemeester Ten Kate antwoord de hem, dat hier volkomen naar het reglement van orde was gehandeld. Het a.r.-raadslid, R. Zuidema vroeg zich af, wat de toevoeging van de derde kandidaat eigenlijk had té be tekenen, doch meer nog was hij er over ontsticht, dat de gang van zaken bij het opstellen van de aanbeveling een publiek geheim was. Een der sollicitanten had hem een volledig verslag gegeven over het verloop in de vergadering van B. en W. „Het college vergadert toch niet in het openbaar en het ls toch niet lel<?", zo vröeg dit raadslid. Hij had éen onbehaaglijk gevoel gekregen ovèr de hele zaak. De burgemeester kon slechts antwoorden, dat hij er per soonlijk met niemand over had ge sproken. De heer Taillie werd op 11 augus tus 1920 in Amsterdam geboren uit Zeeuwse ouders. Het grootste déél (Advertentie) urnmrnmmmm LICHTE HOLLANDSE BAAITABAK Erkend de beste Overblijfselen Romeinse nederzetting op Schouwen Succesvol onderzoek van R.O.B. te Haamstede. Het onderzoek op SchdUwen-Duive- land door de Rijksdienst voor Oud heidkundig Bodemonderzoek heeft, naar het zich laat aanzien, reeds de eerste dngéii een onverwacht groot succes gehad. Het vakkundig onder leiding van dr. Braat afgraven van een strook grond in de „Bra bers", Vlak bij de Plompe Toren in de gemeente Haamstede, heeft de oudste nederzetting van het eiland, die tot nu toe blootgelegd is, uit een slaap van rond twintig ee> Wekt. slaap van rond twintig eeuwen ge- Reeds na veertig tot vijftig cen timeter afgraven van klei wezen sehërvehVóndstén, kennelijk date rend uit dé Rómenise tyd, op eeh be langrijke ontdekking. Verder Werd ëeh braiidlaaf aangetroffen, die thans, in tékening gebracht wordt en waarin men de vormen van een prl- rfiitièvé woning reeds meent te her- kenhën. De gevonden scherven wijzen op het begin van onze jaartelling. Hoe wel de „Brabers" lang onderwerp van gesprek was voor de archeolo gen, is het Voorlopige resultaat reeds moedgevend voor volgende fa sen. WelliGht, dat onder de klei- en brandlaag nog verdere geheimen van de eerste bewoners van de Zeeuwse eilanden verbórgen liggen. De R. O. B, heeft besloten de komende weken het onderzoek minutieus voort te zetten, Het punt Waar de „Brabers" ligt, vlak bij de monding van de Oos- tefSGhêlde, was in Romeinse tyd één der belangrijkste plaatsen van de Nederlandse kust. daar de Wester- Scheldé toentertijd nog onbevaarbaar was. Collecte Dé in de nëd. herv. kerk te Bruinisse geheuden eöllèöte voor noodlijdende ker- kèn eh personen bracht 163.85 op. van zijn jeugd bracht hij in Vlissin gên door, want in 1921 kwam het gezin reeds naar de Schêldestad. Na daar de Chr. Uloschool met goed gevolg te hebben doorlopen en ver volgens het einddlplomn B van de RHBS te hebben behaald, kwam de heer Taillie op 7 september 1938 als volontair ter secretarie te Vlissin gên. Tegelijk ving hij zijn studie aan voor het diploma gemeente-admini stratie, dat hij in 1941 behaalde. Op 1 maart 1942 volgde zijn benoeming tot klerk ter secretarie te Voor burg, waar hij opklom tot commies le klasse. In 1947 verkreeg hij het diploma gemeéntè-financiën, na een handicap door de oorlogsjaren. Met ingang" van 1 januari 1948 werd de heer Taillie hoofdcommies ter ge meentesecretarie van Pijnacker, te vens waarnemend gemeente-secreta ris én aihbteflaaf Van de burgerlijke stand. Hij was daar o.a. ook secre taris-penningmeester van het water schap de Zuidpolder van Delfgauw. Sedert 16 november 1952 is de heer Taillie thans secretaris en ambte naar van de burgerlijke stand van dé Overijsselse gemeente Den Ham. Tevens is hij daar secretaris van een Chr. Nijverheidsschool voor meisjes én éen Chr. Technische school, als mede voorzitter van de niet-confes- sionele gymnastiek .êl'efliging. Den Ham is een levende en betrekkelijk snel groeiende emeente met rond 10.000 inwoners. Het dorp Vrooms- hóop dat met het agrarische dorp Dén Ham, de gémeénte Den Ham vormt is aangewezen als industrie kern in het ontwikkelingsgebied N. O. Overijssel. De heer Taillie is gehuwd en hééft drié dochtertjes van resp. 10, 7 en 2 jaar. Hij is lidmaat van de Ned. Herv. kerk en aangesloten bij de Chr. Hist. Unie. (Advertentie) B.B.C. geeft op 25 maart uitzending over Walcheren. Zondag 26 maart a.s. zal het „Light Programme" van de B.B.C. een uitzending over .Walcheren ver zórgen. Aan het einde van de zó* mer 1955 is namelijk de reportage- dienst van de B.B.C. op Walcheren geweest om hier indrukken op te doen voor een uitzending in de ru briek „Holiday Hour.". Men had een vraaggesprek met de heer D. F. P. Hoegen uit Middelburg, die allerlei bijzonderheden vertélde over het re cente verleden en ovèr het heden van Walcheren en die voorts in zijn kivalitéit Van sècrétarls van de Stichting „Nieuw Walcheren" inlichtingen verstrekte over Minia tuur Walcheren, 't Praatje zal nu worden uitgezonden om half vier Ne derlandse tijd. Inzaaien op geëgaliseerde gronden. i Evenals vorig jaar zijn do grondge bruikers die gaan inzaaien op geëga liseerde df door de herverkaveling bewerkte gronden verplicht advies te vragen bij het Bureau van Uitvoering of de LandbouwvoorlichtirtgsdienSt. Aan deze Verplichting wordt in de herverkavelingsgébieden Bchöüwen- Duiveland, Tholen, de Zak van Zuid- Beveland en Waarde zeer goed vol daan. De bedoeling van deze verplich ting is in de eerste plaats te waarbor gen dat de bewerkte gronden een zo goed mogelijke behandeling krijgen en in dé tweede plaats om de kans op teleurstellingen bij de opbrengst Van dé gewassen te verminderen. Met nadruk wordt nog ceüs gewezen op de gevolgen van hét niet opvolgen van de gegeven adviezeni élke even tuele aanspraak öp enigerlei schade vergoeding vervalt! Hét is.dusin ieders eigen belang om de adviezen uit te Voeren. Bij een juiste toepas sing van de gegeven adviezen zal het bijna niet meer voorkomen dat oogst- depressies optreden, zoals ook vorig jaar overduidelijk is gebleken. Men mag dan ook niet rékenen óp hét toe komen van vergoedingen voor Z.g. naschade. Vlissingse winkeldievegges bank te Middelburg uitspraak gedaan in de zaak van de Vlissingse winkel- egg'es. Beide dames, de 48-jarige A. J. C.-F. en de 3I-jarige D. T.-C., gevangenisstraf Boetes opgelegd voor aannemen van geschenken uit hun buit Woensdagmorgen heeft de recht- c te Middelburg i „i dteVl en de 31-jarige D. zagen zich veroordeeld tot een ge vangenisstraf van 9 maanden met aftrek van voorarrest. De officier van justitie eiste ter zitting van 9 maart j.l. anderhalf jaar gevange nisstraf met aftrek. Zoals bekend pleegden deze twee Vlissingsen op grote schaal winkel diefstallen in Zeeland en Brabant ge durende het vorig jaar. Zowel in Mid delburg als in Vlissingên en Goes hebben zy „geopereerd". Tal van kle dingstukken op het gebied van da- mestextiel waren hun DUit en zij wa ren daarmee telkenmale de nietsver moedende zakenlieden te slim af. Ook kindertextielgoederen en zelfs siga ren vielen in hun handen. In Roosen daal liepen zij tenslotte tegen de lamp. De Bredase rechtbank veroor deelde de dames reeds eerder tot drie maanden gevangenisstraf. Naast deze hoofdverdachten waren er nog twee verdachten, namelyk me. vrouw A. J. M.-C., dochter van dè oudste der dievegges en mevrouw E. S.-F., zuster van deze verdachte. Zij hebben verschillende kleding stukken van de buit ten geschenke aangenomen. Conform de eis werden z\j tot 100 subs. 20 dagen en één maand voorwaardelijk met twee jaar proeftijd veroordeeld. De Middelburgse koopman J. J. C-, 62 jaar, zag het vonnis bevestigd van de kantonrechter, waartegen hij in appél was gekomen. C. heert zich schuldig pemaakt aan onwettig op treden als tussenpersoon by trans acties in boerderijen. Een makelaar was daarbij de „vlag" dié de lading dekte. Het bleef voor C. 3 boetes van 1000, waarvan 750 voorwaardelijk, KUNST „Bonaventura". Middelburg, Schouwburg; „De Melomanen". HET DILLETTANTEN-toneelge- zelschap „De Melomanen". uit Gent heeft gisteravond in de Schouwburg te Middelburg, in het kader van de iiu al geruime tijd bestaande uitwisseling met „Het Middelburgs Dlllettanten Toneelgezelschap" een opvoering ge geven van het toneelspel „Bonaven tura". Charlotte Hastings is de schrijfster van dit stuk, dat in de eerste plaats een thriller beoogt te zyn, maar dat daarnaast bepaalde pretenties heeft als pröbleemstuk. 't ls dan ook een enigszins merkwaar dige, soms zelfs bizar aandoende ge schiedenis, die zich geheel afspeelt in een klooster op het Engelse platte land. Tengevolge van eeh overstro ming komt een wegens moord op haar broêr ter dood veroordeelde artieste, met haar twee bewakers, in dat klooster terecht en dat betekent voor de ter dood veroordeelde enige dagen uitstel van executie. In die tijd trekt een kloosterzuster zich het lot van de veroordeelde aan en tegen de wens van de moeder-overste in mengt die zuster zich in de moordzaaken slaagt er in de oüschuld van de ver dachte aan het licht te brengen. Dit „aardse" streven kan in de ogen van de moeder-oVei'Ste geen genade vin den, ziedaar in een notedop inhoud en probleemstelling van „Bonaventura Een zwaar, moeilyk speelbaar stuk, waarin het er vooral op aankomt het juiste evenwicht te brengeü tussen de probleemstelling en het thriller-ele ment. „De Melomanen", onder regie van de heer A. E. de Frenne, hebben gis teravond ongetwijfeld een Verdienste lijke prestatie geleverd en er is met een respect-afdwingend doorzettings vermogen gespeeld. Maar dat neemt niet weg, dat de interpretatie veel aan waarde gewonnen zou hebben, in dien het accent meer Was gelegd op het misdaad-element in deze historie. Dan ook zou net beslist te trage tempo, nu veroorzaakt dobr een Vaak te theatrale spei-opvatting, vermeden zijn geweest. Een thriller vraagt vaart, zelfs een thriller als „Bona ventura", met een zö problematische inslag. Afgezien Vaii deze, voorname lijk de regie geldende opmerkingen, is er individueel veelal knap spel te zien gegeven en datt met name door mei. F. van Rooy als zuster Maria Bonaventura beheerst, weloverwo gen en zuiver door mcj. J. Bódiiip als de ter dood veroordeelde, mej, J. de Vloot als een waardige moedert overste en door mej. L. Ghesquiére als een spontane zuster Josephine. In de bijrollen gaf mej, A. Helskens de Vinnige Martha Pendridge uitstekend fcstalte, zoals de heer P. de Lent- ccker zorgde voor een overtuigende, onnozele Willy Pendridge. De heren M. Crève (als dr. Jef freys) en W. Verbeke (ais inspecteur Melling) vonden gisteravond niet de juiste toött om hun typeringen de no dige overtuigingskracht mee te ge ven; met name liet spel van de heer Crève bleef helaas té vl'ak. In de ove rige (bij)rollen voldeden de dames M. Cöttime, J. de LentdêckértDe Vos en M. van den Brandé go,ed. Met „Bonaventura" heeft- dé Ko ninklijke Maatschappij „Dé Meloma nen" gisteravond zeer zeker een inté ressante, maar jammer genoeg niet altijd even boelende toneelavond ge geven. Waarbij echter wel dient te worden aangemerkt, dat méü a,) .te kampen had met éen al te ijverige ih- vailertsouffleur én b.) mét een gerin gere toneelaccommodatie dan men in de Gentse schouwburg gèWénd is. V. B. Collecte. De collecte voor Sobrietas bracht in Westdorpe een totaalbedrag van 47,00 op. (Advertentie) Wees verstandig! Neem bij het min ste of geringste teken van griep of verkoudheid 1 of 2 NOURYTIEN- tabletten op wat water. NOURY- TIEN is het volmaakt moderne, symptomatisch werkende genees middel, uit 5 vermaarde componen ten samengesteld, dat ook door mensen met een gevoelige maag uitstekend wordt verdragen. NOU- RYTIEN is volmaakt veilig en werkt zekerder dan enig ander middel. NOURYTIEN knapt U op in een ommezien! Bij allé apothekers en drogisten. Per buisje van 20 stuks 85 ct. VANDAAG. Middelburg Kunstmuseum: Expositie schilderijen „Van lumlnlsme tot ku bisme". 10—12, 14—17 uur; Kunstzaal Van Benthem en Jutting: Expositie schilderijen Zeeuwse Kunstenaarskring „Prélude", 9—18 uur; Elèctro: „Het kind van de sloppen", (18 jr.), 19 en 21.15 Uur; Schouwburg: ZVU, Spaans danspaar Susaiia y José, So uur. Vlissingên Alhambra. „De overmoedl- gen", (18 Jr.), 19 en 21 uur; Luxor: „Het begon in Parijs", (18 jr.), 20 uur; Cosy Corner: Motor-, scooter-, en brom fietsshow, 10—22 uur. Goes Grand Theater: „Spel met de dui vel". (18 jr.), 20 uur; De Korenbeurs: Modeshow, 20 uur; Schuttershof; Ouderavond openbare Ü.L.Ó,, 19.30 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 2