ORTH 75 ct Na tien jaar „noodwonen" thans nieuw raadhuis te Schoondijke Noem uw Amerikaan bij de naam: één kwaliteit: voortreffelijk! WAIC «EREN één prijs: HET GOUDEN JAAR 10 PROVINCIALE ZB BOW 8 E COURANT WOENSDAG 21 MAART 1956 JUBILEUMZONDER FEEST Opening waarschijnlijk 20 juli Burgemeester F. A. van Rosevelt van Schoondijke heeft zijn secre te riepersoneel deze maand niet op gebak en koffie getrakteerd, al viel er een belangrijk jubileum te vieren. Zo'n prettig jubileum was het namelijk helemaal niet Het is precies tien jaar geleden, dat het gemeentepersoneel zijn intrek nam in het houten noodgebouwtje, waarop forse, zwarte letters „Gemeentehuis" er de aandacht op ves tigden, dat hier voortaan het gemeentelijk bestuursapparaat zetelde. In die tien jaar schoten overal in Schoondijke nieuwe huizen en prach tige winkels uit de grond en een nieuw raadhuis kon op de duur niet uitblijven. Maareerst woningen, zei burgemeester Van Rosevelt, die'in 1950 de voorbereidingen voor de bouw van een gemeentehuis reeds had getroffen. Nu, er kwamen woningen. Maar nu is het dan eindelijk zover, dat ook de plannen voor het raadhuis worden verwe zenlijkt. Op 20 juli waarschijnlijk zal het officieel worden geopend. Herman Visser uit Breskens stond, toen wij het nieuwe raad huis bezochten boven op een lad der en maakte het laatste gat in de muur van het raadhuis voor „Niet eerder" vertelde ter Van Rosevelt ons, „want in dat opzicht lijken wij op een huisvrouw, wij willen geen visite ontvangen voor de kamer keurig aan de kant is. Maar ondertussen zijn we nu toch al bezig met de verhuizing". De eerste burger van Schoondijke glimlachte, toen hij zijn „burgemees terskamer" in het noodgebouw nog eens opnam. Hij keek naar de stapels mappen met officiële papieren, die boven op een paar houten kasten la gen, bedekt met stof. Want er is geen plaats om alles op te bergen en het stofvrij houden van een oud houten gebouwtje is zo goed als onmogelijk. „Kijkt U hier eens", zei hij, een deur opentrekkend. In een kamer lagen stapels papieren, kaartregisters en ordners op tafels opgeslagen. Grote stukken golfpapier moesten de be scheiden tegen stof beschermen. „We verlangen heel erg naar ons nieuwe raadhuis" zei burgemeester Van Rosevelt, terwijl hij de deur weer achter zich sloot. Maar iedere dag komt men 1n Schoondijke dichter bij de oplos sing van deze huisvestingsmoei lijkheden. LoSdgietersknecht RAAD ZOUTELANDE Aankoop panden in verband met verzwaring zeewering. 'De gemeenteraad van Zoutelande vergaderde onder voorzitterschap van burgemeester D. Kodde. Ingeko men was een schrijven van de Oran jevereniging, die op 30 april een ge zellige middag voor de kinderen wil geven met medewerking van een amusementsgezelschap. De voorzit ter zag liever, dat de feestelijkheden verzorgd werden door de plaatselijke verenigingen. Hg ging ook niet met het programma akkoord. Terwille van de tijd kwam de Oranjevereni ging nu bij de raad om toestemming vragen. De raad besloot deze toe stemming te verlenen. De heren J. Wisse (a.r.) en K. Wolf (s.g.) stem den tegen. In Sint Janskerke en' B.oudewijns- kerke zal een brandkraan worden aangebracht. In principe werd beslo ten medewerking te verlenen aan het ophalen van huisvuil door de ge meente Vlissingen. Het tarief zal vermoedelyk 9 per jaar bedragen. Het huisvuil wordt tweemaal in de week opgehaald. Van de Vereniging voor Vreemde lingenverkeer was een voorstel inge komen om binnen de bebouwde kom geen kampeervergunningen meer af te geven behalve voor de erkende kampeerterreinen. Dit voorstel werd voor kennisgeving aangenomen; de tegenwoordige regeling blijft gehand haafd. Een gemeenschappelijke regeling voor de schoolartsendienst werd zo danig gewijzigd, dat een rekening courant-overeenkomst kan worden aangegaan. Voorts besloot de raad een aantal panden aan te kopen ter uitvoering van het plan tot verster king van de zeewering. In verband met de bouw van een ander transfor matorstation werd aan de P.Z.E.M. 33 ca grond verkocht voor de prijs van 5 per vierkante meter. De raad >af B. en W. machtiging over te gaan _ot de bouw van acht woningwetwo ningen aan het toekomstige raadhuis plein. Deze woningen zullen onge veer 11.000 kosten, waarbij nog de kosten van de bouwgrond komen. B\j de rondvraag vroeg de heer Kleine- pier (g.b.) of er een mogelijkheid be staat een twintigtal nieuwe woningen in de vrije sector te doen bouwen, waarbij de voorzitter opmerkte, dat deze woningen dan wel 600 per jaar huur zouden moeten opbrengen. I Burgerlijke Stand. MIDDELBURG. Bevallen: F. M. Lamain-Geerse, d.; F. J. Manjs-Bloodshoofd, z.; A. de Jonge-Kost- Winder. z.; M. P. Salampessij-Talla, z.; A. M. Daniëlse-Bounia, z.; G. Joziasse-Ver- llnde. d. Ondertrouwd: H. Landman, 26 j. en G. M. Paardekooper, 21 j.: C. BOstelaar, 32 J. en P J. Andriessen, 32 j Getrouwd: J. Houterman, 24 j. en P. Arnoldus. 26 j. Overleden: J. de Bree. 50 j., echtg. van E. j. M. Sonius: A. w. de Lange, wed. van A. A." Floresse; A. W. Kerkhove, 10 w.: W. F. Drioel, 91 5-, wedn. van A. E. van Sta- pele: C M. Lauret, 69 j., echtg. van T. .A. de Ruijter; Q. H. A. Vermeulen, 77 j., echtg. van R. E. Kampman: J. Smits, 86 J., wed. van A. van der Vate. ARNE MUIDEN Bevallen: P. J. Meertse-Bouman, d.; M. Hokkeling-De Ridder, z; N Dieleman-Wis- se. z.; M. Joosse-Vader, d. Getrouwd: J. Meerman. 28 j- en G. Slere- Veld, 21 j. Overleden: M. de Ridder, 53 j., e. v. M. J. de Keijzer; T. van de Voorde, 77 j., e. v. D. van Belzen: T. de Nooïjer, 87 j., w. v. BI. van de Ketterij. de regenpijp. En binnen was een vrolijk fluitende schilder bezig met de afwerking van de deuren. De centrale verwarming ver spreidde in het gehele gebouw een behaaglijke warmte. „De eerste oplevering is achter de rug" vertelde opzichter De Baar uit Vlissingen, die het linoleum voor de secretariezaal kwam opmeten, „alleen de kleine karweitjes moeten nu nog gebeuren". En daar wordt haast achter gezet, want de werklieden weten heel goed, dat wordt gewacht op het gereedko men van het gebouw. In de kluis lig gen reeds papieren en in de archief kamer staan onder een donkergi deken de moderne stalen meube voor het secretariepersoneel, klaar om direct in gebruik genomen te kunnen worden. De lampen voor het raadhuis zijn aangekocht en kunnen iedere dag binnenkomen, de telefoons, die nog in kartonnen doosjes op de vloer staan, zijn al aangesloten. De trots Het nieuwe raadhuis wordt on getwijfeld de trots van alle Schoondijkenaren. Een modern gebouw, dat zich, wat uiterlijke vormgeving betreft, geheel aan de omgeving aanpast. Leerlingen van de technische school te Oost burg zijn bezig met het maken van banken voor wachtkamer en raadzaal. Het zogenaamde repre sentatieve gedeelte van het inte rieur wordt namelijk in hout uit- f;evoerd. n de raadzaal op de tweede ver dieping werd een parketvloer gelegd en men denkt er aan een beeldhouwster de beeltenis van koningin Juliana in reliëf in de muur te laten aanbrengen. Aan het gemeentehuis vastgebouwd is de brandweergarage, die reeds dienst doet. Daarnaast is de stalling van de lijkwagen en de gemeenteberg plaats. De fietsenbergplaats voor het Eiersoneel is thans ook bijna vol- ooid. Deze zomer zal ook de tuin achter het gemeentehuis duchtig on der handen worden genomen. Het ligt in de bedoeling de tuin van de straat af te sluiten met een muur en een brede heg. Het belooft wel een waar lusthof te worden, want er is een fraai ontwerp voor de beplanting, die voornamelijk uit rozenperken en tul- penperken zal bestaan. Middelburg Klassestelsel algemene graven dient opgeheven B. en W. van Middelburg stellen de raad voor het klassenstelsel voor de al gemeen aarden graven op de begraaf plaats af te schaffen. Dit onderwerp maakte in de raadsvergadering van ja nuari reeds een punt van discussie uit. Daaruit maakt het college op, dat een groot deel van de raad wel voelde voor opheffing vn het klassestelsel voor de algemeen aarden graven, maar voo: z.g. eigen graven geen wijziging w ste. Thans wordt voorgesteld de be trokken verordeningen in deze zin te wijzigen. Van deze wijziging willen B. en W tevens gebruik maken om voor deze soort graven enige uniformiteit te brengen in de daarop te plaatsen zer ken. Zij vinden, dat het plaatsen van verschillende zerken naar grootte en vorm een rommelige indruk maakt. Voorts willen B. en W. een ta rief vaststellen voor het doen schou wen van lijken op verzoek van be langhebbenden of ten dienste van cre matie. Zij stellen voor een en ander in de betrokken verordeningen te doen aanbrengen Weer hervormde jeugdkerk Zondagmorgen werd in de Electro- bioscoop op de Markt in Middelburg de laatste jeugdkerkdienst van de hervormde gemeente gehouden. Na de ze drukbezochte dienst, waarin dr. H. van der Linde voorging, deelde jeugd- ouderling Vergouwe de kerkgangers mee, dat na een periode van twee jaar een einde is gekomen aan de diensten in dit gebouw. De eerstvolgende jeugd dienst zal worden gehouden op zondag 1 april, Eerste Paasdag, in de Engelse Kerk, die dan de dag van tevoren in gebruik genomen zal zijn. De gemeen te beschikt dan voor de jeugddiensten weer over een officieel kerkgebouw. De heer Vergouwe bracht tot slot dank aan de exploitant van de bioscoop voor de medewerking, die men van hem ge durende de afgelopen jaren mocht ont vangen. P.C.O.V. vergaderde Onder voorzitterschap van de heer I. van Noppen vergaderde in restau rant Wöhter in Middelburg de afde ling Walcheren van de Protestants Christelijke Onderwijzers Vereniging. Bij de aanvang hield de voorzitter een meditatie naar aanleiding van het komend Paasfeest. Besloten werd om binnenkort op een woensdagmiddag een excursie naar de Vitrite Works te maken. Ook werd gesproken over de z.g. Vanenburg-lening ten behoe ve van het gelijknamige rustoord voor onderwijzers. De heer Van Noppen sprak hierbij de hoop uit, dat allen voor dit doel een bedrag beschikbaar zouden stellen, ook degenèn, die niet ter vergadering aanwezig waren. Naar de landelijke voorvergadering, die op 5 april in Utrecht Wordt ge houden werden afgevaardigd de voorzitter en de heer J. Ovaa. Bij de bestuursverkiezing zag mej. C. v. d. Woude zich in het college gekozen. Hoek Singelstraat-Schuit- vlotstraat kan volgebouwd B. en W, van Middelburg delen de raad mee, dat het braakliggende stuk grond op de hoek van de Singelstraat en de Schuitvlotstraat kan worden vol gebouwd. De gemeente heeft namelijk de beschikking over twee bestedings plichten, die aanvankelijk waren ge blokkeerd, maar thans zijn vrijgege ven. Van particuliere zijde bestaat voor dit object geen belangstelling, omdat een rendabele bouw niet mogelijk is. In het verleden besloten B. en W. ter plaatse van gemeentewege woningen te doen bouwen, waartoe de grond werd gekocht. Gemeentewerken heeft voor de bouw van de woningen een plan ontworpen. De netto-stichtingskoffteh worden op 26.309 geraamd, terwijl op een netto exploitatietekort van rond f 400 moet worden gerekend. Desondanks meenden B. en W. thans een voorstel te moeten doen, omdat een gunstiger financiering dan thans met herbouwplichten in de toekomst uitgesloten moet worden ge acht. Wanneer men nu niet tot bou wen overgaat zal het gat, dat herin nert aan de oorlog, nog lang blijven voortbestaan. Daarom stelt het college de raad voor tot deze bouw te beslui ten en daarvoor een kriediet van f 26.309 ter beschikking te stellen. Aanschaffing meubilair scholen aan Olmenlaan Het bestuur van de vereniging „De Chr. Burgerschool" heeft het gemeen tebestuur van Middelburg medewer king gevraagd voor het aanschaffen van meubilair ten behoeve van de nieuwe scholen aan de Olmenlaan. B. en W. delen de raad mee, dat deze aanschaffingen op enkele onderdelen na de instemming hebben van de on- derwijsinspecteur. Het college zal na der overleg plegen met het schoolbe stuur over de voorgenomen aanschaf- B Verreweg de meesl verkochte Amerikaan Ti fingen, die geen instemming kregen. Het benodigde krediet is daardoor nog niet \jast te stellen. De op de begroting geraamde post van f 30.000 zal waar schijnlijk te laag zijn. B. en W. stellen voor de gevraagde medewerking te verlenen. Door het vertrek van mr. A. Veen- hoven, zo delen B. en W. de raad mee, zal moeten worden voorzien in een va cature van de commissie van toezicht op het middelbaar onderwijs. De com missie heeft een aanbeveling gezonden rmee B. en W. kunnen instemmen. Zij luidt: 1 ir. J. G. Snip, 2 de heer A. F. Stufkefis. Voorgesteld wordt tot be noeming over te gaan. De Stichting „Nieuw Walcheren", die de „Miniatuur Walcheren" exploi teert, heeft het gemeentebestuur van Middelhurg verzocht weer medewer king te verlenen tot het verstrekken van een tapvergunning voor de pe riode van 1 mei tot 1 oktober voor het restaurant „Don Suisse" op het Molen water. B. en W. stellen voor het ver zoek in te willigen. Weekeinde C.J.M.V. De C.J.M.V., afdeling Middelburg, hield zaterdag en zondag een week einde op „Hedenesse" bg Cadzand. Zaterdagavond verzorgden enige le den een gevarieerd programma, be staande uit spel en zang, terwijl de heer J. H. van Pagee uit Middelburg leiding gaf aan het volksdansen. Zon dagmorgen werd naast het bezoeken van de kerk in Sluis een fietstocht ge maakt door het westelijke deel van West-Zeeuwsch-Vlaanderen. Wilta Wasterval vertelde hierna op interes sante wijze enige bijzonderheden in geschiedkundig en aardrijkskundig opzicht van dit historierijke gebied. Met behulp van een bandrecorder liet wika Wasterval 's zondagsmiddags enige gedeelten horen uit de MatthÊtus Passion van Joh. Seb. Bach en sprak hierbij een verklarend woord. De leiding van dit geslaagde weekeinde berustte bij de heer C. Ha melink. Jaarvergadering N.R.V. De Nederlandse reisvereniging. af deling Walcheren, hield in de sociëteit „De vergenoeging" te Middelburg haar jaarvergadering. De voorzitter, de heer N. P. H. Goossen, sprak een openingswoord. Hierop volgde de be stuursverkiezing, waarbij de aftre dende bestuursleden werden herko zen, terwijl in de plaats van de heer J. Reijnhoud, die zich niet meer her kiesbaar stelde, de heer J. C. Cons- tandse als afgevaardigde van de Vlis- singse leden werd gekozen. Tot afge vaardigde naar de landelijke jaarver gadering en als afgevaardigde in de raad van afgevaardigden, koos men de heer C. A. J. van Herwijnen. De kascontrolecommissie voor 1956 zal bestaan uit de heren P. de Nooijer en J. van Meerendonk. De secretaris, de heer I. C. Pluy- mers las vervolgens het jaarverslag voor. Spr. herinnerde allereerst aan het 50-jarig bestaan van de N.R.V. en schetste vervolgens in korte trekken het afdelingsjaar 1956. Het ledental der afdeling bedraagt thans ruim 1100. In zijn financieel jaaroverzicht kon de penningmeester, de heer Van Herwijnen een batig saldo vermelden van 199.97. Het vorig jaar genomen FEUILLETON 57 Deze vraag klonk zo totaal on. verwacht, zo oneindig minder dra matisch dan die waarop ze zich had voorbereid, dat Flora ccn ogenblik zelfs niet wist, wat hij beweerde. Daarop echter herinnerde ze zich onthutst de al te vertrouwelijke en niet zeer welkome mededelingen van mevrouw Avalon en begreep ze, dat de gevreesde vraag slechts was uit gesteld, niet vermeden. „Och, Jamie", antwoordde ze, „ze sprak natuurlijk over jouw verlo ving. Je weet, dat ze er niet bijzon der mee was ingenomen. Natuurlijk had ze iets tegen Marilyn persoon lijk, maar..." „Ze wenste wel, dat ik een ander meisje had gekozen?" ,Ik... ik geloof van wel". „Noemde ze iemand anders als 'n betere keus?" „Jamie, moeten we zo voort gaan?" riep Flora, terwijl ze wan hopig de handen wrong. „Het dient immers nergens toe". „Neem me niet kwalijk, ik zou je hier niet in hebben betrokken, als DOOR MARY BURCHEL ik op een andere manier achter de waarheid had kunnen komen. Maar ik heb zo'n idee, dat mijn moeder een paar onvergeeflijke dingen te gen je heeft gezegd, dingen, die jou misschien hebben ontstemd als mij. Ik wil, dat je weet..." „Een ogenblik, Jamie". Plotseling sprak Flora heel kalm en zelfs een tikje autoritair. „Er is iets, dat ik jou wil laten weten, iets, dat mis schien dit gesprek zal bekorten en je ervan weerhouden, dingen te zeg. gen, die je achteraf zou kunnen be treuren. Ik houd meer van Timothy dan van iets anders ter wereld en niets van hetgeen je moeder mij over jou of jou over mij heeft ver teld, is daarnaast van enig belang". Tot haar verbazing en ook enigszins tot haar genoegen zag ze hoe Jamie's gezicht als bij tover, slag opklaarde. „Flora, is dat waar?" riep hij. „Je weet niet, hoe ik me opgelucht voel... want mijn moeder had me verzekerd..." „Goed, goed. Je behoeft er niet om te stamelen", hernam Flora, die zich nu bijna ouder en meer op haar gemak dan Jamie scheen te voelen. „Ik veronderstel, dat ze me smoor verliefd op jou heeft genoemd. Dat is niet zo, Jamie. O, zoals het oude vrienden past de waarheid te zeg gen" ja, oude vrienden waren ze en ze zouden dat steeds blijven „heb Ik eens als schoolmeisje 'n ro mantische verering voor je gevoeld. Ik geloof, dat zoals Marilyn het uitdrukt heel wat nogal eenzame meisjes dit doen voor de enige in teressante man in hun leventje". „Lieve Flora", lachte hij nu even opgewekt als zij „je spreekt als of je ouder bent dan ik en tweemaal zo wijs. Misschien is dat ook zo. 't Zou me allerminst verbazen". „Ik betwijfel het", zei Flora, den kend aan de treurige staat, waarin ze haar eigen zaken had gebracht, „maar je zult wel geraden hebben, dat je moeder mij het geval precies andersom heeft voorgesteld. Ze pro. beerde me aan 't verstand te bren- g, dat je mij heimelijk als je ware liefde beschouwde. Datdat was toch, hoop ik, niet zo, wel Jamie?" „Het lijkt buitengewoon ongalant om te beweren, dat ik je nooit heb liefgehad, Flora", erkende Jamie met een wat spijtige glimlach. „En het spreekt vanzelf, dat zoiets op een gegeven moment iemand, ook mij, moest overkomen. Helaas kre gen de tijdelijke, maar felbewogen romantische gevoelens aan jouw adres juist de overhand, toen ik me besluit de reisgelden te vergoeden, werd geprolongeerd. Na het huishoudelijke gedeelte volgde de vertoning van een aantal boeiende films, die op typerende wij ze land, volk, flora en fauna van het Verenigd Koninkrijk in beeld geven. Voor deze bijeenkomest bestond een goede belangstelling. Vlissingen Onderwijsvoorstellen. B. en W. van Vlissingen stellen de raad voor om in afwachting van hogere goedkeuring tot tij delijke leraren aan de avondschool voor nijverheidsonderwijs voor het tijdvak van 1 oktober 1955 tot en met 30 september 1956 te benoemen de heren A. W. van Borren, W. Bri- zee, A. A. Daamen, C. J. Janse, C. A. Kamermans, J. de Munck, A. Swennen, J. Hulleman, A. W. de Vries, M. den Exter, I. Bakker, J. W. G. Leeflang, J. Dekker, N. J. Dekker en J. Looise. Voorts is er een voorstel tot definitieve benoe ming van de heer J. W. G. Leeflang met ingang van 1 oktober 1955 als leraar aan genoemde avond school in de vakken Nederlandse taal en maatschappijleer. Het col lege stelt de raad voor om In de va cature J. Kareis aan de openbare Bonedijkeschool te benoemen de heer L. A. Verhulst. Vervolgens is er een voorstel om de jaarlijkse huursom van het ge bouw Badhuisstraat 64, waarin de gemeentelijke dag- en avondschool voor de nijverheid is ondergebracht, te verhogen met 5 procent en te brengen op 9692,71 per jaar. Ten slotte verzoeken B. en W. de raad als zijn oordeel uit te spreken, dat de oprichting en instandhouding van een leraressenopleiding voor de akten N XII en N XIX bij het nijverheidson derwijs voor de provincie Zeeland, die aan de gemeentelijke industrie- en huishoudschool te Vlissingen zal wor den verbonden, nodig is. Bouwrijp maken plan West Het nog braak liggende gedeelte van plan West te Vlissingen. dat om sloten wordt door de President Roo- seveltlaan, de geprojecteerde Willem Klooslaan en het nog door te trekken gedeelte van de Vredehoflaan, is thans grotendeels in optie gegeven; voor de nog resterende percelen wor den onderhandelingen voor de bouw van woningen gevoerd. Daarom ach ten B. en W. van Vlissingen het nodig, dat spoedig wordt overgegaan tot het uitvoeren van het rioleririgs- en stra tenplan en tot het bouwrijp maken van dit gedeelte grond in plan West, daar te verwachten is dat een groot deel van de in voorbereiding zijnde bouwplannen in de loop van dit jaar tot een begin van uitvoering zullen komen. B. en W. stellen de raad voor om tot uitvoering van deze werken te besluiten en het college het daartoe, benodigde krediet te verlenen. Voorts stellen B. en W. de raad o.m. voor om aan het aannemersbedrijf Jansen en Broek n.v. te Groningen enkele percelen grond, gelegen aan de President Rooselveltlaan. ter opper vlakte van 4189 vierkante meter, te verkopen. Genoemde n.v. wil op deze grond 63 halve-premiewoningen doen bouwen. Feestavond Chr. bond van overheidspersoneel. De afdeling Vlissingen van de Ned. Chr. Bond van Overheidspersoneel heeft dezer dagen in zaal „Concor dia" haar jaarlijkse feestavond ge vierd. In zijn openingswoord wees de voorzitter, de heer J. Lefeber, er op, dat er zeker reden tot feestvieren is, want het ledental is in het afgelopen jaar van 330 tot 352 gestegen. Ove rigens waarschuwde de heer Lefeber er voor zich niet blind te staren op dit verheugende aantal, „want stilstand is achteruitgang". De penningmees ter van het hoofdbestuur, de heer J. ten Heuvelhof, die het propagan distisch woord voor zijn rekening nam, borduurde voort op de woorden van de heer Lefeber. Hij wees er on der meer op, dat de afdeling Vlissin gen pas zitting krijgt in de bonds raad als een aantal van 400 leden bereikt is. Daarna belichtte de heer Ten Heuvelhof verschillende facetten van het „waagstuk van het loon"j Daarbij wees hij er op, dat dit vraag stuk voor de christelijke vakvereni ging niet alleen een kwestie van eco nomische aard is. Want de mens kan zich niet verkopen; de arbeid moet menswaardig blijven. „Wij moeten ons realiseren", aldus spreker, „dat de arbeid een directe scheppingsop dracht is". Na dit serieuze gedeelte van de avond konden de niet talrijke) aan wezigen genieten van kostelijke hu mor. Het toneelgezelschap der doua ne personeelsvereniging „Interscal- des" uit Hansweert bracht namelijk de klucht „De huistyran" van God fried Bornans op de planken. Deze enigszins uitbundige persiflage van een melo-dramatisch liefdesspel kreeg een vlotte vertolking. Tijdens de pauze zorgde het mu ziekgezelschap „The drifting drea mers" voor wat vrolijke klanken. „_0af te vragen, of Marilyn en ik zich ook vergist hadden, 't Klinkt uiteraard abominabel, hoe je het ook uitlegt, maar..." „Neen, dat doet het niet", zei Flo. ra vriendelijk. „Het klinkt heel be grijpelijk en menselijk. Tussen twee zulke goede vrienden als wij zijn, Jamie, mag de waarheid worden ge. zegd, mag erom worden geglim lacht... en is wrok erover uitgeslo ten". Hij keek haar deels geamuseerd, deels bewonderend aan en riep vol waardering: „Kindlief, ik wist niet, dat er zoveel wijsheid in zo'n jong hoofd stak". Waarop hij, half tot zichzelf, liet volgen: „Ik hoop, dat Timothy zijn geluk beseft". Kalm, alsof die opmerking geen antwoord behoefde, glimlachte Flo. ra en zei toen, nog steeds in haar rol van gelukkige, begrijpende vriendin: „Dus voor het ogenblik is er geen opvolgster voor Marilyn?" „Ik geloof het niet", klonk het peinzend, „ik heb zo'n idee, dat ik een geboren vrijgezel ben". „Misschien", stemde ze luchtig toe, „maar ik betwijfel het Jamie. Je bent er te goed voor". Natuurlijk repte geen hunner in dit verband van mevrouw Avalon, maar Flora dacht bij zichzelf, dat Jamie steeds met de mogelijke tussenkomst of in'elk geval de bemoeizucht van bedoelde dame rekening zou moe ten houden, indien hij eens tot de con clusie kwam, dat hij toch niet voor vrijgezel in de wieg was gelegd. I Examen. Geslaagd voor scheepswerktuigkunde, diploma B I, de heer J. de Pagter; voor radlotelegrafist 2de klas de heer J. J. v. d. Eijk, heiden leerlingen der „De Ruy- terschool" te Vlissingen. Nieuw- en Sint Joosland Raad vergadert ad der gemeente Nier... Sint Joosland zal in vergadering bij eenkomen vrijdag 23 maart a.s. om 19.30 uur. De te behandelen punten zijn onder meer: Vaststelling nieuw arbeidsovereenkomstenbesluit; wijzi ging gemeenschappelijke regeling schoolartsendienstbeschikbaarstel ling prijs voor ringrïjderswedstrgd; subsidieaanvrage Groene Kruis; sub sidie-verzoeken landbouwtentoonstel ling; plan tot wijziging der gemeen tegrenzen; wijziging presentiegelden leden stembureau; voorstel toewijzing bouwvolume; wijziging bezoldigings regelingen secretarissen en ontvan gers; grondaankoop van de-wed. A de Visser-van Leerdam; grondaan koop van mevrouw Evers-Keg; aan vrage premie woningverbetering uand Derde weg 1; brief ingezetenen inzake volkstuinen en 5e en 6e wijzi ging der begroting 1955. Sint Laurens Z.L.M. vergaderde Tijdens een vergadering van de af deling St. Laurens van de Z.LM., die onder voorzitterschap stond van de heer Joh. Marinissen, sprak mr. H. B. Bouman. secretaris van de Grond kamer voor Zeeland, over „pacht- vraagstukken in de praktijk". De vraagpunten inzake Bedrijfslaborato- rium voor Grondonderzoek werden beantwoord door de heer A.. Nieuwen- liuijze van de Rrjkslandbouwvoor- licntingsdienst en de vraagpunten in zake suikerbietenteelt en boerderijen- splitsing door de plaatsvervangend secretaris, de heer P. Dekker. Tot slot werd de zeer geslaagde film „Het leven van een jonge boer op Tholen" vertoond. Hockeywedstrijden Middelburg II heeft zijn hockey wedstrijd in Hulst tegen Rapide II in een 12 overwinning omgezet. De bezoekers hadden het beste van het spel in de eerste helft. Rietkerk scoorde twee maal. Na de rust leek Middelburg wat vermoeid en kwam Rapide n met een offensief. Het duurde echter nog tot een kwartier voor het einde, voordat de thuisclub een verdiend tegenpunt produceerde. De dames van Middelburg kwamen van him reis naar het Roosendaalse Pelikaan met een 60 nederlaag te rug. Zij hadden een drietal invalsters, maar de nederlaag kwam niet onver wacht. Met de rust was de stand 2 0. Na de rust kwam Pelikaan nog meer in het offensief en speelde een klasse sterker. De overwinning was dan ook ruim verdiend.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 12