m» Fw i6 rn it Hijs fd fflg° #77LIm GROOTSE HULDIGING VAN HONDERDVIJFJARIGE OPA KIP WALCHEREN BRABANTSE CLUBS VERLOREN VAN R.C.S. EN ZEELAND SPORT JIMMY en de Crescepresio-korrels DINSDAG 20 MAART 1956 PROVINCIALE ZEBOWBB COURANT 7 Advertentie ZONDAG^ÈP^^W MANDAÓ' DINSDAG ^^^^KwOENSDAG DONDERDAG I/lAilllt 1 A W ji««T; /ÜAAH1;. MAAK (Slot van pag 3) De predikant ds. G. E. Huizing-, fe liciteerde zijn oudste gemeentelid en meende de hoge leeftijd van Kip voor Dreischor te moeten zien als een be wijs van Gods bijzondere zegen en ge nade. Dit bracht de jarige weer op een ander onderwerp: „Toen ik na de ramp in 't ziekenhuis in Dordrecht lag, heb ik elke dag bij het eten hard op voor de zaal gebeden." Op verzoek van de predikant zongen de bezoekers voor en in het huis van Kip, de lof psalm 68 10. „Duizenden jaren" Uit Zierikzee waren een groot aan tal bejaarden, waarvan de jongste de tachtig al gepasseerd was, met een grote mand met zuivelprodukten naar opa Kip gekomen. Nadat „enkele dui zenden jaren" uit de bus geklommen waren, feliciteerde de 89-jarige P. Mevnaert „de ketellapper" zoals hij zelf zei namens de Zierikzeese ou den van dagen. De zusters van het Rode Kruis boden een kist sigaren aan, die de oude baas nog best blij ken te smaken. Na een korte pauze, waarbij de jarige bezwaar maakte te- gen het volgens hem te slecht gevul de portglaasje, kwam de auto voor en, voorafgegaan door muziek, ging het naar de Ring. Tegenover de kerktoren deed bur gemeester Vermeulen voorlezing van het raadsbesluit, waarbij de nieuwe straat voortaan „Jan Kipstraat" zal heten. Opa knoopte zijn jasje dicht, vroeg terloops aan de burgemeester of er veel publiek was, en trok het vlaggedoek weg van het naambordje. De regen deerde opa niet om enkele tientallen meters verder de eerste boom te planten van de rijf tig op het kerkplein. Er moest nog het een en ander ge arrangeerd worden, voordat tot de plechtigheid kon worden overgegaan, maar eindelijk besloot Kip zyn wit geschilderde wandelstok af té geven en pakte hij de versierde spa. Onder de enthousiaste aandacht van de toeschouwers ging de eerste schep zand in de kuil en weldra stond de boom de „.Tan Kipboom" over eind, terwijl het Zeeuwse volkslied klonk. De tweede inwoner, de 95 jaar oude Leen Heyboer, plantte de twee- Marktberichten ROTTERDAMSE VEEMARKT. 19 maart. Aanvoer in totaal 1672. Vette koeien en ossen 1105, varkens 567. Prijs per kg. In ct. vette koeien le kw. 294—320, 2e kw. 270—290, 3e kw. 254—270. varkens (lev. gew.) Prijs per kg. in ct. le kw. 174, 2e kvv. 172, 3e kw. 170. GRAANBEURS ROTTERDAM. 18 maart. Binnenlandse granen, officieuze noteringen per 100 kg, franco Rotterdam. Rode tarwe op vochtconditie tot 27,35; witte tarwe tot 28,25; Voedergranen: zo- mergerst, vast, naar kwaliteit 24,75—26; prima 26.50; haver, zeer vast, naar kleur en droogte 23.5024.50; extra blanke 25; rogge niet genoteerd. Peulvruchten: groene erw ten met goede vraag tot 35.50; schokkers kalm tot 39; bruine bonen met weinig handel tot 47. AARDAPPELMARKT ROTTERDAM. 19 maart. Kleiaardappelen 35 mm op waarts. Eigenheimers 16—17; bintjes 18— 19; bevelanders 14—14.50; koopmans blau we 15—16; meerlanders 13—14; export klei- aardappelen 35 mm opwaarts; bintjes 20— 21; 40 mm opwaarts alpha's 18—18.50; ande.- re rassen 17—18. Zandaardappelen 35 mm opwaarts 11 (weinig handel) voeraardappelen 3.50, prij zen berekend per 100 kg. en op de han- delsvoorwaarden vastgesteld voor de ver koop van consumptie-aardappelen op wa gon, schip of auto. Officiële publikaties GEMEENTE MIDDELBURG. KOSTELOZE INENTING EN HERINENTING TEGEN POKKEN. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat op dinsdag 10 april 1956 des voormiddags van 9—10 uur, ge legenheid bestaat tot kosteloze inenting en herinenting tegen pokken in het Medisch Centrum, Eigenhaardstraat 2. Er wordt in het bijzonder de aandacht op gevestigd, dat de leeftijd beneden de 2 jaar als de meest geschikte voor inenting moet worden beschouwd. Voor een juiste vermelding in de vacci natiebewijzen van de namen en geboorte data der kinderen is het gewenst, dat bij de aanmelding het trouwboekje der ouders wordt medegebracht. Middelburg, 15 maart 1956. E.V.V.C. I kampioen volleybal Ook in het tweede gedeelte van de Wal- cherse volleybalcompetitie heeft E.V.V.C. I zich onbetwist de sterkste getoond. In de eerste helft van de competitie, een enkele, werd dit team slechts éénmaal ge klopt en speelde éénmaal gelijk. In de tweede helft, een dubbele competitie, bleef zij ongeslagen. Nu E.V.V.C. dus afdelingskampioen is zal zij op 24 maart a.s. te Tilburg uitko men in de cUstrlctskampioenschapswed- strijden. In twee A trok M. de Ruyter II, evenals M.V.C. Ill uit twee B, zich terug uit de competitie. De uitslagen van zaterdag luiden: eerste klasse A: MarathonMTS 03; EWCMV C 3—1; MTS—Zuidwesters 3—1; EWC—M TS 3—1. Eerste klasse B: MTS n—Hoa Moa 2—2. De stand in de eerste klasse A ziet er als volgt uit. EWC 7 7 0 0 14 21— 5 MTS 8 3 2 3 8 1514 Zuidwesters 7 3 1 3 7 13—13 MVC 7 2 1 4 5 1015 Marathon 7 0 2 5 2 7—19 de boom. Opa Kip was inmiddels al weer ingestapt en terug naar huis ge reden, waar de radio-mensen op hem wachtten. „Die kan je ook niet laten staan, 't is htm broodje" weerde Kip de vragen van zijn familie af, of het niet te veel zou worden. De kinderen bleven „Lang zal hij leven" zingen voor de deur, maar de jarige verkoos liever met het ondergaan van de zon binnen te ziin. Met de grote bloemen mand van de commissaris der konin gin in Zeeland voor hem op tafel, be gon Kip weer zjjn belevenissen-litanie van de diensttijd, het vlas, Napoleon, de plaggenhut, het ziekenhuis en de eerste fiets. Al was het grote feest voor Kip af gelopen, in Dreischor zelf was het reeds dinsdag voor 't definitief voor bij was. Het Zierikzeese draaiorgel speelde VTolijke muziek, naast de kerk brandde een groot feestvuur en er werd menige dronk uitgebracht op de oudste medeburger. Kip zelf nam afscheid van z\jn gasten met een; „Dank je wel en tot volgend jaar!" Paarden te water toen wagen achteruitreed. Twee paarden van de Middelburgse sleper J. Chr. zijn maandagmorgen op ongelukkige wijze te water geraakt. De heer Chr. had juist aan de Kinder dijk 3500 kg rozijnen op zijn wagen geladen en wilde wegrijden, toen het voertuig in plaats van vooruit, achter uit reed. Daar het wegdek ter plaatse helt, ging een en ander nogal snel in zijn werk. Voordat men er wat aan kon doen, tuimelde de wagen in het water van de kaai, terwijl beide paar den werden meegesleept. Eén van de in 't natte element geraakte dieren kon zichzelf uit het tuig bevrijden, het andere moest worden losgesneden. Het reddingswerk was niet gemak kelijk, mede door het gedrag van de paarden, die uiteraard zeer geschrok ken waren. Men slaagde er tenslotte in de dieren touwen om de hals te werpen. Op deze wijze zijn zij door 't water geleid onder de Bellink- en de Koningsbrug door in de richting van de Stadsschuur. Doordat hier een hel ling gelegen is, kon men de dieren op de kant brengen. Eén van de paarden werd aan een achterbeen gewond. In de loop van de middag werd de wa gen weer uit het water gehaald. Ook van de lading is nog een deel op het droge gebrapht. Verzekering dekt de schade. Middelburg Uitbreiding u.Lo.-school Middelburg bijna gereed. Voorzitter „Kunstmuseum". Naar wy vernemen is thans de uit breiding van de openbare u.l.o.-school aan de Dwarskaai in Middelburg zo ver gevorderd, dat de lokaliteiten in de loop van april in gebruik kunnen worden genomen. Waarschijnlijk zal feen officiële opening geschieden. De atum van ingebruikneming is nog niet bekend. De uitbreiding omvat een gebouw, dat achter de reeds bestaan de school werd opgetrokken. Dit ge bouw bevat op de begane grond 2 lokalen en boven één zaal. Deze laats te ruimte kan indien nodig met geringe kosten in twee lokalen wor- den gesplitst, zodra het leerlingen- tal dit noodzakelijk zal maken. Tot die tijd kan de bovenverdieping o.a. als aula worden gebruikt. De uitbrei ding betekent voor de school, die thans met ruimtetekort kampt, een belangrijke verbetering. Leger des Heils Middelburg kreeg muziekinstrumenten. Het Middelburgse muziekkorps van het Leger des Heils heeft zaterdag zijn nieuwe instrumenten ontvangen. Dit geschiedde tijdens een drukbe zochte samenkomst van het Leger in de Hofpleinkerk. Voor deze instru menten is onlangs een inzameling ge houden onder de burgerij, terwijl ook de leden van het korps hun steentje bijdroegen. Het was burgemeester mr. dr. N. Bolkestein van Middelburg, die de nieuwe aanwinsten voor het korps tijdens deze samenkomst over. droeg. Hij deed dit met een toespraak, waarin hij o.a. betoogde, dat het Le ger des Heils in de harten van de Middelburgers een vaste plaats in neemt. Mr. Bolkestein zei ook, dat 't muziekkorps in de laatste jaren aan merkelijke vooruitgang heeft ge boekt. Met deze nieuwe instrumen ten zal het peil nog meer stijgen, zo hoopte spreker, die daarna de instru menten een zestal stuk voor stuk aan de betrokken muzikanten overhandigde. De samenkomst stond onder lejding van kapitein D. J. Baars, onder wiens leiding ter gelegenheid o.a. van dit heuglijke feit het Leger des Heils mu ziekkorps „Den Haag - Congreszaal een der beste in den lande, naar Mid delburg was gekomen. Deze sprak er in zijn openingswoord zijn blijdschap over uit, dat zovele vrienden van het Leger de samenkomst bijwoonden. Het korps „Den Haag - Congreszaal speelde tijdens het programma tal van specifieke Leger des Heils-com- posities onder leiding van zyn kapel meester, de heer D. Kruyt. Ook het Middelburgse korps geleid dpor kapelmeester De Graaf deed zich horen. Ook werden persoonlijke ge tuigenissen afgelegd en was er sa menzang. Tevoren had het korps „Den Haag- Congreszaal" een mars door de stad gemaakt, die veel belangstelling trok. Ook werkten deze muzikanten mee aan de andere bijeenkomsten van het korps Middelburg, die gedurende het afgelopen weekeinde werden gehou den. Zangbezoek aan „Ter Hooge" De chr. gemengde zangvereniging „Soli Deo Gloria" uit Souburg bracht vorige week een bezoek aan het rust- huls „Ter Hooge" in Middelburg. Zrj zongen er onder meer psalm 118 van E. Wetting Weissenborn en „Morgen gebet" van Julius Röntgen. Na de pauze werden gezamenlijk enkele psalmen en gezangen gezongen. Toneelavond „De Volksstem" Zaterdagavond gaf de Arbeiders zangvereniging in Middelburg „De Volksstem" een goed bezochte uit voering in het Schuttershof, die ver zorgd werd door de toneelclub „Mer- curius". Opgevoerd werd het toneel spel van Maarten van Vucht „Het witte legioen", waarvan reeds eerder een bespreking in ons blad verscheen. Ook thans ondervond deze vertolking bij het publiek grote waardering. In zijn openingswoord deed de voorzit ter. de heer W. C. L. de Ruijter, een beroep op de toehoorders om als lid van de vereniging toe te treden, om dat er met name een groot gebrek is aan mannelijke krachten. Een verlo ting in de pauze en een gezellig sa men zijn na afloop verhoogden de ge- gezelligheid op deze geslaagde avond. In het bijschrift van de door ons ge plaatste foto van de zaterdag in het Kunstmuseum te Middelburg geopen de tentoonstelling „Van luminisme tot kubisme" werd als voorzitter van de Vereniging „Kunstmuseum" abusieve» lijk genoemd mr. J. H. C. Heyse. De voorzitter van deze vereniging is ech ter mr. J. A. Heyse uit Middelburg. Vlissingen Geref. vrouwenvereniging opgericht. Dezer dagen werd onder leiding van mevrouw M. A. ElshoutVan der Ros uit Koudekerke te Vlissingen in het geref. jeugdgebouw een vergade ring gehouden om te komen tot op richting van een plaatselijke afdeling der gereformeerde vrouwenvereni gingen in Nederland. Na opening met schriftlezing uit psalm 119 en gebed, heette mevrouw Elshout de aanwe zige dames welkom en memoreerde, dat kort geleden te- Westkapelle een afdeling is opgericht, die in enkele maanden bijna in ledental verdubbel de. Hierna zette mei. E. Boon, pro pagandiste voor Walcheren, de aard en het doel van de vrouwenvereniging uiteen; o.m. het bestuderen van de Heilige Schrift en het bespreken van bepaalde onderwerpen. De geref. vereniging telt thans 672 afdelingen met ongeveer 20.000 leden in totaal. Het verschil tussen de Ned. Chr. Vrouwenbond en de geref. ver eniging bestaat voornamelijk hierin, dat de N.C.V.B. zich meer bezig houdt met sociaal en maatschappelijk werk, terwijl de gereformeerde ver eniging speciaal bestudering van de gereformeerde beginselen beoogt. Verscheidene vrouwen zijn echter van beide verenigingen lid. Van de nu vol gende gelegenheid tot vragenstellen werd ruim gebruik gemaakt. De presidente wees in de beantwoor ding hiervan op het grote belang, dat ook de georganiseerde vrouwen haar stem kunnen laten horen op ver schillend terrein. Met voorbeelden verduidelijkte zij dit. Met het hoofd bestuur van de N.C.V.B. bestaat een hartelijke verstandhouding. De mees ten der aanwezige dames traden toe, zodat de presidente met vreugde con stateerde, dat de oprichting van de afdelingen Vlissingen een feit was ge worden. Een voorlopig bestuur werd gekozen, dat wordt gevormd door mevrouw Van Sorgen. presidente, mevrouw Tuinhof, secretaresse, me vrouw Jobse. penningmeesteresse en mevrouw Van Wieringen, algemeen adjunct. Oostkapelle Uitvoering dameskoor. Het dameskoor „Eendracht maakt Macht" te Oostkapelle gaf in het verenigingsgebouw een geslaagde uitvoering. De voorzitter, de heer W. Mesu, sprak een woord van wel kom, waarna het koor onder leiding van de dirigent, de heer A. W. Louws, een twaalftal nummers uit voerde. Vooral het „Zondaglied eens herders" van Kreutzer en „Gebed" van Handel werden voortreffelijk vertolkt en op vei^zoek herhaald. Tot slot werden enkele filmpjes vertoond onder andere met de komieken Lau rel en Hardy. Van onze adverteerders Wie vroeger de oude optiek- en fo- tohandel van de heer J. J. Back in de Sint Jacobsstraat gekend heeft, zal de herbouwde zaak bijna niet meer terugkennen. Dit bleek zater dagmorgen wel tijdens de heropening, toen reeds verschillende zakenrelaties en cliënten kennis kwamen maken met de nu keurig ingerichte winkel, waar voor de factoren overzichtelijk heid e licht 'n belangrijke plaats inge ruimd is. Bijzondere aandacht verdie nen de met zorg ingerichte etalages, waarin twee verstelbare plateau's aangebracht zijn. In tegenstelling tot vroeger zijn de etalages thans ge deeltelijk öpengebouwd, waardoor de klant als het ware ook de winkel als etalage ziet. Een nieuwtje op het gebied van de verlichting zijn de lichtbuizen met plastichuif, die rond de toonkasten zijn aangebracht. Hierdoor is een in directe verlichting verkregen. Een bijzonderheid in 'de in kunstharsplaat uitgevoerde toonbank is een licht- plaat, waarmede foto's en negatieven tot in de kleinste details bekeken kunnen worden. Een wit geschilderd hardboard-plafond accentueert het lichteffect in hoge mate, terwijl de eveneens in lichte kleuren uitgevoer de toonkasten cachet gekregen heb ben door een donkergetinte rand. Uit de gehele inrichting blijkt wel, dat de beschikbare ruimte ten volle benut is. Door een uitbouwing heeft de heer Back nu ook de beschikking over een aparte optiekafdeling. Hier staat eveneens een in blank essenhout uit gevoerde toonbank met kunsthars- plaat, waarbij de cliënt op gemakke lijke wijze zijn keus kan maken. Voor de verwarming zorgt een in de toon- kast ingebouwde oliestookkachel. Rest nog te vermelden, dat de ver bouwing, die nog geen drie weken in beslag nam, uitgevoerd is door de firma J. Haasdijk uit Rotterdam. Koudekerke Coöp. Boerenleenbank In hotel „Walcheren" hield dezer dagen de Coöperatieve Boerenleen bank Koudekerke haar algemene ver. gadering onder voorzitterschap van de heer J. Jasperse. Tijdens deze bij eenkomst bracht de kassier, de heer C. P. Jongepier zijn verslag uit over 1955. Er is .een saldo winst van 5782,52, dat aan het reservefonds zal worden toegevoegd. De rekening over het verslagjaar vermeldt een totaaltelling van 4.380.225,11. De balans sluit op een bedrag van 2.717.552,52. In het verslagjaar werd de heer W. P. Roose als hulp kassier benoemd in verband met de drukte. Bij de bestuursverkiezing werden de heren P. S. Kodde, secretaris en de heer W. Ovaa, die periodiek af traden, achtereenvolgens met 25 en met 22 stemmen herkozen. In de va catur e voor een plaatsvervangend be- bestuurslid, ontstaan door het bedan ken van de heer W. P. Roose, werd benoemd de heer Abr. Janse Adr. z. met 15 stemmen. Verder werd be sloten de presentiegelden voor het bestuur met 100 en die voor de le den van de raad van toezicht met 75 te verhogen. Bij de rondvraag drong de heer W. J. de Schipper er op aan aandacht te besteden aan de kleine spaarders en de rentevoet in evenwicht te houden met die van an dere banken. Sint Laurens Jubileum Geref. Meisjesvereniging De Geref. Meisjesvereniging in St. Laurens vierde haar 30-jarig bestaan tijdens een bijeenkomst, die door mej. S. Hillebrand werd geopend. Na een bijbelbespreking door mej. D. Janse werd een programma afgewerkt, dat bestond uit zang, muziek, wedstrijd en voordrachten. Er werd verder o.a. een spel opgevoerd, getiteld „Strijd aan het witte front". Het goed ge- brachtte stuk werd met grote aan dacht gevolgd. Een groot aantal gelukwensen werd van verschillende zijden uitgespro ken. De heer W. C. Alewijnse sloot met dankgebed. METO—RCS 1—4. Vrijwel gedurende de gehele wed strijd was RCS in de meerderheid en reeds na 5 minuten had Koole succes toen hij na een scrimage voor het Meto- doel de bal in het net schoot. (01). RCS kreeg hierdoor wat rust in de ploeg en inzonderheid de Kraker en Schinkel, speelden prima. De uitvallen van Meto waren intussen zeker niet van gevaar ontbloot en mede door het windvoordeel kwam de RCS-achterhoe- de nogal eens voor problemen te staan. Het duurde tot 5 minuten voor de rust eer de gevaarlijke Kops doelman Beun kansloos kon passeren 11"). Na de rust, met de wind als bondge noot, was RCS voortdurend sterker en reeds na 10 minuten kon v. d. Dries met een prachtig schot de Souburgers de leiding geven (12). Vijf minuten later verhoogde Titiheru de voorsprong tot 13 en de RCS-zege bleek toen wel zeker .In de 33e minuut joeg v. d. Dries met een hard schot, dat door het zijnet vloog, nummer vier in het Meto-doel en na de rust is de RCS-overwinning vrijwel niet in gevaar geweest. De Sou- .burgers staan nu gelijk met Meto. ZEELAND SPORT—RKFC 5—1. In een goed gespeelde wedstrijd is het Zeeland Sport gelukt een forse 5 1 zege te behalen op een teleurstellend Examen Aan de rijksuniversiteit te Leiden slaagde voor het semi-artsenexamen de heer J. M. van der Bel te Dom burg. RAAD SINT LAURENS. Kerkeraden en schoolbe stuur eveneens tegen opdeling Tijdens de vergadering van de ge meenteraad van Sint-Laurens heeft burgemeester W. Baas enkele brieven van de beide kerkeraden en van het bestuur der school met den Bijbel, voorgelezen, waarin deze instanties hun bezwaren uiten tegen het plan tot opdeling der gemeente, bezwaren, die ook in de betogen der raadsleden tot uiting kwamen. Deze stukken zullen met pre-advies en notulen aan G.S. worden toegezonden. Een aanbod van „St. Laurens Kin derkoor" om voor f 650.een piano over te nemen werd niet aanvaard, daar in het Verenigingsgebouw reeds een harmonium staat. Een premie voor woningverbetering werd toege kend, de verordening op de keuring van waren werd vastgesteld, aan de Vereniging van Walcherse Paarden fokkers wordt een medaille beschik baar gesteld en in de kosten van in richting van het consultatiebureau van de afdeling Serooskerke-St. Lau rens van het Groene Kruis wordt tegemoetkoming van f 300.ver leend. Bij de rondvraag deelde burge meester Baas mee. dat aan de ber men en trottoirs van de Noordweg niets zal worden verbeterd ln afwach ting van de uitslag, die het ingestel de beroep inzake toewijzing van die weg, oplevert. In de eerstvolgende vergadering zal de raad uitvoerig worden voorgelicht over alles wat met het aanleggen van 'n riolerings systeem verband houdt. Op vragen van de heer Marinis- sen antwoordde de voorzitter o.a., dat inzake het eventueel verhuren van het sportveld een bespreking met dë korfbalvereniging „ONDO'zal wor den gehouden en dat het college aan dacht besteedt aan de aanschaffing van een kleedlokaal voor deze accom modatie. In antwoord op een vraag van de heer Simonsc zei burgemees ter Baas nog, dat thans terrein be schikbaar is om indien dit met het oog op de gewijzigde bouwregelingen mogelyk wordt onmiddellijk 6 a 8 woningen te bouwen. In tweede in stantie kan men terreinen gereedma ken voor in totaal 50 woningen. HOOG EN LAAG WATER 21 maart Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge U.+N.A.P. U.+N.A.P 8.55 9.21 9.42 10.01 10.19 1.78 1.18 1.35 1.29 1.47 21.41 22.09 22.31 1.59 22.49 1.04 23.09 1.21 2.25 2.52 3.17 3.19 3.16 1.86 1.32 1.53 15.16 15.42 16.09 15.59 16.08 1.50 1.63 1.80 1.30 1.52 77. Het wilde gevecht met de razend geworden kit ging minutenlang door. Jimmy deed al zijn best zelf geen houw van de snavel van het dier te krijgen, maar doden wilde hij het beest ook niet. Hij probeerde hem telkens weer de trap op te jagen, waardoor het beest zijn woede op Zalfzouter en zijn trawant zou kunnen koelen, maar dat lukte niet erg best. Totdat er met don derend geweld een stoel naar beneden getuimeld kwam welk projectiel blijkbaar door meneer Zalfzouter was afgevuurdDe kip kreeg een klap van een der stoel poten, draaide zich razendsnel om en fladderde met veel geklepper van zijn enorme vleugels naar boven teneinde zich op zijn belager te storten. Er werd boven geschreeuwd en wèer kwam er een stoel naar beneden, zonder echter de dolgeworden kip te raken. Toen klap- te er een deur dicht en hoorde Jimmy hoe de kip met zijn snavel een der panelen begon te bewerkenJim my snelde naar de kelderdeur en riep: „Jackie, haast je maar niet. Ik ben de situatie helemaal meester". Er kwam echter geen antwoord. Er brandde beneden wel licht, maar het bleef er doodstil.... Jimmy riep nog eens, maar er kwam geen antwoord.... Dit beviel hem geenszins. Hij daalde de keldertrap een paar treden af, luisterde en riep nogmaals de naam van Jackie. Maar het bleef angstig stü. RKFC. Al direct na dc aftrap zetten de Zeeiand-Sport voorwaartsen het Bra bantse doel onder zware druk, maar gedurende het eerste half uur ken merkte het spel van dc thuisclub zich door een grote onproduktiviteit. Eerst na 35 minuten slaagde invaller Bakx er in de Vlissingse meerderheid in een doelpunt uit te drukken (10). Twee minuten later was het linksbuiten Bart, die de bal razend snel opbracht en de RKFC-doelman geen kans gaf (2 0). Een kwartier na de rust liet de zelfde speler uit een keurige pass van Cas Huibregtse het net voor de derde maal trillen (30). Toen één der Zeeland Sport-backs hands maakte, gelukte het doelman Florusse de toegekende strafschop te stoppen. Toch wist RKFC de eer nog te redden, toen de midvoor uit een kluwen van spelers de bal over de doellijn werkte. Na 35 minuten werd de voorsprong van de Zeeuwen goed koop verhoogd, toen één der Brabant se backs in eigen doel schoot. (41). Even voor het einde veroorzaakte de RKFC-rechtsback een strafschop we gens hands. De toegestane penalty werd door Leijnse hard ingeschoten (5—1). NIEUW BORGVLIET—ZEELANDIA 10. In een slechte wedstrijd met een nog slechtere leiding heeft Zeelandia een onverwachte en onverdiende nederlaag geleden tegen Nieuw Borgvliet. Vrij wel gedurende de gehele wedstrijd wa ren de groen-zwarten sterker en het gevaar kwam bijna uitsluitend uit de verre en goed geplaatste uittrappen van de Nieuw Borgvlïet-doelman. In de 25e minuut kon aanvoerder De Crom zulk een uittrap afronden met een doelpunt, dat in eerste instantie werd gestopt, maar door het effect via de rug van de vallende Zeelandia-doelman toch in het net verdween. Na de rust hetzelfde spelbeeld. Zee landia was in het veld sterker en Beu- kert slaagde erin na 20 minuten de ge lijkmaker te produceren. De scheids rechter meende echter een overtreding te hebben geconstateerd en kende dit doelpunt niet toe. Gedeprimeerd speel de Zeelandia verder, maar tot succes leidde dit niet meer. NAGEKOMEN ADVERTENTIES. Algemene kennisgeving. Heden overleed, na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Stervenden, onze lieve man, vader, zoon, schoonzoon, zwager en oom, de heer JOHANNES BAPTIST SCHIETER op de leeftijd van 47 jaar. Detroit (U.S.A.), 18 maart 1956.- T. M. SCHIEFER— HAMEL en kinderen. Vlissingen: Wed. M. F. SCHIF- FER—PIETERS Gilze (N.B.): C. A. HAMEL en echtgenote. Fam. HAMEL. Fam. NIESTERN. Algemene kennisgeving. Heden overleed tot onze diepe droefheid, onze geliefde moeder, behuwd- en grootmoe der LEUNT JE MARIA ELISABETH STREEFKERK Weduwe van PIETER VAN VLIJMEN op de leeftijd van 57 jaar. A. E. MUNTJEWERF- VAN VLIJMEN J. MUNTJEWERF LIA M. C. DE CROOY VAN VLIJMEN J. G. F. DE CROOY A. VAN VLIJMEN Vlissingen, 19 maart 1956. Havendorp 633. De teraardebestelling zal plaats vinden op donderdag 22 maart a.s. des namiddags 2 uur vanaf het St. Jo- saphziekenhuis. Het Bestuur en de Raad van Toezicht van de Coöp. Boerenleen bank Grijpskerke (Z. geven met grote ont roering kennis van het plotseling overlijden van hun hooggeachte kassier, de heer WILLEM DE WOLF, welke ruim 30 jaren de belangen van onze bank op voorbeeldige wgze heeft behartigd. Zijn nagedachtenis zal bij ons in dankbare her innering blijven voort leven. God trooste de bedroefde familie. Grijpskerke, 18 maart 1956.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 7