fyülitti de (Beste (Bromfiets B. EN W. MIDDELBURG ACHTEN GRENSWIJZIGING LOGISCH WALCHEREN JIMMY en de Crescepresio-korrels GEEN OPLOSSING IN CONFLICT MET Z.-VLAAMSE VLASSERS uiTDE ETHER MAANDAG 19 MAART 1956 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ONTWERP-SCHRIJVEN AAN RAAD VOORGELEGD Financiële gevolgen echter nog niet te overzien. Naar aanleiding van de voorstellen van Gedeputeerde Staten van Zee land inzake de grenswijziging der YValcherse gemeenten, waarbij ook Mid delburg betroken Is, doen B. en W. van de Zeeuwse hoofdstad de raad een uitvoerig schrijven toekomen. Daarin zegt het college o.a., dat het onbe kend is doordat weinig gegevens beschikbaar zijn gekomen of de gemeente in oppervlakte en inwonertal zal toenemen en als dit het geval zal zyn met hoeveel ha en met hoeveel Inwoners. Mede daardoor is het B. en W. thans onmogelijk de financiële consequenties van deze plannen te overzien. Als het inwonertal toeneemt, hetgeen waarschijnlijk lykt, zal het totaal der uitkeringen uit het gemeentefonds evenredig toenemen. Wanneer het aan tal woningen toeneemt, hetgeen eveneens waarschijnlijk lykt, zullen de op brengsten van grondbelasting (gebouwd) en personele belasting toenemen. Als de oppervlakte toeneemt, hetgeen ook wel het geval zal zyn, zal de grondbelasting (ongebouwd) meer opbrengen. Ook zullen dan diverse ge meentelijke heffingen een styging vertonen. Hier tegenover staan echter hogere uitgaven voor onderwijs, maat schappelijke steun, openbare werken, volksgezondheid e.d. Misschien ko men op de gemeente Middelbui-g wachtgelden te drukken. Wanneer de absoluut en procentueel niet zo belangrijke vergroting van de opper vlakte en het inwonertal geen ver groting van het ambtelijk apparaat en van de materiële uitrusting der gemeente nodig maakt, zal de stij ging der uitgaven binnen zekere per ken blijven. Daar wel de posten kun nen worden genoemd, maar de be drage geheel onzeker zijn valt over het netto-resultaat niets te zeggen. B. en W. leggen tevens een ontwerp-schrijven ter goedkeu ring over, dat de mening van de raad bevat en ter kennis van G.S. kan worden gebracht. Hierin wordt gesteld, dat de huidige plannen met veel zorg en kennis van zaken zijn ontworpen, zodat een logische herindeling van het eiland is ontstaan. Wijziging wordt dringend noodzakelijk ge oordeeld. Vastgesteld wordt ech ter, dat dit oordeel uitgaat van de huidige situatie. Als na de tot standkoming van het Deltaplan Zeeland, Walcheren en Middel burg een grotere ontwikkeling en groei tegemoet gaan, is het zeer wel denkbaar, dat de thans geko zen oplossing niet meer voldoet en dat ingrijpender maatregelen zul len moeten worden genomen. Het schrijven zegt, dat de raad de indruk heeft, dat gebied en inwoner tal iets zullen groeien. De grenslijn vertoont geen uitstulpingen, de vorm van het gebied is compact volgens het plan en de bestuurszetel ligt on geveer in het midden. De raad stelt het zeer op prijs, dat volgens het plan de grens zo verlegd wordt, dat de Arne tussen het Kanaal door Wal cheren en de spoorlijn bij Middelburg komt. Het zal stellig de ontwikkeling van de hier voorlopig geprojec teerde uitbreiding van het groot- industriegebied ten goede komen. Het.wordt .aanvaardbaar genoemd, dat de bebouwing, die .vlak bij Nieuwland ligt, maar thans nog tot de gemeente Middelburg behoort, naar eerstgenoemde gemeente over gaat. De nieuwe grenzen met Rit- them en Souburg worden redelijk ge acht. De nieuwe grens met Koude- kerke, die het dichtst de be bouwde kom nadert, heeft de raad doen aarzelen of er voldoende moge lijkheden tot stadsuitbreiding zijn. Na ampele overweging concludeerde men echter, dat zulks het geval was. De raad acht volgens het ont- werpschrijven de nieuwe grens met St. Laurens, even ten noorden van de samenkomst van Noordweg en uitvalsweg naar Domburg, juist gekozen. Het is niet onlogisch, dat hierdoor de gehele Noordweg tot de driesprong tot Middelburg zal gaan behoren. Hier ligt ook ongeveer het punt, waarvan men kan zeggen, dat ten zuiden daarvan de bevolking meer op Middelburg en ten noorden meer op St. Laurens is georiënteerd. Dat de grens van even ten westen vfm Brigdamme tot het Kanaal door Walcherenlangs een weg loopt, wordt minder gelukkig geacht. In overweging wordt gegeven het beloop van sloten of kavelgrenzen te volgen. Het ontwerp-schrijven acht het noodzakelijk, dat in de wet, die de i grenswijzigingen regelt, de bepaling wordt opgenomen, dat voorzover dit nog niet het geval is, de aan de ge meente Middelburg verleende con cessies voor de levering van elektri citeit, gas en water, in het vervolg gelden voor het gehele nieuwe tem- toir der gemeente. Er wordt in dit verband herinnerd aan de moeilijk heden, die ontstonden na de grens wijziging van 1941 met Koudekerke Vrouwenpolder Vergadering C.B.T.B. Voor de derde maal in het. seizoen kwam de afdeling Vrouwenpolder van de C.B.T.B. in vergadering bijeen on der voorzitterschap van de heer W. Wouterse. Na afwerking der huishou delijke zaken hield de heer P. S. Ma- rinusse, directeur van het boekhoud- bureau te Goes, een „Boekhoud- en belastingpraatje". Op duidelijke wijze zette hij deze beide zaken uiteen, waarop een geanimeerde bespreking volgde. Grijpskerke Damwedsfrijd. Donderdag speelde de heer L. Goed- bloed uit VRssmgen in het dorpshuis te Grypskerke een simultaanwedstrijd dammen aan 13 borden. De lieer Goedbloed wist in twee uur tijd al zijn partijen tc beëindigen, Hij won er 7, speelde 3 remises tegen de he ren A. Gcldof, J. v. d. Broeke en J. Dekker, terwijl hij 3 partijen verloor tegen Abr. de Wolf, A. van Sluijs en J. J. Engelvaart. Seroos' - rke (W.) Liefde en verloving Ds O. Jager uit Vrouwenpolder hield in het jjeref. jcugdgebouw te Seroos- kerke een inleiding over „Liefde en verloving". Deze causerie werd dooi de talrijke aanwezigen met aandacht gevolgd. en Souburg, waarbij 't Zand bij Mid delburg kwam. „Plannen inzake grenswijziging en zelfs geruchten daaromtrent verwék- ken meestal nogal wat onrust in de daarbij betrokken gemeenten en de ze onrust blijft bestaan, zolang de plannen hangende zijn", zo zegt het schrijven tenslotte. „Intrekking der plannen kan slechts dan de onrust doen verdwijnen, wanneer kan wor den aangenomen, dat deze nu voor geruime tijd van de baan zijn. „Nu vaststaat, dat een wijziging van de gemeentelijke indeling van Walcheren in ieder geval noodzake lijk is kan de onrust slechts verdwij nen wanneer de huidige plannen zo spoedig mogelijk en zo krachtig mo gelijk worden doorgezet. Misschien zou als datum van ingang kannen worden gekozen 1 januari 1958, zo dat de verkiezing van de nieuwe ra den ongeveer kan samenvallen met de periodieke verkiezingen elders in den lande". Bevestiging en intrede ds. C. J. Amesz. In de nedcrlands hervormde kerk te Heinkenszand werd zondagmor gen de nieuwe predikant, ds. C. J. Amesz, in het ambt bevestigd door ds. S. P. de Roos, nederlands her vormd predikant te 's-Heer Hen drikskinderen. Als tekst had deze gekozen Joh. 15 11: „Dit heb ik tot U gesproken, opdat mijn blijdschap in U zij". Ds. De Roos wenste de gemeente geluk, dat de predikanten-vacature na korte tijd reeds vervuld was. Aan de handoplegging, die hierna volgde, namen deel ds. De Roos, ds. A. P. van de Made uit Nieuwdorp. consu lent, ds. L. W. Blok uit Ellewouts- dijk en ds. M. G. L. den Boer uit Chaam. Na de inzegening werd de nieuwe predikant toegezongen met psalm 134 3. In een tot de laatste plaats bezet te kerk deed ds. Amesz des middags zijn intrede, waarbij hij predikte naar aanleiding van Lucas 13 23- 24a: „En iemand zeide tot hem, He- re, zijn het weinigen, die behouden worden? En hij zeide tot hem, strijdt om in te gaan door de enge poort." Na de predikatie werd de nieuwe predikant toegesproken door ouder ling J. Nieuwenhuize namens kerke- raad en gemeente, ouderling M.. C. de Leeuw namens de Gereformeerde Kerk, burgemeester H. J. J. Dreckx als vertegenwoordiger van de bur gerlijke gemeenti en door de' heer J. Verbeek namens de Jonge Kerk uit Amsterdam, waarvan de predikant en zijn echtgenote vele jaren lid zijn geweest.' Aan het einde van de dienst dank te ds. Amesz alle aanwezigen en in het bijzonder de belangstellenden uit Rilland-Bath en 's-Heer Hendriks, kinderen, gemeenten, waar hij als vicaris stond. Na de dienst was er voor een aantal genodigden in het verenigingsgebouw „Maranatha" gelegenheid nader met de nieuwe predikant en diens echtgenote ken nis te maken. Middelburg Van luminisme tot kubisme. In de Bakkerszaal van het Schut tershof te Middelburg hield dezer dagen mej. dra. E. Joosten een in leiding over de tentoonstelling „Van luminisme tot kubisme." Op deskun dige wijze schetste mej. Joosten de schilderkunstige situatie in Frank rijk, ten tijde van de opkomst van het pointillisme. Seurat was hier de grote pionier en vond voor deze techniek navolgers en medestanders. Aan de hand van de lichtbeelden gaf mej. Joosten voorts een uiteenzetting van de techniek der Lumunisten, waarna zij vervolgens uiteenzette hoe tenslotte de nieuwe richting, het kubisme ontstond. Ook van deze styi besprak zy vertegenwoordigers, o.a. Picasso en Juan Gris. Na de pauze was er gelegenheid tot het stellen van vragen. Mej. Joqs-, -tortoren en het college daartoe— een wof,,,,- krediet verlenen van 2900 en. fr. aan genoemd frureau opdracht te verstrekken tot het uitbrengen vari een advies over de grote lynen van een rioleringsplan voor dc toe komstige stadswijken Pauwen- en Lammerenburg en het college daar voor een krediet te verstrekken van voorlopig 5000. ten was ingeleid namens het bestuur van de Vereniging Kunstnfuseum door mr. J. A. Heyse. Van onze adverteerders. Kledingmagazijn uitgebreid. Kledingmagazijn A. Hooftman Jr. aan de Vlasmarkt 33 te Middelburg heeft een uitbreiding ondergaan. Bo vendien was het zaterdag voor deze firma een feestdag, daar tevens 't 35- jarig bestaan kon worden gevierd. Na een maandenlange verbouwing is thans de verkoopruimte van deze zaak aanzienlijk vergroot. Tussenmuren werden weggebroken en wat eens een magazijn was, naast en achter de tot dusver voor het publiek te betreden zaak, is nu geheel voor de verkoop in gericht. De uitbreiding, die zeker 10 x 3 me ter groot is, werd met een reeds be staand deel van de zaak geheel ge moderniseerd. Het daglicht heeft hier ruim toegang, hetgeen uiteraard zeer belangrijk is. Het geheel werd in fris se, lichte tinten gehouden, hetgeen de aantrekkelijkheid nog verhoogt. Ook is er een zeer goede verlichting aan gebracht. De grote sortering kon -thans op overzichtelijke wijze in rekken wor den opgehangen. Achter in de zaak vindt men bovendien een kantoor en een reparatie-afdeling. De vergrote zaak, die zeker een aanwinst mag wor den genoemd, kon zaterdag reeds op een druk bezoek bogen. Oostkapelle Raad vergadert Woensdagavond a.s. half acht komt de raad van de gemeente Oost kapelle in een openbare vergadering bijeen. Het belangrijkste agenda punt is een bespreking over het voorstel grenswijziging. Vlissingen Kredietvoorstellen. B. en W. van Vlissingen vragen de gemeenteraad een aanvullend kre diet van 5676 voor de bouw en in richting van noodschoollokaliteiten aan de Van Helstlaan. Een krediet van 4350 wordt gevraagd voor de aanleg van een gedeelte van de in de richting noord-zuid over het indus trieterrein aan de Prins Hendrikweg geprojecteerde weg om de verkochte percelen toegang tot een weg te ge ven. De weg zal een breedte krijgen van 6 meter en aan weerszijden van een groenstrook van 2 meter worden voorzien. B. en W. stellen de raad voor hun college te machtigen oma. aan het ingenieursbureau Op ten NoortBlydenstein opdracht te ver strekken tot het uitbrengen van ad vies over de capaeiteit van het pomp station voor de riolering naby c' Aankopen voor toekomstig Vlissings saneringsplan. Ten behoeve van de toekomstige sanering der stad Vlissingen stellen B. en W. de gemeenteraad voor en kele aankopen van prond en op stallen te doen tot een totaal van 8585. De heer G. M. Prins biedt het pakhuis Lange Zelke 1214 te koop aan voor 1800; de heer A. Provoost biedt de ondergrond van de door de oorlog verwoeste panden Lange Zelke 45 en 47 te koop aan voor 735; de heer H. C. de Bruijne biedt het pand Schuitvlotstraat 10 tekoop aan voor 1400 en de we duwe C. Schout—Van Vlaanderen biedt het pand Molenstraat 38 te koop aan voor 4650. Daar de gemeente te zijner tijd de beschikking zal moeten hebben over de grond met opstallen aan de Paul Krugerstraat 7 ter oppervlakte van 156 vierkante meter, welke door de heer J. J. Lameiin te koop wordt aangeboden, voor het plan Nieuwe Markt, stellen B. en W. de raad voor het pand over te nemen voor 11.500 en de heer Lameijn een ver goeding toe te kennen van 5400 voor de verplaatsing en herinrich ting van zijn bedrijf. Oost- en West-Souburg Collecte De collecte te Oost en West-Sou burg voor liet Zonnestraal N.V.V.- t.b.c.-fonds bracht 250,95 op. Dealer voor Middelburg en Vlissingen c. DE LEEUW. Berini-agent voor Domburg L. AKKERDAAS. Markt E 11, telefoor 295. Rijwiel- en motorhandel D. L. MANNAERT, Axelsestraat 16. Tel. 2220, Terneyzen Provinciale C.J.M.V.-commis- sie installeerde secretaris. Tijdens een bijeenkomst te Hoe- dekenskerke van de provinciale com missie van de C.J.M.V. in Zeeland werd de heer P. v. d. Broeke uit Oost-Souburg officieel geïnstalleerd als tweede secretaris van de O.J.M. V. in Zeeland. De heer L. Evcrtse uit Oudelande werd benoemd tot eerste secretaris. Dit in verband met het feit, dat de heer Jac. Sinke uit Oost-Souburg die secretaris van de Zeeuwse provinciale commissie was, benoemd werd tot districtssecretaris van de C.J.M.V. voor Zeeland en west Noord-Brabant. Verder kon de voorzitter, de heer C. Leunis uit Terneuzen, mededelen, dat er in Serooskerke een nieuwe C.J.M.V. is begonnen met 12 leden. In de vacature ontstaan door het bedanken van de heer M. O. Hanse te Haamstede, werd de heer J. de Haan uit Zierikzee benoemd tot lid der provinciale commissie, speciaal voor het jongenswerk. - Ook andere zaken kwamen ter sprake. Zo werd besloten het weekend voor jongens leiders op 7 en 8 juli a.s. te Kapelle ook toegankelijk te stellen voor de C.J.M.V.-bestuurders. Het program ma werd hierop afgesteld. Zaterdag, avond zal er buitenspel zijn. Zondags is er eerst een gezamenlijke kerk dienst in de nederlands hervormde kerk. Daarna spreekt men samen over de manier, waarop de bijbelse boodschap aan jongeren kan worden gebracht en daarna wordt binnen spel beoefend. Verder, werd besloten de voorjaarswerkvergadering te hou den op 14 april a.s. te Goes. Daar zullen de jaarverslagen aan de orde komen en zal ds. Mackaay uit Oegstgeest spreken over het zen dingswerk op Nieuw-Guinea. Het onlangs gehouden Zeeuws weekend op de Ernst Sillem Hoeve te Lage Vuursche is dermate ge. slaagd, dat men besloot ook het vol gend jaar een dergelijk weekend te houden, eventueel weer samen met het C.J.V.F. meisjesverbond. Eveneens samen met het C.J.V.F. meisjesverbond zal er op 21 juli a.s. een Zeeuwse zomerdag zijn in Knoc- ke. De deelnemers aan deze zomer dag zullen centraal vertrekken van uit Terneuzen en Breskens. Voor de ze dag is een aantrekkelijk pro. gramma opgesteld. De nationale bondsdag zal dit jaar worden gehouden in Defi Haag. in samenwerking met hét C.J.V.F. meisjesverbond. De provinciale Zeeuwse commissie zal busreizen naar deze bondsdag organiseren voor de Zeeu\yse leden. Men kan zowel voor 1 als voor 2 dagen naar Den aag. Door de heer L. F. R. Schoemaker uit Hoek werd bedankt als lid van de provinciale commissie, in verband met zijn benoeming tot jeugdleider te Vlaardingen. Coöp. boerenleenbank hield haar algemene vergadering De coöperatieve boerenleenbank te Veere hield in „De Campveerse To ren" haar jaarlijkse aleemene verga dering, die vrij goed werd bezocht. De jaarstukken werden zonder wijzi gingen aangenomen. Uit het verslag van de kassier bleek, dat de jaarom zet was toegenomen en gestegen tot 6.500.000, De balans vertoonde een eindcijfer van 1.850.000. De winst van .f2400 werd in het reservefonds gestort. Verschillende afschrijvingen en reserveringen deden het reserve fonds stijgen tot 40.200. De voorzitter, de heer L. Dinge- manse, stelde zich niet meer herkies baar als bestuurslid. In zijn plaats werd gekozen de heer A. P. Wouters te Gapinge. Ook de heer J. Lampert wenste geen verlenging van zijn mandaat en in zijn plaats werd geko zen de heer J. Breel. Deze aftreden den, die respectievelijk 28 en 36 jaar de bank hadden gediénd, werden door verschillende sprekers dank gebracht voor hun werkzaamheden. Hen werd een stoffelijk blijk van erkentelijk heid aangeboden. Na afloop van de vergadering werd de film „Met el kander voor elkander" vertoond, die een beeld gaf van de verschillende werkzaamheden van de boerenleen banken. (Slot van pag. 1) ging betaalde contributies, die be stemd waren voor de federatie. Aan dc vertroebeling van de sfeer tussen de vereniging en de federatie hebben ook enkele onjuiste pcrspublikaties het hunne bijgedragen. Zowel de voorzlter als de secre taris, en met hen verschillende le den, zowel verbouwers als hande laren, wezen erop dat de vlasin dustrie staat of valt met een een drachtige houding. Een der leden toonde de noodzaak hiervan aan met de cyfers van thans op de markt komend Russisch vlas en de daardoor ontstane dumping, zoals eertijds van de zijde van Frankrijk. Het linnen blijkt in Nederland nog veel te weinig in trek te zyn, omdat het veel te onbekend is. Met een een drachtige reclame- en voorlichtings campagne kan nog heel veel bereikt Een ander zeer voornaam punt dat met dit conflict samenhangt ia de komst van een bedrijfschap en van de P.B.O.. waarvan de oprichting voor een groot deel samenhangt met een mogejjjjte oplossing van dit o spoedig onflict. 78. Jlmmy begreep heel goed, dat Zalizouter en Harre Idee, die in een andere kamer waren gevlucht, wel ouden bemerkt hebben, dat de kip hun kamerdeui ad verlaten en dat zij vermoedelijk een poging zouden vagen te ontsnappen. Hij verkocht snel de furieuze kij. en paar geweldige opstoppers met de schoffel en glipte oen naar buiten, Hij schoot door de nis en holde naai Ie trap „Desnoods spring ik met één sprong naar be leden dacht hij. Hij bemerkte bij het passeren, dat de leur van de kamer, waarin Zalfzouter en zijn compag non waren gevlucht op een kier stondZouden zij ei al uil zijn? vroeg hij zich af. Hij bootste het akelige ge kakel van de kip na en tikte met zijn schoffel wild te gen de deur. Die werd op hetzelfde ogenblik met een klap dichtgetrokken.... Jlmmy rende nu de trap af en hoorde, hoe de kip hem snuivend en hikgeluiden ma kend achterna kwam. Zij had echter nog al moeilijkhe den met het lopen over de treden, zodat Jimmy onbe dreigd beneden kon komen. Hij haalde vliegensvlug de sleutel uit z'n zak en wierp deze naar Jackie. „Vangen!" riep hij. „Maak de kelderdeur open", commandeerde hij. „Neem hèm mee hij wees naar Muis en doe je werk daar beneden zo goed mogelijk. Kijk alles na. Ik houd hier de wacht en zorg ervoor, dat de kip en die kerels niet naderbij kunnen komen", Jimmy moest on verwijld met dit werkje beginnen, want de kip kwam al weer op hem toegefladderd. Hij gaf haar enige flinke porren met de schoffel, maar moest toch een paar stap pen achteruit „Filmdag" van „Geestelijke Volksgezondheid" in Goes. De Nationale Federatie voor de Geestelijke Volksgezondheid houdt zaterdag 14 april in „De Prins van Oranje" te Goes een „Filmdemon- stratiedag-Zeeland". De bedoeling van deze dag is deskundigen op di verse terreinen, wier werk van be lang is voor de geestelijke volksge zondheid. in de gelegenheid te stel- lèn kennis te mal-cen met een aantal films op geestelijk-hygiënisch ge bied, dat de federatie ter beschikking stelt als voorlichtingsmateriaal. De films trachten een uitbeelding te ge ven van geestelijke spanningen, die zich in verschillende situaties kun nen voordoen en de toeschouwer te attenderen op de symptomen en ach tergronden, waarvan de kennis van belang is voor wie bij zijn werk wordt geconfronteerd met dezelfde of ge- lyksoortige verschijnselen. De films zullen eerst worden inge leid. terwijl na de vertoning gelegen heid tot discussie bestaat. Dr. M. van der Beek, directeur van „Vrede rust", Bergen op Zoom, zal op deze dag toelichtingen geven en de dis cussie leiden. Het programma begint om 11 uur met een openingswoord van de secretaris der federatie, drs. J. K. A. van Noorj. Na een inleiding zullen dan o.a. de films „Shyness" en „Monique" worden vertoond. De middagbrjeenkomst begint om 14 uur met een discussie over het vertoonde. Vervolgens zullen na een inleiding o.a. de rolprenten „Problem Drinkers" en „The feeling of hostili ty" worden gedraai Besloten wordt met een discussie. Voor deze dag heeft zich een Zeeuws comité van aanbeveling gevormd, waarin vele burgerlijke, kerkelijke en onderwijs- autoriteiten zitting namen, naast artsen en leidinggevende figuren van sociale instellingen. Nederlandse en Belgische hockeyers speelden gelijk. De eerste zonnige voorjaarsdag in Brussel is voor het Belgische 'hockey- elftal een goede dag geworden, want het speelde met 00 gelijk tegen de gevreesde Nederlandse ploeg. Voor de Oranjemannen was de opening van het seizoen minder tevredenstel lend, vooral omdat de uitslag zeker niet geflatteerd genoemd mag wor den. Onze voorhoede ging vaak ge noeg ten aanval over, maar liep steeds dood op de sterke Belgische verdediging. In technisch opzicht waren de Nederlanders veel sterker, hoewel deze kwaliteiten niet vol doende waren om het Belgische en thousiasme te overwinnen. Indien de wedstrijd is tegengeval len, dan heeft dat zeker niet aan de Nederlandse midden- en achterlinie gelegen, maar eerder aan de voor hoede, waarin de dash ontbrak om de ingeleide aanvallen tot een goed eind te brengen en de Belgische ver dediging te doorbroken. De jubilaris in deze ontmoeting, aanvoerder Dick Loggers, die zijn 70e interlandwedstrijd speelde, was de spil waar alles om draaide. Dat voor het grootste gedeelte op de Bel gische helft van het veld gespeeld werd, was vaak aan zijn ingrijpen te danken wanneer de Belgen het spel trachtten te verplaatsen. Boven dien was hij de stuwkracht van de Nederlandse aanvallen. Voortdurend waren de Nederlan ders in de aanval, maar werkelijk gevaar dreigde er nooit. De eerste strafcorner kort voor de rust gaf nog hoop op een doelpunt, maar de Belgen wisten ook dit gevaar te be zweren, In de tweede helft steeds maar hetzelfde beeld: de Nederlan ders waren de sterksten. maar toch slaagde de Belgen erin de balans in evenwicht te houden. In de laatste minuten bracht een strafbully beide doelen nog in gevaar, maar het bleef 0—0. Vanzelfsprekend poogde men ook de oorzaken te achterhalen waarom in Zeeuwsch-Vlaandcren oen dergelij ke tegenwerking bestaat. Enkele za gen hierin een kwestie van mentali teit; de Zeeuw-Vlaming schijnt min der voor organisatie te voelen dan de andere Nederlanders, getuige ook de ëerlnge ledentallen der vakbonden. >e Juiste achtergronden van de te genwerking bleven echter duister. Aangezien, zoals reeds vermeld, de Zeeuws-Vlaamse vlassers niet aanwe zig waren, kon men niet tot een op lossing komen, zodat tenslotte, na de uiteenzetting van de directe oorza ken die tot het conflict geleld hebben, de vergadering het bestuur opdracht Saf, pogingen aan te wenden om met e goedwillenden samenwerking te zoeken cn op deze wijze het voortbe staan der federatie te verzekeren. De verschillende verenigingen zullen zich in eigen kring ook over het conflict beraden. £lllllllilillllllllllllllll[|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||j|[ Zeeuwse K.N.V.B.- wedstrijden voor het a.s. weekeinde. Voor het a.s. weekeinde heeft de K.N.V.B. voor zover daarby Zeeuwse clubs betrokken zijn, de volgende competitiewedstrij den vastgesteld: le klasse C: AllianceKim- bria; MauritsSC Emma; SchyndelBrabantia; Vlissin gen—TSC. 2e klasse B: Rood Wit W— Middelburg; Dongen—MOC '39; AxelInternos; Roosen- daal—DESK; WVO—RAC. - 3e klasse C: VES—RKC; Veerse BoysZierikzee; BSC —Hero; RWBDH VDe S ch utt eraGudok 3e klasse D: OdioTerneu- seMeto; Steen —Nieuw Borg- H zen; BiervlietRCS; Hontenis- vliet; ZeelandiaZeeland Sport. 4e klasse G: Grenswachters Kaaise Boys; SC GastelR SVyHSCBurgh; Steenbergen M 4e klasse H; Hansweertse M BoysRia W; Aardenburg Koewacht—Breskens; Sluiskil Clinge; LuctorOostburg; Yerseke. Reserve 2e klasse C: Zee- land Sport H—Axel II; Mid- 1 delburg m—Hontenisse II; 1 Goes nVlissingen II; Bres- 1 kens H—Corn Boys II; RCS II H Middelburg n. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii KMVil DINSDAG 20 MAART. HILVERSUM I. 402 m 746 bc/s. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO._ AVRO: 7.oo Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. 9.10 Voor de vrouw. 9.15 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Morgenwij ding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. i Gram. 11.30 Sopr. en piano. 11.50 Gr. 12.00 Dansmuz. 12.30 Land- en tuinbouw- meded. 12.35 Orgelspel. 13.00 Nws. 13.15 Meded. 13.20 Theaterork. en soliste. 13.55 Koersen. 14.00 Cram. 15.40 Schoolradio. i Voor de vrouw. 15.30 Vlooi, altviool cello en fluit. 16.00 Gram. 16.30 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 18.00 Nws. 18.15 Piano spel. 18.30 R.V.U.: „De afstamming van de mens" door Dr. J. Huizinga. 19.00 Voor de kinderen. 19.05 „Paris vous parle". 19.10 „Grensgevallen". 19.50 Toneelbeschou wing. 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 22.15 De Antwoordman. 22.30 Pianorecital. 22.55 Ik geloof dat.23.00 Nws. 23.15 New York calling. 23.20 Journ. 23.30—24.00 Gram. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.45 Morgen gebed en liturg, kal. 8.00 Nws.- en weer- ber. 8.15 Gram. 9.00 Voor de vrouw. 9.40 Lichtbaken, caus. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Schoolradio. 11.50 Als de ziele luistert, caus. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. 12.15 Voor de boeren. 12.30 Land- en tulnbouwmeded. 12.33 Lichte muz. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws. en kath. nws. 13.20 Dansmuz. 13.50 Franse muziek. 14.20 Metropo!e-ork. en so list. 15.00 Schoolradio. 15.30 Mannenkoor. 15.45 Voor de vrouwen op het platteland. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Zlekenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.40 Koersen. 17.45 Rege- ringsuitz.: Rijksdelen Overzee: R. A. Fer- rier: Suriname's handel. 18.00 Voor de jeugd. 18.20 Sportpraatje. 18.30 Promena de ork. en solist. 19.00 Nws. 19.10 Uit het Boek der Boeken. 19,20 Gram. 19.45 Act. 20.00 Het Kruisoffer, 5e Lijdensmeditatie. 21.00 Pianorecital. 21.30 „Kinderen en Evangelie", caus. 21.50 Bariton en plano. 22.25 Gram. 23.00 Nws. 23.15—24.00 Gram. HOOG EN LAAG WATER 20 maan Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge U.+N.A.P. Ü.+NJ4.J». U—N-AJ>. CJ.NJLP. 7.25 1.61 7.50 1.79 8.16 1.91 8.35 1.25 8.53 1.44 20.07 1.31 20.36 1.49 20.59 1.61 21.17 1.08 21.38 1.26 1.14 1.71 1.40 1.84 2.09 2.01 2.01 1.38 2.10 1.60 13.46 1.72 14.13 1.85 14.43 2.02 14.36 1.40 14.41 1.6'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 3