Een eeuw lief en leed van een dankbare burger in Dreischor Zeeuwse llmanak VOGELVRIEND GING VOEREN EN LIET HOND LOSLOPEN.... VOOR]AARS MODESHOW IN HET VLISSINGSE „BRITANNIA" NOODZAKELIJKE WERKEN IN DE VEERHAVEN VAN KRUININGEN Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDEIiï- iIAART 1956 OPA KIP WORDT HONDERDVIJF Gemeente zal oudste inwoner op grootse wijze huldigen IN HET VOORJAAR van 1858 stond een kleine jongen uit Drei schor met zy'n' vader op de havendijk van Zierikzee naar het binnen varen van de driemaster „Schip Haamstede" te kyken. Voor dit dage lijkse evenement van Zierikzee waren ze beiden al vroeg te voet vanuit hun dorp naar de stad getrokken. Kleine Jan was met vader Kip want zo was hun echte Dreischorse naam langs de weverijen en zoutziederijen gelopen en vol bewondering had Jan naar de behendig heid van de Schouwse boeren gekeken, die met hun scheepjes de kar nemelk tot vlak onder de Lieven Monstertoren in het centrum van de stad brachten. Vader Kip had op zijn wandeling in de Poststraat en op de Haven eerbiedig de dragers van oude eerbiedwaardige adellijke namen gegroet en zijn zoontje gewezen op hun woningen, grote pa triciërshuizen, die wél een groot contrast vormden met de drie huis jes by de ingang van Dreischor.JDie waren nog van slik en plaggen opgebouwd en dienden aan enkele grotere arbeidersgezinnen tot woon plaats. r Zo half en half had Jan geluisterd naar de gesprekken, die zyn vader op het hoekje by de herberg Con cordia hield met andere vlasarbei ders. Het ging over de plannen van wegenaanleg op het eiland, de slech te tijden die jongens van negen jaar noodzaakte naar een dagelijkse be trekking als koeienwachter uit te zien, en niet het minst over het trotse verhaal van vader Kip, die zei gehoord te hebben dat Dreischor een recordaantal lotelingen leveren zou n.l. 19 voor het leger van de jonge koning Willem m. Byna een eeuw na dit alledaagse voorval uit een voor ons zo roman tische tyd, Vertelt Jan, die nu be kend staat als Opa Kip, dit alles nog eens na, gezeten in een gemak kelijke stoel in één van de lage huisjes van zijn geboortedorp Drei schor. Voor de honderdvijfde maal zal 18 maart a.s. de heer Kip zyn verjaardag vieren en zyn optimis me van het vorige jaar tegenover zyn bezoekers „volgend jaar vieren we groot feest" lijkt ge rechtvaardigd geweest! In een lange reeks van Jaren heeft opa Kip het eiland zien ver anderen: er kwamen gas, elektri citeit, water, een stoomboot, nieuwe industrieën, de leerplicht wet, auto's, fietsen. De ene ver nieuwing kwam na de andere, 't ene geslacht volgde het andere op, maar in Dreischor bleef er één dit alles aanzien als een oude man van tachtig, negentig, hon derd jaar en nu zelfs van het kroonjaar 105! Is het wonder, dat de* oude tijd nog leeft in het binnenste van deze verweerde fi guur? Urenlang horen zyn dochter en kleinkinderen de verhalen aan. Voor de tweede, voor de vijfde, voor de twintigste keer luisteren zij naar de herinneringen van Kip. Nog verder zelfs dan eigen herinneringen gaan de verhalen: ook zyn grootmoeder had hem veel verteld. Het jaar 1813, toen de soldaten van Napoleon uit Zierikzee wegtrokken, de gevangen neming van rechter De Jonge, de oorlog tussen Cuba en Amerika ly- ken zijn hoorders in geschiedenis boekjes thuis te horen. Opa Kip ver telt ervan als betreft het de oorlog van 1940. Leergierig Als jongen van acht jaar by de koeien, later vanzelfsprekend in het vlasbedrijf als een echte zoon van Dreischor, vlas plokken en vlas re pelen de gehele dag en 's avonds naar school om lezen en schrijven te leren. Want Jan was leergierig en was zijn grootmoeder niet bekend in het dorp omdat zij ook de kunst van lezen en schrijven machtig was Tot 1871 duurde dit werk en dan riep de dienstplicht Jan Kip naar de ka zerne in Middelburg. Ook daar werd verder geleerd. „Jammer genoeg geen boekhouden", vond opa. „dan had ik er nu nog wat aan gehad". Urenlange marsen door -het Wal- che'rse polderland naar Wissingen en Domburg. „Dat is wat anders dan op de bou levard kuieren" meende Kip, die toch maar blij was na de wapen rok weer het boezeroen voor de vlasteelt te kunnen aantrekken. Intussen werd nog een uitstapje „helemaal" naar Flakkee ge maakt en ook Goes was enkele malen het doel van de tocht. In VAN TOT Woensdag 2 mei a.s. wordt voor de Zeeuws-Vlaamse gemeente Axel de veilig-verkeersdag van dit jaar. Het Semeentebestuur, dat zich terdege ewust toont van de taak, die er voor dit college ligt in de verhoging van de verkeersveiligheid, gaat met medewerking van een comité het Crobleem terdege aanpakken. De door et gemeentebestuur ingestelde ver- keerscommissie organiseert een ver- keerscursus, die wordt'geleid door de plaatselijke groepscommandant der rnkspolitïe, opperwachtmeester^. A. Fluit. In aansluiting en als sluitstuk van deze cursus wordt dan op 2 mei de veilig-verkeersdag gehouden met medewerking van de Bond voor Vei lig Verkeer te Utrecht. De voorzitter van de veilig-ver- keerscommïssie, dokter C. A. Schilt- man, zal op die dag aan de leerlingen van de drie hoogste klassen der vier lagere scholen de verkeersöipioma's uitreiken, 's Middags is er dan een filmvertoning op verkeersgebied voor deze jongeren en 's avonds wordt deze herhaald voor volwasse nen, die zich daartoe verenigen in de Stadsherberg. Voorts is er die avond een causerie en een hersengymnas- tiekwedstrijd op verkeersgebied. BERGPLAATS... De twee knaapjes, die zich verdiept in hun spel ophielden in het Vlissing- se Bellamypark, herinnerden zich plotseling een belangrijke afspraak- Eerder óp de dag was er namelyk inet de moeder van een hunner een overeenkomst getroffen, waarbij be paald wcis, dat Zij óm drie uur in de middag ieder een snoepje in ont- ■vangst mochten nemen! Als goede zakenliedeil-in-de-dop lieten zij on middellijk hun spel in de steek, om de afspraak na te komen. Ze zaten evenwel met een kleine moeilijkheid. Waar moesten ze zo lang dat speelgoedemmertje met zand eh hun speelgoedbootjes laten?. Joost wist raad. Tegen gen gevel stond een bromfiets en aan die brom fiets was een tas bevestigd. „We stoppen het zolang in die tas'.", riep hij opgewekt en dat voorstel vond di rect xceerklank. Zorgvuldig gingen emmertje en bootjes in de fietstas en toen snelden de knapen huisvjaarts om moeder aan de snoepjes-overeen komst te herinneren. Toen ze terug kwamen was de bromfiets weg. De man, die een emmertje zand en wat speelgoed,bootjes in z'n fietstas gevonden heeft, moet wel bijzonder vreemd opgekeken hebben... „MINZAME" KOE De landbouwersknecht Jac. de Jon ge te Sint-Annaland was dinsdagmor gen een koe aan het melken. Hetgeen deze koe kennelijk maar zó-zó vond, want op een zogenaamd onbewaakt ogenblik gaf de „dame" de knecht een trap. Deze trap kwam vrij stevig aan, want de heer De Jonge wera ernstig aan het gezicht gewond en moest naar huis worden vervoerd, waar dokter Van Es hem eerste hulp verleende. ROOKGORDIJNTJE Een arbeider verbrandde nabij de Zuid-Langeweg te Kats wat stroo en legde op die manier een pracht van een rookgordijn over deze weg. Minder prachtig was dit gordijn voor de heren J. Blok en P. A. Remeeus, die ter plaatse door de rock werden misleid, een en ander met onaangename gevol- fen. De heer Blok reed met zijn romfiets de sloot in en liep en kele flinke schrammen op. Ook de bromfiets werd beschadigd. Enkele ogenblikken later passeer de de heer Remeeus eveneens per bromfiets en viel. Hij be kwam geen letsel. Tegen de stoker van de brand werd proces-verbaal opgemaakt. RIJWIELPADEN Langs de provinciale weg tussen Terneuzen en Axel ligt van Terneu- zen tot Sint-Annapolder aan de lin kerzijde een vrijliggend rijwielpad. Aan de rechterzijde ligt echter slechts een klein stukje rijwielpad en wel in de gemeente Terneuzen. Deze femeente neeft de provinciale wa- erstaat thans verzocht om dit stuk je rijwielpad te verlengen tot Sint- Annapolder. De A.N.W.B; heeft met dit verzoek zijn instemming betuigd, daar het verkeer op deze provinciale weg steeds drukker wordt, waardoor de wielryders op de rijbaan voor het snelverkeer grote risico's lopen. deze plaats herinnert opa zich nog voor het eerst een fiets te hebben gezien, die naar België op weg was. „Geen filesepé, maar een echte fiets" verduidelijkte Kip. Nu Is dat allemaal verleden tijd ge worden, hoewel de ramp van 1953 nog dit eeuwenoude léven verdreef naar Dordrecht. Over de bezoeken van de koningin aan hem in Dor drecht en Dreischor zelf kan Kip urenlang vertellen. Wanneer hjj niet meer verder kan, wordt spoedig op nieuw begonnen. De kou van die fe- bruari-nacht, toen oude Jan naar de zolder gevlucht was, is hij weer te boven, getuige het flinke bord aard appelen en kool dat Kip 's middags voor zjjn rekening neemt. Ook bet! dagelykse bord pap. wordt niet ver geten. De gezondheid laat vanzelfspre kend geen groot en uitbundig feest toe, maar maandag zal Dreischor zijn oudste burger op grootse wh'ze huldigen. Er is geen reden tot Kla gen, want al gaat het wat schuife lend, een wandelingetje is hem nog niet te veel. Is het te koud of te nat buiten, dan is er altijd de radio nog! Lezen gaat niet meer. Voor ogen die samen 210 jaar zijn, heeft geen en kele oogarts een bril. Kip zelf is het daar niet mee eens: „Miin grootmoe der was vijf en negentig, toen ze nog Geen bouwdok voor caisson bij Veere Ondergrond is te zacht Naar wij vernemen heeft de rijks waterstaat afgezien van het plan om bij Veere een bouwdok aan te leggen voor de bouw van de grote afsliiit- caissons, die gebruikt zullen worden in de dam door het Veeregat. Het is namelijk gebleken, dat de onder grond bij Veere te zacht is om dit project uit te voeren, zodat men thans uitziet naar een betere gele genheid. Ambtenaren van do rijks waterstaat zijn thans bezig met op metingen op enkele plaatsen in ae Zandkrcok. o.a. bij Wolfaartsdijkse veer, om na te gaan of hier een ge schikte plaats is te vinden. Het is echter niet uitgesloten, dat men zal moeten besluiten de caissons elders te bouwen, omdat hier geen goede plaatsen zijn te vinden. De werkha- ven bij Veere zal wel op de oorspron kelijk gedachte plaats worden aan gelegd. op de kerkklok de tijd kon zien". Zo babbelt een hondervijfjarige ge zellig over gisteren en een eeuw ge leden, alsof er tussen die beide geen mensenleeftijd ligt. „Wij zijn blij hem nog zo lang te hebben", vinden zijn familieleden, die met vreugde en zorg vanwege de drukte de ko mende dagen tegemoet zien. Sprak de Bijbel immers niet van tachtig Jaren als de leeftijd van de zeer ster- :en en is ruim een eeuw hierbij" dan geen uitzonderlijk feit? In Dreischor erkent men dit en vol verlangen ziet men uit naar de negentiende maart om ODa Kip te feliciteren. De jongen, die met zijn vader naar Zierikzee wandelde, zal zijn familie met de auto zien komen; daartussen ligt een leven van werken, meer dan een eeuw lief en leed van een dank bare Dreischorse burger. KANTONGERECHT MIDDELBURG Principe-boete gevolg van vreemde richtingaanwijzers. In Arncmuiden mogen zoals in vele gemeenten van Nederland honden buiten de openbare weg niet loslopen. Uiteraard wordt dit verbod zoals vele verboden in Nederland menigvuldig overtreden. Vapk lo pen die loslopende honden bij het be voegd gezag niet in de gaten. Maar als een dienaar der wet in Arnemui- den of waar dan ook een hond op verboden terrein los ziet lopen dénkt hy „dat is te gek om los te lopen" en er volgt een proces-verbaal. Zo was liet ook gegaan met de hond van de metselaar J. v. B., 25 jaar ond. In de vorstperiode ging Van B. die „uitgevroren" was, op een ^dag met enkele anderen en rhet zijn hond (Ie hongerende vogels voeren.; Omdat hy het dier >,hët is maar een gewone huishond" zei verdach te even van de riem had bevrijd, kreeg hy woensdag van de waarne mend kantonrechter in Middelburg, mr. A. O. van Epenhuysen, een boete. Het gebeurde bij de Oranjepolder en op ae vraag waarom hij de hond eigenlijk had losgelaten "gaf Van B. ten antwoord „omdat het heest het ook koud had". Slechts kort genoot het beest enige vrijheid, want toen oordeelde de oaas het verstandiger de r;iem maar weer vast te maken. Te laat echter, want de politie had het vergrijp reeds gesignaleerd. Dé ambtenaar van het O. M., mr. Th. Lebret, vond het maar zonderling, dat Van B. zyn hond had meegeno men om vogels te voeren, „die op sterven na dood zijn", zoals liij zei. „Neemt U dat heest dan liever op een andere keer mee". Waarop verdachte betoogde, dat het dier bij het voeren niet losliep en overigens geen kwaad doet. Maar de kantonrechter vond ook, dat Van B. voorzichtiger had moeten zijn en sloot zich aan bij de eis van 10 subs. 2 dagén. Een zonderlinge zaak was. die van de handelaar W. W. uit Aagtekerke. De behandeling van dit geval begon reeds, vreemd, omdat verdachte, die inééngedoken voor de groene tafel kwam, op de vraaj? of hij soms griep had, antwoordde „neen, mijn voet slaaptW. wasoverigens be keurd, omdat de richtingaanwijzers (met lampjes) volgens de politie niet deugen. Deze instrumenten, die aan de zijkant van de wagen tamelijk ver naar achteren zijn bevestigd, zijn na melijk van voor de auto niet zicht baar. De voorschriften vereisen zicht baarheid, reden waarom W. gever baliseerd werd. Verdachte be toogde echter, dat hij het ook niet kon helpen, want zjjn wa gen is niet afgekeurd en hy kocht hem precies zo. Kanton rechter, ambtenaar en griffier begaven zich daarop naar het raam om de wagen, -die aan de voorzijde van het gebouw op de Balans was geparkeerd, eens te bezien. Dat gaf geen oplossing, want men hleek niet overtuigd van de al of niet-strafbaarheid. Besloten werd, dat W. naar de Verkeersgroep der rijkspolitie zou rijden om de wagen te laten keuren en de betrokken verba lisant mee te brengen. Ruim een half uur later keerde W. terug, met verbalisant, een wacht meester, die getuigde, dat hij de wa- Vermaarde stopstreep ^Mevrouw M. J. den H.-Ten B. uit Vlissingen had een overtreding be gaan, die In Vlissingen veel voor komt. Zy stopte niet op de zo lang zamerhand vermaard géworden stop- streep bij de kruising Paul Kruger- ptraatScheldestraat. De Paul Kru- gerstraat is een voorrangsweg en het •verkeer uit zijstraten moet ten allen -tijde voor de stopstreep wachten tot {het ongehinderd de weg kan oprijden. ■Verdachte, die de streep overgereden ;-was, omdat er geen ander verkeer in de buurt was, kreeg 5 subs. 1 dag. Naar aanleiding van deze zaak zette de kantonrechter nog uiteen, dat een stopstreep een gebod om te stoppen inhoudt. Uiteraard kan het gebeuren, dat verkeer uit zijstraten .bij het aanrijden geen verkeer op de ^voorrangsweg ziet. „Het zou niet re delijk zjjn om dan stilhouden voor te schrijven", zo vond de kantonrech ter. Men mag dan ook de z.g. rolling stop doorrijden op niet meer dan voetgangerssnelheid toepassen. Do politie is bereid dit toe te laten, maar dan dient er ook geen ander verkeer in de buurt te zyn, zo deelde de kan tonrechter mee. Iets héél bijzenders I <0 atIra - ZAANHA6ËL De echte chocoladekorrels van echte chocola! I., 150 gram in attractief strooipakje 68 cent geq indien nodig opnieuw zou afkeu ren. Getuige gaf daarop een uiteen zetting inzake de gebreken. De amb tenaar eiste toen een boete van 15 subs. 3 dagen. W. verweerde zich door te zeggen, dat hij normaal rijdt met een standaarduitrusting en dat de wagen door de rijksdienst voor het wegverkeer is goedgekeurd. De kantonrechter zag dan ook feen schuld bij verdachte. „W. on en mocht vertrouwen, dat de wagen goed was", zei hy. Er is echter wel een strafbaar feit ge pleegd. Aanvankelijk wilde de kantonrechter verdachte schuldig verklaren zonder straf op te leg gen. Maar daar W. mogelijkheid tot hoger beroep wilde bezitten, kreeg hy de daartoe benodigde minimum-boete11 subs. 2 da ggen. Een collectie, die koude en regen deed vergeten... (Van onze redactrice) Er viel gistermiddag natte sneeuw en een grijze mist hing boven de Wes- terschelde, maar in „Britannia" te Vlissingen wandelde op de tonen van het liedje „I love Paris" een in een luchtig rood zomerjurkje gehulde mannequin door de congreszaal. Dat rode zomerjurkje was het eerste num mer van een modeshow die de toe schouwsters het maartse klimaat op slag deed vergeten: de voorjaarsshow van modehuis Bobbe en maison Van Dalen, een verzameling van uiterst vrouwelijke en modieuze kleding en hoeden. Een collectie, waarvoor het predicaat „liefelijk" waarlijk niet te overdreven was Tere voorjaars- en zomertinten voer den de boventoon: zachtrose en bleek blauw, dikwijls met elkaar gecombi neerd, en daarnaast de moderne „bei gen" van dit seizoen die variëren van het zogenaamde eierschaal tot de ha vanna- en leverkleur. Al deze tinten keerden steeds terug in de kleding, vulden elkaar vaak aan en waren ook veelvuldig toegepast bij de hoeden die naar Parijs' voorschrift zwaarder waren dan vorige lente, maar ondanks dit zwaardere accent een luchtige en gewichtloze indruk maakten, zoals het een goede voorjaarshoed betaamt... De casaque-lijn van vorig jaar was wederom vertegenwoordigd in de kle ding, onder meer in een marineblauw ensemble, waarvan de tuniek-overrok kon worden af geknoopt en als pelerine om de schouders geslagen. Voorts was een ander aspect van de huidige Parij- se mode in de collectie aanwezig, na melijk de Z-lijn, waarmee een heel aar dig en decoratief effect, kanworden herkregen, zoals bij dat pied-de-poule jurkje met helrode accessoires. Ook voor zwaardere figuren bleek deze Z- lijn bij een juiste verwerking heel elegant te kunnen zijn.- Verfijnde details vormden een van de kenmerken van een ge streept pakje, heel licht van tint, waaronder een oranjekleurige blou se met schuine sluiting werd gedra gen, terwijl het jasje met dezelfde kleur oranje was gevoerd. En een bijna koninklijke entree maakte de mannequin, die een zwarte swagger met grote liggende kraag over een zeer geklede turquoise'japon met heupgarnering droeg, terwijl een grote zwarte hoed met reigerveren haar gelaat bijna geheel overscha duwde. De katoenen zomerjaponnetjes glans den als zijde,' maar ook waxen er enkele prachtige japonnen van echte zijde, met driekwart mouwen en fraaie dé- colleté's. Met rozen bedrukt was een Zwitsers linnen japon, want aan de roos is dit voorjaar door ontwerper Christian Dior een heel grote plaats toegewezen Daarom kwam de roos ook voor in de hoedencollectie van deze show en pianist Leen Zietse die deze mode- parade muzikaal begeleidde, maakte hiervan dankbaar gebruik en speelde een „rozen-potpourri". Nog enkele „favorieten" uit de ge toonde hoed'enserieeen eierschaèl- kleurig dopje, doorvlochten met ha- vannakleurig band; een-klassieke ma telot van beige stroo, niet een voile tot onder de kin; een rond hoedje in twee tinten rose, van achteren gegar neerd met een grote tulen strik, en fleurig intermezzo! een grote vuur rode hoed, die in kleur en model de paddestoel wel heel dicht benaderde. Tenslotte waren er drie bruidstoilet ten: twee klassieke lange japonnen met sluier, en een prachtig bruidsjurk- Gemeenteraadsverkiezing in Nieuwerkerk. In de gemeente Nieuwerkerk zul len op 20 juni verkiezingen voor de gemeenteraad worden gehouden. De kandidaatsstelling geschiedt op 8 mei. De gemeente Nieuwerkerk was een van de gemeenten, waar de data voor de kandidaatsstelling en de stemming voor de verkiezingen, die in 1953 moesten worden gehouden, met het oog op de watersnoodramp nader zou den worden vastgesteld. HAVENDIJK ZAL WORDEN OMGELEGD Tegelijkertijd wordt nieuw poldergemaal gebouwd Op korte terriiyn zal de Rijkswater staat ln en naby de Veerhaven Krul- ningen enkele noodzakelijke werken -doen uitvoeren. Het gaat hier om het rechttrekken van een deel van de oostelyke havendyk. Dit dijkvak werd na de ramp gelegd en er is nog een deel van de oude dylt in opgeno men. Daardoor is er sedertdien een soort van uitstulping in de veerha ven. Deze uitstulping vormt een ob stakel voor de veerboten, die binnen het havenbassin vaak moeilijkheden met navigeren ondervinden. Het betrokken dijkvak heeft een lengte van ongeveer 200 m en zal nu worden omgelegd, waarmee de nieu we dijk ter plaatse wordt rechtge trokken. Een en ander houdt nauw verband met het juist op d,ie plaats in het te maken deel van de na de ramp aangelegde dijk geprojecteerde gemaal van de polder Kruiningen. Ongeveer tegelijkertijd met ae om legging van dit dijdvak zal men na- melyk beginnen met de bouw van het gemaal. Binnendijks en dus op het droge wordt dit opgetrokken aan de oostelijke zijde van de driehoek, die wordt gevormd door de nu nog bestaande oude dijk en de te maken nieuwe dijk. De bouw van de 'mon ding van dit gemaal is afzonderlijk reeds aanbesteed en met dit werk zal dezer dagen worden begonnen. Het eigenlijke gemaal, met de pomprüimte e.d., moet nog aanbe steed worden, maar dit zal ook vrj) binnenkort geschieden, omdat uiteraard al deze werkzaamheden nauw van elkaar afhangen. Zo zullen ook tydens het omleggen van de dijk de persbuizen van het gemaal in het nieuwe djjkvak worden aangebracht. Door het rechttrekken van de oos telijke havendijk over een lengte van 200 m ongeveer wordt net noodzakelijk, de oostelyke haven- dam, die vanuit de dijk in zee steekt, met 30 m te verlengen. Tegelijker tijd zal een klein deel van de zeedijk worden verzwaard over ongeveer 20 m liggende tussen het thans gebruikte noodgemaal en de oostelij ke veerhavendam. Ook met deze werkzaamheden zal spoedig worden begonnen. Men hoopt alle genoemde werken a.s. winter gereed te hebben. Het omleggen van de dy'k, het ver lengen van de dam en het verzwaren van de zeedijk werd woensdag in liet gebouw van de rijkswaterstaat, di rectie Zeeland, in Middelburg aanbe steed. De volgende inschrijvingen kwamen binnen: 1. Aann. "bedr, D. Verstoen en N;V. Baggermij. Bos en Kalis en N.V. v.h. T. den Breején en Van den Bout, Den Haag, f 647.000; 2. N.V. Aann. rhy. v.h. Hillgn eh Roo- sen. Amsterdam, f 657.000; 3. N.V. Aann.- en Handelsbedrijf Van Oord, Werkendam f 659.900:'3. N.V. Gebr. Van Oord Werkendam, f 666.666; 4. Aann. bedr. E. Blok, Rotterdam, f 669.970; 5. Aann. bedr. Zeeland N.V. Middelburg, f 683.400: 6. N.V. Th. Rmeu'ers Aann. bedr. f 689,000: 7. A Sarderf Anjm. bedr, N.V., Riis- wiik. f 659 ono: 8, L. J. Dekker, VHs-, singen, f 702.000. De gunning werd aangehouden. Rozen vormden het hoofdmotief g van deze fraaie linnen japon die te zien was op de gisteren in Britanniagehouden mode- M shows. Ook de grote hoed is met roosjes gegarneerd. H (Foto P.Z.C.) H iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiliiiillliw je van Zwitserse kant, modern van lengte namelijk.zeven-achtste en 'met als enige hoofdbedekking een klein wit-gl'anzend kapje. Bruidsbou- quetten bij deze „kleding voor de grote dag" leverde de firma Witte en Zonen, die oólc de tafel- en aalversiering ver zorgde. Gisteravond is deze show gebracht door een explicatrice met vier manne quins die haar vak terdege bleken te verstaan! voor een geheel bezette zaal herhaald. Henk Stam voor A.V.R.O. over Robert Schumann. Op uitnodiging van de A.V.R.O. zalde directeur van de Stichting Zeeuwse Muziekschool te Middelburg, de heer Henk Stam, in de rubriek „Inleiding tot Muziekbegrip" op maandag 19 maart spreken over ae componist Robert Schumann. Benoemingen bij Zeeuv/se waterschappen. Met ingang van 13 maart 1956 zijn bij koninklijk besluit in Zeeland be noemd tot dijkgraaf van de Spiering polder de heer J. C. J. van de Velde te Kamperland en tot lid van het be stuur van de waterkering van de ca- lamiteuze Willem Annapolder, de heer P. Sckeele te Kapelle. Aan de heer J. J. Stols te Zierikzee is op zijn verzoek eervol ontslag ver leend uit zijn functie van gezworene van de polder De Vier Bannen van Duiveland. Fabriekshallen In het artikel over de proefbouw van woningen te Vlissingen, dat wij woensdag publiceerden, werd ver meld, dat de Zuid-Nederlandse Bouw en Handelscombinatie op het indus trieterrein aan de Prins Hendrikweg te Vlissingen voor eigen gebruik en kele grote fabriekshallen zal plaatsen met een totale oppervlakte van onge veer 300 vierkante meter. Men zal begrepen hebben, dat dit getal niet juist was. De oppervlakte zal onge veer 3500 vierkante meter bedragen. Aanleg fietspad onder Aardenburg aanbesteed De rijkswaterstaat heeft woensdag in Middelburg aanbesteed het aan leggen van een fietspad langs de rijksweg 58 in de gemeente Aarden burg ter lengte van ongeveer 2800 meter. Op dit werk werd als volgt ingeschreven: 1 J. en K. T. de Oude, Biervliet 102.500; 2 Aann. bedr. M. P. Hol, Hulst 103.100; 3 L. J. Dek ker, Vlissingen 109.000; 4 J. Lagas- se, Koudekerke 104.800; 5 P. J. v. d. Sande, Breskens 111.500; 6 L. v. d. Klippe, Vlissingen 115.640. De gunning werd aangehouden. VANDAAG. Middelburg Prov. Bibliotheek: Expo sitie van boekwerken over muziek, 10 —12.30, 13,30—17.30 uur; Kunstznal Van Benthem eh Jutting: Expositie schil derijen Zeeuwse Kunstenaarskring, 9— 19 uur; Electro: „Pennywhistle blues", (a.l.), 19 en 21.15 uur; Schouwburg: To neelvereniging „Mercurius" met „Het witte legioen", 20 uur. Vlissingen Alhambra: „Jiilius Caesar", (14 jr.), 19 en 21 uur; Luxor: „Domein der bandieten", (14 jr.), 20 uur: Britan nia: Ouderavond christelijke school, 20 uur. Goes Grand Theater: „De zwarte wre ker, (14 jr.), 20 uur; Prins van Oranje: Modeshows.. 15 en 20 uur; Prins van Oranje: Voorlichtingsavond Herv. Diaconie, 20 uur; Prins van Oranje: Gewestelijke commissie Vrouwenbond der Partij van de Arbeid, jaarvergade ring, 10.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 2