Burgerlijke Stand PREDIKBEURTEN MILJOENEN KIPPEN JAARLIJKS DOOR ZIEKTE VERLOREN WALCHEREN BELANGSTELLING IN GOES VOOR BIBLIOTHEEK GROEIT ZATERDAG 1U MAART '1ÜÖÖ w— PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT JAARVERGADERING V.P.Z. Centrale opfok van kuikens verloopt gunstig Gemiddeld gaat jaarlijks een derde van de kippestapel of wel 6 miljoen dieren verloren, als gevolg van ziek ten en de selectie. Het is daarom zeker zaak alle aandacht te besteden aan de ziekten, waarvan de eoccidiose wel één der gevaarlijkste, zo niet de meest voorkomende is. Dit deelde de heer W. J. Roepke, directeur van de Stich ting Gezondheidsdienst voor Pluimvee te Soesterberg, mede, toen deze vrij dagmiddag in de jaarvergadering van de Vereniging van Pluimveehouders in Zeeland, gehouden in hotel „Cen traal" te Goes, een lezing hield over „De coccidiose en haar bestrijding". Bij het opfokken en houden van kip pen doen zich vele moeilijkheden voor, waaronder de ziekten een belangrijke plaats innemen. Spreker noemde de kenmerken en de bestrijding van de coccidiose. Hij gaf daarbij de pluim veehouders de raad, in voorkomende gevallen zich tot de dierenarts te wen den. Dit is niet alleen beter, doch bo vendien nog goedkoper, dan allerlei in de handel gebrachte middelen. Op dit duidelijke en leerrijke betoog volg de nog een nuttige bespreking. Na de rede van dr. Roepke volgde de behandeling van het jaarverslag en het financieel verslag. De vereniging groeit in ledental, voert een gezond financieel beheer en werkt met alle kracht tot het welzijn van de Zeeuwse pluimveehouders. De centrale opfok heeft in het afge lopen jaar gunstig en tot tevredenheid gewerkt. In het nieuwe seizoen zijn thans reeds ruim 11.000 kuikens voor keuring aangegeven. Er zijn- 8000 folders verspreid, ter- „Oranje Nassau" gaf jaarlijkse uitvoering. Met een imponerende ouverture door hoornblazers en tamboers, waar bij de turners en turnsters het toneel opmarcheerden, werd donderdag avond in het Concertgebouw de jaar lijkse uitvoering van leden en adspi- ranten der christelijke gymnastiek vereniging „Oranje Nassau" te Vlis- singen geopend. Daarna sprak me vrouw J. Kemeling, na het ietwat plechtige ceremonieel van de vlagge- groet, een hartelijk welkomstwoord uit, waarbij zij de heer J. Post, wet houder van onderwijs, en de heer J. 'Moll, directeur van gemeentewerken, met name noemde. Spreekster herin nerde aan enkele voor „Oranje Nas sau" belangrijke gebeurtenissen in het afgelopen jaar. Zo kreeg Oranje Nassau in 1955 onder meer de wis selbeker van de kringwedstrijden in Bergen op Zoom definitief in haar bezit. Verder deelde mevrouw Keme ling mede, dat a.s. zomer in Vlissin- gen een zogenaamde adspirantendag gehouden zal worden. De meisjes-adspiranten openden het gevarieerde programma met een even charmante, als komische pop pendans. De vrije oefeningen van de jongens en de nummers klassikaal brug en springrietoefeningen van de meisjes oogstten veel succes. Sierlijk heid en gratie kwam tot uiting in de vrije oefeningen van de dames B en dames A. De heren lieten aan de brug goed turnen zien. De meisjes toonden op de evenwichtsbalk een voudige, maar vlotte"oefeningen. Het nummer paardspringen door heren en dames groeide tot een spectaculair onderdeel van het programma uit. Ook na de pauze werd een afwisse lend programma afgewerkt, waarbij het ringzwaainummer met veel en thousiasme werd vertoond. Over het algemeen werden de oefeningen van de toestellen vlot afgewerkt, al liet de afwerking af en toe nog iets te wensen over. Vergadering Coöp. Boerenleenbank. De leden van de coöperatieve boe renleenbank te Griipskerke kwamen in jaarverfadei'ing bijeen. In zijn welkomstwoord richtte de voorzitter, de heer A. J. Huisman, zich speciaal tot burgemeester H. U. Bouwman. Het jaarverslag van de kassier, de heer W. de Wolff, werd onveranderd goedgekeurd. De ontvangsten en uit gaven bedroegen 3.384.529,91; de balans wees een bedrag van schulden en bezittingen aan van 2.535,369,96 met een winstsaldo van 1535,70. Hierna werd de heer J. Franke als bestuurslid herkozen; de heer J. Koe ne werd gekozen in de vacature van de heer A. de Visser. De heer W. Blok werd tenslotte herkozen als lid van de raad van toezicht. wijl nog advertenties*^ de provinciale bladen zullen volgen. Aan het eind van de vergadering bracht de voorzitter dank aan de heer I. van Cruyningen uit Zuidzande, die voor het laatst de vergadering als be stuurslid bijwoonde, omdat hij in ver band met zijn leeftijd niet herkozen wenste te worden. De heer Van Cruy ningen heeft zesentwintig jaar lang de V.P.Z. gediend met al zijn krachten en vaak onder moeilijke omstandighe den. Als zijn opvolger werd voor West Zeeuwsch-Vlaanderen in het bestuur gekozen de J. de Bourgraaf. Bij de rondvraag kwam de publika- tie van de eierprijs nog ter sprake. Ge tracht zal worden daarin verbetering te brengen. De vergadering, die onder leiding stond van de voorzitter, dr. G. Wage naar uit Goes, werd ook bijgewoond door de Rijkspluimveeteeltconsulent, ir. B. H. van de Zanden, en zijn assis tent, de heer J. Wisse. LAATSTE NIEUWS Griekse ambassadeur uit Londen teruggeroepen De Griekse minister van Buitenland se Zaken heeft vannacht meegedeeld, dat de Griekse ambassadeur In Lon* den, Mostras, is teruggeroepen uit protest tegen de deportatie van aarts bisschop Makarios van Cyprus. De Griekse delegatie bij de Verenig de Naties heeft opdracht gekregen, een protest te laten horen. Zelf zou de mi nister protesteren bij de secretaris generaal der Verenigde Naties, Dag Hammarskjöld, en bij de veiligheids raad. Leger des Heils-werk. Het Leger des Heils houdt in de we ken van 12 tot en met 17 maart te Vlissingen en van 19 tot en met 24 maart m West-Zeeuwsch-Vlaanderen een grote inzameling ten bate van het Leger des Heils-werk in tehuizen en inrichtingen. In het bijzonder is de actie bestemd voor het reclasse- ringswerk en andere soorten sociaal werk. Middelburg Leger des Heilsconcërt. Zoals reeds gemeld, zal zaterdag 17 maart a.s. in de Middelburgse Hof- pleinkerk het muziekkorps van het Leger des Heils in Den Haag een con cert geven. Dit gezelschap staat on der leiding van kapelmeester D. Kruyt. Ook het muziekkorps van het Middelburgse Leger des Heils zal aanwezig zrjn. Tijdens deze bijeen komst wordt namelijk een aantal in strumenten aan dit ensemble uitge reikt Het programma dat de Hagenaren op deze avond, die om 20 uur begint, zullen uitvoeren, luidt: 1. Zweedse festivalmars, G. Blomberg; 2. Lied voor samenzang 239 BTB 128; 3. Het oude leger, air varié, lt. kol. Coles; 4 In grazige welden, selectie, Ray Allen; 5. Het ware leven, B. Middel man (solo kapelmeester op cornet); 6. Waar de plicht roept, toondicht, brig. Jakeway; 7. Samenzang, lied 246; 8. Aan U, die naar mij zocht, mannenkoor; 9. Getuigenis; 10. De Bron. mars, kapelmeester Gablidge; 11. Scandinavische melodieën, selec tie, lt. kolonel Coles; 12. Golgotha, trombone-kwartet; 13. Het ruw' oude l&uis, méditatie, lt. kol. Coles. Landbouwwintercursus L.J.G. werd beëindigd In het gebouw van de chr. lagere landbouwschool der Z.L.M. te Middel burg werd donderdagavond de eindles gehouden van een tweejarige lana" bouwwintercursus, uitgaande van de L.J.G. De 13 leerlingen kregen eerst vragen te beantwoorden van hun le raar, de heer P. C. van Maelsaeke uit Arnemuiden en daarna van de rijks consulent voor het landbouwonderwijs, ir. J. Versteeg uit Goes. Over het al gemeen werd vlot geantwoord, zodat dan ook kon- worden meegedeeld, dat allen waren geslaagd. De heer M. .Kleinepier, voorzitter van de commissie van toezicht, reikte met een toepasselijk woord de diplo ma's uit. Hij gaf de leerlingen zijn beste wensen mee-en drukte hen op het hart het geleerde in praktijk te bren gen. Ir. Versteeg sloot zich hierbij aan onder het uitspreken van de wens, dat de geslaagden voor verdere ontwikke ling zorgen door het volgen van an dere cursussen op dit gebied. De heer Kleinepier bracht daarop dank aan de docent, de heer Van Maelsaeke en memoreerde, dat deze ingevallen is, toen kort na het begin van de cursus de heer W. Spinnaaij, die deze lessen vroeger gaf, kwam te overlijden. Namens de L.J.G. Walcheren sprak nog het bestuurslid, de heer H. Dinge- manse uit Zoutelande, die de heer Van Maelsaeke een boekenbon aanbood. Hij wekte tevens de geslaagden op, lid van de L.J.G. te worden. De leraar ontving nog een boekenbon, namelijk uit handen van de heer E. Bakker, die namens de leerlingen een dankwoord sprak. De heer, Kleinepier sprak een slotwoord. De namen der geslaagden luiden: E. Bakker, A. v. d. Bosse, A. J. Moolenbroek, P. Poppe en J. Poppe, allen Middelburg; W. Brouwer en Joh. van Dijk, Souburg;, Joh. Corré, Arne muiden; K. Houterman en M. Joosse, Nieuwland; M. Kwekkebóom, St.- Laurens: Chr. Maljaars, Oostkapelle; L. Pouwer, Ritthem. Jongetje liep tegen motor op Omstreeks 11 uur vrijdagmorgen werd het 6-jarige knaapje E. E., toen hij op het Middelburgse Molenwater MIDDELBURG. Bevallen: C. Back-Van Paassen, z.; F. A. Pattianakotta-Van Room, d.: S. Vader- De Blaeij z.; A. C. Duvekot—Poortvliet, d; P. van den Berg-Van Alten, z.; M. Dekker- Peene, z. en d. Ondertrouwd: M. R. Jobse, 25 j. en N. L. Splerens, 25 j.; A. de Wijze, 25 j. en M. Th. H. van Waesberghe, 26 j.; R. Fastenau, 25 j. en I. S. de Kam, 24 j.; N. Davidse, 24 j. en E. Barentsen, 23 j.; A. Cijvat, 26 j en C. Chrlstiaanse, 23 j.; J. J. Arnoldus, 26 j. en J. A. Joosse, 23 j. Getrouwd: J. Pattianakotta, 26 j. en F. A. van Room, 23 j.; P. J- Th. van der Doef, 26 j. en L. R. Verduljn, 27 j.; E. M. Wert- wljn, 23 j. en M. J. Friesema, 22 j.; J. de Visser, 25 j. en M. de Visser, 21 j. Overleden: W. P. Vader, 65 j.; M. de Nooijer, 53 j„ geh. met N. de Buck; M. P. de Bruijne, 73 j., wede. C. Verhage; Y. Dijkstra, 84 j., wede. T. Roeda; J. de Ha mer, 72 j., geh. met C. M. de Hamer; I. M. C. van Loo, 81 j., wede. W. J. Elff; J. Snoep. 84 j., geh. met P. de Hamer; P. Groenenberg, 88 J., wede. J. Elff; J. M. Leijnse, 42 j., geh. met J. M. C. de Looff. SEROOSKERKE (W.) Getrouwd: J. Wattel, 28 j. en A. Rie- mens, 22 j. Overleden:.M. van de Kreoke, 70 j., echt genote van J. de Bruijne. AAGTEKERKE. Bevallen: M. v. d. Drlest-Kleinepier. d. Overleden: J. Maljers. 88 j., wed. van L. Meijers; L. Verhage. 80 j., echtgen. van L. Wisse. KOUDEKERKE. Bevallen: M. de Kroo-Verhagé, z.; D. Stroo-De Witte, z. Overleden: C. Volkers, 76 j., echtgen. v. M. Volkers; L. A. G. Betist, 81 j., echt gen. v. J. M. H. Fanoij; J. Kodde, 78 j. wed. v I. Goverse; A. Kloosterman, 80 j., wed. van J. de Mol. GRIJPSKERKE. Getrouwd: J. de Visser, 24 j. en N. Vos, 25 j.; A. P. Haak, 34 j. en M. M. Boogaard. 26 j. OOST- EN WEST-SOUBURG. Bevallen: K. Alting-Nangkah, d.; E. H. Janse-Daalhuizen, z.; K. J. de Pagter- Houterman, d. Overleden: L. Millenaar, 75 J.- SINT LAURENS. Bevallen: C. W. Reljnierse-Haas, z.; M. C. Walraven-Huijaman, d.; A. H. Louws- Van Gorkum, z. Overleden: P. Crucq, 81 j., weduwe van A. Goverse; W. Dekker, 79 j., gehuwd met L. Kodde; N. van der Ende, 60 J.,.gehuwd met J. M. Liekens. WESTKAPELLE. Bevallen: L. Hengst-Heijt, d.; R. Vink- Verschooten, d.; W. Huibregtse-Roelse, z. Ondertrouwd: A. Kaland, 29 j. en A. M. Brasser, 29 j. Getrouwd: L. Cijsouw, 21 J. en P. Bras ser, 19 j.; J. verhulst, 25 j. en L. Hul- bregtsen, 34 j. Overleden: M. J. Huibregtse, 76 j., wedu we van A. Sanderse. gasfabriek :tak, geraakt F., die uit bij de voormalige plotselh.„ :-traat ovc door de motor van W. de richting van Het Gasthuis kwam aanrijden. Zowel de motorrijder als het onvoorzichtige jongetje kwamen ten val. De inmiddels gealarmeerde arts, dokter W. Feikema, constateerde bij de knaap behalve een buil op het hoofd enkele ontvellingen. F. liep geen verwondingen op, van zijn motor wer den de voorvork en de linkervoetsteun ontwricht. De ouders van de jeugdige E. hebben hun zoontje mee naar huis genomen. De politie stelde een onder zoek in. Middelburgse kwekelingen en proces-Jungschlager. De leerlingen van ,de Middelburgse rijkskweekschool hebben het voor beeld van 'n aantal middelbare scho lieren uit Haarlem gevolgd. Vrijdag morgen verstuurden zij van het post kantoor in Middelburg een telegram aan de minister-president, dr. W. Drees, en aan de secretaris-generaal van de Verenigde Naties, Dag Ham marskjöld van de volgende Inhoud: „Geschokt over rechtsbedinglng pro ces-Jungschlager. Verzoeke behan deling voor Internationaal Gerechts hof". Het telegram werd onderte kend met „Kwekelingen rijkskweek school Middelburg". De kosten van het telegraferen werden door allen gezamenlijk be taald. „Rijdend bijbelhuis" komt Het Nederlands Bijbelgenootschap maakt ook dit jaar weer een tournee door het land met het „rijdend bijbel huis", een auto, die is verbouwd tot bijbelwinkel. In deze wagen kan men een grote verscheidenheid van bijbel uitgaven bezichtigen en eventueel ko pen. Deze auto zal ook in Middelburg komen, namelijk van maandag 19 tot en met vrijdag 23 maart. In morgen en middaguren wordt een rondrit ge maakt, terwijl men des avonds het „rijdend bijbelhuis" kan bezichtigen. Dan staat de auto op een vaste stand plaats, achtereenvolgens op Markt, Dam, Zacharias Jansenstraat en Karei Doormanplein. 1 Vlissingen Ulo-jeugd bezorgde ouden van dagen vrolijke middag. Ruim 500 Vlïssingse ouden van da gen hebben donderdagmiddag in het „Scheldekwartier" genoten van een feestprogramma, dat hun werd aange boden door de „U.L.O. Ontspannings Club" van de openbare school voor uit gebreid onderwijs te Vlissingen. De u.l.o.-jeugd heeft de oudjes enkele uurtjes aangename ontspanning be zorgd. In zijn openingswoord gaf de voorzitter der plaatselijke afdeling van de bond van ouden van dagen, de heer A. R. König, een terugblik op het afgelopen seizoen. Hij bracht dank aan de verschillende organisaties, die de ontspanningsprogramma's verzorgden, en aan de directie van de Kon. Mij. „De Schelde", die de ruime zaal steeds ter beschikking stelde. Na een ope nings- en welkomstwoord van Ineke Kosten, de voorzitster van „U.O.C.", presenteerde Nico' Houtzager de schoolband „Amusemento", die reeds direct het contact legde tussen jeugd en ouderdom. De hoofdschotel van de middag vormde de opvoering van het toneelstuk „Arsenicum en oude kant' dat door de jeugdige amateurs en ama- trïces op uiterst aantrekkelijke wijze over het voetlicht gebracht werd. Tussen de bedrijven door bracht „Amusemento" wat opgewekte liedjes, speelde Nico Houtzager enkele soli op zijn accordeon, en droeg M. Kerkhof „De drenkeling" voor. De ouden van dagen én de scholieren kunnen, op een uitstekend geslaagde feestmiddag te rugzien. Oogst van de straat. Op het bureau van politie te Vlissingen zijn inlichtingen te verkrijgen over de vol gende gevonden voorwerpen: zilverbon van 1 gulden, verschillende wanten en handschoenen, verschillende sleutels, re genbroek, herenrijwiel, geblokte shawl, nikkelen schakelarmbandje, slede, 3 fles jes bier, zilveren armband, blauw alpino petje, blauwe vulpen, damésrijwlel, pakje inh. hemd en braniekraag, verschillende portemonnaies, zaklamp, rode step op luchtbanden, blauwe ballpoint, geblokte groen, wit en rode shawl en een vitrage- gordijn, verschillende wanten en hand schoenen, verschillende sleutels en por temonnaies, twee zilverbons van een gul den, lichtbruine poedel, groene shawl, donker gevlamde vulpen, schop, padvin dersmes, pakje, inh. stenen theelichtje, grijze herenhoed, padvindersriem, blauw jongenspetje. Ook U kunt mevrouw Bouwman steunen! Talloze malen is in de afgelopen weken in Nederlandse huiskamers de vraag gesteld: hoe kunnen wij Mieke Bouman het best laten zien hoezeer wij haar bewonderen? Vooral bij de vrouwen van Nederland leeft het verlangen metterdaad uiting te geven aan de diepe sympathie voor de dappere verdedigster. Op haar een zame post in Djakarta zal een machtig, nationaal gebaar van hulde en bewon dering haar steunen en sterken. LIBELLE heeft daarom het initia tief genomen tot een GROOT SCHEEPSE ACTIE, een landelijke inzameling waarvan de opbrengst zal dienen om de liefste wens van mevrouw Bouman, na haar terug keer, in vervulling te doen gaan. OOK UW BIJDRAGE IS NODIG, wil deze actie uitgroeien tot een overtuigend blijk van be wondering voor een heldhaftige Nederlandse vrouw! Iibelle van 17 Maart bevat alle nadere bijzonderheden. Libelle - Nassauplein 7 - Haarlem Jaarvergadering A.R.-kiesvereniging. De Anti-Revolutionaire kiesvereni ging te Meliskerke kwam in jaarver- gac lering bijeen onder voorzitterschap van de neer W. de Buck, die dc aan wezigen hartelijk welkom heette. Th-, dens de bestuursverkiezing werd de heer P. Slnke. die aan de beurt was voor periodieke aftreding, met alge mene stemmen herkozen. Voorge steld werd om in de candldatenlyst voor de aanstaande Tweede Kamer verkiezingen een kleine wijziging aan te brengen. Uit de jaarverslagen bleek, dat de kiesvereniging een goed jaar gehad heeft. De heer G. Beukel- man nleld een inleiding over het on derwerp „Oranje en Nederland", waarop een Ievendjge bespreking volgde. Ook werd gesproken over de voorgestelde wijziging der gemeente lijke grenzen, waarover een uitgebrei de discussie ontstond. In het alge meen was men van mening, dat deze wijzigingen niet veel voordcel zou den opleveren. De heer Beukelman besloot deze vergadering met dankge-; bed. Collecte De voorjaarszendingscollecte ln de ned. herv. kerk te Grljpskerke bracht f 157,13 op. Voor „Klnderzorg" te Middel burg werd f 39.45 gecollecteerd. Examen. Geslaagd voor 3de stuurman G.H.V. C. T. Boer Leffef, leerling der „De Ruyter- 6chool" te Vlissingen. Grljpskerke Jaarvergadering Groene Kruis". De afdeling Grljpskerke van het Groene Kruis hield haar jaarverga dering onder voorzitterschap van ds. I. J. Wisse. Na de opening bracht de penningmeester, burgemeester H. U. Bouwman, het financieel verslag uit van het Groene Kruis en van de Chr. Wijkverpleging. Uit het rapport van zuster Van de Slikke bleek, dat zij in Grijpskerke en Oostkapelle 200Ö bezoeken had afgelegd. Vervolgens werd rapport uitgebracht over de toestand van het magazijn en het ge bruik van het materiaal. Dokter P. J. Bom werd afgevaardigd naar de pro vinciale vergadering. Na de pauze hield de heer C. de Bruine uit Oost kapelle een lezing over „Beroepskeu ze". Tot slot deelde de voorzitter nog mede, dat in het voorjaar een moe dercursus gehouden zal worden, waarvoor zich reeds 30 deelneemsters opgaven. C.B.T.B. vergaderde. De afdeling Grljpskerke van de C.B.T.B. hield haar derde jaarverga dering in het winterseizoen. Na een kort openingswoord van de voorzit ter, de heer A. Poppe, werden de no tulen en de ingekomen stukken afge handeld. Vervolgens sprak de heer T. Stol, leraar aan de chr. landbouw- winterschool te Middelburg, over „Vervreemding landbouwgronden". Tengevolge van de wanverhouding tussen vraag en aanbod van land bouwgronden, heeft men hiervoor een wettelijke verhouding tot stand ge bracht. Op duidelijke wjjze gaf de heer Stol een toelichting op deze wet. Na zijn uiterst leerzaam betoog volg de een interessante bespreking. MELISKERKE. Bevallen: C. Dekker-Louws. d. Levenloos geboren kind van Joh. Dek ker en S. M. Riemens. DOMBURG. Ondertrouwd: P. Castel, 27 j. en M. J. Schoónenboom, 22 j. Getrouwd: P. C. Somers, 29 j. en J. W. Jobse, 29 j. BIGGEKERKE. Getrouwd: C. Jobse, 75 j. en P. Jasper- se, 36 j. Bevallen: L, Brasser-De Pagter, d. Overleden: C. Flipse, 97 j van J. de Vroome. Examen Voor de staatsacte N VUE (lerares koken) slaagde mej. S. de Vonk üit Middelburg, die werd opgeleid aan de Utrechtse industrie- en huishoud school. Hoewel de openbare leeszaal en bi bliotheek te Goes zich in een gesta dige groei mag verheugen, blijft het boekenbezit nog at 's sterk voor uitbreiding vatbaar. Bovendien wordt de huisvésting in toenemende mate moeilijk, daar er een tekort komt aan goede bergruimte voor de boe ken. Deze geluiden waren te beluiste ren ln de donderdagavond onder lei ding van de wnd. voorzitter, mr. H. B. Bouwman, gehouden ledenverga dering van deze bibliotheek. De secretaresse, mevrouw M. Flin- terman-Dijkshoorn memoreerde in haar jaarverslag de vorming van de jeugdbibliotheek, waarvoor ondanks net nog geringe boekenbezit (361 banden) een grote belangstelling be staat. De plattelandslectuurvoorzie ning begint ook vastere vorm aan te nemen. De Stichting centrale platte landsbibliotheek, waarin de Goese bi bliotheek ramenwerkt met de Stich ting herv. bibliotheekwezen, wil na inwilliging van de subsidieverzoeken, proberen een directrice voor beide bi bliotheken aan te trekken. Mej. Kei ler heeft als assistente in Middel burg het voorbereidende werk ter hand genomen. De penningmeester, de heer L. An derson, kon dank zij extra subsidies en ondanks een uitgaaf van bijna 3900 voor nieuwe boeken, de exploi tatierekening over 1955 met een ba tig saldo van 35.90 afsluiten. Het nadelig saldo, voornamelijk bestaan de uit een obligatieschuld, bedraagt thans nog 5387,78. De directrice, mevrouw J. Wentzei- Louwerse deelde in haar jaarverslag mede, dat het boekenbezit in 1955 met 645 banden is gestegen tot 5998 v/.o. 361 kinderboeken. Het uitleen percentage steeg in vergelijking tot 1954 met 10%, n.l. van 30921 tot 33890 banden, waarvan 54% Neder landse romans, 29% studieboeken en buitenlandse romans en 17% jeugd- Walcheren ZATERDAG 10 MAART. Ned. herv. kerk. Middelburg (Koor kerk) 88.30 interk. avondgebed. Vlissingen: (Engelse kerk) 7.308 interk. avondgebed. Zevendedags Adventisten. Middel burg: 10 Bijbelstudie, 11 ds. Smit. Vlissingen: 9.15 ds. Smit, 10.15 B(j-. belstudie. ZONDAG 11 MAART. Ned. herv. kerk. 10 ds. Theunissen, 2.30 ds. Van Willenswaard; Arnemui den: 10 en 2.30 ds. Venveij. Domburg: 10 ds. Van Willenswaard, 7 ds. Theu nissen. Gapinge: 2 ds. Richard. Grijps kerke: 10 ds. Wisse, 2.30 ds. v. d. Wind. Kleverskerke: 10 ds. Van Woerden. Koudekerke: 10 vic. De Meij, 10 jeugdkerk, 2.30 ds. Hoff man, Vliss.straat 7 ds. Hoffman, 't Zandt: 10 ds. Hoffman (H.D.), 10.15 jeugdkerk, 7 vic. De Meij. Meliskerke: 2.30 ds. Kwast. Middelburg: Nw kerk: 10 ds. Aftlders en ds. Sneller (bev. lidmaten), 5 ds. Don, 7 ds. Linden- burg, Koorkerk: 10 ds. Van Houte. Nieuw- en St. Joosland: 10 ds. Van Haarlem, 2.30 ds. Van Duijne. Oost en West-Souburg: 9.30 en 11 ds. Haitjema, 7 ds. van Haarlem, 9.30 jeugdkerk in Concordia. Oostkapelle: 10 ds. Richard, 2.30 ds. De Boer. Rit them. 10 en 2.30 ds. Van 't Hof. Veere: 2 ds. Don. Vlissingen: 10 ds: Kloosterman (H.D.) 5 ds. Linden- burg. Johanneskerk: 10 ds. Maas, 7 ds. Cornet. Havendorp: (S 11) 10 ds. Kwast. Engelse kerk: 9.30 Kerk v. jongeren. Vrouwenpolder: 10 ds. De Boer. Westkapelle: 9.30 en 2.30 ds. Oosthoek. Zoutelande 9.30 en 2.30 ds. Wagener; Serooskerke 10 ds. Van Voorst Vader, 2.30 ds. Wisse: Grijps kerke 10 ds. Wisse, 2.30 ds. van Woerden; St. Laurens 10 en7 (jeugd dienst) ds. Kalkman. G.G.N. Middelburg: (veiling) 3.30 2 en 6.30 leesd. Geref. Kerk. Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Poelman. Domburg 10 leesd., Jaarvergadering C.H.-vrouwengroep. Christelijk-Histoi'ische Vrou wengroep te vlissingen hield dezer dagen haar goed bezochte jaarverga dering. Na het uitbrengen van de ge bruikelijke verslagen werden de da mes Adriaanse en De Nie in het be stuur herkozen. Een geanimeerde ver loting bracht een flink bedrag voor de kas op. Na de thee werden enkele films over Nieuw-Guinea en tenslotte weduwnaar j een kleurenfilm over' het leven van de Eskimo's vertoond. 2.30 ds. Dondorp. Gapinge 9.30 en 2 ds. Spoelstra, Grijpskerke 10 §n 2.30 ds. Goumare. Koudekerke 9.30 en 2.30 ds,. Elshout. Meliskerke 9.30 en 2.30 ds. Van Nes. Middelburg (Hofplein) 9:30 ds. De Boer, 2 en 5 ds. Van Til; (Noorderlcerk) 9.30 ds. Van Til, 5 ds. De Boer; (Luth. kerk) 7.15 ds. De Boer. Oost- en West-Souburg 9.30 ds. Brederveld, 2.30 ds. Meister. Oostka pelle 10- en 2.30 ds. Dondorp. Seroos kerke 9.30 en 2.30 ds. Van Wouwe (Bed. H A. en Dankz.). St. Laurens 10 en 2.30 ds. Boon. Veere 10 en 2.30 ds. Streefkerk. Vlissingen 9.30 en 5 ds. Meister. Vrouwenpolder 10 en 2.30 drs. Jager. Westkapelle 9.30 ds. Don dorp. 2.30 ds. Brederveld; St. Lau rens 10 en 2.30 ds. Boon. Geref. Gemeente. Aagtekerke 9.30. 2 en 6 leesd. Arnemuiden 9.30, 2 en 6 leesd. Meliskerke 9.30, 2.30 en 7 leesd. Middelburg 9.30, 2 en 6.30 ds. Rjjksen. Oostkapelle 10 en 2.30 leesd. Vlissingen 9.30, 2.30 en 6.30 leesd. Westkapelle 9.30, 2 en 6 leesdenst. Chr. Geref. Kerk. Middelburg 9.30 en 3 ds. Bikker. Vissingen 9.30 en 5 leesdienst. Ver. van Vrijz. Herv. en Remonstr. Kring, Vlissingen (Engelse kerk) 7 ds. V. d. Wall. Evang. Luth. Gemeente. Middelburg 10 ds. Roscam Abbing, Vlissingen 5 ds. Roscam Abbing. Doopsgez. Gemeente. Middelburg 10.30 mej. dr. Bakker. Vissingen 10 ds. De Boer. Herst, Apost. Zendingsgem. Vlissin gen (Bakkersgang) 10 en 4.30 dienst. Herst. Apost. Zendingskerk. Vlis singen (Kasteelstraat 5) 10 en 5 dienst. Leger des Heils. Middelburg 10 hei- ligingsdienst. 3.30 openluchtsamenk., 7.30 verlossingssamenkomst o.l.v. 'kapt. Ie Roy. Vissingen 10 heiligings- dienst, 6.45 openluchtsamenkomst, 7.30 verlossingssamenkomst o.l.v. kant. Eikenaar. Het Kruisleger. Middelburg 10 Wij- dingsdienst, 7.30 heiliglngssamenk- o. l.v. kol. Schuil. Evang. Ver. op G.G. Vlissingen 10 en 5 ds. Groenewegen. ZONDAGSDIENST ARTSEN. Middelburg: C. F. Frumau, Groenmarkt 17, tel. 2635; Vlissingen: A. H. van Dijk, Koudekerkseweg 90. tel. 459: Koudeker ke, Westkapelle en Zoutelande: M. Huy- gens. De Casembrootstraat 26, Westkapel le, tel. K 1187—234: Veere, Serooskerke en Oostkapelle: M. A. v. d. Sluijs. Markt A 155. Veere. tel. K 1187—271. Apotheken: Middelburg: apotheek Hum- melen. Markt 69. tel. 2134: Vlissingen: apo theek J. H. Tan-lleljer, Singel 60, tel. 2025. boeken. Het aantal volwassen leden bedroeg op 1 januari jl.: 998; voorts stonden lo6 jeugdleden ingeschreven. De leeszaal werd door 2344 perso nen bezocht, terwijl 169 boeken uit andere bibliotheken werden aange vraagd. In de vacature, ontstaan door het vertrek van de voorzitter, de heer B. Burger, werd als nieuw bestuurslid benoemd dr. ir. W. H. Ubbink. Marktberichten VEILING ZUID-HOLL. EILANDEN 8 maart. Gele kool 32, rode kool 22—Jl, prei 2A 52—56, waspeen 2A 34—37, 2B 25, Spinazie I 1.25, witlof IA 91—1.00. 2A 73— 91, 2B 59—71. peterselie 22, aardappelen 13.2013.80, Uien 45—65, geschild 37—48. knolselderij 18-40, spruiten 2A 33—71, sel derij 25—27, sla IA 30—34, 1B 31—35, sla kg 2.20—2.30. Fruit: Jonathan HHA 47—72. HHB 45—87, HHC 45-81, K 61. Goudreinetten STA 60— 62. STB 53, HHA 51—58, HHB 51. HHC 47, HHI 44. K 34—47. Golden Del. HHA 77-84, HHB 66—72, HHC 53. HHI 51. HH2 35. K 37—46. Comtesse de Paris HHA36, HHC 27, HHI 38, HH2 25, K 46—47. VEILING MTDELBURG. 9 maart. Fruit: Jonathan A 66—67; I 56 —85; keuken 45—55; Golden Delicious keu ken 5264; Winston keuken 53; Gleser Wildeman II 53—54. Aardappelen: Meerlanders grote 13,19; Koopmans blauwe grote 15,40; Furore gro te 14,80; Blauwe Eigenheimers grote 13,70. Groenten: Kropsla A 35—37; B 20; Wit lof 93—110; Spruiten 30—139; Veldsla 147 —245: Uien per kg 46—68; Boerenkool 29; Waspeen 29—43; Rode kool 7—25; Prei 10 —57; Andijvie 88—155; Wijnpeen 3—20; Kroten per kg 2—16: Koolrapen 2—9. VISMIJN VEERE. 9 maart. Aangevoerd: 5064 kg export garnalen 77—123; 43 kg bot 20—27. VEILING BERGEN OP ZOOM. 9 maart. Groenten: Prei 24—82; Spruiten 75—131; Witlof 65-95; Rode kool 7—25; Witte kool 20—23; Kroten 4!'2—7; Witte bo nen 60—67; Breekpeen 6—11; Uien 26—37; Knolselderij 24—29. Appelen: Jonathan 43—67; Golden Deli cious 43—60; Winston 33—57; Lombart Cal ville 46—53; Campagnezoet 40. Peren: St.-Remy 34—51. VEILING GOES. 9 maart. Groenten: Witlof A I 98—101; A H 86—98; B I 78—92; afw. 64; Prei 61— 49; Spruiten 76; Rode kool 12—17; Witte kool 13; Peen 8; Uien 24—29; Kroten 0— 15; Aardappelen 15—18; Sjalotten 39—40. Feestavond A.N.G.B. Ter gelegenheid van het feit. dat 1 Juni a.s. de oüdste vakbond van ons land z(jn 90-jarig bestaan zal herden ken, bood het hoofdbestuur van deze vakorganisatie, n.l. de Algemene Ne derlandse Grafische Bond, zijn Zeeuwse leden een feestavond aan in de Schouwburg te Middelburg. Als fastvrouwe voor deze avond fungeer- e de afdeimg Middelburg, wier voor zitter, de heer J. C. Wisse, de afde lingen Goes, Kruiningen en Vlissingen van harte welkom heette en in zyn verder openingswoord enkele organi satorische wenken gaf. HH merkte o.m. op, dat het volgens de C.A.O. toegestane bedrag van 12 cent boven het uurloon alléén in Zeeland nog niet wordt uitb.taald. Het hoofdbestuurslid, de heer H. W. van Arnhem, hield een korte rede, releveerde het 50-jarig bestaan van het N.V.V. en het 90-jarig be staan van en A.N.G.B.. Ook besteed de hij aandacht aan het conflict tus sen de vakcehtralen en de Stichting van de Arbeid. Hij liet hierbij uitko men, dat dit conflict ernstige gevol gen zal kunnen hebben, welke nood gedwongen met „niet meer gedachte maatregelen" opgelo: zullen dienen te worden. Hij riep daarbij de waak zaamheid van de leden in. Na dit offi ib'le gedeelte kreeg het radio-revue-gezelschap o.l.v. Rens van Dorth gelegenheid zijn kunnen te tonen. Daarin is het gezelschap zeer zeker geslaagd. Vooral het dans- trio kreeg voor zijn optreden een ware ovatie. Reus van Dorth als conferencier, de operette ster Truce van f.peyk, bijge staan door de accordeon-virtuozen Cas Oosthoek en Ted Valerio heb ben van »«et geheel een revue ge maakt, die „er inging". Aan het slot van deze avond bood de heer Wisse als dank voor het ge- bodenen een mand fruit aan. Er werd nog gecollecteerd voor de Gezond heidsvereniging in de Grafische Be drijven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 3