Vlissingse dames Koorden wegens „winkelrooP anderhalf jaar eisen Itvin Zeeuwse Almanak met melk meer mans DRIE ZEEUWSE AMBTENAREN VIERDEN 40-JARIG JUBILEUM 1 KAMERS VAN KOOPHANDEL OVER DE VEERTARIEVEN BRONCHI AT,F, HOEST en ASTMA Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 10 MAART 1956 SNIKKENDE VERDACHTEN VOOR DE RECHTBANK. „Als raven" stalen zij kleding bij vertrouwende Zeeuwse winkeliers „XJ HEBT GESTOLEN als de raven", zei vrijdagmorgen de president van de rechtbank ln Middelburg, mr, P. van Empel, tegen de Vlissingse dames A. J. O. -F. en D. T. -O., respectievelijk 48 en 81 jaar oud, die zich „tezamen en ln vereniging" vorig jaar aan winkeldiefstallen op grote' schaal hebben schuldig gemaakt. Zowel in Zeeland als ln Noord-Brabant hebben deze Vljsslngsen „geopereerd". Zjj bezochten voornamelijk textiel- en kledingza ken en de omvang van hun diefstallen Is verbazingwekkend groot. De ten lastelegging vermeldde een soort „waslijst": mantelpairjes, pyama's, hand schoenen, stropdassen, kinder truitjes, sjaals, dameshoedjes, maar ook een kist sigaren...... Belde verdachten stonden ln Brabant reeds terecht en kre gen leder van-de Bredase rechtbank 8 maanden gevangenisstraf, waarvan één voorwaardelijk. De officier van justitie bjj de Middelburgse rechtbank, mr. G. J. B. van der Dussen, sprak van „winkelroot" en vond, dat de Zeeuwse winkeliers wel te goed van vertrouwen zijn, gezien het feit, dat dit alles zo maar kon gebeuren. De officier vorderde tegen beiden anderhalf jaar gevangenisstraf met aftrek. Woensdag 21 maart a.s., zullen de dames die na het vernemen van deze eis in snikken uitbarstten het vonnis van de rechtbank horen. Verdachte A. J. C. -F. gaf ter zit ting een opheldering over het ont staan van deze reeks diefstallen. Zij was in 1954 in een zaak en zag daar lioe een vrouw iets weg nam. Het trof haar, dal dit zo gemakkelijk ging en zij _begon zich er ook* mee bezig te houden. Van de gestolën kledingstuk ken gaf zij er enkele aan haar doch ter. Kort daarop, in 1955 vormde ver dachte C. een „combinatie" met haar vriendin D. T. -C. Zij trokken er toen samen op uit. Tegelijkertijd stapten de twee een zaak binnen. Mevrouw C. hield de verkoopster of verkoper aan de praat over iets, dat' zij wilde ko pen. In die tussentijd kreeg me vrouw T. vrij spel om alles wat zij wilde in een grote tas te stoppen Na 'n kleinigheid of zelfs niets gekocht te hebben verlieten zij dan de zaak weer. „Wist U altijd tevoren wat 17 ging (Advertentie). Eén op de vijf verkouden VAN iedere vijf volwassenen wordt er jaarlijks één een keer verkouden. Een verontrus tend aantal in vergelijking met andere ziekten.' Hoewel de medi sche wereld nog steeds niet pre cies weet hoe een mens. verkou den wordt, is men echter wel zo ver gekomen, dat men zich tegen deze nare „ziekte" ln bescherming kan nemen en men verkoudheid ln vele gevallen kan voorkomen. Een sprekend middel hiervoor is Agré-Gola van Philips-Roxane. Doordat deze keeltabletten sterk desinfecterend werken, kan men met Agré-Gola besmetting voor komen. Ih deze tijd van het jaar, waarin verkoudheid, overal dreigt, Is -het verstandig steeds een blikje Agré- Gola bij de hand te hebben. 60 tabletten 0.98. wegnemen?" informeerde dé presi dent. „Neen, dat niet" zei verdachte C. „Waarom ging U daar nou eigen lijk mee door?", vroeg de president weer. „Omdat het zo gemakkelijk ging",, was het antwoord. „Verdach ten hebben het niet gedaan omdat zij zo om kleding verlegen waren", merk te de president daarna op, „maar om een voorraadje te vormen". Van dat voorraadje gaven de dames af en toe wat weg. Mr. Van Empel vond, dat de win keliers het de Vlissingse dieveggen niet moeilijk hebben gemaakt. „Zo'n stel raven als U '-omt men hier ook maar zelden tegen. Zjj gingen er lang zamerhand zo ln op, dat het een soort sport werd. En het verboden element vormde m'sschlèn iulst een verster king van het genot", aldus de presi dent. Naast deze twee verdachten was er nog een tweetal, namelijk mevrouw A. J. M. -C., dochter van de oudste der dieveggen, 18 jaar oud en me vrouw E. S. -F., zuster van deze hoofdverdachte. Beiden hebben ver schillende kledingstukken van de buit aangenomen. De eerstgenoemde was niet verschenen, zodat zij bij Verstek terecht moest staan. De tweede ver klaarde, dat zij in de krant had gele zen van de arrestatie, „Ik dacht toen wel, dat het gestolen goed was en ik heb het willen verbranden", zei zij, „Stomme verbazing In zijn requisitoir zei de officier, dat hij met stomme verbazing van deze zaak kennis had genomen. „Een dergelijke omvang was iets nieuws voor mij". De officier vond hier geen redelijke motieven aanwezig. „De roofzucht heeft zich van verdachten meester gemaakt en toen'grepen zij maar wat er te grijpen was",- zo meende mr. Van der Dussen. Hij noemde deze vergrijpen een inbreuk op de rechtsorde en kwam daarna tot zijn eis: anderhalf jaar voor beide dieveggen. Tegen elk van de mede verdachten vorderde hij een boete van f 10Ö.subs. 20 dagen en één maand voorwaardelijk met 2 jaar proeftijd. De raadsman van de béide hoofd verdachten, mr. P. C. Adriaanse uit Middelburg, meende, dat de diefstal len uit een soort sensatiezucht zijn voortgekomen. „Deze zigeunerachti ge methodes zitten blijkbaar nog al tijd in het bloed van de dames", zei hij. Ook pleiter tastte overigens over de motieven ln het duister. Hij, meen de, dat de verdachten tenslotte blij zijn geweest; dat alles uitkwam en vond het verder sympathiek, dat zij de schuld niet aan elkaar geven. Mr. Adriaanse was wel wat geschrokken van de eis en vroeg de rechtbank ten slotte met diverse verzachtende om standigheden rekening te willen hou den. IN DIENST DER BELASTINGEN In Goes, Kortgene en in Vlissingen Drie Zeeuwse belastingambtena ren, dé lieren H. M. Kramer, dienst- geleider van de post Goes, P. Ver burg, dienstgeleider te Kortgene en J. B. van Liere, assistent le klasse bij de Invoerrechten en Ac cijnzen te Vlissingen, vierden vrij dag hun veertigjarig ambtsjubi leum. Alle drie jubilarissen werd, zowel van de zijde van hun supe rieuren als van hun collega's, een hartelijke huldiging bereid. In het kantoor van de inspectie der belastingen te Goes werden des mor gens de heer en mevrouw Kramer ontvangen, zowel door hetpersoneel van de inspectie als van het optvan- VAN TOT REMMEN VAST! Onbedachtzaamheid van een vracht- antochauffenr heeft deze week op het veer tussen Zijpe en Anna-Jacobapol- der bijna een ernstig ongeluk veroor zaakt. Gelukkig kunnen we zeggen: bijna! Maar toch was de gemaakte font op zichzelf wel ernstig. Een chauf feur had zijn grote truc vóór op de veerboot „Krammer" gezet, juist ach ter een personauto, waarin 3 mensen zaten, en was daarna een kopje koffie gaan drinken. Dat is natuurijk geen bezwaar, doch wél een bezwaar was, dat hij verzuimd had de handrem van zijn auto aan te trekkenToen de boot dan ook een wat ongewone beweging maakte, ging de truc rijden, botste te gen de personenauto op en duwde die met de voorwielen over de rand van de pond. INSTRUMENT De telefoon blijft een verbazingwek kend instrument. Een Klein zwart kastje, boordevol verrassingen. Dat Gndervonden ook twee P.Z.C.-redac-* teuren, een in Vlissingen en een in Middelburg,die tezamen telefonisch een dringende aangelegenheid behan delden. Intussen was de P.Z.C.-redactrice in liaar woning druk doende om tele fonisch contact te krijgen met een adres in Domburg. Nadat ze het ken getal had gedraaid hoorde ze evenwel geen zoemtoonmaan- een gesprek tus sen twee mannen. Na enig luisteren herkende ze die stemmen, als zijnde de eigendommen van twee collega's'. Bedachtzaam sprak de Middelburg se man: „Tja, dat zou ik ook, zo een- twee-drie niet kunnen zeggen", waar op de Vlissinger bedrijvig uitriep: „Ja, maar als jij in Mïddeiburg nu eens contact opnam met wethouder zus en zo". Even was er een stilte, waarin de tot dan toe onbekende ,J)ritte im Bun- de" treiterig uitriep: „Hé ja, dat is nou es een goed idee van jullie" De stilte, die daarop volgde gonsde bij wijze van spreken van verbijste ring! Wonder boven wonder bleef het voertuig op het chassis hangen, zodat de inzittenden in veiligheid gebracht konden worden. Daar het ongeval juist gebeurde, toen de boot de fuik inVoer, hadden de gevolen wel eéns zeer ern stig kunnen zijn. Nogmaals zij er de chauffeurs vooral die van zware vrachtauto's niet klem op gewezen, dat zij bij het parkeren op een boot vooral de remmen goed aantrekken 1 AARDAPPELKOELHUIS. De Nederlandse Christelijke Boe renbond te Hulst gaat zich vandaag zaterdag beraden over een be langrijk al of niet te nemen besluit. Reeds enige tijd leeft onder de land bouwers in de omgeving de wens om te kom en. tot het stichten van een aardappelkoelhuis op coöperatieve grondslag. Daar het hier een pro bleem van de eerste rang betreft, verwacht men voor deze oprichtings vergadering veel belangstelling, DRUMBAND „OPWAARTS". De fanfare „Opwaarts" te Sint-Jan steen heeft het plan tot oprichting van een drumband. Bij dit pla'n alleen is het niet gebleven, want reeds zijn en kele instrumenten aangeschaft. 'Men hoopt nu het restant van de benodig de financiën bijeen te krijgen door een collecte onder de burgerij te houden. gerskantoor en de buitendienst. Na dat mej, Burger bloemen had over handigd aan mevrouw Kramer, sprak de heer C. P. Gouw, plaatsvervan gend inspecteur. Deze schetste in -het kort de loopbaan van de heer Kra mer, die op 9 maart 1916 in militaire dienst trad en soldaat-kommies werd: Na demobilisatie was hij als kom mies 3de klasse werkzaam in Maas tricht en Nieuwstad alsmede te 'Sas van Gent, waarop de heer, Kramer op 1 maart '24 als kommies 2de klasse naar Goes kwam. Van 1 mei 1946 is hij hier dienstgeleider van de post Goes, terwijl hij per 1 januari 1954 de rang van assistent le klasse ver kreeg. De heer Gouw bracht de jubi laris de dank over van het hoofdbe stuur van de belastingdienst en over handigde de gebruikelijke enveloppe met inhoud. De ontvanger der directe belastingen te Goes de heer J. C. le Grand, sprak mede namens zijn amb tenaren woorden van dank voor de prettige samenwerking. De heer P. van Kleunen, hoofdassistent en ehef- dienstgeleider te Goes riep enkele her inneringen op en bood namens het personeel een aktetas als geschenk aan. Verder spraken nog de heren J. A. Lueieer, commies-secretaris ter in spectie Goes, Jac. Nieuwenhuize, as sistent le klasse te Heinkenszand als oudste dienstgeleider in jaren en W. Moerdijk, assistent te Goes namens de ambtenaren vah de actieve dienst, post Goes: Met enkele welgekozen woorden dankte de jubilaris voor dé hem ge brachte hulde. JUBILEUM P. VERBURG. Des middags werd de heer Ver burg te zijnen huizè gehuldigd.' Deze jubi laris was zijn loopbaan als kommies 3e klasse te Nieuw Namen begonnen en werd op 1 december 1922 overge plaatst naar Kortgene. Hij klom daar geleidelijk op tot kommies le klasse terwijl hij met ingang van 1 januari 1954 werd benoemd tot assistent le klasse. Ook hier werd de jubilaris toege sproken door de heer C. P. Gouw als plaatsvervangend inspecteur. Voorts, spraken de heer J. L.- van Veeréri, hoofd van de inspectie der invoer rechten en accijnzen te Vlissingen en de heer J. C. le Grand, ontvanger der directe belastingen te Goes. Deze hoofdambtenaren getuigden van hun waardering voor de wijze waarop de ze jubilaris gedurende tal van jaren vol ijver en plichtsgetrouw de belan- fen van de dienst te Kortgene be- artïgde: De heer P. van Kleunen, 'hoofdassistent-chef-dienstgeleider bood hem namens het personeel van de actieve dienst en de administratie ve dienst van de inspectie Goes een bureaulamp aan. Hierna werd de ju bilaris nog geliikgewenst door de (Advertentie). Hervormd schrijven over klasse-indeling veerboten In een schrijven aan Gedeputeerde Staten van Zeeland heeft het Breed Moderamen van de classis IJzendijke der Nederlandse Hervormde Kerk 't college gevraagd alle invloed aan te wenden tot verandering en verbete ring in de hoogst onbevredigende op lossing, die thans toegepast is bij de indeling van passagiersverblijven op de veerboten tussen Vlissingen en Breskens. In het schrijven merkt het modera men op. dat een onderscheid tussen betalende0 en niet-betalende passa giers niet juist wordt geacht. Ook aan andere kerken 1n Zeeuwsch- Vlaanderen heeft het moderamen ge vraagd deze toestand onder de aan dacht van G.S. te brengen. C.V.G. behandelde aanvragen goederenvervoerders Zes Zeeuwse beroepsgoederenver- voerders zagen donderdag tijdens de in het Scheveningse „Kurhaus" gehou den zitting van de Commissie Vergun ning Goederenvervoer hun aanvraag voor de uitoefening van een afhaal den besteldienst van goederen, aange voerd door of te verzenden met de Nederlandse spoorwegen als hamer stuk behandeld. Alleen de directeur van de Z.V.T.M., ir. J. F. Denie, be klom nog het spreekgéstoelte om de aanvraag van zijn maatschappij toe te lichten. Deze zes Zeeuwse vervoerders wa ren: Fa. Poissonnier, Breskens; Fa. A, Tieleman en Zomen, Hontenisse; P. Paardelcoper, Kapelle; Fa. P. Boone en .Zoon, Middelburg; A. P. J. Tiele man, Terneuzen en de N.V. „Z.V.T.M.", Terneuzen. Vlissingse brandweer rukte uit voor kleine „bosbrand". Een met gras en hoog kreupelhout begroeid terrein tussen de spoorlijn en>de Westerhavenweg te Vlissingen id vrijdagavond omstreeks zeven uur over een oppervlakte van vele tien tallen meters kaalgebrand. In minder dan geen tijd hadden de vlammen, die in het kurkdroge houtgewas gretig voedsel vonden, om zich heen gegre pen en gezien van de Vlissingse keer sluisbrug deed de. metershoge oplaai ende vlammenzee het ergste vermoe den voor de vlakbij gelegen olieopslag plaats. De brandweer van Vlissingen rukte direct na de melding uit en slaagde er in met het water uit de duizendliter- tank van de brandweerauto het gevaar te bezweren. Over de oorzaak tast men nog in het duister. Vrijdagmiddag ontstond enkele hon derden meters verder,leveneens op on verklaarbare wijze, een grasbrandje, dat, voor het kon uitgroeien, door een politieagent en enkele omstanders met zakken" en. schoppen werd gedoofd. Middenstandsconsulent. De heer A. Korstanje is per 1 maart jj. in functie getreden als middenstandsconsulent voor de pro vincie Zeeland. Zijn kantoor is voor lopig gevestigd aan de Kleine Kade 27 te Goes. heer J. A. Lueieer, commies secreta ris ter inspectié Goes en de heer Jac. Nieuwenhuize naraens de ambtenaren van de actieve dienst. Dé heer Ver burg dankte hartelijk voor de geluk wensen en voor het cadeau. IN VLISSINGEN. De heer J. B. van Liere, assistent 'le klas bij de Invoerrechten en Ac cijnzen te Vlissingen vierde het jubi leum in alle stilte in zijn woning aan de Joost de Moorstraat, Toch is deze dag niet helemaal onopgemerkt voor bijgegaan. In de morgenuren kwa men de inspecteur der Invoerrechten en Accijnzen, de heer J. L. van Vee- ren, en enkele collega's hun geluk wensen aanbieden. Dé heer Van' Liere is zijn werkzaam heden begonnen te Zuridert als com mies 3e klas. Na enkele jaren in Ze- venbergsehoek te hebben gewerkt, werd hg overgeplaatst naar Bres kens, in welke gemeente hij onge veer 25 jaar verbleef. Als assistent kwam de jubilaris in maart 1948 te Vlissingen, waar hij met ingang van 1 januari 1954 tot assistent le klas bevorderd werd., fUt Publlkolle Nederlondi Zulvelbureou, 's Gravfjnhaga NEEM PER MAN DRIEKWART KAN 50 (Slot van pag. 1) zal maken dan de omslachtige weg over Antwerpen, „Maar uitdrukkelijk moet bij het lanceren van ons voorstel de voor waarde worden gesteld hierop kan niet genoeg worden gewezen dat de outillage van de veerdien sten verbeterd moet worden, vóór dat tot tariefsverhoging kan wor den overgegaan". DISCUSSIE. De heer J. H. Roose, Goes, meende dat een radicale oplossing van dit oude probleem nodig is. Moét men steeds maar grotere boten .gaan bou wen om de verkeersstroom op te van gen of zijn er bijvoorbeeld andere mo gelijkheden „Ik ga er akkoord mee, wanneer men zegt dat offers nodig zijn om de diensten te verbeteren, maar dan dient te worden nagegaan op welke wijze deze verbetering het beste tot stand kan komen!" De heer A. Cambier, Breskens: „Zoals het nu gaat blijven' we met z'n allen in hef cirkeltje draalen, provincie, rijkswaterstaat en de poli tieke partijen. Laten we daarom zelf deze zaak aansnijden. Bovendien zou anders de minister zelf. wel eens met tarieven kunnen komen. Tariefhef fing is onmisbaar, mits de opbrengst daarvan uitsluitend wordt gebruikt voor verbetering van de accommo datie". BEDENKINGEN. De heer J. van de Voorde, lid van de kamer Zeeuwsch-Vlaanderen, had bedenkingen: „Toen de veergelden werden afgeschaft, gebeurde dit om dat de veren een verlengstuk van de weg waren. Als een rijksweg verbe terd wordt, dan heft men toch ook •geen tol Wanneer wij. nu tarieven gaan voorstellen, krijgt de minister dan niet de indruk, dat de Zeeuwen wel over de b'rug komen ais hij maar weinig ponten geeft En wat gebeurt er, als ondanks tarieven' de veren toch bij de verkeersontwikkeling ten achter blijven. Dan zit Zeeland en mét tarieven en mét wachttijden. Moeten we dan weer méér gaan beta len?" De heer Van de Voorde wees er vervolgens op, dat bepaalde groepen van reizigers uitsluitend nadeel van tarieven zullen hebben, met name ar beiders en schoolgaande jeugd. Een laag veergeld zou een wekelijkse ver mindering betekenen met ongeveer zes gulden van het reële inkomen van een arbeider, die dagelijks van de ve ren gebruik maakt, alsmede een ver hoging met eenzelfde bedrag van de studiekosten voor scholieren. Wan neer een bedrijf als „De Schelde" te Vlissingen dit tarief voor zijn arbei ders zou vergoeden, betekent dit toch minstens een f 15.000 per jaar. Is dit bedrag wel evenredig aan de schade, die dit bedrijf door wachttijden thans zou hebben? En wat gebeurt er als de conjunctuur omslaat Het achterlopen van de veren-ou- tillage bij de verkeersontwikkeling was volgens deze spreker niet op te vangen door heffing van een tarief, maar was een zaakvan bereidheid, die door de verant woordelijke instanties moet wor den getoopd. „Maar als we die be reidheid moeten kopen, als Neder land zó arm is, welnu, laten wij dan maar ophouden met praten en schrijven over onze welvaart". De voorzitter: „De veren zijn al lang niet meer vrij. Door tarieven zullen wellicht niet alle moeilijk heden worden opgelost, maar wij willen daarmee streven naar ver betering van de huidige toestand" De heer H. A. A. baron Collot d Escury, plv. voorzitter van de kamer Zeeuwschr Vlaanderen: „Acht de heer Van de Voorde het juist, dat in de vakantiëtijd de bo ten vol zijn met niet-betalende voetgangers en fietsers, terwijl ménsen, die wèl betalen moeten, vervoerders enz., moeten wach ten?" B De heer Van de Voorde: „Een der gelijke situatie is anders te rege len. Daarvóór zijn geen veergel- den\ nodig". OVERLEG MET G.S. De heer M. van de Himst, Goes, wilde weten of er overleg was ge weest met. het college van Ged. Sta ten, De heer Kaïnmeraad verklaar de, dat er eerst contact was geweest met de comirfissarls der koningin en daarna met het college van Gedepu teerde Staten.,„Maar het gaat hier om een politiek college, dat zich niet kan uitlaten alvorens de provinciale staten te hehbén gehoord. Ik heli evenwel de Indruk, dat er in Ged. Staten een grote zin voor realiteit be staat, hetgeen voor ons verheugend is". Verschillende leden van beide ka mers namen aan het verdere debat deel, zonder dat evenwel nieuwe ge zichtspunten naar voren kwamen. Zo Voor Zeeuws nieuws zie ook de pagina's 5 en 10. ïVVVVVNAfVVVVVVVVVVVVVVVVr werden o.a. vragen gesteld en opmer kingen gemaakt door de heren J. Germing, Middelburg. C. F. van der Peijl Goes, die o.m. verklaarde on der de indruk te zijn gekomen van de grote belangen, die hier met name voor het Zeeuws-Vlaamse bedrijfsle ven op het spel staan; voorts door de heer L. J. van 't Westende, Middel burg, deze spreker wilde de onge rustheid van de kamers tot uitdruk king brengén in een telegram aan de minister, hetgeen evenwel door de voorzitter werd ontraden en door de heren P. J. Baars, Middelburg en van de Akker van de kamer Zeeuwsch-Vlaanderen. Opmerkelijk was nog de totaal-af wijkende verklaring van de heer G. J. W. van der Peyl uit Terneu zen: „Wij willen maar liever rijks veren, zonder invloed van de pro vincie. Het rjjk incasseert immers ook de wegenbelasting!" De heer J. Steutel uit Zierikzee vroeg nog aandacht voor de veren op Schou- wen-Duiveland: „Onze bevolking vraagt om -hetere vervoermidde len en goedkopere tarieven". Tijdens het debat zette voorzitter Kammeraad bij herhaling het stand punt van de besturen der kamers uit een, waarbij hg steeds weer hamerde op het primair stellen van de verbe tering. „Wij willen de medezeggen schap van het provinciaal bestuur doen vergroten, want op dit ogenblik is deze medezeggenschap aan het provinciaal bestuur ontglipt En het bestuurslid J. P. Maljers, Middel burg, formuleerde de situatie aldus: „Het rijk zal wel een lepel ln de pap blijven nouden, maar'er is een groot verschil tussen een soeplepel' en een kleine lepel. Onze bedoeling is de grote lepel aan de provincie te geven. En laten we dit niet vergeten: als ie mand van Middelburg naar Goes gaat, of van Breskens naar Groede, zonder te willen fietsen of lopen, dan neemt hij de bus. En daarvoor moet hij geld betalen. Waarom zou dat by de veren anders zijn?" Tenslotte verenigden de kamers zich met het voorstel hun besturen te machtigen verdere stappen te doen in de richting van tariefhef fing o.a. door aan te dringen op een tarief commissie. Voordat even wel bepaalde adviezen zullen wor den uitgebracht, zullen de kamers zich opnieuw daarover beraden. (Advertentie). Wat elke lijder moet weten. De hevigste aanval kan nu binnen één minuut gekalmeerd worden. Dat is de ondervinding van de tienduizen den lijders aan bronchiale hoest en astma, die de wonderbaarlijke Ado- zo-tabletten hebben gebruikt. De medicijnen, die Adozo bevat zijn zo samengesteld, dat één enkel tablet de felste aanval in 30 seconden ver licht en de normale ademhaling in 5 15 minuten herstelt. Adozo is doeltreffend in alle gevallen van astma, bronchiale hoest, bronchitis, nacht- en ochtendhoést, beklemming op de borst, moeilijke ademhaling, enz. Neem eens de. proef met Adozo. Bij apothekers en drogisten. VANDAAG. Middelburg Prov. Bibliotheek: Exposi tie van boekwerken-over muziek, J0— 12.30, 13.30—17.30 uur; Electro: „Moe der", (18 3-). 19 en 21.15 u.; Schouwburg „Terug uit de hel", (cinemasc.), (J.4 Jr.), 20 uur; Kunstzaal Van Ben them en Jutting: opening schilderljententoon-. stelling „Prélude", 15 uur. Vlissingen Alhambra: „Terug uit de hel", (14 jr.), 19 en 21 uur, cinemasco pe; Luxor: „Tarzan en dé duivelin", (14 jr.), 10 en 21 uur; Soheldelcwartier: Toneelavond personeelsvereniging „De Schelde", 20 uur; Concertgebouw: To neeluitvoering Amateur Groep .Vlis singen, 20 uur. Goes Grand Theater: „Heidi en Peter", (a.l.), 19 en 21 uur; Prins van Oranje: V.A.R.A.-tournee, 20 u.; Schuttershof: Uitvoering Goese Lyceumverenjging „Vlam", 19.30 uur. MORGEN. Middelburg Electro: „Laurel Hardy achter tralies", (a. 1.),. 14,30 uur; als vandaag, 19 en 21,15 uur; Schputfburg: als vandaag, 14.30 en 20 uur. Vlissingen Alhambra: „Terug uit de hel", (14 jr.), 15, 19 en 21 uur, cine masc.: Luxor: „Tarzan en de duive lin", (14 jr.), 15, 19 en 21 uur. Goes Grand Theater: „Domein der ban dieten", (14 jr.), 15 uur, „Heidi en Peter", (a.l.), 19 en 21 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 2