TERREIN „VALCKESLOT" DOOR GEMEENTE GOES AANGEKOCHT "Voordelige" verzekering WALCHEREN Waar zijn onze schepen? OFFICIËLE PUBLIKATIES TERREIN IN CENTRUM VOOR EEN NIEUWE LEESZAAL VRUDAG 9 MAART 1956 PKU VIN 01 ALE ZEEUWSE OU U KANT (Slot var oag 2) worden nog onderhandelingen gevoerd /over de bouw van een bepaald type woning. Slagen deze onderhandelingen dan kan dit aantal nog verdubbeld worden, 'zo besloot de burgemeester zijn antwoord. De heer R. Zuidema (a.r.) gaf uit drukking aan de ontstemming van de financiële commissie en vroeg zich thans af, waarom de motivering voor de gevraagde beslissing op korte ter mijn niet direct bij het voorstel was medegedeeld. Ook had hij eerder in gelicht willen worden over de diverse plannen. Burgemeester Ten Kate, alsmede de wethouders J. H. Roose (k.v.p.) en mr. H. B. Bouwman (p.v.d.a.) zetten uit een, dat niet anders gehandeld kon worden. Het beroepschrift van de Fruitteelt Maatschappij diende ook in getrokken te worden, opdat men niet het risico' zou lopen, dat bij een be handeling voor de Raad van State nog andere bezwaren tegen het uitbrei dingsplan zouden komen. De Fruit teelt Maatschappij wilde echter geen afstand doen van haar beroepsmoge lijkheid, voordat er een beslissing van de raad over de aankoop van de grond was. „Het gaat er om van twee kwa den, de minst kwade te kiezen", zo drukte wethouder Bouwman het uit. Zoals de burgemeester en wethouder Roose opmerkten, heeft het geen zin om de raad telkens in te lichten over pogingen die worden ondernomen om woningen te krijgen. Er zijn al zo vaak teleurstellingen op dat punt geweest. „Daarom willen we de raad liever niet (Advertentie) OE komt het toch, dat zo- velen deze maanden „door kwakkelen"? Dat komt ten eerste door gebrek aan zon. Wij leven nu eenmaal in een land met te weinig zonneschijn en boven dien wonen velen van ons in grote steden, waar men meestal, ook midden in de zomer, niet het volle nut van de zonnestralen heeft. Ten tweede brengt ons klimaat mee, dat er een goed deel van het Jaar niet genoeg vers voedsel is om in onze behoeften aan vita minen te voorzien. Ten slotte gaan er vele vitaminen verloren bij de bereiding van tal van levensmiddelen. Veel gekwakkel en gesukkel vindt dus zijn oorzaak in een tekort aan de onontbeerlijke vitaminen. Om ons te wapenen tegen de aan slagen van het grillige klimaat is aanvulling van onze dagelijkse voeding met extra vitaminen ge wenst. Eén dragée „Actifral-10" van Philips-Roxané per dag is een uit stekende èn voordelige gezond heidsverzekering 150 dragée's 3.75. Ds. E. Sneller sprak voor herv. vrouwénvereniging De afdeling Middelburg van de hervormde vrouwenvereniging „In Dienst der Kerk" hield een goed be zochte vergadering in de bovenzaal van de Bogardzaal. De vergadering stond, wegens ziekte van de presiden. te mevrouw DonVerboor, onder lei ding van het bestuurslid, mej. W. J. H. Westera. In haar openingswoord wenste de voorzitster het lid, mej. M. de. Munek van harte geluk met de door haar verworven zilveren ere medaille, waarop de afwezigen mej. De Munek spontaan toegezongen. Ds E. Sneller, hervormd predikant, sprak vervolgens naar aanleiding van het werk van prof. dr. M. A. Beek, hoogleraar te Amsterdam „Aan Ba- bylons stromen". In een met grote aandacht gevolgde rede sprak ds. Sneller, aan de hand van filmstroken over het oude Babylon. In een cause rie maakte spreker een volledige reis door het. uit de bijbel bekende, oude Mesopotamia, gelegen tussen de Eufraat en de Tigris. Terloops maak te hij zijn gehoor nog opmerkzaam op de belangrijke nabij de Rode Zee gevonden, ten dele op het Oude Testa ment betrekking hebbende papierrol- len (paDyrus), waarvan thans een gedeelte m ons land aanwezig is. - blij maken met eén dode mus", zei wethouder Roose. W oningwetwoningen in gedrang De lieer Ph. Haverhoek (p.v.d.a.) was ook niet enthousiast over de gang van zaken en had ernstige bezwaren, daar de bouw van- woningwetwonin gen steeds meer in het gedrang komt. De grond van „Valckeslot" blijkt te duur te zijn voor woningwetwoningen. „Aan huizen van f22.000 hebben we echter geen gebrek", aldus dit raads lid. „Er moeten huizen worden ge bouwd, met huren, betaalbaar voor de grote massa." Wethouder Roose zag dit als een be wijs van het nijpend grondgebrek van Goes. Wanneer de gronden van „Val ckeslot" niet zouden worden gekocht, is er helemaal geen enkelo verschui vingsmogelijkheid meer. De heer Zuidema (a.r.) die na de toelichting met het voorstel wilde mee gaan, zag in de bouw van duurdere woningen de mogelijkheid, dat dan woningen die thans bewoond worden door mensen die qua hun inkomen te goedkoop wonen, vrij zouden komen. De raad verenigde zich voor dit voor stel-, nog met het hiermee verband houdende voorste! tot het intrekken van het beroepschrift tegen weigering van de goedkeuring van een gedeelte van het uitbreidingsplan 1954. De raad was incompleet, doordat de heren Van der Himst, Knibbe en Vis- scher niet aanwezig waren. Emigratievoorlichtingsman 4 maanden naar Australië De heer C. van Reemst van G.A.B. Naar wij vernemen zal dc heer C. van Reemst uit Middelburg, die als emigratievoorlichtingsambtenaar is verbonden aan de Gewestelijke Ar beidsbureaus in Zeeland, een reis ma ken naar Australië. Hij zal ongeveer vier maanden wegblijven om kennis en ervaring op te doen teneinde na te rugkomst meer en gedegen voorlich ting over het zesde werelddeel te kun nen geven. De heer Van Reemst vertrekt zater dag 26 mei a.s. aan boord van het emi grantenschip „Zuiderkruis". Onderweg zal hij fungeren als z.g. „boord-voor- lichter" voor de landverhuizers, die allen naar Australië reizen. In gelijke functie zullen met de heer Van Reemst reizen een functionaris van de Algemene Emigratie Centrale en van de Christelijke Emigratie Centrale. Het schip zal op 21 juli in Fremantle aankomen, waar deze Zeeuwse voor lichtingsman zich dan zal ontschepen. In Australië zal hij zoveel mogelijk Nederlandse emigranten bezoeken om kennis te nemen van hun ervaringen en problemen. Tevens neemt hij con tact op met de Australische autoritei ten. Het is de bedoeling, dat de heer Van Reemst op 17 augustus per „Johan van Oldenbarnevelt" uit Sydney weer naar Nederland terugkeert. Er is een kleine kans, dat de heer Van Reemst ook nog korte tijd naar Nieuw-Zeeland £aat. Hieromtrent staat echter nog niets vast. Enkele ja ren geleden maakte hij een reis naar Canada. Over dit land en andere heeft de heer Van Reemst sindsdien in Zee land vele lezingen gehouden voor o.a. aspirant-emigranten. Middelburg „Vechten err dienen". Onder auspiciën van de C. J.V.F.-af. deling 't Zand vertoonde men woens dagavond te Middelburg in de her vormde kerk op 't Zand de film „Vechten en Dienen" van de Stich ting Protestantse Gezondheidszorg. De bij deze speelfilm ingelaste docu mentaire toont op duidelijke wijze de vele moeilijkheden en de grote ach terstand van de protestantse gezond heidszorg. Vicaris J. de Meij sprak een openingswoord. Mevrouw H. M. Durkstra-Ravesloot, presidente van de C.J.V.F. afdeling sloot deze avond waarvoor een zeer grote belangstel? ling bestond, met dankgebed. Jaarvergadering „Mercurius". Onder voorzitterschap van de heer A. de Troye hield de afdeling Mid delburg van cjp Algemene Bond „Mer curiusdezer dagen in de Gouden Poorte haar jaarvergadering, die zich in een druk bezoek mocht verheugen. De aftredende bestuursleden werden bij acclamatie herkozen. In één van de twee bestaande vacatures werd voor zien. De afdeling nam op hartelijke wijze afscheid van de secretaris, de heer J. Rijnten, die 8 jaar lang de belangen van de organisatie heeft, behandeld. Ook de heer*J. Doeleman, die 20 jaar in het bestuur zitting had,.- werd een vaarwel toegeroepen. Na de pauze huldigde de distrintsbestuurder de heer M. v. d., Vlerk, twee leden, <lie 25 jaar in het N.V.V. zijn geor ganiseerd. Tenslotte vergastte het lid de heer J. M. Jellema, het publiek op een aantal goocheltoeren, aie zeer in de smaak vielen. „De- vreemdeling" voor D.E.L.-fonds opgevoerd. Ten bate van het C.N.V.-fonds ter bestrijding der t.b.c. „Draagt Elkan ders Lasten" gaf de toneelgroep „De Jonge Spelers" woensdagavond in het Middelburgse Schuttershof een voorstelling van Anton Coolen's spel in 4 bedrijven „De Vreemdeling". Het stuk, dat reeds in Vlissingen werd op gevoerd,- confronteert de toeschou wer met de gebeurtenissen in het ge zin van een Brabantse smid. „De vreemdeling" is een jongeman die in de smederij komt werken en in het hechte familie-verband wordt op genomen. Hij draagt echter het leed met zich met. van de gevangenis, waarin hij terecht kwam door een moord. Als het hoofd des huizes dit te weten komt stuurt hij zijn knecht het huis uit. De vreemdeling, die on dertussen het hart van de Smidsdoch ter heeft gewonnen, vlucht met het meisje. De vader achtervolgt'beiden en schiet op de ex-moordenaar. Dit schot brengt hem tot inkeer en hij laat de vluchtelingen in "ijn huis te rugkeren. „De Jonge Spelers" brachten dit „probleemstuk", dat aan de uitvoe renden geen geringe eisen stelt, ver dienstelijk op de planken. De groep bereikte in deze vertolking, die in het kader van het Zeeuws Landju weel geschiedde, gemiddeld een be hoorlek peil. Zonder de overigen te kort te doen moeten allereerst de rol van de vader, waarvan J. de Boo, een allegzins voldoende karakteristieke uitbeelding gaf en die van de vreem deling, zonder overdrijving en voor treffelijk door C. Gunter gebracht, worden genoemd. Mevrouw M. Flip- se voldeed als de moeder des huizes, Rinus Harinclc, Bram Sommeijer en Bep le Feber gaven aanvaardbare uit beeldingen van de drie kinderen. De bijrol van meester Bosch was in goe de handen bij C. Schout. Voor de re gie van de heer H. M. Harinck past waardering. Het talrijke publiek bleek zeer erkentelijk. De voorzitter van de plaatselijke D.E.L.-commissie, de heer A. Joosse sprak bij dc aanvang van deze zeer geslaagde avond een kort welkomst woord. De heer A. Jeras, 2e voorzit ter van de Chr. Besturen Bond in Middelburg, bracht vervolgens op be. knopte wijze doel en werk van het fonds naar voren. Hij gaf daarvan en kele voorbeelden en wekte op tot meer steun aan deze arbeid. Verder vermeldde hrj nog, dat gedurende '55 in Middelburg aan 12 patiënten in totaal een bedrag van 3800,10 is uit gekeerd. Marktberichten VISMIJN VEERE. 8 maart. Aangevoerd: 1044 kg export garnalen 2,21—2,30; 131 kg schar 62—68; 51 kg bot 40—54; 10 kg schol 48. Coaster liep bij Bath aan de grond Donderdagmiddag omstreeks drie uur is het 360 ton metende Groningse kustvaartuig „Metropolo" in de „Schaar van de Noord' bij Bath aan de grond gelopen. De coaster, die uit Antwerpen kwam, was geladen met 350 ton kali. De sleepboot „En avant XVT" van de firma Muller uit Ter- neuzen voer ter assistentie uit, maar de kapitein van de „Metropole" wilde voorlopig ■'oen gebruik van de sleep boot maken. Hij achtte de mogelijk heid niet uitgesloten, dat de coaster des nachts bij hoog water op eigen kracht weer vlot zou komen. Vlissingen „Vlissingse Zomershow" duurt dit jaar tien weken De Vlissingse iniddctistandsvercni- ging „Gemeenschappelijk Belang" had voor haar donderdagavond in hotel „Noordzecboulevard" gehouden verga dering voorzitter de heer J. de Vis ser enkele belangrijke punten op het programma staan: het al of niet instellen van een koopavond en de be spreking van dc aanstaande „zomer show". Bij de behandeling van dit laatste punt werd meegedeeld, dat de „zomersnow" dit jaar gehouden zal wórden van zaterdag 16 juni tot en met zaterdag 25 augustus. Bij de behandeling van het punt „koopavond" -bleek, dat de meningen hierover vrij verdeeld waren. Tot een algemene discussie is het niet geko men, omdat bleek, dat met een stem ming over dit veelbesproken onder werp kon worden volstaan. Van de 24 aanwezigen spraken zich 11 uit vóór de koopavond, 12 tegen en 1 stemde blanco. De uitslag van deze stemming zal ter kennis worden gebracht van de „Vlissingse Middenstandscentrale", die zal uitmaken of over deze kwestie eventueel een enquête ingesteld moet worden onder de Vlissingse midden stand. De „zomershow" gaf enkele aanwe zigen aanleiding tot het uitspreken van hun teleurstelling over de resul taten vön de vorig jaar gehouden „show". Daaruit bleek, dat de finan ciële baten voor de middenstand wel zeer pover geweest zijn. Het bestuur deelde mee, dat een koopactie voor de komende show in voorbereiding is, maar over de plannen voor de show zelf konden nog geen mededelingen worden gedaan. De secretaris en de penningmeester brachten hun jaarverslagen uit, waar uit bleek, dat de vereniging aan het eind van 1955 een ledental van 119 tel de en dat de kaspositie gunstig is. Be sloten werd om jaarlijks een bedrag te reserveren voor de viering van het 60-jarig bestaan in 1961. Alle aftreden de bestuursleden werden bij acclama tie herkozen. In de rondvraag werd de suggestie gedaan om de verplichte sluitingshalve dagen naar de maandag over te bren gen, zodat niet twee dagen verloren gaan, zoals thans het geval is. Ten slotte kwam wederom de „zwarte lijst" ter sprake. Aalsum 7 Rotterdam. Aagtedijk 8 Marseille. Annenkerk 7 Hamburg. Aagtckerk 8 Marseille. Aalsdijk 6 p. Key-West. Alpherat 6 120 m. o. v. Bahla. Adonis 8 v, Trujjllb. Alwakl 7 te Rotterdam. Alamak 8 v. Port Said n. Antwerpen. 'Alnatl 7 v. R'dam n. Bremen. Attls 6 Hamburg. Amsteldljk 8 te Rotterdam. Alhena G 8 m. w. van Kaap Vllano. Artemts 6 v. Guauta n. Haiti. Andijk 7 140 m. o. v. Bermuda. Arendskerk 6 Fremantle. Averdijk 8 te Antwerpen. Blltar 7 v. Surabaja n. Ballkpapan. Baud 7 v. Belawan n. Singapore. Ball 7 te Soerabaja. Banka 7 van Amsterdam n. Hamburg. Bols8evain 10 te Montevideo verw. Bloemfontein 6 East-LÓnden. Britsum 6 1550 m. z.w. v. Azoren. Camltla 6 v. Auckland. Crania 6 115 m. z.o. v. Durban. Clstula 6 v. Singapore te Cebu. Delft 7 te Porto Cabello. Dongedljk 6 te Los Angelos. Eos 6 v. Piraeus. Ena 6 140 m. n. v. Natal. Esso - Amsterdam 6 100 n.o. v. Massana. Groote Beer 7 té Rotterdartu Gaasterkerk 7 p. Guardeful n. Aden. Gouwe 7 100 m. z.w. v. Wight. Helicon 6 Philadelphia. Heelsum 7 te Havre. Haulerwljk 7 Amsterdam. Heemskerk 6 te Rotterdam. Haarlem 7 p. Flores (Azoren). Japara (K.R.L.) 7 Singapore. Jason 6 430 m. w. v. Fayal. Jagersfontein 7 te Las Palmas naar Southampton. Krebsla 6 1000 m, o. v. Bermudas. Kenia 7 p. Kaap Sint Vincent. Kota Agoeng 7 te Belawan. Kelzerswaard 5 250 m. n.o. v. Amazone. Kertosono 6 v. Tanga n. Dar es Salaam. Burgerlijke Stand. Bevallen: A. KoppejanrRoelse, z. Ondertrouwd: L. Wijkhuijs, 25 j. en J. laas, 23 j. Het plan van het bestuur der ver eniging „Openbare Leeszaal en Bi bliotheek" te Vlissingen om in de Dr. Stavermanstraat een eigen gebouw te laten zetten is gewijzigd. Deze plaats ligt naar de mening van het bestuur te zeer buiten de route en dit een studiereis naaf Duitse bi bliotheken heeft het bewezen is voor een leeszaal niet bevorderlijk. Dit deelde de voorzitter, de heer Joh. P. Ventevogel, donderdagavond mee tijdens de jaarvergadering, wel ke in de leeszaal werd gehouden. Bij het zoeken naar een ander, geschikt terrein dacht men aan de plaats, waar nu het gebouw van het Leger des Heils staat. De Waterleiding Maatschappij Zeeland bleek echter 'n claim op deze grond te hebben: In nauw overleg met B. en W, van Vlis singen viel de keus toen op een ter rein, dat tussen de r.k. kerk en het toekomstige stadhuis is gelegen. Het gemeentebestuur had deze grond eigenlijk bestëmd om te dienen als uitbreidingsmoo-elijkheid voor het ge val het nieuwe 'stadhuis te klein mocht worden. Het is echter in prin cipe genegen de etage gelijkvloers (plm. 1800 m3 aah de leeszaal af te staan. De bovenverdiepingen zouden dan een kantoor en énkele woningen kunnen bevatten. Het punt is voor een leeszaal al-, leszins geschikt, omdat men er van vele kanten vrij zicht op heeft en er bovendien in de toekomst veel wan delaars. op weg van de Singel naar de Badhuisstraat, zullen passeren. Voor het bestuur van de Vereniging Openbare Leeszaal en Bibliotheek blijven nu nog de financiering en de bouwvergunning ernstige moeilijkhe den vormen. Uit liet jaarverslag van de directeur, de heer D. H. Baarslag, bleek,, dat het aantal leden is gedaald tot 999 (1001). Er kwamen weliswaar 205 nieuwe le den bij, maar in 1955 bedankten er 128 en voor 1956 zegden al vast 79 perso nen hun lidmaatschap ojp. Het totale aantal jeugdleden bedraagt 343 (299). In 1955 werd de leeszaal door 5533 (5802) volwassen mens enbezocht. Dat de jeugdbibliotheek ln de Bou wen Ewoutsehool een succes is blijkt wel uit het feit, dat het aantal bezoe kende jeugdleden is gestegen van 1396 in 1954 tot 1853 in het afgela- pen jaar. Bij de bestuursverkiezing werden de leden, die aan de beurt van aftreden waren, bij acclamatie her kozen. In de kascommissie werd ge kozen de heer L. F. van Geel om de plaats van de heer P. A. Wildcrom, die niet herkiesbaar was, in te nemen. GEMEENTE MIDDELBURG EN VLISSINGEN. VRIJSTELLING WEGENS BROEDERDIENST. De burgemeesters van Middelburg en Vlissingen brengen ter algemene kennis, dat aan ingeschrevenen voor de lichting 1957 vrijstelling wegens broederdienst kan worden verleend. Ten aanzien van deze vrijstelling gel den de volgende bepalingen: 1. De vrijstelling wordt verleend aan de Ingeschrevene, die ten minste drie broeders heeft of gehad heeft, die die nen of gediend hebben bij de land macht, bij de zeemacht of bij de over zeese krijgsmacht, en deze vrijstelling t ij dig aanvraagt. 2. In een van deze gevallen wordt geacht te verkeren de broeder, die vóór 1 Ja nuari 1957 a. ten minste 30 dagen ln werkelijke dienst is geweest, of - b. ten gevolge van een nê 31 decem ber 1945 verleend uitstel van eerste oefening nog niet of nog geen 30 da gen in werkelijke dienst is geweest, of c. in het genot van militair pensioen ls gesteld, of d. gedurende zijn verblijf in werkelij ke dienst is overleden. Als broederdienst blijft buiten aan merking: a. dienst als vrijwilliger bij de nationa le reserve; b. dienst als vrijwilliger bij de mare chaussee reserve. 3. Voor vrijstelling wegens broederdienst worden onder broeders verstaan wetti ge broeders en wettige halfbroeders. 4. Als werkelijke dienst wordt ook be schouwd de dienst van hem, die grond van gewetensbezwaren is werk gesteld bij een burgerlijke van staatsdienst. 5. Voor wat betreft de werkelijke dienst, vervuld als landstormplichtige of als vrijwilliger bij de vrijwillige landstorm, geldt het bepaalde in art. 24, vijfde en zesde lid, van het dienstplichtbesluit (Stb. 1929, 21). langhebbenden aan de minister van oor log een verzoek richten om vrijstelling van de dienstplicht wegens aanwezigheid van een bijzonder geval van één of meer hunner, ten einde te voorkomen, dat meer dan drie broeders zouden behoeven te dienen. Vorenbedoelde aanvragen moeten wor den Ingediend, zodra degenen, die vrij stelling wensen, een oproeping ter inlij ving hebben ontvangen. VRIJSTELLING OUDSTE ZOON. Vrijstelling van dienst als gewoon dienstplichtige zal worden verleend aan de ingeschrevenen, behorende tot de lich ting 1957 of een jongere lichting, te wiens aanzien zich de volgende omstandighe- Afsluiting weg. De zuidelijke rijbaan van de Paul Krugerstraat te Vlissingen, tussen de Van Dlshoeckstraat en de Konings weg zal van 12 maart tot 13 april a.s. of zoveel langer als nodig mocht blijken voor het verkeer gesloten zijn in verband met herbestratings- werkzaamheden. De afsluiting wordt opgeheven van vrijdagsnamiddags zes uur tot maandagsmorgens zeven uur. Het uit de stad komende verkeer wordt gedurende de afsluiting omge legd over de Singel. VLISSINGEN. Bevallen: M. SinaiJ-Commas, z.; J. J. J. Minderhout-Pieterse, d. Ondertrouwd: M. J. Kort, 26 j. en S. L. Boerman, 28 j. Getrouwd: P. J. Rietveld, 23 j. en A. M. Koolwijk, 24 j.r M. E. Kooy. 24 J. en E. J. le Feber, 21 j.; D. H. Knol, 23 J. en W. Lu- te. 20 j. Overleden: F. W. Peters, 48 J„ e. v. N. Houwelfng: E. Hage, 78 J., wed. v. C. v. d. Berg; w. H. Smit, 67 J„ e. v. J. D. Kole; J. L. v. cj. Heuvel, 7 c. Maas, 90 J„ wed. v. P. Kesteloo. Koratia 7 TO m. n. v. Boeroe. Laagkerk 7 530 m. z.w. ChltUgong. Langkoeas 6 te Koeweit. Loppersum 7 Marseille. Laurenskerk 7 te Bandarshapoer. Lawak 5 400 m. z.w. v. Fayal. Liberty Bell 5 00 m. w. v. Algiers. Llevevrouwekerk 7 p. Beachyhoad. Limburg 7 p. Kaap Bon. Maashaven 7 p. Lissabon. Metula 7 v. Ballkpapan n. Cebu. Molenkerk 7 p. Guardefui n. Colombo. Malea 7 v. Singapore. Moordrecht 7 270 m. w. v. Fayal. Mariekerk 7 50 m. z. v. Barcelona. Maetsuyker 7 v. Singapore n. TJ. Priok. Maas 7 te Amsterdam. Markab N. 6 van Bordeaux. Macoma 5 p. Ouessant. Meerkerk 6 Bombay. MeUskerk 7 te Hongkong. Muiderkerk 5 te Chalna. Mijdrecht 6 440 m. n.o. v. Turks. ell. Nw. Amsterdam 7 v. Havana n. New York. Oldekerk 7 v. Melbourne n. Sydney. Oostkerk 7 115 m. o. v. Massawah. Ouwerkerk 7 te Port Said. Oldenbarnevelt, 3. v. 7 210 m. w. v. Co lombo. Ondlna 7 Ballkpapan. Oranje 7 v. Colombo n. Belawan. Oranjefontein 7 Antwerpen. Pendrecht 9 te Havre verw. Polydorus 7 te Djibouti. Peperkust 6 v. Abidjan n. Freetown. Perna 6 v. Mlrl n. Singapore. Pr. Ph. Willem 7 p. Las Palmas. Ladja 8 Colombo. Rondo 8 v. Kldjang n. Singapore. Rotula 7 140 m. z.w. Fernando Noronha. Ridderkerk 6 van Las Palmas. Schie 7 v. Adam naar Hongkong. Sarangan 7 te Semarang. Schouten 6 n. Nacola Schledijk 7 te Antwerpen. Siluidoeng 6 te Soerabaja. Sliedrecht 7 v. Mena al Ahmadl. Stad Lelden 7 p. Dungeness. Soestdljk 7 v. Port Said n. Hallfax. Dordrecht 9 v. La Goulette n. R'dam. Sunetta 8 te TJ. Priok. Tawali 8 v. Suez n. Aden. Teiréslas 7 p. Kaap Sint-Vincent. Tjimenteng 8 te Mauritius. Tomori 7 680 m. n. Mini col. Triton 8 te Curagao, Telamon 7 te Fort Llberté. Tibia 7 te Bombay. Tjisadane 7 p. Sabang. Talisse 8 te TJ. Priok. Tjiluwah 7 v. Singapore. Utrecht 7 te Mambaquid. Van Cloon 7 te Mombasa. Van Spilbergen 7 p. Las Palmas n. Antw. W. Alton Jones 6 800 m. z.o. v. Delaware- baal. Willemstad 8 Amsterdam. Willem Ruys 8 te Rotterdam. Westland 6 70 m. n.o. v. Recife. Weltevreden 7 530 m. z. v. Guardeful. Zeeland 7 Kopenhagen. Zuiderkruis 8 te Surabaja. 6. Door of vapwege de ingeschre vene, die voor vrijstelling we gens broederdienst in aanmer king wenst te komen, wordt daartoe aanvraag gedaan bij de burgemeester van de gemeente, voor welke hij voor de dienst plicht ls ingeschreven. 7. De aanvraag moet worden gedaan vóór 15 april 1956. Ontstaat het recht eerst na 14 april 1956, dan moet de aanvraag binnen veertien dagen na het ontstaan worden gedaan. Omtrent het verlenen van vrijstelling beslist de minister van oorlog of, als de Ingeschrevene voor de zeemacht bestemd is of tot de zeemacht behoort, de minister an marine. Indien twee of meer broeders bestemd zijn om ongeveer in dezelfde tijd ln dienst te treden en twee andere" broeders reeds dienen of gediend hebben, kunnen be-1 den tezamen voordoen: a. het hoofd van het gezin, waarvan hij deel uitmaakt, is weduwe; b. hij ls het eerstgeboren kind; c. tot het gezin behoren nog ten minste vier jongere kinderen; d. hij ls voor de weduwe een onontbeer lijke steun bij de opvoedjng van de an- derê kinderen. (als „onontbeerlijke" steun kan zowel mo rele als financiële steun worden aange merkt). De ingeschrevene,, die hiervoor ln aan merking wenst te komen, moet hiertoe een aanvraag Indienen bij de burgemees ter van de gemeente, voor welke hij voör de dienstplicht is Ingeschreven, doch in dig geval eerst, nadat de ingeschrevene de oproeping ter inlijving heeft ontvangen. Middelburg, 7 maart 1956. Vlissingen, VLISSINGEN Tijdelijke afsluiting van een gedeelte van de Paul Krugerstraat B. en W. van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat de zuidelijke rijbaan van de Paul Krugerstraat tussen de Van Dishoeckstraat en de Koningsweg geslo ten zal zijn voor alle verkeer met uit zondering van voetgangersverkeer vanaf 12 maart tot en met 13 april 1956 of zo veel langer als nodig of korter als moge lijk zal blijken. De afsluiting geldt niet tussen des vrijdags 18.00 uur en des maan dags 7.00 uur. Het verkeer, dat van genoemde rijbaan gebruik maakt, dient om te rijden via de Singel. Vlissingen, 6 maart 1956. MIDDELBURG VLISSINGEN Bestemming tot buitengewoon dienstplichtige De burgemeesters van Middelburg en Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat ingeschrevenen voor de lichting 1957 bestemd kunnen worden tot buitengewoon dienstplichtige. Ten aanzien hiervan gelden de volgende bepalingen: Om tot buitengewoon dienstplichtige te worden bestemd op grond, dat een broe der van de ingeschrevene met een ge sneuvelde wordt gelijkgesteld, moet de in geschrevene een wettige broeder of half broeder hebben gehad, die: hetzij als militair: a. is overleden of vermist ten gevolge van oorlogshandelingen: b. is overleden ten gevolge van ver wonding of ziekte, opgedaan bij of door oorlogshandelingen: c. is overleden of vermist ln en door de militaire dienst; d. is overleden ten gevolge van ver wonding of ziekte, opgedaan in en door de militaire dienst; hetzij als lid van een verzetsorganisatie: e. is overleden of vermist ten gevolge van het plegen van actief verzet;' f. is overleden ten gevolge van ver wonding of ziekte, opgedaan bij het ple gen van actief verzet; g. ten gevolge van het plegen van ac tief verzet ln een gevangenis of een con centratiekamp is opgesloten geweest en aldaar is overleden; h. een opsluiting, als onder g. bedoeld, heeft ondergaan en als gevolg van de daarbij ontstane ontberingen na terug keer uit een van de bedoelde Inrichtingen is overleden; hetzij als zeeman in de zin van artikel 1 onder c van het vaarpllchtbesluit 1942: i. is overleden of vermist tengevolge an oorlogshandelingen; j. is overleden ten gevolge van ver wonding of ziekte, opgedaan bij of door oorlogshandelingen. Door of vanwege de ingeschrevenè, dié voor bestemming tot buitengewoon dienst plichtige ln aanmerking wenst te komen, wordt daartoe aanvraag gedaan bij de bur gemeester van de gemeente, voor welke hij voor de dienstplicht is Ingeschreven vóór 15 april 1956. Middelburg—Vlissingen 7 maart 1956. Arbeidsmarkt in Zeeland. Volgens opgave van het Districts bureau voor de Arbeidsvoorziening in Zeeland waren er in totaal in onze provincie op 1 maart j.l. 3823 werk zoekenden ingeschreven. Per 1 fe bruari luidde dit cijfer 3840. Het aantal mannelijke werkzoeken den per 1 maart bedroeg 3807. Geheel werkloos waren 2719 mannen, werk zaam op objecten voor aanvullende werkgelegenheid 875 en tewerkge steld op G.S.W.-objecten 213. Voor 'mannelijk personeel werden in totaal 501 aanvragen van werkgeverszijde genoteerd. Het totaal aantal ingeschreven vrouwelijke werkzoekenden bedroeg 516. Van dit getal waren er 343 ge heel werkloos en 173 niet-werkloos. In deze sector lieten de werkgevers in totaal 250 aanvragen voor perso neel noteren. NAGEKOMEN ADVERTENTIES. Heden werden wij verblijd met de voorspoedige geboor te van een zoon JAN CORNELIS M. C. DE SMIT. J. DE SMIT—BAKKER. Aagtekerke, Dorpsplein 12. (Advertentie). URABLE Breiwol draagt prettig Heden overleed, zacht en kalm, in het zieken huis „Bethesda" te Vlissingen, onze lieve zorgzame moeder, be huwd-, groot- en over grootmoeder JAC03HNA HUIBREGTSE weduwe van PIETER HENDRIK SE in de ouderdom van bij na 85 jaar. VVestkapelle: P. VAN VAARDIGEM HENDRIKSE. J. VAN VAARDIGEM. Zaandam: J. GRULJS— HENDRIKSE. A. GRUUS. VVestkapelle: L. HENDRIKSE. B. HENDRIKSE— LIEVENSE. J. HENDRIKSE. W. HENDRIKSE— LOUS. Klein- en achterklein kinderen. Vestkapelle, 7 maart 1956. Noordstraat 3.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 7