JIMMY en de Crescepresto-korrels JAARLIJKSE VlTVOERm IN ST. BAAFSKERK AARDENBVRG WALCHEREN KLEURIG „SPEKTAKELSTUK' OVER LUCRETIA BORGIA DINSDAG 6 MAART 1956 PROVINCIALE ZEEUWSE COORANT 7 MATTHAUS PASSION 1956 Piet van Egmond leidt ruim 250 medewerkenden Zondag: 18 maart zal in de nu ge heel gerestaureerde St. Baafskerk te Aardenburg weer de jaarlijkse uit voering gegeven worden van de Matthaus Passion. Dank z\\ de acti viteiten van het plaatselijk Bachco- mité biedt deze gemeente de Zeeuw se muziekliefhebbers een cultureel evenement op goed niveau aan. Tij dens een onofficiële persbijeenkomst in de raadzaal van het gemeentehuis sprak burgemeester J. M. A. C. van Dongen zijn vreugde over dit gebeu ren uit. „Het comité verwijst de zo veel besproken „verdrukking van het achterland" naar het verleden". Gezien het succes van vorige ja ren worden ook ditmaal weer bezoe kers verwacht uit alle delen van Zeeland, terwijl ook op vele Belgen gerekend wordt. Zeeuwse kappers toonden kunnen met kam en schaar Voorronde voor landskampioenschap De Zeeuwse kapsters en kappers hebben maandag in het Concertge bouw te Vlissingen bewezen, dat zy niet alleen kunnen knippen, scheren, permanent maken en over het weer praten, maar dat zij met allereenvou digste middelen een haardos ook in een keurig kapsel kunnen omtoveren. De Nederlandse Bond van Techni sche Clubs voor het Kappersbedrijf hield namelijk ditmaal de voorronde voor de jaarlijkse wedstrijden om het landskampioenschap in Vlissingen. Bij de heren, die aes middags in 35 minuten een vrij kapsel moesten ma ken, waren twaalf deelnemers. Voor het vervaardigden van een modern avondkapsel voor dames hadden slechts vier deelnemers ingeschreven. Na afloop bleef men nog geruime tijd gezellig bijeen en maakte de jury de prijswinnaars bekend. De bedien den uitgezonderd, mogen zij deelne men aan de volgende ronde, welke eind maart of begin april in Rotter dam wordt gehouden. De uitslagen zijn: Dameskapsel: 1. mej. G. H. y. d. Linden, Vlissingen: 2. mej. B. Rykse, Goes; 3. de heer Th. van Kouteren, Aardenburg. Herenkapsel: 1. J. A. Kuper, Vlis singen; 2. A. Boer, Vufesingen: 3. J. de Jonge, Middelburg: M. F. Hai'te, Terneuzen; 5. P. J. van Sabben, Mid delburg; 6. J. A. de Poorter, Clinge. Bedienden: 1. E. Ch. A. M. Min- naert, Eede; 2. D. v. d. Wekken, Sou burg. Waar zijn onze schepen? Aardljk 4 Boston Aagtedijk 4 155 m. n.o. v. Finisterre naar Marseille Aagtekerk 4 90 m. n. v. kp. Ortegal naar Marseille. Alhena 4 v. Antwerpen naar Las Palmas Akkrumdljk 4 Antwerpen. Alblreo 5 Rotterdam Alchiba 4 630 m. z.o. kaap Race naar Hamburg. Alpherat 3 v. Santos n. New York. Almkerk 4 Durban Artemis 4 te Puerto Cabello Axeldijk 4 Montevideo Blltar 4 surabaja Bontekoe 4 v. Makassar n. Soerabaja Boissevain 5 Rio de Janeiro Camltia 3 v. Cristobal n. Curasao. Cramia 3 v. Kaapstad n. Bombay Delfshaven 3 Algiers Drente 4 v. Gibraltar- naar Port Saïd Eos 4 Pirraeus Gulneekust 4 Rotterdam Gaasterland 3 v. Cabedelo n. Amsterdam Grootekerk 3 v. Rotterdam naar A'dam Gouwe 4 p. kp. Finisterre n, Rotterdam Groote Beer 8 Rotterdam verwacht Heemskerk 4 pas. Barfleur n. Dordrecht Indrapoera verw. 10 v. R'dam n. Tj. Priok Japara KRD 4 v. Tj. Priok n. Bintang Kabylia 5 Singapore Korovina 4 v. R'dam n. Gothenburg Kota Gede 5 Tj. Priok Kellia 5 Rotterdam Laagkerk 4 v. Colombo naar Chittagong Loppersum 4 Livorno Larenbeig 3 Bremen Lemsterkerk 5 Londen Lombok 4 p. Aruba n. Trinidad Lekhaven 4 v. Bremen n. Hamburg Lievevrouwekerk 5 p. kp. Vilano n. Antwerpen. Limburg 4 v. Port Said n. Rotterdam Maashaven 3 v. Amsterdam n. Melilla Maasdam 3 Hallfax Marcella 4 p. Pltboei n. Rouaan. Macöma 4 v. Thameshaven n. Curasao Meerkerk 4 Karachi naar Bombay Meliskerk 4 v. Shanghai naar Hongkong Muidérkerk 5 Khulna Nieuw Amsterdam: cruise 3 Cartagena 5 Havanna 9 New York Noord&m 3 v. R'dam n. New York Oldenbarnevelt J. v. 4 950 m. z.o. Pt. de Galle naar Suez Ondina 4 Bunja Oranje 4 p. kp. "uardaful n. Colombo Oranjefonteiri 3 Hamburg. Perregaux 4 pass. Hedeen n. Bordeaux Polydorus 7 Djibouti verwacht Perna 4 Mirl. Pendrecht 3 p. Malta n. Le Havre .Prins Ph. Willem 4 p. Flnistere n. Dakar Ridderkerk 4 p. Oporto n. Las Palmas Rijndam 4 Le Havre Rijnkerk 4 Antwerpen Schle 4 Rotterdam Sarartga 5 Cheribon Sibajak verw. 13 Rotterdapi n. Sydney. Schelpwijk 4 Curasao Slamat 4 vgn Barcelona naar R'dam Stad Dordrecht 4 200 m. o. La Gaulette Teircsias 3 van A'dam naar Indonesië Tjisadane 4 v. Singepore n. Penang Tomori 4 kp. Guardaful n. Belawan Telamon 3 v. Oranjestad n. Santiago de Cuba Tibia 5 p. Minikoy n. Belawan Tukker 3 p. Noordhinder n. Antwerpen Utrecht 4 p. Halmaheira n. Cebu Vastim 4 Mena al Ahmadl n. Suez Waterman 5 Melbourne Willem Rüys 4 Gibraltar Willemstad 3 900 m. z.w. Plymouth Wonorato 4 Calcutta Wonosobo 5 p. Key West n. Galveston Zuiderkruis 3 v. Fremantle n. Soerabaya Zeeland ssm 4 v. Bremerhaven naar Cuxhaven Zeeland KRL 4 Port Saïd Volgens een mededeling van ds. L. S. Blom, die tydens deze bijeenkomst namens het comité een nadere toe lichting gaf, worden ongeveer 1200 tot 15Ó0 bezoekers verwacht, die ge tuige zullen zijn van een onverkorte uitvoering van de Matthaus Passion. In tegenstelling tot vorige jaren zal men nu eerst vroeg in de middag be ginnen, namelijk om half twee. Er wordt medewerking verleend door solisten van naam, zowel uit binnen- als buitenland. De so praanpartijen worden gezongen aoor de Amerikaanse zangeres van Zweedse afkomst, Uta Graf, die ook vorig jaar aanwezig was. De alt Nancy Thomas heeft in Engeland reeds van zich doen spreken. De Belgische tenor Wil ly van Hese gaf twee jaar gele den een uitnemende en iveergave van de evangehst. Christuspartij wordt gezongen ïspart.. door de Duitse bas Caspar Broe- cheler. De aria's worden verzorgd door de zich steeds meer ontwik kelende Amsterdamse tenor Rei- nier Schweppe, Carel Willink zal de aria's en kleine partijen zin gen. Om enkele van de instrumenten solisten te noemen: Hans Philips be speelt het clavecimbel, terwijl Alex Schellevis de or'gelbegelei 'ing zal uit voeren. Verder verlenen medewer king het Amsterdams oratoriumkoor, het knapenkoor „Vredesscholen" te Amsterdam en het versterkt Rotter dams Kamerorkest, in totaal meer dan 250 medewerkenden. Het geheel staat onder leiding van dirigent Piet van Egmond. Om de koude zo veel mogelijk bui ten te sluiten, heeft men de laatste weken met succes proeven genomen om de kerk vóór te verwarmen. Men heeft hierbH gebruik gemaakt van 'n serie industriekachels. Rest nog te vermelden, dat de laatste hand wordt gelegd aan de uitbreiding van het kerkorgel. Dit prachtige instrument, dat vorig jaar tijdens de uitvoering van de Matthaus Passion voor het eerst in gebruik genomen werd, biedt nu alle mogelijkheden, die er voor de uitvoering van dit werk van ver langd worden. Toneelavond Oranjevereniging De Oranjevereniging in Gapinge hield een toneelavond voor haar le den met medewerking van het ama teurtoneelgezelschap van St. Lau rens. Dit ensemble bracht het stuk in 3 bedrijven „Telefoon voor meneer, telegram voor mevrouw" op de plan ken. Het spel kreeg een verdienstelij ke vertolking. Het talrijke publiek toonde zjjn waardering met een dank baar applaus. De heer W. Louwerse voorzitter, opende de bijeenkomst, waarna het Wilhelmus werd gezon gen. De voorzitter sprak tot slot een dankwoord. Middelburg Benoeming De heer G. Dekker, te Middelburg, chef de bureau van het Bureau Ruil verkaveling in Middelburg, is met in gang van i mei a.s. benoemd tot chef de bureau van de landmeetkundige dienst van het Kadaster Middelburg. Ringvergadering C.J.B.T.B. Tijdens een ringvergadering van de C.J.B.T.B. Walcheren, die in de Mid delburgse Bogardzaal werd gehou den en waarin ook leden van de C. P.M.B. aanwezig waren, heeft de bondssecretaris, de heer R. Bos, ge sproken over „Ontspanning op net platteland". De heer Bos betoogde, dat er een harmonie dient 4e zijn tus sen de inspanning en de ontspanning. Wanneer de inspanning niet op juiste wijze geschiedt zal ér ook aan de ont spanning iets ontbreken. De opvat ting, die bij sommigen leeft, dat ont spanning de hoofdzaak en inspanning een noodzakelijk kwaad is verwierp spreker. „Het gaat om de vraag hoe wij hier zelf tegenover staan", zei hij. „Als C.J.B.T.B.-ers dienen wij onze opvattingen te tonen, wij moeten een houding aannemen". Na ae pauze van deze bijeenkomst die onder voorzitterschap van de heer W. J. Sanderse stónd, was er een de clamatiewedstrijd tussen verschillen de afdelingen van de C.J.B.T.B. De ry, bestaande uit mevrouw Van Nes —eliskerke en de heer Th. Stol, Mid delburg, kende de heer K. Dekker, Biggekerke, de eerste prijs toe voor zijn voordracht vah „Psalm", een ge dicht van Michel van der Plas. Tot slot werden nog diverse huishoudelij ke zaken besproken. Daarbij kwam o.a. aan de orde het eventueel oprich ten van een gemengde volksdans groep van C.J.B.T.B. en C.P.M.B. Bazar „De Globe" zeer geslaagd De bazar „De Globe", die de-Mid delburgse C.J.M.V. vorige week dem- derdag-, vrijdag, en zaterdagavond terdagmiadag hield in de socië teit „De Vergenoeging" is zeer goed -eslaagd. Dit is te danken aan het ijzonaer drukke bezoek, waarin de bazar zich mocht verheugen. Elke avond en ook zaterdagmiddag kwa men velen van de attracties genie ten. Vooral zaterdagavond waren beide zalen overvol. In totaal noteer de men enkele duizenden bezoekers. Hoewel het totaalbedrag nog niet bekend is wordt toch verwacht, dat de netto-opbrengst bestemd voor de verbeterina van het. C.J.M.V.-ge- bouw aan de Singelstraat een be hoorlijk bedrag te zien zal geven. Vlissingen Jaarlijkse feestavond S.H.V. De jaarlijkse feestavond, die de di rectie van de Steenkolen-Handels vereniging N.V. te Vlissingen haar iersoneel in Britannia aanbood, is ïjzonder geslaagd. De directeur van de S.H.V., de heer K. van Everdin- heette de aanwezigen, die de 'zaai tot de laatste plaats bezetten, hartelijk welkom. Tevens maakte hij van de gelegenheid gebruik om het personeel dank te brengen voor de moeite, die men zich tijdens de vorst periode getroost had. Het verdere ge. deelte van het programma werd ver zorgd door het gezelschap „Klaveren vijf' uit Roosendaal, dat op vlotte en gezellige wijze het blijspel „Pukkel en Pukkel" over het voetlicht brach't. Aan het eind van het stuk moch ten de medewerkenden dan ook een welverdiend applaus in ontvangst ne men. De voorzitter van de personeels- kern, de heer J. van Gelder, uitte in een slotwoord zijn erkentelijkheid voor het gebodene. Een bijzonder woord van dank richtte hij tot de fir ma, die het meubilair beschikbaar stelde. Een gezellig bal, waarbij de muziek verzorgd werd door de „Melo- dians", de band van „Klaveren vijf" vormde het slot van deze aangename avond. Kinderfeestmiddag Zaterdag gaf de buurtvereniging „Tuinstad" te Vlissingen voor de kinderen een geslaagde middag in het „Concertgebouw'Deze middag werd verzorgd door het kindertoneel „Nic. Rolf es", dat de kunst bleek te verstaan de kinderen danig te boeien. Wat hebben de jongelui meegeleefd met Tom Flink's avonturen. De heks uit het mooie kaboutersprookje zal Wel hebben gemerkt dat haar kwade bedoelingen door het jonge publiek niet op prijs werden gesteld. De „Marjo's" zorgden verder nog voor luchtige accordeonklanken waarbij de kinderen naar hartelust meezongen. Protestbijeenkomst over zaak Jungschlager Maandagavond zal te Vlissingen in „Britannia" een grote protest-by een komst worden belegd tegen de gang van zaken by het proces Jungschla ger in Djakarta. Tijdens een zater dagmiddag in „Noordzeeboulevard" té Vlissingen gehouden vergadering, heeft zich een klein comité gevormd, dat zich ten doel stelt een protest actie op touw te zetten tegen het pro ces onzer landgenoot Jungschlager in Indonesië. Het comité is er inmiddels in ge slaagd de majoor b. d. Van Buuren, die in Djakarta getuige was in het bedoelde proces, bereid te vinden om maandag in „Britannia" te spreken. Voorts zal over het proces en over 't destijds hierover gepubliceerde wit boek worden gesproken door de Mid delburgse advocaat mr. M. A. Ter- woert. De bedoeling van deze Vlissingse actie, die een onderdeel is van een grote landelijke actie, is de bemidde- hng van de Verenigde Naties in te roepen en te trachten de zaak Jung schlager in hoger beroep voor een in ternationaal gerechtshof te doen be handelen. Men is namelijk van de overtuiging, dat de wijze, waarop het proces in Indonesië wordt gevoerd, in strijd is met de rechtvaardigheid. Koudekerke Bazar schaakvereniging De schaakvereniging „Koudeker ke", die dit jaar haar tienjarig be staan zal vieren, heeft te kampen met een lege kas. Daarom zal er op 2e en 3e Paasdag in Koudekerke een grote bazar worden gehouden. Er is tevens een verloting op touw gezet. De heer A. H. de Vree nam afscheid als schoolhoofd. De heer Van Sparrentak neemt zijn plaats in Tydens de ouderavond van de „School met den Bijbel" te Westka- nelle werd afscheid genomen van het noofd der schooi, de heer A. H. de Vree, die in dezelfde functie benoemd is te Bergen op Zoom. Zyn plaats zal worden ingenomen door de heer K, van Sparrentak, die deze avond voor het eerst met de ouders kennis maakte. Nadat enkele verzen van psalm 103 gezongen waren, wees de voorzitter, de heer H. Wouters, op de noodzaak het eens genomen besluit tot stichting van een „School met den Bijbel" te handhaven. Zich tot de heer De Vree wendend sprak hij zijn dank uit voor de wijze, waarop deze zijn arbeid steeds ver richt had. „Uw.verblijf hier was geen toeval; God zelf wees U hier een plaats", aldus spr.. die tenslotte ver zocht de scheidende onderwijzer psalm 121:4 toe te zingen. Namens 't bestuur werd een ets aangeboden, waarna de heer A. Stfuigers, spre kend namens het onderwijzend perso neel, een boek aanbood. Namens de ...leerlingen overhan digden Vera Oosthoek en Piet van Sighëm een bureaulamp. Ook bui'ge- meester mr. M. Tydeman sprak woor den van waardering. De heer De Vree dankte in zijn afscheidswoord voor de hartelijkheid, die hy met zijn gezin had ondervonden tijdens zijn vijfjarig verblijf in de gemeente. Voorts richtte de heer De Vree zich tot mevrouw J. I. S. van Wouwe- Koppe, die geruime tijd als „hulp in nood", zoals de voorzitter het uit drukte, als onderwijzeres fungeerde. Haar werden bloemen aangeboden. Na een inleidend woord van de voor zitter, hield de heer Van Sparrentak, het nieuwe schoolhoofd, een korte toespraak ter kennismaking. Hij hoopte op een wederzijds vertrou wen en bovenal op de kracht van bo ven, die hem in staat zou stellen zyn arbeid zegenrijk te verrichten. In de pauze werd hét werk der leerlingen bezichtigd. Na de pauze hield de heer R. P. Hoogenboom een inleiding over „Het kind in school en huisgezin". De heer De Vree eindigde deze avond met dankgebed. Zoulelande Muziekuitvoering In de tot de laatste plaats bezette zaal van „Middendorp" te Zoutelan- de gaf de muziekvereniging „Luctor et Emergo", zaterdagavond een in alle opzichten geslaagde uitvoering. Onder leiding van de directeur, dc heer A. Joosse, werd een tiental nummers op verdienstelijke wijze uit gevoerd. De toneelclub „De Golfbrekers" voerde het toneelspel „Liefde is geen speelgoed" op, dat met grote aan dacht werd gespeeld. Kostumes en to neel waren goed verzorgd. De voorzitter, de heer J. Verhage sprak een openings- en een slot woord. De vereniging telt thans 24 werkende leden. FILMS IN ZEELAND Onderhoudend amusement NIETS MEER OF MINDER dan „Het liefdeleven van Lucretia Bor gia" (GRAND, Goes en ALHAM- BRA, Vlissingen) werd met Mar tine Carol in de hoofdrol op het celluloid vastgelegd en het werd onder re gie van Christian Jaque een ver antwoord „spektakelstuk". Met de uitdrukking „spektakelstuk" wil dan niets denigrerends gezegd zijn. Want deze Frans-Italiaanse historische film bezit boeiende, kleurige schoon- luid. Het nogal wilde leven van de fami lie Borgia in Rome, ten tijde van de Renaissance, is door do makers van de film in rustiger hanen .geleid, dan men zou kunnen verwachten en be paald ook anders tot een film ver werkt, dan men dit in Hollywood zou hebben gedaan. Men krijgt een beeld van de in die gal roe rige, wrede tijden, maar het is geen tot in het oneindige overdreven beeld. Wel is er vanzelfsprekend een serie spectaculaire scènes van uiterst op gewekte feesten en van taferelen in kostbare paleizen, maar nergens leg de men het er duimendik op. Zo werd „Het liefdeleven van Lucretia Bor gia" een film, die in dit genre opm< kelrjke kwaliteiten heeft, waarin een opvallend goed gebruik van kleuren werd gemaakt en die gerekend kan V oor jaarsstier enkeuring De Provinciale Commissie ter be vordering van Rijkswege van de Rundveefokkerij in Zeeland zette maandag op Walcheren de jaarlijkse verplichte voorjaarsstierenkeuringen voort. Oo de meeste plaatsen, waar de keurmeesters kwamen, was de aanvoer gering of was er zoals in Middelburg, in het geheel geen aan voer. De uitslagen luiden: St. Laurens: aanvoer 2. Goedge keurd: Allaard, A. Francke en Ber- tus, P. Rooze. Serooskerke: aanvoer 2. Afgekeurd 1. Goedgekeurd: Aal tjes Eduard II, A. Kluijfhout. Grijps- kerke: aanvoer 1. Goedgekeurd: Frans, J. de Buck. Oostkapelle: aan voer 6, afgekeurd 3. Goedgekeurd: Tom, P. Louwerse, Lea Adema II en Paul, I. de Buck. Vrouwenpolder: aanvoer: 4, die allen werden afge keurd. Veere: aanvoer 1, die werd af- gekeurd. Gapinge: aanvoer 4, afge- curd 2. Goedgekeurd: Boerinne's Adema n, J. Louwerse; Hiltje, W. de Buck. Veere. Raad vergadert De gemeenteraad van Veere zal woensdagavond half acht in een openbare vergadering bijeenkomen. De agenda voor deze vergadering vermeldt onder meer een voorstel 't burgerlijk armbestuur met ingang van 1 januari 1957 op te heffen en een voorstel tot benoeming van een mynmeester voor het gemeentelijk vismijnbedrijf. 65. Ei' was nog steeds het geluld van stemmen ln dt kamer waar het licht brandde. Jimmy probeerde niet naar binnen té gluren, maar wel probeerde hij te ver staan, Wat er gezegd werdHet ging ovër chloor êil natriumverbindingen en de man die aan het woord was. gebruikte zoveel scheikundige termen dat Jimmy ei niets van begreep. Maar eensklaps nam het gesprek een geheel andere wending. De een viel de ander in de rede door tc zeggen: „Ik geloof alles wat je zegt en ik ben even nieuwsgierig naar de uitwerking als jij, maar toch voel ik mij na dat bezoek van die twee Browns niet op m'n gemak. Goed, ik heb ze door alles kortweg te ont- kennen m'n huis weten uit te krijgen, maar ik had toch niet de indruk, dat ze mij geloofden en nu ik ven Kees Kwansuis gehoord heb dat zij sinds eergisteren uit Wil- genwolde verdwenen zijn, met onbekende bestemming, zoals die huishoudster vertelde, voel ik ml] niet op m'n gemak. Die twee kerels zijn op het oorlogspad en je weet wat Kees Kwansuis gezegd heeftdie Brown gaat geen zee te hoog. Als die 't eenmaal op je gemunt heeft, ben je nog niet gelukkig", t Bleef even stil ln de kamer na deze woorden van meneer Zalfzouter. Toen ant woordde de ander en dat moest dus Hein Harrekidee zijn dat hij de zaak niet zo somber Inzag. „Ze kun nen weinig of niets beginnen. Wij hebben het hormoon- preparaat en zolang we dat toch zelf kunnen maken ts er geen kou aan de lucht." Jimmy legde zijn oor bijna worden tot de goede amusementspro- dukten. Een spannende misdaad^eschiede- nis naar een oorspronkelijk gegeven is te zien in Luxor (Vlissingen) on der de titel „Het mysterie van- de nacht". In de hoofdrollen geven Ann Doran en Paul Kelly uitstekend spel te zien. Een thriller, die vele adem benemende ogenblikken telt en waar bij het goed griezelen is! Het gaat om een moord in een achtkantige kamer met spiegeldeuren „Het schandaal" (Electro, Middel burg) is een reeds eerder in deze ru briek besproken Italiaanse film, waarin de geschiedenis wordt ver haald van een vrouw die om haar verleden uitgestoten dreigt te worden uit de samenleving in een kleine bad plaats. Onder regie van Alberto Lat- Euada kwam dit verhaal overtuigend op het witte doek, mede ook dank z|j het spel van de hoofdrolvertolkers Martine Carol en Raf Vallone. DONDERDAG. In de serie speciale donderdag avond-voorstellingen brengt Grand (Goes) nog weer eens „The Glenn Miller Story", met in de hoofdrollen James Stewart en June Allyson. Een aantrekkelijke, verantwoord gemaak te film over het leven van de grote bandleider. „Moeder" (Alhambra, Vlissingen) is een Italiaanse film, opgebouwd naar een boeiend, menselijk gegeven en met voldoende verrassende wen dingen om de aandacht gevangen te houden De hoofdrollen worden uit stekend vertolkt door Silvana Pam- panini en Massimo Girotti. Regisseur Henrv Koster maakte een film naar het toneelstuk „Har vey" (Electro, Middelburg), waarin de geschiedenis wordt verhaald van eenkonijn, dat voor maar één man zichtbaar is. Men krijgt het dan ook niet te zien! Een zonderlinge, maar onderhoudende historie, waar in James Stewart de hoofdrol ver vult. L IT DE ETHER WOENSDAG 7 MAART. HILVERSUM I. 402 m 746 kc/s. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 3.00 Nws. 8.18 De Ontbijtclub. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Gram. VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 Voor de vrouw, ll.oo Gevar. progr. 12.00 Dansmuz. 12.30 Land- en tulnb.meded. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Tentoonstelllngsagenda. 13.18 Orgelspel. 13.45 Medische kron. 13.55 Gram. 14.30 Voor de jeugd. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Gram. 17.10 Pianoduo. 17.30 Lichte muz. 17.50 Re- geringsultz.: Rijksdelen Overzee. Jeugd- uitz. ,De brievenbus' gaat open". Cor respondentieclub o.l.v. Regina Zwart. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Act. 18.30 R.V.U.: „De afstamming van de mens" door dr. J. Huizlnga. Eerste lezing. 19.00 Voor de jeugd. 19.10 „De mens en de socialistische ordening", caus 19.25 VASA-Varla. VPRO: 19.30 Voor de Jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Tussen de regels door. 20.15 Leert uw landgenoten kennen. 20.40 „De bruiloft is alleen maar het begin", hoorspel. 21.50 Operetteconc. 22.30 „Tussen mens en ne velvlek", caus. 22.45 Hammondorgelspel. 23.00 Nws. 23.15 Soc. nws. in Esperanto. 23.20-24.00 Gram. NCRV: 7.00. Nws. en SOS-ber. 7.10 Ge wijde muz. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nws.- en weerber. 8.15 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.25 Voor de huisvr. 9.30 Kookpraatje. 9.35 Lichte muz. 10.10 Gram.' 10.30 Morgendienst, ll.oo Gram. 11.30 Lief de en reclame, hoorspel. 12.00 Instr. trio. 12.30 Land- en tulnb.meded.. 12.33 Gram. 12.53 Gram. of act. 13.00 Nws. 13.15 Banjo- ork. 13.45 Gram. 14.10 Omr.-ork. en so liste. 15.03 Jeugdconc. 15.45 Gram. 16.00 Voor de jeugd. 17.20 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Orgelspel. 18.15 Gram. 18.45 Boekbe- spr. 19.00 Nws.- en weerber. 19.10 Volkslie deren. 19.30 Buitenl. overz. 19.50 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Geestelijke liede ren. 20.50 Lijdensmeditatie. 21.20 Gram. 21.30 Vocale muz. 22.00 Gram. 22.20 Volks- muz. 22 45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. tegen de deur, want hij wilde geen woord van dit ge- j 23.15 Zaalsportuitsl. 23.20—24.00 Gram.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 7