ONTWERPBESLUIT VOOR AFVOER RIOOLWATER AANGENOMEN WALCHEREN Waar zijn onze schepen? Burgerlijke Stand VRIJDAG 2 MAAKT 1Ü5Ö K KU V I N V l A Lti Z, h k. U \V bi VULKANT GEMEENTERAAD ZOUTELANDE Kosten ongeveer 160.000. De gemeenteraad van Zoutelande vergaderde dinsdagavond-onder voor zitterschap van burgemeester D. Kodde, die mededeelde, dat toezeg ging ontvangen is om te beginnen met de bouw van acht woningwetwo ningen. Een langdurige discussie ont spon zich over een ontwerpbesluit voor de afvoer van rioolwater naar Westkapelle. Tenslotte werd het voorstel aangenomen; de kosten voor beide gemeenten bedragen ongeveer 160.UÜ0. De mogelijkheid bestaat, dat de kosten voor aanleg in de vorm van werkverruiming bestreden kunnen worden. B. en W. boden de raad vervolgens een ontwerp aan voor de hef ling van een wegaanleg- belasting, die eveneens werd aange nomen. Op voorstel van de heer G. Gabriëlse (g.b.) zal de gemeente werkman een pet met een rode band krijgen. In verband met de voorgestelde grenswijziging stelde de raad voor om Ged. Staten te verzoeken Valkenisse bij Zoutelande te voegen, indien Big- gekerke en Zoutelande samengevoegd worden. De heren Gabriëlse en P. Kleinepier (beiden gem. belang) stemden tegen. Aan de heer B. Overbeeke te Zou telande werd 45 vierkante meter straat verkocht in verband met de uitbreiding van het pand Westkapelse weg. In verband met de bouw van een woning voor de heer J. Stroo werd een garantie verleend overeenkom stig de bouwkas Nederlandse ge meenten van maximaal 15.589. De begrotingswijzigingen van het „Weg- Uitvoering Chr. lyceum voor Zeeland. „Astra", het christelijk lyceum voor Zeeland te Goes, heeft zich in haar jonge geschiedenis, met de jaar lijkse uitvoeringen, een zekere repu tatie verworven. Donderdag kwam men in het „Schuttershof" weer voor dit festijn bijeen, waarbij een pro- framma werd aangeboden, waarme- e de jeugdige executanten ongetwij feld hun goede naam ten volle heb ben hooggehouden. Niet alleen was het afwisselend, maar vooral het to neelstuk deed veel genieten. Voor de pauze werd een program ma van zang, muziek, gymnastiek en voordracht afgewerkt. Na het openingswoord van de voorzitter To ny Bel zong eerst het •schoolkoor onder leiding van de heer P. Rippen op verdienstelijke wijze enkele liede ren. Hans Oranje droeg een stuk proza voor, waarna de meisjes een fris nummer rytmische gymnastiek onder leiding van de heer J. Goedee brachten. Daarna volgden pianospel van Greetje Velthuizen en Anfhe Barends alsmede een Zeeuwse voor dracht van Hanna. De hoofdschotel werd gevormd door de opvoering van het blijspel „De Kingfbrd school" naar de roman van Cissv van Marxveldt. Het ging er op dit type school wel wat vrij gevochten toe, zodat de komst van een nieuwe directeur, een Engelsman, een hele consternatie in deze samen leving veroorzaakte. Tot aangename verpozing van de toeschouwers op deze avona, want dit mag hier direct aan worden toegevoegd het stuk genoot ook voor amateurs een zeer ver dienstelijke vertolking. Vooral de hoofdrolspeelster, Greetje Velthuizen, leverde als secretaresse Carry een uitstekende prestatie en de clemen tie, die vooraf voor haar werd in geroepen in verband met heesheid, is misschien wel overbodig geweest, althans voor de toeschouwers was deze handicap niet hinderlijk. In één adem met Cari-y mag haar tegen speler, Cardigan-Thornhill (Jan Buy- se) worden genoemd. Deze jongeman slaagde erin een correcte, streng zakelijke directeur op de planken te brengen. Anthe Barends gaf een goede creatie van de rustige lerares Detje Mertens en bijzonder geslaagd was ook het spel van Sylvia Span- fenberg als de amoureuze Truus likkers. Henk Slabbekoorn' gaf een komi sche Dirk op waardige wijze gestal te en wanneer wij ae verdere me dewerkenden, Kees'van Sabben, Hans Oranje, Peter Looise, Nico D^jk, en Jerphie Faberij-de Jonge tezamen noemen, spruit dit niet voort uit mindere waardering. Integendeel, ook deze bijrollen waren in goede handen. Drs. A. P. Cornet, die de regie verzorgde, kan eveneens met voldoening op zhn werk terugzien. Aan het slot kregen de verschil lende medewerkers een geschenk, tenvgl de rector drs. D. Barends de lof en dank van de talrijke aanwe zigen tegenover „Aotra" vertolkte en tenslotte eindigde met dankgebed. Vanavond wordt deze uitvoering herhaald. Jachtopzichters vergaderden. De afdeling Zeeland van de Ned. Vereniging van Jachtopzichters kwam donderdag in „De Landbouw" te Goes in algemene vergadering bij een. De secretaris, de heer D. J. Blok te Ellewoutsdijk, memoreerde in zijn jaarverslag onder meer het bezoek aan de E-55 te Rotterdam. Ook werd verslag uitgebracht van de algemene vergadering te Hilver sum. In verband met de nieuwe jachtwet werden enkele voorstellen voor de komende algemene vergadering be sproken, terwHl eveneens afgevaar digden werden benoemd. Aan de wedstrijd, die in juli op We8thove, te Oostkapclle zal worden gehouden, zullen zowel jachtopzich ters als jagers deelnemen. Voor deze wedstrijd werd een commissie samen gesteld bestaande uit de heren M. den Hollander, voorzitter, A. Schoe, pen ningmeester en A. Luitwleler, allen uit Oostkapelle. Na het officiële gedeelte van de bijeenkomst vertoonde de heer P. C. van 't Westeinde uit 's-Heer^Arends- kerke enkele films, o.m. over het Paul Krugerpark in Zuid-Afrika, de watersnood en een bloemencorso. Ook werden jachtfllms gedraaid. schap Walcheren" 3955 en 105G wer den goedgekeurd. Het slachthuis werd verhuurd aan de heer N. v. d. Heuvel. Het voorstel van B. en W. om in de politieverordening in verband met de melding voor nachtverblijf door de gasten een verandering aan te bren gen, werd met twee tegen vijf stem men verworpen. De raad zegde ver der znn medewerking toe aan het schoolbestuur om over te gaan tot het aanschaffen van moderne leermidde len, waarbij gedacht is aan het ver- keersonderwgs. De begrotingswgzingen 1955 en '56 werden goedgekeurd. In de rondvraag informeerde de heer Kleinepier naar het uitbreidingsplan, waarop de voor zitter antwoordde, dat binnenkort een gunstige uitslag verwacht mag worden. Naar aanleiding van een vraag van de heer K. de Wolf (s.g.) waar mensen, wier huizen gesloopt moeten worden, ondergebracht zou den worden, voorzag de voorzitter verschillende moeilijkheden. Wat de riolering betreft zegde de voorzitter op een vraag van de heer De Wolf toe voor het aanstaande seizoen ver beteringen aan te brengen. Zilveren jubileum inspecteur Ned. Heide Mij. Donderdag vierde de heer J. Aart- sen, inspecteur van de Ned. Heide Mij. voor Zeeland, te Goes zijn vijf entwintig jarig ambtsjubileum. Dat ae jubilarb, zich ln deze pro vincie grote bekendheid en vele vrien den heeft verworven, kwam duidelijk tot uiting op de drukbezochte recep tie, welke des namiddags in het kan toor van de Ned. Heide Mg. aan de Vogelzangsweg te Goes werd gehou den. Tevoren mocht de heer Aartsen in Intieme kring de gelukwensen van de directie in ontvangst nemen, verte genwoordigd door ir. A. Franke, ad junct-directeur te Arnhem, die een speciaal voor deze gelegenheid ont worpen herinneringsplaquette over handigde. Namens de jubileumcommissie van de Ned. Heide Mij. bood de heer J. Dijkstra, inspecteur van het rayon Brabant, de heer Aartsen een radio toestel aan. Ir. H. Scheer sprak namens de hoofden van de ambtsgebieden in de inspectie Zeeland en liet zijn woorden •vergezeld gaan van een geschenk in de vorm van een scheerapparaat. Tg'dens de recetptie was het een druk komen en gaan van vele belang stellenden, waaro: der verschillende ingenieurs van de Cultuur Technische Dienst in Zeeland, die de jubilaris kwamen complimenteren. Des avonds werd het jubileum met het personeel gevierd in een feestelij ke. bg'eenkomst in „De Landbouw" Middelburg Originele C.J.M.V.-bazar „De Globe" ging van start. Boven de ingang van de Sociëteit „De Vergenoeging" in Middelburg brandt sedert donderdagavond een „lichtreclame" als trekpleister voor de bazar, die de C.J.M.V. in de bo venzaal van dit gebouw houdt. Ter wijl de leden van het Tamboers- en Pijperscorps „Juliana" buiten op het plem voor de sociëteit hun bekende rytmische geluiden produceerden, ging deze bazar officieel van start. „De Globe", zo luidt de titel en daar mee wil de C.J.M.V. de „wereldwijde" fedachte van het Y.M.C.A., waarvan et deel uitmaakt, symboliseren. In de stands van deze originele bazar zijn dan ook alle werelddelen verte genwoordigd. Zo kon het gebeuren, aat voorzitter C. Hamelink als indi aan verkleed zijn welkomstwoord tot de genodigden sprak. Hg begroette in het bijzonder enkele oud-C. J.M.V.-ers, die in het bestuur zaten toen in 1929 het huidige C.J.M.V.-gebouw aan de Singelstraat werd gekocht. De op brengst van „De Globe" is bestemd voor dringend nodige verbetering van dit gebouw. In de theeschenkerij, waar de ge nodigden zich met het bestuur verza melden, verrichtte ds. E. Sneller, voorzitter van de Hervormde Jeugd raad, met enkele woorden de officiële opening. Ook hg herinnerde aan de wereldgedachte, die de C.J.M.V. uit draagt. Maar ds. E. Sneller vond, dat ook het Zeeuwse aspect In deze ba zar niet verwaarloosd is. „Een globe is rond en goed Zeeuws Is ook goed rond", zo merkte hij op. Na deze woorden begonnen de kleurige lampions in de theeschenke rij te branden en werden de diverse stands geopend. Naast de kenmerken en attracties van een gewone bazar is men er in geslaagd ,,De Globe" een „internationaal" tintje te geven o.a. door de kostuums van de medewer kenden en door de verdere entourage. Reeds op deze eerste avond was er een druk bezoek. De bazar zal tot en met zaterdagavond duren. Afscheid bij „Achilles" De signaalafdeling van de Middel burgse gymnastiekvereniging „Achil les" heeft dezer dagen afscheid ge nomen van haar leider, de heer J. Kooman. De scheidende, die tevens bestuurslid is, vervulde deze functie reeds ruim 20 jaar, maar moest nu bedanken wegens drukke werkzaam heden. De voorzitter, de heer K. de Vries, sprak de heer Kooman in het bijzijn van het voltallige korps harte lijk toe. Tevoren was een defileer- mars ten gehore gebracht van Jan de Graaff, die aan de heer Kooman was opgedragen. De heer De Vries dank te de scheidende voor hetgeen deze in het belang van de vereniging deed en bood een miniatuur-tamboer aan als herinnering. Ook instructeur De Graaff voerde nog het woord. De heer Kooman zal door de heer J. Arnoldus worden opgevolgd. „Naar produktief vee op Walcheren" kwam bijeen. Onder voorzitterschap van de heer J. Simonse, hield donderdag in de Middelburgse Bogardzaal de Vereni ging voor K.I. „Naar produktief vee op Walcheren" haar algemene verga dering. Uit de verschillende jaarver slagen bleek een winst ln 1955 van 644,35. De resultaten van de K. I. zijn aanzienlijk verbeterd zo werd meegedeeld, speciaal wat de drach tigheid na één inseminatie betreft. Het betrokken percentage steeg na melijk met 6,9 en vormt het bes te percentage van de gehele provin cie. Een en ander vindt zijn oorzaak in het feit, dat thans volgens een ander systeem wordt gewerkt. Het lendental steeg het vorig jaar ook, namelijk met 33. Ook het aantal ge- insemineerde dieren was in 1955 ho ger dan in 1954. Het nam met 204 toe tot 2336. Bij de bestuursverkie zingen werden de aftredende leden, de heren A. Poppe, Grgpskerke, J. Simonse, Koudekerke, J. Wisse, Me- liskerke, L. J. Lorier, Middelburg en E. Verlare, Nieuwland, herko zen. Gekozen werd de heer W. Mal- jaars, St. Laurens, in een nog be staande vacature. Jaarfeest geref. clubs. Woensdagavond hielden de gere formeerde meisjesclub „Nunia" en de gereformeerde jongensclub „Samuel" nun gezamenlijke jaarfeest in de Mid delburgse schouwburg. De heer J. Wattel, die de leiding van deze bij eenkomst had, sprak een welkomst woord. Hierop volgde een symboli sche opening naar psalm 19. Vervol gens voerde men een toneelspel in vijf bedrijven op, „Willem Wycherts" geheten, ten tonele. Dit spel, een vrge bewerking van het bekende jon- gensboek, werd verdienstelijk opg< voerd. De aankleding van toneel, c 9 de rime en de kostuums waren uitste- end verzorgd. Tussen de bedrijven door zorgde een bandje voor een mu zikale omlijsting; samenzang en een lentespel maakten eveneens deel uit van deze geslaagde feestavond. Tot slot van dit jaarfeest sprak ds. W. J. Meister de heer Chr. de Bruin sr. op waarderende wijze toe, daar deze dit jaar 35 jaar jeugdleider is. Aan de heer De Bruin, die voornemens is zijn leiderschap neer te leggen, werd een boekwerk overhandigd. Ds. Meister verzorgde de sluiting van deze zeer druk bezochte avond. Vlissingen „Het Nieuwe Comedia" bracht „Vals beschuldigd". Ook in de donderdagavond te Vlis singen gegeven voorstelling van „Vals beschuldigd", het toneelspel in drie bedrijven door Philip King, heeft dr toneelgroep „Het Nieuwe Comedia' evenals bij de elders in Zeeland gege ven voorstellingen, veel succes ge oogst. Ook ditmaal bracht het de talrijke toeschouwers, die deze voorstelling, gegeven onder auspiciën van de Z.V. U. in samenwerking met het departe ment Vlissingen van de Maatschappij tot Nut van het Algemeen, bijwoon den, tot enthousiasme door de voor treffelijke vertolking van dit toneel spel, dat de geschiedenis weergeeft van een predikant in een Engels plat telandsdorp, die geestelijk ten onder dreigt te gaan aan achterklap en ver dachtmakingen. In de hoofdrollen ex celleerden weer Magda Janssens, Guus Hermus en Marion Gobau. Ook de ove rige rollen, die vertolkt werden door Tom Kuyl, Bep Dekker, Lucas Wen sing. Annie van den Vorstenbosch en Frans Koppers, kwamen weer voor treffelijk tot hun recht. Aan het slot van deze voorstelling mocht „Het Nieuwe Comedia" dan ook een ovatio neel applaus in ontvangst nemen. Bij de première voor Zeeland, in Goes ge geven, gaven wij reeds een uitvoerige recensie over de opvoering van „Vals beschuldigd". Van onze adverteerders. In het pand Scheldestraat 42 te Vlissingen heropende de firma Ge zusters Lebrujère bedrijfsvoer- ster mejuffrouw J. J. Huser woensdagmiddag haar geheel ge moderniseerde zaak in textiel en mode-artikelen. De zaak heeft wel een uitgebreide verandering onder gaan, waardoor veel licht en ruim te werd gewonnen. Een achter de bestaande winkel liggende tussen- kamer werd bg de winkel getrokken, zodat hier voor meer dan honderd Êrocent meer ruimte is ontstaan, •aardoor is de mogelijkheid ge schapen om' meer goederen over zichtelijker voor het kooplustige publiek uit te stallen. Men beschikt thans over een kleine, maar aan trekkelijke paskamer. Bij de opening werd de zaak door talrijke bloemstukken van relaties gesierd. De verlichting bestaat thans uit een ruim aantal t.l.-buizen en de vloer is uitgevoerd in marmerkleu- rig linoleum met donkere rand. Bg- zonder aangenaam en praktisch is ook de verwarming door middel van een oliestookkachel. Zierikzees dialect door N.C.R.V.-microfoon. Het onvervalste Zierikzeese dialect van de heer M. C. Doeleman, op Schouwen-Duiveland bekend als M.C. D., bleek op de wekelijkse steravond van de N.C.R.V. donderdag nogal moeilijkheden op te leveren voor de studiobezoekers uit het noorden van ons land. Niemand van de drie deel nemers wist de plaatsnaam te raden. Tholen, Walcheren en Noord-Holland waren de antwoorden en de heer Vos uit Ommen behaalde door Tholen te gissen, gerekend naar het afstands- verschil, toch de eerste prijs. Niette min had de heer Doeleman zich aan gekondigd als „landman van Brlepe", maar niemand bleek ooit van het Schouwse gehucht Brfldoi^e gehoord te hebben. Een eigen liedje van M.C. D., „Wij zjjn de mensen van het plat teland" had een daverend succes. De deelnemers aan de wedstrijd alsmede het studiopersoneel, kregen als bij zondere attentie van de heer Doele man Schouwse speculaas. Vormingsdagen op „Hedenesse". Evenals vorig jaar zullen er dit jaar, n.l. van 6 tot 9 maart a.s., weer enige vormingsdagen voor meisjes gehouden worden op „Hedenesse". Een en ander zal geschieden in samenwerking mef het meisjesverbond-CJ.VF., de Z.P. M. en het centrum. Mevrouw S. C. de Casembrootba ronesse Van der Feltz zal spreken over het Vluchtelingenvraagstuk; voorts mevrouw Soesman over ritmi sche gymnastiek (met praktische be oefening); ds. S. P. de Roos over „Wij als man en vrouw" en mej. A. van de Leeden over „Hoe worden de inkom sten in een gezin besteed?". Verdere onderwerpen voor deze da gen zijn: een boekbespreking, „Make up en lichaamshygiëne" en *n filmbe spreking, „Hoe lees ik de krant?". Voorts zal er ook ruimschoots gele genheid zijn voor spel, het luisteren naar muziek, gezelligheid enz. De leiding van deze dagen berust bij mej. Wika M. A. de Vlieger namens het meisjesverbond, mej. N. Scheele namens de ZJ.M. en de heer Wika R. Wasterval namens „Hedenesse". Er is nog een mogelijkheid om deze cursus te volgen. Congres Unie van Waterschapsbonden. De Unie van Waterschapsbonden belegt een congres op 7 maart in de Rivierahal te Rotterdam. Als spre kers zullen optreden mr. dr. Th. F. J. A. Dolk, directeur van de unie, en ir. A. G. Maris, directeur-generaal van de rijkswaterstaat resp. over de ver houding tussen gemeenten en water schap en over het deltaplan en de waterschappen. Het congres vangt om 10.30 uur aan. Lezing over Rembrandt. De Utrechtse kunstkriticus J. J. A. Jongenelen heeft donderdagavond voor de kunstkring „Het Zuiden" te Vlis singen een boeiende lezing, verduide lijkt met lichtbeelden, gehouden over „Leven enwerk van Rembrandt". De voorzitter van de kunstkring, mr. B. Kolff, opende de bijeenkomst in het Concertgebouw met een welkomst woord tot de spreker, de'leden van de kunstkring en vooral ook tot de scho lieren, die deze avond bijwoonden. Hij zei o.m., dat juist deze lezing over Rembrandt was gekozen in verband met de aanstaande 350ste geboorteher denking van deze grote Nederlandse schilder. Dat deze schilder niet altijd de waardering heeft genoten, die men nu voor zijn werken heeft, liet de heer Jongenelen wel heel duidelijk uitko men. Parallel met het levensverhaal van Rembrandt vertoonde de spreker lichtbeelden van diens werken, waar bij hij niet verbloemde, dat niet al Rembrandts werken van ontastbare grootsheid zijn. In een heldera psycho logische en technische analyse van 't leven en de werken van de grote schil der, bouwde de heer Jongenelen diens boeiende en aangrijpende levensver haal op. Op zeer instructieve wijze vertelde hij uit de verschillende pe rioden van diens leven, zoals dit is in te delen in de Leidse tijd, de Amster damse tijd tot de „Nachtwacht" en de tijd daarna. Voor v"ele aanwezigen was het min of meer een openbaring kennis te maken met een wijze van „Rembrandt zien", zoals de heer Jon genelen deze tot zijn gehoor bracht. Aan het eind van de avond bracht de heer Kolff de heer Jongenelen dank voor zijn uitstekende voordracht. Uitreiking E.H.B.O.-diploma's In de gemeentelijke huishoudschool „Groenewoud" te Vlissingen werd aan 9 B.B.-cursisten het E.H.B.O.- eenheidsdiploma uitgereikt. De ge slaagden zijn de heren A. C. Boom, J. Diktes, J. T. Dugnen, N. A. Groot mans, S. Hubregtse, W. Stroo, C. Koole, G. Zuidema en L. van Gemert. Aalsdijk 28 Houston. Aagtekerk 1 v. R'dam n. Le Havre. Albireo 29 p. Flntsterre n. Antwerpen. Alphard 29 v. R'dam n. Hamburg. Alpherat 1 Santos. Almdijk 28 Havanna. Artemis 28 300 m. o. San Salvador n. Wil lemstad. Amerskerk 29 v. Djibouti n. Penang. An dijk 29 v. Lissabon n. Havana. Appingedljk 28 v. Philadelphia n. Norfolk Arnedgk 29 v. R'dam n. New York. Axeldijk 29 Santos. Batavier I 23 v. Bordeaux te Casablanca. Brltsum 23 v. Cristobal n. Londen. Bontekoe 29 Bltung. "Bloramersdijk 1 Botterdam. Camitia 28 90 m. z.o. Galapagos ell. naar Curacao. Cottica 29 Plymouth. Drente 29 v. R'dam n. Prlok. Delft 29 Pta Cardon. Dongedfjk 28 v. Portland (Oregon) n. Los Angelos. Eos 1 Napels. Esso - Amsterdam 29 v. Rastanura n. Ant werpen. Gaasterland 29 v. Bahla n. Cabedelo. Groote Beer 29 p. Dakar n. Las Palmas. Gouwe 28 125 m. n.o. Las Palmas n. R'dam Gulneekust 29 v. Hamburg n. Antwerpen. Humber 28 90 m. n.w. Guardaful n. Goa. Harold 29 p. Eergen n. Frederikstad. Heemskerk 29 v. Casablanca n. Antw. Haulerwijk 28 540 m. n.w. Fayal n. A'dam. Helicon 29 v. Cludad Trujillo n. Phila delphia. Ivoorkust 2 Matadl verw. Japara K.PJI. 29 v. Singapore n. Suraba- ja. Kara 1 Kaapstad. Korovina 29 180 m. o. Peterhead n. Inver- gordon. Katelysla l Bandarmashur. Kota Gede 29 v. Port Swettenham n. Sin gapore. Kertosono 29 Belra. Krebsla 29 280 m. n.w. Kp. Finisterre naar Curacao. Langkoeas 1 Rastanura. Laurenskerk 29 Kuweit. Lindekerk 29 Khorramshar. Lekkerkerk 29 Bahrein. Llssekerk 29 Bremen. Liberty Bell l Banlas n. Philadelphia. Lievevrouwekerk 29 p. Barcelona n. Ant werpen. Limburg 29 150 m. z.o. Massavvah n. Suez. Maasdam 29 660 m. n.w. Fayal n. Hallfax. Maas 29 210 ra. o. Ceuta. Malea 29 70 m. o. Pulalaut n. Pladju. Mariekerk 29 100 m. z.o. Kreta n. Genua. Marcella l v. Vlaardingen te Bergen ver wacht. Molenkerk 29 180 m. n.w. Pt. Said. Moordrecht 29 p. Bougaronl n. Ceuta. Nw. Amsterdam 29 v. Kingston Jam. n. San Bias. Oldenbarnevelt, J. v. 1 Prlok. Ondina 1 Ballk Papan. Oranje 29 v. Port Said n. Suez. Perregaux 29 p. Kp. Vincent n. Nantes. Peperkust 1 Takoradl. pendrecht 29 v. Port Said n. Le Havre. Rotula 29 Santos, Rljnkerk 29 p. Kp. Finisterre n. Antw. Samarinda 29 v. Kaapstad n. Pt. Elizabeth Schie l p. Finisterre 4 R'dam verw. Schelpwïjk 29 Curacao. Slamat 1 Marseille. VLISSINGEN. Bevallen: S. Riddersma-Feenstra, z.; H. P. v. d. Büuse-v. Splunder, z.; E. T. Waal-v. Damme, d.; P. Daane-Jansen, P. C. Kole-de Keuning, d.; J. d. Hollan der-De Nooijer, z.; M. Czajka-v. d. Burgh, z.: M. M. Ensinck-Knaap, z.; A. J. de Kei- »r-v. Luijk, d.; J. H. Heijnsdijk-Kole, z. Ondertrouwd: H. Hagenauw, 22 J. en J. de Wolff, 21 j.; W. J. M. Pluljmers, 20 j. en Meulmeester, 17 j.; S. Gara, 33 j. en ten Heggeler, 29 j.; L. C. v. d. Kreeke, 47 j. en B. M. Putjens, 39 j.; J. Fleurbaaij, i en M. A. Leeuwenburg, 20 J. Getrouwd: H. A. Schot, 35 j. en J. P. M. Helnsen, 24 j.; J. de Hamer, 25 j. en A. Kopmels: J. T. Spaans, 22 j. en C. H. Ste- ketee, 21 j.; J. G. Versteeg, 31 j. en D. Beekma, 24 j.; P. J. de Muijnck, 32 j. en J. P. v. Beers, 25 j.; P. A. Du Pon, 35 j. en M. de Bruijne, 23 J.; W. van Sabben, 22 j. en T. J. Pansier, 21 j. Overleden: J. Boogaard, 84 j., wed. v. J. de Voogd: H. C. Zuurveld, 67 j„ wed. v. Smit Roeters: P. J. Senij, 91 j., wedn. A. Quist; C. Brosens, 43 j„ e. v. N. P. Heeres; A. H. v. d. Burg, 75 j., wedn. van M. H. Dolmans; J. van Hoepen, 80 j„ e. v. A. Frenks; W. E. Vader, 77 J.. wed. v. F. Bliek; S. M. van der Hof, 75 j., e. v. F. H. Jilleba. MIDDELBURG. Bevallen: J. Besuijen-Boone, d.; P. Koo- le-Jobse, d.; P. B. Schout-Boone, z.; A. L. Adriaanse-vader, z.; T. L. M. Fruijtler- Ostendorf, z.; M. Vermazen-Broodman, d.; J. E. Duden-Jacobson, z.; M. A. van den Oudenalder-Putters, z. Ondertrouwd: M. Aklharlj, 29 j. en S. Maljers, 18 M. Dekker, 30 j. en F. de Nood, 22 J.; A. Kluljtenaar, 28 j. en F. D. Geuze, 20 j. Getrouwd: H. Izeboud, 30 j. en J. P. de Plaa, 21 j.; D. Klap, 49 j. en R. van Ge mert, 50 j. Overleden: I. Sinke, 27 j., geh. met H. van Mullen: J. Bliek, 66 j„ wed. van P. de Nooijeri K. D. Maartense, 73 j., geh. met D. Smaardijk; E. Nieuwenhuijse, 81 j., wed. van A. Verhage; L. Wouters, 81 J., geh. met C. Pieterse; K. Adriaanse, 91 j.. geh. met T. Tenhuijze. OOST- EN WEST-SOUBURG. Bevallen: R. Sterkenburg-Posthuma, d.; K. A. van Deursen-Koole. d.; T. Arendse- De Visser, d.: T. E. den Hooglander-De Putter, d.; L. Maljaars-Vader. z.; w, M. van Soelen-Geldof, z.; A. Mlllenaar- Pijnaker, d. Ondertrouwd: C. de Munck, 25 J. en P. J. Verhage, 21 jL. Beekelaar, 28 j. en T. K. Oosterhof, 23 j. Getrouwd: L. Dorleljn, 23 J. en C. de Waard, 24 j.: R. P. de Kort, 27 j. en J. M. C. Akkermans, 20 j.; L. P. van Oosten, 29 J. en J. Baljeu, 24 J.; M. Turczynowlcz, 32 J. en C. P. de Wijze, 18 C. F. M. Onder water, 22 j. en E. A. Bostelaar, 21 j. Overleden: L. Suurmond, 82 j.; H, H. F. van der Parre, 71 J„ w, v. J. H. v. d. Baan. C.J.V.F.-ringavond te Vlissingen Ongeveer 100 bondsleden van de ring Walcheren der C.J.V.F. hielden hun ringavond in het hervormd ver enigingsgebouw te Vlissingen. De avond werd begonnen met een litur gie, waarna mevrouw Bommeljé uit Sint-Laurens, de voorzitster van de ring, allen hartelijk verwelkomde. In het bijzonder richtte zij zich tot wika M. de Vlieger uit Goes, en tot de nieuwe ringbestuursleden, de dames Dekker uit Westkapelle en Klaassen uit Biggekerke, Het volgende pro grammapunt, de film „Kinderen van de straat", kon de goedkeuring van de meisjes ten volle wegdragen. Na de pauze, waarin een goed ge slaagde verloting de kas aanzienlijk verstevigde, bracht wika De Vlieger met een tiental meisjes het „Etalage- poppenspel" over het voetlicht. Wika De Vlieger besloot deze uitstekend geslaagde ringavond met gebed. Goede zanguitvoering in Vlissingse Johanneskerk. Woensdagavond gaf de christelij ke zangvereniging ..Hosanna" te Vlissingen een uitvoering in de ge heel bezette Johanneskerk. Het hoog. tepunt van deze avond was de uit voering van de cantate „Geeft Gode lof", tekst van J. Pelser, muziek van Leo Mens. Hierbij werd medewerking verleend door de chr. zangverenigin gen „Soli Deo Gloria" uit Souburg, „Eén in geest en streven" uit Se- rooskerke, en „Ons Lied" uit Rit- them. Onder leiding van „Hossanna's" dirigent, de heer J. Suurmond, ga ven de ongeveer 150 zangers en zan geressen een gedragen en technisch verdienstelijke vertolking van deze cantate. De woorden van lof, die de voorzitter van de Vlissingse zang vereniging, de heer Ph. J. Woltering, de dirigent en zijn koren toezwaai de, was dan ook zeker verdiend. De solistische gedeelten in deze cantate werden op beheerste wgze voorge dragen door mevrouw A. Janse Huissoon en de heer H. B. Woltering. De pianobegeleiding werd verzorgd door de heer S. v. d. Meer, die in niet geringe mate heeft bijgedragen tot het welslagen van deze avond. Een uitmuntend slot vormde de uitvoering van het Hallelujakoor uit „Der Messias" van G. F. Handel. Hierin kwam wel tot uitdrukking over welk uitstekend stemmenma- teriaal de heer Suurmond de be schikking had. Nadat het laatste halleluja verklonken was, viel een stilte, die wel de grootste erkente lijkheid voor dit optreden vormde. Het programmadeel voor de pau ze werd verzorgd door „Hosanna". Het koor heeft een voortreffelijke indruk achtergelaten, waaraan de vele maanden van voorbereiding ze ker niet vreemd zijn. Van begin tot eind werd met een bezielende over tuiging gezongen. Vooral Jan Luij- ken's „Dageraad" (muziek Jac. Bon set) en „Gods lof in de natuur" van J. J. Deelman (muziek L. von Beet hoven) trokken de aandacht. De heer Woltering die tevens een openings woord had gesproken, vertolkte ten slotte de dank van het publiek. Westkapelle Filmavond Het Nederlandse Rode Kruis gaf in het hervormd jeugdgebouw te West kapelle een vertoning van de film „Toen het licht verdween". De be langstelling voor deze filmbijeen komst was groot. In de pauze werd een verloting gehouden. Slledrecht 29 180 m. z.o. Mlnlkoy n. Mena al Ahmadl. Stentor 29 Houston. Straat Malakka l Bombay. Straat Soencia 3 Lorenco Marques verw. Tjlluwah 29 v. Makassar n. Surabaja. Tomorl 29 200 m. n. Massawah n. Belawan Triton 28 v. Baltimore n. New York. Tlbla 23 80 m. n.w. Medan n. Fao. Van Rlebeeck 2 TJ, Prlok verw. Van Cloon 29 500 ra. z.w. Colombo naar Mombasa. Vasum 29 Ras Tanura. W. Alton Jones 29 240 m. n.o. Madeira n Philadelphia. Waterman £9 Fremantle n. Melbourne. Weltevreden 29 v. Singapore n. R'dam. Wonorato 29 p. Calicut n. Calcutta. Zuiderkruis 29 130 m. z.w. Kangeroo elL n. Fremantle. Zeeland K.R.L. 28 p. Gibraltar n. Port Said. Oost- en West-Souburg Jaarvergadering „Animo" De korfbalvereniging „Animo" te Souburg hield haar jaarvergadering in het muzieklokaal. De vergadering stond onder leiding van de waarne mend voorzitter, de heer J. Groene- velt. In zijn openingswoord en jaar verslag liet deze de belangrijkste ge beurtenissen van het afgelopen iaar de revue passeren. Met tevredenheid gewaagde de heer Groenevelt van de prestaties der twaalftallen en het ge slaagde jubileum van „Animo". Spre ker deelde mee. dat een grote dona teurs-actie op touw gezet zal wor den. Momenteel telt de vereniging 114 leden. Uit het jaarverslag van de penningmeester, de heer J. A. Cij- souw bleek -•-*-* - - een batig saldo. Bij de be- -'-an_ tot stuursverkiezing werd b(j enige kan didaatstelling de heer F. Crucq werd besloten voor de leden een club insigne te ontwerpen. In de keuze commissie werden benoemd voor de aspiranten de heer J. A. Cijsouw en voor de overige twaalftallen de heren Wagenmakers en Groenevelt. Voor training werd met algemene stem men aangesteld de neer R. Stroo voor de lichamelijke oefening en de heren Wagenmakers en Cijsouw voor de bal-training. Na sluiting van de vergadering bleef men nog enige tgd bijeen om zich met sport en spel be zig te houden. Oostkapelle School met de bijbel De vereniging „Een school met den Bijbel" te Oostkapelle kwam in jaar vergadering bijeen onder leiding van de heer J. de Kam. Er was een mati ge opkomst. Na de jaarverslagen van secretaris en penningmeester werden de aftredende bestuursleden, de heren C. Francke en H. Wondergem Hzn, herkozen. Er werden verschillende onderwijszaken besproken. Het be stuur vestigde er de aandacht op, dat het dit jaar, namelijk op 30 november vijftig "jaar geleden zal zijn, dat de school werd geopend. Men wil dit niet ongemerkt doen voorbijgaan. Het hoofd der school, de heer P. Cornells, se. sloot de vergadering met dank zegging. Vergadering melkcontrole De melkcontroleverenlging te Oost kapelle hield een jaarvergadering on der leiding van de heer J. Coppoolse. Uit de jaarverslagen bleek, dat nu ruim 160 koeien gecontroleerd wor den. Drie nieuwe leden zijn toegetre den. Besloten werd voor de fokdag, die te Domburg gehouden zal worden, medailles beschikbaar te stellen. De aftredende bestuursleden, de heren J. Coppoolse en J. Maljaars, werden bij acclamatie herkozen. De controleur der vereniging, de heer J. Volmer, gaf een vergelijking' in de leeftijdsklassen van de beste en de minste produktie- dleren. Vergadering a.r.-kiesvereniging De a.r. kiesvereniging „Nederland en Oranje" te Oostkapelle kwam on der leiding van de heer J. Jobse in vergadering bjjeen. Aan de orde kwam onder meer de kandidaatstel ling voor de groslijst voor de Tweede Kamerverkiezingen. De naam van de heer J. A. van Bennekom werd naar voren geplaatst om alsnog te probe ren een Zeeuwse kandidaat in de Tweede Kamer te krijgen. Van de ge legenheid tot vragen stellen over de gemeentepolitiek werd druk gebruik gemaakt. Voor zover mogelijk, be antwoordde het raadslid, de heer J. Geldof deze vragen. Sint Laurens Jaarvergadering N.C.B. Onder voorzitterschap van de heer P. Polderman hield de afdeling St. Laurens van de Nederlandse Christe lijke Bouwbedrijfsbond haar jaarver gadering. De afd. telt momenteel 19 leden, terwijl het kassaldo ruim 112 bedraagt. Aan vacantiebonnen werd in 1955 voor 7.087 verzilverd. De districtsbestuurder, de heer H. Koets veld, besprak in een causerie proble men in de bouwnijverheid en in de organisatie. Voorts werden enkele goede films vertoond en werd een verloting ge houden van gereedschap, gekocht int de opbrengst van een spaarfonds. Om de kas van het t.b.c.-fonds „Draagt Elkanders Lasten" te ver sterken werd een wedstrijd in het ra den van plaatsnamen gehouden. Een en ander verliep zeer geanimeerd en de wedstrijd leverde een flink bedrdg op. Officiële publikaties GEMEENTE OOST- EN WEST-SOUBURG. AANGIFTE HONDEN. Zu. die na 1 februari 1955 houder zijn geworden van één of meer honden, of thans meer honden houden dan op 1 fe bruari 1955 en zij. die sedert die datum één of meer honden minder houden, zijn verplicht hiervan aangifte te doen vóór 15 maart 1956 ten gemeentehuize. Zij die na laatstgenoemde datum hou der van een hond worden moeten hiervan binnen 14 dagen bericht doen. O.- en West-Souburg. 23 februari 1956. MIDDELBURG. KOSTELOZE INENTING EN HERINENTING TEGEN POKKEN. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat kosteloze inenting en herinenting tegen pokken niet zal plaats hebben op dinsdag 6 maart, maar op donderdag 8 maart 1956, ln het Me disch Centrum, Eigenhaardstraat 2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 3