IAGGI ivermicellisoep 38 Dank zij dooi herstel Zeeuwse veerdiensten mogelijk Imwm lliiianak j. personenauto's nieuw TWEEMAAL DIAMANT IN VLISSINGEN Wijfie ruwerode handen IWITSAIINE STAVENISSE NAM AFSCHEID VAN BURGEMEESTER VERBURG Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 29 FEBRUARI 1958 MEER DRIJFIJS OP WESTERSCHELDE (Advertentie), Afsluiting wegen door opdooi De dooi is ingetreden. Straten zijn modderig en rioleringen ver stopt. Maar in Zeeland is men ondanks deze nieuwe narigheid toch eerder bereid een juichkreet aan te heffen. De veerdiensten waren ontwricht, maar zij zullen nu weer óp orde komen en dit positieve geluid overstemt alle andere in sterke mate. Vandaag reeds zullen de Provinciale Stoombootdiensten al het mogelijke doen om Zeeland weer bereisbaar te maken. Daar tegenover staat, dat de opdooi tot gevolg heeft of kan hebben, dat enkele wegen moeten worden afge sloten voor het verkeer. Dit ongemak zal echter slechts van korte duur zyn. De dooi heeft voor de loodsen op de Westerschelde de taak niet verge makkelijkt. Het ijs, dat op de schor ren zat, is langzamerhand aan het loskomen en massa's drijf ijs zoeken met de ebstroom een uitweg naar zee. De loodsboten komen er op de rede van Vlissingen iets minder ge makkelijk door. De winterbeboeiing op de Westerschelde kan ook voorlo pig nog niet door de normale vervan gen worden. Vandaag zal weer voor het eerst getracht worden de verbindingen tus sen Zierikzee en Katseveer vanaf twee uur en tussen Terneuzen en Hoedekenskerke te herstellen. Van Terneuzen vertrekt om 8.20 uur een boot. Gisteren is tussen Vlissingen en Breskens en tussen Kruiningen en Perkpolder alleen by daglicht gevaren. De „Zuidvliet" heeft tussen Veere en Kamperland zes vaarten ge maakt en vandaag zal de dienst mo gelijk weer volgens de normale rege ling doorgang kunnen vinden. Vandaag vertrekt uit Terneu zen een sterke sleepboot, die het Kanaal door Zuid-Beveland en de Zandkreek zal openbreken. Wan neer dit laatste lukt, kan ook tus sen Wolphaartsdijk en Kortgene weer worden gevaren; In het an dere geval zal tussen Veere en Kamperland zo mogelijk een uurdienst worden onderhouden. Op de verbinding ZijpeAnna-Jaco- Daarmee moetTook voor vandaag rekening gehouden worden. Afsluiting wegen De te verwachten afsluiting van wegen tengevolge van de opdooi kan tot gevolg hebben, dat in Zeeuwsch- Vlaanderen de verbinding oost-west in moeilijkheden komt. De bussen zullen in dit geval in West-Zeeuwsch- Vlaanderen niet verder kunnen rijden dan tot Schoondijke en in Oost tót Isabellasluis. Biervliet zal dan niet per bus bereikbaar zijn. Het water schap ,,Het Vrye van Sluis" heeft er inmiddels toe moeten besluiten met ingang van vandaag 570 km wegen in West-Zeeiiwsch-Vlaanderen voor het Advertentie), Een beginnende hoest is voor mij al het sein om keel en luchtwegen te zuiveren met ABPIJSIROOP/si' verkeer af te sluiten. Het gevolg hier van is, dat de busverbinding tussen In Zuid-Beveland zjjn met Ingang van vandaag de busdiensten tussen 's-Heer Abtskerke en Nisse en tussen 's-Gravenpolder, Kwadendamme, Baarland, Oudelande, EUewoutsdyk en Driewegen uitgevallen. Op Noord- Beveland Is sinds gisteren Kats per bus niet bereikbaar. Op Walcheren zullen waarschijnlijk alleen de landbouwwegen moeten worden afgesloten en zo nodig vermoedelijk enkele tertiaire wegen. Dit zal voor de busdiensten echter weinig invloed hebben. In Noord- Zeeland hebben zich in verband met de opdooi voor zover bekend nog geen moeilijkheden voorgedaan. Burgemeestersfeest Wolf aartsdijk Zoals gemeld, zal de heer B. H. G. Ter Haar Romeny op dinsdag 7 maart a.s. worden geïnstalleerd als burgemeester van Wolphaartsdijk. Des middags half één zal de heer Ter Haar Romeny met zijn familie aah de grens van de gemeente officieel worden ontvangen, waarna van één tot twee uur vóór het gemeentehuis de schoolkinderen zullen zingen en een défilé van de plaatselijke vereni gingen zal worden gehouden. Van twee tot half vijf volgt daarop in de kleuterschool een openbare raadsvergadering. Het gesprokene zal ook buiten te beluisteren zijn door middel van de reportagewagen van de Prov. Zeeuwse Courant. Na afloop van het officiële gedeel te is er van half vijf tot half zes een receptie in de kleuterschool, terwijl des avonds van zeven tot acht in de openbare lagere school op Oud Sab- binge een receptie zal worden gehou den Het burgemeestersfeest wordt daarna voortgezet met van acht tqt half tien een fakkeloptocht met mu ziek en een filmvoorstelling voor in woners boven 15 jaar in de kleuter school. De schooljeugd zal des mor gens worden getracteerd, terwijl er des middags in zaal „Tavenu" voor de kinderen een filmvoorstelling wordt gegeven. Ongelóóflijk goed en smakelijk c/1 in Zilverzakjes voor 4 diepe bordes Beroepsvoorlichting voor middelbare scholieren Woensdag 21 maart wordt in het Goese lyceum voor leerlingen van alle scho len voor V.H.M.O. in Zeeland een be roepsvoorlichtingsbijeenkomst gehou den. Via de rector of directeur van de hiervoor in aanmerking komende scho len hebben de leerlingen een uitnodi ging voor de bijeenkomst ontvangen. Aanvankelijk lag' het in de bedoeling de bijeenkomst te bepalen op 29 fe bruari, maar wegens de moeilijke ver keersverbindingen heeft men de voor lichtingsbijeenkomst uitgesteld tot ge noemde datum. De bijeenkomst wordt ralleen in Goes gehouden. Studiedagen L.J.G. gaan niet door. De Studiedagen van de Landbouw Jongeren Gemeenschap, die op 1, 2 en 3 maart a.s. in de Jeugdherberg te Vlis singen gehouden zouden worden, zijn afgelast in verband met de geringe be langstelling. In Vlissingen vieren deze week twee echtparen hun diamanten huwelijks feest. Gisteren (dinsdag) was het zestig jaar geleden, dat de heer A. Daane, destijds schilder bij de Kon. Mij. „De Schelde", in het Vlissingse stadhuis in de echt werd verbonden met mejuffrouw F. Bebelaar, Ter ge legenheid van dit diamanten huwelijk hadden de drie kinderen, acht klein kinderen en vier achterkleinkinderen de woning van het echtpaar in de Rid- derspoorlaan te Vlissingen van onder tot boven in de bloemetjes gezet. De VAN TOT GEVAARLIJKE BOON Dat een doodgewone boon in be paalde omstandigheden een gevaarlijk stuk speelgoed kan zijn, bewees tot haar zeer onaangename verrassing het vijfjarige dochtertje van de familie W. in de Noordstraat te Axel. De kleine speelde met een boon en stopte die in haar neus. Vanaf dat ogenblik was Lei den in last, want de boon, die zo ge makkelijk „naar binnen" was gekomen, kwam niet even gemakkelijk „naar buiten". De huisarts slaagde er niet in het voorwerp te verwijderen en de specialistische hulp van dokter Schier- beek uit Sluiskil moest worden inge roepen. Deze bracht gelukkig redding ïn de nood, die voor de kleine inmid dels hoog was gestegen. MOEILIJK PUNT De verlichting van de provinciale weg IJzendijke—Sluiskil houdt in de richting Philippine plotseling op, even vóór de overgang tot het smallere weg gedeelte. Juist op deze wegversmalling steken de wielrijders over. Binnenkort zal echter verbetering in deze gevaar- VERSMOLTEN De sneeiiw is weg en dat houdt bij zonder veel in. Méér in ieder geval dan men soms zo oppervlakkig zou vermoeden. Voor amateur-foto gr af en bijvoorbeeld is er een dankbaar ar beidsveld letterlijk versmolten! In sommige, gevallen is dat bijzonder jammpZoals voor die man in Goes. Hij had enthousiast een filvipje volgeknipt. Acht mooie „sneeuw-op- namenen ijlings rende hij naar de winkel om een nieuw filmpje aan te schaffen. Thuisgekomen verwisselde hij haastig het volle filmpje voor het nieuwe. laaddez'n toestel weer en toog er opnieuw op uit. Wéér foto grafeerde hij naar hartelust en teen ook dat filmpje vol was, ivendde hij zich tevreden tot eer beroepsman om de filmpjes te laten ontwikkelen en afdrukken. 't Was niet nodig. De opnamen waren óók „versmol ten", want hij had per abuis het oude filmpje weer gebruikt Enfin, volgend jaar beter. lijke situatie Worden gébracht. De ge meente IJzendijke zal de straatverlich ting namelijk ongeveer 150 meter door trekken; zodat ook de splitsing van de provinciale weg in de richting Sluiskil en Gent verlicht zal zijn, terwijl dat tevens het geval is met de oversteek plaats voor de wielrijders. DE MUZE BETRAPT De leden van de Zeeuwse delega tie, die enkele dagen geleden een vaatje oesters aanboden aan burge meester d'Ailly van Amsterdam waren die avond aanwezig bij het opnemen van het A.V.R.O.-pro- gramma „De Muze betrapt". Mor gen (donderdag) avond van 21.50 tot 22.00 uur wordt dit programma uitgezonden over Hilversum I. Het werd opgenomen in ,,'t Olde Bin nenhof je" te Amsterdam en onder de aanwezigen bevonden zich Mary Dresselhuys, A. Viruly, Henri Knap, Ton Lutz en Zeeuwse oesters! TENTOONSTELLING Tot 6 maart houdt de stichting On derwijstentoonstellingen in het ge meentehuis te Sas van Gent een expo sitie over de verwarmingstechniek. Bij de opening deelde de vertegenwoordi ger der stichting, de heer Ammerlaan, mee; dat voorbereidingen worden ge troffen voor tentoonstellingen over de Rijn tank vaart, de landbouw en het Deltaplan. Verschillende scholen ook uit Zelzate in België bezochten de expositie in Sas van Gent reeds. In Axel en wel in hotel „Het Gulden Vlies" is de tentoonstelling te zien van 19 tot en met 31 mei aanstaande. oudjes hij tachtig en z\j êénentacli- tig jaar lieten zich lekker verwen- nen en voélden zich er best bij. Zij ge nieten nog een goede gezondheid en zo gmen zij onomwonden te ken nen houden nog steeds veel van elkaar! Tegen de avond ontving hei paar bezoek van burgemeester mr. B, Kolff van Vlissingen, wethouder J. Post en de gemeente-secretaris, de heer A. de Beijl. Links een foto van dit jubilerende paar. De rechierfoto toont de heer en me vrouw G. Bronke en W. Bronke Meulmeesterdie in de Prihsestraat te Vlissingen wonen. Dit echtpaar viert vandaag zijn diamanten huwe lijksfeest. (FOTOiS P.Z.C.) (Advertentie). worden gaaf en zacht met Gekleurde ijsschotsen in verband met Deltaplan Studie vanuit vliegtuigen IJsbrekers van de Rijkswaterstaat, die momenteel op de grote Nederland se rivieren aan het werk zijn, hebben naast hun ijsruimende bezigheid ook een taak in het onderzoekingswerk voor het Deltaplan. Iedere dag worden schotsen met anilinekleurstof be strooid. Waarnemers stellen dan van uit vliegtuigen vast, hoe de ijsschotsen de rivieren afzakken en welke invloed de eb- en vloedsroom op de ijsgang hebben. De gegevens, die men zodoende- ver zamelt, kunnen van dienst zijn, wan-, neer in de toekomst met de uitvoering van de dam in het Haringvliet wordt begonnen. Kadervergelderingen C.N.V. In de maanden maart en april a.s. belegt het Chr. Nat, Vakverbond weer haar voorjaars-kadervergade- ring. Op zaterdag 3 maart zal deze gehouden worden in het Schutters hof te Middelburg en op zaterdag 10 maart in „de Prins van Oranje" te Goes. Als onderwerp pp deze bij eenkomsten zullen, o.a.' behandeld worden: „De loonpolitiek" en „Vra gen rondom het ziekenfondswezen". Gentse „Melomanen" zullen weer in Middelburg spelen. In het kader van de reeds enkele jaren bestaande culturele uitwisse ling tussen de Koninklijke Maat schappij „De Melomanen" in Gent en „Het Middelburgs Dilettanten To neel" zullen de Belgen .ook dit jaar Weer een voorstelling in de Zeeuwse hoofdstad geven. Woensdag 21 maart a.s. zullen „De Melomanen" namelijk in de Middelburgse Schouwburg voor leden en donateurs van H.M.D.T. een opvoering geven van „Bonaventura" door Charlotte Hastings, lit toneel spel in drie bedrijven stond enkele ja ren geleden op het repertoire van „Het Rotterdams Toneel". NA VEELBEWOGEN AMBTSPERIODE Wethouder Hage: „U was dag en nacht in touw om de helpende hand te bieden". Stavenisse nam dinsdag afscheid van burgemeester L. A. Verburg, die na een 9'/z-jarige ambtsperiode deze Thoolse gemeente met het O very selse IJselmuidcn gaat verwisselen. Met de gemeenteraad kwa men vele genodigden des middags in het Dorpshuis byeen, waar in de buitengewone raadsvergadering, zowel als in de daarop volgende af scheidsbijeenkomst vele hartelijke woorden van dank tot de Bcheidende burgemeester werden gesproken. Vanzelfsprekend werd in de talrijke toespraken ook bij herhaling herinnerd aan de rampdagen van 1953, toen de heer Verburg op bezielende en energieke vvyze deze zwaar getroffen gemeente heeft geleid. „De resultaten van uw werk zijn thans te aan schouwen. Stavenisse is herbouwd, mooier dan het ooit is geweest", zo vertolkte wethouder J. Hage in zyn dankwoord de gevoelens van de raad en de bevolking. In zyn afscheidswoord noemde burgemeester Verburg de afgelopen negen en half jaar, een bewogen ambtsperiode. Na de moeilijke begin tijd, waarin na een te lange burge- meester-sekretaris-vacature veel werk op bestuurlijk en administra tief terrein moest worden verricht, volgde een periode waarin zo nu en dan maatregelen konden worden ge troffen om het verzorgingspeil der gemeente op te voeren. Toen kwam de ramp, die niet alleen 'n stortzee van water, maar ook van werk voor het gemeentebestuur bracht. „Alleen, omdat God ons de kracht heeft willen schenken om het gigantische werk te kunnen verrichten en dank zij de grote steun welke van alle zijden werd verleend, kon Stavenisse weer worden opgebouwd." Spr. noemde de tijd in deze gemeente doorge bracht, een niet gemakkelijke, maar gelukkige periode. Aan zijn taak heeft hij steeds ge tracht zijn beste krachten te geven, waarbij hij ook altijd getracht heeft boven de partijen te staan en nimmer gepoogd heeft iemand per soonlijk te krenken. Uitvoerig bracht burgemeester Verburg aan alle personen en instan ties dank voor de ondervonden me dewerking, waarna hij tenslotte ein digde met de bede, dat God de ge meente Stavenisse, het eiland Tho- len en Zeeland tot in lengte van ja ren zal willen zegenen. DANKWOORDEN. Wethouder J. Hage memoreerde in zrjn dankwoord tot burgemeester Verburg, in het bijzonder diens ac tiviteit in de ramptijd. „Dag en nacht was U in touw om leed te ver zachten en waar nodig de helpende hand te bieden." Ook op maatschap pelijk en cultureel gebied heeft bur gemeester Verburg bij de herbouw het nodige gepresteerd. Spr. betrok in dit opzicht ook mevr. Verburg in de dank. Wethouder C. J. Moerland, die het vertrek van burgemeester Verburg ook een groot verlies voor Stavenis se noemde, herinnerde aan de steun die het verenigingsleven steeds van Stavenisse nam dinsdagmiddag op hartelijke wijze afscheid van burge meester L. A. Verburg. Namens de raad bood het oudste raadslid, de heer L. C. Potappel, de scheidende een fraaie schemerlamp als aandenken aan. (FOTO P.Z.C.) Amsterdam - 23 februari m 4 maart 36" tentoonstelling kampeerwagens, toebehoren e.d. beide zondagen 10-18 eer Cntrée f 2.50 10-17 uur en 19.30-22.30 uur de scheidende en zijn echtgenote ontving. Het oudste raadslid, de heer L. C. Potappel, bood daarop met enkele waarderende woorden een geschenk namens de raad aan, in de vorm van een-schemerlamp. De wnd. gemeentesecretaris, de heer J. Gabriëlse, vertolkte de dank van het gemeentepersoneel en over handigde daarbij als blijk van waar dering een polshorloge alsmede twee foto's in lijst. In de daarop volgende afscheids bijeenkomst hebben nog talrijke sprekers zich op hartelijke wyze tot burgemeester en mevr. Verburg ge richt. De burgemeester van Tholen, mr. A. J. van der Hoeven, sprak namens de kring van burgemeesters, secre tarissen en ontvangers op het eiland Tholen, en als voorzitter van de Raad van Beheer van de Waterlei ding Mij. Tholen. Burgemeester J. van den Bos van St. Annaland, bracht als voorzitter van de Thoolse Stichting voor maatschappelijk werk en gezinsverzorging de dank van deze stichting over, voor hetgeen de heer Verburg als een der oprichters voor dit nieuwe werk op het eiland heeft gedaan. Voorts spraken de heer A. J. Argelo, hoofd van de Cen trale Dienst voor Noord Zeeland, mr. L. G. Wolf, inspecteur van het L.O. in de inspectie Goes, majoor W. H. van Ballegoyen de Jong, districts commandant van de rijkspolitie en ds. J. Bouter, Ned. herv. predikant te Stavenisse. Burgemeester D. C. Bouwense van St. Maartensdijk bood als vice- voorzitter van de B.B. een tweetal geschenken aan burgemeester en mevr. Verburg aan, waarna hij als vice-voorzitter van de Eilandge meenschap Tholen een foto overhan digde van het verenigingsgebouw te Scherpenisse, aan welks totstandko ming de scheidende voorzitter zo ijverig had medegewerkt. Namens de adoptiegemeenten sprak mr. H. H. Sehuller, burgemeester van Maartensdijk (U.), de. heer A. G. van Ysseldijk als voorzitter van de Coöp. Boerenleenbank en de heer C. van Putte, als dijkgraaf van het Wa terschap Stavenisse, waarna de heer C. Van Prooijen, commandant van de brandweer, een ouderwetse kope ren doofpot al-s geschenk aanbood. Voor de plaatselijke B.B. voerde de heer M. J. Leune het woord, die 'n kristallen schaal overhandigde. Ten slotte spraken nog de heren Joh. Leune sr. en A. van 't Veer als óud- raadslid, het kringhoofd van de B.B., de heer A. van Voornveld, die zijn* woorden eveneens van een ge schenk vergezeld liet gaan en ver der de heer J. W. v. d. Slikke, oud wethouder, en de heer S. G. J. van Leeuwen, vertegenwoordiger van 't ministerie van maatschappelijk werk. Nadat burgemeester Verburg alle sprekers persoonlijk had bedankt, werd op verzoek van de heer Van 't Veer nog gezamenlijk het eerste cou plet van het Wilhelmus gezongen. Des avonds namen de plaatselijke verenigingen afscheid van burge meester en mevr. Verburg. (Advertentie). laai Uw kritieke dagen ongemerkt voorbij gaan! knapt Uopne i. ÖOct, in een ommezien. VANDAAG Middelburg Prov. Bibliotheek: Exposi tie van muziekwerken, 10—12.30, 13.30 —17.30 uur; Electro: „Vermist", (a.l.), 19 en 21.15 uur; Stadhuis: Installatie Jeugdnatuurwachters, 16.15 uur. Vlissingen Alhambra: „Slaven 'van de Mijl. (14 j.) 19 en 21 uur; Luxor: De gedoemde patrouille. (14 j.) 20 uur; Jo- hanneskerlt: Uitvoering Chr. koor „Hosanna", 20 uur. Ariënsgebouw: Filmavond K.V.P., 20 uur. Goes Grand Theater: De zigeunerprin ses. (14 J.) 20 uur; Hotel de Koren beurs: Tuinbouwmiddag Z.L.M. 14 uur; Prins van Oranje: Ontwlkkellngsmid- dag van de Zeeuwse afdeling der Christelijke Plattelandsvrouwenbond, C.P.M.B., C.B.T.B. en C.J.B.T.B., 14 u.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 2