NIEUWE SALARISVERORDENING VOOR GEMEENTEPERSONEEL WALCHEREN 't Zit vast vaster met VELPAFIN Waar zijn onze schepen? DINSDAG 28 FEBRUARj. 1956 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT RAADSVOORSTELLEN MIDDELBURG Benoeming bestuursleden in Stichting „Openluchttheater" Dinsdag G maart a.s. zal de Middel burgse gemeenteraad vergaderen. De raad zal dan beslissen over de vaststel ling van een nieuwe algemene salaris- verordening voor het gemcenteperso- ncel. waarin de 6 pet. salarisverhoging en de verhoging van 3 pet., die per 1 juli 1955 inging, zijn geïncorporeerd. B. en W. hebben thans een ontwerp voor deze verordening aangeboden. De tekst is vrij belangrijk aangevuld. In de diverse schalen en rangen is uit gezonderd de schaal voor ambtenaren op weekloon geen wijziging geko men. De kindertoelage wordt thans af zonderlijk geregeld. B. en W. bieden daartoe eveneens een ontwerp aan. De wijziging In de schalen voor ambtena ren op weekloon is aangebracht op wens van de Commissie voor georga niseerd overleg. In vijf van de zes loongroepen, die de verordening kent, zijn ook enkele wijzigingen aangebracht voor wat be treft de rangen. Ook worden titelwij zigingen voorgesteld. Zo zullen chef- fitter en fitter-controleur de benaming hoofdfitter krijgen, chef-monteur wordt hoofdmonteur, voorman-schil der hoofdschilder, voorman-tuinman hoofdtuinman, voorman-straatmaker straatmaker le klasse en voorman-tim merman hoofdtimmerman. De rang machinist-gasfabriek is vervallen, evenals de rangen stoker en voerman. Voorgesteld wordt de voerlieden tot werkman in algemene dienst te be noemen, de stoker tot vakman in alge mene diénst en de stoker le klas tot vakman in algemene dienst le klasse. Verder stellen B. en W. een wijzi ging voor in het Voorstrift Verstrek king Uniformkleding, in de Wacht geld- en Uitkeringsverordening, in de salarisverordening Vakonderwijzers Lager Onderwijs, de verordening op de Keuring van Waren en het Algemeen Ambtenarenreglement en Arbeids- overeenkomstenbesluit. Tevens wordt voorgesteld het besluit om het Alge meen Ambtenarenreglement van toe passing te verklaren op het onderwij zend personeel aan openbare instel lingen verbonden, voor zover hun rechtspositie niet elders is geregeld. Vervolgens delen B. en W. mee, dat het raadsbesluit tot het oprichten van de Stichting „Openlucht-theater" enige tijd geleden is goedgekeurd. Thans dient overgegaan te worden tot het samenstellen van een bestuur. Het col lege wijst een voorzitter aan, hetgeen reeds is geschied door benoeming van Paasmeeting in Goes van J.V. en M.V. op G.G. Voor het eerst gecombineerd Voor de eerste maal houden de af delingen v an de Jongeüngs- en Meis jesvereniging: op gereformeerde grondslag; in Zeeland op tweede paas dag een gecombineerde meeting te Goes. Tijdens de morgenvergaderin gen zullen de beide afdelingen afzon derlijk de huishoudelijke aangelegen heden bespreken. De middagvergade ring zal in de gereformeerde kerk worden gehouden, waar ds. D. J. Roos uit Haarlem, een toespraak zal hou den. Mevrouw Rienks uit Schoondij- ke treedt op als declamatrice en het christelijke muziekgezelschap „Ho sanna" uit Goes zal voor de muzikale omlijsting zorgen. Een en ander werd zaterdagmid dag uitvoerig op de in „de Opril" te Goes gehouden afdclingsbestuursver- gadering van de J. V. besproken. Voorts werd de agenda voor de huishoudelijke vergadering voor tweede paasdag vastgesteld. In de vacature van de heer J. P. Balken ende uit Kapelle-Biezelinge (vorig jaar tot voorzitter gekozen) stelde t afdelingsbestuur de heer W. J. San- derse uit Serooskerke (W.) voor als kandidaat. Deze werd eveneens ge noemd door twee verenigingen. De heer M. J. Karman uit Veere en P. J. van Strien uit Terneuzen werden voor deze vacature eveneens door verenigingen naar voren gebracht. In de vacature van de heer J- J. Te- vel uit Middelburg (niet herkiesbaar) stelde 't afdelingsbestuur de heer W. van Hoeve uit Terneuzen voor als kandidaat. De heren L. W Boop uit Middelburg, W. G. Koster uit Middel burg en G. Polderman uit Vlissingen werden eveneens door enkele vereni gingen kandidaat gesteld. In de va-, cature van de heer P. Boon jr. uit St. Laurens, die herkiesbaar is, stelde het afdelingsbestuur de heer J. v. d. Putte uit Souburg als tegenkandi daat. Daar de heer J. J. Tevel niet her kiesbaar is als primus lid van het bondsbestuur stelde het afdelingsbe stuur voor, de heer P. J. Balkenende als zodanig te benoemen. Als tweede kandidaat hiervoor werd de heer A. van Vlaanderen uit Koudekerke ge steld. Het aftredende secundus lid van het bondsbestuur, de heer P. Boon jr., is herkiesbaar en weer door het afdelingsbestuur als kandidaat gesteld. Tweede kandidaat is de heer W. J. Sanderse uit Serooskerke. Tijdens de vergadering werd tevens het concept centraal rapport bonds- bezock „De jeugdvereniging als ge meenschap" besproken. De rekening over 1955 en de begroting over 1956 van de penningmeester, de heer M. Timmerman uit Zierikzee. werden besproken en vastgesteld. Officiële publikaties MIDDELBURG Kosteloze inenting en herinenting tegen pokken B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat op dinsdag 6 maart 1956 des voormiddags Van 9—10 uur. ge legenheid bestaat tot kosteloze Inenting en herinenting tegen pokken in het Me disch Centrum, Bigenhaardstraat 2. Er wordt ln het bijzonder de aandacht op gevestigd, dat de leeftijd beneden de 2 jaar als de meest geschikte voor inen ting moet worden beschouwd. Voor een Juiste vermelding ln de vac cinatiebewijzen van de namen en geboor tedata der kinderen is het gewenst, dat bij de aanmelding het trouwboekje der ouders wordt meegebracht, Middelburg, 24 februari 1956. de wethouder voor Kunstzaken jür. mr. T. A. J. W. Schorer. Vervolgens dienen er drie leden uit de raad te worden aangewezen, waartoe het col lege voorstelt over te gaan. Tenslotte worden drie bestuursleden benoemd uit een aanbeveling van B. en W. van ingezetenen, die op dit ge bied geacht worden deskundig te zijn. De aanbevelingen, die het college over legt, luiden: A 1 P. Blaauw, 2 D. F. P. Hoegen; B 1 B. A. van Verre, 2 me vrouw A. A. Scheltens-Koops en C 1 J. Lemaire. en W. stellen ook voor een 5e en 6e begrotingswijziging voor 1956 vast te stellen. In de memorie van toelich ting bij de 6e wijziging wordt de stand van de reserve van culturele aard op dit ogenblik vermeld. Het totaalbedrag van deze reserve luidt f 40.407.75. Bij de inkomsten staan de posten verma kelijkheidsbelasting Miniatuur Wal cheren 1954 f 21.928,74 en voor 1955 f 18.479.01. Onder de uitgaven bevindt zich een bedrag van f 1000 als dekking van de kosten der uitvoeringen, die in het kader van het Holland Festival werden gegeven en verder tekort Mi niatuur Walcheren 1954 f 3.896.80, openluchttheater f 25.250, belichting Abdijtoren f 6000 en saldo ,f 4.260,95. Het college deelt verder mee, dat het bestuur plaatselijke, federatie voor Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverlening financiële bijstand heeft verzocht uit de gemeentekas in de vorm van een jaarlijkse subsidie. Bij de federatie zijn 12 vrouwenverenigingen aangeslo ten. Deze dragen 12 x f 3 of een bedrag van f 36 in totaal af, zodat de federatie niet meer inkomsten heeft. Gezien het nuttige werk, dat de federatie ver richt, stellen B. en W. voor, aan dit verzoek te voldoen en een subsidie van 100.te verlenen. Veilig Verkeer Middelburg gaat verkeersforum houden Secretaris nam afscheid Evenals elders in den lande zal ook de Vereniging: voor Veilig Verkeer Middelburg en Omstreken een bijeen komst houden, waarin een forum al lerlei vragen op verkeersgebied zal behandelen. Deze forumavond zal zeer binnenkort begin maart reeds worden gehouden. Het forum zal uit deskundigen bestaan. Medewerking werd reeds toegezegd door mr. Ph. M. Schenkenberg van Mierop, substituut-offi ier van justi tie, mr. J. Moolenburgh, kantonrech ter, majoor W. H. van Ballegorjen de Jong, districtscommandant der Rijks politie. M. A. Roieman, commissaris va politie in Middelburg, ir .J. G. Snip, hoofdingenieur van de Provin ciale Waterstaat ,C. Bruins, di recteur „Stoomtram Walcheren" en mr. J. Kosters, chef der 2e afdeling van de Provinciale Griffie. Een en ander werd meegedeeld tg- dens een dezer dagen gehouden be stuursvergadering. In die bijeen komst werd ook afscheid genomen van de heer L. A. van Hnve wegens diens vertrek naar Enschede. De voorzitter, de heer E. Visscher, schet ste de heer "an Hoeve als een zeer actieve secretaris. Naast zijn veelom, vattende werkzaamheden zag de scheidende kans ongeveer 170 nieu we leden aan te brengen! De heer Van Hoeve ontving een aandenken en dankte voor de aangename sa menwerking, die gedurende 2 jaar heeft bestaan. De voorzitter installeerde vervol gens de nieuwe secretaris, mr.'W. F. P. Kurtz. Hij heette speciaal welkom de nieuwe bestuursleden, de heer J. W. KÖgeler, wethouder vr onderwijs en financiën en mr. J. Kosters, die de opvolger is van mr. J. Pilaar. Verder werd meegedeeld, dat dinsdag 6 maart a.s. op de scholen het schrif telijk verkeersexamen zal worden af genomen. Binnenkort zal een brom fietscursus starten. Middelburg A. P. van Aalst jubileert. De heer A. P. van Aalst, adjunct commies bg de Gemeentelijke Dienst voor de Maatschappelijke Zorg in Middelburg, zal donderdag 1 maart a.s. het feit herdenken, dat hij 40 jaar in overheidsdienst is. De ju bilaris, die in 1896 werd geboren, trad in 1916 tijdens de mobilisatie in militaire dienst. Hij ging daarna over naar de politie en zgn eerste standplaats was Harderwijk. Na ver loop van tijd kwam hij bij de Mid delburgse gemeentepolitie. Met ingang van 1 maart 1934 ver liet de heer Van Aalst de gelederen van de politie om een betrekking aan te nemen bij het Burgerlijk Armbestuur van de Zeeuwse hoofd stad. Het armbestuur werd later ge reorganiseerd tot de Dienst voor de Maatschappelijke Zorg. De jubilaris is in het Middelburgse leven een be kende figuur. Naast zijn ambtelijke werkzaamheden is hij penningmees ter van de afdeling Middelburg van het Koningin Wilhelmina Fonds voor de Kankerbestrijding en penning meester van de commissie van ad vies ingevolge de Drankwet. Op verzoek van de heer Van Aalst zal men donderdag aan dit jubileum geen officiële aandacht schenken en deze datum zonder enig vertoon voor bij laten gaan. Jaarvergadering A.R. Onder voorzitterschap van de heer J. S. Hoek hield de a.r.-kiesverenl- ging in Middelburg in de Bakkerszaal van het Schuttershof haar jaarver gadering. Het jaarverslag, dat de se cretaris, de heer A. Meulbroek, uit bracht, meldde, dat het ledental ln 1955 op peil was gebleven, namelijk met ongeveer 400. De penningmees ter, de heer B. J. v. d. Berg, noemde zijn overzicht een batig saldo van 500. De heren Hoek, Meulbroek en V. d. Berg werden vervolgens in het be stuur herkozen, terwijl in dit college als tweede secretaris werd benoemd de heer A. F. Klaver. Nadat de advieslijst van het Cen traal Comité voor de verkiezingen was behandeld, gaf de raadsfractie, bestaande uit de heren J. W. KÖge ler. J. S. Hoek, M. Wattel en ir. H. Steur, tenslotte antwoord op een se rie vragen over diverse problemen. Hierbij kwamen onder meer aan de orde de invloed van de fractie in de rónselactie van Amsterdam voor bouwvakarbeiders in Zeeland, de grenswgzigingsvoorstellen voor Wal cheren van G.S., de financiële ver houding rijk-gemeente, de kwestie of B. en W. al dan niet te veel beslissen zonder daarin de raad te kennen en de verhouding tot de K.V.P. en de S.G.P. in de raad. Cabaret-revue „Maneblussers" Voor een stampvolle zaal gaf de Middelburgse cabaretgroep „De Ma neblussers'' zaterdagavond in het ge bouw „Mercurïus" te Middelburg een geslaagde opvoering van de cabaret revue „Hallo, daar zijn we weer!" Ge boden werd een vlot programma be staande uit: conférences, sketches, zang, declamaties en accordeon-soli. De regie was in handen van de heer J. Wondergem die tevens een openingswoord sprak. De heer Hugo Reinders zorgde voor een muzikale omlijsting. Na afloop volgde een ge zellig samenzijn op de vrolijke tonen van het clavioline kwartet. Goede toneeluitvoering op feestavond „Juliana" Overweldigend klonk zaterdag de muziek in de grote zaal van het Mid delburgse Schuttershof tijdens de jaarlijkse feestavond van het tam boer- en pijperkorps „Juliana". Vele marsen en zelfs een polka maakten deel uit van 't uitgebreide repertoire. De directeur-dirigent, de neer J. van de Brink, en de. bandleider, de heer B. Bosch, lieten op overtuigende wijze horen waartoe het korps in staat is. Na dit muzikale gedeelte volgde de opvoering van het toneelspel in drie bedrijven „De zon tegemoet" van Maarten van Vught. De heer E. Vooys als Frank Roodselaar, een jon', ge vliegenier, die bij een geslaagde door hem ondernomen reddingspo ging, het licht uit beide ogen verliest en zijn tegenspeelster, de verpleegster Hannie Langstra, mej. C. Marinissen, waren de krachten die deze opvoering ten volle deden slagen. Ook mej. N. Sprurjt als Anna de huishoudster, gaf een alleszins aanvaardbare vertol king van haar rol. De overige mede spelenden lieten aardig spel zien. De toeschouwers hebben van deze op voering ten zeerste kunnen genieten. De grime, de décors en de toneelaan kleding waren uitstekend verzorgd. De regie was bij de heer Vooys in goede handen. De heer Th. Wijtman, voorzitter, kon in zijn welkomstwoord o.a. de burgemeester van Middelburg, mr. dr. N. Bolkestein, wethouder L. J. van 't Westende met zijn echtgenote en de afgevaardigden der zustervereni gingen welkom heten. Spr. deelde vervolgens mee, dat het ledental vo rig jaar met 30 was gestegen en thans ongeveer 100 telt. Het bestuur heeft eveneens enige wijzigingen on dergaan, de heer J. van de Brink, werd tot directeur benoemd en de heer J. Matzinger tot secretaris. Ook- zijn thans nieuwe fluiten in gebruik, de gelden hiervoor kwamen door ac ties van de leden bijeen. Zilveren P.Z.E.M.-jubileum Maandag was het 25 jaar geleden, dat de heer P. F. Alewgnse te Mid delburg, schilder bij de P.Z.E.M. te Vlissingen, bij dat bedrijf *n dienst trad. Des morgens werd de jubilaris in het directiekantoor te Middelburg ontvangen, waar hem door de direc teur der P.Z.E.M., ir. T. Michielsen, met enkele hartelijke woorden de ge bruikelijk enveloppe werd overhan digd. Overigens ging deze dag. op nadrukkelijk verzoek van de jubila ris, onopgemerkt voorbij. Vlissingen Lezing H. Stam De directeur van de Zeeuwse mu ziekschool, de heer H. Stam heeft voor de Ver. van Vrijz. Hervormden en de Remonstrantse kring in het Vrijz. Prot. Centrum te Vlissingen een voordracht gehouden onder de ti tel: „Uit de schatkamer der middel eeuwse kerkmuziek". Voor een bijzonder géïnteresseerd gehoor, gaf de heer Stam een be knopt overzicht van de groei der middeleeuwse kerkmuziek van de eenstemmige koorzang naar het meerstemmige lied met instrumenta le begeleiding. Ter verduidelijking van het gespro kene werd een aantal gramofoon- platen gedraaid. Ds. N. v. d. Wall, die de heer Stam inleidde, wees er op. dat een kerk, die niet zingt geen le vende kerk is. Na afloop sprak de heer J. Verha gen een woord van dank, waarin hij er op wees hoe de heer Stam er ln geslaagd was op bijzonder heldere wijze bij zijn gehoor begrip te wek ken voor de schoonheid van het mid deleeuwse kerklied. Advertentie vlekvrije koudlijm van CETA BEVER Grote mogelijkheden voor loonsproeiers Zaterdagmiddag kwam de afdeling sproeiers van de Bond van Agrari sche Loonbedrijven (BOVAL) in ai- femene vergadering in „de Land ouw" te Goes bijeen. De voorzitter de heer J. Weststrate kon, gezien het isolement van diverse delen van Zee land, toch een behoorlijk aantal leden welkom heten. Hij wees er op, dat on- dar'-s het gunstige jaar in de land bouw, waardoor verschillende bespui tingen achterwege konden blijven, de resultaten voor de loonsproeiers in het algemeen nog niet zo erg waren tegengevallen. Het arbeidstekort in de landbouw doet het spuiten tegen onkruiden steeds toenemen. Daar dit arbeidsprobleem steeds grotere om vang gaat aannemen, zag hij voor het loonsproeien in de toekomst nog grote mogelijkheden. De tarieven voor het komende sei zoen werden na nauwkeurige en lang durige besprekingen zowel voor het landbouw- als voor het ^uitspuiten, vrijwel onveranderd vastgesteld. Voor Schouwen-Duivealnd en Zeeuwsch- Vlaanderen zullen de tarieven nog nader worden gezien. Vervolgens belichtte de heer Hert- gers van Je Plantenziektenkundige dienst enkele nieuwe aspecten bij de Phythothorabestrjjding. Voorts wer den diverse problemen uit de praktijk van het spuiten besproken. Met een aantal plaatjes van diverse onkrui den en en praatje over de beste be strijding van deze planten, werd de vergadering besloten. Hofmeester viel in fuik aan buitenhaven. Omstreeks elf uur maandagavond viel de 27-jarige N. Z. uit Vlissingen, hofmeester bij de Provinciale Stoom bootdiensten, in het water van de Vlis- singse buitenhaven. Hij kwam daarbij terecht tussen de verduisterde en ge heel verlaten „Breskense" boot en de fuik, die voor de nacht omhoog was gedraaid. Zgn luid hulpgeroep werd echter gehoord door een late voorbij ganger, die onmiddellijk de riog aan wezige beambten van douane en spoor wegen waarschuwde. Toch duurde het nog ongeveer een kwartier voor de no dige touwen waren gevonden om het slachtoffer uit het ijskoude water te redden. Alleen had hij geen kans ge zien uit de.diepe en smalle put tussen schip, en fuik te komen. Per ambulan ce wérd de man naar het St. Jozef ziekenhuis vervoerd. Kok Kruijsse na 44 jaar bij Loodswezen met pensioen De heer A. G. Kruijsse heeft zater dagmorgen een 44-jarige dienstperio- de als kok bij het Nederlands Loods wezen te Vlissingen afgesloten. Dit gebeurde in de gezellige kajuit van de tender „Zilvermeeuw", gelegen in de Binnenhaven, waar superieuren en collega's aanwezig waren om afscheid van de scheidende te nemen. Daar de directeur van h^fc Loodswezen, de kapitein ter zee C. ter Poorten, ver hinderd was aanwezig te zijn, maakte de commissaris de heer G. C. de Hondt, van de gelegenheid gebruik om de scheidende kok woorden van lof toe te zwaaien. De heer De Hondt roemde hem als een actief en vitaal werker. In het kort haalde de heer De Hondt vervol gens nog enige herinneringen op uit de voor- en na-oorlogse tijd. „Met de dubbele dienstjaren in de West, sluit u eigenlijk een 52-jarige.dienstperiode af waarop u met recht trots kunt zgn" aldus spr. waaraan hij toevoeg dat zgn volgende werkgever zich ge lukkig mocht prijzen over een derge lijke kracht te kunnen beschikken. Schipper G. Gort van de „Zilver meeuw" bracht naar voren, dat hij zgn kok heeft leren kennen als een „onverslijtbaar" werker. Namens de bemanningen van de verschillende tenders overhandigde hij een ingelijs te foto van de Vlissingse boulevard bij storm. De heer Kruijsse dankte beide sprekers. In 1912 trad de heer Kruijsse als kok in dienst bij de marine, waarna hg in diezelfde functie in 1921 over ging naar het Loodswezen. Geduren de de tweede wereldoorlog verbleef hij eerst negen maanden in Engeland. Mét de loodsdienst werd hij vervol gens overgeplaatst naar West-Indië, waar hij tot 1946 zijn werk verrichtte. De jaren na de oorlog werkte hij als kok op de „Zilvermeeuw". Hij staat bekend als een prima vakman, met als specialiteit Indische gerechten. De heer Kruijsse zal zijn culinaire bezig heden voortzetten in een hotel te Dis hoek, waar hij tot chef-kok is'aange steld. Aalsdijk 28 Houston verw. Aagtedljk 26 Rotterdam. Aalsum 27 Bremen. Aagtekerk 25 Rotterdam. Abbekesjf 26 v. Antwerpen n. Hamburg. Annenkerk 26 Amsterdam. Arnedijk 26 Antwerpen. Amerskerk 25 v. Suez n. Djibouti. Averdijk 25 Rotterdam. Ball 27 Surabaja. Blijdendijk 26 v. New York n. Antwerpen. Bontekoe 26 Gorontalo. Blommersdijk 26 Antwerpen. Boissevain 25 v. Kaapstad n. Rto de Ja neiro. Cleodora 26 Saigon. Dongedijk 25 v. Vancouver n. Portland. Esso - Amsterdam 26 rede Rastanura. Esso - Nederland 25 v. R'dam proeftocht, Gaasterland 27 Ilheos. Grootekerk 26 Antwerpen. Heemskerk 26 v. Algiers n. Casablanca Indrapoera 25 v. R'dam n. Hamburg. Japara 26 Semarang. Korenla 25 v. Curasao n. Thameshaven Kota Gede 26 Belawan. Krebsla 26 Thameshaven. Laagkerk 2G Colombo. Loppersum 25 p. Kp. Vilano n. Pt. Talbot Loenerkerk 26 p. Wight n. Port Said. Lekkerkerk 27 Ummsald. Lekhaven 26 v. R'dam n. Buenos Aires. Lemsterkerk 26 v. Antwerpen n. Hamburg Liberty Bell 26 v. Augusta (Sicilië) n. Ba- nlas. Lievevrouwekerk 26 v. Genua n. Marseille Maasdam 26 100 m. z.o. v. Cobh. Maashaven 28 A'dam verw. Molenkerk 26 v. Genua n. Pt. Said. Mulderkerk 26 in mond v. Hooghly rivier. Mijdrecht 26 v. Pta Cardon n. New York, Nw. Amsterdam 27 Port au Prince. Noordam 27 Rotterdam. Oldenbarnevelt, J. v. 27 Surabaja. Ondlna 27 Surabaja. Oranje 25 p. Gibraltar n. Pt. Said. Oranjefontein 26 Bremen. Oldekerk 27 Melbourne. Ootmarsum 25 p. Keywest n. Savanna. Peperkust 26 Winneba. Perna 25 v. Calcutta n. Singapore. Rotula 25 Rlo de Janeiro. Ridderkerk 26 v. Antwerpen n. A'dam. Rijnkerk 26 v. Las Palmas n. Antwerpen Schie 26 v. Valencia n. Rotterdam. Sibajak 25 60 m. z. v. Lissabon n. R'dam. Schelpwijk 26 Curasao. Slamat 27 Genua. Statue of Liberty 27 Curasao. Sunetta 26 v. Pladjoe n. Singapore. Tjibodas 27 Nagoya. Tjiluwah 26 v. Soerabaja n. Makassar. Tjisadane 27 Singapore verw. v. Waerwijck 26 Osaka. Willem Ruys 25 p. Perim n. Port Said. Willemstad 25 550 m. n.o. v. Barbados naar Plymouth. Zuiderkruis 26 Melbourne. Zeeland K.R.L. 26 p. Azoren n. Pt. Said. Vergadering P. v. d. A. De afdeling Vlissingen van de Par tij van de Arbeid vergaderde onder voorzitterschap van de heer M. J. van Poelje. In zijn ope ningswoord herinnerde deze cr aan, dat tien jaar geleden dc parth werd opgericht en dut de afdeling Vlissin gen op 15 maart tien jaar bestaat. De vrouwengroep zal dit feit in intieme kring vieren in de zaal van het A.N. M.B.-gebouw. De heer L. P. van Oor schot en mevrouw A. de Vlieger-de Vlieger zullen op deze bijeenkomst het woord voeren. De heer J. Koops bracht een uit voerig verslag uit over de onlangs gehouden eerste verkeersconferentie van de partij. De heer Van Poelje gaf een uittreksel uit het ontwerp-ver- kiezingsprogramma van de P. v. d. A., waarop een korte bespreking volgde. Aandacht werd ook gewijd aan het op Hemelvaartsdag in het R.A.I.-gebouw te Amsterdam te hou den werkerscongres voor de Tweede Kamerverkiezingen, dat ook door een aantal Vlissingse P. v. d. A.-mensen zal worden bijgewoond. Enkele voor bereidende besprekingen werden ge houden voor de a.s. Tweede Kamer verkiezingen. Te Vlissingen zullen enkele dagen voor de verkiezingen podium-redevoeringen worden gehou den door vooraanstaande kandidaten, onder wie dr. W. Drees. Bij de rondvraag kwam het ijsver maak op de Snuiboezem ter sprake. Men toonde zien niet ingenomen met de thans bestaande regeling betref fende de entree-gelden. De heer J. Post, wethouder van Sociale Zaken, zette de toedracht nader uiteen en meende, dat de uitvoering niet in overeenstemming was met de over eengekomen voorwaarden tussen ge meente en ijsvereniging. Hiernaar zal een nader onderzoek worden inge steld. Koudekerke Gymnastiekvereniging Swift gaf jaarlijkse uitvoering. Vrjjdag en zaterdag gaf de gym nastiekvereniging „Swift" te Koude kerke haar jaarlijkse uitvoering. De ze uitvoering stond in het teken van het vijfjarig bestaan. Bij de opening sprak de voorzitter, de heer N. I. Mesker, over de vele moeilijkheden, die Swift" in deze jaren had meege maakt. Doch desondanks was de ver eniging goed vooruit gegaan en het ledenaantal, dat bij de oprichting 30 bedroeg was opgelopen tot 150. In de pauze werd het woord ge voerd door de heer Van Roo, secre taris van de Zebra. Spreker felici teerde „Swift" met zijn eerste lus trum en constateerde, dat „Swift" .in de afgelopen jaren goed was vooruit gegaan wat de oefeningen betrof. Namens de Zebra en de gymnastiek vereniging „Wilhelmina" uit Middel burg, bood hij een bloemstuk aan. Aan-'het slot van het programma sprak dc voorzitter van „Swift" een woord van dank aan de leidërs'én leidstersvaarbg aan mevrouw Griep en mevrouw Acda, echtgenote van de hoofdleiders, bloemen werden uitge reikt. Aan mevrouw Julianes, mejuf frouw Melse en mejuffrouw Lutrjn werd een cadeau aangeboden als blijk van waardering voor de wijze, waar op zij een heel jaar lang belangeloos les hebben gegeven. Namens de vereniging werd de voorzitter van „Swift" dank ge bracht. Voor zijn echtgenote mocht hij een boeket bloemen in ontvangst nemen. Marktberichten VLASÏYIARKT ROTTERDAM. 27 fabruarl. Waterrootvlas: lage soorten van f 1.50—1.70, middensoorten tot f 1.85, betere soorten tot f 2.30, best vlas tot f 2,70. Dauwrootvlas: lage soorten van f 1,25 1,50, middensoorten tot f 1.80, best vlas tot f 2.1a. Breekvlas: van f 0.85—1,45, naar ge lang van kwaliteit en bewerking. Gezwin gelde lokken: van f 0.70—1,20. Markt onveranderd. De produktle was minder dan vorige weken en het meeste aangeboden vlas werd verkocht tegen vrijwel dezelfde prijzen. Voor vlas met een lagere bewerking was weinig koop lust. De meeste vraag was voor goede mid densoorten. Best vlas schaars, prijzen on veranderd. Aanbod van dauwrootvlas on veranderd. Prijzen dezelfde als vorige week. Er werd meer breekvlas geprodu ceerd dan vorige weken, prijzen onveran derd. De produktle van gezwlnggelde lok ken was letc verminderd. Prijzen blijven vast. GRAANBEURS ROTTERDAM. 27 februari. Binnenlandse granen, offi cieuze noteringen per 100 kg. franco Rot terdam. Rode en witte tarwe: aanvoer van geen betekenis waardoor geen notering vastgesteld. Voedergranen, bij matige aan voer moeilijk te waarderen. Zomergerst naar kwaliteit 23.50—25.50. Haver naar kleur en droogte 22—23. Rogge, vast, door sneekwaliteit 24; bakrogge ca. 24.50. Peul vruchten, kalm. Groene erwten met hoofdzakelijk attentie voor de splltterij 35.50. Schokkers weinig belangstelling 39.50. Bruine bonen ln de prima soorten gezocht 49.50. mindere kwaliteiten weinig gevraagd. AAKDAPPELBEURS ROTTERDAM. 27 februari. Kleiaardappelen 35 mm op waarts. Eigenheimers 14.50—15; Bintjes 15 —16: Bevelanders 1314: Koopmans blau we 13.50—14.50; Meerlanders 12—12.50. Voeraardappelen, geen markt, prijzen berekend per 100 kg en op de handelsvoor- waarden vastgesteld voor de verkoop van consumptieaardappelen op wagon, schip of auto. ROTTERDAMSE VEEMARKT. !7 februari. Aanvoer in totaal 1917. Vet te koelen en ossen 1314; varkens 603. Vette koelen per kg. ln ct. le kw. 286— 318, 2e kw. 266—286. 3e kw. 244—264: var kens (lev. gew.) per kg. ln ct. le kw. 179, 2e kw. 176. 3e kw. 174 LIT DE ETHER WOENSDAG 29 FEBRUARI HILVERSUM I. 402 m 746 kc/S. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 De ontbijtclub. 8.50 Voor de hulsvrouw. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Gram. VPRO: 10.00 Schoiradlo. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Gevar. progr. 12.00 Hammond orgel en zang. 12.30 Land- en tulnb.meded. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Pianoduo. 13.00 Nws. 13.15 Tentoonstelllngsagenda. 13.18 Dansmuz. 13.45 Medische kron. 13.55 Gram. 14.30 Voor de Jeugd. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Instr. trio. 17.00 Gram. 17.30 Lichte muz. 17.50 Regeringsultz.: „Aap, noot. miesmelk", klankb. over de schoolmelkvoorzlenlng. Rubr. „Verklaring en toelichting". 18.00 Nws. en comm. 18.20 Act. 18.30 R.V.D.: „Sartre en Anoullh", door dr. Arn. Saalborn. 19.00 Voor de Jeugd. 19.10 „De Party van de Arbeid en de Werkgemeenschappen", caus. 19.25 VARA-Varla VPRO: 19.30 Voor de Jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 „Tussen de re gels door". 20.15 Gevar. progr. voor de militairen. 20.50 „Zeventig Jaar ln zestig minuten". 21.50 Lichte muz. 22.15 Cabaret. 22.45 „Tussen mens en nevelvlek", caus. 23.00 Nws. 23.15 Soc. nws. ln Esperanto. 23.20 Hammondtrio. 23.40—24.00 Gram. 24.00 NCRV: 7.00 Nws. en SOS-ber. 7.10 Ge- wyde muz. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nws.- en weerber. 8.15 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.25 Voor de vrouw. 9.35 Amtis. muz. 10.05 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Claveclmbel en viool. 11.30 Terugblik, hoorspel. 12.30 Land- en tulnb.meded. 12.33 Gram. 12.37 Middagpauzedlenst. 13.00 Nws. 13.15 Metropole ork. 13.50 Gram. 14.00 Gel ders ork. 14.42 Gram. 15.40 Negrospirituals. 16.00 Voor de Jeugd. 17.20 Gram. 17.40. Koersen. 17.45 Orgelspel. 18.15 Oude mu ziek. 18.35 Gram. 18.45 Spectrum van het Chr. Organisatie- en Verenlglglngsleven. 19.00 Nws.- en weerber. 19.10 Koperens. 10.30 Buttenl. overz. 19.50 Gram. 20.00 Ra diokrant. 20.20 Radio Fllharm. ork. en so liste. 21.15 Lijdensoverdenking. 21.45 Act. of gram. 22.00 Mil. Kapel. 22.30 Vocaal ens. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. 23.15 Sportultsl. 23.20—24.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA. VPRO: 17.00—17.30 Voor de kinderen. NTS: 20.15—21.45 Filmprogramma. Nagekomen advertenties. Enige en algemene kennisgeving. Mét grote droefheid feven wij kennis van e geboorte van een le venloze dochter. Familie E. J. GLERUM. Trompstraat 48. Middelburg, 27 februari 1956. Algemene kennisgeving. Heden overleed tot onze diepe droefheid, zacht en kalm, na een langdurig, geduldig ge dragen lijden, onze lie ve zorgzame man, va der en behuwdvader, JACOBUS DE HAMER» ln de ouderdom van ruim 72 jaar. C. M. DE HAMER DE HAMER J. VAN IREN— DE HAMER A. R. VAN IREN Middelburg, 27 februari 1956. Spanjaardstraat 2A. De teraardebestelling zal ilaats hebben vrij dag 2 maart a.s., ver trek van sterfhuis Ble^k 11 te 11 uur. Liever geen bezoek. Heden overleed zacht en kalm onze lieve va der, behuwd- en groot vader IZAK NOTEBAARD, weduwnaar van ANNA HOORNINK, in de ouderdom van 88 jaar. Amsterdam: I. NOTEBAARD M. NOTEBAARD— HIEMSTRA Middelburg: J. G. CH. NOTE BAARD J. NOTEBAARD— MANGE Amsterdam G. NOTEBAARD S. R. M. NOTE BAARD— BUSCH J. OE SMIT— NOTEBAARD J. DE SMIT En kleinkinderen. Amsterdam, 27 februari 1956. Covert Flinckstr. 355 HOOG EN LAAG WATER 29 februari Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge 3.49 4.21 5.05 5.29 5.46 2,39 2.53 2.59 1,46 1,73 (J.-f N.A.P. U.N.A.P. U.N.A.P. 16.19 2.34 10.32 2,44 22.35 2.09 16.48 2,48 11.05 2,56 23.07 2.21 17.37 2,58 11.40 2,74 23.44 2,39 17.57 1,56 10.58 1,90 23.04 1,53 18.09 1,83 11.22 2,21 23.39 1,78

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 7