JIMMY en de Crescepresio-korrels IJs op Westerschelde neemt sterk af Handen en Li ppen j ruw? PU ROL i KLOETINGE BETUIGT ADHESIE AAN WALCHERS PROTEST AANTAL STUKS RUNDVEE IN ZEELAND NAM IN 1955 AF Kloosterbalsem HET GOUDEN JAAR DINSDAG 28 FEBRUARI 1956 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 „Bevolkingsboekhouding'' vergadert in Middelburg, Veerdienst deze week normaal? De haven van Breskens lag maandagmiddag propvol met ijs. Muurdikke, bonkige schotsen, waarover kronkelend de stalen meerkabels van de "vissersschepen lagen. Op dat ogenblik waren die kabels nog nutteloos, want de greep van het ijs* hield de schepen nog onwrikbaar op hun plaats. Maar lang zal die toestand nu niet meer duren, de dooi van de laatste dagen heeft al heel wat ijs doen verdwijnen. Het groepje vis sers, dat over de houten steiger kwam aanlopen, was tenminste vol goede moed. „Nu nog een zuiden windje en dan is het ijs zo weg" zei een jonge Bressïaander, die reeds een week aan wal is, omdat de garnalen- en schardijnvangst ge heel stilligt vanwege het ijs. Alleen de haringvissers, die ver de Noord zee op trekken, konden doorgaan met hun vangst. Motordrijver Jan Gilkens van de Texel 8 meende, dat de ergste tijd nu eindelijk achter de rug was. „Het dooit flink", zei hij, „het gaat best zo. Ver leden week vrijdag was het heel wat anders. Toen hebben we van vijf uur tot 's avonds half acht de grootste moeite gehad om de haven binnen te komen. Twee en een half uur voor 'n paar honderd meter. Er was bijna niet door het ijs heen te komen". Afgelopen zaterdag was het zelfs voor enkele schippers onmogelijk door het ijs in de haven te komen en zo moesten zij noodgedwongen hun toevlucht in de haven van Vlissingen zoeken. Maar thans gaat het al weer stuk- Advertentie). ken beter. De Scheveningen I, die juist de haven uitpufte, had tenminste wei nig moeite met het ijs, dat broos voor de boeg uiteenspatte. Nu het verkeer via Kruiningen- Perkpolder nagenoeg stilligt, krijgt de veerdienst Breskens-Vlissingen heel wat te verwerken. De veerboten Prins Bernhard en Koningin Juliana varen de hele dag af en aan. „Er zit veel ijs in de Westerschelde" vertelde men ons in het kantoor van de veerdienst, „maar bij iedere eb gaat er gelukkig meer ijs weg, dan er bij vloed terug komt. En als de dooi door blijft zet ten, zinkt het ijs". Nog een paar dagen dooi, denkt men, en dan kannen de gasboeien weer gelegd worden en zal er 's avonds weer gevaren worden. Alleen moet er geen westelijke wind komen, want dan krijgt men bij de haven van Breskens een opeenhoping van ijs, die het de veerdienst behoorlijk lastig zon kan nen maken. Advertentie Verontwaardiging in gemeenteraad. De gemeenteraad van Kloetinge heeft in de maandagavond gehouden openbare vergadering in een motie zijn verontwaardiging uitgesproken over de z.i. onfatsoenlijke handelwij ze van de Amsterdamse woningdienst, die Zeeuwse bouwvakarbeiders tracht te ronselen. Daarom werd besloten ad hesie te betuigen aan het door de ge meentebesturen van Vlissingen en HHIIIIIIIIilllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllillllillllllllllllllH^ „W entelwiekers"g H Voor vier Noord-Bevelandse H leden van de luchtmacht, gele- gerd op het vliegveld Woens- M drecht, vormden de ijsbarrières pEj van de Zandkreek geen beletsel om hun weekendverlof thuis jfj H door te brengen. Vrijdag kwa- men de dienstplichtigen Jac. de M Bruijne uit Kats en Bouterse uit Kamperland naar huis „gewen- telwiekt". Zaterdag werden J. de Schipper uit Wissekerke en H A. de Wild uit Colijnsplaat per helikopter thuisgebracht. Maan- dag kwam er prompt weer een p H helikopter om hen op te halen. Slimmiurniliumm Landelijk congres wordt eind juni of begin juli gehouden. Naar w|j vernemen zal de Vereni ging voor Bevolkingsboekhouding dit jaar haar landelijk congres in Zeeland houden, namelijk in Middel burg. Ieder jaar komt een andere provincie aan de beurt voor dit eve nement. Het is voor het eerst, dat Middelburg een dergelijke vergade ring zal herbergen. Er zullen ruim 175 deelnemers uit het gehele land zijn. De datum staat nog niet vast. Van deze verenigingen zijn de ge meenten lid en dientengevolge ook de betrokken ambtenaren van de af deling bevolking der secretarie. Het programma voor deze jaarvergade ring staat nog niet geheel vast. Er zal in ieder geval een ontvangst op het stadhuis zijn en in de morgen uren vergadert men in het Schut tershof. Naast een officieel gedeelte van de dag wordt ook het toeristische ele ment van een dergelijk gebeuren niet verwaarloosd. Zo is een rond rit per auto geprojecteerd. Het con gres zal óf eind juni óf begin juli worden gehouden. De juiste datum hangt o.a. af van de verkiezingen. Middelburg aangetekende protest. Hiervan zal mededeling worden ge daan aan de minister van Wederop bouw, het provinciaal bestuur en het gemeentebestuur van Amsterdam. Bij de ingekomen stukken deed de burgemeester, mr. H. N. Baron Schim- melpenninck van der Oye, medede ling van het feit, dat Ged. Staten hun goedkeuring onthielden aan de 6e en 7e wijziging van de begroting 1955, welke bedoeld waren om de reserves te kunnen aantasten voor de bouw van de nieuwe school. De burgemeester merkte op, dat de gemeente Kloetinge kan worden ge lukgewenst in verband met de motie ven welke aan dit besluit van Ged. Staten ten grondslag liggen. Kloetin ge zal namelijk een hogere rijksuitke ring per inwoner ontvangen, waaruit het bedrag voor de schoolbouw kan worden gevonden. Correspondent bodemonderzoek De heer P. J. Brand te Hulst werd door de Rijksdienst voor Oudheidkun dig Bodemonderzoek benoemd tot correspondent. Indien er in de toekomst bodem vondsten worden gedaan bij opgravin gen e.d. kan men zich met de heer Brand in verbinding stellen, waarna eventueel onmiddellijk een weten schappelijk onderzoek kan plaats vin den. TEGEN AMSTERDAMSE RONSELACTIE Modeshow „Geldofia" in Britannia te Vlissingen. (Van onze redactrice) In de congreszaal van „Britannia" heeft het Vlissings modevakschool-in stituut „Geldofia" gisteravond een voorjaarsmodeshow van maatkleding gegeven. Een show die goed bezocht was en voor de lerares-coupense, me vrouw S. A. AndriessenGeldof, even als yerleden voorjaar de kroon zette op een maandenlange voorbereiding! Mevrouw Andriessen opende deze show met het geven van een knip- en pasklaar-demonstratie, waarbij zij het aandachtig luisterend damespubliek vele praktische wenken op het gebied van patroontekenen en knippen gaf. Daarna zette zij binnen een half uur een eenvoudig cocktailjaponnetje in zwart en zachtrose op de naaimachine in elkaar, terwijl haar toeschouwsters konden luisteren naar vrolijke ritmi sche muziek, gespeeld door een kwar tet onder leiding van Jan Andriessen. Na de pauze begon de eigenlijke mo deshow, bestaande uit een verzame ling voorjaars- en zomerkleding voor dames en jonge meisjes, variërend van hetgeen men in de vroege en zeer vroege ochtenduren pleegt te dragen, tot cocktail- en avondkledij. Zo waren er enkele modieuze pyjama's en on derjurken, een exotische peignoir, een enkele housecoat, en vervolgens een aantal geklede japonnen en kostuums, geschikt voor middagvisites, recepties e.d. Uiteraard kregen de handgebor- duurde creaties, waaraan verscheidene werkuren besteed waren, de grootste waardering. Er waren een opvallend geel ensemble, bestaande uit mantel (met mooie schouderlijn), japon, hoedje en tas en een aardig donker grijs mantelpak met bijpassend hoed je, en aan het slot ging aller bewon dering uit naar een fraai wit bruids toilet. Het nylon bruidsboeket was, evenals de geestige tafelversieringen in de zaal, ook door mevrouw Andries sen vervaardigd en het hartelijk ap plaus dat de lerares-coupeuse aan het einde van de avond in ontvangst mocht nemen, had zij dan ook wel verdiend. Vanavond wordt de show nog eenmaal herhaald. Met duim bekneld. De heer P. K. te Breskens, chauf feur bii de fa. C. aldaar, had het on geluk bij het aankoppelen van 'n aan hanger met zijn duim tussen het kop pelingsmechanisme te komen. Hier door werd een gedeelte van zijn duim afgeklerfid. Dokter A. C. Gssewaarde verleende de eerste hulp. VERSLAG VEETEELT- EN ZU1VELCONSULENT Oorzaken: personeelstekortscheurenverkaveling. Het Rijksveeteelt- en Zuivelconsulenlschap voor Zeeland in Middel burg heeft over 1955 een uitvoerig en gedocumenteerd jaarverslag uitge bracht. In het algemeen overzicht wordt opgemerkt, dat het aantal melk en kalfkoeien ten opzichte van 1954 volgens de meitelling vrywel gelijk bleef. Volgens de decembertelling nam dit aantal dieren echter met onge veer 400 af. Allen in Schouwcn-Duiveland echter werd een stijging en wel met ongeveer 500 koeien genoteerd. Vogens de meitelling 1955 waren er in Zeeland 19.488 stuks melk- en kalfkoeien en een totaal aan rundvee van 79.301. Uit de cijfers van de decembertelling bljjkt, dat deze aantallen toen achtereenvolgens 20.013 en 78.719 luidden. Het verslag geeft een mogelijk! irzaak van de teruggang aan: het tekort aan personeel. Bovendien werd in verschillende streken wat weiland gescheurd. Ook de herverkaveling en de daarmee gepaard gaande egalisa tie in verschillende gebieden heeft tot gevolg, dat er minder vee gehouden kan worden, in verband met de om zetting of bewerking van het aan wezige weiland. Op Schouwen-Duiveland valt een regelmatige vooruitgang te constate ren, ook met betrekking tot de deel neming aan de K.I., de melkcontrole en de fokkerij in stamboekverband. De varkensstapel onderging weinig verandering. Het ledental van het Varkensstamboek nam nog iets af, het aantal ingeschreven dieren nam echter toe. In mei 1955 bezat Zeeland in totaal 26.361 varkens, in december 27.289 (v.j. 26.653. De paardenstapel daalde in om vang met ruim 11% tot 13.156 in mei van het verslagjaar (v.j. 14.838). Dank zij de goede slachtprijzen zijn er waarschijnlijk veel oudere paarden geruimd. In de rubriek paarden van jonger dan één jaar was een kleine toeneming. De belangrijkste keurin gen trekken altijd nog een goede be langstelling met een goede aanvoer. In het verslag wordt hierbij opge merkt. dat het door de Koninklijke Vereniging „Het Nederlandse Trek paard" ingestelde predikaat elite- of prestatiemerrie in Zeeland thans nog zeer weinig belangstelling geniet. De schapenstapel nam in 1955 met 9 toe tot 11.516 dieren (v.j. 10.585). De belangstelling voor de schapen fokkerij en schapenhouderij nam ook gestadig toe. Ook de geregistreerde schapenfokkerij kwam meer in de aandacht. De financiële uitkomsten van de schapenfokkerij waren weer gunstig. Het houden van melkscba- pen op Walcheren neemt nog steeds af. Het Texelse schaap wint hier langzamerhand terrein op het melk- schaap. De geitenstapel daalt nog steeds in omvang. Volgens voorlopige cijfers- waren er aan het einde van 1955 696 gedekte geiten (v.j. 791). De geregistreerde fokkerü blijft onge veer op peil. Wat de voederpositie en de vee voeding betreft, wordt opgemerkt, dat er tengevolge van de droge zo mer vooral in augustus ën in de eer ste helft van september weinig gras STUVE NEKJuiïSl™ warmende en diep doordringen de Akker's Kloosterbalsem ver- jjjaagt de pijn en heeft een wel dadige werk ing. Spoed ig zegt gij ■teWMct.vi.wf.wx.ij.ua beschikbaar was. De melkproduktie leed daaronder ernstig, tenzij men kuilvoer in de weiden kon bijvoeren. De opbrengst en kwaliteit van het lucerne- en klaverhooi was over het algemeen goed, die van de stoppelkla ver viel over het algemeen tegen, de voederbleten gaven een bijzonder ho ge opbrengst, de voorraad .wintervoer is zeer ruim, het krachtvoerverbruik was lager dan voorgaande jaren. Bij de voorlichting op het gebied van de veevoeding worden voortdu rend meer veehouders bereikt. De belangstelling neemt ook wel toe, hoewel men nog te weinig van een goed opgezet voederplan is doordron gen. Bijna een kwart deel van alle Zeeuwse koeien wordt op Wal cheren gehouden. Het percentage mestvee was het hoogst op Noord- Beveland (29.6 en het laagst op Walcheren en in O.-Zeeuwsch- Vlaanderen (5,2 Het meeste jongvee wordt in Zeeuwsch- Vlaanderen gehouden, namelijk rond 75 Produktiecontrole Wat de melkproduktiecontrole be treft bestonden er einde 1955 43 ver enigingen, die in totaal 1239 leden be zaten met 5472 koeien, tegen achter eenvolgens eind 1954 42, 1170 en 5233. De controle nam over het ge heel iets toe; het aantal gecontro leerde koeien bedraagt nu 27,3 (v. j. 25,6 Walcheren staat aan de kop met 50 en Oost Zeeuwsch- Vlaanderen staat onderaan met ruim 10 In totaal werden 71.704 mon sters onderzocht. De P.M.D. fiatteer de 4801 melklnsten. De K.I. telde in Zeeland 2888 (v.j. 2759) leden met 8621 (v.j. 7474) drachtige dieren. De resultaten van het mesten van rundvee op stal vielen in 1955-1956 niet mee. Met de huidige gestegen vleesprijzen ziet het er naar uit, dat dit seizoen betere resultaten zal ge ven. De gezondheidstoestand van het vee was over het algemeen goed te noemen. De totale melkproduktie in Zeeland toonde geen verandering, ondanks 'n geringer aantal melkkoeien. In het eerste halfjaar van 1955 lag de pro- duktie hoger dan in dezelfde periode van 1954. De droogte veroorzaakte een lagere produktie in het tweede halfjaar. De totale produktie bedroeg in het verslagjaar 79 miljoen kg, in 1954 eveneeens, in 1940 90 miljoen, zo wordt ter vergelijking gemeld. De hoeveelheid in consumptie gebrachte boerenmelk was ln 1955 17.773,429 kg (v.j. 19.184.000) en de aan de fabrieken geleverde melk .38.088.261 (v.j. 36.435.837) kg. Onge veer de helft van deze hoeveelheid vordt als consumptiemelk aan de slij ters verkocht. In 't verslagjaar werd in Zeeland in totaal 43.238.170 1. con sumptiemelk en melkprodukten aan de verbruikers afgeleverd (v.j. I 44.303.519 1.) tuin gezet of er gebeurde Iets, waarop hij noch Jackie hadden gerekend! Er floepte een licht aan, dat «en hel der wit schijnsel in een groot deel van de tuin wierp. Jimmy voelde even zijn adem in zijn keel stokken. Hij sprong bliksemsnel achteruit en drukte zich tegen de muur van het huis, bescherming zoekend tussen de win gerdranken. Hij stond daar vrij goed in de schaduw.... Er vloog maar één gedachte door zijn hoofd: hoe zal Jackie zich hieruit weten te redden? Maar lange tijd om hierover te piekeren kreeg hij niet, want er werd een deur geopend en het volgende ogenblik hoorde Jimmy voetstappen over het grintpad. Er liepen twee mannen in de richting van het tuinhuis. Jimmy zag heel duide lijk hun silhouetten Advertentie 59. Jimmy sloop stapje voor stapje naar het huis van meneer Zalfzouter. Hij zorgde ervoor, dat hij zijn voeten zoveel mogelijk op het gras zette en niet op het knerpen de grint. Daardoor duurde het even, voordat hij de tuin deuren had bereikt. Eerst legde hij zijn oor tegen het glas om er zich van te overtuigen, dat er niemand in de kamer wasHij hoorde slechts het getik van een klokToen begon hij heel voorzichtig aan de deur te trekken. Veel houvast had hij niet, maar tot zijn opluchting gaf de deur toch een tikje meeNiemand had ontdekt, dat hij de sluiting van twee naar buiten opendraaiende deuren naar boven had geschoven! Jim my besloot de deuren op een kier te zetten en dan naar de plek terug te keren waar hij met Jackie had afge sproken. Maar nauwelijks had hij twee stappen in de Garage Heyboer v. (1. Vijver, Spuiplein 43, telefoon 89, Breskens. Garage Carels, Clara's pad B 47, telef. 227 (K1106), Heinkenszand. FEUILLETON „Maar hoe dan?" viel lady Curt- ling haar in de rede. „Er is niemand van dien aard op Fairacres, daar zorg ilc steeds nauwkeurig voor", ik steeds nauwkeurig voor". „Neen, maar die dame belde Mari lyn op, hoofdzakelijk over haar ver loving, denk ik. Toen sfehijnt ze ook iets over m\j te hebben gevraagd en heeft Marilyn dit verhaal gedaan of althans een toespeling in die richting gemaakt. Ik ben er zeker van, dat ze niet vermoedde, hoeveel onaange naamheden cr uit zouden voortkomen en tot haar eer moet ik erkennen, dat het haar nu geweldig spijt". „Wat ons bijzonder veel helpt", merkte Timothy droogjes op. „Het spijt me", hernam Flora, maar hij ging glimlachend voort: „Lieve kind, het gaat niet om my, maar om jou. De enige vraag is dus, hoe we jou uit de verlegenheid moe ten helpen". „Ja en we moeten snel een besluit nemen", vulde Timothy's tante knor rig aan. „Binnen een paar uur komen de eerste gasten uit Londen en de meesten zullen het bericht in kwestie hebben gelezen, 't Schijnt nu al heel DOOR MARY BURCHEL wat opzien te hebben gewekt. Harriet Heath achtte het blijkbaar de moeite waard, mij er uit Chelsea over op te bellen, maar misschien is dat niet zo belangrijk, want ze is een erg ver velende en babbelzieke vrouw'*. „Jawel, maar ze is niet de enige babbelzieke en vervelende vrouw, waarmee we te doen zullen krijgen", zei Timothy peinzend. „Neen en dus: Wat zullen we moe ten zeggen?" vroeg lady Curtling, terwijl ze Flora strak aankeek. „Watwat kunnen we zeggen. behalve dat het 'een vergissing is?" stamelde Flora. „Terwijl jullie allebei hier zijt en druk voer de tong gaan, nietwaar?" zei de oude dame ietwat bits. Flora beet zich met een ongelukkig gezicht op de lippen, maar Timothy zei bijna achteloos: „We kunnen zeg gen, dat het bericht juist is en geluk wensen inwachten". „Maar", hakkelde Flora, hem ver baasd aanstarend, „hethet is immers niet waar?" Hij bewoog zich niet en zei alleen: „Dat is onze zaak, Flora". „Timothybegon lady Curt ling. „Lieve tante Julia, ik vraag Flora niet ten huwelijk in uw bijzijn. Vol gens mij moeten zulke dingen wat vertrouwelijker worden behandeld. Ik stel alleen voor, dat we ons schikken naar een schijnbaar ongelukkige sa menloop van omstandigheden en dus een verloving aangaan voor nu ja laat ons zeggen voorzolang de „sea sons" duurt. Daarna wanneer we minder in het centrum van de publie ke belangstelling staan kan Flora heel terecht, tot de conclusie komen, dat ik veel te oud voor haar ben en in 't geheel niet bij haar pas. We kun nen vriendschappelijk en elegant be kend maken, dat het voorgenomen huwelijk enz. enz. niet zal door gaan en u, tante, kunt er desgewenst iets aan toevoegen over de sombere voorgevoelens die Flora's moeder al tijd ten aanzien van mij als de echtge noot van haar dochter heeft gekoes terd". Een ogenblik schenen noch Flora noch Lady Curtling aanstalten tot een antwoord te maken. Tenslotte zei 'laatstgenoemde weifelend: „He voel niet erg veel voor de Idee, dat een jong meisje zich slechts voor de leus zou verloven". „Tantelief, dat doen we geen van allen", hernam Timothy een beetje ongeduldig, „maar het alternatief is buitengewoon onaangenaam". „Je bedoelt, dat er over haar ge praat zal worden en dat jij je overal uit terug moet trekken en tactvol van het Londense toneel verdwijnen „Dat ben ik niet van plan", ver klaarde haar neef vrolijk. „Ik heb juist een hoogst belangwekkende zaak onderhanden en zal die nog voor geen honderd Hornbulls uit Texas la ten schieten". „Niet uit Texas, geloof ik", mom pelde Lady Curtling verstrooid en ging toen doelbewust voort: „Maar als je niet weggaat, Timothy, zal het er voor Flora nog ellendiger uitzien. In elk geval: Wat zegt Flora zelf er van?" vroeg ze, zich tot het meisje wendend, dat er zwijgend en met saamgewrongen handen had bijge staan, terwijl de laatste stralen van de middagzon haar blonde haren als met goudstof overgoten. „Ik ben bereid te doen wat Timo thy wil", zei Flora kalm, hoewel met een gevoel alsof haar hart ophield met kloppen. Ze hoorde, dat. Timothy even de adem inhield. Toen bewoog hij zich eindelijk, kwam door de kamer naar haar toe en greep haar bij de hand, terwijl hij haar vriendelijk maar door dringend aankeek, dac ze ar verlegen van werd. „Flora", vroeg hij, „zou je het héél erf vinden als je me£ mij ver loofd was?" „Neenniet heel erg. Ik zou niets wat jou betreft heel erg kunnen vin den; daarvoor ben je te aardig", ant woordde Flora oprecht. „Maar", ging ze voort haar vingers zenuwachtig om de zijne strengelend, ..het is toch wel een vreemde en.... en ontstellen de situatie nietwaar?" „Dat vrees ik voor jou ook, kind lief en als ik ooit zou kunnen ontstel len, geloof ik, dat ze mij eveneens zo zou toeschijnen". „Ben je dan niet op zijn minst een beetje bang?" vroeg ze, hem nieuws gierig aanziende. „Voor jou?" vroeg hij luchtig, „Ik weet het niet zeker hoor". Meteen boog hij het hoofd en kuste haar even licht als bij een vorige, nu immers zo te betreuren gelegenheid. IfO, ik bedoel niet voor mij person- lijk", verzekerde Flora. „Neem me niet kwalijk, dat ik het zeg", kwam Lady Curtling wat nuch ter tussenbeide, „maar maken jullie niet wat al te vèel haast?" „Hoor eens, tante Julia",- wendde Timothy zich met een glimlach tot de oude dame, „u hebt da-1 wen zelf ge zegd, dat we ons moeten haasten". „Jawel, maar", hernam Lady Curt ling wat vermoeid, „je kunt maar niet alles zelf regelen. Natuurlijk moet Flora's moeder erin worden gekend en., wa zullen we intussen vanavond tegen de gasten zeggen „Och. u glimlacht maar op uw lief ste en geheimzinnigste manier", ried haar neef aan, „er. zegt, dat niets met zekerheid te vertellen valt omdat Flo ra's moeder wegens ziekte niet hier kan zijn. Dan zal ieder, heel verheugd omdat u het gerucht eigenlijk niet hebt tegengesproken, onze verloving als een vaststaand feit beschouwen en het overal gaan rondvertellen". „Timothy, kan je dan geen ogenblik ernstig zijn?" „Maar ik bèn ernstig schat. Mor gen ga ik naar Londen, om Lady El- vain alles uit te leggen en ons van haar natuurlijk schoorvoetende medewerking te verzekeren". „Mag ik ook iets hierover zeggen?" bracht Flora wat verlegen in het mid den. „Natuurlijk, liefste", zei Timothy, zich vlug naar haar toewendend. „Het is immers ook jouw verloving". „Ja", glimlachte ze, „en als ik jou was, zpu ik moeder niet alles uitleg gen. Ze zou er eenvoudig niet mee akkoord gaan". „Wat dan?" vroeg hij. haar bemoe digend toelachend. „Wat wil je dat ik doen zal?" „Ik ben bang, dat je zult moeten doen alsof.... alsof je heus met me wilt trouwen". „Maar zal haar dat meer aanstaan, denk je?" zei Timothy. „Neen", antwoordde Flora, wier oprechtheid haar nieuwbakken ver loofde eensdeels amuseerde, ander deels toch ook wat ontnuchterde, „maar ze zou er zich eer bij neerleg gen". „Ik geloof, dat ik begrijp wat je bedoelt". „Dat doe ik ook, maar ik kan toch moeilijk die lieve Mildred helpen be driegen", wierp Lady Curtling, die zich plotseling wat verdrietig herin nerde. hoe na die lieve Mildred haar aan 't hart lag. (Wordt vervolgd).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 5