KA PP en de prentbriefschatkaarten Dakota DE IJSPRET OP WALCHEREN U bent in de wolken met een WALCHEREN Ruwe,rode handen HAMEA Waar zijn onze schepen? MARKTBERICHTEN WOENSDAG 22 FEBRUARI 1956 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 7 I VLISSINGEN Donderdagmiddag zullen op de Spuikom te Vlissingen wedstrijden voor leerlingen van scholen voor voortgezet onderwijs in Vlissingen worden gehouden. De jongens van 14 en 15 jaar zullen twee ronden rijden, de jongens van 16 en 17 jaar drie ronden en de leerlingen van 18 jaar en ouder vier ronden. Voor iedere groep zijn er drie prijzen beschik baar. De wedstrijden beginnen om streeks twee uur. Onder leiding van de heer J. Bak ker werden op de Spuikom te Vlis singen wedstrijden voor het V.G.L. O. gehouden. De uitslagen waren Meisjes1. Tanny Schroevers, 2. Nel ly van Broekhoven, 3. Geertje Kui per. Jongens: 1. Adrie Levering, 2. Jan v. d. Weyde, 3. K. Kreykamp. RITTHEM De ijspret is nog steeds niet ten einde en nog worden overal wedstrij den georganiseerd. De „Ritthemse IJsclub" hield voor de jeugd een ijsfeest, waaraan 63 kinderen deelnamen. Eerst werden schaatswedstrijden gehouden voor verschillende groepen, ingedeeld naar leeftijd. De eerste-prijswin- naars hiervan waren Kees Goulooze, Leuntje de Lange, Jan de Pagter Adrz., Piet Tange, Thea Osté, Wim van Belzen en Jo Wisse. Bij de slee wedstrijden behaalden Jaap van Bel zen en Mientje van Belzen de eerste prijs. Bovendien ontving de zesjari ge Kootje Poelman een afzonderlijke prijs voor zijn zeer keurig schaat senrijden. OOSTKAPELLE. In Oostkapelle organiseerde de ijsclub „De Halve Maan" op de baan van dezelfde naam wedstrijden, waarbij ook het nummer ringrijden op de schaats was ingelast. In de finale moest de bekende ringrijder S. Brouwer het afleggen* tegen Piet Maljers. Bij het hardrijden werd Kees Slikker winnaar en Jo Rotte tweede. Teslotte was er ook nog hindernisrijden. MIDDELBURG Nu de ijspret blijft voortduren heeft de Middelburgse IJsclub voor deze week diverse evenementen ijs en weder dienende uiteraard op het programma gezet. Zo zullen donderdagmiddag op de Seisvest schaatswedstrijden voor de leerlin gen van het voortgezet onderwijs worden gehouden. Voor jongens zijn 4 leeftijdsgroepen gestold, voor meis jes 3. Er zijn ook estafettes, waar aan voor de „beste school" een wis selbeker is verbonden. Vrijdagmid dag zullen de leerlingen der lagere scholen aan bod komen. Van ieder der scholen kunnen echter slechts 10 jongens en 10 meisjes deelnemen. De tijden van iedere school zullen worden opgeteld en zo komt de prijs winnende onderwijsinrichting uit de bus. Tenslotte als een soort klap op de vuurpijl biedt de M.IJ.C. ook de groteren vermaak. Zaterdag avond zal er namelijk, eveneens op dè Seisvest, een gekostumeerd ijs- feest worden gehouden, waari uiteraard prijzen zijn verbonden. Nu de vorst gestaag doorzet is er ook op het Kanaal door Walcheren 'n flinke ijslaag gekomen. De sneeuw die echter ook deze ijsvloer bedekt, zorgt er voor, dat de kwaliteit van het bevroren water niet geheel dui delijk is. „Pioniers" staken intussen het kanaal reeds over en tussen de vastgevroren schepen lopen schepe lingen. Of het echter zover zal ko men, dat men tochten kan maken zoals in 1942 voor het laatst het ge val was valt zeer te betwijfelen. Ondernemende lieden maakten een (Advertentie). 85 ct per pakje kleine ijsbaan bij de Spijkerbrug in Middelburg, op een water dus, dat in onmiddellijke verbinding met het ka naal staat. De grachten in de Zeeuw se hoofdstad zg'n ook dichtgevroren en vermoedelijk wel begaanbaar, hoe. wel de kwaliteit van het ijs niet zeer poed zal zijn. Wie wil schaatsen doet lit echter op de vesten, waar het met name in de avonduren nog steeds zeer druk is. Verder wordt o.a. op de vijvers in het stadspark „Tcoren- vliedt" gereden. In de binnenstad van Middelburg is men intussen reeds enkele dagen bezig met daadwerkelijk sneeuwrui men. In enkele straten kwam het reeds zover, dat zo goed als alle sneeuw van de rijbaan is verdwenen. Ook thans wordt het witte maar Inmiddels groezelige goedje in de grachten gestort. Officiële publikaties VLISSINGEN UITBREIDINGSPLAN VLISSINGEN 1353 Het Hoofd van hét gemeentebestuur van Vlissingen brengt ter openbare kennis: I. dat het besluit van de raad dezer ge meente van 22 Juli 1955, no. 17, tot her ziening van het „Uitbreidingsplan Vlissingen 1953". en van de bij dit plan behorende „Bebouwingsvoor schriften Uitbreidingsplannen in on derdelen Vlissingen 1953" door Gede puteerde Staten van Zeeland is goed gekeurd bij hun beschikking van 31 januari 1956, no. 4899/273, 3e afdeling; II. dat het onder I genoemde raadsbe sluit van 22 februari 1956 af voor een ieder ter inzage is nedergelegd ter ge meentesecretarie, 2e afdeling, (Kamer no. 1): III. dat belanghebbenden, die bezwaren tegen het onder I genoemde plan tot herziening bij de raad hebben inge diend, binnen een maand na heden tegen voormelde goedkeuring bij de Kroon beroep kunnen instellen. Vlissingen. 22 februari 1956. Het Hoofd van het gemeentebestuur voornoemd, B. KOLFF. (Advertentie). Nourytien knapt U op in een ommezien Waarom zoudt U nog langer blijven sukkelen met die zenuwpijnen Ga over op NOURYTIEN De moderne pijnstiller in tabletvorm, een com positie van 5 vermaarde elkaar on dersteunende en versterkende genees middelen. Niets brengt zo snel ver verlichting. 1 of 2 tabletten op wat water en elk begin van pijn wordt radicaal onderdrukt. U wordt fit U blijft fit met NOURYTIEN! Neem uit veilige voorzorg een buisje in huis. NOURYTIEN knapt U op in een ommezien! Bij alle apothekers en drogisten. Per buisje van 20 stuks 85 ct. Middelburg Verovering van de Mount Everest". Voor de leerlingen van de hoogste klassen van de lagere en middelbare scholen, het gymnasium en voor de C.O.A.K.-ers zal het aardrijkskundig jeugdcentrum donderdag 1 en vrijdag 2 maart a.s. de film „De verovering van de Mount-Everest" laten draai en. Hoewel het hier -in kostbare film betreft, zodat de vertoning daarvan eigenlijk de financiële draag kracht van het Jeugdcentrum te bo ven gaat, heeft Aen gemeend dit maal de deelnemers iets extra's te moeten geven. Hamann-kwartet concerteert. Maandag 27 februari treedt onder ausspiciën van de Z.V.U. het Ha mann-kwartet in de Middelburgse Concert- en Gehoorzaal op. Dit en semble bestaat uit Bemhard Hamann, eerste viool, Fritz Köhnsen, tweede viool, Fritz Lang, altviool en Sieg fried Palm, cello. Het programma vermeldt drie strijkkwartetten, na melijk voor de pauze het Strijkkwar tet in Es gr. t. opus 109 van Regel en het Strijkkwartet in D gr. t. K.V. 499 van Mozart en daarna het Strijk kwartet in e kl. t. van Smetana. „Excelsior" in nieuwe uniformen op 3 maart De Middelburgse muziekvereniging „Excelsior" zal in nieuwe uniformen worden gestoken. Tijdens een bijeen komst in de Concert- en Gehoorzaal op zaterdag 3 maart zullen de- kers verse tunieken aan de muzikanten worden overhandigd. De officiële uitreiking geschiedt door burgemees- ster mr. dr. N. Bolkestein. De actie, die „Excelsior" in de afgelopen maanden heeft gevoerd voor net bij eenbrengen van gelden ter financie ring van de uniformen is nog niet geheel afgesloten. Maar zij verliep tot dusver zeer gunstig, zodat men reeds tot aanschaffing overging. Een vijfendertigtal leden van de vereniging zal straks „in het nieuw" worden gestoken. Vlissingen Bazar Rood-Wit" Een commissie van de supporters vereniging „Rood Wit" in vlissin gen heeft een bazar georganiseerd, waarvan de baten bestemd zijn voor het jeugdwerk en de training in de VC Vlissingen. Vele handen hebben maandenlang gewerkt om tal van prijzen te vervaardigen, waaronder juweelrtes van huisvlijt. Het Concertgebouw zal donderdag, vrijdag en zaterdag in een waar lu napark herschapen zijn. De liefheb bers zullen zich kunnen vermaken met vogelpiek, sjoelen, vogelschieten, spijkers slaan, touwtje trekken, was- kngpers trekken, bussen gooien, het rad van avontuur, de roulette, ver schillende raadspelletjes, de grabbel ton en andere genoegens. Ook is er een fraaie speelgoedstand. De bazar wordt donderdagavond om 19 uur geopend door de voorzit ter van de VC „Vlissingen". Zij is verder vrijdagavond, zaterdagmiddag en zaterdagavond geopend. Zater dagavond wordt de trekking ver richt van de loterij, waarna de bazar wordt besloten met een bal, waaraan verschillende attracties zijn verbon den. Christelijke kleuterschool Het bestuur van de vereniging voor christelijk kleuteronderwijs te Vlis singen heeft aan het gemeentebe stuur een verzoek gericht om mede werking te verlenen voor de bouw van een christelijke kleuterschool aan de Berlagestraat en om deze school tot de datum van de opening daarvan te stichten in de Noorder kapel aan de Hogeweg. (Advertentie) Doortrekken Burg. Van Woelderenlaan. B. en W. van Vlissingen stellen de raad voor om het door de herverkave lingscommissie Walcheren gedane aan bod tot het doortrekken van de Bur gemeester van Woelderenlaan te aan vaarden en over te gaan tot de uitvoe ring van werkzaamheden met betrek king tot het doortrekken van deze laan en tot het verlenen aan hun college van het daarvoor benodigde krediet. Met het oog op deze beide voorstellen wordt tevens voorgesteld het eerder ingestelde beroep bij de Kroon tegen het besluit van G.S. tot vaststellen van het plan van wegen en waterlo pen en kanalen met de daartoe beho rende kunstwerken betreffende het' herverkavelingsblok Walcheren en te gen dat tot toedeling van de eigendom het beheer en het onderhoud der open bare wegen en waterlopen met de daar toe behorende kunstwerken en van 't beheer en het onderhoud der kaden in het herverkavelingsblok Walcheren, voor zover dit betrekking heeft op het doortrekken van de Burgemeester van Woelderenlaan, in te trekken. B. en W. stellen voor om aan de af deling Vlissingen van de Algemene Bond van Ouden van Dagen een jaar lijkse subsidie te verlenen van maxi maal 750 en om het aan de Neder landse Jeugdherbergcentrale voor de exploitatie van de Vlissingse jeugdher berg toegekende jaarlijkse subsidiebe drag van 600 met ingang van 1 janua ri j.l. nader vast te stellen op O.f" per overnachting tot een maximum van het jaarlijkse exploitatietekort. Voorts is er o.m. nog een voorstel om' niet toe te treden als buitengewoon lid van de K.N.A.C. Weslkapelle Vergadering Z.L.M. De afdeling Westkapelle van de Z. L. M. vergaderde onder voorzitter- schap van de heer P. K. van Rooijen. Uit het jaarverslag bleek, dat acht nieuwe leden waren toegetreden, zo dat de afdeling thans 97 leden telt. Als voorzitter werd herkozen de heer P. K. van Rooijen en als penning meester de heer J. Minderhoud Jz. Na afloop van de huishoudelijke ver gadering kwamen ook de leden van de Bond van Plattelandsvrouwen ter vergadering en werd geluisterd naar mr. J. F. G. Schlingemann, secretaris der Z. L.. M.. die sprak over: *,,Het wetsontwerp oudedagsvoorziening." Na de pauze werd de film „Het leven van een jonge boer in Zeeland" vertoond. RAAD AAGTEKERKE Votering van f 7000 voor aanschaf brandweer middelen Maandagmiddag kwam de raad der emeente Aagtekerke in vergadering bijeen onder voorzitterschap van bur gemeester J. Geuze. De burgemeester af een overzicht van de werkzaam- leden gedurende het afgelopen jaar, waarbij vooral onderwijs, woning bouw en brandweer de volle aandacht van de raad hebben genoten. Hij bracht allen, die in het belang van de gemeente werkzaam waren geweest, dank. Het verzoek van het plaatselij ke Groene Kruis ter verkrijging van een jaarlijkse subsidie werd ingewil ligd. Vervolgens werden de nieuwe namen der wegen vastgesteld. Het subsidieverzoek van de K.N.A.C. werd afgewezen. De raad accepteerde een door B. en W.' voorgestelde brand weerverordening. Voor de aanschaf van brandweermiddelen inclusief een nieuwe motorspuit, werd eeir bedrag gevoteerd van f 7000. Ten gerfeve van de buspassagiers in de Westhoek werd besloten een wachtk>kaliteit te bouwen. De straatverlichting zal wor den uitgebreid met één, zo mogelijk twee lampen, respectievelijk te plaat sen tegenover de schuur van de heer L. Witte en de woning van de heer J. Maranus. Verder besloot de raad een kolentoeslag te verlenen aan die per sonen, die volgens hun civiele status hiervoor in aanmerking komen. Oost- en West-Souburg Mr. Coumou sprak voor Chr. Besturenbond. De Christelijke Besturenbond te .Souburg hield een algemene leden vergadering in „Rehoboth" te Sou burg. De heer A. Tissink, voorzitter, opende de vergadering met schrift lezing en gebed, waarna hg de spre ker. mr. J7 Coumou, juridisch mede werker van de Chr. Metaal Bedrijfs- bond in Nederland, met een kort woord inleidde. Mr. Coumou sprak over de Europese Kolen- en Staal- Gemeenschap. Op zeer bevattelijke wijze zette spreker de voornaamste oorzaken uiteen die geleid hebben tot de oprichting van deze gemeenschap en in het kader van de Marshall-hulp werd gestimuleerd. Verder belichtte hij zowel de eco nomische als de sociale zijde van deze Kolen- en Staalgemeenschap voor de 6 landen die hieraan medewerken, n.l. Frankrijk, Duitsland, Italië en de Be- nelux-landen. Hij noemde o.a. de om schakelingsmogelijkheid, de vakoplei ding en huizenbouw. Ook in Neder land en wel in Heerlen, worden thans een 50-tal woningen voor de E.K.S.G. gebouwd. Wij staan nog maar aan het begin, maar de ontwikkeling gaat verder en ook in andere bedrijfstak ken wordt in een gemeenschappelijke internationale richting een weg ge zocht. Alles gaat zich steeds meer op internationaal niveau bewegen. Ook de chr. vakbeweging heeft met deze ontwikkelingsgang te maken en spreekt reeds haar woordje mee. Dit is niet alleen een kwestie die de top aangaat, maar alle leden van de christelijke vakorganisatie. Na deze met grote aandacht ge volgde rede waren er nog verschillen de vragen, die door spreker werden beantwoord. De heer A. Tissink dankte de spre ker voor het gebodene waarna mr. Coumou dé vergadering met - zegging sloot. dank- Ongelukkige val Door een ongelukkige val bij het schaatsenrijden brak de heer L. D. te Kruiningen zijn rechterpols. Aalsdijk 20 v. New York n. Philadelphia. Aalsum 20 Hamburg. Aagtedijk 20 v. Bremen n. Antwerpen. Aagtekerk 20 v. Bremen n. Antwerpen. Akkrumdijk 20 v. Havana n. Antwerpen. Albireo 20 p. St. Vincent n. Antwerpen. Alphacca 20 p. Rio de Janeiro. Alhena 20 Rotterdam. Alwakl 21 Genua. Alamak 20 p. Runsal Jebel n. Karachi. Alchlba 19 Baltimore. Almdljk 19 p. Azoren n. Galveston. Amsteldijk 20 v. Houston n. Brownsville. Amerskerk 20 v. Genua n. Port Said. Annenkerk 21 p. Ouessant n. Le Havre. Andijk 19 v. Hamburg te Rotterdam. Appingedijk 20 New York. Artemis 20 v. Philadelphia n. New York. Arendskerk 19 v. Suez n. Aden. Averdijk 20 230 m. z.w. Ouessant n. Havre. Axeldijk 19 250 m. n. Paramaribo. Baud 19 v. Buleleng n. Makassar. Banka 19 p. Portland n. Seattle. Batavier I 19 v. Casablanca te Bordeaux. Blijdendijk 20 v. Norfolk n. Phlladephia. Britsum 18 p. Kp. Lucas n. Cristobal. Beninkust 20 p. Finisterre n. Antwerpen. Bontekoe 21.Menado. Blommersdljk 19 340 m. n.w. Flores naar Antwerpen. Bonaire 19 640 m. z.w. Fayal n. Barbados. Camltia 19 140 m. z. Pitcalrn eil. n. Cu rasao. Cottica 19 700 m. n.o. Barbados n. Ply mouth. Cleodora 19 v. Bangkok n. Singapore. Crania 20 p. Fern Noronha n. Kaapstad. Dellt 19 1120 m. z.w. Fayal n. Pta Cardon. Dalerdijk 17 v. Acapulco. Ena 20 n. Pta Cardon n. Curasao. Eos 20 p. Ouessant n. Tunis. Eljo 20 dw. Ameland n. Brake. Esso - Amsterdam 20 60 m. n.w. Ferim n. Ras Tanura. Gaasterland 21 Santos. Grootekerk 20 v. Barcelona n. Antwerpen. Gouwe 20 180 m. z Dakar Groote Beer 20 v Kaapstad n. Walvisbaai. Haaksbergen 20 v. La Pallice te Man chester. Haulerwijk 20 v. Newport News n. A'dam. Harold 20 v. Haugesund te Frederikstad. Heemskerk 19 p. Str. Messina. Helena 19 Carupano. Japara 20 p. Colombo n Semarang Kara 19 200 m. w. Pauls Rock n. Kaapstad. Keizerswaard 19 220 m. z. Rio de Janeiro n. Baires. Kellia 19 690 m. z.w. Fayal n. R'dam. Kota Baroe 20 270 m. w. Sabang n Aden. Kr'ebsia 19 660 m. z.w. Azoren n. Thames- haven. Katelysia 20 Port Said. Kieldrecht 20 500 m. w. Minlkol n. Colom bo. Kota Gede 20 140 m. w. Minlkol n. Belt- wan Kota Inten 20 p. Perim n. Belawan. Kylix 20 v. Curasao n. Port Elizabeth. Koremia 20 v. Bachaquero n. Curagao. Langkoeas 19 p. Aden n. Ummsaid. Loppersum 20 v. Almeria n. Port Talbot. Larenberg 19 800 m. w. Ouessant n. Am sterdam. Laurenskerk 20 Dubai. Lawak 19 Suez. Leopoldskerk 26 verm. n. Kuweit. Lekkerkerk 21 p. Aden n. Ummsaid. Lekhaven 19 Rotterdam. Lissekerk 19 p. Finisterre n. Le havre. Liberty Bell 17 320 m. n. Port Sudan. Lievevrouwekerk 19 v. Alexandria" naar Genua. Mataram 19 Pladju. Meerkerk 19 v. Port Sudan. Molenkerk 21 Marseille. Mulderkerk 18 Rangoon. Mijdrecht 20 v. New York n. Aruba. Merwede 19 Portharcourt. Moordrecht 19 p. Ras Fartak n. Aden. Murena 23 Miri verw. Nieuw Amsterdam 21 New York. Ootmarsum 18 v. Brawnsville n. New Or leans. Overijssel 16 110 m. z.o. v. Kota Baru. Oldenbarnevelt, J. v. 21 p. Albany n. Su- Pendrecht 20 p. Runsal Jebel n. Le Havre. Pr. Fr. Willem 20 Rotterdam. Pr. Willem II 20 v. Oslo n. Rotterdam. Raki 20 v. Baltimore n. Europa. Rondo 19 v. Surabaja n. Cherlbon. Rotula 19 220 m. n.w. Fernando Noronha. Rijndam 20 v. Havana n. New York. Roepat 19 510 m. n.w. Fayal n. Halifax. RUnkerk 20 320 m. z.w. Kp. Palmas n. Las Palmas. Samarinda 18 300 m. o. v. Pernambuco. Schle 21 Catania. Slbajak 20 110 m. z. Oostpunt Kreta naar Rotterdam. Schouten 20 Mombasa. Slamat 20 Suez. Slledrecht 19 p. Albany n. Mena al Ahmadl Soestdijk 20 p. Sabang n. Colombo. Stentor 19 70 m. o. Georgetown. Stad Lelden 18 v. R'dam te Hamburg. Straat Soenda 20 v. Penang n. Lor. Mar ques Straat Malakka 19 Port Swettenham. Stad Dordrecht 20 100 m. z.w. Ouessant n. Messina. Tasman 21 Padang. TJisadane 21 Hongkong. Tomori 20 p. Kp. Bon n. Port Said. Telamon 18 250 m. z.o. v. Kp. Hatteras. Tibia 21 Mirl. Tlba 20 50 m. n.o. Fayal n. Key West. Utrecht 19 v. HoUandia n. Manokwarl. Van Waerwijck 20 v. Kobe n. Naboya. Vasum 20 Port Said. w. Alton Jones 20 p. Aden n. Suez. Willem Ruys 21 Colombo. Westland 20 v. Hamburg te A'dam. Weltevreden 17 v. Legaspi. Willemstad 20 Trinidad. Waterman 19 830 m. n.w. Diego Garcia n. Fremantle. Wonorato 20 120 m. w. Runsal Jebel naar Bombay. Zuiderkruis 21 200 m. n.o. Wellington. Zeeland 21 Artificial ell. verwacht. ROTTERDAMSE VEEMARKT. 21 februari Aanvoer in totaal 3976. Week- totaal 5803. Vette koeien en ossen 725; ge- bruiksvee 808; idem t.b.c.-vrij 783; vette kalvereen 65; graskalveren 152; idem t.b. c.-^rij 139; nuchtere kalveren 1846; var- kenp 46; biggen 64; paarden 69; veulens 2; schapen of lammeren 187; bokken of gei ten 12. Vette koeien per kg. in ct. le kw. 288— 320, 2e kW. 266—288, 3e kW. 244—266. Vette kalveren per kg. In ct. le kw. 290 —320, 2e kw. 260—285, 3e kW. 230—260. Pr. in ct. p. kg. Pr. in gld. p. st. le 2e kwaliteit Graskalveren Nuchtere kalveren Biggen le 2e 3e kwaliteit 450 350 250 55 50 45 52 45 40 Sl.paarden 240 220 200 Schapen 150 110 90 Lammeren 135 110 95 Kalfkoeien 1450 960 730 Melkkoeien .1150 960 730 Vare koeien 820 720 600 Vaarzen 800 680 580 Pinken 500 425 350 Vette koeien aanvoer als vorige week. handel kalm, prijzen als maandag, enige prima's boven notering; vette kalveren aanvoer tamelijk, handel goed, stijgende prijzen; graskalveren aanvoer gewoon, handel kalm, prijshoudend; nuchtere kal veren aanvoer groter, handel stug, dalen de prijs; biggen aanvoer klein, handel re delijk, prijzen onveranderd; slachtpaar- den aanvoer iets kleiner, handel goed, wat lager in prijs; schapen en lammeren aanvoer korter, handel kalm, goed prijs houdend; kalfkoeien en melkkoeien aan voer iets meer, handel redelijk, vast in prijs; vare koeien aanvoer als vorige week, handel kalm, ruim prijshoudend; vaarzen en pinken aanvoer klein, handel stroef, prijzen onveranderd. VEILING MIDDELBURG 21 febr. Fruit. Jonathan I 51—62. Goud- reinette I 49—52, K 46—47. St. Remy I 40. Groenten: rode kool 7—27, sav. kool 7—18, boerenkool 21—38, spruiten 20—132, prei 108—120, andijvie 120, witlof 57—74, uien per kg 2546, wijnpeen 7—21, kroten per kg 6—14. VISMIJN VEERE 21 febr. Exportgarnalen, aanvoer 895 kg, prijs per kg 1,99—2.08. Schar 6 kg, 57. Ondlna 19 p. Albany n. Surabaja. Koudekerke Vergadering C.B.T.B. Harlingen Zeeuws „mosselcentrum"? Het Economisch Technologisch In stituut voor Friesland heeft een rap port uitgebracht in verband met de verplaatsing van de Zeeuwse mossel cultuur naar het noorden tengevolge van de toekomstige uitvoering van het Delta-plan. In dit rapport wordt op gemerkt, dat de Waddenzee een be langrijk centrum voor de mosselcul tuur kan worden en Harlingen wordt het gunstigst gelegen geacht voor een toekomstig mosselcentrum aldus meldt het Algemeen Handelsblad. Voor een goed verloop van de ver plaatsing acht het Friese E.T.I. het een noodzaak, dat de accomodatie op woninggebied te Harlingen wordt ver beterd. De toewijzing van een extra contingent is daarvoor noodzakelijk. Ter voorkoming van een scherpe scheiding tussen de oude Waddenzee vissers en de Zeeuwen concludeert het rapport, dat de mogelijkheden om mos selvisser te worden met name vqgtde Waddenzeevisser verruimd dietqp te worden. Door het aanleggen van ver waterplaatsen zou men het noordei een goede kans moéten geven, zodat zich ook hier de handel en verwer king kunnen ontplooien. De Waddenzeevisserij is de laatste jaren geheel toegespitst op de vangst van garnalen en de animo van de Har- linger vissers om op de vangst van mosselen over te schakelen is gering. Toch zal de uitgifte van mosselper celen aan de Zeeuwse vissers gepaard moeten gaan met het scheppen van grotere mogelijkheden voor de tegen woordige Waddenzeevissers om des gewenst tot de mosselcultuur over t» gaan. Wat de keuze van het centrum be treft wordt vermeld, dat alleen Den Helder en Harlingen in aanmerking komen. Den Helder is een typische ma- rinestad en Harlingen daarentegen een haven- en vissersstad. Ook ligt de laatste plaats gunstiger ten aanzien van de visgebieden. afdeling C.B:T.B. hield een ver: De Koudekerke van de n vergadering onder voorzitterschap van de heer W. J. de Schipper, die opende met schriftle zing, gebed en een welkomstwoord. Besloten werd om bg voldoende deel neming een cursus aardappelselecte- ren te houden. Vervolgens werd door een kunstmestimportmaatschapph" de instructieve film „De trouwe aarde" vertoond, waarna een deskundige hierop een nadere toelichting gaf. Na de pauze liet men in de film „De andere oogst" zien, hoe de kaliwin ning geschiedt en de filmvoorstelling werd besloten met een cowboy filmpje. Nadat de voorzitter de me dewerkenden had dank gebracht, sloot de vice-voorzitter, de heer J. Francke, de vergadering met dank gebed. HOOG EN LAAG WATER 23 februari Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge U.+N.A.P. U.+N.A.P. U.-N.AP. U.N.AP. 11.49 12.16 0.11 0.31 0.48 1,75 1,92 1,84 1,22 1,42 13.10 13.25 2,04 1.38 1.60 5.43 6.12 6.41 6.25 6.35 1,74 1,86 2,04 1,44 1,71 18.15 18.45 19.17 18.51 19.11 21. Na een dreigende blllc over zijn schouder naar de maat te hebben geworpen, verliet de stuurman van de Kraker de kajuit. Intussen was Kappie weer een beetje bijgekomen. Hij opende de ogen en keek ietwat glazig rond. Werk tuiglijk tastte hij naar zijn pijnlijk hoofd en kreunde borrelend. „Bloeb!" zei de Maat, ter wijl hij een gebaar van slaan maakte. Kappie knikte on geduldig: hij had heus wel begrepen, dat die buil op zijn hoofd daar niet vanzelf was gekomen. Maar waar was nu de vent die hem dat had geleverd? De Maat wees naar de deur. Met iets van zijn oude strijdlust zwom Kappie naar de deur en duwde er tegen. Maar er was geen beweging in te krijgen, zelfs niet, toen ook de Maat meehielp. „Hai, hal," dacht Kappie, „hij heeft ons in het wrak opgesloten!" Terwijl hij vergeefs naar een uitweg zocht zag hij opeens iets door de patrijspoort, dat hem helemaal razend maakte. Daar liep de stuurman van de Kraak over de zeebodem, een zware kist met zich meezeu lend! Na hen te hebben opgesloten, maakte de boos-- i ongehinderd met de schat uit de Heden overleed na een smartelijk lijden onze innig geliefde zorgzame moeder, be huwd-, groot- en over grootmoeder HELEN A CORNELIA ZUUR VELD, weduwe van JAN SMIT ROETERS op de leeftijd van 67 jaar. Uit aller naam: H. A. AL C. SMIT ROETERS. Liever geen bezoek. Vlissingen, 21 februari 1956. Rochussenstraat 1. Condoleantie-adres Dr. Ottestraat 8. De teraardebestelling zal plaats vinden op zaterdag 25 februari a.s., des namiddags 1 uur vanaf Rochussen straat 1. Heden overleed zacht en kalm onze geliefde vader, behuwd-, groot- en overgrootvader JOHANNES BOOGAARD, weduwnaar van JOHANNA DE VOOGD, eerder weduwnaar van LEUNTJE WIELEMAKER, in de ouderdom van 84 jaar. Vlissingen, 21 feDruari 1956. Jan van Goyenlaan 48. De teraardebestelling zal plaats vinden op zaterdag 25 februari a.s., des namiddags 2 uur vanaf Jan van Goyenlaan 48.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 7