..LEZERS SCHRIJVEN.. Jo Sternheim te Amsterdam overleden AUTOBOTSING BIJ 0TTERL0: TWEE DODEN, TWEE GEWONDEN Echtelijke twist in een restaurant GOOCHELAARS NAMEN ELKAAR IN BREDA FLINK BIJ DE NEUS MAANDAG 20 FEBRUARI 1956 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 6 ÉÉN VAN DE RAAD VAN DERTIEN Humanistisch Verbond vierde 10-jarig bestaan Thans 11.500 leden Het Humanistisch Verbond, dat er onder andere naar streeft een geeste lijk centrum te vormen voor hen die ~iet godsdienstig zijn en dat voor de Bekend acteur en toneelschrijver Te zijnen huize te Amsterdam is vrijdagavond de bekende acteur en toneelschrijver Jo Sternheim. overle den. Jo Sternheim werd geboren 23 augustus 1887 te Amsterdam. In 1908 kwam hij in opleiding bij Jan C. de Vos sr, hoofdleraar van de toneel school. In 1909 volgde zijn debuut bij het toneel van Willem Royaards, als Rugby in Shakespeares „De vrolijke vrouwtjes van Windsor". Tot 1913 bleef hij by het toneel, daarna trad hij vele jaren lang, tot 1928, voorname lijk op als voordrachtskunstenaar en als medewerker aan de „Politieke poppenkast", die voor de arbeidersbe weging werd vertoond. Bij Ben Groenveld werkte hij mee aan de eerste jeugdvoorstellingen voor middelbare scholen. Tot 1938 maakte hij vervolgens deel uit van de volgende gezelschappen: Oost-Neder lands toneel, Amsterdams Toneel van Verkade, Het Nederlands Toneel, en Amsterdamse Toneelvereniging, van welk laatste ensemble hij een der op richters was. In 1938 kwam hij bij het Nederlands Toneel van Cor van Ned. Middenstandsbank had een goed jaar Mijlpaal in de ontwikkeling. Het jaar 1955 is voor de Neder- landsche Middenstandsbank N.V. een belangrijke mijlpaal geweest in de ontwikkeling van deze instelling, vooral door de aanzien! ijke vergo ting van de eigen middelen, de over neming van 't bedrijf van de Noord- Friesche Middenstandsbank N.V. en de transactie met de aandeelhouders van de Groningsche bank voor nij verheid N.V. Evenals in vorige jaren bestond ook in 1955 een omvangrijke kre- dietvraag, zowel naar kredieten voor eigen rekening als naar kre dieten onder staatsgarantie. Het uitstaande krediet nam dan ook be langrijk toe. De vraag naar garan tiekredieten bleef overwegend ge richt op het bedrijfsuitrustingskre- diet. Het winstsaldo steeg van 1.873.970 tot 2.839.062, daarvan wordt gereserveerd voor vennoot schapsbelasting 1.200.000, waarna resteert 1.639.062. Voorgesteld wordt 5 procent dividend op ae pre ferente aandelen en 7 procent over het gestorte gewone aandelenkapi taal, met dien verstande, dat op de aandelen uitgegeven in september 1955 1% procent dividend wordt uitgekeerd. Het statutaire kapitaal werd verhoogd van 12.125.000 tot 25.125.000. Het geplaatste aan delenkapitaal bedroeg per balans datum 17.998.600, waardoor de ba- lansstructuur belangrijk werd ver beterd. Het thans aanwezige bedrag aan eigen middelen zal een eventuele verdere bedrijfsgroei kunnen dragen. der Lugt Melsert In de oorlogsjaren hield hij illegaal voordrachten. Na de oorlog was hij bij de toneelgroep Vijf Mei, daarna zakelyk leider en acteur bij de stich ting Amsterdams-Rotterdams To neelgezelschap. De laatste jaren was hij verbonden aan de toneelgroep Theater. Enkele grote rollen, die Jo Sternheim heeft gespeeld, zijn: „Zola in „De affaire Dreyfus", Noach in „De reis van Noach op de wateren" (bij de Amsterdamse Toneelvereniging en, ter gelegen heid van zijn veertigjarig toneel jubileum, opnieuw bij het Amster dams Toneelgezelschap), de vader in „De naamlozen van 1942", de nar in „Koning Lear", de profes sor in „De wereld heeft geen wachtkamer", de requisiteur in „De geborduurde bal" en Grumio in „De getemde feeks". Gedurende vele jaren was hy se cretaris van de Ned. Toneelkunste naarsvereniging. Hy was ook de op richter van het pensioenfonds voor Nederlandse tonelisten. In de oor logsjaren maakte hy deel uit van de (Illegale) raad van dertien voor het toneelplan. Het stoffelijk overschot van Jo Ster- heim zal woensdagmiddag om één uur op Zorgvlied in Amsterdam worden be graven. sociale gerechtigheid en de 0 ke vryheid van deze buitenkerkelijken op de bres staat, heeft zaterdagmid dag met een receptie in het Carlon- hotel te Amsterdam zijn tienjarig be staan gevierd. De regering gaf op de ze receptie door de aanwezigheid van mr. L. A. M. Lamers, directeur-gene raal van het gevangeniswezen blyk van haar belangstelling. Het Humanistisch Verbond had tot dusverre ruim 10.000 leden. De voor zitter van 't jubileumcomité, de heer T. W. Polet, overhandigde 't hoofd bestuur een cheque van ruim 36.000 gulden door de leden bijeengebracht en deelde voorts mede, dat een leden werfactie van de afgelopen tien we ken 1218 nieuwe leden, dus bijna twaalf procent, het totaal aantal le den van het verbond op circa 11.50 heeft gebracht. Falangisten verbannen naar Kanarische eilanden. De vice-rector van de universiteit van Madrid heeft -medegedeeld, dat de colleges heden zouden worden hervat, met uitzondering van die der rechts kundige faculteit, dit in verband met verbouwingen aan de lokalen, waar de colleges worden gegeven. Als gemeld, waren het de studenten van deze faculteit, die de aanstichters waren tot de relletjes, die zich bij de universiteit van Madrid en in de stad zelf hebben voorgedaan. Uit goede bron is vernomen, dat een aantal dissidente falangisten, dat na de ongeregeldheden gearresteerd wer den, tijdelijk verbannen is naar de ka narische eilanden. Bus ramde auto In volle vaart zijn zondagmiddag op de Harderwijkerweg bij Otter- loo ter hoogte van Oud-Reemst 'n autobus en een personenauto met elkaar in botsing gekomen. De bestuurder van de personen wagen, de 52-jarige Arnhemse ac countant K. F. van de W. en de naast hem zittende 83-jarige W. O., in Heerde wonende, werden on middellijk gedood. De beide andere inzittenden, een nog niet geïdentificeerde dame en de 20-jarige mej. J. van der W., waar schijnlijk de vrouw en de dochter van de bestuurder, werden in zorgwek kende toestand naar Arnhem overge bracht. Van de buspassagiers werd niemand gewond. De bekende Vlissingse kunstschilder Gerard Jacobsdie onlangs werd ge huldigd in verband met zijn 90ste verjaardagis bij Belgischko ninklijk besluit van 6 februari j.l. be noemd tot Ridder in de Leopoldsorde. De Belgische consul in Vlissingen, de heer J. E. Boonstra, reikte de heer Jacobs zaterdagmorgen de bij zijn ridderschap behorende oorkonde uit. De versierselen zullen hem nog wor den toegezonden. (Foto P.Z.C.) Het ongeval is vermoedelijk ver oorzaakt, doordat beide voertuigen, toen ze elkaar passeerden, door het gladde wegdek zijn geslipt. De auto bus greep de personenauto, schoof deze door de hoge sneeuw vele me ters de wegberm in en verpletterde haar tegen een heuvel. De slacht offers moesten uit de wrakstukken worden Kritiek op Stalin tijdens partijcongres te Moskou De Russische eerste plaatsvervan gende premier Anastas Mikojan heeft op het congres van de Russische communistische partij voor het eerst wijlen Stalin gekritiseerd, aldus heeft het dagblad Prawda zaterdag ge meld. Déze kritiek richtte zich tegen Staling boek „Economische proble men van het socialisme in de Sowjet- Unie" en het voornaamste werk over de geschiedenis der communistische partij, „De korte weg", dat onder toe zicht van Stalin werd geschreven. Onder meer bestreed Mikojan de opvatting, dat „na het uiteenvallen van de kapitalistische markt de om vang van de produktie in de betrok ken landen zal verminderen". „Deze bewering vormt geen verklaring van het geheel en de tegenstrijdige facet ten van het moderne kapitalisme en voor het feit van de stijging der pitalistisehe produktie in vele lam na de oorlog'', aldus de eerste plaats vervangende Sowjet-premier. Spreker gaf ook toe, dat er fou ten zijn begaan in de buitenland se politiek. Hij zei, dat de betrek kingen met sommige landen wa ren verscherpt „ook door onze eigen schuld". (Advertentie) v*,,NEE OBER, géén pudding voor meneer! w Toen wij ons gisteravond in een van de bekende restaurants hier ter stede vol toewijding over gaven aan de culinaire genoegens, die ons rijkelijk werden voorgescho teld, werd onze aandacht plotseling getrokken door een woordenwisseling tussen (kennelijk) een echtpaar aan het tafeltje naast ons. De man, een ronde, glimmende zestiger, had zich de „spécialité de la maison," een forse Duitse biefstuk, goed laten smaken en stond juist op het punt nog een puddinkje te be stellen om de gaatjes te dich ten. In dit voornemen werd hij echter geremd door en kele vinnige waar schuwingen van zijn bazige echt genote tegen alle nare gevolgen van dit vele eten. Elke tegenwer ping, die hij schuchter-lachend naar voren trachtte te brengen werd door zijn vrouw kort en zakelijk van de hand gewezen. Haar stem klonk daarbij steeds een octaaf hoger zo dat wij (ongewild) flitsen uit de tira de opvingen, waaruit wij konden af leiden, dat de moeilijkheden nu eens niet op de financiële, maar op de fy sieke toestand van de man betrek king hadden. „Hij moest het zelf maar weten als hij straks weer last van z'n maag zou krijgen. Zij had hem gewaarschuwd, en die pud- dig nam hij niet!" punt uit. Plotseling overviel ons een gevoel van medelijden met de echtgenoot. Wij wenkten de ober, bestelden de pud ding waar onze vriend zo'n trek in had en gaven de ober te kermen de bestelling aan het tafeltje naast ons af te leveren, echter met bijlevering van een strip Agré-Antaclde maag tabletten van Philips-Roxane en de volgende boodschap, die wij haastig op een kaartje krabbelden: Een puddinkje lust U zo graag En vrouwlief denkt maar aan uw maag, Maar als de maag in opstand komt, Helpt Agré-Antacide prompt! Wij rekenden daarna snel af en lie pen als een padvinder, die z'n ver plichte goede daad had gedaan, de koele nacht in, met het geruste ge voel, dat onze man in ieder geval géén last van zijn maag zou krijgen. Agré-Antacide van Philips-Roxane is immers een betrouwbaar middel tegen overtollig maagzuur, maagbranden en gevoel van opgeblazenheid enz. Prinses Marijke vierde negende verjaardag Tractaties op school en feest op het paleis. In de derde klas van de Baarnse schoolvereniging was het zaterdag feest. Een der leerllngetjes, prinses Marhke, vierde haar negende ver jaardag en dit was voor haar een gerede aanleiding om de rijen langs te gaan en te tracteren. De post had een drukke bestelling op het paleis Soestdijk. Honderden brieven, ansichtkaarten en kleine ca deautjes veelal geschreven en ge maakt door kinaeren, waren aan de jarige gestuurd en een bijzonder fraai cadeau kwam uit Suriname, n.1. een imitatie van de auto, waarin HAL de Koningin en Prins Bernhard tijdens hun bezoek aldaar hadden gereden. De auto was vervaardigd door de 16- jarige tuinjongen E. Oron van de le- gerpredikant te Paramaribo, ds. Lan- geveld. Voorts was er o.m. een ahorn la dekastje als geschenk van de stich ting „het vierde Prinsekind". Bij vo rige verjaardagen had de stichting reeds een tafeltje en een bankje aan geboden. Het kastje is gemaakt naar een schetstekening van prinses Beatrix en vervaardigd in de werkplaats voor verzetslieden te Vlaardingen. Bjj het kastje was een foto van het kamp werk der stichting gevoegd. Na schooltijd kwamen de peetou ders van Marijke, mevr. Post en de heer en mevr. André Wiltens een geschenk aanbieden en ook kwam dit jaar weer de traditionele afvaardi ging van de verbindingsdienst op het paleis. Deze delegatie bood twee stoeltjes aan. Des middags had prinses Marijke met haar vriendinnetjes een kinder partijtje op het paleis Soestdijk. Diefstal in postkantoor te Den Bosch opgehelderd De Bossche recherche is er in sa menwerking met de recherche van de P.T.T. in geslaagd een diefstal van f 8000.in het hoofdpostkan toor te Den Bosch spoedig op te hel deren. Een vrouw, die wegens werkzaam heden vrije toegang had tot het post kantoor, had, zo is gebleken, een kistje met f 8000.verduisterd. Het geld was er reeds uitgehaald en in een papier gewikkeld, verstopt in een der lokalen van het postkantoor. Een politiehond, welke men aan het geld kistje liet ruiken, spoorde de vrouw als daderes op. Zij bekende onmid dellijk en is later in het huis van be waring opgesloten. Russen willen in Westen ballons exposeren De Russische onderminister van bui tenlandse zaken Gromyko heeft zater dag aan de Amerikaanse ambassadeur in Moskou, Bohlen, een nota overhan digd, waarin opnieuw geprotesteerd wordt tegen de Amerikaanse ballons boven Sowjet-gebied. Het Amerikaanse antwoord op het eerste Sow jet-protest, wordt door de nieuwe nota verworpen. Herhaald wordt, dat het zenden van de ballons over Sowjet-gebied schending van de Sowjet-souvereiniteit betekent en in strijd is met de algemeen aanvaarde normen van de internationale wetten. De Sowjet-regering biedt aan in New-York, Washington, Londen of Pa rijs Amerikaanse ballons met daarbij behorende instrumenten, die in de Sowjet-Unie zijn onderschept, ten toon te stellen aan te tonen, dat de bal lons niet voor weerkundige waarne mingen, doch voor militaire doelen op gelaten worden. De Sowjet-nota wijst opnieuw op het gevaar van botsingen tussen ballons en vliegtuigen en het gevaar dat de be volking loopt als de ballons dalen. „Arsenaal" ontdekt op dansfeest CONCOURS NED. MAGISCHE UNIE Twee Zeeuwen bij de Drieduizend mensenOp een gegeven mo- vond men bovendien die zaterdagavond en ment reed er een kleine drie geladen machine zondagochtend vroeg bestelwagen naar het gewerennog een tijd- een grootscheeps „vrij- hotel en stopte daar, heidsbaV' in het Grand waarna er drie mannen Castell hotel en in de uitstapten, die tuinen van dat hotel te binnen gingen. Carlos Paz in Argenti nië bijwoonden, wa ren van een dramati sch gebeurtenis getuige toen bomeen grote hoeveel heid munitie en tal van naar kleine bommen De politie gelooft, dat De viannen gedroe- de drie mannen lid zijn prijswinnaars (Van een speciale verslaggever). Zouden al die goochelaars met ver eende (magische) krachten niet voor een vleugje lente kunnen zorgen? Met deze hartverwarmende gedachte zijn we zondagmiddag door een sneeuw bui naar hotel De Schaar in Breda gegaan. Daar hield de ring Zuid-West van de Nederlandse Magische Unie het jaarlijkse goochelconcours. Negentien goochelaars, waaronder 'n achttal Bel gen, gasten uit andere Nederlandse ringen en leden van Znid-West, namen aan dit verbroederingsfeest deel. Dit woord „deelnemen" past eigenlijk niet bij dc sfeer, waarin deze magiërs elkaar de goochelloef probeerden af te steken. De sneeuw op onze overjas was nau welijks zonder hocus-pocus ge smolten, of we waren al opgenomen in de kring van goedlachse vrienden, die maar één doel voor ogen schijnen te hebben: elkaar schalks bij 'de neus nemen. Voorzitter J. de Nijs, een en al glim lach, heette iedereen welkom, vooral de Belgische vrienden. En al direct vierde de micro-magie hoogtij. Micro- magie is het verbazingwekkende ge wriemel met lenige vingers, waardoor gen zich echter op een van dezelfde terroristi- verdachte manier en sche bende, die verant- zij ondervraagd woordelijk is voor een toen de politie om kwart werden, toonden zij zich lange reeks van bom- voor twee het hotel bin- nerveus. Het drietal aanslagen in de stad. nendrong en drie zwaar werd daarop gefouïl- De voornaamste doel- gewapende mannen ar- leerd, xoaarna bleek, witten van de bende zijn resteerde, die pistolen dat. ieder van hen een tot dusver een gebouw bommen by zich pistool of revolver van een rooms-katho- droeg, dat twee van hen lieke school en had even een soort kleine bom- droegen. De politie tevoren een tip gekre- men verborgen en dat vooraanstaande perso gen, dat zij het hotel in de derde een tijdbom bij ven uit de jongste, anti- de gaten diende te hou den. zich had. de bestelwagen geweest. peronistische revolutie Zeventig jaar op boerenbedrijf Het is op 22 februari zeventig jaar geleden dat Harm en van Empel, wo nende aan het Laageinde te Gelder- malsen, op 12%-jarige leeftijd als boerenknechtje werd aangenomen op het gemengd boerenbedrijf van de fa milie Van Wijk. Onafgebroken heeft hij er drie generaties Van Wijk ge diend en nog dagelijks heeft de nu bijna 83-jarige, aandeel in het werk op de hofstede, waar hy een dienst- verband voor het leven aanging. dobbelsteentjes, kaartjes en mesjes de argeloze toeschouwer voor tal van ver rassingen plaatsen door te verdwijnen of van kleur, getal of vorm te verande ren. Het kleine werk dus, zogezegd. Guillotine Het grote werk kwam tijdens het concours van amateurs en beroepsgoo chelaars. Voor tal van deskundige toe schouwers werden bekende en gloed nieuwe nummers vertoond en het ap plaus was niet van de lucht. Dames en heren met romantische of exotische namen schakelden voor een paar uur alle geldende natuurwetten uit. Zo was er een heer uit Breda, Jac. Laar, die zijn assistente met een valbijl onthoofde; het meisje bleef kern ge zond maar de scherpe bijl viel toch volgens de regels van deze, gelukkig verjaarde kunst Als manipulator alle genres kwa men aan bod oogstte Frigo (de heer De Jong) uit Goes veel succes door de behendige manier, waarop hij met balletjes en doekjes wist te goochelen. Mystic Marco (de heer Doeleman) uit Middelburg bracht zijn nummer met een geestige conference en was een geslaagde hekkesluiter van de lange rij deelnemers. Zwevende bal Met een zwevende bal de man met dit nummer zou goud kunnen verdienen in het beroepsvoetbal nat papier, dat een kippeëi werd, bloe men die opbloeiden uit het niets en al lerlei in ditzelfde niets weer ver dwijnende voorwerpen, tot en met een paar kirrende duiven toe, hebben de goochelaars hun jaarfeest tot een groot succes gemaakt. Een succes waar ove rigens ook een feestdiner toe bijdroeg. De jury kwam tot de volgende be slissing: algemeen 1 Giovanni (Belg),2 Framatelli (Belg). Eerste Nederlan der was Arara. Wat de Zeeuwen be treft: Frigo won de tweede prijs in de klasse: manipulatie en Mystic Marco won de derde prijs van het concours. Liefde voor het dier. Mag ik via uw blad enkele opmer kingen maken naar aanleiding van het ingezonden stukje van de Singel- bewoondcr Ik heb grote bewondering voor uw liefde voor het dier en ik wii voorop stellen, dat wy het daarin roerend eens zijn. Wees U er van overtuigd, dat wij geen gelegenheid verzuimen om ook de jeugd hier op te wijzen, en met succes gelukkig. Komt U eens kijken welke hoeveelheden brood de kinderen meebrengen naar school voor de hongerige vogels en U moest hebben gezien met welke tederheid ze een stervend vogeltje verzorgen. U en ik en ook de jeugd omringen de dieren met liefde. Maarook de jeugd vraagt om liefde en in de toon waarin uw inge zonden stuk gesteld is, zoek ik daar naar vergeefs. Misbruikt U de vogel- nood niet om die baldadige jeugd maar weer eens een trap te geven? En dan nog wel zeer in 't algemeen Voelt U niet, dat U hiermee en ouders en kinderen kwetst, gelet op wat er voor de dieren gedaan wordt? In de klassen heb ik hiernaar ge ïnformeerd en ik verzeker U, dat er een storm van verontwaardiging op ging over deze beschuldigingen. Mag ik U een verstandige raad ge ven? Als U klachten hebt over de jeugd, gaat U dan. naar het hoofd van de school en bespreekt U uw be zwaren. Van iemand die zo voor de dieren voelt, mag ik toch veronder stellen, dat ze geen tere gevoelens bij de jeugd wil kwetsen. Dat hebt U nu wel gedaan, want bij nader onderzoek is gebleken, dat U verkeerd bent in gelicht. Heus, met zulke methodes is onze jeugd niet gebaat. Ze hebben liefde nodig, minstens evenveel als de die ren .en zijn niet alleen kwetsbaar in hun maag. Leest U het prachtige hoofdstuk van 1 Corinthen 13 er eens op na. Dat geldt voor de dieren en de men sen en ook voor de jeugd. Mocht U klachten hebben over de jeugd van onze school, komt U dan eens met me praten? Ik geloof dat we dan veel meer bereiken. Af, ,e- sproken En tenslotte. Toe komt U eens kij ken in school naar die berg voedsel; Ik beloof U dat de jeugd dat op pry's zal stellen. Opvoeden van jeugd is moeilijk, maar zonder liefde is het onmogelyk! H. DE GROOT, Hoofd Oranjeschool. Vlissingen 17 febr. '56. Sneeuwruimen in Middelburg „Met inachtneming van de onge twijfeld grote moeilijkheden, die ook gemeentewerken te Middelburg on dervonden zullen, hebben in deze da gen van vorst en ijs, moet onderge tekende toch constateren dat er aan de gladheidsbestrijding eel heeft ont- brolcen en dat het levensgevaarlijk was om zich in Middelburg te ver plaatsen. Wat het strooien van zand en pe kel betreft moet ondergetekende op merken, dat hier weinig van te mer ken is, wat het grote aantal voetgan gers, fietsers en bromfietsers, die ge vallen zijn, zullen beamen. Hoc is het b.v. te verklaren, dat er wel een op roep van de gemeente is uitgegaan, die de mensen aanmaande om de stoepen schoon te maken (wat vele burgers met een klein beetje verant woordelijkheidsgevoel jegens hun medeburgers toch wel doen), maar dat gemeentewerken zelf donderdag morgen voor het eerst de Seisweg en omstreken met zand liet bestrooien en dan nog wel in zo'n mate, dat by een klein zuchtje van een auto hier niets meer van te bespeuren viel. Wat de andere buitenwegen betreft was de toestand precies netzelfde, een en al gladheid en levensgevaarlijk. Ook in de binnenstad waren verschillende gedeelten (Giststraat, St. Pieter straat, Vlasmarkt) levensgevaarlijk; vooral in Middelburg met zijn onbe gaanbare stoepen is dit" extra gevaar, lijk, daar zelfs voetgangers gebruik moesten maken van de rijweg en on dergetekende kan niets anders zeg gen, dat het een slechte beurt van gemeentewerken geweest is. U mijnheer de redacteur, dank ik voor de mij verleende plaatsruimte. Hoogachtend, J. F. HARTING, Seisweg 44, Middelburg. Natuurreservaat Rammekens Als vogelwachter van het natuur- resrvaat „Rammekenshoek" te Rit- them las ik het verslag in de P.Z.C.. van vrijdag 17 februari j.l. over de voedering van de vogels in het reser vaat. Gaarne zou ik mededelen dat al 4 weken lang de vogels elke morgen worden gevoederd door het Staats bosbeheer. Ook worden er van het begin van de vorst af elke dag enke le wakken opengehouden. Met dank baarheid hebben wy de actie van de heer J. A. de Haas bestuurslid van de vereniging tot bescherming van die ren en vele andere hulp aanvaard. Nu worden de vogels zoveel mogelijk ge holpen, en al vallen er slachtoffers, de toestand is toch niet zo als in uw blad van vrijdag 17 februari werd vermeld. Rttthem 18 februari 1956. J. Janse. Noot van de redactie. Het spijt ons, dat wij de heer J. Janse moeten tegenspreken. De toe stand werd door onze verslaggever juist beschreven. Slechts was niet vermeld, dat het Staatsbosbeheer reeds hulp bood, maar ook voor an dere hulp was ruimschoots plaats. Doorgaan De afdeling Zeeland-Noord en Zee land-Zuid van de Nederlandse Vere niging tot Bescherming van Dieren zijn zeer getroffen door de vele acti viteiten, door Zeelands bevolking ont wikkeld om de dood der dieren en vooral der vogels te lenigen. Toch wil len zij nog een beroep doen op allen en vooral op hen, die uit hoofde van hun functie in de gelegenheid zijn hulp verlening te organiseren, en vragen „Begin of ga door met het mooie werk"! Ook financieel kan men de hulp verlening aan de vogels steunen. Voor de afdeling Zeeland noord is het gironummer: Middelburg 499909; voor de afdeling Zeeland zuid: mevr. Groot, Vlissingen, gironummer 482718. Een dierenvriend*

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 7