KA PP IE WONINGBOUW BELANGRIJKSTE ONDERWERP NIEUWJAARSREDE PUR0L in huis! WALCHEREN PREDIKBEURTEN MODERNE VERLICHTING LICHTBRON" en de prentbriefschatkaarten ZATEKDAG 18 FEBRUARI 1856 RKUVINCIALE ZEEUWSE COO RANT RAAD OOST- EN WEST-SOUBURG Bijna geen inwoning meer. Ongetwijfeld het belangrijkste on derwerp van de nieuwjaarsrede, die burgemeester A. H. S. Stemerding vrijdagmiddag in de openbare raads vergadering van O.- en West-Souburg uitsprak, was de woningbouw. Dankzij het feit, dat in het afgelopen jaar zo veel halve-premiewoningen werden toegekend, kon een verheugende bouw activiteit worden ontwikkeld. De bouw van het groepsbureau voor de politie zal in 1956 zeker geschieden; een voor stel tot verkoop van de grond komt eerstdaags in de gemeenteraad. Het aantal bewoonde woningen nam in het 3fgelopen jaar toe van 1842 tot 1894, dus met 52 woningen. Deze vooruit gang houdt echter vreemd genoeg niet in, dat ook het inwoneraantal is voor uitgegaan. De telling van de -bevolking heeft namelijk uitgewezen, dat het aan tal inwoners met 30 is teruggelopen. Inwoning komt in Souburg, zo vertelde burgemeester Stemerding, zeer spora disch voor, want de 1894 woningen worden bewoond door 1901 gezinnen. Ongetwijfeld echter, aldus spreker, zal er in dit jaar een belangrijke toe name van het aantal inwoners te con stateren zijn, omdat de ongeveer 150 woningen, die in aanbouw zijn, binnen een paar maanden gereed zullen zijn. De vermeerdering van de bevolking is alleen daardoor reeds op 500 te stellen en aan het eind van 1956 zal Souburg ongeveer 7000 inwoners hebben. Overigens was, wat de woning bouw betreft, niet alles rozegeur en maneschijn. Voor 1956 is er namelijk geen bouwvolume meer, dat wil zeg- Waar zijn onze schepen? Aagtedijk 16 v. Hamburg n. Bremen. Aalsum 16 n.m. te Rotterdam. Aagtekerk 16 bij Weser. Albireo 15 Fernando Noi'onha, Alwaki 16 v. P. Said n. Genua. Alamak 16 v. Basra te Khoramsar. Alchiba 16 800 m. Z. van Hallfax. Almdijk 15 v. Antwerpen. Amerskerk 16 te Genua. Annenkerk 16 v. Marseille n. Havre. Andljk 15 v. Bremen n. Hamburg. Applngedijk 16 390 m. o.n.o. Sombrex-o Bil. n. New York. Arendskerk 16 90 m. z.o. Str. Messina n. P. Said. Averdijk 15 400 m. o.n.o. Bermuda. Axeldljk 15 300 m. n.o. van Turks eiland. Alnati 15 210 m. z.z.w. Bermuda. Alhena 15 te Hamburg. Baud 16 v. T. Priok n. Semarang. Bali 16 v. T. Priok n. Sg Gerong. Banka 17 v. P. Said n. Napels. Blijdendijk 15 v. New York in Baltimore. Britsum 15 v. Panama n. Londen. Boschfontein 16 v. A'dam n. Southampton Bloemfontein 16 v. Las Palmas n. Kaap stad. Bontekoe 16 v. Soerabaja te Makassar. Blommersdijlc 15 375 m. z.z.w. K. Race. Blitar 17 te Soerabaja. Boissevaln 15 730 m. o. van L. Marques. Cistula 15 v. Singapore n. Pladjoe. Cottlca 16 Barbados n. Plymouth. Crania 15 1225 m. n.w. Fortalema. Camilla 15 1320 w.z.w. Pitcairn. Delft 16 210 m. z.w. Fayal n. Pta. Cardon. Esso - Amsterdam 17 v. Suez n. Ras Ta- Grootekerk 16 te Marseille. Gouwe 16 te Monrovia. Gaasterland 15 v. Rio Grande db Sul. Guineekust 16 v. R'dam n. Amsterdam. Groote Beer 17 te Kaapstad. Heemskerk 15 te Suez. Ivoorkust 18 verw. te Freetown. Indrapoera 15 260 m. z. van K. Finisterre. Korovina 15 te Gothenburg. Wylix 15 900 m. o. Trinidad. Krebsia 15 340 m. v. Puerto Rico. Katclysla 15 50 m. w. Algiers. Kota Inten 16 v. Suez n. Belawari. Kota Gede 15 te Perim. Kellia 15 2020 w.z.w. Fayal. Koratia 16 540 m. n.w. Lacadiven n. Balilc- papan. Kieldrecht 16 te Aden. Loppersum 16 25 m. z.z.w. Kp. Vincent in storm n. Almeria. Larenberg 15 400 m. w. Azoren n. A'dam. Laürenskerk 16 150 m. z.w. Khoryamoria. Lekkerkerk 16 v. Suez n. P. Said. Lawak 17 te P. Soedan. Lutterkerk 19 v. Damman n. Koeweit. Leuvekerk 15 te Chittagong. Lievevrouwekerk 17 te Suez. Limburg 17 te Belawan. Maashaven 16 v. Lissabon n. Meliila. Maasdam 16 410 m. w. Valentia. Marisa 15 230 m. n.w. Kaapstad. Mariekerk 16 v. Bombay. Maetsuyker 15 930 m. n.n.w. Fremantle: Mataram 16 v. Soerabaja n. Pladjoe. Macoma 17 v. Invergordon n, R'dam. Meerkerk 16 v. Suez n. P. Soedan. Meliskerk 15 180 m. o. v. Tslngtao. Muiderkerk 15 Madras. Mijdrecht 15 20 m. n.n.w. Mona eil. Merwede 16 te Port Gentil. Marcella 15 30 m. z. v. Sardinië. Moordrecht 17 v. Muscat n. Aden. Nw. Amsterdam 16 v. Kingston n. Havana. Oldenbarnevelt, J. v. 16 v. Sydney n. Soe rabaja. Ondina 17 te Esperance, n. Pladjoe. Overijssel 16 110 m. z.o. Kota Baroe n. Bangkok. Peperkust 16 Monrovia. Pendrecht 17 te Ras Fanoera. Rondo 17 te Soerabaja. Ridderkerk 16 te Hamburg. Rijnkerk 16 360 m. n.o. St. Helena n. Las Palmas. Samarlnda 14 500 m. O. Paramaribo. Schie 15 te Volos. Sarangan 15 te Belawan. Schieclljk 16 v. Baltimore n. Norfolk. Sliedrecht 16 170 m. z.z.o. Kamgeroe Eil. n. Ahmadi. Statue of Liberty 15 Azoren. Soestdijk 17 te Penang. Stad Leiden 16 v. Rotterdam n. Monrovia Sibajak 15 mo m. z.o. Suez. Slamat 17 te Aden. Tjibodas 15 v. Bintang te Mojl. Tomori 16 50 m. o.z.o. Kp. St. Vincent. Triton 16 te Oranjestad. Telamon 15 Baltimore. Tibia 17 te Poeloe Boekom, daarna n. Miri Talisse 16 te Djakarta. Vasum 16 Boegic n. P. Said. Willem Ruys 16 v. T. Priok n. R'dam. Weltevreden 16 rede Legaspi. W. Alton Jones 16 Str. Ormoes n. Suez. Waterman 16 v. Aden n. Fremantle. Willemstad 16 te Aruba. Zeeland 16 v. New York n. Artificial eil. gen dat woningen met rijkspremie niet kunnen worden gebouwd. De herbouwplichten zijn vrijwel alle gerealiseerd en op 31 mei wordt de financiering stopgezet. De verwach ting bestaat echter, dat er weer een aantal woningen met halve premie zal worden toegekend. „En we zullen alle zeilen bijzetten om daar ons aandeel van te krijgen", beloofde de heer Stemerding. Een schaduwzijde ïs ook, dat er geen bouwrijpe grond meer is, maar reeds sedert geruime tijd worden maatrege len getroffen om gronden aan te ko pen. Binnen niet al te lange tijd zul len daarover voorstellen aan de raad gedaan worden. Ondertussen vermeldt de lijst van woningzoekenden nog al tijd circa 250 gezinnen. Grenswijziging Het Souburgse sportpark kwam in het jaaroverzicht ook nog even ter sprake. Het korfbalveld naast de voet balterreinen is naar de eisen vergroot, zodat daarop dit seizoen kan worden gespeeld. Toch zal nog grote behoefte aan sportvelden blijken, vooral als het tijdelijke veld aan de Kitthemsestraat zal moeten wijken voor de woning bouw. De grenswijzigingen voor de gemeen ten op Walcheren noemde de heer Stemerding voor Souburg van beperk te aard. In de volgende zitting van de raad zal deze kwestie aan de orde wor den gesteld. Advertentie Bij brand- en snijwonden, pijnlijke kloven, ruwe handen en schrale huid. Dit jaar hoopt men in Souburg een eigen stichting voor de schooltandver- zorging in het leven te roepen. Het be stuur is reeds gevormd. Ook in de scholenbouw vond de groei van de/ge meente haar weerslag. In het afgelo pen jaar werd door de raad besloten medewerking te verlenen aan de bouw van een nieuwe school met de bijbel, een nieuwe Marnixschool en een nieuw lokaal aan de Juliana^chool, terwijl de bouw van een tweede openbare school kon worden aanbesteed. Vakantie De rest van de agenda werkte de raad in ijl-tempo af. Er waren talloze voorstellen van grondverkoop aan de orde, die snel onder de hamer door gingen. Na een opmerking van de heer A. W. Bouff (p.v.d.a.), die een vakantie voor winkeliers beslist noodzakelijk achtte, besloot de raad een veror dening voor een verplichte vakantie sluiting van kruidenierszaken vast te stellen. Tijdens deze vergadering werd de gemeenterekening en de bedrijfsre- kening van 1954 aangeboden. De heren A. W. Bouff, B. Koole en C. W. de Vis ser vormden de commissie van onder zoek voor deze rekeningen. in verband met het overlijden van mevrouw Kitzmillcr uit Hudson Ame rika) werd besloten zowel aan de ge meente Hudson als aan de heer Kitz- mïller een schriftelijk blijk van deel neming te zenden, ondertekend door de gehele raad. Middelburg Zilveren jubileum bij de P.Z.E.M. Op 16 februari j.l. was het 25 jaar geleden, dat de heer L. C. Fonteijne, technisch ambtenaar eerste klas op de afdeling tarieven der P.Z.E.M., by dat bedrijf in dienst trad. Vrijdag morgen werd de jubilaris met zijn echtgenote ontvangen, in de directie kamer van het gebouw aan de Poe- lendaelesingel, w.ar de directeur der P.Z.E.M., ir. T. Michielsen, hem, in het bijzijn van verschillende hoofd ambtenaren, dank bracht, namens be stuur en directie voor de aan het be drijf bewezen diensten en de hoop uitsprak, dat de heer -'onteijne nog vele jaren zy'n krachten aan het be drijf zou geven. Een en ander ging vergezeld van het aanbieden der ge bruikelijke enveloppe met inhoud. On der het genot van een kopje koffie werden nog diverse herinneringen uit de geschiedenis van het bedrijf opge haald. Donderdagavond werd de ju bilaris namens het personeel een blij vende herinnering aangeboden, ter wijl mevrouw Fonteijne bloemen ont ving. Voetballend „Middelburg", toont attractieve bazar De bazar-contactcommissie van de m.v. en a.v. „Middelburg" heeft met haar medewerkers eer van haar werk gehadIn de bovenzaal van de socië teit „de Vergenoeging" hebben zij een bazar ingericht, die er zijn mag. In zijn openingswoord legde de voorzit ter van de contactcommissie, de heer P. J.C. Castenmiller, de nadruk op de steun, die de commissie heeft on dervonden van allen, die de bazar mogelijk maakten. De voorzitter van „Middelburg", de heer S. Simons, sprak woorden van dank tot de or ganisatoren, want zo zei hij „Deze bazar was een grote verrassing voor het bestuur".-Tevens maakte hij van deze gelegenheid gebruik om één van de Middelburgse leden, de heer J. van Oorschot, te huldigen voor het werk, dat deze actieve medewerker in de loop der, jaren voor de vereniging ge daan had en nog doet. Als dank voor al dit „werk achter de schermen" overhandigde de voorzitter de heer Van Oorschot het insigne vay waar dering. De bazar, waarvan de stands op originele wijze in de ver enig ingskleu- ren, namelijk groen en wit zijn inge richt, telt'tal van aardige attracties, In de eerste plaats is er het rad van avontuur met talloze fraaie prijzen. Verder kan er gevist, geschoten, ge grabbeld, gegooid, geraden en „spij kers met koppen" geslagen worden. Ook ontbrak een eettentje niet op het appèl. Tevens zal een verloting ge houden worden met als hoofdprijzen een radio, fietsen en autopeds. De ge hele avond bestond er een buiten de verwachting grote belangstelling, Marktberichten VEILING MIDDELBURG. 17 februari. Fruit: Jonathan I 44—57; II 38; keuken 34—56; BC 51; goudreinetten I 45—50; keuken 43; bramley seedling keu ken 30—34; st.-remy keuken 35—38. Groenten: savoye kool 10—23; rode kool 7—26; boerenkool 25—37; prei 80—104; an dijvie 87—90; wijnpeen 14—30; spruiten 18 —132: witlof 52—72; uien per kg 3043; kroten per kg 715. waardoor de gezellige sfeer nog ver hoogd werd. De baten van deze bazar komen voor een groot deel ten goede aan het jeugdfonds en het trainigs- fonds. Vandaag (zaterdag) is de ba zar opengesteld van 's middags vijf tot 's avonds twaalf uur en zondag- van vijf tot twaalf uur. VlisMngen Klinkerpad op Nolledijk Raadsvoorstellen Vljssingen B. en W. van Vlissingen stellen de gemeenteraad, die vrijdag 24 februa ri a.s. in openbare vergadering bij eenkomt 's middags om 2 u., voor om met de raden der gemeenten Goes, Hulst, Middelburg, Oostburg, Tholen en Zierikzee een gemeen schappelijke regeling aan te gaan in zake de Zeeuwse Muziekschool en de uitvoering van deze regeling op te dragen aan het bestuur van de stich ting „Zeeuwse Muziekschool"; om over te gaan tot het aanleggen van een klinkerpad op de Nolledijk en tot het verlenen van het daarvoor nodige krediet en om het college een krediet te verlenen van 1875 voor het hou den van een tentoonstelling van schil derijen en beeldhouwwerken van Bel gische kunstenaars. Over het klinkerpad op de Nolle dijk merkt het college in de toelich ting op, dat het in de bedoeling ligt om in aansluiting op de bestrating van de Boulevard Evertsen naar het Nollehoofd een klinkerpad ter breed te van 2.60 meter aan te leggen over de buitenberm van de Nolledijk, welk pad zal worden aangesloten op de buitenberm van de verderop gele gen oude dijk, die van betontegels is voorzien. Het pad zal aan beide zij den van afrastering moeten worden voorzien om te voorkomen, dat de bermen van de dijk door het publiek worden betreden. Daar dit pad ook voor de oorlog bestond, kan op een vrij "--belangrijke rijksbijdrage worden gerekend. B. en W. achten het ge wenst met het oog op het vreem delingenverkeer dat nog voor het zomerseizoen tot de aanleg van het pad wordt overgegaan. Over de tentoonstelling deelt het college mee, dat van de Belgische verzamelaar Walter Volkaert een aanbieding is ontvangen, waarin deze zich bereid verklaart een deel van zijn collectie af te staan voor een tentoonstelling in Vlissingen. Het be treft hier werken van vooraanstaande Belgische kunstenaars als Permeke, Rik Wouters Floris Jasper en Er- nest Wynands. Men zou deze ten toonstelling de komende zomer in het Stedelyk Museum aan het Bellamy- park willen houden. Inleveren van vogelvoer. In de lagere scholen van Vlissingen kunnen de inwoners van deze stad iedere werkdag van 3.30-4.00 uur vo gelvoer in alle mogelijke vormen in leveren. Het wordt daar afgehaald en men zal proberen daarmee de duizen den watervogels in de omgeving van Vlissingen door deze barre tijd heen te helpen. Breskens de belangrijkste exporthaven van garnalen Vismijn zette voor 3% miljoen gulden aan vis om Breskens is de belangrijkste garna- lenexporthaven van Nederland en staat voor het winterseizoen als aan- voerhaven van haring eveneens aan de top. Dit deelde dc burgemeester van Breskens, de heer J. A. Eekhout, vrijdagavond mee tijdens een feest avond van de vissers, die deze ge meente als basis hebben. In het afgelopen jaar werd over de plaatselijke vismijn voor ongeveer één miljoen gulden aan garnalen en andere vis omgezet en voor ongeveer 2 54 miljoen aan haring. Einde t.b.c.-epidemie Zierikzees lyceum. Bij medische onderzoekingen van de laatste tijd is komen vast te staan dat het in hoge mate onwaarsohijnlijk- is, dat nog nieuwe t.b.c.-gevallen op het Professor Zeeman-lyceum in Zie rikzee geconstateerd zullen worden. Aan deze epidemie, waarvan thans nog 15 leerlingen worden verpleegd, is een einde gekomen. Dit is de mening van de heer A. J, Schilstra, sohoolarts van noord Zeeland, die het onderzoek leid de. Trein uitgevallen op Zeeuwse lijn der N.S, Op de Zeeuwse 'ijn van de Neder landse Spoorwegen is vrijdagavond de trein, die om 18.22 uit Bergen op Zoom in Vlissingen moet aankomen, uitgevallen. De oorzaak was vermoe delijk het bevriezen van wissels te Bergen op Zoom. De trein van 18.30 uit Vlissingen moest dientengevolge ook vervallen. De reizigers, ie met deze trein naar Middelburg en Goes wilden reizen hebben de toent kunnen maken in een goederen-sneltrein, zo dat de teleurstelling voor hen minder groot was als voor de reizigers in te genovergestelde richting, die een uur nebben moeten wachten. De laatste trein kwam in de nacht van vrijdag op zaterdag ongeveer een uur te laat In Vlissingen aan. De oorzaak was het te laat in Roosendaal arriveren van de trein uit Amsterdam, waarop die naar Vlissingen aansluiting geeft. Braakman voor Zeeuws-Vlamingen Het ligt ïn de bedoeling van de mi nister van Financiën om de 14 tot 16 bedrijven, die in de Braakmanpolder nog beschikbaar komen, toe te wijzen aan gegadigden uit Zeeuwsch-Vlaan deren. In de memorie van antwoord op het voorlopig verslag uit de Twee de Kamer deelt de minister verder mede van plan te zijn bij de verdeling de provinciale verhoudingen aan te houden. In bepaalde gevallen zal hij deze echter ombuigen naar de ver houdingen in de streek. Dit antwoordt de bewindsman naar aanleiding van de vraag op welke be ginselen de uitgifte van gronden in de kleinere inpolderingen gebaseerd is. Bij de behandeling in de Tweede Kamer van de begroting van Finan ciën voor 1955 is destijds gesproken over de verdeling van 'de bedrijven op de grondslag van geloofsovertuigin gen. Van luminisme tot kubisme De tentoonstelling „Van luminisme tot kubisme", die zoals gemeld in het Kunstmuseum te Middelburg zal wor den gehouden, zal worden geopend op zaterdagmiddag 17 maart, om 3 uur. Hierbij zal het woord worden ge voerd door prof. A. M. Hamraacher. De tentoonstelling zal belangrijke wer ken omvatten uit het museum Kröller Müller (Hoge Veluwe). Op 16 maart zal mej. Joost en, wetenschappelijk ambtenaar van het museum een lezing houden. De expositie sluit zondag 8 april. Twee biggen omgekomen bij brand in schuur Vrijdag is een schuur van de heer S. T. te Vrouwenpolder tot aan de grond toe afgebrand. Hierbij kwa men twee biggen in de vlammen om. In de schuur waarin zich een zeug met zeven biggen bevonden, was een elektrische lamp geplaatst om de die ren voor de ergste koude te behoe den. Men vermoedt, dat deze lamp de oorzaak van de brand is geweest De brandweer kon weinig tegen het vuur uitrichten en bepaalde zich tot het behouden van het in de nabijheid staande woonhuis. De zeug en de vijf andere biggen benevens enig opge slagen materiaal konden uit het vuur gered worden. De schuur was verze kerd. Walcheren Zaterdag 18 februari. Ned. Herv. Kerk; Middelburg (Koor kerk) 8—8.30 Interk. avondgebed; Vlissingen (Engelse kerk) 7.30-8 In terkerkelijk avondgebed. Zevendedags Adventisten; Middel burg 10 Bijbelstudie; 11 ds. Smit; Vlissingen 9.15 ds. Smit; 10.15 Bijbel studie. ZONDAG 19 FEBRUARI 1956 Ned. Herv. Kerk: Aagtekerke 10 en 2.30 ds. Theunissen; Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Verweij; Biggekerke 9.1" ds. Abbing, 2 ds. Aalaers; Gapinge 10 ds. de Boer; Grijpskerke 10 as. Wisse, 2.30 ds. de Boer; Kleversker- ke 2 ds. Don; Koudekerke 10 ds. van 't Hoff, 10 jeugdkerk 7 (jeugdd.) ds. Hoffman; Vliss. straat 2.30 ds. Kloosterman; 't Zandt 10 ds. Haitje- ma, 10.15 jeugdkerk 7 jeugddienst; Meliskerke 2,30 ds. Maas; Middelburg Nw. Kerk 10 ds. v. d. Linde, 5 ds. v. Woerden; 7 ds. Spelt (Geref. Bond); Oostkerk 10 geen dienst; Koorkerk 10 ds. van Houte; Bioscoop jeugd kerk 10 ds. Don; Nieuw, en St. Joos- land 10 ds. van Haarlem, 2.30 ds Kalkman; Oost- en West-Souburg 9.30 en 31 ds. van Duijne, 7 ds. Haitje- ma; 9.30'jeugdkerk in „Concordia"; Oostkapelle 10 en 2.30 ds. Richard; Ritthem 10 ds. Wagener, 2.30 ds. van 't Hoff; Serooskerke 10 en 2.30 ds. v. Situatie veerdiensten aanmerkelijk slechter Oosterschelde en Zandkreek vrijdag vol drijfijs De situatie met de veerverbindingen is vrijdag aanmerkelijk slechter ge worden en het ziet er naar uit dat thans op korte termijn Noord-Beve land, althans zeker voor autoverkeer, geïsoleerd zal zijn. Voor Schouwen- Duiveland blijft de hoop gevestigd op het veer bij Zijpe. Het drijfijs kwam vrijdag in de Zandkreek cn op de Oos terschelde zo sterk opzetten, dat de veerdiensten bijna geheel lamgelegd werden. De veerboot van Zierikzee kon des morgens om zeven uur een reis naar Katseveer maken, vanwaar om half twaalf naar Schouwen werd terugge keerd. Des middags om vier uur werd de tweede reis van die dag gemaakt, doch aan de ingang van de Zandkreek kwam de veerboot niet minder dan vijf kwartier in het ijs vast te zitten. Eerst na ruim twee uur, om kwart over zes, arriveerde het schip in Kat seveer. Daar men het niet meer ver antwoord achtte, terug te keren, bleef het schip vannacht aan de steiger te Katseveer liggen. Vanmorgen half acht zou men een poging ondernemen om Zierikzee nog te bereiken. Zoals de verwachtingen vrijdagavond wa ren, zou dan de dienst voorlopig ge heel stilgelegd worden. Op de lijn Kortgene—Wolfaartsdijk- seveer konden vrijdag slechts twee reizen heen en terug, n.l. des middags van vijf over vijf tot vijf over half zeven, worden uitgevoerd. Ook voor deze veerverbinding werd gevreesd. De veerdienst Anna Jacobapolder- Zijpe heeft vrijdag vrijwel volgens het schema, dat voor de vorstperiode is vastgesteld gevaren. Voor zaterdag re kent men de verbinding met het vaste land te onderhouden vanaf half zeven tot elf uur en van half drie tot het invallen van de duisternis. Vrijdag le verde het varen geen bijzondere moeilijkheden op. Directie Kon. Mij. „De Schelde" beboet met 50. De kantonrechter te Zevenbergen heeft de directie van de Kon. Mij. „De Schelde" te Vlissingen veroordeeld tot een boete van 50 wegens het la ten rijden van een auto, die rij-tech- nisch niet aan de gestelde eisen zou hebben voldaan. Op 15 februari 1955 gebeurde op de rijksweg tussen Roosendaal en Et- ten een ongeluk met een auto van de ze n.v., waarbij de hoofd-ingenieur B. P. L. om het leven kwam. Naar de oorzaak van dit ongeval werd een diepgaand onderzoek ingesteld in op dracht van het Openbaar Ministerie. Dit onderzoek zou hebben uitge wezen, dat de buitenbanden van de voorwielen waren verzoold en van een manchet voorzien en dat de wielen niet waren uitgebalanceerd. Andere deskundigen ontkenden evenwel, dat de oorzaak van het on geval geweten moest worden aan de „verzoolde" banden en zij beschouw den de auto „rij-technisch" wel in or de. De directie van „De Schelde" zal tegen het vonnis van de kantonrech ter in beroep gaan. MIDDELBURG Tel. 3373 18. Kappie en de Maat hoef den niet lang naar het wrak te zoeken. Nauwelijks waren zij ondergedoken, of daar zagen ze het al in de diepte liggen, vlak bij de ankerplaats van de Kraak. „Bloeh!" riep Kappie, ver heugd er op af zwemmend. „Blob", antwoordde de Maat, hem voorzichtig vol gend. Zij streken neer op het dek als duiven op een til en keken rond. De boel zag er vervallen uit, maar dat was ook niet te verwqnderen na al die jaren, die het wrak daar op de bodem had gelegen. Wier bedekte de planken en hing in flarden aan het verteerde touwwerk. Uit het donkere luik van het ruim zwom traag een school kleine visjes. „Nu moeten we in de ka piteinshut zien te komen" dacht Kappie, „want daar staat de kist met de schat". Hij trok de Maat aan zijn mee te gaan. Dicht bij elkaar zwommen zij naar deurtje, dat zich in de opbouw van het schip be- d. Wind; Veere 10 ds. v. Woerden, 7 ds. de Groot (jeugdd.); St. Jacobs- kerk 10 ds. Maas, 5 ds. Kwaat; En- gelsekerk 9.30 kerk voor jongeren; Johanneskerk 10 ds. Kloosterman; 7 ds. Maas; Havendorp 10 ds. Kwast; Vrouwenpolder 2 ds. Wisse; Weatka- pelle 9.30 en 2.30 ds. Oo3thoek: Zou- lelande 9.30 ds. Hoffman, 2.30 ds. Wagener. Wagener; St. Laurens 10 ds. Kalk man, 2.30 ds. Van Haarlem. Eglise Wallono Middelburg 7 (l'Eglt- se menonite) m. Ie Pasteur Ris- seeuw. G.G.N. Middelburg (Veiling) 9.30, 2 en 6.30 lecsdlonst. Geref. Kerk. Middelburg (Hofplein- kerk) 9.30 ds. De Boer. 2 en 5 ds. Van Til. (Noordcrkerk) 9.30 ds. Van Til, 5 ds. De Boer, Luth. kerk 7.15 ds. Pontier, Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Boeijinga, Domburg 10.en 2.30 Gapinge 9.30 en 2 ds. Spoelstra, Grijpskerke 10 en 2.30 ds. Goumare, Koudek-rke 9.30 en 2.30 ds. Breder- veld, Meliskerke 9.30 en 2.30 ds. Van Nes. Oostkapelle 10 ds. Dondorp, 2.30 ds. Dercksen, Serooskerke 10 en 2.30 ds. Van Wouwe, Souburg 9.30 en 2.30 ds. Elshout, St. Laurens 10 cn 2.30 ds. Boon, Veere 10 n 2.30 ds. Streef kerk, Vlissingen 9.30 eu 5 ds. Stolk, Vrouwenpolder 10 en 2,30 drs. Jager, Westkapelle 10 leesd., 2.30 ds. Don- dorp. Geref. Gemeente. Aagtekerke 9.30, 2 en 6 leesd.. Arnemuiden 9.30, 2 en 6 leesd., Meliskerke 9.30, 2.30 en 7 leesd.. Middelburg 9.30, 2 en 6.30 (Is. Rijksen, Oostkapelle 10 en 2.30 leesd., Vlissingen 9.30, 2.30 en 6.30 leesd., Westkapelle 9.30, 2 en 6 leesd., Zou- telande 10 en 2.30 leesd. Chr. Geref. Kerk. Middelburg 9430 (H.A.) en 3 fDankz.) ds. Alberts, Vlissingen 9.30 en 5 leesd. Ver. van Vrjjz. Herv. en Remon»tr. Kring. Viisslngen (Engelse kerk) 10.45 ds. Metz. Evang. Luth. Gemeente. Middel burg 5 ds. Johannes, Vlissingen 10.15 ds. Johannes. Doopsgezinde Gemeente. Middel burg geen dienst, Vlissingen 10 ds. De Boer, Herst. Apost. Zendingsgera. Vlis singen (Bakkersgang) 10 en 4.80 dienst. Leger des Heils. Middelburg 10 heil. dienst, 3.30 openl. samenk., 7.80 verloss, samenk. o.l.v. F. Ie Roy, Vlis singen 10 heil. dienst, 6.45 openl. sa menk., 7.30 verloss. samenk. o.l.v. kapt. Eikenaar. Het Kruisleger. Middelburg 10 wtf- dingsdienst, 7T30 hei', samenk. o.l.v. kol. Schuil. Evang. Ver. op G.G, (Willem HD' 10 en 5 ds. Grisnigt, Do. 23 februari 7.30 ds. De Reuver. ZONDAGSDIENST ARTSEN. Vlissingen: de heer L. P. Boone, Bad huisstraat 30, telefoon 2950: Middelburg: mevrouw Pel-Mellink, Rouaanse kade 11, telefoon 2585: Veere, Serooskerke en Ooit- kapelle: de heer M. A. v. d. Sluijs, Markt A 15 te Veere, telefoon K 1181—271; Kou dekerke, Westkapelle en Zoutelande: de heer L. Sloos, Middelburgsestraat 1 te Koudekerke, telefoon K 1185—231. Apotheken: Middelburg: apotheek Hum- melen, Markt 69, telefoon 2134; Vlissingen: apotheek Engerlng, Singel 60, telefoon 2025. Nagekomen advertenties. Heden overleed on verwachts, onze lieve man en vader, de heer ISAAC SINKE op de leeftijd van 27 jaar. Dat hij ruste in vrede. H. SINKE— VAN MULLEM COBIE Rotterdam-Oost, 17 februari 1956. Vredehofstraat 32 b. Heden overleed on verwachts, onze lieve zoon, broeder, zwager, oom, kleinzoon en neef ISAAC SINKE op de leeftijd van 27 jaar. Dat hy' ruste In vrede. Middelburg: M. C. SINKE J. SINKE GLERUM E. G. SINKE— MULDER J. A. A. MULDER en kind I. SINKE A. SINKE J. SINKE— VAN KLEVEN B. SINKE J. OLIESLAGER Goes: B. J. GLERUM J. GLERUM— TIMMERMANS en kinderen. Middelburg, 17 februari 1956. r en wenkte hem vond. „Ik hoop, dat het niet op slot Is", dacht Kappie, de hand uitstrekkend. Maar vóór hij de deur had aangeraakt, zwaaide deze al vanzelf open.... Heden werd van on ze zyde plotseling weg genomen, onze geliefde zorgzame man, vader, behuwd- en grootva der LOUIS AUGUST JOHANNES LODEWLJK WEINTRÉ, op de leeftijd van 64 jaar. Uit aller naam, F. C. WEINTRB CRAMER. Goes, 16 februari 1956. M. D. de Grootstraat 23. De teraardebestelling ~al plaats vinden op maandag 20 februari a.s., des namiddags 2 uur vanaf M. D. de Grootstraat 23.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 3