HOFNAR MIDDELBURGSE SNEEUW GAAT EERSTE DE BESTE GRACHT IN WALCHEREN reTTaüramT Waar zijn onze schepen? BOUQUET 22ct Vraag- uw winkelierI Hl ut de ETHER JIMMY en de Crescepresto-korrels VRIJDAG 17 FEBRUARI 1956 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 DE DOOI HET BESTE „KNECHTJE" Sneeuwruimen is ondankbare taak Waar blyven we met al (lie sneeuw Dat is een vraag, waarmee tientallen mensen zich de laatste dagen bezig houden. Eén van hen is de lieer A. J. W. Matthijssen, de directeur van ge meentewerken té Middelburg bij wie de taak berust de belangrijkste hoofd stedelijke wegen zoveel mogelijk be gaanbaar te houden. Hetgeen zo langzamerhand een on dankbare taak is geworden, want nauwelijks is de sneeuw geruimd, of er valt weer een ferm pak. Zestig mensen zyn nu in Middelburg met de sneeuwruimery bezig maar eigenlyk heeft de heer Mathyssen maar één „knechtje" nodig. De dooi Eerst liep het nogal los met de sneeuw, maar nu de vorst er bijge komen is, gaan de wegen schuil on der een spiegelgladde ijskoek. De ge meentewerklieden, de mannen van de plantsoendienst en van de reini gingsdienst hebben met behulp van de arbeiders van maatschappelijke zorg hun krachten op de hardbevro- ren massa beproefd en geruimd wat er geruimd kon worden. Hele dagen reden de twee gemeentelijke vracht auto's af en aan. Dan weer om zand te strooien en vervolgens om de los- Oostkapelle Vergadering L.J.G. Een dezer dagen hield de L.J.G. af deling Oostkapelle en omstreken haar jaarvergadering, onder leiding van de voorzitter de heer J. Poppe Kzn. De ze memoreerde in het kort het jaar '55. De jaarverslagen lieten goede ge luiden horen. De vice-voorzitter de heer A. van Liere en de secretaris, de heer K. Poppe werden beiden her kozen. De inleider van deze avond de heer P. Liere besprak de Z.L.M.- vraagpunten op gebied van de suiker bietenteelt, waar op een goede be spreking volgde. Verder werd beslo ten een cursus in paarden toiletteren te organiseren, waarvoor vele zich opgaven. Eveneens zal er een zaai- wedstrijd gehouden worden. Na de rondvraag sloot de voorzitter de ver gadering met dank voor de medewer king. Officiële publikaties GEMEENTE VLISSINGEN. GEMEENTERAADSVERGADERING. De burgemeester van Vlissingen brengt ter openbare kennis, dat op vrijdag 24 februari 1956 des namiddags te 2.00 uur, een openbare vergadering van de gemeen teraad zal worden gehouden. Vlissingen, 17 februari 1956. LEZERS SCHRIJVEN Liefde voor het dier Als Singelbewoonster heb ik een pracht uitzicht op het plein bij de Fordgarage. Vooral nu het koud is, vliegen er ontzettend veel zeemeeu wen en andere vogels. Zoals gewoon lijk strooi ik en de andere flat bewoners brood enz. om de arme dieren zoveel en zo goed mogelijk van voedsel te voorzien. Ook heb ik vaak gedacht, wat water neer te zetten, maar daar het meteen zou bevriezen, heeft het geen nut. Totdat er enige dagen geleden 's avonds via de radio een verzoek tot het Nederlandse volk gericht werd, zoveel mogelijk voedsel en vooral water buiten te zetten voor de vogels. Met het oog op bevriezing van het water, moest men er een hoe veelheid suiker in doen. Direct de andere dag sjouwde ik opgetogen drie trappen af met een teil lauw water plus de nodige hoeveelheid suiker en hrood. Maar tot mijn leedwezen moest ik constateren, dat de lieve Vlissing- se jeugd speciaal de jeugd van de Bloemenlaanschool de teil niet konden laten staan, zij werd minstens vier maal verplaatst, op de duur om gekeerd, er werd nog eens flink op getrapt, en de jeugd had haar zin. Nu doe ik een beroep op de onder wijzers en ouders hun kinderen bij te brengen, om dingen die niet van hen zijn, te willen laten staan. Ik vraag rrie af, worden de kinderen op school of thuis niet onderwezen op gebied van dierenbescherming enz Vóór on ze flat stond vroeger een bank. die helaas verdwenen is, dank zij de Vlis- singse jeugd. Als het zonnetje scheen, plachten daar altijd oude mannetjes of moeders met baby's te zitten, tot dat de jeugd het idee kreeg de bank finaal in tweeën te breken. Hoe ze het voor elkaar kregen is mij een raadsel, maar het feit is er. Ik heb daar dan ook direct de politie van in kennis gesteld, daar waarschuwen mijnerzijds niet hielp. Zo zou ik nog een tijdje door kunnen gaan, wat be treft het wachtlokaal en de plant soenen, maar ik hoop, dat dit schrij ven voldoende zal zijn de jeugd wat dierenvriendschap (liefde voor het dier) en' fatsoen bij te brengen. Vlissingen. Een' Singelbewoonster. Het Rampenfonds In de P.Z.C. van 9 februari leest men. dat nog een paar miljoen gulden achter de hand wordt gehouden, als overschot van de ingezamelde gelden voor het Nationaal Rampenfonds. Dat velen tevreden zijn, vooral zij. die al les wat oud was, nieuw terug ontvin gen, zowel huizen als meubels is groots opgezet en te waarderen. Er werd zelfs gesproken van dubbel en dwars, maar dat zy, die voor enige honderden guldens schade bekwamen, daar vijftig gulden van moesten af staan of althans minder kregen voor, ja voor wat eigenlijk, minder tevre den zijn, is zeker denkbaar. Doch waar nu een paar miljoen over is, zou het niet in de eerste plaats redelijk zijn, ook die slachtoffers het hunne te geven Vlissingen. Abonné. GRAANVEILING SINT-MAARTENSDIJK. 16 februari: tarwe 25—26; gerst 23—24; haver 22—23; kleine erwten 32—35; schok kers 35—38; bruine bonen 40—46: karwij- zaad 110—115; koolzaad 60—62; maanzaad 150—165 ;lijnzaad 50—53. gemaakte sneeuw weg te brengen. Met' die geklonterde sneeuwbrokken werd weinig rompslomp gemaakt. Het eens zo reine witte vachtje ging zonder pardon de eerste de beste gracht in. Het eerste werk van de sneeuw ruimers was het schoonmaken van de voornaamste toegangswe gen tot de stad, de bruggen en de straten -in de route van de bus diensten. Het belangrijkste ver keer kon hierdoor zonder al te veel overlast doorgaan. Daarna werd de markt aangepakt, zodat daar donderdag verscheidene tien tallen4 kraampjes konden staan. De marktkooplieden waren er best over te spreken. Elders had den zij „tot hun knieën in de sneeuw moeten staan. De dienst gemeentewerken onder hield ook een doeltreffende samen werking met de autobusmaatschap pij „Stoomtram Walcheren". Zodra de chauffeurs van de bussen een be paald glad weggedeelte constateer den, gaven zii dit door aan de gfe- meentedienst, die er dam onmiddellijk met de zandstrooier op uit trok. De laatste dagen is er ongeveer zestig kubieke meter zand op de Middel burgse wegen gestrooid. Maar behalve de gemeentewerklie den Is er nog een belangrijk sneeuw ruimkorps aan het ruimen geweest, namelijk de Middelburgers zelf. De volksmond zegt, dat het aanbeveling verdient eerst het eigen straatje te vegen. Welnu, de hoofdstedelingen hebben veelal gehoor gegeven aan de gemeentelijke oproep en de spreek wijze in haar letterlijke betekenis toe gepast. Genootschap Nederland- Frankrijk Voor de Zeeuwse afdeling van het Genootschap Nederland-Frankrijk hield Guy Le Clec'h te Middelburg 'n interessante voordracht over „les problèmes actuels de l'édition en France". In de loop van de causerie werd een goede indruk verkregen van alle voorwaarden, waaraan vol daan moet worden, om tot de uitga ve van goede boeken te komen. Het gaat er in dit, culturele werk niet al leen om, artistieke talenten te ont dekken en hen een kans te geven, maar tevens moet de uitgever koop man, financier, reclame-expert etc. zijn. Wanneer men nagaat dat bij de uitgever Albin Michel 500 manuscrip ten per jaar worden aangeboden, waarvan slechts 4 of 5 het tot een uitgave brengen, dan blijkt wel hoe moeilijk hier beslissingen zijn. Na de laatste oorlog zijn nog vele problemen het uitgeverswerk komen verzwaren: de boekenprijs is niet evenredig aan de kost- en loonprijzen gestegen, en tegelijk eist de „publi- cité" veel aandacht en geldAar dig vertelde de spreker over de plot selinge enorme verkoop van een boek, dat een van de bekende „prix" heeft verworven, of van een boek dat als iets sensationeels of scandaleus be kendheid heeft verkregen. De invloed van de uitgever op het publiek wordt erg bemoeilijkt o.a. door de oprichting van „boekenclubs", die zelf boeken gaan her-uitgeven, en door de grote aantrekkelijkheid van de „livres de poche", die zich mees tentijds ook beperken tot de auteurs met reeds gevestigde reputaties. Aan het eind van de lézing werd nog de vraag gesteld, hoe de uitge ver tot de keuze van zyn auteurs kwam. Deze vraag was aanleiding voor de heer Le Clec'h om geanimeerd over zijn eigen ervaringen in het vak te vertellen. Gezien de zeer slechte weersom standigheden, werd deze interéssante lezing door een bevredigend aantal leden bijgewoond. Middelburg Metaalbewerkers bijeen In de Gouden Poorte te Middelburg kwam de Algemene Nederlandse Me- taalbedrijfs Bond, afdeling Middel burg, donderdagavond in vergade ring bijeen. De voorzitter, de heer H. J. Joziasse sprak een openingswoord. De heer J. van Wagtendonk uit Vlis singen, districtsbestuurder, behandel de vervolgens de voorstellen van het bondsbestuur voor het jaarlijkse lan delijke congres, dat op 19, 20 en 21' april a.s. in het Kurhaus te Scheve- nmgen zal worden gehouden. Vooral de voorstellen, die van or ganieke en financiële aard waren, werden uitvoerig besproken. De afde ling besloot een eigen contributie- voorstel, benevens enige amende menten in te dienen. Voor deze bij eenkomst bestond een goede belang stelling. Gevonden voorwerpen De commissaris van politie te Middelburg maakt bekend, dat aan zijn bureau in lichtingen zijn te verkrijgen omtrent onderstaande in het tijdvak van 8 tot met 14R februari 1956 aldaar als gevonden aangegeven voorwerpen. Verschillende portemonnaies met en zonder inhoud, verschillende wanten en handschoenen, sleutels, zwarte vulpen, oude grijze rij- 'ieltas, houten duimstok, gedeelte van armbandje, broche, bruine rode ballpoint pen, blauw-grijze shawl, gekleurde shawl, zwarte wollen das, bruine motorwant, bruine broekriem, veelkleurige hoofd doek, koperen verloopnippel, nikkelen bout, tekeningen van avondschool, clips, wit balletschoentje, zwart étui met tekeningen, herenrijwiel, bruine alpino muts, rood gestreepte shawl, gouden bro che, groene ceintuur, ijzeren slede, dames- rijwiel, kinderschaats, wit rijwielpompje, ijzeren slede, geruite zijden das, rode brillekoker, nieuwe schaats, Friese schaats. Indien gevonden voorwerpen bij particulieren worden afgehaald, gelieve dan hiervan kennis te geven aan het bu reau van politie. Lezing „Barbus Conchonius" Woensdagavond hield in café Wöh- Ier de heer Ab. A. Gols uit Rijswyk (Z.-H.), keurmeester en spreker van de Nederlandse Bond „Aqua-Terra", voor de Middelburgse aquariumver- eniging „Barbus Conchonius" toe gelicht met kleurendia's en kleuren films een lezing over Engeland en Ierland. Spreker, die een goed cau seur bleek, gaf een voortreffelijk beeld van land, volk, flora en fauna. De heer Gols voerde zijn gehoor mee op zijn tochten langs bizarre kusten, de statige pracht van de aloude En gelse kloosters, kathedralen en kaste len, maar liet ook de schrijnende ar moede zien van het Ierse platteland. Tot slot' van deze uiterst boeiende en leerzame avond sprak de heer P. Dingemanse, voorzitter, een slot woord. Padvinders onderscheiding In het hoofdkwartier van de Ber denis van Berlekomgroep te Middel burg is woensdagavond aan hopman M. J. Scheele de padvindersonder scheiding, de „Gilwell Woodbadge", uitgereikt. Dit onderscheidingsteken ontvangen alleen die leiders van ver- kennersgrocpen, welke met goed ge volg de uit drie gedeelten bestaande leiderscursus hebben gevolgd. De dis trictscommissaris van de N.P.V. voor Zeeland, de heer J. J. Meyboom, overhandigde de onderscheiding, die bestaat uit twee houten kralen aan een lederen veter. Voedsel voor vogels In Middelburg is de jeugdnatuur- wacht actief met het inzamelen van voedsel voor de hongerende vogel wereld begonnen. De jongens en meisjes hebben een huis-aan-huls ac tie op touw gezet en hopen nu op de medewerking van de hoofdstedelijke bewoners. In samenwerking met de gemeente-politie en de Vereniging tot Bescherming van Dieren zorgen de jonge natuurvriendjes er ook voor, dat de voedseloógst geregeld op de voederplaatsen gelost wordt. Examens. Het vaardigheidsdiploma machine- schrijven behaalden de dames J. K. M. Trapman en S. M. Schippers bei den te Terneuzen en eveneens leerlin gen van de Pontschool aldaar. Vlissingen Jaarvergadering C.-H.- kiesvereniging. De Christelijk Historische Kiesver eniging te Vlissingen heeft woensdag in het gebouw Noordstraat 34, haar jaarvergadering gehouden onder voorzitterschap van de 'ieer H. van Rooijen. Hierbij kwamen o.m. in be handeling de jaarverslagen over 1955 van secretaris en penningmeester. Voorts was een bestuursverkiezing aan de orde. Aan de beurt van aftreden waren de heren F. van Sabben en drs. J. Smit, die beiden werden herkozen. In de vacature I. Weug werd ge kozen de heer J. Gillissen. Als penningmeester zal voortaan de heer B. H. Vader fungeren. Vervolgens werden de kandidaten voor de a.s. verkiezingen voor de Tweede Kamer besproken. Nadat nog door enkele leden van de rondvraag gebruik was gemaakt, sloot de voorzitter deze geanimeer de vergadex'ing. N.C.R.V.-„Steravond" Voor de tot de laatste plaats be zette zaal van het Concertgebouw te Vlissingen gaf woensdagavond de N. C. R. V. haar „Steravond"; de afwer king van het programma was geheel als dat wat de vorige avond te Middel burg werd gebracht. Grote bijval kreeg ook hier weer de muzikale wonderclown „Time". Het „Kwartet- tenspel" werd gespeeld tussen vier- MOTTENPR AATJES ...«n moHMgooljei we maak. ek/gan* cmdakb gacxrLeferL-.... Suflcvru' MET EULAN BEHANDELDE STOFFEN ZIJN BLIJVEND MOTECHT. ZE ZIJN OVERAL VERKRIJGBAAR EN TE HERKENNEN AAN DlT ETIKET tallen uit Vlissingen en Souburg. De Vlissiners wonnen met slechts een mi nimaal verschil. Het publiek was zeer enthousiast en bracht de medewer kenden tal van hartelijke ovaties. De heer A. de Klerk opende de bijeen komst met gebed en een welkomst woord. De avond werd besloten met het gezamelijk staande zingen van het zesde couplet van het Wilhelmus. Viering N.V.V.-jubileum Ter gelegenheid van het gouden ju bileum, dat het Nederlands Verbond van Vakverenigingen dit jaar viert, werd donderdagavond in het Concert gebouw te Vlissingen een feestelijke bijeenkomst belegd. Het speet de voorzitter van de Vlissingse bestuur- dersbond, de heer K. van Wagtendonk, dat hij slechts een klein aantal belang stellenden kon verwelkomen. „Toch is het goed hen die ons voorgegaan zijn in de vakbeweging met dankbaarheid te herinneren", aldus de heer Van Wagtendonk, die er voorts op wees, dat er_ ook voor de komende tijd nog een grote taak ligt. „Hoeden af voor het verleden- en jassen uit voor de toe komst", zo besloot spreker zijn kort openingswoord. Onder de titel „Door het donker kwam een wonder" bracht een groep N.V.V.-leden uit Goes- en Middelburg de geschiedenis en het ontstaan der vakbeweging in beeld. In aanmerking genonifeaij;.<%W*egi6feeur Jv-v. d. Made op hek laatste mom ent nog, met plaats vervangers voor hoofdrolspelers moest werken, genoot déze Opvoering een re delijke' vertolking. Zaterdag 18 fe bruari wordt te Arnemuiden en dins dag 28 februari te Middelburg een her opvoering gegeven. Collecte De tó de Ned. herv. kerk te Bruinisse gehouden wederopbouwcollecte bracht 288.33 op. Aalsum 16 v. Antw. n. Rotterdam. Aagtekerk 15 v. R'dam n. Bremen. Akkrumdijk 13 v. Tampa n. N. Orleans. ALbireo p. 15 Fernando Noronha naar Antwerpen. Alwaki n. Rotterdam. Alamak 15 n.o. Korramshar. Almdljk 15 v. Antw. n. Havanna. Amsteldijk 8 te New Orleans. Amerskerk v. Kaap da Gata n. Yokohama Andijk 15 te Hamburg. Appingedijk n. New York. Arendskerk 15 v. Genua n. Port Said. Averdijk p. 14 Bermuda n. R'dam. Axeldijk n. Trinidad. Baud 11 v. Surabala n. Semarang. Ball 13 te Djakarta. Banka 16 te Port Said. Batavier I n. Bordeaux. Blijdendijk 14 v. New York n. Baltimore. Britsum 15 te San Pedro. Beninkust 14 te Dakar. Bontekoe 16 te Makassar. Cottica 15 v. Brighton n. Plymouth. Delft 15 80 m. n.o. San Miguel. Dongedijk 14 v. Los Angeles n. Vancouver Esso - Amsterdam 16 te Port Said. Grootekerk 15 v. Genua n. Marseille. Gouwe 14 180 m. z.o, Kp. Palmas. Heemskerk 15 te Suez. Japara 12 te Djakarta. Korovlna 15 te Gotenburg. Kota Baroe 13 v. R'dam n. Gothenburg. Katelysia p. 14 Gibraltar n. Mena al Ahmadi. Kota Gede 13 v. Djedda n. Djakarta. Loppersum p. 14 Finlsterre n. Almeria. Larenberg n. Amsterdam. Laurenskerk 15 n.w. Guardaful n. Basra. Lawak 15 v. Djlbutl n. Vancouver. Lutterkerk n. Kuwelt. Leopoldskerk 15 te Damman. Lekhaven 14 te Antw. n. Rotterdam. Liberty Bell n. Augusta. Lievevrouwekerk 14 v. Port Sudan n, Am sterdam. Limburg 11 te Singapore. Malea 14 v. B. Papan n. Bunju. Marlsa 14 v. Capetown n. Curasao. Mariekerk 16 te Karachi. Mataram 10 v. Tjeribon n. Tegal. Macoma 17 v. Invergordon n. R'dam. Meerkerk 15 te Port Said n. Bombay. Meiiskerk 11 te Takubar. Muiderkerk 15 v. Madras n. Rangoon. Mijdrecht 14 v. Puerto la Crux n. N. York. Merwede 14 v. Lagn n. P. Harcourt. Noordam 13 te New York. Oldenbarnevelt, J. v. 16 te Sydney. Ondina 15 te Albany. Oranjefontein 14 te Antwerpen n. A'dam. Polydorus 7 te Singapore. Peperkust 16 v. Freetown n. Accra. Perna 12 v. Bombay n. Madras. Rondo 13 v. Palembang n. Semarang. Rotula n. Rio de Janeiro. Ridderkerk 16 te Hamburg. Rijndam 13 v. St. Thomas n. La Guaira. Schie 14 v. Rhodes n. Amsterdam. Sarangan 16-ie Belawan. Schiedijk 11 te Philadelphia, Statue öf Liberty p. 15 Azoren n. Phila- delphia. Soestdijk 15 te Singapore n. New York. Tjibodas 9 v. Bintang n. Moja. Tjlmenteng 10 te Montevideo n. Yokohama Tegelberg 10 v. Hongkong n. Yokohama. Tomori 11 v. R'dam n. Djakarta. Triton 10 v. New York n. Curasao. Telamon 15 te New York. Tibia 13" te-Miri. Utrecht 11 te Hollandia. Willem Ruys 9 te Djakarta. Westland 14 te Hamburg. Weltevreden 10 te Legaspl n. Vancouver. Zuiderkruis is te Papeete n. Fremantle. V.T.V. hield filmavond Als door omstandigheden wat ver laat sluitstuk van de viering van het 55-jarig bestaan hield de Vlissingse Turnvereniging in het Concertgebouw een gezellige avond voor haar leden en donateurs. De Meer Brouwer uit Wormerveer vertoonde een aantal turnfilms, waaronder die van de we reldkampioenschappen te Rome en de wedstrijd Duitsland-Japan, welke films hij van pen deskundige com mentaar voorzag. Het was een geslaagde avond, wel ke met een gezellig samenzijn werd besloten. Westkapelle Muziekvereniging O.K.K. hield jaarvergadering De muziekvereniging O.K.K. te Westkapelle hield haar jaarvergade ring. Uit het jaarverslag van de pen ningmeester bleek, dat de vereniging in 1955 een nadelig slot van f 37. heeft. In het afgelopen jaar werd een geheel nieuw instrumentarium aan geschaft. De kosten konden groten deels bestreden worden met de gel den, die de bazar opgeleverd had. Voor het restant kon f 3600.aan renteloze aandelen worden geplaatst. Om dit af te lossen hoopt de vereni ging jaarlijks in de zomer een verlo ting te houden. De aftredende bestuursleden, de he ren P. Minderhoud, W. Roelse, en H. Huibregtse werden herkozen: Beslo ten werd met de nieuwe instrumen ten op 17 Maart een zaalconcert te geven. Ook werd besloten deel te ne men aan het in Domburg te houden Pinksterconcours. Medegedeeld werd nog, dat twee klassen met totaal 32 leden begonnen waren met lessen te nemen In algemeen vormend muziek onderwijs aan de Muziekschool. Verder zijn plannen in voorberei ding om een zogenaamde „boerenka- pel" op te richten. De bestuursfunc ties werden opnieuw verdeeld. Men kwam tot de volgende samenstelling: De heer W. j. K. DIeleman, voorzit ter, de heer P. Minderhoud, secreta ris, de heer H. Huibregtse, penning meester en de heren W. Roel se, J. Cijsouw, A. Kaland en P. Slatter, le den. Westkapelle Jaarfeest De C.J.V.T. „Dorcas" te Westka pelle vierde met begunstigers en ge nodigden het 72-jarig bestaan in het ned. herv. jeugdgebouw. Na opening door mejuffrouw J. Roelse, volgden jaarverslagen van de diverse clubs Na de pauze, waarin een verloting werd genouden werd op voortreffe lijke wijze het toneelstuk „De zon tegemoet" opgevoerd. Ds. Oosthoek sprak een slotwoord en eindigde met dankgebed. f Advertentie j ZATERDAG 18 FEBRUARI. HILVERSUM I. 402 m 746 kc/s. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8:18 Gram. 8.55 Voor de hulsvr. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 Gram. (9.35 —9.40 Waterst.) VPRO: 10.00 Tijdelijk uit geschakeld, caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de arbeiders ln de con tinubedrijven. 11.40 Tenor en plano. 12.00 Orgelspel. 12.30 Meded. v. Land- en tulnb. 12.33 Gram. 13.00 Nws. 13.15 VARA-Varla. 13.20 Gram. 13.45 Sportpraatje. 14.00 Voor de jeugd. 14.35 Muzikale caus. 14.50 Ac- cordeonork. en solist. 15.20 Boekbespr. 15.35 Blaasork. 16.20 Het volle pond, caus. 16.35 Muzikale caus. 17.00 Act. 17.30 Hawaiian muz. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Gram. 19.00 Artistieke staalkaart. VPRO: 19.30 Passe partout, caus. 19.40 Tien jaren Huma nistisch Verbond, gesprek. 1955 Deze week, caus. 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 23.OO Soc. comm. 22.15 Weense muz. 22.40 Binnen zonder kloppen, hoorspel. 23.00 Nws. 23.15—24.00 Gram. HILVERSUM II. 298 m 1007 kC/S. 7.00— 24.00 KRO. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gewijde muz. 7.45 Morgengebed en liturg, kal. 8.00 Nws.- en weerber. 8.15 Gram. 9.00 Voor de vrouw. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 10.30 Ben Je zestig? 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 12.00 Angelus. 12.03 Lichte muz. 12.30 Land- en tulnb.meded. 12.33 Instr. Octet. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws. en kath. nws. 13.20 Lichte muz. 13.45 Gram. 14.00 Boekbespr. 14.10 Lichte muz. 14.20 En gelse les. 14.40 Amateursuitz. 15.15 Kron. v. Letteren en Kunsten. 15.55 Gram. 18.00 De schoonheid van het Gregoriaans. 18.30 Voor de Jeugd. 17.00 Amus. muz. 17.20 Voor de Jeugd. 18.00 Lichte muz. 18.15 Journa listiek weekoverz. 18.25 Gram. 18.30 Pari. overz. 18.40 Gram. 18.45 Regeringsuitx.: Atlantisch Allerlei: Een en ander over de 15 landen, aangesloten bij het Atlantisch Pact. 19.00 Nws. 19.10 Kamerork. en solist. 20.00 Lichtbaken, caus. 20.20 Act. 20.35 De gewone man. 20.40 Gevar. progr., plm. 21.45 Sprong in het Heelal, hoorsp., plm. 22.05 Cabaret. 22.35 WIJ lulden de zondag ini Hierna: Het Getuigenis over Christus, caus. 23.00 Nws. 23.15 Nws. in Esperanto. 23.22 Dansmuziek. 23.45—24.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA. NTS: Eurovisie: 19.30-20.20 Rep. wereld kampioenschappen schoonrijden op, de schaats voor dames. 22.00—23.00 Sportrep. uit Parijs. Vergadering c.h.-kiesvereniging Dezer dagen vergaderde de C.H.- kiesvereniglng te Westkapelle onder leiding van de heer J. Boogaard Azn. In verband met de a.s. verkiezingen werden verschillende voorbereidin gen getroffen. Wethouder P. Lieven- se belichtte enkele aspecten van het gemeentebeleid. Vergadering „School met de Bijbel" Dezer dagen kwamen de leden van de School met de Bijbel té Westka pelle bijeen, onder voorzitterschap van de heer H. Wouters. Na gezang en gebed wees de voorzitter in zijn openingswoord op de waarde van het christelijk onderwijs voor het kind. Verslagen van secretaris en penning meester gewaagden van een bloeiend schoolleven. De secretaris kon de verblydende mededeling doen, dat toestemming ontvangen is voor de bouw van een nieuwe vier-klassige school. Na de pauze sprak ds. Don- dorp over het leven van „Groen van Prinsterer". Benoeming In de plaats van de heer C. Ver- maires, die bedankte als diaken by de Gereformeerde Gemeente, is de heer C, de Muynck gekozen. Deze heeft de benoeming aangenomen. Nagekomen advertentie. Heden overleed onze lieve broeder en zwa ger CORNELIS VAX DER HAVE op de leeftyd van 62 jaren. Dreischor: J. J. DE BAKKER- VAN DER HAVE. D. P. DE BAKKER. Arnemuiden: W. DIELEMAN— VAN DER HAVE. o. DIELEMAN. Wemeldlnge: P. H. VAN DE HAMER- VAN DER HAVE. M. VAN DE HAMER Dreischor, 15 februari 1956. 50. Jlmmy en Jackle-hadden de auto. waarmee zu naai Den Haag waren gereden uit de garage gehaald en zij tuften er nu mee naar de Madelieflaan. Jackie zat ach ter het stuur en naast hem zat zijn vader, vermomd als beambte bij Gas Elektra. Jimmy had bovendien nog een bril met dikke hoornen randen opgezet, zodat me neer Zacharias Zalfzouter goed zou moeten kijken om in hem de man te herkennen, die hem de vorige dag zo aan de tand had gevoeld. „Ik doe niets", had Jimmy te gen Jack gezegd. „Ik ga daar alleen eens poolshoogte nemen; goed uit mijn ogen kijken en ook ga ik probe ren ergens een raam of een deur op een kier te zetten, zodat we vannacht met z'n tweeën nog eens een kijkje kunnen gaan nemen". Jackie had een paar maal ge knikt. Hij was blij, dat zijn vader zich zo voor deze zaak was gaan interesseren. Zij reden eenmaal langs bet huis van Zalfzouter en daarna parkeerden zij de auto ln de Insstraat. een zijstraat van de Madelieflann. Jackie bleef daar wachten en Jlmmy zette koers raar het huls van meneer Zalfzouter. Het was precies kwart voor tie nen in de morgen, toen hij aanbelde. Wéér werd de deur door de bolronde huisknecht op een kier gezet. „Gas en Elektra", zei Jimmy. „Ik kom even de boel controleren De meters van de hele wijk krijgen van de maand een' De hulsknecht trok de deur wat wijder open en

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 7