KA PP IE mmt GLADIOLENTEELT IN ZEELAND IN 1955 AREAAL VAN 200 HA WALCHEREN Waar zijn onze schepen? MARKTBERICHTEN en de prentbriefschatkaarten WOENSDAG 15 FEBRUARI 1956 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 7 Lezing voor tuinbouw- vakonderwijzers Voor de Vereniging; van Tuinbouw Vakonderwijzers, In het ambtsgebied Zeeland en West-Noord Brabant, hield dinsdagmiddag in hotel „Cen traal" te Goes, de heer M. Wattel, hoofdassistent by de Tulnbouwvoor- lichtingsdlenst te Middelburg, een le zing over „De gladioienteelt in Zee land". De heer A'. de Jager, bestuurslid, oi>ende de bijeenkomst en verwelkom de in het bijzonder de heer W. G. Beeftlng, assistent van het Tuinbouw- consulent te Goes. De heer M. Wattel begon zijn cau serie met een terugblik op de vroege re „bollenperioclerr'. Tussen 1920 1930 heeft Zeeland reeds zo'n periode gekend. Maar omdat er in die tijd geen export-mogelijkheden waren, werd het al gauw een fiasco. In 1950 verbreidde de gladioienteelt zich van Stavenisse uit over geheel Tholen, terwijl men in 1951 op Zuid- Beveland hiermee is begonnen. In Zeeuwsch-Vlaanderen is intussen de teelt praktischweer geheel verdwe nen. Met de ramp is er een terugslag fekomen, maar in 1955 werden in eeland opnieuw 200 hectare door de gladioienteelt in beslag genomen, ter wijl het landelijk areaal in dat jaar 200 ha bedroeg. Met deze in onze provincie betrek kelijk kleine teelt, is echter nog een groot bedrag gemoeid. Spr. raamde de kosten van de cultuurwerkzaam heden op 600.000, het veiling-klaar maken van het produkt op 450.000, terwyi'hy het plantgoed voor de 200 ha op ongeveer 1 miljoen begrootte. Hoe denkt men thans in Zeeland over de gladioienteelt? De heer Wat tel deelde mee, dat een enquête onder de telers van vorig jaar was inge steld, waarby bleek, dat ongeveer 83 van hen dit jaar opnieuw gladiolen zal telen. Van de 17 die besloten dit niet te doen, was er nog een aan tal met moeilijkheden als gevolg van de herverkaveling. Vooral de beginne lingen hadden in 1955 met moeilijk heden bij de teelt te kampen gehad. Na een technische uiteenzetting over de teelt en bespreking van de mogelijkheden voor het kleine ge mengde bedrijf, gaf de heer Wattel tot slot enkele adviezen. In de eerste plaats zal men volgens hemzelf plant goed dienen te telen. Voorts waar schuwde spreker om geen te grote op pervlakte te telen. Gestreefd moet worden naar een zo groot mogelijke hygiëne. Verder is het goed de bollen zelf te drogen, terwijl ook een goede rassenkeuze van zeer groot belang is. Piet yan Acker kampioen van Zeeuwsch-Vlaanderen P. Kools werd iweede Piet van Acker is dinsdag op de Nieuwerkerksekreek bij Groede schaatskampioen van Zeeuwsch Vlaanderen geworden. Deze rijder eiste de titel voor zich op door voor treffelijke prestaties te boeken op de 500 meter, de 1500 en de 5000 meter. Ook op do 500 meter werd hij Zeeuws-Vl,aams kampioen door in de tijd van 53,9 seconde als eerste te eindigen. Op de 1500 meter kwam de titel by twee man terecht, want zo wel Piet van Acker, als P. Kools leg den deze afstand in 2 min. 59 sec. af. Op de 5000 meter eiste Riteco het kampioenschap voor zich op met een tijd vun 10.48.8. P. Kools eindigde als tweede en Riteco werd derde. De uitslagen van de wedstrijden, waaraan ook enkele niet-Zeeuws- Vlamingen deelnamen, luiden: 500 meter: 1. Piel van Acker, 53,9 sec.; 2..Kees de Jager, 55,2 sec.; 3. P. Kools, 5d,7 sec.; 4. Riteco, 56,1 sec.; 5. Baas, 57,2 sec.; 6. L. de Ja- fer, 58 sec.; 7. J. du Fossé, 58,9 sec.; J. Kools, 59,3 sec.; 9. E. Simpelaar, 59,7 sec.; 10. H. J acoi-, 60,6 sec. 1500 meter: 1. Kees de Jager, 2.50,4; 2. en 3. Van Acker en P. Kools, beiden 2.59; 4. Riteco, 3 min.; 5. L. de Jager, 3.9,7; 6. Du Fossé, 3.12,4; 7. J. Kools, 3.12,6. 5000 meter: 1. L. de Jager, 10.42,8; 2. Kees de Jager, 10.45,6; 3. Riteco, 10.48,8; 4. Van Acker, 10.54; 5. P. Kools, 10.55,4; 6. Verstelle, 11.19,7; 7. Bostelaar, 11.20,6; 8. Staf Dobbe- laere, 11.34; 9. J. Kools, 11.36,8; 10. Baas, 11.38,9. Algemeen klassement: 1. Kees de Jager, 176.56 pnt.; 2. Piet van Acker, 178.96 pnt.; 3. P. Kools, 180.80 pnt.; 4. Riteco, 180,98 pnt.; 5. L. de Jager, 185,51 pnt.; 6. Baas 191.53 pnt.; 7. Du Fossé, 193.03 pnt.; 8. J. Kools, 193.18 pnt.; 9. Verstelle, 193.23 pnt. De niet-Zeeuws-Vlamingen konden uiteraard geen titel veroveren. Commissaris der koningin naar Bevelandse gemeenten De commissaris der koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casem- broot, zal vrijdag 17 februari een be zoek brengen aan de gemeenten 's-Gravenpolder en Hoedekenskerke. Benoeming De Commissie van beheer van de schoolartsendienst Walcheren, Noord- en Zuid-Beveland west heeft aan mej. W. J. Snoek uit Goes op haar verzoek eervol ontslag verleend als assistente van do schoolarts. In haar pdaats werd benoemd mej. A. Hollemans uit Goes. Benoemd in Raad voor de Scheepvaart Tot plaatsvervangend buitengewoon lid van de Raad voor de Scheepvaart is benoemd de heer J. J. Steensma te Souburg, thans directeur van het Loodswezen in het derde district. C.J.M.V.- en C.J.V.F.-weekeinde voor Zeeuwen in Lage Vuursche Op 25 en 26 februari a.s. zal op de Ernst Sillem Hoeve te Lage Vuursche het C.J.M.V.-buitenhuis, een speciale Zeeuwse conferentie worden gehou den voor de leden van de C.J.M.V.- en de C.J.V.F. meisjesclubs in Zeeland. De belangstelling voor dit weekein de is zo groot, dat de conferentie praktisch is volgeboekt (meer dan 80 deelnemers). De leiding van de confe rentie berust bij wika M. A. de Vlie ger en de heer Jac. Sinke. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 13/2: Basra van Aalborg. Bonaire van Antwerpen. Agiol Vlctores van Gdynia. Juelsland Rotterdam. Nyhammer van Bahrein. Start van Antwerpen. Nan van Antwerpen. Op 14/2 Anders van Gent. Kwiek van Vlaar- dingeh. Vllssingên vertrokken op 13/2: Naviga tor naar Rotterdam. Juno naar P. Golf. Basra naar Djcdclah. Gei'd. n Rotterdam. Bonaire naar Cardiff. Op 14/2 Juelsland naar Rotterdam. Agloi Vlctores i U.S.A. Gepasseerd naar Antwerpen bp 13/2 Ida Jacoba van Sligo. Leersum van Ham burg. Roelof Buisman van Londen/Gent. Stella Maris van zee/Gent. Oleum .van Oostende. Op 14/2 Lekhaven van Buenos Aires. Marie Sophie van SligQ. Wulp van Liverpool. Gepasseerd van Antwerpen op 13/2 Tablnta naar Amsterdam. Wubbiena naar Ierland. Avnedljk naar Rotterdam. Senior naar Sharpness. Mees Cremer naar Li verpool. Nederland naar Londen. Drie bergen naar Rotterdam. Johnny naar Cork. Op 14/2 Anna Henny naar Irvine. Sommelsdijk naar New York. 1 Straatverlichting in p Aardenburg elektrisch M Te Aardenburg is dinsdag- avond om half zeven in tegen- H woordigheid van vertegenwoor- digers der betrokken maat- ="nappijen en een aantal ande- n re genodigden de elektrische straatverlichting in gebruik m H genomen, die in de plaats komt van de sedert 1914 in gebruik H zijnde gasverlichting, welke sedert 1931 gratis werd ver- g= §f zorgd door een Belgische maat- jjf schappij uit Brugge. De inge- oruikneming geschiedde, door- s dat burgemeester J. M. A. C. H van Dongen telefonisch aan de H centrale van. de Provinciale jg Zeeuwse Elektrlciteits Maat- schappij te Sluiskil het verzoek H deed de verlichting in werking m te stellen. Deze gebeurtenis H was 's middags door de om- roeper ter plaatse aan de be- volking aangekondigd. jl Op het door schijnwerpers verlichte raadhuis werd na- mens het college van B. en W. M H aan de lantaarnopsteker, de heer Martens, wiens functie hierdoor kwam te vervallen, voor zijn lange jaren trouwe dienst een geschenk aangebo- den, evenals aan zijn echtgeno- te, die hem daarbij dikwijls had p geassisteerd. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiH Middelburg „Steravond" N.C.R.V. Dinsdag gaf de N.C.R.V. in de Schuttershpfzaal te Middelburg een „Steravond", waarvan de algehele leiding in handen was van Joop van der Does. Ds. E. Sneller, herv. predi kant te Middelburg, sprak een ope ningswoord. „Vrij en Blij", onder lei ding van Wessel Dekker gaf een aan. tal opgewekte liederen ten beste, en Henk Dorel liet een goede solozang horen. De muzikale wonderclown ,,Tims" verbaasde het publiek door een welluidend mengelmoes van in strumenten en speelde tot besluit en kele nummers op oude flessen. Hier na volgde de vertoning van de film „Radio kreeg een gezicht", een in teressante documentaire over de te levisie-uitzendingen, en van „Ziet u er wat in?", een raadselfilm. Voor de aanwezigen, die bij deze film de juiste oplossinsr vonden wa ren vier pryzen beschikbaar gesteld. „Vier tegen vier" is de naam van het gezelschapsspel, dat eveneens werd gespeeld. Ook het bekende „Kwartetten", een aardig gemeen- schapsspel, voerde men wederom ten tonele, terwijl de zaal daaraan zijn volle medewerking verleende. „Vrij en.Bin" zorgde tenslotte voor een goedklinkende finale. Voor deze zeer geslaagde „Steravond" bestond een grote belangstelling. Huldiging verdienstelijk ,,Zeelandia"-voetballer De Middelburgse voetbal- en atle tiek vetrenignlg „Zeelandia" zal vol gende maand een verdienstelijk speler huldigen. Het is Jan Mijnheer, oud aanvoerder van het eerste elftal, dat in de derde klasse uitkomt. Mijnheer heeft in de gelederen van deze ploeg niet minder dan tenminste 500 wed strijden gespeeld. De huldiging zal geschieden op zaterdag 31 maart a.s. tijdens de jaarlijkse feestavond van „Zeelandia", die in het Middelburgse Schuttershof wordt gehouden. Men heeft het voornemen Mijnheer wegens zijn verdiénsten voor de vereniging op deze avond een stoffelijk blijk van waardering aan te bieden. ,/t Is nooit te laat" Onder auspiciën van de Z.V.U. zal de „Haagsche Comedie" maandag 20 februari a.s. in de Middelburgse Schouwburg het blijspel in 5 taferelen ,,'t Is nooit te laat" van Felicity Dou glas opvoeren. De medespelenden zyn o.a. Maria de Booy, Kathlnka van der Werff, Fie Carelsen, Ida Wasserman, Do van Stek en Luc Lutz. De regie is in handen van Joris Diels. De voor stelling begint om 20 uiir. Vlissingen Ontspanningsavond De gestadig neerdwarrelende sneeuw had talrijke militairen van zee- en landmacht dinsdagavond niet kunnen weerhouden naar 't protestants chris telijk militair tehuis „De Meerpaal" in Vlissingen te gaan. Verscheidene dragers van 's konings wapenrok hadden namelijk zelf een revue in elkaar gezet, waarvan de „première" deze avond liep. Na de opening met een vlotte piano-medley volgde een bont om-en-om-programma van schetsjes, tnek aan de bel, accordc- onmuzlek en goochelkunst van de ma giër Doekoen Kartoe Satoe. De spon tane reacties van do toeschouwers waren wel een bewjjs, dat het gebode- ne in de smaak viel. Spuikom verlicht Het bestuur van de Vlissingse IJs club heeft dinsdagmorgen een be spreking gehad met het Vlissingse college van B. en W. Uit deze be spreking resulteerde het besluit, dat de Vlissingse IJsclub met ingang van gistez-en de Spuikom te Vlissingen zou verlichten en tegen verplichte betaling toegankelijk te stellen. Alleen de leden van de ijs- vereniging zijn van entree vrij gesteld, omdflt dit reeds in de con tributie is inbegrepen. Dit besluit is genomen, omdat de toevallige om standigheid zich voordoet, dat het ijs op de Spuikom ditmaal van betere kwaliteit is dan meestal het geval is. Het lag eerst in de bedoeling van het gemeentebestuur om zelf de Spuikom te verlichten, maar gezien de concurrentiepositie, waarin men dan zou komen te staan tegenover de ijsverenlging en ook de waar schijnlijk maar zeer tijdelijke aard der berijdbaarheid van de Spuikom, besloot men de organisatie in han den te leggen van de IJsclub. De ijs baan van deze vereniging met verlichting en muziek blijft even. eens geopend. Jaarvergadering K.A.B. De afdeling Vlissingen van de K.A. B. hield haar jaarvergadering in het Ariënsgebouw onder voorzitterschap van de heer P. J. F. Wanst, die allen nee 1 kom heette, in het bijzonder- de geestelijke adviseur pastoor J. N. Kossun en de dislrictsbestuurder, de heer M. van de Himst uit Goes. De verslagen van secretaris en penning meester werden voorgelezen en onder applaus goedgekeurd. By de bestuurs verkiezing werden herkozen de heren B. Biesebroek, P. J. Kauffman en S. J. Adriaanse; gekozen werden de he ren P. H- van de Ven, C. Engelbert en Th. Theune. De voorzitter deelde mee, dat ter gelegenheid van het feest van de ar beid op 4, 5 en 6 mei a.s. een triduum zal worden gehouden met op 6 mei 's morgens een feestelijk ontbijt .en 's avonds een feestavond met mede werking van de Ghesellen-toneelver- eniging uit Bergen op Zoom. Pastoor Kossen installeerde 24 nieuwe leden, waardoor het ledental dc 500 byna heeft bereikt. Pastoor Kossen en de heer Van de Himst hiel den nog een korte toespraak over het nut en het belang van de katholieke organisatie. Met studieverlof Ds. J. de Vuijst, chr. geref. predi kant te Vlissingen, heeft van zijn kerkeraad een maand studieverlof ge kregen om zich voor te bereiden op zijn doctoraal examen. Zoals eerder gemeld, heeft ds. De Vuijst het be roep naar de chr. geref. gemeente te Amsterdam aangenomen. Veere IJsclub opgericht Op initiatief van de gemeente-se cretaris, de heer L. v. d. Hiele, werd Maandagavond in de raadzaal te Vee- re een vergadering gehouden om te komen tot de onrichting van een ijs- club. Vooral onder de jeugd bleek hiervoor veel animo te bestaan. Et- werd een werkgroep van zeven per sonen gekozen, die voorlopig de lei ding op zich zal nemen. Vanaf he denavond (dinsdagavond) zal ge tracht worden om de baan, die ach ter „Stil water" wordt ingericht, te verlichten. Door middel van een prijsvraag zal een naam voor de vereniging gezocht worden. Indien mogelijk, zullen de organisatoren za terdag een gekostumeerd ijsfeest houden. Domburg „Apollo" gaf uitvoering De muziekvereniging „Apollo" te Domburg gaf haar jaarlijkse uitvoe ring in de zaal „Wilhelmina". De voorzitter, de heer W. Brand, opende de muziekavond met een toespraak, waarbij hij op het belang van een goed muziekgezelschap wees voor een gemeente en vooral de jeugd aan spoorde zich bij „Apollp" aan te slui ten. De hoge kosten, die aan de aan schaf van instrumenten en bladmu ziek verbonden zijn, onderstreepten volgens spreker, dat financiële steun onmisbaar is. Spreker bracht inwo ners van Domburg dank voor hun steun en wekte hen op dit te blijven doen. Onder leiding van de directeur, de heer A. L. van wallenburg, wer den vervolgens verscheidene num mers op verdienstelijke wijze uitge voerd. Vooral de operaselectie van Verdi, de pasodoble Montevideo en „Les roses du midi" van Johann Strausz genoten goede vertolking. Na het muzikale gedeelte werd het toneelspel „Om de Karashoeve" opge voerd. De tonelisten wisten goede creaties van hun rollen te geven. Ook de aankleding had alle zorg. Na af loop werd de spelers en speelsters een ware ovatie gebracht. In de pauze werd een verloting gehouden en brachten een viertal leerlingen een paar muzieknummers ten gehore. Koudekerke Bijeenkomst „Pro Rege" Uitgaande van de Koninklijke Ne-., derlandse Militaire Bond „Pro Rege" zal donderdag 23 februari a.s. in Kou dekerke in het verenigingsgebouw een vergadering worden gehouden met het doel deze bond meer in de aan dacht te plaatsen. Tijdens deze by- eenkomst zullen ds. J. H. Hoffman, hervormd, en ds. A. Elshout, geref. predikant, en de heer H. Barnard uit Meliskerke, het woord voeren. Voorts zal Will Barnard met zijn poppen de geschiedenis van Johannes Faust vertellen. Ritthem F eestelijkheden. Ritthem gaat vandaag (woensdag) feestvieren. Vanaf maandag werd reeds genoten van de verlichte ijs baan. Voor vanmiddag organiseerde de „Rltthemse IJsclub" een ijsfeest voor de jeugd, 's Avonds geeft O.N. D.A. in „Ons Dorpsleven" een feest avond, welke dan op de gebruikelijke wijze wordt besloten met een gezellig- samen-zijn. Vanwege de te verwach ten grote belangstelling rekent O.N. D.A. er op dit feest nog eens op 23 februari te herhalen. Sint Laurens Jaarvergadering „Fébé" Onder leiding van mevrouw Luike naarRemijnse hield de geref. vrou wenvereniging „Fébé" te Sint Lau rens haar jaarvergadering. Behalve met een inleiding over „Het gebed" door mevrouw KooleGornelisse werd de avond gevuld met enkele bij dragen en met het nummer mast- klimmen. De'vëfèhiging telt 27 leden. EXAMEN Mej. W. J. Vonck te Axel slaagde dezer dagen voor het diploma machi- ne-schryven aan de Pontschool. Aalsdijk 12 370 m rw Valcntla Ierl. n. New York. Alphacea 13 55 m zo. Natal n. Rio de Janeiro. Adonis 12 Carupano. Akkrumdljk 13 New Orleans. Alhena 12 Bremen. Alwakl 14 v. Suez n. Port Said. Alnatl 12 Vltoria n. Bahla. Alamak 13 v. Bashra n. Knorramshar. Almkerk 13 Zanzibar. Alchiba 13 270 m. kp Race n. Baltimore. Anncnkerk 12 v. Genua n. Llvorno. Amerskerk 14 p. Gibraltar n. Genua. Amstelbrug 12 rede Fremantle. Applngedijk 12 480 m n.w. Fortaleza n. New York. Attls 13 v; Pto Ordaz n. Port of Spain. Arnedijk 14 Rotterdam. Averdijk 12 300 m. z.o. Savannah n. Le Havre. Artemis 13 St. Marc. Axeldijk 13 250 m. zo. New York n. Trinidad. Banka 13 p. kp. Elba Rode Zee n. Suez. Batavier I 12 v. Bordeaux te Casablanca. Blijdendijk 12 New York. Beninkust 14 Dakar. Bontekoe .13 Surabaja. Boissevain 17 Lourenco Marques verw. Blommersdijk 12 v. New York n. Antw. Camitia 12 680 m, o. Auckland. Cottica 14 Trinidad. Crania 12 v. Curacao n. Kaapstad. Cleodora 13 v. Singapore n. Bangkok. Dalerdijk 12 v. Los Angeles n. Cristobal. Delft 13 200 m. n.w. kp. Finisterre. Ena 12 1010 m. z.w. Fayal. Eos 13 Rotterdam. Elbergen 13 120 m. n. Requejada. Esso - Amsterdam 13 p. Malta n. Ras Tanura. Gaasterland 13 dwars v. Tyne n. Leith. Serooskerke (W.) „Nooitgedacht" hield schaatswedstrij den Dinsdag hield de ijsclub „Nooitge dacht" in Serooskerke (W) schaats wedstrijden. Dit evenement, dat zeer geslaagd mag heten, ondervond gro te belangstelling en werd begunstigd door redelijke weersomstandigheden. De uitslagen luidden: Meisjes 810 jaar: 1. Greet je We vers; 2. Ina v. d. Broeke; meisjes 11 jaar: 1. Mona van Wouwe; 2. Frans Noordhoek; meisjes 12 jaar: 1. Annie Kodde; 2. Koos de Voogd; jongens 7 8 jaar: 1. Simon Koole; 2. Bert Ton: jongens 910 jaar: 1. Simon Schuttinghuis; 2. Jan Krijger; jon gens 1112 jaar: Cor Abrahamse; 2. Huib Ton; jongens 13 jaar: 1. Kees Gideonse; 2. Jo Allaart. In totaal na men 74 kinderen deel, die allen een versnapering ontvingen. Hardrijden heren: 1. A. Dekker; 2. C. Coppoolse; 3. P. Boone. Hieraan namen 12 heren deel. Schoonrïjden voor paren: 1. P. de Visser en mej. T. Tilroe; 2. H. Leyten en mevrouw L. KoddeMeijers. Aan dit nummer namen 5 paren deel. Hindernisrijden deelneming van 2 dames en 22 he ren 1.. M. Kodde; 2. C. Coppoolse; 3. B. van Wouwe. 's Avonds werd een gekostumeerd ijsfeest gehouden, waar diverse aar dige „vermommingen" te zien waren. De uitslagen luidden: 1. J. Verton Jz.; 2. mevrouw J. v. HekkenMeijers; 3. C. de Later; 4. F. S. Koole. VEEMARKT ROTTERDAM. 14 februari. Aanvoer in totaal 3945 dieren. Weekto- taal 5922 dieren. Vette koelen en ossen 700; gebruiksvee 777; t.b.c.-vrlj 707; vette kalveren 60; graskalveren 162, t.b.c.-vrij 159; nuchtere kalveren 1780; varkens 49: biggen 7; paarden 90; veulens 4; schapen of lammeren 298; bokken of gelten 18. Vette koeien, prijs In ets. per kg. le kW.-286—318, 2e kW. 204—288, 3e kW. 242— 264; vette kalveren prijs in cents per kg. ie kw. 280—310, 2e kw. 250—280, 3e kw. 220 —250; slachtpaarden, prijs ln cents per kg le kw. 235, 2e kw. 215, 3e kw. 195. Prijs in gld p. stuk le kw. 2e kw. 3e kw. Graskalveren. 450 350 250 Nuchtere kalveren 00 52 45 Schapen 150 110 90 Lammeren 135 110 95 Kalfkoeien 1150 960 730 Melkkoeien 4150 960 730 Vare koeien 850 720 600 Vaarzen 800 680 580 Pinken 500 425 350 Vette koeien aanvoer als vorige week, handel levendig, vooral met lager In prijs dan gisteren, prima's boven notering. Vette kalveren aanvoer als vorige week, handel vlug, wat stijver in prijs. Graskal veren aanvoer matig, handel redelijk, prijzen als vorige week. Nuohtere kalve ren, aanvoer aanmerkelijk groter, handel kalm, teruglopende prijzen. Biggen geen aanvoer. Slachtpaarden aanvoer even minder, handel stug, ruim prijshoudend. Schapen aanvoer iets minder, handel ta melijk, beste schapen en lammeren Iets stijver in prijs, verdor onveranderd. Kalf koeien aanvoer redelijk, handel kalm, prijzen constant. Melkkoeien, aanvoer re delijk, handel kalm, prijzen constant. Vare koelen aanvoer gewoon, handel ta melijk, ruim prijshoudend. Vaarzen, aan voer Iets meer, handel stil, prijzen on veranderd. Pinken, aanvoer Iets meer, handel stil, prijzen onveranderd. COÖP. VEILINGSVERENIGING „WALCHEREN" W.A. MIDDELBURG Marktbericht van 14 februari 1956. Fruit: cox Orange P. I 53—81; K 40— 41; Jonathan (verpakt) 62—70, K 52, B 55, C 52; Goudreinetten I 45-48, K 45—46; St. Remy K 33—39. Groenten: Spruiten 20— 1.20; Uien per kg 22—43; Wijnpeen 16—23; Boerenkool 15—36; Rode kool 6—20; Witlof 50—62; Savoije kool 14—17; Andijvie 43— 47; Prei 64—74; Veldsla 2.49—2.53. VEILING KAPELLE. 14 februari. Fruit: jonathan I 75, 55; I 70, 56—57; I 65, 49—53; II 36—38; keuken 43 —48; fabr. 30—39; golden delicious I grof 8S—86; I 08—72; H 40—43; keuken 51—57; fabr. 3250; Brab. bellefleur I grof 40; I 33—35; n 21—22; keuken 29; fabr. 15—16; St.-remy I grof 35—38; I 34—36; H S2; keuken 33; fabr. £331; sterappel I 86; fabr. 16; conference keuken 44; fabr. 35; ljsbout keuken 31; fabr. 25; zoete erm- gaard keuken 46; fabr. 33; comtesse de paris I 30; klelpeer I grof 42; I 34; keuken 27; fabr. 20; goudreinette I grof 46; I 43 —44; n 37; keuken 39—42; fabr. 32. VEILING GOES. 14 februari. Export- en industrieveiling: goudreinette I grof 46,20—51; I 44,20—46; II 35 jonathan I 45—63; n 35—40; golden delicious I 03—81; sterappel I 30; comtesse de paris I 18; n 13. Verpakt fruit: jonathan I 03. Gewone veiilng: goudreinette keuken 4315; fabr. 3538; jonathan keuken 37— 47; fabr. 33—38; golden delicious keuken 54—63; fabr. 45; sterappel keuken 21; com tesse de paris keuken 17—20; fabr. 16—17. 15. Nadat zij hadden vast gesteld. dat de afgescheur de postzegels nog los ïn het album lagen, begonnen zij de afgescheurde stukjes aan de briefkaarten te passen. „Jong, jong, dat is nog een hele legpuzzel", zei Kapple, „maar nu ls de boel toch compleet. Laten we nu eens kijken, wat die zee man aan zijn tante Coba over die schat heeft ge schreven...." Terwijl zij daarbinnen in gespannen aan het sorteren waren, sloop er iemand aan boord met een grote knup pel in de hand. Het was de stuurman van de Kraker, die zich wilde wreken voor de overval op zijn schip. Maar bij het raampje van de kajuit ving hij een gesprek op, dat hem plot seling van gewelddaden deed afzien. „Kijk", hoordfe hij Kapple zeggen, „ln deze briefkaart staat, dot het schip voor de kust van Hispanola op de zwarte klip was gelopen en gezonken. Maar waar staat nu Iets over de schat, die aan boord was?" „Hier", klonk de stem van de Maat, „hij schrijft in deze briefkaart, dat de kapitein de schat ln zyn hut bewaarde in een klein kistje...." „Een schatbromde de stuurman van de Kra ker, „daar moeten we bij zijn!" Hij bleef nog een poosje luisteren, tot hij genoeg bijzonderheden wist en sloop toen even stil heen. als hij gekomen was. Grootekerk 12 240 m. z.o. Genua. Gouwe 13 310 m. z.o. Takoradl. Gulneekust 14 Le Havre. Haulerwljk 12 360 m. z.o. Kp. Race. Haaksbergen 12 v. Avonmouth n. Lapallloe Helena 12 770 ra. z.w. Fayal. ivoorkust 13 p. Las Palmas. Indrapoera 13 kp. Tenez gepass. Japara KPM 12 v. Priok n. Singapore. Kara 12 V. Curacao n. Kaapstad. Kellla 12 v. Pta Cardon n. R'dam. Koratla 12 v. Fao n. Ballkpapan. Korovlna 13 v. R'dam n. Othenburg. Kota Baroe 14 Belawan. Korenla 12 v. Curacao n. Macaralbo. Kota Gede 13 v. Djeddah n. Belawan. Krebsia 13 v. Pta Cardon n. Engeland. Kota Inten 13 300 m. n.w. Pt. Said. Kylix 13 1350 m. o. Paramaribo. Kieldrecht 13 p. Daedalus rif. Larenberg 12 850 m. w. Azoren. Laurenskerk 14 p. Aden n. Dubai. Lawak 13 Assab. Lemsterkerk 13 Rotterdam. Leuvekerk 12 p. oostkust Ceylon. Lekhaven 14 Antwerpen. Lissekerk 13 p. Malta. Liberty Bell 13 350 m. n.o. Socotra. Lievevrouwekerk 13 Rotterdam. Lekkerkerk 13 120 m. zw. Kreta. Maashaven 13 p. Dungeness n. MeliUa. Maas 13 Bourgas. Marcella 12 60 m. o. Sicilië n. R'dam. Mataram 10 v. TJlrebon n. Tegal. Macoma 13 v. Leith n. Invergordon. Meerkerk 13 Alexandria. Mentor 12 180 m. no. Jamaica n. Maracalbo Muider kerk 12 Madras. Mijdrecht 13 v. Rlo de Janeiro te Puerto L. Cruz. Nieuw Amsterdam 12 100 m. no. Cartagena Col. n. Sblas. Ondlna 13 v. Kwinana n. Albany. Oranje 14 Amsterdam. Oranjefontein 13 v. Southampton n. Antw. Peperkust 13 Dakar. Prins Willem H 13 p. Ouessant n. Oslo. Pendrecht 13 p. Ras Fartak n. Rastanura. Rotula 12 140 m. o. Trinidad n. R. de Jan. Ridderkerk 12 Bremen. Rijndam 13 v. St. Thomas n. Laquaira. Roepat 12 140 m. zo. Malta n. Hallfax. Rijnkerk 13 280 m. zw. Walvisbaai n. Las palmas. Schle 12 v. Iskenderun n. Volos. Sarangan 13 180 m. zo. Ceylon n. Belawan. Schelpwijk 12 470 m. zw. St. Helena n. Curagao. Sibajak 14 Aden. Sliedrecht 13 54 m. zo. Sydney n. Mena al Ahmad i. statue of Liberty 13 300 m. zw. Gibraltar n. Philadelphia. Slamat 13 250 m. Minikoy n. Aden. Straat Makassar 12 120 m. o. Formosa n. Kobe. Straat Malakka 12 TJ. Priok. Talisse 13 Cheribon. Tasman 13 Priok. Tjnuwah 11 v. Singapore te Hongkong. Tjisadana 11 v. Nagoya n. Osaka. Tomorl 13 p. Ouessant n. Priok. Telamon 12 40 m. zo. kp. Henry n. Baltim. Tibia 14 Miri. Utrecht 11 v. Rotterdam te Hollandla. Van Waerwijck 12 p. zuidpunt Formosa n. Sjanghai. Vasum 13 70 m. no. Finisterre n. Pt. Said. Waterland 14 Buenos Aires verw. Willemstad 12 v. Puertolimon n. Cristobal, Wonorato 13 Basrah. Wonosobo 13 v. Bremen n. Hamburg. Zuiderkruis 14 Papeete. (Advertentie), Een Philips BI-AMPLI-toestel: een kostelijk bezit Kom er eens naar luisteren. GEBR. KUNST Elektro- en Radio Technisch Bureau Lange Delft 68, Middelburg, Tel. 2471 UIT DE MER DONDERDAG 16 FEBRUARI. HILVERSUM I. 402 m 746 kC/s. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nwi. 8.15" Gram. 8.00 Gym. voor de vrouw. 8.10 Voor de hulsvr. 9.15 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Morgenwijding. 10-00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Voor de hulsvr. 11.18 Lichte muz. 11.45 De Mens meet het Heelal, caus. 12.00 Twee piano's. 12.25 In 't spion netje. 12.30 Land- en tulnb.meded. 12.35 Dansmuz. 12.50 Uit het bedrijfsleven, caus. 13.00 Nws. 13.15 MedecL of gram. 13.20 Me- tropole ork. 13.55 Beursber. 14.00 Gram. 14.15 Mag lk mij even voorsetllen? Mijn naam ls Cox!, hoorspel. 14.45 Viool en piano. 15.18 Voor de zieken. 16.00 Gram. 16.15 Voordr. 16.30 Gram. 16.45 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 17.45 Regerlngsultz.: Ne derland en de wereld. Dr. C. J. Brièjèri Vijf Jaar werkzaamheid van de Europese organisatie voor bescherming van plan ten tegen ziekten en plagen. 18.00 Nws. 18.15 Sportproblemen. 16.25 Lichte muz, 18.55 Gesproken brief uit Londen. 19.00 Voor de kleuters. 19.05 Cabaret. 19.25 Lich te muz. 19.45 Voor de Jeu|È. 20.00 Nws. 20.05 Omr. ork. en solist. 21.15 Ontmoeting der levensovertuigingen, discussie. 21.50 Lichte muz. 22.40 Act. 22.50 Sportact. 23.00 Nws. 23.15 Act. of gram. 23.25—24.00 Jazz- muz. HILVERSUM H. 298 m 1907 kc/S. f.09 KRO. 10.90 NCRV. U.00 KRO. 14.90—24.00 NCRV. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.45 Morgen gebed en liturg, kal. 8.00 Nnwa.- en weer teer. 8.15 Gram. 8.00 Voor de vrouw. 9.40 Schoolradio. NCRV: 10.00 Gram. 10J0 Mor gendienst. KRO: 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. (18.30 Land- en tulnb.meded. 12.33—12.40 WIJ van het land). 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws. en kath. nws. 13.20 Sopr. en piano. 13.50 Gram. ^JCRV: 14.00 Promenade ork. en sol. 14.45 rVoor de vrouw. 15.15 Weense muz. 18.45 Gram. 16.00 Bljbellezinr. 16.80 Viool en plano. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Koersen. 17.4 Pianokwintet. 18.15 Amus. muz. 18.45 Grim. 19.00 Nws.- en weerber. 19.10 Gram. 19.20 Sociaal perspec tief. 19.30 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Alle Hens aan Dekl" 81.45 Gram. 22.00 Tljdschrlftenkron. 22JO Orgelconc. 22.» Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws, 23.15 SportultsL 23.20-24.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA. NTS: 20.00 Journ. en weerber. VARAi 20.15 Spiegel der Kunsten. 20.30 U en uw Regering. 20.55 Weense IJsrevue. 21.10 Tien jaar Partij van de Arbeid. 21.25 Weense IJsrevue. 21.40 Huwelijksaanzoek, TV-spel,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 7