slaap slaap KAPOK Ouderdomsverzekering op 1 januari 1957 Minister Cals: Wordt mijn beleid afgekeurd? Weldra ontwerp algemene kinderbijslag verzekering S.E.R.-RAPP0RT AANGEBODEN gezmcC AANPASSING BESTAANDE PENSIOENREGELINGEN In één nacht S u n b a I m HET GOUDEN JAAR 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 15 FEBRUARI 1956 MEMORIE VAN ANTWOORD: Verschenen is de memorie van anfwoord aan de Tweede Kamer over het wetsontwerp algemene ouderdomsverzekering, waaraan het volgende is ontleend: Op basis van het ontwerp worden reeds uitvoeringsvoorschriften voor bereid teneinde inwerkingtreding op 1 januari 1957 te bereiken. Zo spoe dig mogelijk zal een ontwerp voor een algemene kinderbijslagverzeke ring bij de Kamer worden ingediend. Mocht deze niet op 1 januari 1957 in werking kunnen treden, dan zal dit niet tot vertraagde invoering van de ouderdomsverzekering mogen leiden. Minister Suurhoff hoopt spoedig een S.E.R.-advies te mogen ontvangen aangaande een wedu wen- en wezenverzekering en aan gaande de invaliditeitsverzekering. De regering meent dat een .ouder- domsregeling in de geest van prof. Campagne zoals weergegeven in de economisch-statische berichten niet in de Nederlandse verhoudingen past. Ook degenen, die op 65-jarige leef tijd in het buitenland wonen en op enig tijdstip verzekerd zijn geweest, zullen het verworven pensioen kun nen opeisen. Het ligt aanvankelijk in de bedoe ling, Nederlandse grensarbeiders, die in het buitenland werken en daar verzekerd zijn tegen ouderdom, met hun echtgenoten van de Nederlandse verzekering uit te zonderen. De regering verwerpt de bewering, dat voor de vrouw de pensioengerech tigde leeftijd eigenlijk 60 jaar is. Het stellen der regelen nopens een ver hoogd uitgesteld pensioen is toever trouwd aan de Kroon, de Raad van State gehoord. Bij nota van wijzigin gen wordt voorgesteld voor te schrij ven, dat in dit geval eerst de S.E.R. zal worden gehoord. De regering stelt zich een en ander aldus voor: in gevallen van uitge steld pensioen houdt de premiebeta ling bij 65 jaar op en gaat het pen sioen in elk geval uiterlijk op 70-ja- rige leeftijd in. Dit is dan geen premievrij pensioen, maar een pensioen, waarvoor normaal premie is betaald. Het enige dat ge beurt is dat het pensioen later wordt opgeëist en dat men voor het geno men risico een verhoogd pensioen ont vangt. De verhoging is evenredig aan het gelopen risico. W eduwen De ministers hebben niet het voor stel overgenomen van degenen, die de 60-jarige weduwe, wier overleden echtgenoot pensioen ontving, in het genot willen laten van pensioen. Het faat hier om een algemene ouder- omsvoorziening, waarbij een voor 't gehele volk geldende pensioengerech tigde leeftijd wordt aanvaard. Echter zullen ook deze weduwen kunnen pro fiteren' van de inmiddels by nota van wijzigingen aangebrachte wijziging in artikel 31, ingevolge welke het mo gelijk zal zijn om weduwen, die een weduwenpensioen genieten, doch die geen compensatie voor de te betalen premie ontvangen, onder de gunstige bepaling van artikel 31 te brengen. Overigens wordt verwezen naar de komende weduwenvoorziening. Verhoging van het voorgestelde >ensioen op 80 van het gemiddel de verdienae loon, zou in het tjjdvak 1957-1961 naar globale schatting 1510 miljoen per jaar vergen, waardoor de premie ongeveer tweemaal zo hoog zou moeten worden. Het is derhalve onnodig hierover te discussiëren. Bij nota van wijzigingen wordt voorgesteld te bepalen, dat het in het ontwerp genoemde bedrag van 6000.waarover maximaal pre mie wordt geheven, wordt gebonden aan het indexcijfer der lonen, hetgeen de voorkeur verdient boven wijziging van dit bedrag door wetswijziging. De regering is niet bereid een gro ter schommelfonds te bevorderen dan haar aanvankelijk voor ogen stond. De premie zal gedurende de eerste 5 jaren toch reeds ten minste 6,46 moeten bedragen (zonder administra tiekosten). Economische gevolgen Het ligt bepaald niet in de be doeling van de regering fabrikan ten en importeurs een verbod op te leggen de looncompensatie voor de premie der algemene ouder domsverzekering' in de prijzen door te berekenen, vertrouwd wordt echter, dat dit slechts zal geschie den indien zulks niet anders mo gelijk is. Bovendien beschikt de re gering zo nodig over middelen om ^rysopdrjjving ongedaan te ma- Gerepatrieerden Het ligt in het voornemen een alge mene maatregel van bestuur uit te lokken, waardoor vo,or Nederlanders, die vóór de soevereiniteitsoverdracht in het voormalige Nederlandsch-Indië woonden en die binnen 10 jaar daar na naar Nederland kwamen of zul len komen, voor de toepassing van 't overgangspensioen bij de beoorde ling van ae vraag of zij na hun 59e jaar reeds zes jaar in Nederland heb- jen gewoond met wonen binnen het rijk gelijk te stellen het wonen in Indonesië. Hierdoor zullen niet alleen belanghebbenden, die bij het inwer kingtreden van de wet reeds 65 jaar en ouder zyn in het genot van over gangspensioen komen, maar ook jon geren. Kroesjtsjew sprak zes uur op partijcongres „Sowjet-Unie wil proeven met waterstofbommen stoppen" Nikita Kroesjtsjew, eerste secreta ris der Sowjet-Russische communisti sche partij, heeft op het twintigste partijcongres, dat dinsdag te Moskou is geopend, gezegd, dat de Sowjet- Unie zou instemmen met het stopzet ten van de proefnemingen met water stofbommen in afwachting van over eenstemming over de belangrijkste ontwapeningskwesties. In een rede over de binnen- en bui tenlandse politiek, die zes uur duur de en gehouden werd in het Kremlin, plaatste hij bovenaan de lijst van de voornaamste taken der Sowjet-Unie. de vreedzame samenleving met het kapitalisme en hij zei, dat de partij deze politiek .onwrikbaar zou voort zetten". Over de overgang van het kapita lisme naar het socialisme in een staat zei Kroesjtsjew, dat in sommige ka pitalistische landen „de omverwer ping van de bourgeois-dictatuur door middel van geweld" onvermijdelijk Is. Maar het is waarschijnlijk, dat de methoden om deze overgang te be werkstelligen steeds meer gevarieerd zu'len worden. Hoewel dc kapitalistische economie „steeds onstabieler" wordt, moet de Sowjet-Unie niettemin de beste resul taten van de wetenschap en techniek in de wereld van het kapitalisme be studeren en deze ten behoeve van het socialisme gebruiken. Vakantierechten bij het Rijk verruimd De vakantietoeslag voor het Rijks personeel is gebracht van twee op vier procent van het jaarsalaris. Het aantal vakantiedagen is verhoogd van veertien op vijftien dagen. Dit is naar „Het Parool" bericht, besloten door de ministerraad. In de vergadering van de centrale commissie voor Georganiseerd Over leg is onlangs een voorstel van deze strekking ingediend door de Algeme ne Bond van Ambtenaren (A.B.V.A.). De beslissing is toen verwezen naar de ministerraad 35.000 op 4357 In de derde Idas van de 530e staats loterij is een prijs va® 35.000 geval len op lot no. 4 3 5 7, zoals ook uit de loteryijjst bleek en niet 4537 zo als gisteren abusievelijk in de kop werd vermeld. Twaalf gewonden door ongeval op raffinaderij. Op het terrein van de Shell-instal- laties en fabrieken „Pernis" is dins dagmiddag een ongeluk gebeurd, waarbij twaalf arbeiders zijn gewond. Er deed zich een ontploffing voor in een der fornuizen van de katalytische kraakinstallatie. De hier werkzame arbeiders liepen brandwonden op. De twaalf arbeiders konden, na verbonden te zijn, huiswaarts keren. Drie andere gewonden zijn ter obser vatie opgenomen in een ziekenhuis te Rotterdam. Ook hun toestand wordt niet levensgevaarlijk geacht. De be drijfsbrandweer heeft de brand, die op de exploisie volgde, met eigen middelen bedwongen. Vice-ailmiraal A. de Booy, clief- vlootoperaties van de Koninklijke Marine, is maandag in Washington aangekomen voor een inspectietocht langs Amerikaanse marine-installa ties en voor belangrijke besprekin gen met Amerikaanse defensieautori teiten. Het rapport van de S.E.R., inzake de economische toestand van ons land, zal vandaag aan de regering worden aangeboden. Zoals bekend werd indertijd door de minister van sociale zaken en volksgezondheid namens de regering aan de raad gevraagd, een diep gaand onderzoek in te stellen naar de economische situatie van ons land, zulks met het oog op naar voren gekomen wensen op loongebied. In het onderzoek moest tevens worden betrokken de zes procent loons verhoging van oktober 1954, de verwachte economische ontwikkeling in 1956, de toegestane ruimere mogelijkheden terzake van secundaire arbeidsvoorwaarden, de geprojecteerde ouderdomsverzekering per 1 januari 1957 en een verdere verhoging van de huren met circa 25 pet. (Advertentie). Mogelijk beperkt tot pensioenfondsen Binnen korte tijd kan de indiening van een wetsontwerp met betrekking tot de aanpassing der ambtenaren- pensioenen worden tegemoetgezien, aldus de memorie van antwoord over de ouderdomsverzekering. de niet-aanpassen van de particulie re pensioenvoorzieningen aan de ge wijzigde omstandigheden in sommige gevallen een ongewenste cumulatie van pensioenen kan betekenen en een harmonieuze opbouw van de pen sioenvoorziening in de weg zou staan. Tot slot van een nadere beschouwing concludeert zij, dat in beginsel geen doorslaggevende redenen bestaan tot het buiten de aanpassing laten van één of meer categorieën van pen sioenaanspraken. Tenslotte betoogt zij, dat een bepa ling in de geest van artikel 60 vrij node gemist kan worden, speciaal met het oog op individuele gevallen, waarin verzet tegen de gemeenschap pelijk gevonden aanpassing1: zou worden aangetekend. 1 (Advertentie). Uw handen gaaf en zacht Vraag Uw Apotheker of Drogist komt in enkele pensioenre^ bepaling voor, dat de pensioenbedra gen nooit gewijzigd mogen worden. Artikel 60 heeft voorts ae strekking het uitzicht op een onafzienbare reeks van processen af te snyden. Na het stellen van zekere gren zen aan de aanpassing (bv. 70 pet. van het loon) op praktische gron den te hebben verworpen en na te hebben toegegeven, dat er ten slotte geen zekerheid bestaat dat nimmer misbruik van artikel 60 zal worden gemaakt, doordat eenzijdig van werkgeverskant een onredelij ke aanpassing tot stand zou wor den gebracht, verklaart de rege ring zich op grond van een aantal overwegingen by nader inzien be reid, de mogelijkheid tot aanpas sing, welke in de wet reeds wordt geopend, te beperken, tot bij pen sioenfondsen ondergebrachte pen sioenen. Hierdoor wordt bereikt dat de beslissing over de aanpas sing steeds zal worden genomen door organen, waarin de betrokke nen ruimschoots vertegenwoordigd zijn, nl, de fondsbesturen en de deelnemersvergaderingen. In een zeer uitvoerig betoog gaan de ministers tenslotte in op een aan tal punten betreffende de uitwerking van de aanpassing. Daarbij wordt o. m. opgemerkt, dat aanpassing niet van de particuliere pensioenen maar van het bodempensioen zelf een zeer ingewikkelde administratie in het leven zou roepen. Minister weeri zich tegen kritiek op scheepskrediet Scheepsbouw voor binnenland mag niet worden onderschat In de Eerste Kamer beantwoordden de minister van financiën en zyn staatssecretaris gisteravond de spre kers die het woord hadden gevoerd over de begroting van him departe ment- Minister v. d. Kieft bestreed o.m. dat in Nederland sclieepskredleten aan buitenlanders waren verstrekt, (11e gunstiger waren dan die welke geboden worden door het buitenland. De kredieten worden, zoals bekend is, verleend door de exportfinancierings- maatschappy en spr. kan zich niet voorstellen, dat de Kamer zou willen dat hij op zijn beurt het kundig col lege, aat de maatschappij vormt, nog eens zou gaan besturen. De Neder landse werven hebben in 1955 255.000 brt voor het binnenland en 135.000 brt voor het buitenland gebouwd. Op 30 september 1955 waren 99 schepen voor het binnenland en 44 voor het buitenland in aanbouw. Spr. zag in bovenstaande cijfers zeker geen onverantwoord financieringsbeleid. De capaciteit van de Nederlandse scheepswerven is in drie jaar tijds verdubbeld, zo zeide minister v. d. Kieft. De exportgaranties zijn een vol strekt noodzakelijk onderdeel van het' overheidsbeleid t.a.v. exportbevorde ring. (Advertentie). „ONDERWIJS" IN TWEEDE KAMER Geen moedeloos bewindsman Voor mij is van belang, waaróm de motie-Fortanier de Wit (betref fende het bouwen van een voldoend aantal scholen) is ingediend, zo sprak minister mr. J. M. L. Th. Cals gisteren in de Tweede Kamer bij de verdediging van de begroting voor het departement van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen. Als die motie een afkeuring bete kent van zijn beleid, dan „doet ze hem wat". Hy meende, recht te hebben op een duidelijke uitspraak van de Kamer. Naar aanleiding van opmerkingen in de pers verzekerde hij, dat een moedeloos minister niet lang zou zitten op Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen. Het werk is dermate boeiend, dat het in staat is, over teleurstellingen heen te helpen en het werk met élan voort te zetten. Wat die motie-Fortanier de Wit be treft herinnerde de minister er aan, dat een der ondertekenaars, de heer Ritmeester (v.v.d.) bij de behandeling van de begroting van wederopbouw en volkshuivesting een pleidooi heeft gehouden om de woningbouw voorop te stellen. De minister merkte op, dat als de Kamer een uitspraak had willen Verklaring van minister Luns (Slot van pag. 1) Tenslotte is de conferentie toch mislukt. Zij strandde op de ge schillenregeling. Het ging niet om een keus tussen een door Indone sië voorgestelde geschillenregeling en een Nederlandse, zo verzekerde minister Luns. De Indonesische delegatie wenste eenvoudig geen geschillenregeling. Teneinde de conferentie niet te la ten mislukken op de geschillen regeling is door Nederland tenslot te nog voorgesteld een regeling met een commissie ad hoe. Voor elk geschil, dat zou rijzen, zou dus een commissie benoemd worden. Nederland is met zijn concessies zo ver mogelijk gegaan. Verstrekkende maatregelen Nu schijnt het, dat Indonesië op Ne derlandse „onwilligheid" wenst te ant woorden met een eenzijdige opheffing van het unieverdrag. Het zal moeten blijken of het zijn internationale po sitie daardoor enig goed zal doen, zo betwijfelde de bewindsman. Merk waardig noemde hij het, dat de Indo nesische regering een dag na Genève al zulke verstrekkende maatregelen aankondigde. De minister betreurde de gang van zaken zeer. Hij gaf echter "de verzekering, dat de regering rustig de ontwikkeling afwacht en geen over haaste stappen zal doen. Nieuw-Guinea. Tenslotte deelde hij nog mede, dat in het informele samenzijn geconsta teerd is dat de conferentie was mis lukt. Verdere gesprekken waren toen overbodig. Mr. Lans wilde daarom de bijeenkomst al verlaten toen hem van Indonesische zijde gevraagd werd hoe hij dacht over de kwestie-Nieuw-Gui- nea. Zeer verwonderd, omdat de con ferentie was afgelopen, heeft de mi nister medegedeeld, dat de discussie hierover geen enkele zin had en dat een antwoord slechts academische be tekenis zon hebben. Brand in Turks stadje eiste twint'g mensenlevens In het Turkse stadje Gerze heeft een zware brand gewoed, waardoor ongeveer 1000 woningen z(jn ver woest. Een vijfduizendtal mensen is dakloos. Twintig personen, die be scherming hadden gezocht in een bad huis, kwamen om het leven. HOOG EN LAAG WATER 16 februari Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge U.+N.A.P. U.+NAF. U.—NAP. U.N.AP. 4.29 2,14 4.58 2,29 5.32 2,40 5.59 1,34 16.53 2,06 17.20 2,22 18.00 2,36 18.22 1,49 18.36 1,74 11.06 2,24 11.32 2,36 12.06 2,54 11.34 1,81 11.57 2,04 23.03 1,91 23.28 2,03 23.35 1,38 FEUILLETON 27 „Ja, kindlief", luidde zijn vriende lijk antwoord, waarna hij weer in de taxi stapte en Flora enigszins schoorvoetend 't flatgebouw binnen- ging. Ze had niet geweten, dat haar moeder uit was, maar toen ze de vriendelijke en elegante zitkamer be trad, zag ze twee paar vijandige ogen op zich gericht en bemerkte tot haar niet geringe ontsteltenis, dat alleen mevrouw Hornbull en Marilyn thuis waren. Ze zei hun allervriendelijkst goe dendag, maar vroeg zich ietwat on- ferust af, of Marilyn soms zo onaar- ig was geweest om haar moeder het gesprek van de vorige avond te ver tellen. Intussen bleek weldra, dat de on aangename stemming een andere oor zaak had. Zonder dat ze zelfs de moeite nam, Flora's groet te beant woorden, vroeg mevrouw Hornbull: I „Was dat James, die je daareven thuis bracht?" Flora keek naar de vensters, herin- [nerde zich te laat, dat die op de ie DOOR MARY BURCHEL straat uitzagen en zei: „Ja, hy was het. Hij kwam wegens het late uur niet binnen, maar zal ons vanavond op het bal bij de Turners ontmoeten". „Hoe kwam het zo, dat hy je thuis bracht?" informeerde Marilyn, terwijl ze Flora strak aankeek. „Wel, ik ontmoette hem by toeval" „Waar?" Ofschoon de toon haar niet beviel, kon Flora moeilyk Marilyn's recht tot het stellen van vragen ontkennen, vooral niet na wat er in de vroege morgenuren tussen hen was voorge vallen. „Ik ontmoette hem bij Gunters, waar ik was gaan theedrinken", ant woordde Flora, terwyl ze haar blonde haar achterover streek en heimelijk wenste, dat ze zich minder zenuwach tig zou voelenen voordoen. „Toch zeker niet alleen?" kwam mevrouw Hornbull achterdochtig en enigszins minachtend tussenbeide. „Ik ben er zeker van, dat je moeder zoiets niet zou goedvinden", liet ze er op volgen. Flora's zenuwachtigheid nam eer toe dan af. Nu het te laat was besefte ze, dat ze beter direct open kaart had kunnen spelen, maar 't was ook zo moeilyk, over mevrouw Avalon en de door haar gekozen gedragslyn tekst en uitleg te geven. „Om de waarheid te zeggen", her nam ze, op zo natuurlyk mogeiyke toon, „ben ik mevrouw Avalon tegen 't lijf gelopen. Ze vroeg me, of ik met haar by Gunters thee ging drinken... en daar zat Jamie, 't Spreekt vanzelf, dat hij later zijn moeder thuisbracht en my onderweg afzette". „Dus is mevrouw Avalon zo goed gunstig geweest, eindelijk boven wa ter te komen", merkte mevrouw Hornbull, wier ontstemming zich nu van Flora naar Jamie's moeder had verplaatst, een beetje sarcastisch op. „Ik dacht dat ze in Parys was en geen gelegenheid had over te steken om de toekomstige vrouw van haar zoon te leren kennen". „O, het speet haar erg, dat ze gis teren het vliegtuig had gemist, me vrouw Hornbull", verklaarde Flora, met een leugentje om bestwil. „Ze is vanmorgen zodra ze kon hierheen vertrokken". „Waarom is ze ons dan nog niet komen opzoeken?" vroeg Marilyn's moeder. „Dan had ze ons eens kunnen vertellen hoe het haar gespeten had". „Ik denk", hernam de bijna wanho pige Flora, „dat ze het nogal laat vond. Er zou niet veel tijd zijn ge weest om eens samen te praten en elkaar te leren kennen. Ze oordeelde het zeker beter, een ander tydstip uit te kiezen". „Of misschien", spotte Marilyn, „dacht ze door haar wegblijven onze verloving in het honderd te sturen. Nu dat moet ze dan nog maar eens proberen." Marilyn had met deze woorden zo de spijker op de kop geslagen, dat Flora slechts met moeite de waar heid kon verbloemen. Helaas ver plichtte het wrede noodlot haar tot een uiteenzetting omtrent mevrouw Avalon's gedrag, die Jamie's ver loofde gerust moest stéllen. „Beoordeel mevrouw Avalon niet te haastig, Marilyti. Ze is niet bij zonder tactvol" ging Flora tegen beter weten in voort „ik ben er zeker van, dat ze geen moeilijk heden zal maken. De kwestie is m.i. deze: Ze heeft Jamie zo lang voor zich alleen gehad en kan nu niet zo vlug aan zijn plotselinge verloving wennen. Ik ken haar tamelijk goed en..." „Ja, dat is zo, nietwaar?" viel Ma. rilyn haar in de rede, Flora pein zend aanziende. „Ze is zeker erg op je gesteld, als Jamie's vriendinnetje en zoal meer." „Neen", antwoordde Flora droog jes. „Ik heb nooit de indruk gehad, dat mevrouw Avalon erg op me ge steld was. Ik heb haar altijd nogal moeilijk,in de omgang gevonden en ze zorgde er doorgaans al of niet opzettelijk voor, dat lk in haar bijzijn een minderwaardigheids gevoel kreeg." (Wordt vervolgd). doen, dit had moeten geschieden bij de vaststelling van het bouwprogram ma. Opmerkend, dat de heer Van Sleen (p.v.d.a.) heeft gezegd, dat de minis ter een eind moet maken aan de on derwaardering van het onderwijzers ambt, herinnerde spreker er aan wat sinds zijn optreden als minister aan de salarissen is gedaan. Men vergeet dat wel eens en zou men overigens denken, dat de onderwijzers achter gesteld zouden worden? In allerlei publikaties doet men het voorkomen alsof de overheid staat tegenover de onderwijzers. Die opvatting bestreed spreker met klem. In deze vergadering legde minis ter Luns een verklaring af over de mislukte onderhandelingen met Indonesië in Genève. De verkla ring kwam in grote trekken over een met wat hij later op een pers conferentie uiteenzette (zie voor pagina). Hoge Veluwe De heer Burger (p.v.d.a.) vroeg ver lof, om vragen te richten tot de mi- nisters van Economische Zaken en van Sociale Zaken en Volksgezondheid over de bespreking van de minister van Economische Zaken met de werk geversorganisaties op „De Hoge Ve luwe" op 24 januari en het conflict dat daarna in de Stichting van de Arbeid is ontstaan. Over deze interpellatie- aanvraag zou vandaag worden beslist. NAGEKOMEN ADVERTENTIES. Heden overleed onze lieve vader, behuwd- en grootvader LEENDERT POTTER, in de ouderdom van 62 jaar. H. SAP. M. SAP—RINKEL en kinderen. Middelburg, 13 februari 1956. Heden overleed na een langdurig ïyden myn geliefde vader, de heer DINGENUS LOUIS OP DEN BROUW, weduwnaar van ANNA PIETERNELLA POTAPPEL in de ouderdom van 70 jaar en 4 maanden. P. OP DEN BROUW en familie. Stavenisse, 14 februari 1956. Voorstraat 19. De teraardebestelling zal daaropvolgend plaats hebben op vrij dag 17 februari a.s. des namiddags 1 uur. Algemene kennisgeving Heden overleed, geheel onverwacht, onze ge liefde vader, behuwd- en grootvader LEENDERT VAN DEN HEUVEL Weduwnaar van MARIA JOHANNA DE WAAL Essen (België): J. P. GOOR- MACHTIG VAN DEN HEUVEL A. GOORMACHTIG. HANNIE en ATTIE Sassenheim: M. J. VREEKEN— VAN DEN HEUVEL W. VREEKEN HfiLÊNE, LEONTINE en RENEfi. Vlissingen, 14 februari 1956 Kasteelstraat 18 De teraardebestelling zal plaats vinden op vrydag 17 februari a.s., des namiddags 2 uur vanaf het sterfhuis. Liever geen bezoek en geen bloemen. Heden overleed, geheel onverwacht, onze beste huisgenoot LEENDERT VAN DEN HEUVEL in de ouderdom van 70 jaar. Uit aller naam, L. CALJOUW. Vlissingen, 14 feoruari 1956 Kasteelstraat 18

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 4