Onbetrouwbaar ijs en sneeuwval fnuiken „Walcherse Dorpentocht" Autobus bijna door dieseltrein gegrepen Puistjes "DDD <3jvi in Zeeuwse Uiiinunk STAVENISSES BURGEMEESTER IN IJSELMUIDEN BENOEMD <3.ijpe ZEER ACTIEVE ZAKENLIEDEN WAREN OP HET ILLEGALE PAD VALENTIJNHULDE VOOR MEVROUW BOERS Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 15 FEBRUARI 1956 SNEEUWRUIMERS ZAKTEN MET PLOEG IN HET WATER Verkenning wees duidelijk uit, dat besluit tot afgelasten juist was (Van een onzer verslaggevers) VANDAAG GEEN WALCHERSE DORPENTOCHT De Middelburgse IJsclub heeft dinsdagmiddag besloten dit toercvenement, waar velen met verlangen naar uitzagen, af te gelasten. Het is wel zo goed als zeker, dat de tweede „Walcherse Dorpentocht" dit winterseizoen niet meer aan de orde komt. Daarvoor is de toestand van het ijs te slecht. De zware sneeuwval deed de deur dicht en men achtte het dan ook niet verantwoord om honder den schaatsers langs de route van 40 kilometer te doen gaan. De „M.IJ.C." nam dinsdagmiddag onmiddellijk maatregelen om de Zeeuwse liefhebbers op de hoogte te stellen. Des avonds meldde de radio, dat de tocht niet door kon gaan.... Dinsdagmorgen was aannemcrspersoncel, volgens afspraak, begonnen het traject van sneeuw te zuiveren. De ploeg, die vanuit Serooskerkc was gestart, heeft daarbij aan den lijve ondervonden hoe onbetrouwbaar het ijs op vele plaatsen is: ergens midden in het vierkant, dat gevormd wordt door Seroos- kerke, Oostkapelle, Aagtckcrke en Grijpskerke, zakte een zestal mensen met sneeuwploeg en al door het ijs! Deze onfortuinlijke sneeuwruimers kwamen er met een nat pak af, maar het gebeuren was aanleiding genoeg om tot afgelasten te besluiten. Het betekende namelijk, dat een aanzienlijk aantal kilometers van de route besliat niet afgelegd kon worden Toen deze jobstyding kwam stond een klein ploegje „pioniers", dat de route nog eens zou gaan verkennen, bg de Veerse brug gereed om de tocht te beginnen. Men besloot toch te starten en te zien of er misschien nog een moge lijkheid zou zlii\ de tocht op een an dere wijze te doen verrijden. Er werd bi een busverbinding gedacht Serooskerke-Grijpskerke. De verken ning van de „pioniers" leerde echter al évenzeer, dat het maken van de tocht ondoenlijk is. In de richting Veere bleek het ys mee te vallen en ook het ijs op kreek bij hét stadje was uitstekf Tussen Veere en Gaj ipinge begon ech ter de „narigheid". Hier was 's mqr- gens de baan geveegd met de sneeuwploeg. Maar dit werk was door de verse sneeuw vrywel teniet gedaan. Erger waren evenwel de legio zwakke plekken, waarover een groot aantal rijders zich beslist niet zou kunnen wagen! Duidelylt merk baar was hoe het afvloeien van het water en de sneeuw de ijsvloer had den aangetast. Zonder moeiiykheden van ernstige aard passeerde het groepje Gapinge en „stootte" het door naar Seroos kerke. Onderweg ontmoette men ver schillende rijders, die ter plaatse een ,£c baantje trokken. Allen naar net doorgaan van de Dorpen- normeerden tocht en op het ongunstige antwoord klonk een teleurgesteld „jammer". Intussen kwam Serooskerke in zicht zonder dat het ys beter werd. Eerder slechter zelfs. Even voordat ae verkenners bij dit dorp arriveer den was namelijk een meisje tot het middel midden op de watergang door het ijs gezakt! Per auto.... Dit feit deed de schaatsen afbinden en afgezien van de verdere tocht naar Serooskerke. Wandelend werd het dorp bereikt en een auto voerde de verkenners naar Grijpskerke, waar- Advertentie). Ontsmet uw huid met (Je helder vloeibare 1D.D.D. De Jeuk be daart, de ziektekie men worden gedood en de huid geneest. VLOEISTOF - BALSEM - ZEEP VAN STRAFEEST ZONDER PAARDEN. Tengevolge van de dikke sneeuw laag was het dit jaar niet mogelijk bij net strafeest te Burgh-Haamste- de- gebruik te maken van paarden. Desalniettemin is het feest toch door gegaan, zy het dan zonder deze vier voeters. De harmonie „Witte van Haemstede" voerde ondanks de glad de weg haar muzikale wandeling uit, waardoor vrij veel publiek op de been kwam. Dit is temeer verheugend, om dat het aloude folkloristische feest een weinig op de achtergrond dreigde te raken. Hopelijk zullen de weers omstandigheden het feest volgend iaar beter gezind zyn, zodat de be langstelling voor dit oude gebruik niet geheel en al teloor gaat. BOTSING IN DE MIST Dinsdagmorgen is de groentehan delaar W., die met paard en wagen IJSVRIJ Voor talloze schoolkinderen geldt de laatste dagen maar één leus en die luidt: „IJsvrij of geen ijsvrij"! Op een Zuid-Bevelandse school kwam het naar de mening van de jeugd te veel op het laatste deel van de leus neer cn prompt tekenden de knapen en meisjes dan ook protest aan bij de onderwijzer „Je bent bij mij aan het verkeerde adres. Je moet bij de bur gemeester zijn", zo sprak, deze man diplomatiek, maar hij had niet gere kend op de ondernemingsgeest van z'n pupillen, want. ze gingen inder daad naar de burgemeester! De volgende dag verklaarde de woordvoerder van de protestbeice- ging althans, dat „het mocht van de burgemeester". „We hebben de burgemeester op gebeld", zo vertelde de jongeling en de onderwijzer heeft zich toen maar gewonnen gegeven. In naam van de burgemeesterzond h\j de ganse kud de het ijs op.... door het zwakste deel een stuk van zeker 10 km werd vermeden. Om de toch't „rond te maken" wer den by Grypskerke de schaatsen op nieuw ondergebonden en ging het over de Domourgse watergang terug naar Middelburg. Bepaald slecht was het ys niet, maar het aanheffen van juichtonen bleek evenmin nodig Opgepast. In de Zeeuwse hoofdstad werd het bestuur van de M.IJ.C. ervan op de hoogte gesteld, dat deze verkenning afdoende had geleerd, dat een wer kelijke Dorpentocht tot de onmoge lijkheden behoort. Wie toch van de schoonheid van het landschap wil ge nieten door een tochtje te maken of zuiver uit sportieve doeleinden zal dit op eigen risico moeten doen. Deze liefhebbers z\j echter aangeraden: Rijdt niet waar nog niemand heeft gereden en wees zeer voorzichtig! Mocht misschien hier en da&r ge meend worden, dat de Polder Wal cheren door het z.g. trekken als de -rote schuldige moet worden r „gi tyde: jroken, ;etrokken" is, lens de dooi. dan moet dit worden Wel is het zó, dat er maar uitsluitend t!„ Daaraan valt niet te ontkomen, want het polderpeil mag nu eenmaal niet te hoog worden. Het peil is reeds 25 cm te hoog. Het gemaal „De Boreel" heeft echter „voorzichtig" gemalen, slechts met éón pomp. Bovendien is het opmerkelijk, dat Ln die gebieden, die direct onder invloed van het gemaal vallen, het ijH beter Is dan in de overige dolen van de polder, waar de wa terstand door middel van stViwen wordt gerepeld. Komt het water boven de stuw, dan ontstaat uiter aard een stroming. Het wegstro mende water doet de ijsvloer zak- ken, hetgeen funest is. De sneeuwval ls evenwel de hoofd schuldige: zy isoleert het ys en er dient constant een vorstgraad van 4 a 5 graden te zyn om de ijsvlakte op peil te houden. Daar zulks niet het geval is, daalt de kwaliteit van het ys en er ontstaat een fondantachtig geheel, dat na enkele dagen in het geheel niet meer bereden kan wor den! PER 1 MAART A.S. ,,In zekére zin een zwaar afscheid" Bij koninklijk besluit van 11 fe bruari is met ingang van 1 maart benoemd tot burgemeester van IJselmuiden (by Kampen) de heer L. A. Verburg, sinds 1 oktober 1946 burgemeestér-secretaris van Stave- hisse. „In zekere zin wordt dit voor mij 'n zwaar afscheid" zo verklaarde dé heer Verburg ons tijdens" een kort, telefonisch onderhoud. Hij herinner de daarbij aan de moeilijke tijden, die hij tengevolge van de watersnood op 1 februari 1953 met zijn gemeen, te heeft doorgemaakt. In die dagen is er vanzelfsprekend een hechtere band tussen burgemeester en ge meente ontstaan dan gewoonlijk net geval is. Men zal zich herinneren, dat burgemeester Verburg zich bij zonder heeft ingespannen om de nood van de slachtoffers zoveel mo. gelyk te helpen lenigen. Ondanks de vele moeiiykheden, waarmede men in Stavehisse te kampen heeft had de heer Verburg er toch zoals hij zeide een mooie tijd gehad. Daarom zal het komend afscheid hem in zekere zin zwaar vallen. Zijn nieuwe gemeente, IJselmui den, telt rond 7600 inwoners. Het is een uitgestrekt, ruim 7000 ha groot dorp TOT op weg was van Biggekerke naar Vlissingen door de gladheid van de weg en door de mist aangereden door een autobus. Doordat de heer W. ty- dig van zijn wagen sprong, deden zich geen ongelukken voor. De in houd van de wagen werd echter over de weg verspreid en hierdoor leed de heer W. toch nog een vrij aanzienlij ke schade. Ook het tuig van 't paard werd vernield. GOUDEN BRUILOFT Het echtpaar J. Verstraeten De Moor te Clinge vierde dezer dagen zijn gouden bruiloft. Een buurtcomité organiseerde een groots festijn, zodat de dag voor de krasse oudjes tot een onverge telijke werd gemaakt. Namens de buurt werd een mooi cadeau aan geboden en 's avonds bracht de harmonie „Weldoen voor Ver maak" het echtpaar een serenade. KEIZERSBEKER Vorige week reikte, burgemeester mr. P. H. W. F. Tellegen van Terneu- zen te Sluiskil aan de keizerschutter van de schutterssociëteit „De Brug", de heer C. Kaas, de door hem gewon nen beker uit met een toepasselijk toespraakje. De koning, de. heer J. Almekindera uit Ovezande, kon deze plechtigheid wegens ziekte niet bij wonen. Ook de heer H. Colsen wenste dé keizer geluk. Burgemeester Teile gen vuurde daarna liet eerste schot af voor de feestschieting. Advertentie dag in dag uit! Geef hem bij de eerste voortekenen van kou, hoest of griep ABPMJSIROOP/5&0" BURGEMEESTER L. A. VERBURG afscheid Voor zijn benoeming in Stavenisse was de heer Verbürg, die nu 37 jaar oud is, werkzaam als commies, chef der afdeling financiën ter secreta rie van Zierikzee. Hij begon zijn ambtelijke loopbaan destijds ter se cretarie van Kortgene. Hij werd 16 maart 1918 te Colrjnsplaat geboren en studeerde na zijn schoolopleiding gemeente-administratie, bevolkings boekhouding en gemeente-financiën. De heer Verburg is gehuwd, heeft één kind en behoort tot de a.r.-partij. In Stavenisse en op het eiland Tholen bekleedt hij vele functies. Zo is de heer Verburg voorzitter van o. m. de Vereniging van burgemees ters, secretarissen en ontvangers op Tholen, van de Kringraad Z.V. der B.B„ de Stichting Gemeenschap pen op het eiland Tholen, bestuurslid van het rusthuis voor ouden van da gen „Ten Anker" en voorzitter van de plaatselijke afdeling van het Groene Kruis in Stavenisse, de stichtingen „Dorpsgemeenschap" en „Dorpshuis" en van de kleuterschool, vereniging In IJselmuiden volgt de heer Ver burg de heer G. A. van Engelen op. (Advertentie). „Volg mijn voorbeeld- dan word je weer fit!" „Ook ik voelde mij steeds moe en uitgeput, totdat SANATOGEN mij werd aangeraden. Nu voel ik mij als herboren." SANATOGEN versterkt de zenuwen,verjongtde bloed en lichaamscellen, en geeft U binnen korte tijd een jeugdige gezondheid. U het zenuwsterkend tonicum M Ontvangen Nederlandse rivierloodsen fooien? Een onderzoek gaande. Worden door scheepvaartmaatschap pijen en (of) cargadoors fooien gege- van aan Nederlandse rivierloodsen op de Westerschelde? Deze vraag is ac tueel geworden.door een artikel in de N.R.Ct., van welk artikel wij.,gisteren in de Prov. Zeeuwse Courant een be knopt overzicht gaven. Het bewuste artikel sloeg in hoofdzaak op toestan den uit voorbije jaren en wel tot 1954. Aangezien het aan rijksambtenaren verboden is giftén te aanvaarden, zou het aannemen van fooien een overtre ding inhouden van de reglementen. Desgevraagd, verklaarde de direc teur van het loodswezen te Vlissingen, de kapt. t. z. C. ter Poorten, ons, dat hij reeds korte tijd bezig was een on derzoek naar het geven van fooien in te stellen. Hij had namelijk de indruk, dat zo'n onderzoek wel nodig'was. De publikatie in de N.R.Ct. vormde dus geen aanleiding tot het instellen van dat onderzoek. Mijn onderzoek, aldus de heer ter Poorten, zal er op gericht zijn een einde te maken aan ongewenste toe standen, die mochten bestaan. „Wel ben ik van mening", zo besloot de heer ter Poorten, „dat het met" de eventuele ongewenste toestanden di rect afgelopen zou zijn, wanneer de scheep vaartmaatschappij en en carga doors zouden weigeren gelden voor fooien uit te betalen". Spoorbomen te laat gesloten Doordat de spoorbomen op de bewaakte overweg- aan de Buys Ballot straat te Kloetinge, te laat werden gesloten, heeft het weinig gescheeld of er had zich daar dinsdagmiddag tegen kwart voor drie een ongeluk afge speeld, dat de omvang van een ramp had kunnen aannemen. Juist was de A.M.Z.-bus van de dienst Hoedekenskerke-Goes met ongeveer een dertigtal passagiers de spoorlijn gepasseerd, toen uit de richting Kapelle een diesel personentrein in volle vaart voorbydenderde. Even tevoren was uit de richting Goes een locomotortrein gepasseerd, waarvoor de overwegwachter de bo men had gesloten en later geopend. Vermoedelijk heeft de man net bel- signaal, dat de nadering van de trein uit Kapelle aankondigde, niet ge hoord, terwijl hem bovendien als ge volg van sneeuwval, het anders vrije uitzicht op het baanvak werd belem merd. De autobus passeerde over de niet afgesloten overweg en moest daarop vóór de stopstreep op de hoofdverkeersweg wachten. Door de lengte van de bus kwam deze nog gedeeltelyk op de overweg te staan. Toen de overwegwachter V. plotse ling op ongeveer driehonderd meter afstand de lichten van de naderende diesel bemerkte, rende hy uit het wachthuisje en sloot in allerijl de spoorbomen. Aan de kant van de Zeeuws Drankweer Comité in Middelburg byeen. Dezer dagen vergaderde in de Gou den Poorte in Middelburg onder voor zitterschap van de heer J. Castel het Zeeuws Drankweer Comité. De secre taris, de heer M. A. L. Hubregtse, bracht verslag uit over voorbereiden de werkzaamheden o.a. in Arnemul- den en Terneuzen, waar men zal trachten door middel van vergaderin gen plaatselyke comité's op te rich ten. Het ligt in het voornemen in een nog groter aantal plaatsen col lecten te nouden tydens de z.g. Blau we Week. De oprichtingsdatum van het Zeeuws Consultatiebureau voor Drankzuchti gen kon nog niet bekend worden ge maakt. De penningmeesfler, de heer J. Boogaard uit Aagtekerke, deelde mee, dat aan de provinciale comité's van de N.C.G.O.V., de Geref. Vereni ging voor Drankbestryding en de N. V. de gewone uitkeringen werden ge daan. Het comité vaardigde voorts de voorzitter af naar de vergadering van het N.C.A. in Utrecht. Benoeming De heer J. P. G. van Ooyen uit Mid delburg, werkzaam ter Prov. Griffie van Zeeland is met ingang van 16 fe bruari a.s. benoemd tot Hoofdschrij ver ter gemeente-secretarie van Goes. TYPOGRAAF OOK VOGELHANDELAAR.. Boelen opgelegd aan vele vestigingswetovertreders economische politierechter^ ln De t Middelburg zag ter zitting van dins dag weer een groot aantal overtre ders van vestigingswetten voor zün tafel verschynen. De verdachten wa ren ditmaal allen afkomstig lilt Z.- Beveland en Zeeuwsch-VIsianderen, twee streken, waar het legio scliynt voor te komen, dat jongere mensen zaken overnemen, beginnen of uit breiden zonder dat zij daarvoor de vereiste documenten bezitten. By controle blijkt zulks dan en de be trokkenen komen vervolgens in aan raking met de rechter, die In vele ge vallen de zaken in verband met di verse omstandigheden mild beziet. Overtredingen kunnen echter niet on gestraft worden gelaten al getuigt een en ander van grote activiteit en zo vielen ook thans weer boeten. „Ik dacht, dat het wel mocht", zei de typograaf H. J. v. d. B. uit Goes, die een groot liefhebber van zangvo gels bleek te zijn en een handel in die diertjes en in het bijbehorende zaad was begonnen. V. d. B. zal nu een examen moeten afleggen om de ver eiste bevoegdheid te verkrijgen. Op een eis van 50.subs. 10 dagen van de officier, mr. Ph. M. Schenken- berg van Mierop, legde de politie rechter, mr. P. van Empel, 25. subs. 5 dagen op. P. J. v. d. W. had in Nlsse 'n „ge mengd bedryf" overgenomen: kruide nierswaren, tabaksartikelen, drogis terij en textielwaren. Voor beide laatste branches heeft hij echter geen bevoegdheid. Reeds tweemaal is ver- dachte gezakt voor de z.g. eenvoudi ge proef. De Kamer van Koophandel zal nu proberen nog eenmaal zulk 'n proef voor V. d. W. te verkrijgen. Om die reden werd de zaak aangehouden. Wondelyk genoeg was de volgende verdachte A. G. M., collega en con current van V. d. W., ook in Nisse dus, die eveneens een. dergelijke „win kel van Sinkel" bezit, zoals de politie rechter het uitdrukte, en daarvoor enkele bevoegdheden mist. M. is hard aan het leren en mede om die reden werd ook zijn zaak aangehouden. A. B. uit Hoofdplaat was vroeger metaalbewerker, maar heeft nu met zijn vrouw van zekere weduwe H. ge deeltelijk een kniideniersbedrijf met tabaksartikelen overgenomen. Daar bij was overeengekomen, dat de we duwe H. beheerster van het kniide niersbedrijf zou blijven, omdat het In de gehele wereld is er één dag ln het jaar, nml". 14 februari, Valerityn- dag, waarop de goede dingen van het leven, zoals opofferingsgezind heid en naastenliefde^ onder de aan dacht gebracht worden. Ook in Ne derland heeft, zoals bekend, de Ver eniging de Nederlandse Bloemlstery dit gebruik sinds enkele jaren Inge voerd. Het Nederlandse volk d^t wil zeggen onbekende Inzenders en de pers heeft dinsdag 66 landgenoten op grond van hun verdiensten voor de gemeenschap een bloemenhulde ge bracht. Eer van die 66 landgenoten was mevrouw S. Boers-Euyer uit Oostkapelle de enige in Zeeland die wegens haar vele goede gaven en bijzondere steun nan de patiëntjes van het zeehospitium „Zonneveld" te Oostkapelle. voor deze bloemenhulde werd voorgedragen. Namens de Ver eniging de Nederlandse Bloemisterij overhandigde de heer J. Sandersc uit Middelburg haar een prachtige Ja panse azalea. Mevrouw Boers, die wij in gezel schap van haar vriendin, mevrouw D. Vreeke-Snijders uit Domburg, in de gezellige woonkamer van de „Jacoba- noeve" aantroffen, was, hoewel zij te voren op de hoogte gebracht was, toch nog verrast. „Ik vind het ontzettend aardig iets vreugdevol te mogen doen Voor de jongens en meisjes van Zon neveld,,. De 67-jarige weldoenster is uiteraard geen onbekende voor de patiëntjes, die als het ware haar buurtjes zijn. Elke zondagmiddag begeeft zy zich om half drie met een grote doos snoep naar het zee hospitium. Elk patiëntje krijgt 'n paar snoepjes, waarby zij met elk van hen een t(jdje gezellig praat. In 1938, op de dag van haar 50c verjaardag, kwam mevrouw Boers in Oostkapelle wonen. Op het verlang- ïystje, dat zy haar echtgenoot aan bood, stond slechts één vraag. Zy zou zo graag df kinderen In het zéehos- pltium op druiven tractèïen. Dit ge keurde en de dag daarop zal mevrouw Boers nooit vergeten. „Sinds die dag heeft de zon nog nooit zo mooi in mijn leven geschenen". Op die stra lende zomerdag in augustus bracht een 40-tal patiëntjes haar als dank een ware bloemenhulde! Sindsdien is haar geboortedag tevens een feest voor de jongens en 'meisjes op Zonne veld. In het begin bezocht zy alleen kinderen, die nooit bezoek ontvingen, maar nu alle kinderen haar kennen, kan zij er niet één overslaan. Boven dien verschaft zij cje ouders, die van buiten de provincie komen om hun kinderen te bezoeken, steeds belan geloos logies. Buys Ballotstraat gelukte dit nog, doch aan de andere zijde kwam ae boom op de bovenkant van de bus, die hierdoor licht beschadigd werd. Op hetzelfde moment snelde de die seltrein voorby, die uiteraard geen botsing meer had kunnen voorkomen, wanneer de bus nog juist op de spoorbaan zou hebben gereden of ge staan. Verschillende van de buspas sagiers hadden niet eens bemerkt, aan welk groot gevaar zij op het nippertje waren ontsnapt. Protestvergadering te Axel over 42-urige werkwe De R.K. Bond van Werknemers in Industriële Bedryven en de Cliristely- ke Bedrijfsgroepen Centrale in Ne derland hebben tijdens een in „Het Centrum te Axel gehouden verga dering geprotesteerd tegen het uiten van onware beschuldigingen aan liet adres van voornoemde honden door de Algemene Bedrijfsgroepen Centrale. De beschuldigingen hielden verband met de invoering van de 42-urige werkweek in de kanaalzone in Zeeuwscli Vlaanderen. Tydens de drukbezochte vergade ring weerlegde een hoofdbestuurslid alle beschuldigingen. Bovendien werd geconcludeerd, dat de beschuldigin gen waren gelanceerd door iemand* die ternauwernood aan de besprekin gen had deelgenomen. Buiten de nor male besprekingen werd zelfs door overleg van dc gecombineerde vak bonden bereikt, dat de werknemers in de industriële bedrijven een bedrag van 50 per jaar meer zullen ont vangen, dan eerst was overeengeko men. De voorzitters van Qe Unie-vak bonden gaven op de ordely'k en" goed verlopen vergadering opening van za ken over al de gevoerde besprekin gen betreffende de invoering van de 42-urige werkweek, de loonsverho ging en dergelijke. Van de gelegen heid tot debat werd geen gebruik ge maakt. (Advertentie). Ruwe, schrale huid Geneest snel echtpaar waarvan de man ook nog caféhouder isdaarvoor geen „pa pieren" bezit. Het wettig gezag kreeg echter de indruk, dat de weduwe slechts in naam „meespeelde", maar geen actief aandeel in de zaak meer had. Een controleur trof haar niet in de winkel aan. „Ik geloof er niets van, dat U en uw vrouw 'n afzonderlijk bedrijf uitoefenen", zei de politierechter. Een verzach tende omstandigheid was, dat me vrouw H. hard aan de studie is. 't Leverde H. twee boeten van 20.- subs. 4 dagen op. A. JK. de B., zuivelhandelaar uit Oostburg, had van zyn zaak langza merhand een lcruideniersbedrijf ge maakt, ook weer zonder daartoe ge rechtigd te zijn. Hij volgt nu 'n krul- denierscursus en doet binnenkort examen, maar dat nam niet weg, dat hem 'een boete van 50.subs. 10 dagen werd opgelegd. E. de Z. uit Aardenburg breidde zijn groentenhandel uit met een bloe menhandel en kniideniersbedrijf. De politierechter voegde deze verdachte toe, dat hij eerst maar moet zorgen werkelijk kruidenier te worden. Voor het onwettig uitoefenen van het knii deniersbedrijf kreeg De Z. 30. subs. 6 dagen en voor de illegale bloe menhandel 20.subs. 4 dagen. De 52-jarige C. J. E. O. uit West- dorpe dryft in die plaats met 'n com pagnon een reparatiebedryf. Beiden verrichtten echter ook herstellingen aan landbouwwerktuigen en dat be tekende een strafbaar feit, daar ook hiervoor papieren worden vereist. „Ook al zyn het misschien kleinig heidjes, dan is het toch smldswerk", zei de politierechter. „Er is nooit op gewezen", merkte O. op. „Het is uw eigen zaak daarnaar te informeren", zei de politierechter misnoegd over verdachte' houding. Beide verdach ten O's compagnon was- niet ver schenen kregen 30.subs. 6 da gen. (Advertentie). Middelburg Prov. Bibliotheek: Expo sitie van muziekwerken, 10—12.30 en 13.30—17.30vuur; Electro: „Het duel bij Silver Creek", (14 j.), 19 en 21.15 uur. Vlissingen. Alhambra: „Het schandaal" (18 j.) 19 en 21 uur. Luxor: „De schrik van Arizona" (18 j.) 20 uur. Toonzaal Frans Maas: tentoonstelling werken Frans Maas. Goes. Grand theater: „20.000 mijlen on der zee" (14 j.), 20 u. Prins van Oran je: Toneelavond Z.V.U., 20 uur. De Landbouw: Mij. v. tuinbouw en plant kunde, 20 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 2