mm NIEUWS UIT DE KERKEN VERKEERSTAFEL TE THOLEN VOOR VERKEERSONDERRICHT WALCHEREN TOENAME HUIZENBOUW, MAAR NOG VELE WONINGZOEKENDEN JIMMY en de Crescepresio-korrels PUROL MAANDAG 13 FEBRUARI 1956 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 7 Zaterdagmiddag in gebruik genomen. Tydens een korte plechtigheid werd zaterdagmorgen in één der lokalen van de openbare lagere school te Tholen een fraaie verkeerstafel offi cieel in gebruik genomen. Dit geschiedde in tegenwoordig heid van tal van autoriteiten, onder wie burgemeester mr. A. J. van der Hoeven, de beide wethouders van Tholen, de heren A. de Heer en H. Jansen, de gemeentesecretaris, de heer V. Laban, de districtscomman dant der Rijkspolitie uit Middelburg, majoor W. H. van Ballegoijen de Jong en de groepscommandant van de Rijkspolitie, de heer C. Griep uit Tholen. Verder waren aanwezig verschil lende raadsleden, de hoofden der' scholen, de heren W. van Liere, W. A. van Bezooyen en J. L. Geluk, res pectievelijk hoofd van de openbare lagere school, de christelijke natio nale school en de christelijk gerefor meerde school de voorzitter van de vereniging voor veilig verkeer, de heer Looff en het personeel der scho len. Na het welkomstwoord van burge meester Van der .Hoeven hield de wachtmeester eerste klas, de heer A. M. Westdorp. die het grootste aan deel heeft gehad in de totstandko ming van de omvangrijke verkeers tafel, een toespraak. Het doel van het ontwerpen van de verkeerstafel noemde wachtmeester Westdorp het geven van een juister beeld van de veelvuldige verkeers situaties. waardoor men een duidelij ker voorstelling hiervan krijgt. Hij was dan ook dankbaar, dat na over leg met de vereniging voor veilig verkeer en met de burgemeester en na het opmaken van de kosten, dit resultaat is bereikt. Met'n kort dank woord wendde hij zich speciaal tot enkele medewerkers, n.l. de gemeen tetimmerman, de heer A. van Dijke en de schilder, de heer Bakker, en de heer G. Vis, die de nodige snufjes op elektrisch gebied voor zijn reke ning had genomen. Hij wekte het onderwijzend perso neel op met hun klassen een bezoek te brengen aan het lokaal. Hierna bood hij burgemeester Van der Hoe ven, als symbolische overdracht, een serie foto's van de maquette aan. In zijn dankwoord wees burgemees ter Van der Hoeven onder meer op de verkeersopvoeding van de jonge ren én van de ouderen. Hij dankte tenslotte namens het gemeentebe stuur de heer Westdorp voor het ge nomen initiatief. Na deze korte plechtigheid volgde de bezichtiging van de verkeerstafel, die maar liefst uit twee banen, ieder van 6,40 meter lengte, bestaat. Men vindt op de verkeerstafel on der meer het huis voor de ouden van dagen en het gemeentehuis natuur getrouw afgebeeld. Verder nog enis le bekende plekjes, als de „gemeente wandeling" met het bankje. Ook ont breken dé bewaakte- en onbewaakte o- erweg. de nodige Imipperlichten en een viaduct niet. Zoveel mogelijk verkeerssituaties zijn op de tafel uit gebeeld. Kadervergadering K.A.B. te Goes. In „Slot Ostende" te Goes werd za terdagmiddag een gewestelijke kader vergadering van de K.A.B. gehouden onder voorzitterschap van de heer A. C. Kooning uit Lewedorp. De districtsbestuurder, de heer Th. v. d. Himst uit Goes, sprak een op wekkend woord voor de 400.000 leden werfactie, terwijl hij wegens verhin dering van de spreker, de heer Van Eerden uit Beverwijk, tevens de ver houding K.A.J.-K.A.B. besprak. Daar de methodiek van de jongeren en de ouderen-organisatie geheel verschil lend is. worden bij de overgang hier van diverse moeilijkheden ondervon den. Omdat het uiteraard zeer ge wenst is, dat er een automatische doorstroming kan .plaats vinden, wordt momenteel gezocht naar moge lijkheden om een goede aansluiting te verkrijgen. Bij de rondvraag kwamen tenslotte nog verschillende actuele problemen als de loonpolitiek e.d. aan de orde. C.H.-kamerking in Goes bijeen. De heer C. F. van der Peijl kamerkandidaal. Onder voorzitterschap van de heer C. Philinse Uit 's-Heer Arendskerke hield zaterdagmiddag de Christelijk Historische Kamerkringvereniging „Mjiddelfonrg'- in' „De Prins van Oranje" te Goes haar algemene le denvergadering. Uit het jaarverslag van de heer L. v. d. Hiele uit Veere, bleek, dat er het afgelopen jaar één nieuwe afde ling was opgericht, namelijk te Noordr;ouwe en dat tot deze afdeling direct 20 leden toetraden. Het ver slag wees op de noodzakelijkheid meer aandacht te besteden aan de op leiding van diegenen, die een politie ke funcMe ambiëren, die daarvoor aanleg hebben en er geschikt voor zijn. Men zal dan over moeten gaan tót kadervorming. Voorts dienen cu mulaties in de unie zoveel mogelijk te worden beperkt, ook in de lagere organen. Er worden teveel functies samengetrokken Men zal naar de centralisatie moeten overgaan, naar verdeling en spreiding der functies over zoveel mogelijk mensen. Hier door krygen ook de jongeren meer gelegenheid zich te ontwikkelen. Ten slotte werd ingegaan op een aantal taken, die de unie in de toekomst wacht. Hierna werd overgegaan tot be spreking van de kandidatenlijst voor de Tweede Kamer der Sta ten-Gene raal 1956. Mr. W. F. E. baron van der Feltz. heeft gemeend zieh niet meer kandidaat te moeten stellen. Na een langdurige bespreking besloot de vergadering om de hepr O. F. v. d. Peijl te Goes als kandidaat voor te dragen. Bij de bestuursverkiezing werden de heren A. J. Kaland, Middelburg; G- J. v. d. Waal. Schoondiike: A. Kos ter. Zaa: islag en M. den Boer. Haam stede. herkozen terwijl in de vacature van de heer J Deij te Oost- en West- Souburg, die zich niet meer herkies baar stelde, gekozen werd de heer J Gillissen te Vlissingen. Bij de verkiezing van leden en plaatsvervangende leden van de unie raad werd de heer J. Bonthuis te Middelburg tot lid gekozen in de va cature van de heer W. Kruizinga te Vlissingen. terwijl de heer W. de Fey- tèr te Axel tot lid herkozen werd. In de vacatur" wegens overleden van ds. H. C. P, M. Wiebosch te Oostburg werd tot plaatsvervangend lid geko zen de heer F. Verduin te Breskens. terwijl de ontstane vacature van plaatsvervangend lid door verkiezing van de heer J. Bonthuis te Middel burg in beraad werd gehouden. Kadercursus J.V. oo G.G. Zaterdagmiddag hield de J.V. op G.G. in „De Opril" te Goes weer een van haar serie kadercursussen die dit seizoen op diverse plaatsen in de pro vincie gegeven worden. Deze bijeen komst, die goed bezocht was. stond weer onder voorzitterschap van de heer J. P. Balkenende te Biozelinge. Na de gebruikelijke opening werd door ds. D. Bouwknegt te Woifaarts- rijjk het onderwerp ingeleid: „Chris- ten zijn in de Nederlandse samenle ving naar aanleiding van het herder lijk schrijven van de Nederlands Hervormde synode. Uitvoerig stond spreker stil bij het belijden en bele ven van Gods woord, dóch daarnaast bepaalde hij ook aandacht aan de so- lidariteitsgèdachte, het euvel van de vereenzelviging en de toekomstver wachting. Naast de waardering voor dit herderlijk schrijven is er ook veel kritiek te uiten, getoetst aan de Bij bel. Na afloop was er gelegenheid over dit onderwerp van gedachten te wisselen. Ds. Bouwknegt sloot deze §oed geslaagde kadercursus met ankgebed. Middelburg Kindermiddag P.Z.E.M. Zaterdagmiddag hield de perso neelsvereniging der P.Z.E.M. voor de kinderen van haar leden in de bene denzaal van het gereformeerd jeugd- gebouw in Middelburg een feestmid dag, als onderdeel van do viering van haar 25-jarig bestaan. Na een ope ningswoord van de voorzitter, de heer J. Huser, was de leiding van de mid dag in handen van de heer B. de Jonge. Vóór de pauze trad de Middel burgse goochelaar Marquinie op, die met een interessant programma zijn talrijk publiek in verbazing bracht en na afloop van zijn optreden een dank baar en verdiend applaus in ont vangst mocht nemen. In de pauze werden de kinderen op verversingen getracteerd. Daarna volgde het op treden van de heer J. Popma met zijn poppentheater „De Zeeuwse Uylen- spieghel", waarvan allen geboeid en met volle aandacht hebben genoten. Ook dit optreden was een volledig succes. Baby den Toonder verzorgde met zijn accordeon een muzikale:om lijsting en er werd menig vrolijk liedje gezongen. Het was een uitstekend geslaagde feestmiddag, waarop de personeels vereniging met voldiening kan terug zien. Na afloop werd de kinderen nog een zak met versnaperingen medege geven. Dr. Gravemeijer leidde dienst. De. zondagmorgen in de Nieuwe Kerk in Middelburg gehouden bijzon dere dienst van de hervormde ge meente werd geleid door dr. K. H. E. Gravemeijer, algemeen gedelegeerde van de Generale Synode. De op brengst van de in deze dienst gehou den- collecte zal als bijdrage dienen tot het herstel van de vorig jaar afge brande kapel van het hervormd sana torium „Zonnegloren" in Soest, waar voor een bedrag van f 300.000 nodig. is. „Zonnegloren'.' werd ..opgericht door de hervormde diaéoniëh. De dia conie in Middelburg voteerde voor dit doel een bedrag varif 3000. Vlissingen Openbare leeszaal. Het boekenbezit van de Openbare Leeszaal en Bibliotheek te Vlissin°en werd uitgebreid met de volgende nieuwe werken: Aken van, Het hart en de klok; Baardman, Controlearts; Dendermonde, De dagen zijn geteld; Dijk-Has van, Jij bent het zorgen kind; Hofstra, Het oog van de naald; Hunter, De tuchtlozen; Lennart, Cla re, Liefde en logica; Matthews, Het Russische meisje in het Westen; Mons, Het huis met de poppen; Ruark, Iets van waarde; Unwin, De vrouw van de gouverneur; Zandstra, Dans op de oever; Maugham, Cakes and ales; Troyat, La neige en deuil; Bomans, Nieuwe buitelingenHo- warth, De dood verloor het spel; Gat- ti, Mystiek Afrika; Pos, Mary, Veel belovend Rhodesia en machtig Tan- gayilta; Mensendieck,. Bess, Houd u goed, voel u beter; Vijver, van der Leerboek voor het biljartspel; Rutten Handboek voor naaien en knippen; Hopfinger, Tegen de verdrukking in. In januari werden uitgeleend 2917 Ned. romans, 1198 studieboeken 241 romans in vreemde talen, en 1513 jeugboeken. (totaal 5869). De tijdschriften en krantenzaal werden bezocht door 443 mannen en 86 vrouwen. De jeugdleeszaal werd bezocht door 119 meisjes en 44 jon gens. (totaal 692). Arnemuiden „Tovido" gaf concert. Vorige week gaf de mandolinever eniging „Tovido" uit Vlissingen een concert in het verenigingsgebouw te Arnemuiden. Helaas was door de strenge koude de zaal niet geheel ge vuld. Het programma, dat afgewis seld werd door populaire liedjes, viel bij de aanwezigen zeer in de smaak. Zoutelande Vergadering C.H.-kiesvereniging. Dezer dagen hield de Chr. Hist, kiesvereniging; te Zoutelande haar algemene jaarvergadering onder voorzitterschap van de heer P. Leyn- se. De groslijst voor de a.s. verkie zingen werd'vastgesteld. De aftre dende bestuursleden, de heren J. Lie- vense en J. Riemens, werden herko zen. In de vacature A. Janse werd gekozen de heer J. Jonker. Wethouder P. Leynse gaf een ver slag van het gemeentebeleid, waarin ,o.a. de riolering en het uitbreidings plan ter sprake kwamen. Oostkapelle Gekostumeerd ijsfeest. Dank zjj de goede zorgen van de ijsclub „De halve maan" te Oostka pelle is de baan in uitstekende con ditie en wordt ter plaatse door vele schaatsers, ook uit naburige dorpen, druk gereden. Zaterdagmiddag wer den er weer wedstrijden gehouden voor schoolkinderen en des avonds was er een gekostumeerd ijsfeest. De deelname was enorm en ondanks kou de en wind bestond er grote belang stelling. Verschillende originele en verras sende kostuums en combinaties wer den vertoond. De jury, bestaande uit de dames E. Brand-de Féijter, S. Lampers-Brand en E. Wondergem- Abrahamse, had geen gemakkelijke taak de beschikbare prijzen toe te wijzen. Van de groepen kregen Sneeuwwitje (mejuffrouw R. Cense) en de zeven dwergen de eerste prijs. De tweede prijs ging naar het neger orkest en de derde pry's naar de prins en prinses, uitgebeeld door Jaantje en Hans den Hollander. Bij de indi viduele deelnemers kwamen er drie aan hetzelfde aantal punten en dus eveneens in aanmerking' voor een eer ste prijs. Dit waren Iman Sprenger als de schutterij van 1800, Jo Rotte als koning winter en Bram Rotte als de fietsende neger. Onder de overige prijswinnaars waren een Volendam- mer, een cowboy, opa Kip, een boerin uit de negentiende eeuw en een Mexicaan. De voorzitter van de ijsclub, de heer A. J. de Broekert, maakte de uitslag bekend, waarna dokter P. Bom de geldprijzen uitreikte. Burgerlijke Stand. OOSTKAPELLE. Bevallen: D. Boone-Joziasse, z.; M. H. Maljaars-Melse, d.: L. Coppoolse-De Vis ser, d.; A. Sturm-Francke, z. Overleden: J. in 't Anker, echtgenote v. W. Geldof, 45 j.; A. Fassenier, 88 j. Advertentie J. INTERESSANTE BOEKENEXPOSITIE KOMT NAAR ZEELAND. De Nederlandse Boekenclub, de grootste kring van boekenlief hebbers in ons land, organi seert een tentoonstelling van haar uitgaven te Goes, dinsdag lJf februari aan staande in hotel Centraal, Grote Markt. Zierikzee, woensdag 15 fe- bruari aanstaande in hotel Van Oppen, Verrenieuw- straat B 203. Vlissingen, donderdag 16 fe bruari aanstaande in cafe- restaurant Britannia, Boule vard Evertsen S!f. Middelburg, vrijdag 17 februari aanstaande in cafe-restau- rant „Ned. Koffiehuis Markt -}£>. Terneuzen, donderdag 23 en vrijdag 2/f februari aanstaan de in Grand Hotel „Rotter dam", Westkolkstraat 8. Naast de bekende N.B.C.-sélec- ties treft U de prachtig ver zorgde delen van de „Universi teit voor Zelfstudieaan. Veel bekijks zal voorts de Baede ker voor de Huisvrouwheb ben, werkelijk een standaard werk voor elke vrouw, die van luiar huis een thuis wil maken. Ook andere N.B.C.-uitgaven, zoals de Succes-Eff iciency-Bi- bliotheek, de S-boeken, de 10- delige „Geschiedenis der Schil derkunst" en nog vele andere, maken het bezoeken van deze tentoonstelling alleszins de moeite waard. De expositie is voor iedereen gratis toeganke lijk; zij is in alle plaatsen ge opend van 26 uur 's middags en van 710 uur 's avonds. El ke bezoeker ontvangt boven dien een exemplaar van het maandblad Wereld ten ge schenke. Wij kunnen elkeen aanbevelen eens een kijkje te gaan nemen op deze buitengewoon interes sante tentoonstelling, temeer daar de kans hiertoe niet vaak loordt geboden. K_ GEMEENTERAAD 's-GRAVENPOLDER Betaling ziektekosten in discussie. „In's-Grn ven polder werden in de laatste drie jaar zevèntien nieuwe wo ningen gebouwd. Desondanks vermin derde de lijst van woningzoekenden maar met .wee. Momenteel staan 27 gegadigden vooi een woning inge schreven. Het inwonertal vermeer der met elf. Tal van werken werden in 1955 uitgevoerd, onder meer werd ook de Langeweg geheel vernieuwd. Het is te aopen, dat niet alleen voor de inwoners van 's-Gravenpolder, maar voor de bewoners van de gehele „Zak van Zuid-Beveland" ook voor het verdere gedeelte van de Vier We gen de aansluiting op de ryksweg niet al te lang meer op zich zal laten wachten", aldus werd door burge meester J. D. Jansen de gemeente raad van 's-Gravenpolder vrijdag avond geopend. Het verzoek van de KNAC, waarin gevraagd werd de gemeente als lid te doen toetreden tot deze organisa tie, werd afgewezen. In verband met dit voorstel bracht de heer O. Tissing (G.B. naar voren, dat het wensélijk is, dat de gemeente lid is van de A. N.W.B. Ook al gezien het feit, dat de gemeente verschillende malen aan de A.N.W.B. om advies vroeg. B. en VV. zegden toe dit nader te zullen bezien. De begroting van het burgerlijk armbestuur werd goedgekeurd. De post onvoorziene uitgaven geeft een bedrag aan van 3.181,77. De reke ning van het burgerlijk armbestuur over 1954 werd eveneens goedgekeurd met een batig saldo van 3.506,77. Besloten werd tot definitieve ont eigening over te gaan van de gron den, die in het uitbreidingsplan lig gen. Daar burgemeester Jansen door zijn benoeming tot lid van de raad van toezicht der waterleidingsmaat- - schappij Zuid-Bevelanfi niet meer als afgevaardigde van de gemeente lean optreden, werd benoemd de wethou der, de heer M. Mol. Voor de eerstvol- Ds. H. Veldkamp overleden j In de ouderdom van 61 jaar is in het ziekenhuis te Zwolle plotseling overleden, ds. H. Veldkamp, predikant van de gereformeerde kerk van Hat- tem. Ds. Veldkamp werd op 15 ja nuari 1895 geboren en deed op 30 no vember 1919 z\1n intree in z(jn eerste gemeente Onderdendam. Op 5 maart 1922 verwisselde de thans overledene deze kerk met die van Anna Jacoba: polder, vanwaar hg op 25 februari 1935 naar Kralingseveer vertrok. Op 28 juni 1941 deed ds. Veldkamp zyn intree te Sneek. Vlak na de bevrijding was hg een jaar geestelijk verzorger van het sanatorium „Sonnevanek" te Har derwijk en deed op 25 augustus 1946 zijn intree te Middelburg, vanwaar hg 26 juli 1953 naar Hattem vertrok. Van de hand van ds. Veldkamp ver schenen verschillende boeken en bro chures en verder was hij medewerker aan de Veluwse kerkbode. Verder vervulde hij ook enige deputaatschap- pen voor de Generale sjmode van de Gereformeerde Kerkenpn.l. deputaat voor de samenspreking met de Bel gische zendingskerk, deputaat voor de eenheid onder de Gereformeerde belijders en secundus deputaat voor de revisie en/of uitbreiding van.de bunder „enige Gezangen". Tijdens de oorlogsjaren nam as. Veldkamp aktief deel aan het verzet geilde drie jareq: werden tot leden van de commissie tot wering van schoolverzuim benoemd de heren A. J. Geesen, M. A. Slotboom, A. Hooge- steger, E. Verrijzer en B. Rijk. Salarisverhoging. Het ambtenaren-reglement werd gewijzigd, zodat de vacantie-toelage ook berekend zal worden over de kin dertoelage en kindertoeslag. Het ver zoek van het burgerlijk armbestuur tot toekenning van een premie in wo ningverbetering van de woningen in de Langeweg werd toegestaan. Het voorstel inzake salaris-verho ging van de gemeentewerkman a 1.per week in verband met de ziektekostenregeling, ontlokte eni ge discussie. De heer O. Tissing was van mening, dat de raad bij de behandeling tot de toetreding bij de I.Z.A. een fout had ge maakt: men had niet nagegaan welke de gevolgen zouden zyn voor de gemeentewerkman,» die bij het Algemeen Ziekenfonds was aange sloten. Nu blijkt dat deze werkman 15% van de dokterskosten en 30% van de tandartskosten zelf zal moeten betalen. Deze fout, aldus de heer Tissing kan alleen goedgemaakt worden, als de gemeente alle dokters en tandarts kosten voor haar rekening neemt, waarvan respectievelijk dan 85 en 70% bij het I.Z.A. in rekening ge bracht kunnen worden. De voorzitter betoogde, dat dit niet kon. Maar daar het merendeel van de raad niet met Burgerlijke Stand. OOST- EN WEST-SOUBURG. Bevallen: P. Besuijen-Janse, z.\ J. C. de Voogd-Kodde, z.; N. de Nooijer-Wester- weele, z.; L. A. Dekker-Zandee, z.; C. E. Veldhorst-Dieleman, z.; S. van Dooren-Ba- rentsen, z.; C. Wiltenburg-De Bruycker, z.; C. Kesteloo-Lodder, d.; J. L. Millenaar -Minderhoud, z.; W. P. M. de Wljze-Mijns- bergen, d. Ondertrouwd: L. Dorleijn, 23 j. en C Waard, 24 j.; C. F. M. Onderwater, 22 j. en E. P. Bostelaar, 21 j.; L. P. van Oosten, 29 j. en J. Bal jeu, 24 j. Overleden: M. Dellebeke, 91 j.: W. Stroo, 75 j„ e. v. M. Steketee; M. M. Visser, 5 j. J. Marijs, 63 j., e. v. A. J. van Noorden; C. Vaes, 74 j. NIEUW- EN ST. JOOSLAND. Bevallen: M. Davidse-Meijers, d.; T. de Dreu-Louwerse, z.; C. Minheere-Kusse, z. KOUDEKERKE. Bevallen: J. E. Louwerse-Stroo, z.; J. Slagboom-Dubbeldam, z.; J. van Sparren- tak-Aarnoutse, d.: M. Speijkers-Steketee, z.: P. Blmmel-Van Rotten, d.: D. Serler- Markusse, z. Overleden: P. Minderhoud, 68 j.: J. van den Berge, 66 j.; w. A. de Munck, echtgen. v. M. L. O. van der Auwera; M. van der Koorde. 70 j„ echtgen. v. J. P. Maartense; M. Wiskerke, 80 j., wed. v. A. Braam; J. Stoel, 51 j., echtgen. van G. M. van Riemsdijk. VEERE. Bevallen: M. J. Klaasse-v. d. Broeke, z.; Chr. Bout-Schot, z. Getrouwd: A. J. de Kok, 24 j. en S. d Buck, 2L.J. Overleden: A. C. de Rooij-Bernard, 87 j. J. A. Gideonse, 77 j. RITTHEM. Bevallen: C. J. Verhage-De Visser, z. en werd hg enige tHd door de bezet ter gevangen gehouden. Zijn stoffelijk overschot zal dinsdagmiddag a.$." worden bijgezet op de algemene be graafplaats te Hattem. Kandidaat Odé hield proefpreek. Zaterdag heeft de theologische kandidaat G. A. Odé, zoon van de nestor van de Goese hervormde pre- dikanten, in de Pieterskerk te Utrecht, onder voorzitting van pro fessor dr. J. C. Hoekendijk, zijn proef preek gehouden. Als tekstwoord had de heer Odé gekozen Matth. 6 10a: „Uw koninkrijk kome". De dienst werd door vele belang stellenden. o.a. uit Goes, bijgewoond. Als paranimfen fungeerden de theol. kandidaten A. van Melle uit Goes en W. Jansen uit Amsterdam. Als sluitstuk van zijn studie zal de heer Odé thans nog vier maanden het seminarium bezoeken. NED. HERV. KERK. Beroepen te Amsterdam-Water- graafsmecr vac. H. A. van Herwaar den, W. Glashouwer te Vlaardingen. Beroepen te Polsbroek en te Tholen: E. F. Vergunst, prop. te Leiden. Be roepen te Bennekom: vac. B. N. B. Boudhoorn, toez., J. Zwijnenberg te Kinderdijk. Beroepen te Heelsum en te Goederede J. den Hoed, ltand. te Barneveld. GEREF. KERKEN. Beroepen te Sehoonhoven-Willi- gen-Langerak M. T. Minnema te Monnikendam. CHR. GEREF. KERKEN. Bedankt voor Rotterdam-W: B. By- leveld te Noordeloos. GEREF. GEMEENTEN. Beroepen te Oostkapelle H. van Gilst te Dirksland, die bedankte voor Nieuw-Beijerland. salarisverhoging kon instemmen werd op verzoek van de voorzitter besloten het voorstel terug te nemen om te trachten een andere oplossing te vinden. Gezien de vele werkzaamheden, die de gemeentewerkman heeft, adviseer den B. en W. voor het onderhoud van de begraafplaats iemand anders te benoemen. De heer P. Kopmels (c.h.) was van mening, dat voor het repa reren van de huizen enz. plaatselijke ambachtsmensen ingeschakeld dien den te worden en dat dit niet het werk was van de gemeentewerkman. Na verdere discussie werd besloten niet op het advies van B. en W. in te gaan. Brandstof voorziening. Bij de rondvraag vroeg de heer Kopmels de aandacht voor de kelder in net scholencomplex, die regelmatig onder water staat. Hij kreeg de toe zegging, dat dit de volle aandacht zou hebben. De heer Tissing kreeg op een desbetreffende vraag, ten antwoord dat B. en W. van mening wagen, dat de brandstofvoorziening voor minder draagkrachtigen beter dc het bur gerlijk armbestuur dan door de ge meente kan worden verzorgd. B. en W., zullen echter na dit seizoen deze zaak nog eens nader bekijkey. HOOG EN LAAG WATER 14 februari Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge U.+N.A.P. U.+N.A.P. U.N.AJ?. U.N.A.P. 3.25 3.53 4.33 4.59 5.16 2,15 2,29 2,40 1,32 1,59 15.51 16.16 17.03 17.24 17.36 2,17 2,32 2,46 1,50 1,77 10.01 10.29 11.04 10.34 10.53 2,23 2,36 2,53 1,84 2,11 22.01 22.28 23.05 22.36 23.06 1,92 2,04 2,22 1,45 1,66 46. „Dusdus... zei meneer Zalfzouter met nadruk op elk woord, „de heren beschuldigen mij ervan onder een valse naam, de naam van professorhoe zei U ook weer professor Knekelmans of zouw huis te zijn binnengedrongen, alwaar ik dan een doosje met een bepaalde stof erin wederrechtelijk zou hebben meegenomenNu - ik kan hier verklaren dat zulks niet het geval is. Ik geloof gaarne, dat een of ander in dividu zich aan een dergelijke brutaliteit heeft schuldig gemaakt en Ik kan ook best begrijpen, dat de heren op onderzoek zijn uitgegaan ik neem U dat zeker niet kwalijk maar ik ben het niet geweest. Nog sterker, ik hen nog nooit van mijn leven in Wilgenwolde ge weest, noch onder mgn eigen naam, noch onder de ver zonnen naam van een of ander hoogleraar". Meneer Zacharias Zalfzouter glimlachte even. „Als U mij beter zoudt kennen heren", voegde hij er zoetsappig aan toe, „dan zoudt U zelf het ridicule van een dergelijke ver onderstelling Inzien. Ik ben niets anders dan een ren tenierend apotheker, die uit tijdverdrijf wat biologische proefnemingen doet en de stiile hoop koestert nog eens een belangwekkende vinding te doen". Jimmy en Jackie hadden aandachtig naar deze uiteenzetting zit ten luisteren. ZIJ konden er niet veel tegen Inbrengen maar allebei wisten zij, dat meneer Zalfzouter op een gruwelijke manier zat te liegen.... Middelburg spreekt over stedebouw in toekomst. Het gemeentebestuur van Middel burg heeft verschillende groeperingen uit net maatschappelijk leven en de buurtverenigingen uitgenodigd verte genwoordigers te zenden naar een bespreking met ir. W. F. Schut uit Rotterdam, de stedebouwkundige, die de opdracht heeft ontvangen het uit breidingsplan van de Zeeuwse hoofd stad te herzien en een saneringsplan voor te bereiden. Om zijn opdracht uit te voeren, wenst ir. Schut zich te oriënteren. Daarom wil hij in contact treden met mensen, die op him ter rein wensen naar voren kunnen bren gen of inlichtingen kunnen verschaf fen. Deze bespreking ook wel hearing genoemd zal gehouden worden op donderdag 16 februari a.s. om 19.30 uur in het stadhuis. Ir. Schut heeft als leidraad voor de gedachtenwisseling een aantal pun ten genoemd met betrekking waartoe hijgaarne een oordeel wil vernemen. Hieronder bevinden zich het verkeer in de stad, het markten en winkelen, do groothandel, industrie én ambacht, het wonen in de stad, onderwijs, ont wikkeling en kunst, ontspaiining en in groot verband bezien: Middelburg als hoofdstad, als toeristenstad, cen trum van handel, woonstad, zetel van publieke diensten; de invloeden van een vliegveld, Delta-kustweg, de groei van Vlissingen en Goes en ten slotte over de waarde en houdbaar heid van de oude stad. f Advertentie). Ruwe Handen? en DE ETHER DINSDAG 14 FEBRUARI. HILVERSUM I. 402 m 746 ItC/S. 7.00 AVRO. 7.50 VPR. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 Voor de huisvrouw. 9.15 Gram. 9.35 Water standen. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. Jl.no Mil. ork. 11.30 Alt en piano. 11.50 Gram. 12.00 Mandoline- ens. en solist. 12.30 Land- en tulnb.meded. 12.35 Orgelspel. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Promenade-ork. 13.55 Beursber. 14.00 Gram. 14.40 Schoolradio. 15.00 Voor de vrouw. 15.30 Pianorecital. 16.00 Gram. 16.30 Voor de Jeugd. 17.20 De dierenwereld en wij, caus. 17.30 Jazzmuz. 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.30 Rekenschap van het Hu manisme, caus. 18.40 Lichte muz. 18.55 Pa ris vous parle. 19.00 Voor de kleuters. 19.05 Muzikale caus. met illustraties. 19.45 Film- praatje. 20 00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 21.45 Mag ik mij even voorstellen? Mijn naam is Coxl, hoorspel. 22.15 Viool en harp. 22.40 De Antwoordman. 22.55 Ik geloof, dat caus. 23.00 Nws. 23.15 New York calling. 23.20—24.00 Act. HILVERSUM II. 298 m 1007 kc/s. 7.00— 24.00 KRO. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.45 Morgen gebed. en liturg, kal. 8.00 Nws.- en weer- ber. 8.15 Gram. 9.00 Voor de vrouw. 9.40 Lichtbaken, caus. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 10.30 Franse muz. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Schoolradio. 11.50 Als de ziele luistert, caus. 12.00 Angelus. 12.03 Me- tropole ork. en sol. <12.3012.33 Land- en tuinb.meded.) 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws. en kath. nws. 13.20 Amus. muz. 13.50 Ge- var. progr. 15.00 Schoolradio. 15.30 Gram. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Zlekenlof. 17.00 Voor de Jeugd. 17.15 Idem. 17.40 Koersen. 17.45 Regeringsultz.: Rijksdelen Overzee: Ir. J. Fokkinga: „Agrarische proefbedrij ven In Ned. Nleuw-Gulnea. 18.00 Voor de Jeugd. 18.20 Sportpraatje. 18.30 Dansmuz. 18.55 Gram. 19.00 Nws. 19.10 Gram. 19.15 Uit het Boek der Boeken. 19.30 Gr. 20.20 Act. 20.35 De gewone man. 20.40 Carnavals- progr. 22.45 Avondgebed en liturg. kaL 23.00 Nws. 23.15—24.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA. NTS: 20.00 Journ. en weerber. NCRV: 20.15 Progr. over het wegverkeer ln Nederland. 20.18 Apen kijken U aan. 20.30 Karas springt uit het raam, detecti- vespeL 21.50 Dagsluiting.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 3