KA PP IS PREDIKBEURTEN Burgerlijke Stand VERBETERINGEN VOOR GAPINGE OP PROGRAM VOOR 1956 WALCHEREN en de prentbriefschatkaarten ZATERDAG 11 FEBRUARI 1956 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT GEMEENTERAAD VERGADERDE Aandacht voor een f verenigingsgebouw. De gemeenteraad van Vrouwenpol der kwam vrijdagmiddag bijeen onder voorzitterschap van burgemeester A. de Kam. In zijn openingswoord voor deze eerste vergadering in 1956 sprak de voorzitter de wens uit, dat in 't nieu we jaar veel tot stand zal worden ge bracht en dat Gods zegen op de be sluiten van de raad zal rusten. Hij me moreerde de voornaamste gebeurte nissen in het afgelopen jaar, zoals het tot stand komen van het gemeentehuis, de riolering te Vrouwenpolder, verbe tering van de weg Veere en het uit zonderlijk goede seizoen voor Vrou wenpolder als badplaats. Voor 1956 verwachtte spreker, dat de verbete ring van het weggedeelte Gapinge, het verenigingsgebouw te Gapinge, verka- bcling van het bovengrondse net der straatverlichting en de bouw van een brandweerkazerne de aandacht zou den vragen..De heer J. Janse sprak 'n dankwoord. Met algemene stemmen werd beslo ten toe te treden tot de gemeenschap pelijke regeling „Zeeuwse Muziek school". Ten behoeve van de bouw van een woning voor de heer G. de Vos, werd besloten om aan de N.V. Bouw- kas Nedèrlandse Gemeenten de beta ling van rente en aflossing të garan deren. B. en W. werden gemachtigd om gedurende 1956 en volgende jaren de onbebouwde gedeelten in het uit breidingsplan voor tuingrond te ver huren. Deze machtiging werd ook ver leend voor de grasverpachting op het zomerwoningen terrein. Aan de Sick ling '40-'45 werd met ingang van 1 jan. 1956 een jaarlijkse subsidie toegekend van 10.Een premie van 60.— voor woningverbetering wérd ver leend aan de heren J. Marijs te Vrou wenpolder, J. Spruijt, P. Joz'assè en A. Maas te Gapinge. De gemeenterekening over 1954 werd voorlopig vastgesteld, nadat de heer J. Janse (a.r.) namens de commissie van onderzoek-verslag had uitgebracht on- Jeugddienst. In de Hervormde kerk van Wilhel- minapolder zal zondagavond 7 uur een jeugddienst worden gehouden. Voor ganger zal zijn ds. E. Sneller van Mid delburg met hèt onderwerp: „Moéd .houden". Nieuw- en Sint Joosland Jaarvergadering N.C.L B. In de lokalen van de Christelijke school in Nieuwland werd dezer da gen de feestelijke jaarvergadering ge hóuden van de afdeling Nieuw- en St. Joosland der Nederlandse Christelijke Tlhnfl&fberdërs Bond. Dé voorzitter, de Mfer L^ Wijkhhijs, kon in zijn wel komstwoord talrijke aanwezigen met hun dames het welkom toeroepen. Na het huishoudelijk gedeelte der verga dering kreeg het hoofdbestuurslid de heer Van Ninsum het woord, die de feestrede uitsprak. Hij deed dit in een boeiend betoog onder de titel „Nieuwe verantwoor delijkheid". Spr. legde er de nadruk op dat naast de strijd voor betere arbeids- r voorwaarden er ook is een geestelijke verantwoordelijkheid jegens de naas te en bovenal jegens God. Na de pau ze kreeg de heer H. J. Boom het woord, die de aanwezigen aan de hand van twee filmstrips vertelde over het moderne Palestina en over de Neder landse regeringsvorm. Voorzitter Wijkhuljs kon in zijn slot woord dankbaar terugzien op een ge slaagde avond en memoreerde het bloeiende verenigingsleven. Na het zingen van de avondzang ging ieder - voldaan huiswaarts. Domburg Coöp. boerenleenbank. De coöperatieve boerenleenbank te Domburg hield haar jaarvergadering onder leiding van haar voorzitter, de heer W. Brand, in de zaal „Tramzicht". Uit de mededelingen en verslagen bleek, dat de belangstelling voor de boerenleenbank nog steeds groeiende is. Er werden cijfers bereikt, die se dert het 40-jarig bestaan nimmer tev<> ren verkregen werden. Het ledental steeg tot 669. De omzet liep op tot 13.300.000 en het balanstotaal steeg tot ruim vrjf miljoen. De brutowinst bedroeg 18.000. Het aantal spaarders bedraagt momenteel 2800, die ruim 'n half miljoen meer inlegden dan terug betaald werd.. Als bestuurslid werd de heer P. de Visser Czn. herkozen en als lid van de raad van toedicht de heer K. Brou wer. Medegedeeld werd, dat het 40- jarig bestaan van de coöperatieve boe renleenbank in mei op feestelijke wij ze herdacht wordt. Marktberichten VEILING V.V.Z.B. GOES 10 februari. Groenten: Spruiten A n 31— 52, B I 21—22,.Afw. 29—36. Witlof A I 54— 60, A II 50—52. B I 46—61, B II 35, Afw. 24- 43. Rode kool 8—13. Witte kool 6—13. Boe renkool 20—21. Uien 22. Prei 35—50, stek 17. Groene savoye kool 27—28. VEILING „WALCHEREN" W.A. MIDDELBURG 10 februari. Fruit: Cox Orangè Elppin I 50—80. Jonathan A 59—66, B 60, C 49, BC 49, :1 45—51, II 39, K 26^-43. Gotidreihetten I 40—49, K 40—44. St. Remy K 35—36. Groenten: Bloemkool B 39—G3. Sav. kool 7—39. Röde kool 6—13. Boerenkool 10—33. Prei 29—60. Andijvie 62—69. Waspeen 41. Kroten per kg. 4—9. Spruiten 15108. Wit lof 43—57. veldsla 216—241. Uien per kg. 23-42, Wijnpeen 8—18. VEILING BERGEN OP ZOOM 10'februari. Rode kool 712. Witte kool 6—11',2. Sav. kool 11—28. Prei 60—92. Sprui ten 85—1.34. Boerenkool 4—6. Witlof 32—56. "peren! St. Remy 45. der opmerking, dat tegeri vast.-.telling geen enkel bezwaar bestond. NIEUWÊ STRAATNAMEN Aan de heren S. de Visser en W. Won- dergem te Vrouwenpolder werd een perceel bouwgrond in het uitbreidings plan aan de Nieuwstraat verkocht. Het voorstel van B. en W. om enkele we gen, die in een vorige raadsvergade ring géén naam hadden gekregen, als nog èen naam te geven, werd aan vaard. Het Noorderwegeling, de ver binding tussen de Gapingseweg en de Grote Kadetweg, heet voortaan Noor- derweg. De naam Gapingseweg voor weg tussen de bebouwde kom aan westzijde van Gapinge en de grens met Serooskerke bleef gehandhaafd. De weg vanaf de grens naar de be bouwde kom aan de oostzijde, D. v. d. Bossche, tot aan de grens met de ge meente Veere, verkreeg de haam Kreekweg. Feestavond in Vlissingen ten bate van Z.H.R.M. Naar wij vernemen heeft de vereni ging van marine-officieren te Vlissin gen het voornemen 7 april a.s. in'„Bri tannia" een feestavond voor genodig den te houden. De baten van deze avond zlillen ten goede komen aan de Kon. Zuidhollandse Maatschappij tot Redding van Schipbreukelingen, De Marinierskapel onder leiding van de directeur, de kapitein der mariniers G. Nieuwland, zal een symfonisch con cert uitvoeren. Na afloop hiervan zal het dansorkest van de kapel de muziek verzorgen voor het bal, waarmede deze avond besloten zal worden. „Regeren" van Van Schagen. Vrijdag 2 maart a.s. geeft de ver eniging van leerlingen der rijks kweekschool voor Zeeland in Middel burg, „Concordia", haar jaarlijkse uitvoering in het Middelburgse Schut tershof. Op het programm staat o.a. de éénacter „Regeren" van de Zeeuw se auteur mr. J. C. J. van Schagen uit Domburg, een stuk, dat hier voor de eerste maal uitgevoerd zal wor den. Voorts -al Bredero's bekende „Klucht van de koe" op de planken worden gebracht. Het Kweekschool koor verzorgt wéér het muzikale deèl van deze avond. Middelburg „Wederzijds huwelijksbedrog". De toneelgroep „Puck" heeft onder auspiciën van de Z.V.U. vrijdag twee maal Pieter Langedijk's „Het weder zijds huwelijksbedrog" op de planken gebracht in de Middelburgse Schouw burg. Het publiek werd gevormd door leerlingen van voortgezette en middel bare onderwijsinrichtingen. Over de opvoèrihg, die „Puck" van dit stuk in de Zeeuwse hoofdstad gaf, werd des tijds een uitvoerige recensie gepubli ceerd. Ook thans kreeg deze geschie denis van dé „kale graaf" én het ook niet al te zeer mèt aardse goederen gezegende knappe burgermeisje, die elkaar juist óm hét vermeende geld willen trouwen, een frisse en op voor treffelijk peil staande vertolking. Voor het jeugdig auditorium, dat zich beide malen enthousiast toonde, was hier het nuttige met het aangename verenigd. Op véle scholen wordt namelijk „Het wederzijds huwelijksbedrog" tijdens de lessen behandeld. Jubileumconcert van het Middelburgs mannenkoor. Zoals reeds gemeld, zal vrijdag 17 februari a.s. het „Middelburgs Man nenkoor" ter gelegenheid van zijn gouden jubileum een speciaal cohcèrt geven in de Concert- en Gehoorzaal. Voor dit gebeuren is thans èen goed verzorgd programmaboekje versche nen. Het concert staat onder lèidlng van dirigent Jan Kuiler, terwijl mede werking verlenen de Vereniging voor Instrumentale Muziek en als solisten Anton Elderlng, bas-ba£ltofi tilt" Hil versum, aan de vleugel A. Blokpoel," Middelburg, terwijl Jan Rjjn het orgel' bespeelt. - Het programma vermeldt een ze vental onderdelen. Uitgévoerd Wordeü o.a. werken van Von Beethoven, Mo zart, Schubert, Diepenbrock, Browne, Roeske, Gounod, Saint Saëns, Bruck ner en van de beide overleden oud dirigenten van het koor J. H. Caro en Joh. ClöUvër. Rest te vermelden, dat door onvol ledige opgave onder de namen der koorleden, die meer dan 25 jaar hun krachten aan de vereniging geven, in het jubileumartikel (zie P.Z.C. van 28 januari j;L) niet vérmeid was die van de heer H. de Rijk. Zijn naam verdiént echter zeker een plaats, daar hij de nestor is van hèt gezelschap door zjjn lidmaatschap sinas 1907. Vesten opnieuw gekeurd. De Middelburgse politie is vrijdag ophieuw bezig geweest met het keuren van de vestën. Een groot deel kon éch ter niet worden vrijgègevën. Goedge keurd werden de Seisvest vanaf de Sandberghlaan tót de Noordbrug en de Noordvèst van genoemde brug tót de Meidoornlaan. Het ijs was hiér gemid deld 10 cm dik. Op de andere vesten bleek het ijs bijzonder slecht met vele open plaatsen èn dunne gedeelten. Hier en daar mat ïnèii nog niet meer dan 5 cm. Op de goedgekeurde vesten hebben ook gisteren weer velen de schaatsen ondergebonden. Vlissingen Expositie Frans Maas. De Vlissingse kunstschilder Frans Maas exposeert thans in zijn zaal in de Vrouwenstraat een 35-tal werken, meest aquarellen, tot stand gekomen tijdens een reis door Zuid-Frankrijk. Het is mèt Frans Maas een eigenaar dig geval: soms kómt hij mét werk voor dè dag, dat zekér de moeite \vaard is, oih even later diverse zaken te tonen, Waarover men dan weer min der enthousiast kan zijn. Ook het nu geëxposeerde is ongelijksoortig in kwaliteit, al moet worden gezegd, dat hier verschillende werken en werkjes zijn opgehangen, dié opvallen door 'n rake typ.ering van de sfeer, terwijl ook de vormgeving waardering verdient. Een olieverfschilderij van La Corde- lière bijvoorbeeld moet in dit verband worden genoemd, alsmede een goua-, che waarmee Maas een licht-effect vastlegde. Sfeervol is ook een teke ning van de Avenue Felix Vallet, in donkere tinten gehouden, die deze schilder1 kennëlijk beter liggen dan overdadig lichte kleuren. De slotconclusie mag luiden, dat de ze Vlissingse schilder met deze expo sitie toont, dat hij steeds verder werkt aan zijn artistieke ontwikkeling, met name ook door nieuwe indrukken el ders op të doen. Vooral voor diegenen, die zijn vroeger werk kennen, is:dezë tentoonstelling -instructief, en één be zoek zeker waard. Kind door het ijs gezakt. Donderdagmiddag omstreeks twee uur is op de watergang aan de Sin gel te Vlissingen het ongeveer vijf. jarig zoontje van de familie M. door het ijs gezakt. Aan het weldoordach te en doortastende optreden van de heer C. van der S., die aan de Singel Woont en zag, dat „er iets aan de hand was", is het waarschijnlijk te danken, dat de kleine kon worden gered. Met behulp van èen ladder doch niet zonder zelf nat te worden slaagde de heer Van der S. er in hèt drenkelingetjé te bereiken en in veiligheid te brengen. IJsgenoegens in Vlissingen. In Vlissingen hebben vrijdagmiddag -veien vooral scholleren de gele genheid te baat genomen om op het ijs, dat over het algemeen van goede kwaliteit is, een „baantje te trek ken". Vooral op de Spuikom heerste een geweldige drukte. Honderden wa ren daarheen getogen om zich op en om het ijs te vermaken. Op de ijsbaan van de Vlissingse Lisclub, die aan de West-Souburgseweg ligt, was het 's middags wat minder druk dan op de Spuikom, hoewel het ijs er min stens even goed was. De grótere trek naar de Spuikom is echter naar alle waarschijnlijkheid een gevolg van de centrale ligging van deze ijsbaan en de in vergelijking wat moeilijke bereikbaarheid van de andere baan. ,Des avonds was de baan aan de West-Souburgseweg evenwel verlicht en velen zijn toen daarheen getrok ken, ondanks de jachtsnéeuw, die ift het begin van de avond even als spelbreker poogde op te treden. Ter bescherming van de rijders en rijdsters tegen de straffe en snij dende noorden- en oostenwind heeft de vereniging aan de noord- en aan de oostzijde van de baan èen rietmat ten schutting opgetrokken. Voorts is op deze baan een geluidsinstallatie aanwezig en hierdoor wordt met 't draaien van een plaatje nog een bijzonder gezellig cachet aan de ijs- pret gegeven. Het ligt voorlopig niet in de bedoe ling van de IJsclub om óp déze baan feestelijkheden of wedstrijden te orga niseren. Daarvoor is de b'aan momen teel nog te klein. Men hoopt het vol gende seizoen de volledige beschik king te hebben over het dan beschik bare oppervlak. Oostkapelle Eindles cursus „Paardengebruik" Dezer dagen werd in café „Inter nationaal" te Oostkapelle de eindles gehouden van de door de L.J.G. ge organiseerde cursus „Paardenge bruik?'. De cursusleider, de heer A. Wisse uit Middelburg, en de heer Ribbink van het centrum Paardènbe- Walcherse gronden hebben behoefte aan kalk. Lezing in Oostkapelle. l'it resultaten van het grondonder zoek op Walcheren is gebleken, dat zeer veel percelen een te lage kalk- toestand hebben. Praktisch al 't bouw land heeft gebrek aan kalk; het gras land is voor zover het de kalk betreft, vrij goed te noemen. Het zal een eer ste vereiste zijn, om de kalktoestand op Walcheren in orde te brengen. Tot deze conclusie kwam de heer A. E. Wunderink, landbouwkundig me dewerker van de Stichting Neder- landsch Landbouw Kalk Bureau te de Bilt, in een donderdagavond in café Helmstrijd voor de afdelingen Oostka pelle van de Z.L.M. en de C.B.T.B. ge houden lezing. De heer Wunderink behandelde eerst de doelstelling van het Kalkbjireau. Het gaat er niet om, de boeren te be wegen tot het op goed geluk strooien van kalk. daar dit in sommige gevallen ernstige bezwaren kan hebben. Men moet de grond bekalken op grond van de uitslag van het grondonderzoek. Op bouwland kan men dan iedere gewens te hoeveelheid in één, doch beter is, in twee keer verstrekken. Op gras land diént men échter niet meer te ge ven dan hoogstens 1000 kg koolzure kalk per ha per jaar, daar anders door de te snelle stijging van de pH in de bovenste laag van dezode, de gras mat zich niet snel genoeg kan aanpas sen en kans geeft op holle plekken. Men dient echtër wel te streven naar de juist kalktoestand, daar kalk naast zijn planten voedende waarde, vooral ook een verbeteraar is van de struc tuur. Mits in de juiste hoeveelheden verstrekt, verhoogt kalk het nuttige effect van de kali, fosforzutir en stik- stofmëststoffèn. Bovendien bevordert kalk een goede wortelontwikkeling, waardoor het gewas minder droogte- gevoelig blijkt tè worden. Men dient de kalk uitermate gelijk matig over en door de grond te verde len. Hoe beter deze verdeling, hoe snel ler de kalk werkt. Direct inwerken na het strooien is noodzakelijk, echter nooit onderploegen. Op grasland moet alleen gekalkt wórden op de kortë zo de en na het strooien van de kalk di rect een keer slepen met de ketting- egge. Schuimaarde dient men zo lang aan dè hoop te laten zitten, tot deze rul is geworden. Van de gelegenheid tot vragenstel len werd een ruim gebruik gemaakt. De prachtige kleurenfilm „De Verge ten meststof" werd met grote belang stelling gevolgd. Walcheren ZONDAG 12 FEBRUARI. Ned. Herv. Kerk. Aagtekerke 10 en 2.30 ds. Theuhlssen (H.D.); Arnemui- den 10 en 2.30 ds. Verwey; Blggekerke 9.30 ds. Abbing. 2 ds. Van 't Hof; Dom burg 10 ds. v. Willemswaard, 7 ds. Ri chard; Gapinge 2 ds. De Boer; Grijps- kerke 10 en 2.30 ds. Wisse; Klevers- kerke 10 ds. v. Woerden; Meliskerke 2.30 ds. Kloosterman; Middelburg, Nw, Kerk 10 ds. Gravenmeijer, 5 ds. Van Houte (open deurdienst); Oostkerk 10 ds. Don; Koorkerk 10 ds. Van Houte; Bioscoop jeugdkerk 10 ds. Sneller.; Nw.- en St. Joosland 10 cn 2.30 ds. Van Haarlem; O.- en W.-Souburg 9.30 en 11 ds. Van Duijne, 7 ds. Hoffman; 9.30 jeugdkerk in Concordia; Oostkapelle 10 ds. Richard, 2.30 ds. v. d. Wind; Rit- them 10 ds. Van 't Hof, 2.30 ds. Ros- cam Abbing; Serooskerke 10 ds. v. d. Wind, 2.30 ds. v. WilienswaardVeere 2 ds. Don (H. Doop); Vlissingen St. Ja- cobskerk 10 ds. Kwast (bev. ouderl.), 5 ds. Maas; Engelse Kerk 9.30 Kerk voor jongeren; Johanneskerk 10 en*7 ds. Kloosterman; Havendorp (geb. 511) 10 ds. Maas; Vrouwenpolder 10 ds. De Boer; Westkapelle 9.30 leesd., 2.30 ds. Oosthoek, 7 ds. v. Woerden (jeugdd.); Zoutelande 9.30 (H.A.) en 2.30 ds. Maas. Ncd. Herv. Kerk: St. Laurens 10 en 7 (jeugdd.) ds. Kalkman. Geref. Gemeenten te Yerseke: 9.30 H.A., 2 H. D. en 6 ds. Bel. G.G.N. Middelburg (Veiling) 9.30, 2 en 6.30 leesd. Geref. Kerk. Middelburg (Hofplein- kerk) 9.30 ds. Meister, 2 as. De Boer, ds. De Boer, 5 ds. Meister; (Luth. ds. De Boer, 5 ds.Meister; (Luth. kerk) 7.15 ds. Goumare; Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Poelman; Domburg 10 en 2.30 ds. Dondorp; Gapinge 9.30 en 2 ds. Spoelstra; Grrjpskerke 10 en 2.30 ds. Goumare; Koudekerke 9.30 en 2.30 ds. Elshout; Meliskerke 9.30 en 2.30 ds. Van Nes; Oostkapelle 10 en 2.30 ds. Dercksen; Serooskerke 10 en 2.30 ds. Van Wouwe; Soubtirg 9.30 en 2.30 ds. Brederveld; Sint-Laurens 10 en 2.30 ds. Boon; Veere 10 en 2.30 ds. Streefkerk; Vlissingen 9.30 drs. Jager, 5 ds. Middelkoop; Vrouwen polder 10 ds. Middelkoop, 2.30 drs. Jager: Westkapelle 10 en 2.30 drs. Verschoor. Geref. Gemeente. Aagtekerke 9.30, 2 en 6 leesdienst; Arnemuiden 9,30, 2 en 6 leesdienst; Meliskerke 9.30, 2.30 en 7 leesdienst; Middelburg 9.30, 2 en 6.30 ds. Rijksen; Oostkapelle 10 en 2.30 leesdienst: Vlissingen 9.30. 2.30 en 6.30 leesdienst; Westkapelle VLISSINGEN. Bevallen: W. J. v. Loon-v. d. Steen, d.; J. E. v. Loon-Sommeijer, z.: C. T. Hop pe jan-Thijsse, z.; E. Weststrate-Tilroe, z.; J. G. l^iemantsverdriet-Portier, z.; M. H. de Fouw-Geène d.; E. J. Geeraert-Ver- brugghe, z.; G. H. Kaplon-Engberts, d.; H." Meulmeester-Theune, 2 z.\ J. Ots-v. ,d. Heuvel, z.;,J. A. v. d. Velden-Contant, z.; H. de Bart-Plëtérse, d.; J. A. Labaiï-Snoo- dijk, d.; G. N. v. d. Endt-Kikkert, d.; P. W. Masdorp-Frits, z.; C. j. N. Hettema- Schreurs, cL Ondertrouwd: J. L. Dane, 23 j. en P. H. Wartenberg, 21 j.; A. de Bruijne, 23 j. en M. H. v. d. Scheer, 19 j.; J. van Sluijs, 23 j. en A. C. Meeuse, 19 j.; J. G. Versteeg, 31 j. en D. Beekma, 24 j. Getrouwd: E. Weug 24 j. en J. de Bel, 18 j.; D. van Nobrt, 21'j. en J. B. Boucherie, 22 j.; A. v. d. Voorde, 22 j. en P. Huibregt- se; C. Harms, 25 j. en H. J. J. Kieboom. 24 j.; J. Adriaanse, 27 j. en T. J. P. B. Phï- lipse, 26 j.; w. P. Kouijzer, 25 j. en E. M. Doolaege, 28 H. Kooger, 28 j. en M. H. Modderkreeke, 24 j.; F. A. Helmich, 34 j. en I. M. HuijgenSi 22 j. Overleden: E. M. Calle, 72 j., wed. v. J. ,T. Schenkels; L. C, Weststrate, 2 dagen; H, v. d. Maden, 56 j. e. v. S. P. v. d. Linden; A. J. Li Aspeslqgh, G2 j., e. v. G. I. Mis- suwe; M. C. Fanoij, 89 j., wed. v. J. W. Delzenne. langen, ondervroegen de cursisten. Na dit theoretisch gedeelte werd op het landbouwbedrijf van de Gebrs. Van Liere het praktisch examen af genomen. Verschillende belangstel lenden, de commissie van toezicht, onder wie burgemeester F. G. Spren- ger, alsmede het hoofd der landbouw school, dé heer Haandrikman, waren aanwezig. De heer Ribbink deelde mede, dat alle cursisten waren ge= slaagd. Ir. J. Versteeg, landbouwcon- sulent, belast met het toezicht op het landbouwonderwijs, dankte voor de belangstelling en wekte de cursisten op, de -verworven kennis iri de prak tijk toe te passen. De cursist J. Poppe dankte de heer Wisse voor de pret tige leiding onder aanbieding van eén boekwerk. De geslaagden zijn: A. M. van'Lie re, C; de Visser en J. Poppe Kzn., al len te OostkapeHe; Joh. Meijers en J. Duvekot, beiden te Serooskerke; C. Abrahahïse, I. Wisse en T. Koole, al len te Sint-Laurens en A. Dekker te Vrouwenpolder. MIDDELBURG. Bevallen: J. Ursepunij-Rering, d.; C. M. Schoonen-Trouw, d.; E. C. P. van Lange- raad-Heeren, d.; S. Boonman-Koole. z.; M. Laven-Fokke, z.;L. L. Geldof-De Pree, z.; L, Dingemanse-De Graaff, d.; J. Slim- méh-Goedhart, d.; J. F. Davldse-Üe Plaa, Ondertrouwd: H. A. Weijnand, 24 j. en J. P. Poóilvliel. Gefrouwd: A. Kooman, 21 j. en C. W. Rooze, 19 J.; A. c. Jeras, 29 j. en A. H. Krijger. 29 j.; J. w. Houkamp, 37 j. en T. Vader. 40 j. Overleden: P. de Kroo, 72 J„ wede. I. de Klerk; J. Baijens, 82 j., geh. met J. Lefe- yre; A. M. G. van Lbopik, 71 j., geh. met A. J. de Weerd; J. M. Spee, 39 J. Holle- brandse, 64 j„ geh. met A. Janse; J. T. Lindhout, 72 j., geh. met J. Oele. BIGGEKERKE. Bevallen: J. Meïjer-Riemens, d.; M. de Korie-De Visser, z.: K. Riemens-Verstraa- te, d. Ondertrouwd: P. J; J. van 't Westeinde, 26 j. en D. A. Goeseije, 25 j. Getrouwd: J. Geerse, 27 j. en P. Jobse, 26 J. AAGTEKERKE. Getrouwd: A. Francke, 24 j. en Joh. Louws, 23 j. Overleden: J. Maljaars, 43 j.; N. Corré, wed. van W. de visser, 81J. ARNEMUIDEN. Bevallen: J. M. J. van Dalen-De Hamer, d W. J. Meulmeëster-Blaas, z,; J. van de Ketterij-J. D. Meerman, z.; A. P. Marijs- De Nooijer, z.: P. van Belzen-Van Belzen, VROUWENPOLDER. Bevallen: W. Vogei-Tevel, z.; L. A. Lou- werse-Bos. z. Getrouwd: F. Wattel, 29 j. en A. M. de Bruljn. 27 j. Overleden: M. J. J. Coppoolse, 85 j., echtgenote van W. Duvekot. ZOUTELANDE. Bevallen: V. de Bree-Wisse, d.; M. de Groot-De Wolf, d. Ondertrouwd: J. Roelse, 22 J. en L. Pleijte, 21 .1. Getrouwd: A. Kleinepler, 31 j. en W. van Sluijs, 29 J. Overleden: K. de Witte, 79 j., weduwn. van L. K. Moens. 12, Kapplè en de Maat wa ren wél als zeèr onervaren inbrekers t>* werk gegaan. En hoewel dit gebrek aafi ervaring mocht pleiten voor hun eerlijkheid, beleefden zij er nu toch angstige ogen blikken door. De Maat stond verstard van schrik, toen hij de stuurman van dè Kraker mèt woest wapperende baard zag binnenstormen. Maar Kappte begréép dat snel handèlèti gebóden was. Mét één sprong was hij op het schrijfbUrèau en mét een volgende werktè hij zich door het raampje van de hut. „Hierheen, Jongt" riep hij de Maat over zijn schouder toe, „Vlugl"' De Maat wilde hém vol gen, maar toen hij zich al half naar bulten had ge werkt, gaf hij plotsèlihg een angstige kreet. „Help Kappie! Z-ze trek ken me terug!" Kappie greep de handen van zijn stuurman en trok uit alle macht. Zo werd er even een stevig partijtje touwtrekken geleverd, met de kermende Maat als touw. „Öef! Aül Ellende!" jammerde hij. „tte ben zeker al een deciineiti uitgelekt!" „Schop dan toch achteruit!" hijgde Kappie. Dat hielp. Er klonk daar binnen een zilte uitroep en hét vólgèndè ogenblik schoot dè Maat met zo'n vaart naar buiten, dat hij samen met Kappie over het dek rolde. Op dat moment kwam dè stoker aanrennen.... 9.30, 2 en 6 leesdienst; Zoutelande 10 en 2.30 leesdienst. Chr. Geref. Kerk. Middelburg 9.30 (voorber. H. A.) en 3 leescüenst; Vlis singen 9.30 en 5 ds. De Vuqst. Ver. van VrU'/.. Herv. en Remonatr. Kring. Vlissingen (Engelse kerk) 10.45 dsf V. d. Wall. Evang. Luth. Gemeente. Middelburg 10 ds. Oosthoek; Vlissingen 5 ds. Jo hannes. DooiiHgez. Gemeente. Middelburg 10.30 mej. dr. Bakker; Vlissingen lü da De Boer (jeugddienst). Herat. Apost. Zendingsgemeente. Vlissingen (Bakkersgang) 10 en 4.30 dienst. Herat. Apost. Zendingskerk. Vlis singen (Kasteelstraat) 10 en 5 dhr. Meyer. Leger des Heils. Middelburg 10 heiligingsdienst.. 3.30 openlucntsa- menkomst. 7.30 verlosslngssamen- korast onder leiding van majoor v. d. Vosse; Vlissingen 10 heiligingsdienst, 6.45 openluchtsamenkomst. 7.30 ver lossingssamenkomst onder leiding van kapt. Eikenaar. Het Kruisleger. Middelburg 10 wij- dingsdienst, 7.30 heilssamenkomst onder leiding Van kol. Schuil. Evang. Ven op G.G. Vlissingen 10 en 5 ds. Groenewegen. Zevendcdags Adventisten. Middel burg, 10 Bijbeltsudie, 11 ds. Voorthuis. Ned. Herv. Kerk. Middelburg (Koor kerk) 8-i-8.30 Intefk. avondgebed. Vlis singen (Engelse kerk) 7.308 Interk. avondgebed. ZONDAGSDIENST ARTSEN. Middelburg: J. C. B. Simons. Vllsslngse- singel 38. tel. 2191: Vlissingen: M. J. A. Bil. Singel 88. tel. 619; Koudekerke, Zou telande en Westkapelle: H. Frima, Duin weg 56. Zoutelande. tel. K 1186—282: Veere, Serooskerke en Oostkapelle: Reyndérs Schilt, Dorpsstraat 46 te Serooskerke, tél. K 1189—212. Apotheken: Middelburg: apotheek Non hebei, Lange Delft 133, tel. 2538; Vlissin gen: apotheek D. H. v. d. Klelnemulder, Singel 9, tel. 2730. Kanaalzone-schaaktoernooi begint 12 maart te Gent Sluitingsronde in Terneuzen Vorige week kwamen in het club lokaal van de schaakvereniging „Het witte paard" te Sas van Gent de af gevaardigden van de diverse deelne mende verenigingen aan het kanaal zone-toernooi bijeen, teneinde bespre kingen te voeren over het tweede ka^ naalzöne-schaaktoernooi. Dit jaar zullen er twee wedstrijden worden £^spedd te Gent en een te Terneuzen. Dit is de sluitingsronde, zulks in ver band met het 45-jarig bestaan van de S-V. „Terneuzen". De andere ronde wordt te Sas van Gent gehouden. Behoudens een kleine wijziging !n het wedstrijdreglement waren er voor het gewone toernooi geen veranderin gen. Teneinde ook de minder sterke spelers gelegenheid te geven hun krachten te meten mèt andere ver enigingen werd besloten tot de in stelling van een B-toernooi. Dit toernooi zal zoveel mogelijk worden gespeeld op dezelfde data als het A-toernooi, maar voor dit B-toer. nooi zouden slechts van elke vereni-, ging 4 leden mogen deelnemen. Aan gezien Sas van Gent bereid werd ge vonden ook deel te nemen zal er aus ook nog een club uit Gent worden uit genodigd. Voorgesteld werd de club Ed. Colle. Ook voor dit toernooi zal eén wisselprijs beschikbaar worden gesteld.. Het programma van de interne ronden is als volgt samengesteld; Te Gent voor A en B in het club gebouw van „Ruy Lopez" op 12 Slaaft. Ruy LopezTerneuzen A en B; Het Volk—V.S.V. A en B; Jean JaurèsLandau A en B; Ed Colle Het witte paard B. Tweede ronde te Gent voor A en B in het clublokaal van „Jean Jaurès" op 27 maart. Jean JaurèsV.S.V. A en B; Het VolkTerneuzen A en B; Ed. ColleLandau B; Ruy Lopez Landau A; Ruy LopezHet witte paard B. Derde ronde te Sas van Gent enkel B in het clublokaal van „Het witte paard" op 4 april. V.S.V.Ed. Collè; Het witte paardHet Volk; Terneu zenJean Jaurès; LandauRuy Lo pez. Vierde ronde te Terneuzen A en B in het clublokaal van „Terneuzen" TerneuzenJean .Taurus A; Landau Het Volk A en B; V.S.V.—Ruy Lo- Sez A en B; Sas van GentJean aurès B. De wedstrijden van lokale aard zul len nog nader worden bekend ge maakt. De Belgische Schaakbond zal ditmaal worden gevraagd de eventue le arbitrage op zich te nemen. Even als vorig jaar zal als algemeen wed strijdleider optreden de heer R. H. de Ridder te Axel. Heden behaagde het de Here van onze zijde weg te nemen na een langdurig gedragen lij den onze lieve man, va der. behuwd-, groot- en overgrootvader, de heer PIETER KOEMAN, ln de gezegende ouder dom van 86 jaar. Uit aller naam. Weduwe P. KOEMAN- DE LEEUW. Driewegen, 10 februari 1956. Steenkolenhandel F. WIBAUT ZOON N.V., Bellamypark 22, Vlissingen vraagt voor direct een TYPISTE. Schriftelijke aanmelding on der vermelding van genoten onderwijs. Middelb. IJsclub vr. gegadig den in bez. v. eigen materiaal v. exploitatie van 'n consump tie- en garderobe-tent op ijsb. Schr. of telef. opg. m. verm. van pachtsom, heden vóór 11 u. v.m., Middelburgse Wegje 5, telefoon 3837.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 15