Provinciale bibliotheek bezit een uitstekende muziek-afdeling (BvUiii de Beste (Bromfiets Muziekkorps te Ouwerkerk weer met repeteren begonnen WALCHEREN A. C. VAN DER REST ^rk ,raat „DE MET SNEEUW WAS VUIL", FILM BIJZONDERE KWALITEITEN ZATERDAG 11 FEBRUARI 1956 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 CURIEUZE DRUKWERKEN. Expositie van vele en belangrijke boeken over toonkunst DE MUZIEKGESCHIEDENIS van de negentiende eeuw bent een itierk- waardig man: abt Vogler. Hij was zwervend componist, priester en peda goog, in zyn dagen befaamd en bewonderd vooral dank zij zyn fameuze orgelconcerten. De Middelburgers konden daarvan meepraten, want ook in de Zeeuwse hoofdstad heeft de grote Vogler gespeeld, namelyk op 25 augus tus 1789 op het orgel van de Oostberk, „nademiddags van 5 tot 7 nuren". In die tijd had Vogler zijn basis In Stockholm en de programma's vermel den dan ook, dat hij een fraaie Zweedse functie bekleedde: geestelijk raad en directeur van de muzikale academie van de Koning van Zweden. Een schone titel, inderdaad. Maar schoner nog was de muziek, die hy op het Middelburgse orgel speelde. Ziehier de naam: „Mustcale afbeelding van een zeeslag, waarin men hoort a. trommelslag en krygsmusic, b. het geschom- mel van de baaren en slingeren der schepen, c. het donderen van het ge schut en het gejammer der gekwetsten, en d. de vreugdezang der overwin naars". Een strijdlustig concert, mag men wel zeggen. Het programma er van Is te zien op de fraaie expositie, die thans is ingericht in het gebouw van de provinciale bibliotheek. De laatste jaren organiseert de di rectie van deze instelling regelmatig kleine tentoonstellingen om daarmee diverse aspecten te tonen van de schatten, die hier in zulk een uitge breide mate zijn opgeslagen. Dat de ze exposities steeds meer worden ge waardeerd bewijst wel het feit, dat het bezoekersaantal zich in stijgende lijn beweegt. Zoals men zich zal her inneren, toonde de bibliotheek onlangs welk een voortreffelijk materiaal thans voorhanden is ten aanzien van de beeldende kunst. Thans is een ten toonstelling ingericht, die geheel aan de muziek is gewijd. En ook hier blijkt, dat de bibliotheek volkomen bij is en een fraaie collectie werken over deze tak van kunst bezit. Zo vindt men hier de grote standaard werken, die in het wereldberoemde „Atlantis-Verlag" zijn verschenen, alsmede belangrijke buitenlandse mu- ziek-encvclopedieën, o,a. de ..Worlds Encyclopedia of recorded music", be langrijke werken over de theorie der muziek, contrapunt, vormleer, o.a. de beroemde instrumentatie-leer van Berlioz-Strauss. Verder verhandelin gen over koordirectïe, partituurlezen, over jazz, de gedenkboeken bij de ju bilea van Concertgebouworkest en Residentie-orkest, belangrijke biogra- fiën o.a. van Einstein over Mozart, Spitta en Schweitzer over Bach enz. Wanneer men zich realiseert, dat de provinciale bibliotheek eni ge jaren geleden slechts een kleine verzameling boeken had over mu ziek, dan past een woord van res- fiect" voor de werkelijk ultzonder- jjke wyze, waarop onder de ener gieke leiding van biliothecaris H. Pieters deze achterstand volko men werd ingehaald, zodanig zelfs, Westkapelle Ziekenhuisverpleging vergaderde. De vereniging „Ziekenhuisverple ging Westkapelle" hield haar jaar lijkse ledenvergadering onder leiding van de voorzitter, de heer P. Minder- houd. Uit het financieel overzicht bleek, dat er in 1955 een batig saldo was. Als voorzitter werd herkozen de heer P. Minderhoud en als be stuurslid de heer P. Lievense. In de plaats van de heer K. Flipse, die niet herkiesbaar was, werd gekozen de heer A. de Kam. Tot lid van de kas controlecommissie werd gekozen de heer W. Gabriëlse en tot plaatsver vangend lid de heer J. Reïjnhoudt. Voorts werd besloten in de C-ver- zekering de dokterskosten bij zieken huisopname te vergoeden tot f 350. 'De contributies voor deze verzeke ring worden dan met ingang van 1 april voor volwassenen 40 cent en voor kinderen 10 cent per week. De rechten zijn direct van kracht. Voorts werd de vraag gesteld of het moge- lyk is om een verzekering aan te gaan voor sanatoriiimverpleging. Dat zal nader door het bestuur worden onderzocht. Bij de bestuursvergade ring die hierop volgde werd de heer P. Lievense tot secretaris gekozen. Sint Laurens Oranjevereniging hield feestavond In Sint Laurens hield de Oranjever eniging een feestavond in het ver enigingsgebouw. De voorzitter de heer W. S. Pouwer, sprak een bijzonder welkomstwoord tot burgemeester W. Baas en wethouder J. Riemens. Na dat burgemeester Baas eon korte toe spraak had gehouden werd het blij spel „Telefoon voor mijnheer, tele gram voor mevroi. v" ongevoerd. Vlot en vol animo werd dit stuk door een elftal ingezetenen van Sint Laurens gespeeld onder regie van de heer C. van Slooten'. Het ensemble „De min- streels" zorgde op verdienstelijke wij ze voor de muziek. Zaterdagavond wordt een heropvoering gegeven. Jaarvergadering „Brigdamme". Onder voorzitterschap van de heer J. J. Snoep hield in St. Laurens de buurtvereniging „Brigdamme" haar jaarvergadering. Uit de jaarverslagen bleek een kassaldo van ruim f 91. De heer W. Besuijen werd in het be stuur herkozen, terwijl in een be staande vacature de heer J. van de Voorde werd benoemd. Besloten werd de gemeente te wijzen op de slechte toestand van de bermen langs de Noordweg en de onvoldoende straat verlichting, ter verbetering waarvan ondanks toezegging, dat deze zaak in onderzoek zou worden genomen, nog niets is gedaan. Examens Bij het in Breda gehouden examen van de E.N.U.V. slaagde voor costumière mej. A, de Visser uit Oostkapelle, leerlinge van mej. Kwekkeboom uit Oostkapelle. Judo-examen. Aan de sportschool Felix Janssens te Bergen op Zoom slaagde voor de gele band judo P. Adrlaanse uit Oostkapelle. dat menig goed-geoutlllcerde bi bliotheek er een voorbeeld aan zou kunnen nemen. Het is thans dui delijk, dat op het gebied van beel dende kunst en muziek de provin ciale bibliotheek de vergelijking met soortgelijke instellingen glansrijk kan volstaan. CURIEUZE DRUKWERKEN. Tegelijkertijd met deze voorname tentoonstelling van muziekboeken is een vitrine ingericht met een aantal curieuze documenten uit het Middel burgs muziekleven. Het gaat hier voornamelijk om drukwerken, zoals programma's, toegangskaarten enz. voor concerten, die in de achttiende en vorige eeuw werden gegeven en daaruit blijkt weer eens, van welk een actief cultureel leven hier sprake was. Zo blijkt, dat reeds in 1796 in Middelburg een „grote sinfonie van Hay'dn" werd uitgevoerd, in een tijd dus, waarin de componist nog leefde. In de dagen van de Bataafse repu bliek werd er eveneens druk muziek gemaakt en zo lezen we op een pro gramma in het Frans en het Neder lands gedrukt, dat de „burgers Cor net, Duhamel en Lambert" een trio uitvoerden. In het begin van de vori ge eeuw werden in Middelburg regel matig opera-voorstellingen gegeven door een Brugs gezelschap en ook daarvan zijn programma's aanwezig. Voorts zyn er de programma's ten toongesteld van de concerten, die wer den gegeven bij de ingebruikneming van de toenmalige concertzaal aan dè Groenmarkt (1839) en van de huidige Concert- en Gehoorzaal (1896), by welke laatste gelegenheid mevrouw Noordewier en Johan Messchaert op traden, alsmede een bas-zanger, be scheidenlek aangeduid met de ini tialen HJ v. d. K., de vorig jaar over leden dr. H. v. d. Kamp. Uitgevoerd werd onder meer de Vijfde van Beet hoven. Tenslotte liggen hier een aantal in vitaties tot oprichtingsvergaderingen van verenigingen, die hier nog altijd werkzaam zijn, namelijk van ae „In strumentale" en van het „Middel burgs Mannenkoor". Deze expositie in de provinciale Bibliotheek, is van hoog gehalte en zal ongetwijfeld vele bezoekers trek ken. Middelburg „Zee- en luchtziekte" door prof. Van Egmond behandeld. Voor het Natuurkundig Gezelschap in Middelburg sprak dezer dagen prof. A. A. J. van Egmond uit Utrecht in het Schuttershof over „Zee. en luchtziekt Men zou be ter van bewegingsziekte kunnen spreken, zo oordeelde spr., omdat de verschijnselen dezelfde zijn als bij wagenziekte, by schommelen, draai en e.d. Men wordt duizelig, suf, het koude zweet breekt uit, men heeft neiging tot braken en men voelt zich er ellendig aan toe. De oorzaak van dit alles ligt bij het inwendige van het gehoororgaan, bij de gehoor- steentjes en de halfcirkelvormige ka nalen. Wanneer het lichaam een versnelling krijgt oefenen de gehoor- steentjes namelijk een druk uit op de zenuwen, die verantwoordelijk zijn voor de minder aangename gevol ge11- Er zijn mensen, die nooit zeeziek worden, zette prof. Van Egmond uiteen. En velen worden, wanneer zij op zee zijn. in het begin wel zeeziek, maar wennen langzamerhand aan de ziekte. Ongeveer 2*& van de mensheid zal altijd ziek worden; ook dieren hebben er last van. Om zee ziekte te vermijden dient men bij het begin van de reis direct op de rug te gaan liggen en één van de in de handel zijnae geneesmiddelen in te nemen. Daardoor worden de gehoorsteentjes ongevoelig gemaakt. Er zijn echter mensen, aie daarbij geen baat vin- 'den. Kinderen ondervinden meer last van de ziekte dan volwassenen. Hoe wel de oorzaak dus in het gehooror gaan is gelegen kunnen de verschijn selen door psychische invloeden ver sterkt of verzwakt worden. Zo ver telde spr., dat een dokter, die voort durend zeeziek was, geen last had toen hij een opératie moest verrich ten. Na deze causerie, die met gro te aandacht werd gevolgd, beant woordde spr. nog een groot aantal vragen. Cursus „paardengebruik" C.B.T.B. eindles. Dezer dagen werd in Middelburg de eindles gehouden van de cursus „paardengebruik", onder auspiciën van de C.J.B.T.B. ring Walcheren op touw gezet. Tevoren hadden de heren L. J. Boone en Ribbink van 't Centrum „paardenbelangen" op het bedrijf van de heer Nieuwenhuize in Nieuw- en St. Joosland het praktisch gedeelte afgenomen, dat bestond uit het afleggen van een rijproef. Ver volgens werden de cursisten in het gebouw van de chr. landbouwwin- terschool in „Toorenvliedt" door de heer A. Wisse, hun leraar, getest op theoretische kennis. Na afloop hier van kon de heer Ribbink mededelen, dat allen geslaagd waren. De geslaagden zijn de heren K. Coppoolse, W. J. Sanderse en H. Wattel, allen Serooskerke (W); H. Louwerse, Gapinge; S. de Visser en A. Foppe, Rit'them; B. Koole, Sou burg; J. J. Crucq, Nieuw- en St. Joos land en J. Louwerse. Grijpskerke. De commissie van toezicht bestond uit de heren J. Crucq, Jac. Geschiere en P. Koole. Onder degenen, die van hun belangstelling blijk gaven, bevond zich ook de directeur der school, ir. H. Steur. Namens de cursisten sprak de heer K. Coppoolse woorden van dank tot de heer Wisse en bood hem als afscheidsgeschenk een boeken- bon aan. Vlissingen Voordrachtavond Voor het Nutsdepartement Vlissin gen verzorgen de voordrachtkunste naars Albert en Ellen Vogel op woensdag 15 februari a.s. in Britan nia een voordrachtsavond. Het programma omvat werken van Aart van der Leeuw, Sophocles, Theocrites. Slauerhoff. Boutens, Van Schagen, Helman, Couperus, Bjorn- son en Nijhoff. Algemene ledenvergadering van het Groene Kruis. De vereniging „Het Groene Kruis' te Vlissingen hield een algemene le denvergadering in hotel „Britannia". De voorzitter, mr. B. Kolff, sprak zijn vreugde uit over het feit, dat de op komst in jaren zo groot niet was ge weest. Uit het jaarverslag van de se cretaris, de heer H. J. Visser, bleek, dat de wijkverpleging in vergelijking met 1954 enige vooruitgang vertoon de. Er werden in totaal 9139 bezoe ken afgelegd in 362 gezinnen. De stichting kraamcentrum „Walcheren" waarbij de vereniging is aangesloten, verrichtte verdienstebjk werk. Wat de zuigelingen- en kleuterzorg betreft, werd een cursus van tien lesr sen in zuigelingenzorg gehouden met (Advertentie) Dealer voor Schouwen en Duiveland: G. O. ANKER, Havenplein A 325, Tel. 22, Zlerikzee. Dealer voor Middelburg en Vlissingen O. DE LEEUW. 76 deelneemsters. De cursus kleuter verzorging werd bezocht door 79 deel neemsters. Verder werd nog een va- dercursus gehouden met 20 deelne mers. De lessen stonden onder leiding van zuster Y. M. M. Stellweg, ricts-verpleegster van de provin ciale vereniging „Het Groene Kruis". De toestand van het magazijn voor wat betreft de aanwezige voorraad verplegingsartikelen is goed en vol doende om aan redelijk te stellen eisen te voldoen. In 1955 werden in totaal 1423 verplegingsartikelen uit geleend. Het ledental is gedurende het afgelopen jaar met 176 gestegen en bedraagt nu 2626. Daar de tweede termijn afgelopen was, werden de sta tuten opnieuw vastgesteld. De nieuwe statuten wijken enigszins af van de vorige ze zyn minder uitvoerig waarbij de statuten van de centrale vereniging als leidraad genomen wer den. in de rondvraag stelde één der aan wezigen voor om, teneinde te voor komen dat leden bedanken, enige pro paganda te voeren. Mr. Kolft ant woordde, dat dit punt de aandacht heeft, waarbij men tevens overleg wil plegen met het Oranje-Groene Kruis. Na de afhandeling der huishoude lijke zaken werd in de grote zaal de film „De school en het zorgenkind" vertoond. Om meer leden te trekken i men bij wijze van experiment de- film op het programma gezet. In de bevredigende opkomst zag de heer Kolff wel aanleiding om dergelijke avonden te herhalen. Drs Verburg sprak voor bestuurdersbond. Voor de leden van de Vlissingse Bestuurdersbond en belangstellenden heeft drs. M. C. Verburg, directeur van het E.T.I. te Middelburg, donder dagavond in het A.N.M.B.-gebouw te Vlissingen een uiteenzetting gegeven over de voorgeschiedenis van het Deltaplan. De heer Verburg bediende zich bij zijn causerie van een serie geprojecteerde kaarten. Na de pauze volgde een bespreking, waaraan door vele aanwezigen werd deelgenomen. Daarbij kwamen o.m. ter sprake het eertijds ontworpen plan tot het bou wen van een tunnel nabij Hansweert, de aanleg van de nieuwe wegen bij Nieuw, en St. Joosland, de eventuele opleving van de Vlissingse haven en het door het E.T.I. destyds samenge stelde rapport over Vlissingen, dat op behandelmg wacht by de bevoegde autoriteiten. De voorzitter van de Vlissingse Be stuurdersbond, de heer J. van Wag- tendonk, bracht de heer Verburg aan het slot van de avond dank voor zyn interessante uiteenzetting. -VOOR UW GEZONDHEID IS ALLEEN HET BESTE GOED GENOEG en daarom koopt U bij voorkeur bij Geneesmiddelen, verplegingsartikelen, bandages, elastieken spataderkousen, breukbanden, buikbanden, korsetten, steun zolen, hoogtezonnen, instrumenten, toiletartikelen, schoon heidsmiddelen, enz., enz. FILMS IN ZEELAND. Naar roman van Georges Simenon. De levensgeschiedenis, die de toe schouwer voorgezet krijgt in de film „De sneeuw was vuil" (Electro, Middelburg) is doortrokken van zwaarmoedige ernst. Het is een som ber levensverhaal, naar de roman van Georges Simenon en het is een sombere, film. Maar het is ook een film met bijzondere kwaliteiten! Georges Simenon tekende de le vensgang van een man, die meent niets anders dan een slecht mens te kunnen zijn, omdat zijn moeder een slechte wouw was. Bovendien speelt dit verhaal ten tijde van de Duitse bezetting, in een naargeestige perio de derhalve en dat accentueert nog de ellendige omstandigheden waarin de hoofdfiguur zijn leven wenst te verdoen. Een dramatisch gegeven, dat onder de regie van Luis Saslavs- ky voortreffelijk werd uitgewerkt tot een vaak aangrt'pende film. In de hoofdrollen geven Daniel Gélin en Marie Mansart uiterst subtiel, zeer overtuigend spel te zien. Gevonden voorwerpen. Aan het bureau van politie te Vlissin gen zijn over de volgende gevonden voor werpen Inlichtingen te verkrijgen: dop van benzinetank, zakmes, diverse sleutels, vulpotlood, diverse wanten en handschoe nen. collier, flesje nagellak, sjaal, oorbel, pijp, damesportemonnaie, 7 heren- en 4 damesrijwielen, meisjesrijwiel en 1 kinder rijwiel, das, munbiljet, bezem, boerinnen- beuk, sjaals, bril in koker, haarbeugel, rijwielabonnement, portefeuille met in houd, kinderslee, vulpen, plastic zakjes met garnituren. Gapinge Jaarvergadering varkensfonds Het varkensfonds „Onderlinge Hulp" in Gapinge hield deze dagen zijn jaarvergadering onder voorzitter schap van de heer C. Wattel. Tevens werd in deze bijeenkomst het 50-ja- rig bestaan herdacht. In zijn jaarver slag sprak de secretaris, de neer J. Vos, met waardering over het werk van de overleden boekhouder, de heer L. A. Lutheyn. Uit het verslag bleek, dat het fonds thans 43 leden telt, die in totaal 66 varkens bezitten. Het af gelopen jaar kwamen 8 gevallen voor uitkering in aanmerking. Uit het verslag van de penning meester bleek, dat de kas een batig saldo bevat. De vergadering benoem de de heer A. de Nood tot boekhou der en de heer A. Versluis tot bode. In plaats van dhr J. Louwerse die zich niet meer herkiesbaar stelde, werd de heer A. van Maldegem in het be stuur benoemd. Na een rondvraag sloot de voorzitter deze gezellige ju- leumvergadering met een woord van dank. „SWENNE-TRADITIE" GEHANDHAAFD „Nieuw Leven" telt thans weer achttien leden Op de tafel van het Ouwerkerkse postkantoor liggen tussen de stapel tjes giro-stroken, telefoonbriefjes en afrekenstaten van de P.T.T. de met de hand geschreven muziekpartituren van de posthouder Swenne. Wanneer de telefoonoproeper niet aanhoudend belt en de Ouwerkerkers geen behoefte aan postzegels vani 2 of 10 hebben, tekent de heer Swenne de vele noten en ingewikkelde tekens op gelinieerd papier als voorberei ding van de muziekrepetitie. Want juist drie jaar nadat Ouwerkerk in het wereldnieuws kwam als verdronken dorp, heeft de muziekvereniging „Nieuw Leven" de repetities, die sinds januari 1953 onderbroken waren, hervat. Nooit hadden de Ouwerkerkers in 1918 kunnen denken, dat de naam die zij in de oktoberdagen van dat jaa: voor hun eigen muziekkorps be dacht hadden, 36 jaar later een ge heel andere inhoud krijgen zou. Nieuw leven toont de muziekvereni ging weer na de geforceerde pauze en nieuwe levens hebben de muzi kanten in hun kring opgenomen, als aanvulling van de bij de ramp open gevallen plaatsen. Ook de plaats van de dirigent is door een ander inge nomen. De vriendelijke gestalte van de oude bovenmeester Swenne, die bij de ramp het leven liet, is na veel aarzeling ingenomen door zijn zoon. ijo blijft de naam van de dirigent, die vanaf de oprichting leiding gaf, levend bij het Ouwerkerks muziek- Het heeft lang geduurd, voordat de eerste tonen van klarinet en pis tons bewezen dat er nieuw leven in de vereniging zat, maar het is alsof de energie van de laatste drie jaar ingehaald moet worden en de Ouwerkerkers hun best doen de oude roem van hun korps weer te berei ken: een eervolle plaats in de Ne derlandse muziekwereld, waarvan de vele versierselen aan het vaandel even zoveel bewijzen zijn. Met de r.ioeilijke wijs van Gezang 9 is de nieuwe dirigent begonnen om, zoals hij zelf zegt „de lange noten er in te krijgen". Dat moet «rk weer niet langer dan een kwrrtier duren en dan wordt vrolijke marsmuziek op gezocht en sinds veertien dagen is het voor de Ouwerkerkse ringbewo- ners een genoegen vrijdagsavonds de klanken van hun muziekvereni ging: weer te horen. Dat er liefhebberij genoeg Is blijkt uit het enthousiasme van de jeugd en maandag kwamen 8 jongens, waarvan de jongsten nog op de lagere school zijn, naar het repetitielokaal om de eerste stap pen te Ieren op do weg naar de ere-afdeling, waarin het korps van 1930 tot 1932 geklassïficeerd was. Als het aan hen ligt komt deze bloeitijd uit de dertiger ja ren weer spoedig terug. Achttien leden telt „Nieuw Leven" nu, vooc het Schouwse dorpje zeker een moedgevend begin. Naast de jeugdige leden zitten er nog enkelen van de oude garde met het erekruis van dertig jaren trouwe dienst, een onderscheiding die ook vader en zoon Swenne in 1938 verkregen. „Verder is er eigenlijk niets aan de hand. Wij zijn nog lang niet waar we wezen moeten", zegt de heer Swenne, die het vanzelfsprekend vindt dat het korps weer begonnen is, maar het moeilijk acht de plaats van zijn vader in te nemen. Niet voor niets heeft men het vaandel op geknapt en de kist hersteld die 3 jaar geleden in Kattendijke aan spoelde. Er is een traditie, al ls het dan geen eeuwenoude, op te houden, die dateert van de oranjefeesten van 1923 in Zierikzee, toen men daar als speciale attractie "het Ouwerkerkse korps uitnodigde, een uitnodiging die in 1938 bij de feesten van het regeringsjubileum herhaald werd. Al is het begin dan wat aarzelend geweest, nu men eenmaal begonnen is komt de trek al spelende en geeft men uiting aan het nieuwe leven dat in de Ouwerkerkse gemeenschap ge komen Is. Zorgen voor de toekomst behoeven er niet te zijn .Daar is de jeugd te geestdriftig voor. Achter het post- lokaal oefent de derde Swenne-ge- neratie de achtjarige Kees op een klarinet, die hij van een Amster damse arts ten geschenke kreeg. In de „muzieksporen" dus van vader en grootvader Vanuit het raampje van zijn kan toor kijkt de heer Swenne elke dag naar de herbouw van de kerk. Want naast postbeambte en dirigent heeft hfl nog een derde bezigheid n.l. or ganist van de hervormde gemeente. Een tweeklaviers instrument met vrij pedaa'. en 13 stemmen zal Swenne wellicht eind 1956 bespelen Onverklaarbaar Is de aantrekkings. kracht en de macht van de muziek geweest op deze man die als zes jarige jongen al met zijn vader mee naar de muziekrepetities ging. Hij geeft thans leiding aan een gemeen schap, die onder moeilijke omstan digheden naar de hoogst mogelijke muziekprestatie streeft. 1 Alhambra (Vlissingen) brengt de ze week een groots opgezet „spekta kel", namelijk de Italiaanse rolprent „Teodora", de Byzantijnse keizerin. De makers van deze film hebben de zeken fors aangepakt en men krijgt waar voor zijn geld! De bizarre schoonheid van het keizerlijke hof, de prachtige kostuums, de wedren nen met half-wilde paarden, de wreedheid en de schoonheid van die dagen, het is allemaal op het cellu loid vastgelegd met duizend-en-een hulpmiddelen en technische snufjes. Men kan keizer Justitianus volgen op zijn tochten onder het volk, waarbij hrj de schone Teodora in een wynhuis als danseres ontdekt. En dat is dan het begin van de carrière van me- Öffrouw Teodora en ook van het eurig en wel boeiend kijkspel, dat deze film werd. „Twintigduizend mijlen onder zee" (Grand, Goes) Is een produkt van Walt Disney, de tovenaar met de „tekenfïlmsuft", de man ook met de ^zeldzaam rijke fantasie. In deze film maakte hij een dankbaar en verant woord gebruik van het verhaal van een ander fantasierijk man. Van Ju les Verne. Het werd een boeiende, vaak ook geestige avonturenfilm, met in de hoofdrollen voortreffelyk spel door James Mason, Kirk Dou glas en Peter Lorre. „Diep in mijn hart" (Luxor, Vlis singen) is een opgewekte musical, waarin Jose Ferrer, Merle Oberon en Helen Traubel opgewekte hoofdrollen vervullen. Muziek en dans nemen In deze rolprent de voornaamste plaats in; de muziek is van Sigmund Rom berg, wiens levensverhaal min of meer als uitgangspunt voor deze film diende. Meer „min" dan „meer" ove rigens. Oppervlakkig amusement, waar voorts Walter Pidj Rose- idgeon, mary Clooney en Gene Kelly ook nog deel aan hebben. Schouwburgbioscoop (Middelburg) brengt nog eens „Wij willen George^', de zo langzamerhand „klassieke" klucht, met George Formby in de hoofdrol. George verricht nog steeds een respectabel aantal dwaze en dom me dingen, maar 't komt allemaal weer voor elkaar ook. En dat is toch altijd weer plezierig. Domburg Jaarvergadering melkcontrole. Dezer dagen vergaderde de melk- contrölevereniging Domburg-Aagte- kerke onder voorzitterschap van de heer Joh. de Visser in Domburg. Uit de jaarverslagen bleek o.a., dat het ledental per 31 december j.l. 43 be droeg met in totaal 290 dieren on der controle. De financiële toestand kon gunstig worden genoemd, daar een batig saldo werd behaald. De af tredende bestuursleden, de heren M. Corré en W. Verhage, werd herko zen. Tot lid van de financiële contrö- le-commissie werd de heer F. Dekker benoemd. De controleur, de heer Kodde, bracht verslag uit over de produktie. Uit zijn betoog bleek, dat de vereni ging op tal van goede produktiedie- ren kan bogen. Tenslotte besprak de hoofdcontroleur van de P.M.D., de heer J. Stroo uit Middelburg, nog di verse onderwerpen, waarbij hij de nadruk legde op het nut van de melk controle. Onder dank voor de op komst sloot de voorzitter deze ge slaagde vergadering. Nieuw- en Sint Joosland Raad vergadert. De gemeenteraad van Biggekerke komt vrijdagmiddag 17 februari om vier uur in openbare vergadering bft- eens. De dertien punten tellende agenda vermeldt ondermeer een voor stel van B. en W. om in principe te besluiten tot het instellen van een vuilnisophaaldienst samen met de gemeente Vlissingen en nog negen andere Walcherse gemeenten. Indien de raad akkoord gaat met het voor stel, zullen uniforme vuilnisemmers aangeschaft moeten worden. De kos ten per deelnemende gemeente be dragen in totaal 10.15 per emmer. Daar naar alle waarschijnlijkheid de reinigingsrechten verdubbeld moeten worden, bedragen de kosten by deze samenwerking 162 meer. Verder moet de raad besluiten over een voorstel tot het aanleggen van een telefoonaansluiting in ae woning van de brandweercommandant voor rekening van de gemeente, tot het plaatsen van een straatlantaarn aan de Molenweg, en tot wijziging van de gemeentebegroting 1955 en 1956. In de vacature van de heer Wismeyer moet een lid benoemd worden in de commissie tot wering van schoolver zuim, waarna B. en W. tevens voor stellen over te gaan tot wijziging van de kindertoelageverordening. I Burgerlijke Stand. WESTKAPELLE. Bevallen: G. van Staveren-Louwerse z.; C. Peene-Louwerse, d.; M. J. CIJsouw- Roelse, z.; S. van Sighem-De Lange, d. Ondertrouwd: L. Cijsouw, 21 J. en P. Brasser. 19 j.; J. verhulst, 25 j. en L. Hut- bregtse. 34 J. Getrouwd: P. Buscop, 22 j. en K. CIJ- souw, 23 J.; J. Lievense, 26 J. en J. van Sighem, 25 j. GRIJPSKERKE. Ondertrouwd: A. P. Haak, 34 j. en M. M. Boogaard, 26 J.; J. de Visser, 24 J. en N. Vos. 25 J. Overleden: J. Boogaard, 53 j.. echtge noot van K. van Oosten: S. Jobse, 69 J, echtgenoot van L. Wouters.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 13