M MÊÊ mond yy, VOO* 3/am*- VCRKOUDHB)^ KA PP ntsmet mm IPv VIJFTIG JAAR ARBEID IN BELANG VAN HET KIND en S WALCHEREN SCHOOLTANDVERZORGING VOOR RUIM DRIEDUIZEND KINDEREN VICKS en de prentbriefschatkaarten uit de ETHER Infraphil« VRIJDAG 10 FEBRUARI 1956 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 7 „Kinderzorg" jubileert. (Slot vai oag. i\ Het eerste voorbeeld is reeds gesteld met het tehuis' voor wer kende meisjes. In de toekomst denkt men zich ook» een tehuis voor werkende jongens, een tehuis voor „moeilijk aan te passen" meisjes. Het kleuterhuis is er al en er is een plan voor een „op vangcentrum", waaraan ook gro te behoefte bestaat. Hier kan men dan „moeilylte kinderen" door deskundigen laten observe ren. In verband met het laatste zy vermeld, dat ook de deskundigheids- factor" in het huidige werk een gro te rol speelt. Leidsters en leiders dienen een opleiding te volgen, de directeur is pedagogisch geschoold en „Kinderzorg" maakt gebruik van een psycholoog en een psychiater. By elkaar vormen deze experts een hecht team, dat met gunstig gevolg reeds aan de toekomst van vele kin deren de juiste richting heeft gege ven. Een andere bijzonder belangrijke verandering speelde zich af op het gebied van de verpleging. Uit nood werd namelijk de „uitbesteding" in gezinnen geboren toen in de oorlog vele kinderen op evacuatie-adressen bij pleegouders kwamen en later ble ven. omdat men deze band niet meer wilde verbreken! Met volle kracht is men daarna gaan strevén naar het plaatsen van meer kinderen in (Advertentie) Ganzepoortstraat 3 - Goes Bestuurslid Kon. Ned. Zuivelbond „F.N.Z.". Uit de buitengewone leden van de Koninklijke Nederlandse Zuivelbond „F.N.Z." is tot bestuurslid van deze bond aangewezen de heer G. H. E. M; van Waes te Westdorpe. Stichting geref. rusthuis op Zuid-Beveland overwogen. Classis zal voorstel aan kerkeraden zenden. In de vergadering van de classis Goes der gereformeerde kerken on der presidium van ds. J. v. d. Veen uit DriewegenBorssele is woensdag breedvoerig gesproken over de stichting van een classikaal rusthuis op Zuid-Beveland. Natuurlijk waren er wel bedenkingen tegen een zo groot opgezet plan. maar tenslotte stemde de ve •gadering er mee in aan de kerkeraden van de classis het voorstel toe te zenden en om akkoordverklaring te verzoeken. Als centrale plaats is Goes als toe komstige stad voor het rusthuis ge noemd. Zuiver classikaal zal het te huis voor ouden van dagen niet kun nen zijn, daar ook de kerken van Noord-Beveland (classis Zierikzee) en o.m. Rilland-Bath (classis Tholen) van het initiatief kunnen profiteren. Nadat de adviezen van de kerkera den ontvangen zijn, 'zal de classis zich nader beraden. Nadat enkele zakelijke dingen waren afgedaan, bracht ds. G. Aalbersberg te Nieuw- dorp verslag uit van de bijeenkomst op de Witte Hei. Er is een commis sie gevormd die richtlijnen voor de jeugdzorg in de classis ontwerpen zal, terwijl de directeur van het ge reformeerd centrum, de heer Ad. Kuiper te Huis ter Heide, gevraagd zal worden een inleiding te komen houden. Een instructie van de kerk KapelleBiezelinge werd aangeno men, houdende de bespreking in classikaal verband van het schrij ven der synode over cri verschraling van het geloofsleven. Als synodelid zegde dr. C. Stam uit Goes toe, op de komende classis de besprekingen hierover in te leiden. De rondvraag naar artikel 49 leverde geen bijzon derheden op. (Advertentie). Jwl.' IimTW/ De kèelnnfsniettemle tabletten pleeggezinnen. Zodat i kinderen, waarover de nu van de 300 de vereniging de bescherming heeft, de helft in zulke gezinnen is ondergebracht. „Zyn er in Zeeland kinderen, waar voor zo'n inrichting nodig is?" Deze vraag werd bij de oprichting gesteld, maar behoeft niet meer te linken, want „Kinderzorg" heeft aangetoond welk een zegenrijk werk op dit terrein mogelyk was. Ve len hebben daaraan alles te danken. Ruim 80 van degenen, die de hui zen verlaten voor de vrye maat schappij, slaagt volkomen! Wat op zeer bescheiden schaal met 18 kinderen in één klein huis begon is thans een grote, bijzonder dyna mische instelling. Met 45 man per soneel, met een bestuurscollege van 20 leden, een uitermate actief mode- ramen van 6, vier tehuizen van for maat en een bedrag aan exploitatie uitgaven van 450.000 per jaar (in 1910 nog 12.342) Bij dit jubileum, dat op 21 februa ri zal worden gevierd, leven in „Kinderzorg" vele wensen. Finan- ële verlangens om de nieuwe bo ven geschetste opbouw uit te voe- Advertentie) Meliskerke Schietvereniging bijeen. De schietvereniging „Meliskerke' hield woensdagavond haar vijfde jaarvergadering in Meliskerke. De voorzitter, de heer J. Stroo, gaf in zijn openingswoord een kort over zicht van wat in het afgelopen jaar werd bereikt. Het ledental steeg tot 28 en er werd in 1955 een nieuw ge weer bygekocht, zodat het een gun stig jaar was voor de vereniging. De bestuursverkiezing verliep vlot. De heren G. Vlieger, Jac. Geschiere en R. Krijger werden met algemene stemmen herkozen. Besloten werd tijdens de tweede en derde Pinkster dag een wedstrijd voor de eigen le den te houden. Voor de provinciale wedstrijd met scherp is •Sint ^nna- land aangewezen maar voor de lich tere wapens is de keus op Melisker ke gevallen. Na afloop van de verga dering werden nog enkele pryzen verschoten. ren en ook een wens om meer te doen aan de nazorg. Met name de nazorg in de gezinnen, waaruit de pupillen komen. Men Leeft daartoe een maat schappelijk werkster nodig, maar het zal nog wel enige tijd. duren voor het zover komt. Eén wens is er echter, waarvan de vervulling een fraai jubileumgeschenk zou zijn, n.l. meer Zeeuwse pleeggezinnen. Want hieraan is een groot tekort. Middelburg IJspret niet onverdeeld! Voor de derde maal hebben de schaatsliefhebbers uit Middelburg en omtrek de ijzers ondergebonden om op de vesten te rijden. Reeds gis termiddag waagden zich zeer velen „op glad ys", hoewel officieel deze bevroren vlakten niet zyn goedge keurd. Van de zijde der politie ver namen wii dat deze keuring eerst vandaag, vrijdag, zal geschieden. Het resultaat lijkt niet twyfelachtig met deze mate van vorst. Hoewel het nieuwbevrorene uit zoet water be staat, was gisteren veiligheid niet op alle plaatsen gewaarborgd. Dit bleek toen 's middags op de Noordvest 'n 16-jarig meisje, dat nietsvermoe dend haar baantje trok, plotseling tot het middel door het ijs zakte. Een voorbijganger per fiets bleek een touw by zich te hebben met be hulp waarvan het leed spoedig was geleden. De schade bleef beperkt tot een nat pak! Oogst van de straat Bij de Middelburgse politie zijn inlich tingen te verkrijgen over de volgende in het tijdvak van 1 tot 7 februari gevonden voorwerpen: een herenportemonnaie met inhoud, rubberlaars, muntbiljetten, ver schillende wanten en handschoenen zowel wollen als glacé's, vulpen, jongenspet, muziekboekje, wieldop, boodschappentas, E.H.B.O.-speld, zakmes, klein sleuteltje vermoedelijk contactsleuteltje, kleine por tefeuille ni. inhoud, damesportemonnaie met inhoud, bosje sleutels, rode step, een jute zak inhoud bruine bonen, herenpan,-.. Jte Vlissingen, tofüels, klnderschaats, wollen das, padyin- dersriem, armbandje, kinderschoentjef si garenaansteker, ballpointpen, slipover, kettinkje met sleuteltje, een paar regen pijpen, een paar herenschaatsen, alpino muts, schop, een vrachtnota, kinderporte- met inhoud, hoofddoek. Culturele avond R.H.B.S. Evenals vorig jaar hield woensdag in de kleine zaal van de Concert- en Gehoorzaal te Middelburg de Middel burgse R.H.B.S.-Bcjnd een culturele avond. Op deze avond, die onder lei ding stond van de heer P. Gabriëlse, werden o.a. werken uitgevoerd van Schubert, Mozart, Handel en Rach maninoff. Enige leerlingen van de M. M.S. gaven een aantal liederen van Schubert ten gehore, terwijl tussen tijds enige gedichtjes van Annie M. G. Schmidt en „Prinses Stoepje" van Godfried Bomans werden voorgedra gen. Voor deze avond die op een goed peil stond, was een grote belangstel ling. De heer B. Roest, voorzitter, sprak een openingswoord, waarin hij o.m. de directeur der R.H.B.S., ir. J. Ph. van Dalsum, benevens een aantal leraren en leraressen welkom kon he ten. De heer Van Dalsum sprak een slotwoord, waarbij hij zijn blijdschap uitte, dat dit gebeuren uit de jonge ren zelf was voortgekomen. Jubileum bij' de belastingen. Woensdag 15 februari a.s. is het voor de heer P. G. Kamermans, werkzaam ter inspectie der belastin gen te Middelburg, 40 jaar geleden dat hij bij de belastingdienst zijn loopbaan begon. Als 15-jarige ving hij zijn werk. aan op het ontvang kantoor te Vlissingen als particulier klerk. Op 1 juli 1928 werd hij ver plaatst naar de inspectie Middelburg. Na het doorlopen van de verschil lende rangen werd hij 1 januari 1951 bevorderd tot controleur A in welke functie de jubilaris thans nog werk zaam is. Op de dag van het jubileum zal 's morgens om 11 uur ter inspec tie een huldiging geschieden. Het zal Jambtenaar, mede door zijn ar- Ds. Maas besprak „kerkdagen". Voor de afdeling Middelburg van de hervormde vrouwenvereniging ..In Dienst der Kerk" sprak ds. w. M. Maas uit Vlissingen over de achter gronden der „kerkdagen", die de Ne derlands Hervormde Kerk houdt. De ze bijeenkomsten vinden hun oor sprong in de Duitse „Kirchentage". De eerste Nederlandse „kerkdag" werd in 1953 in Winsum (noord-Gro- ningen) gehouden en werd een groot succes. Spoedig volgden er meer en dit jaar zal ook op Walcheren, zoals bekend, een „kerkdag" worden ge houden. Het thema was aanvankelijk „Wij zijn er voor elkander" en het is thans „Met de ander in de wereld". De bedoeling is het contact onder le den van de kerk te verstevigen, ge meenschap te beoefenen en gezamen lijk Christus te belijden. „Zoals Chris tus met en voor de evennaaste heeft gestreden en geleden zo zal ook in de gemeente de solidariteit der leden, als leden van het ene lichaam van Chris tus, vorm moeten krijgen", aldus ds. Maas. Spreker wekte tenslotte zijn gehoor op tot het bezoeken van de „kerkdag" op Tweede Pinksterdag. Vlissingen Let op de ijsvlag. Zodra de ijsbaan van de Vlissingse IJsclub geopend is voor het publieljj zal dit in de stad kenbaar worden ge maakt door het hijsen van de ysclub- vlag aan het gebouw van Vroom eh Dreesmann op het Betje Wolffplein Vele ouden van dagen zagen „Voorschrift van de dokter" Enkele honderden Vlissingse oud jes hebben donderdag in het „Schel- dekwartier" een gezellige middag planken bracht voor de afdeling Vlissingen van de Bond van Ouden van Dagen. Dé heer A. R. König afdelingsvoorzitter sprak een hartelijk welkomstwoord, waarbij hij zich in het bijzonder richt te tot de heer en mevrouw Van Liere en mevrouw Byl, die, aldus spreker, zoveel doen om de ouden van dagen een prettige vrijetijdsbesteding te De- zorgen. Nadat de heer König nog een kort propagandistisch woord had uit gesproken, gaf hij een korte uiteen zetting van het toneelstuk, dat ge schreven is door Kurts Gordon en vertaald door Bert Russel. Hierna kregen de leden van de Vlissingse Spoorwegtoneelvereniging het woord. Een beschrijving van dit stuk heb ben wij reeds eerder in het blad ge geven. Aanrijdingen. In Vlissingen deden zich woensdag twee kleine aanrijdingen voor. Op de Prins Hendrikweg reed dé heer B. uit Den Bosch met zijn bestelauto achter uit om te keren, maar hij lette daar bij onvoldoende op het "achteropko mende verkeer. Het gevolg was een botsing met de personenauto, waarin de heer B. uit Vlissingen aan het stuur zat. De carosserie van de be stelauto werd licht beschadigd. Van de personenauto werd een spatbord beschadigd. In de Badhuisstraat wilde de heer D. uit Vlissingen zijn auto keren. Hij reed daartoe aan de uiterste rechter kant van de weg om gemakkelijk de bocht te kunnen maken. Maar' toen hij aan die bocht begon, reed de brom fietser H. uit Vlissingen tegen de auto op. De bromfiets werd bescha digd. In geen van beide gevallen de- syipjsTïïig&araE Srz,ch" w.**™ breken, IN VLISSINGEN EN SOUBURG Zeventien scholen namen aan onderzoek deel. De stichting schooltandverzorging voor Vlissingen en Oost- en West- Souburg heeft tijdens het schooljaar 19541955 niet stilgezeten. Talrijke leerlingen van de lagere scholen in die gemeenten werden behandeld. Zo dra de kinderen met september op school kwamen, werd een aanvang gemaakt met de schooltandverzor ging. De behandeling werd in hoofd zaak bepaald tot glazuurdefecten of beginnend tandbederf van 't blijvend gebit. Deze feiten kan men onder meer lezen in het jaarverslag van ge noemde stichting. Sinds 1 september 1951 werd de bijdrage van de ziekenfondsen voor Vlissingen vastgesteld op f 3.25 en voor Souburg op f3,50 per jaar per leerling. De bijdragen van particu lieren (dus niét-verzekerden) bedroe gen' hetzelfde. In Vlissingen namen dertien scho len, omvattende 78 klassen met 3084 leerlingen, aan het onderzoek deel. Van dit aantal werden 2672 kinderen Vrouwenpolder Jaarvergadering Z.L.M. De afdeling Vrouwenpolder van de Z.L.M. hield onder voorzitterschap -vaif heer H. Maljaars haar jaar vergadering. De voorzitter gaf in vo gelvlucht een overzicht van de land bouwgewassen in 1955. Hierna bracht de secretaris zijn verslag uit. De pen ningmeester sloot zijn jaarboek ai mee een batig slot. Verder werd- er besloten om weer een bedrag voor de te houden keuringen beschikbaar te stellen en tevens een bedrag voor de tentoonstelling. Raad vergadert. De gemeenteraad van Vrouwenpol der komt vrijdagmiddag om kwart over drie in openbare zitting ten ge meentehuize bijeen. De agenda ver meldt o.m. een voorstel tot aanslui ting--by -de. gemeenschappelijke rege ling Stichting „Zeeuwse Muziek school", een voorstel tot aankoop van een perceel bouwgrond aan de Nieuw- straat aan de heren S. de Visser en W. Wondergem en een voorstel -tot het geven van namen aan enkele we gen. Deze aangename zalf verlicht méér, omdat ze geconcentreerd i'sf Snelle opluchting, volgt, wanneer U borst, keel en rug met Vicks Vapo- Rub inwrijft De verzachtende dam pen worden direct door de ontstoken luchtwegen ingeademd. Tegelijker- tiid verlicht de verwar mende pleister-werking de benauwde borst. liVlSg: VVapoRub t Wegens plaatsgebrek moest de strip Jimmy en de Cresceprèsto-Korrels blijven overstaan. onderzocht, terwijl 412 scholieren niet behandeld konden worden. Te Oost en West-Souburg bedroeg het aantal deelnemende scholen 4, omvattende 24 klassen met 821 leerlingen, waar van 447 wel en 374 kinderen niet aan het onderzoek deelnamen. Hieruit blijkt, dat in VlissEhgen ongeveer 87 procent van het totaal aantal leerlin gen bij het onderzoek werd behan deld, terwyl voor ongeveer 13 procent door de ouders geen toestemming voor behandeling werd gegeven. Deze percentages waren voor Oost- er West-Souburg 54 respectievelijk 46. Uit deze cjjfers mag echter niet worden geconcludeerd, dat de kinderen, die niet aan de school tandverzorging deelnemen, ver stoken zyn van tandheelkundige verzorging. Een groot aantal van deze kinderen wordt namelijk be handeld door de gezinstandarts. Er wordt echter naar gestreefd het deelnemende aantal kinderen zo hoog mogelyk op te voeren. Hoewel er een aantal ouders zrjn, die geen toestemming voor behande ling wensen Le geven, kan toch over het algemeen gezegd worden, dat de schooltandverzorging een succes is geworden. De samenwerking met de ziekenfondsen en de hoofden der scholen was uitstekend. Over de periode januari tot en met augustus 1955 bedroeg het exploita tietekort f2160,28. Hiervan kwam voor rekening van de gemeente Vlis singen f 1736,67 (per 1 september 1954 bedroeg het aantal inwoners 26.291) en voor rekening van de ge meente Souburg f423,61 (per 1 sep tember 1954 bedroeg het aantal in woners hier 6413). Ritthem - -Ver gadering oranjevereniging De oranjevereniging „Oranje Bo ven" te Ritthem hield in „Ons Dorps leven" een ledenvergadering. De heer Joh. de Visser opende de vergadering en sprak daarbij een woord van dank voor de grote opkomst. De secretaris las de notulen en het jaarverslag, waarin hij een opsomming gaf, wat al door de vereniging in 1955 was ge daan. Verder deelde hij mede dat de vereniging thans 113 leden telt. Uit het financieel verslag van de pen- peningmeester bleek, dat de inkom sten waren 889,22 en de uitgaven 687,92, zodat 1955 sloot met een ba tig saldo van 201,30. Als bestuursleden werden herkozen de hei-en L. Osté, W. J. Cevaal en J. H. Vink. In 1956 zal de ouden van da- gen éen reis naar Oost Zeeuwsch- Vlaanderen worden aangeboden. Een filmavond zal dit jaar niet worden gegeven, maar wel een feestavond in maart, waarbij zal worden getracht een gezelschap liit te nodigen tot het geven van een toneelstuk. Op voor stel van de heer J. J. de Meij zal de juiste datum worden vastgesteld in overleg met de andere verenigingen ter voorkoming dat twee uitvoeringen in een zelfde week vallen. Op voorstel van de heer Adr. Dellebeke werd be sloten de minimum-leeftijd voor leden der vereniging te verlagen van 18 naar 16 jaar. Arnemuiden Bijeenkomst Drankweercomité. Uitgaande van het Zeeuws Drank- weer Comité wordt woensdagavond 15 februari in het Verenigingsgebouw van Arnemuiden een bijeenkomst ge houden. De aanleiding tot deze ver gadering vormt het feit, dat het co mité verontrust is door de geruchten over het sterk toegenomen alcohol misbruik in ons land in het algemeen en tevens in Arnemuiden. De spre kers in deze bijeenkomst zijn ir. A. Oosterbroek, die het onderwerp „Een matig mens is zijn vrijheid waard" zal behandelen en de heer J. Koops over „Waarom willen wij helpen?". In het Zeeuws Drankweer Comité werken alle gezindten samen. 11. „O deksels!" kreunde Kappïe, zich afwendend, „de klont doet weer wat!" Een lawine van boeken daalde op de slapende ka pitein van de Kraker néér, die door deze toevloed van zware lectuur plotseling klaar wakker was. „Oel\p-pardon!" stamelde de Maat, „g-gaat U maar weer slapen, ik z-zal het wel opruimen!" „Wie, wat, WIE IS DAAR?!" schreeuwde de kapitein, overeind schietend. Hij trok ».»n het lichtkoord en staar de met vlammende ogen naar de twee indringers. „Wat moeten jullie ir mijn hut?!" bulderde hij „Dieven! Inbrekers! Wacht we zullen julllel" En meteen begon hij luid keels te schreeuwen: „Stuur! Stoker! Hierheen! Vlug! De lui van de Kraak zijn hier!" „Kom mee, jong!" riep Kappie. de Maat naar de deur trekkend. „We moeten hier weg!" Maar reeds klonk achter die deur het gestamp van kwamen nu aangestormd! Marktberichten VEILING SINT-MAARTENSDIJK 8 februari. Gewone uien 40.10—39.30. bon ken 33, drielingen 40.30, picklers 37.70, Stek 22.30. Aanvoer 15 ton. GRAANMARKT Tarwe 25—28, Gerst 23—24, Haver 21—22, Kleine erwten 33—34, Schokkers 34—38, Br. bonen 40—47. Koolzaad 60—61, Maanzaad 150—160. Karweizaad 110—115. Lijnzaad 50- 52. VEILING SINT-ANNALAND Uien, middel 39.50—40, bonken 32, drie lingen 38.50, Picklers 35.25, stek 21.50. Aanvoer 5 ton. VEILING SCHERPENISSE Uien, middel 39, bonken 31. Aanvoer 1 ton. ZATERDAG 11 FEBRUARI. HILVERSUM I. 402 m 746 kc/S. 7.00 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00-2J.00 VARA. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. Voor de hulsvrouw. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 Gram. (9.35 —9.38 Waterst.). VPRO: 10.00 Tijdelijk uit geschakeld, caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de arbeiders in de con tinubedrijven. 11.35 Cello en plaho. 12.00 Orgelspel. 12.30 Land- en tulnb.meded. 12.33 Gram. 13.00 Nws. 13.15 VARA-Varia. 13.20 Gram. 13.30 Reportage. 14.00 Voor de Jeugd. 14.35 Muzikale caus. 14.50 Rep. 15.50 Dansmuz. 16.15 Streekuitz. 16.40 Omr. ork. 16.50 Gram. 17.15 Act. 17.45 Wereldkam pioenschap hardrijden op de schaats te Oslo. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Lichte muz. 18.45 Regeringsultz.: Atlantisch al lerlei: Een en ander over de 15 landen, aangesloten bij het Atlantisch Pact. 19.00 Artistieke staalkaart. VPRO: 19.30 Passe partout, caus. 19.40 Dolend door Assyrië, caus. 19.55 Deze week, caus. VARA: 20.00 Nws. 20,05 Gevar. progr. 22.00 Soc. comm. 22.15 Lichte muz. 22.30 Samenzang. 22.40 Binnen zonder kloppen, hoorsp. 23.00 Nws. 23.15—24.00 Gram. HILVERSUM II. 298 m 1007 kcIs. 7.00— 24.00 KRO. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gewijde muz. 7.45 Morgengebed en liturg, kal. 8.00 Nws.- en weerber. 8.15 Gram. 9.00 Voor de vrouw. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 10.30 Ben je zestig? 11.00 Voor de zieken. 11.45 Kamerkoor. 12.00 Angelus. 12.03 Gr. (12.30—12.33 Land- en tulnb.meded.) 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws. en kath. nws. 13.20 Amus. muz. 13.40 Accord, ork. 14.00 Boek- bespr. 14.10 Gram. 14.20 Engelse les. 14.40 Amateursprogr. 15.00 Kroniek van Lette ren en Kunsten. 15.40 Fanfare ork. 16.00 De schoonheid van het Gregoriaans. 16.30 Voor de jeugd. 17.00 Musette ork. en so liste. 17.20 Voor de jeugd. 18.00 Lichte muz. 18.15 Journalistiek weekoverz. 18.25 Gram. 18.30 Pari. overz. 18.40 Gram. 18.45 Wereld kampioenschappen hardrijden op de schaats te Oslo. 19.00 Nws. 19.10 Omr. ork. en soliste. 20.00 „Lichtbaken", caus. 20.20 Act. 20.35 De gewone man. 20.40 Gevar. progr.. plm. 21.45 „Sprong In het Heelal", spel, plm. 22.05 Cabaret. 22.35 Wij lulden de zondag in! Hierna: Avondgebed en li turg. kal. 23.00 Nws. 23.15 Nws. in Esperan to. 23.22—24J10 Gram. (Advertentie). Ook bij wintervoeten, spier- reumatiek, verstuikingen, ver koudheid, verwondingen en steenpuisten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 3