Rampenfonds heeft nog een paar miljoen gulden achter de hand BROMFIETSER-OP ZOEK NAAR MEISJE - GAF VALSE NAAM OP DIEPVRIES-INSTALLATIES IN WEST ZEEUWSCH-VLAANDEREN ZUSTERHUIS „SINT JOSEPH" TE VLISSÏNGEN GEOPEND i m i a it'll KiLte tem*. A 8 PROVINCIALE ZEEUWSE CORANT DONDERDAG 9 FEBRUARI 1956 GENERAAL ALONS: WIE HEEFT GELD NODIG Gedupeerden van ramp in 1953 zijn tevreden over uitkeringen „Het is aanvankelijk ons onw rikbaar voornemen geweest Alle gelden, die het Nationaal Rampenfonds ter beschikking stonden, te bestemmen voor de slachtoffers van de watersnood van 1 februari 1953, nu drie jaar geleden. Thans is echter wel gebleken, dat een dergelijke gedragslijn zou betekenen, dat we dau in Brabant, Zeeland of Zuid-Holland op de markt zouden moeten gaan staan roepen: Wie heeft er nog geld nodig? Want vrijwel iedereen is volledig tevreden en daarom is het beter een paar miljoen van de destijds ingezamelde 137 miljoen gulden achter de hand te houden, deels om nog lopende verplichtingen na te komen, deels om bij een onverhoopte nieuwe nationale rainp de eerste kalppen te opvangen". liet was de directeur van het Nationaal Rampenfonds, luitenant-generaal h.d. P. Alons, die dit zei tot een verslaggever van „Het Binnenhof", toen ny een globale terugblik gaf over de afgelopen drie jaar. Veruit het groot ste deel van het ingezamelde geld is verbruikt voor de vergoeding van huis- taadschade: 93,2 miljoen gulden. Hierbij is het Rampenfonds niet „krente rig" geweest. Er zjjn er zelfs, die er achteraf materieel beter'aan toe waren dan voor de ramp, omdat de vervangingskosten werden vergoed, dus niet de verloren gegane waarde. Dat dit vrijwel algemene tevreden heid heeft veroorzaakt blijkt uit de omstandigheid, dat van de 57.000 ge vallen van huisraad schade de betrok kenen in slechts bijna 200 gevallen de beroepscommissie inschakelden om een hogere uitkering te krijgen. In een aantal gevallen was dit ook te recht. Voor de eerste hulpverlening in de februaridagen van 1953 inrichting van noodziekenhuizen, verstrekking van voedsel, oprichting van eva cuatiecentra en dergelijke werd 9,6 miljoen besteed. Zelfstandigen, wier inkomen geheel of gedeeltelijk terug liep, kregen tot nu toe van het Ram- Eenfonds 2,8 miljoen als aanvulling op etgeen het rijk hun uitkeerde. Per sonen, die bij de hulpverlening schade aan spontaan beschikbaar gestelde eigen goederen leden, kregen tot een bedrag van een half miljoen gulden vergoed. Kerk- en verenigingsbestu ren, wier kassen jaarlijks een tekort lieten zien als duidelijk gevolg van de ramp, kregen tezamen bijna één miljoen gulden. Voor het verstrekken van uitkeringen aan weduwen en we zen van rampslachtoffers is drie mil joen uitgetrokken, voor het herstel van kerken, als aanvulling op hetgeen het rijk doet, eveneens drie miljoen gulden. SchouwenDuiveland Voor het weer op peil brengen van kleigrond op Schouwen-Duiveland stelde het Rampenfonds één mil joen gulden beschikbaar en voor net uitzenden van kinderen naar vakantiekolonies en van huisvrou wen na,ar rusthuizen zes ton. Dit zijn uiteraard slechts enkele van de'uitgavenposten. Daarnaast ver klaarde het fonds de gevolgen van de storm in december 1954, met name iri de Biesbosch, eveneens tot nationale ramp en dit had ook nogal financiële gevolgen. Uit dit alles blijkt, dat het Rampenfonds het woord „schade" zeer ruim heeft opgevat, heeft kunnen opvat ten dank zij de vrijgevigheid van het Nederlandse volk. Als één van de laatste, zo niet aller laatste, activiteiten van het Rampen fonds heeft het drie miljoen gulden beschikbaar gesteld voor de sociale en culturele reconstructie van het rampgebied. Men moet zich nu een maal realiseren, dat èr in het ramp gebied veel veranderd is. De geëva- cueerden, voorheen wonende m een vrijwel onbetreden gebied, leerden de „geneugten" van de andere delen van Nederland kennen. Werkers uit heel Nederland stroomden naar de drie getroffen gebieden om te helpen en brachten op de anders stille eilanden in de levensgewoonten vaalt revolu ties teweeg. Weer anderen maakten kennis met het jeugdwerk, kinderen zowel als ouders. Kortom: de instel ling van de bewoners van het ramp gebied werd geheel anders. Het Nationale Rampenfonds be sefte dit en stelde dan ook vrij spoe dig bedragen beschikbaar voor de lec tuurvoorziening, voor kadertraining van jeugdleiders, voor de opleiding van gezinsverzorgers, voor het her stel van het kerkelijk en verenigings leven. Doeltreffender maatregelen zouden voorts kunnen zijn 't beschik baar stellen van gelden voor het stich ten van jeugd- of wykgebouwen, dan wel dorpshuizen. De zekerheid zou dan echter moeten bestaan, dat dlle groeperingen uit de verschillende ge meenschappen zouden gaan samen werken èn dat op die manier een lo nende exploitatie mogelijk zou wor den. Het Nationale Rampenfonds wil de immers alleen de aankoop moge lijk maken, niet blijvend de exploi tatie-tekorten voor zijn rekening ne men. Ook zag het fonds als een be langrijke taak het weer op peil bren gen van de plaatselijke muziekver enigingen, in menige gemeenschap de enige bron van cultuur. Omdat het fonds niet beschikt over een apparaat, dat de behoeften zou kunnen peilen en eventuele gelden verdelen, is enige tijd geleden door de drie commissarissen der koningin op gericht de stichting „Herstel Zuid west Nederland". Dit orgaan heeft niet alleen de evengenoemde drie mil joen van het rampenfonds gekregen, maar ook een bijdrage van het ryk ontvangen, zijnde gelden, die in ver band met de watersnood van het bui tenland uit niet naar het rampen fonds werden gezonden, maar aan de regering. De stichting is reeds met de uitvoering van een plan begonnen. KANTONGERECHT MIDDELBURG Amoureuze jongeman reed zonder licht in Arnemuiden De 21-jarige landarbeider C. M. uit 's-Heer Arendskerke bevond zich op 3 december van het vorige jaar 's avonds in geheel andere contreien dan gewoonlijk. Hij reed namelijk langzaam met zijn brommer door de Arne- muidse straten; vanwege het tempo was zijn motor uitgeschakeld eh „voer de" M. dus geen lichten. Dit leverde hem een proces-verbaal op en nu stond deze jeugdige overtreder voor de kantonrechter in Middelburg. Een niet onbelangrijke bijkomstigheid was, dat M. by zijn aanhouding een valse naam had opgegeven. De kantonrechter, mr. J. Moolenburgh, wilde graag weten, waarom M. dit had gedaan. „Ik schoot naar boven", zei verdachte, „ik werd kwaad en driftig en toen kende ik mezelf niet meer". Zodat hij de naam van zijn broer noemde. Wat deed U eigenlijk helemaal in Arnemuiden en op dat uur vroeg mr. Moolenburgh. „Ik was ap zoek na&Feen meisje", zei M. „Hebt U er een gevonden?", was de volgende vraag". „Neen, toen niet". „Later dan wel „Ja", bekende M. Op de vraag waarom eigenlijk zijn lichten niet brandden zei verdachte, dat hij toch maar stapvoets reed en dat de straatlantaarns voldoende licht gaven. Maar de wet neemt daar mee geen genoegen. De kantonrech ter informeerde of M. ook zijn licht De voorzitter van de brandweerver eniging te Scherpenisse en Sint-Maar tensdijk, de lieer Th. Bil rechtsvier de zijn 40-jarig jubileum als brand weerman. Ter gelegenheid hiervan bood de secretaris der vereniging, de heer L. J. de Graaf, hem een kistje sigaren aan. (Sloi van Dag l> geschreven. Na deze periode zal men zich dus opnieuw kunnen beraden over het al dan niet op deze voet voortzetten van „diep vries op coöperatieve basis". Tweemaal per jaar vergaderen de deelneemsters uit de gehele streek en intussen houden in de gemeenten uit de boxhoudsters gevormde be sturen toezicht op de installaties. Algemeen belang „Wy zien dit volkome» als een algemeen oelang en zo is bijvoor beeld het lidmaatschap van „Ccres beslist geen vereiste om een djep- vrieskluis te kunnen houden aldus mevrouw Van Cruijningen. Met waardering gewaagde zij van de medewerking, welke verschillen de gemeentebesturen verleenden by het vinden van geschikte ruimten voor het onderbrengen van de in stallaties Een kleine teleurstelling was het wel, toen destijds bleek dat het provinciaal bestuur dit streven nog niet als een „algemeen belang zag. Een door de gemeente Aarden burg aan Gedep. Staten gevraagde toestemming om subsidie te mogen verlenen werd namelijk afgewezen. Vanzelfsprekend is moeilijk te bepa len wat onder „algemeen belang dient te worden verstaan. In dit ver band is het wellicht van belang om iets te citeren uit het rapport van de Nationale Coöperatieve Raad „Uit een door de afdeling Landbouwhuis- houdkunde van de Landbouwhoge school te Wageningen ingesteld on derzoek naar de gev onte en werk methoden ten aanzien van het con- servex-en van levensmiddelen op het platteland blijkt, dat 93 van de daar wonende huisvrouwen levens middelen inmaakt door middel van zogenaamde week. Ruim 88 van haar weckt groente, 86 fo fruit en 43 produkten van de slacht". V oordelen De voordelen van dienvviesklüizen (met een inhoud van rond 200 liter elk) .zoals men die in W. Zeeuwsch- Vlaanderen gebruikt, boven de tra- niet nodig had bij het zoeken naar een ïxxeisje. „Neen", dat gaat zo wel", zei verdachte toen. „Door een andere naam dan de uwe op te geven hebt U bewust het bevoegd gezag om de tuin geleid", vermaande mr. Moolenburgh deze bromfietser met amoureuze nei gingen. „Dat was niet de bedoeling", repliceerde M „Tja, als verdachte „omhoog schiet" en zijn ware naam niet noemt dan schiet de boete ook om hoog", aldus de ambtenaar van het 0.3L, pir. T. Lebret. Voor het niet brandèn van de voorlichting eiste hij 3 subs. 1 dag, hetzelfde voor het achterlicht en als klap op de vuurpijl 20 subs. 4 dagen voor de verkeerde naam. De kanton rechter maakte er. 2x 2.50 subs. 2x2 dagen van en 20 subs, 10 dagen en meende, dat M. er met omdat hij geen koord betaling vroej geld bij zich I De kantonrechter moest verdachte L. H. B. V., 46 jaar en koopman uit Middelburg, herinneren aan de al oude waarheid, dat iedere rijdende weggebruiker, bij het veranderen van ~:-u*-:ng daarvan blijk dient te geven, int het feit of er ander verkeer in de buurt is of niet. V. was verbali- seerd op de Middelburgse Markt toen hij daar per fiets om de bocht ging en zijn hand niet uitstak. „Ik zag nie mand achter mij en ook niemand voor mij", zei verdachte. „Er was dus nie mand aan wie ik van mijn voornemen om van richting te veranderen kon kennisgeven en ik was van gedachte, dat het dan niet nodig is". En verder betoogde V. nog: „Ik ben een zeer zorgvuldig weggebruiker". "oortaan moet U uw hand toch maar wel uitsteken", zei de kanton rechter, „ook al uit eei'bied voor de betrokken bepaling uit het wegenver- keei'sreglement". De ambtenaar vor derde hierop zakelijk een boete van 5 subs. 1 dag. maar de kantonrech ter vond, dat 2 voor dit geval wel voldoende was. De jeugdige J. K. had in Vrouwen polder op de Langedam geen richting ditionele conserveringswyzen zijn ve le. Er gaat weinig of geen voedings waarde verloren, smaak, aroma en vaak ook de kleur van vele produk ten blijven nagenoeg gelijk aan die van het verse produkt, huisslachtin gen kunnen het hele jaar door ver richt worden en men bespaart veel tijd. Dat zjjn, summier weergegeven, slechts enkele van de voordelen, welke de commissie uit de Nat. Coöp. Raad in haar rapport opsomt. De honderden huisvrouwen in W. Zeeuwsch-Vlaanderen hebben die voordelen in de praktyk leren ken nen en zijn er opgetogen over. „Ce res" heeft wachtlijsten moeten aan leggen van gegadigden voor een diepvrieskluis, waar strikt de hand aan wordt gehouden. Met het onder leiding van me vrouw Van Cruijningen op dit gebied zo voortvarend verzette werk heb ben de plattelandsvrouwen van VV. Zeeuwsch-Vlaaiideren getoond de geest van dit vooruitstrevende ge west uitstekend te verstaan! Na de opening van het mooie nieuwe zusterhuis van het ziekenhuis „Sint- Joseph" te Vlissïngen namen vele be langstellenden een kijkje in de aan trekkelijke verpleegsterskamers. „Vermanend" heft pastoor C. A. Ou- wendyk de vinger tegen zuster A. Blanken, terwijl de voorzitter van het ziekenhuisbestuur, de heer A. W. van Nieuwland, welwillend lachend toe kijkt. (FOTO P.Z.C.) Nutsspaarbank Middelburg Het tegoed van de spaarders bij de MiddelDurgse Nuts spaar Dank steeg in de maand januari in totaai van f 13.579.596^67 tot f 13.962.855,67. In gelegd werd f 995.692,85 en terugbe taald f 612.433,85, zodat een gunstig verschn van r 383.259 kon worden ge boekt. Het aantal rekeningen steeg van 13.272 tot 13.294. El' kwamen 12i nieuwe rekeningen bij, terwijl er 99 werden argesiOLen. Het tegoed- op liet kantoor Middel burg steeg van f 11.256.417,62 tot f 11.515.224,20. Ingeiegd werd een be drag van f 767.354,83 en terugbetaald f505.548,25, met een gunstig verschil van f 258.806.58 dus. Het tegoed op het bijkantoor Oostburg steeg van f 2.323.179,05 tot f 2.447.631,47, zodat een günstig verschil van f 124.452,42 werd geboekt. Tijdens de zitdag in Oostkapelle werd f 18.059,33 Ingelegd en f 3256,25 terugbetaald. Het tegoed van het schoolsparen steeg in januari van f 54.617,10 tot f 56.527,88. In Middel burg werden 12 en in Oostburg 3 babyboek] es uitgereikt. De spaar bus jesactie leverde f 1613,96 op. aangegeven toen hij met paard en wa gen een andere weg insloeg. De „bbosdoener" zelf was niet versche nen. Wel zijn vader, die er volgens de kantonrechter „officieel niet was en niet meer dan publiek kon zijn". Toch mocht K. senior een kleine toe lichting geven. Het bleek toen, dat hij eens wilde weten „of die jongen soms brutaal geweest is tegen de po litie". Voor eenzelfde feit hadden na melijk andere Vrouwènpolderse over treders maar 5 boete gekregen en vader K. vermoedde een bijkomstig heid, die het bedrag zoji doen stijgen. De schikking noemde namelijk een cijfer van 15. - „Hij vertelt niet tegen zijn vader wat er aan de hand is en daarom ben ik maar eens naar Middelburg geko men", zei K. senior. De kantonrech ter zette uiteen, dat men geen enkele zaak met een „zusterzaak" kan ver gelijken. Elk geval is weer anders en eis en vonnis hangen af van allerlei factoren. „Maar uw zoon handelde wel achteloos", vond mr. Moolen burgh. „Ja, maar het is daar een dood gunt, er is geen verkeer", repliceerde „Dat doet niet ter zake, er moet altijd opgelet worden", besloot de kantonrechter, die op een eis van ld subs.' 3 dagen een vonnis van 12.50 subs. 5 dagen liet horen. Visserij-bijeenkomst Zeeuwse Volkshogeschool. Op 17 en 18 februari a.s. lp Vlissingse jeugdherberg. De Zeeuwse Volkshogeschool be legt op vrijdag' en zaterdag 17 en 18 februari a.s. in de jeugdherberg „Scheldestroom" te Vlissïngen haar Tweede Visserijbijeenkomst, die on der leiding- zal staay van drs. J. A. de Jonge. Een openingswoord wordt gesproken door de heer A. L. S. Lockef eer, voorzitter van „Zevibel". Voorts zullen inleidingen worden ge houden door de heren dr. P. Kor- ringa, bioloog, over de mogelijkhe den voor de oester- en mosselcultuur na de voltooiing van het Deltaplan, dr. B. Havinga, directeur van het Rijksinstituut voor Vissevijonderzoek over de aanvoeren bij de garnalen visserij en drs. J. A. L. MT Coenen, adjunct-directeur van de Nationale Coöperatieve Raad, over de coöpera tie. Tenslotte wordt een nabeschou wing gegeven door dr. H. A. H. Kra nenburg, secretaris van de stichting van de Nederlandse Visserij. TEHUIS VOOR VERPLEEGSTERS Doktoren schonken zusters piano Onder zeer grote belangstelling ls woensdagmorgen te Vlissïngen het prachtige zusterh :is van het r.-k. ziekenhuis „Sint-Joseph" officieel in gebruik genomen en ingezegend door pastoor j. N. Kossen, nadat pastoor C. A. Ouwendljk in de parochiekerk een plechtige heilige mis had opge dragen. In de recreatiezaal van het zusterhuis heette de voorzitter van het bestuur, de heer A. W. van Nieuwland, de talrijke aanwezigen van harte welkom, in het bijzonder de geneeskundig Inspecteur voor Zeeland, de heer J. R. v. d. Borgh, pastoor C. A. Ouwendyk uit Rljp-VVetering en de moeder-oversten, die in Vlissïngen hoofd van liet ziekenhuis zijn ge weest. De tegenwoordige moeder-overste, zuster Felicia, kon jammer ge noeg het feest niet meemaken, omdat zjj ziek is. Nadat pastoor Kos het gebouw had Ingezegend, maakten de aanwezigen een rondgang.. De heer Van Nieuwland, die daar na weer het woord nam, noemde deze dag een gloriedag voor de architect, de heer *P. W. Lerou, en hij noemde het gebouw „een droom". Hjj bracht hulde aan allen, die aan de totstand koming hebben meegewerkt en prees de prettige samenwerking, die tijdens de bouw en daarvóór bestond. De heer Van de Borgh memoreer de het feit, dat tien jaar geleden de inrichting allerminst ideaal was. Hy had persoonlijk liever een geheel nieuw ziekenhuis gezien, maar de omstandigheden lieten dit niet toe. Daarom had hij veel waardering voor hetgeen thans is bereikt. Namens het gemeentebestuur sprak wethouder M. A. van Popering die o.m. zei, dat hij. niet voldoende tot uitdrukking Icon brengen', welke waardei-ing hij heeft voor hetgeen de verpleegsters in dit ziekenhuis voor de patiënten doen. Hij besloot met de wens, dat het gebouw een zegenrijke toekomst tegemoet mag gaan. Voorts werd nog het wooi'd ge voerd door de heren E. Andries- sen, vice-voorzitter van de bouw commissie, J. Moll namens het be- ■stuur van het ziekenhuis „Bethes- da", F. Petri namens de aanne mers en door de architect, de heer Lerou. Deze spreker was vol lof over het vertrouwen en de me dewerking, die hij van alle zijden had ondervonden. Het was hem aangenaam te vernemen, dat de aanwezigen veel waardering had den voor zijn ontwerp, maar hij zei meer waarde te hechten aan het oordeel van de verpleegsters, die voor hem de eigenlijke op drachtgeefsters waren. Een lang durig en spontaan applaus van de verpleegsters bewees, dat ook zij in alle opzichten tevreden zijn. Vervolgens richtte de heer Van Nieuwland het woord tot de verpleeg sters en hij wees er o.m. op, dat zij zelf zullen moeten zorgen voor de sfeer in het gebouw. Nadat nog de heer P. H. van de Ven als opzichter bij de bo^w dank had gebracht voor de ondervonden samenwerking, richt te pastoor Ouwendijk zich tot de ver- pleesters met een "?stige, priester lijke en vermanende toespraak. De hoofdverpleegster Van der Ploeg dankte tenslotte namens de zusters. Tydens deze ingebruikneming was het gebouw met tal van bloemstuk ken versierd. De aannemers schonken een projector voor de lessen en de geneesheren gaven de zusters een piano ten geschenke. AMSTERDAMSE EFFECTENBEURS Staatsfondsen weer afbrokkelend Nederland 1955 (3>4) Nederland 1951 <3 Nederland 1948 (3%) Nederland 1947 (3%) 3 Nederland 1937 3 Dollarlening 1947 3 pet. Investeringscertificaten 3 Nederland 1962-64 3 'Nederland N.W.S. 2% Ned. Indië 1937 A 3 Grootboek 1946 3 Nat. Handelsbank Ned. Handelmij. A.K.U. Bergh's en Jurgens Calvé-Delft Unilever Ned. Kabelfabriek Philips Wilton-Feijenoord Billlton Kon. Petroleum Mij. Amsterdam Rubber Holland Amerika Lijn Kon. Paketvaart Rotterdamse Lloyd Ned. Scheepvaart Unie Stv. Mij. Nederland H.V.A. Deli Mij. Bank van Ned. Gem. 413 Bank van Ned. Gem. <M-lo Van Berkels Patent Centrale Suiker Kon. Mij. De Schelde N.B. Baltimore-Ohio New York Central Pennsylvania 7 febr. 8 l'ebr. 98% 97% 10114 101 98% 99% 99 95% 95 99% 99% 99% 78% 97% 96=% 160 244 315% 313% 305 305% 302% 300 332% 329% 305% 305 329 326% 272% 273% 161 245 Amsterdamse wisselmarkt CONTANTE PRIJZEN. AMSTERDAM 8 februari. Lon- len 10.62—10.62% New York 3.82%— 3.82%, Montreal 3.82%—3.83%, Parijs 1.0792%—1.0802%, Brussel 7.58%— 7.63%, Frankfurt 90.53%—90.58%, Zü- rich 86.70%—86.75%, Zürich (vr. fr.) 89.25%—89.30%. Stockholm 73.08%— 73.13%, Kopenhagen 54.93%—54.98%, Oslo 53.06%—53.11%. Milaan 60.55%— 60.60%, Argentijnse verr. dollar 3.77%—3.77%, Japanse verr. dollar 3.79%3.80%, Turkse verr. dollar 3.7914—3.79%. 388 652% 383 646% VVVVVVVVA/VVVVVVV\|VVVVVVV 128% 127% Anaconda 69% 69% 212 212 Bethelhem Steel 154% 153% 197 196 General Motors 43% 192% 192% Intern. Nickel 80% 81 198 197% Kennecott 121% 120% 208% 209% Republic Steel 44% 44% 139% 138 U.S. Steel 54% 54 144% 144% Shell Union 72% 72% 107 105 Tide Water 35 34% PREMIELENINGEN. Amsterdam 1951 139% 140 Breda 1954 U0 111 Eindhoven 1954 108% 108% Enschede 1954 113% 113 Den Haag 1952 I 142 141% Den Haag 1952 II 140 Rotterdam 1952 I 139% Rotterdam 1952 n 144 Utrecht 1952 122% ANP-CBS BEURSINDICES. Intern, concerns Industrie Scheepvaart Banken Ind. fondsen Algemeen 6/2 7/2 272.01 270.18 268.19 162.18 161.18 "161.01 167.47 165.62 165.25 164.12 163.00 162.68 151.68 150.69 149.96 213.01 211.55 210.42 Ook woensdag vormde de verhoging van het wisseldisconto door de Nederlandse Bank wederom het voornaamste onder werp van gesprek op de effectenbeurs. De gevolgen hiervan voor de aandelen markt en meer speciaal voor de afdeling der Nederlandse staatsfondsen werden aan alle kanten overwogen, Het verschijn sel dat dinsdag begonnen was, nl. de af brokkelende koersbeweging voor de toon aangevende staatsleningen, werd gisteren onverminderd voortgezet. Wel waren de dalingen niet van alarmerende aard, maar de tendentie duidde toch op een blijvende invloed van de hogere tarieven der Ne derlandse Bank en derhalve op een strekking'tot verhoging van het rentepeil. Uit dien hoofde is men enigszins bevreesd geraakt voor het lot van de uitgifte dei- Bank van Nederlandse gemeenten, waar voor a.s. vrijdag de Inschrijving is. Er werd reeds gefluisterd, dat de mogelijk heid zou kunnen bestaan, dat deze obliga tielening wordt ingetrokken, maar enige zekerheid hierover was niet verkrijgbaar én het gerucht werd met evenveel hard nekkigheid verspreid als betwijfeld. Met de aandelenmarkt wilde het giste ren in het geheel niét vlotten. Het lagere verloop van Walstreet deed de beurs van zelfsprekend geen goed en het volkomen gebrek aan kooplust was mede oorzaak, dat de koersen zich slechts met moeite konden handhaven, dat de stemming in de hoeken in mineur was, en dat de ge hele markt daardoor een lusteloos en on belangrijk verloop had. In deze beursver- houding koersen te noemen Is niet van veel betekenis, aangezien over de gehele linie het niveau iets lager was zonder dat zich daarin later enige verbetering voor deed. De markt sloot dan ook ongeani meerd en zonder fluctuaties van bete kenis. Prolongatie 3 procent.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 8