PLAN VERENIGINGSGEBOUW- TURNLOKAAL AANGEHOUDEN eC*eS WALCHEREN VLISSINGEN HEEFT LEIDING NIET AAN GELUK TE DANKEN Waar zijn onze schepen? DONDERDAG 9 FEBRUARI 1956 PROVINCIALE ZEEUWSE O OU RANT 5 RAAD NIEUW- EN ST. JOOSLAND In afwachting van eisen voor een kleuterschool. De gemeenteraad van Nieuw- en St. Joosland heeft in zijn dezer dagen ge houden vergadering het plan voor de bouw van een verenigingsgebouw an nex gymnastieklokaal besproken. De directeur van Bouw- en Woningtoe zicht op Walcheren, de heer J. D. P. de Smit, gaf op dit project een toe lichting. In afwachting van de eisen, die aan een te bouwen kleuterschool zullen worden gesteld, werd echter besloten het ingediende plan voor het verenigingsgebouw aan te houden. De ze vergadering stond onder voorzitter schap van burgemeester mr. F. S. K. Graaf van Randwijck. Aanvragen om toekenning van pre mies voor vervanging van een tonnen- privaat in de panden Kerkplein 1 en Oude dijk 11 werden ingewilligd, evenals aanvragen om toekenning van premies woningverbetering voor de panden Veerstraat 9 en Korte weg 4. Daar minnelijke aankoop van een per ceel grond in het uitbreidingsplan niet mogelijk bleek, werd besloten niet verder te onderhandelen, maar de ont eigening van dit perceel voor te be reiden. In verband met de afwikkeling van de in 1940 geleden oorlogsschade aan de burgemeesterswoning,, werd beslo ten de door de burgemeester betaalde bijdrage in de kosten van herbouw van deze woning aan hem terug te be talen. Een verzoek om subsidie van de K.N.A.C. werd afgewezen. De raad verleende goedkeuring aan de door B. en W. getroffen maatregelen inzake de riolering aan de Veerdam, dit in verband met de omlegging van de Rijksweg. Een discussie ontspon zich over de plaatsing van een urinoir in de ge meente. De heer J. Knuijt (arb.) stel de voor, deze inrichting te herbouwen bij de kei-k, waar zij vroeger ook stond, doch kon voor dit voorstel geen steun bij zijn medeleden vinden. Na enige verdere discussie zegden B. en W. toe, de door enkele leden voorge stelde plaats bij de brandweergarage nader te zullen overwegen. Van de plaatselijke ringrijdersvereniging was een verzoek ingekomen om op 14 juli a.s. achter de kerk een Walcherse Grote belangstelling voor lezing ir. Dibbits. Geslaagde causerie te Middelburg. In Middelburg bestond voor de le zing, die ir. H. M. A. C. Dibbits, hoofd ingenieur-directeur van de rijkswater staat (dienst landaanwinningswerken woensdagavond in Middelburg hield, een dusdanig grote belangstelling, dat men een grotere zaal had moeten ne men dan de oorspronkelijk geconvo ceerde. De cursus-avond, die werd ge geven onder auspiciën van de Z.V.U. in samenwerking met de Vereniging Handelsbelang, werd nu gehouden in de bovenzaal van de Schouwburg. In onze editie van gisteren publiceerden wij reeds een uitvoerig verslag van de lezing, zoals ir. Dibbits die dinsdag- avond in Goes gaf en die in hoofdza ken gelijk was aan deze Middelburgse versie. Het talrijke publiek luisterde met grote interesse naar de belang wekkende causerie, waaruit opnieuw kwam vast te staan, welk een gigan tisch project dit Deltaplan is en w,elk een veelzijdige en enorme organisatie thans in voorbereiding is om de uit voering zo goed mogelijk te doen ver lopen. Met name de uiteenzettingen van ir. Dibbits over de moderne appa ratuur, die thans reeds ter beschikking staat, en over de vele uitgebreide proefnemingen, waren bijzonder be langwekkend. Na de inleiding van ir. Dibbits wer den diverse vragen gesteld, die de spr. op vaak geestige en diplomatieke wij ze beantwoordde. Namens de, werk groep Middelburg der Zeeuwse Volks Universiteit en de Vereniging Han delsbelang sprak drs. K. F. Broekens een openingswoord en aan het slot van de avond dankte hij de spreker voor zijn causerie. Teraardebestelling A. J. L. Apeslagh Op de algemene begraafplaats te Vlissingen is woensdagmiddag onder zeer grote belangstelling het stoffe lijk overschot ter aarde besteld van de zaterdagavond overleden chefloods eerste klasse bij het Belgisch Loods wezen te Vlissingen, de heer A. J. L. Aspeslagh. Onder de vele aanwe zigen bevonden zich de inspecteur van het Belgisch Loodswezen, de heer A. de Mulder, de directeur van het Nederlands Loodswezen in het zesde district, de heer C. ter Poorten, de Belgische consul, de heer J. E. Boon stra, afgevaardigden van het Bel gisch Loodswezen uit Oostende, vele Belgische loodsen, een delegatie van de Nederlandse Zee- en Binnenvaart en vertegenwoordigers van de per- soneelscentrale. Aan de geopende groeve werd het woord gevoerd dooi de heer J. Sterck .algemeen-secreta ris van de (Belgische) Christelijke Centrale van Openbare Diensten. Vóór de teraardebestelling was een uitvaartdienst gehouden in de r.-k. parochiekerk. Sint Laurens A R. hield jaarvergadering De a.r. kiesvereniging in Sint-Lau- rens hield dezer dagen haar 53e jaar vergadering onder voorzitterschap van de heer P. Boon sr Uit de diverse verslagen bleek, dat het ledental 120 bedraagt en dat er een kassaldo van f 57 kon worden genoteerd. De heren P. Boon sr. en J. Louwerse werden in het bestuur herkozen. In een nog bestaande vacature werd de heer P. Hoefkens benoemd. De heer K. Otte hield vervolgens een inleiding over het onderwerp „Ouderdomsvoorzie ning", waarop een drukke bespreking volgde. De heer J. Riemens sprak nog een dankwoord tot de voorzitter voor diens arbeid als raadslid en wet houder. ringrijderswedstrijd te houden. De raad besloot dit toe te staan, slechts de heer Joh. Lukasse (s,g.) was tegen, om dat hij de gekozen plaats niet geschikt vond en de bestrating hiervan steeds te lijden heeft. Bij de rondvraag kwam het bouwvo lume* ter sprake. De heer De Jager (c. h.) opperde de mogelijkheid dat er misschien verbetering kan komen nu een regeling in de maak is, waarbij' rekening wordt gehouden met de plaatselijke bouwcapaciteit. De heer Lukassè merkte op, dat er gezien het aantal bouwvakarbeiders, veel meer woningen gebouwd kunnen worden dan in de afgelopen jaren. De heer Knuijt vroeg inlichtingen over de in middels ontruimde dokterswoning. De voorzitter deelde mee, dat B; en W. hieraan de nodige voorzieningen heb ben doen treffen. De heer Knuijt dank te voorts voor de aan de minder draagkrachtigen verleende kolentoe- slag. (Advertentie). dop niet van VERS te onderscheiden Middelburg Bouw scholencomplex aan de Olmenlaan toegelicht. De Vereniging „De Christelijke Bur gerschool" hield woensdag in de Mid delburgse Bogardzaal een bijeenkomst, waarin de ouders der leerlingen uit voerig werden ingelicht over de stand van zaken bij de bouw yan het scho lencomplex aan de Olmenlaan. De voorzitter, de lieer R. Batten, sprak 'n welkomstwoord en releveerde daarna de voorgeschiedenis vain dit project. De kosten van het complex, dat thans goed vordert, waren begroot op 4 ton. De werkelijke kosten kwamen echter op 460.000, nog buiten de centrale verwarming om. Intussen prijst het schoolbestuur zich gelukkig, dat de bouw juist voor de schoien'oouwstop begon! De lagere school zal in ieder geval reeds op 1 september a.s. in ge bruik genomen kunnen worden, de ulo-school pas later. Hierna lichtte ir. Klokke de bouw technische bijzonderheden toe. De bei de in aanbouw zijnde scholen zijn hal- scholen, hetgeen betekent, dat de lo kalen zijn gegroepeerd om een grote hal heen, die voor bijeenkomsten e.d. kan dienen. Bovendien zijn boven de hal ook twee lokalen geprojecteerd. De l.o.-school en de ulo-school zijn wat de architectuur en dë indeling betreft, geheel en al identiek, behalve dan dat laatstgenoemde school twee lokalen meer krijgt in totaal 8 namelijk een natuurkundelokaal en een teken lokaal. Op..aanschouwelijke wijze door middel van blokken en aan de hand van tekeningen zette de heer Klok ke uiteen, dat beide scholen evenwij dig aan elkaar, dwars op de Olmen laan komen te staan. Tussen de gebou wen in komt waarschijnlijk een vijver en achter de Scholen een open ruimte, waarop o.a. een speelplaats. Op een deel van dit terrein hoopt men in de toekomst een turnlokaal te kunnen bouwen. Iedere klas telt 8 ramen, be halve de lokalen boven de hal, die 6 ramen bevatten. Er komt veel licht in de lokalen door deze ramen die dub bel zijn. Dank zij de medewerking van het gemeentebestuur konden dergelijke ramen worden geprojecteerd, hetgeen een grote besparing op brandstof geeft. Het tweetal blinde zijgevels aan de zijde van de Olmenlaan zal worden verfraaid door daarvoor een tweetal pergola's op te trekken. Bovendien wordt bovenaan in de ene gevel de naam aangebracht, terwijl de andere met een beeldhouwwerk wordt verle vendigd. Na een pauze kreeg de heer Klokke nog een aantal vragen te be antwoorden. Toepassing luchtfotografie voor huisvrouwen belicht Tijdens een bijeenkomst van de af deling Middelburg der Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen, die in het Schuttershof werd gehouden, heeft de heer C. A. J. von Freitag Drabbe de toepassing der luchtfoto grafie besproken. De inleider, die als oud-directeur van de Topografische Dienst op dit terrein deskundig mag heten, slaagde er in zijn talrijk pu bliek een duidelijk beeld te geven van de betekenis der luchtkartering in verband met bodemonderzoek. Mede door middel van een epidiascoop, toonde spreker aan, dat reeds lang vergane bouwsels door luchtfotogra fie terug te vinden of te herkennen zijn. De oude heirbanen in Drente, reeds lang verdwenen kastelen althans de omtrekken daarvan en o.a. ook het verdronken land van Saeftingé in de Wèsterschelde wer den voor het oog teruggevoerd. De presidente, mevrouw M. A. v. d. Boo- fert, sprak een woord van dank tot e heer Von Freitag Drabbe voor diens interessant betoog. Ledenvergadering „S.C.H.I.M." De schoolclub van de christelijke h.b.Si „S.C.H.I.M." in Middelburg hield in de Bogardzaal een algemene ledenvergadering. De heer A. van Veren, voorzitter, sprak een ope ningswoord. De vergadering keurde hierna het reglement voor de vereni ging goed. Bij acclamatie koos men vervolgens een sportbestuur, waarin de volgende leden zitting namen: de dames A. van Wouwe en A. Nijen- huis en de heren L. Geldof, P. Rotte en H. Barth. De heer Soeting, sport leraar, zal hieraan zijn medewerkng verlenen. Besloten werd een tafelten nistafel aan te schaffen. Mej. E. Groenenberg werd tot tweede secre taresse gekozen. De vergadering nam in overweging een debatclub op te richten, terwijl men op de feestavond, dinsdag 21 maart a.s., met een dona teursactie wil starten. Voor deze ver gadering bestond een goede belang stelling. Vlissingen Contactavond B.B. De leden van de Vlissingse dienst Bescherming Bevolking met hun da mes en vele genodigden hebben dins dagavond in het Concertgebouw ge noten van een uitstekend geslaagde contactavond, waarvan het eerste ge deelte werd verzorgd door het gezel schap Frans du Mee. Voor de aan vang van het amusementsprogramma sprak burgemeester mr. B. Kolff een openingswoord, waarin hij o.m. een hartelijk welkom toeriep tot de vele aanwezigen, in het bijzonder de auto riteiten van militaire en burgerlijke diensten. Een speciaal woord van welkom richtte hij ook tot de Poolse stadgenoten, die zich in groten getale voor de B.B. hebben gemeld. Voorts wees hij er op, dat niet alleen de con- tactavondcn, maar ook de cursus- en oefenavonden der diensten het saam horigheidsgevoel kunnen en moeten bevorderen. Het gezelschap Frans du Mee. waaraan voorts medewerkten Ellen Castell, Ria Verda, Fred Wiegman vïi Jan Staats, bracht vervolgens een zeer gevarieerd en uitstekend ver zorgd programma op de planken. Bijna onafgebroken klonken de dave rende lachsalvo's door de zaal. Het grootste aandeel in het succes had ongetwijfeld Frans du Mee zelf met zqn meesterlijke mimiek. Ellen Cas tell en Fred Wiegman stonden hem vooral in de schetsjes zeer goed tor zijde. Voorts bracht Ria Verda enkele goed verzorgde zang- en ac cordeonnummers. Jan Staats aan de piano zorgde voor een eerste klasse begeleiding. Na afloop zorgde het dansorkest Wqnen voor de muziek "bij het bal, Woensdag werd deze contactavond, herhaald. Benoeming In de vergadering der afdeling Vlissingen van de Algemene Neder landse Grafische Bond is de heer J. Bliek tot secretaris gekozen. De heer Bliek vervult tevens de functie van secretaris van de Vlissingse Bestuur- dersbond. Burqerlüke Stand. SINT LAURENS. Bevallen: H. de Bree-Wakkee, z.; L. DinRemanse-De Graafi, d. Getrouwd: L. Davidse, 30 j. en A. Wil- lemse, 38 j. Onderhoudsaanbestedingen van de Rijkswaterstaat. In het gebouw van de Rijkswater staat, directie Zeeland, in Middelburg, werd woensdag een tweetal onder houdswerken aanbesteed. Op het on derhoud van de rijkszeewering en ha venwerken in het Veeregat en de Zandkreek gedur.ende 1956 werd als volgt ingeschreven: perceel I: 1. G. J. Eland, Vlissingen 17.976; 2. E. G. Lindenbergh, Vlissingen 18.120; 3. J. la Gasse, Koudekerke J 18.500. Per ceel II: 1. P. de Voogd, Veere 16.100; 2. E. G. Lindenbergh 16.450. Voor het onderhoud van het Kanaal door Zuid-Beveland en de Veerhaven Kruiningen kwamen de volgende in schrijvingen binnen: 1. A. v. d. Straa- ten jr.'s aann. bedrijf, Hansweert, 177.450; 2. J. M. Dekker, Brouwers haven 179.900; 3. C. v. d. Kllppe, Vlissingen 180.300; 4. Aann. bedrijf T. A. Swets Bzn., Hardinxveld 181.000; 5. E. G. Lindenbergh, Vlis singen 181.450; 6. P. J. Bourgraaf, Wemeldinge 181.700. De gunningen werden aangehouden. Woningen voor luchtmacht- personeel te Rilland-Bath. Mede doordat de woningsituatie in Bergen op Zoom nog vrij precair is te noemen, zal een 100-tal woningen voor officieren onderofficieren en ver der personeel van de vliegbasis Woens- drecht worden gebouwd onder de ge meente Rilland-Bath. Oostlcapelle Jaarvergadering „V.V.V." De V.V.V. „Mooi Oostkapelle" te Oostkapelle hield haar jaarvergade ring onder leiding van dokter P. J. Bom. In zijn overzicht van het afge lopen jaar gewaagde de voorzitter van een gunstig seizoen. Men consta teerde vooral een sterke toename van kamerverhuur. Helaas kon wegens plaatsgebrek aan vele aanvragen piet worden voldaan. Verschillende pen sionhouders en kamerverhuurders sloten zich bij de V.V.V. aan. Bij de bestuursverkiezing werden de heren A. Brand en C. den Hollander her kozen. Bij de behandeling van de be groting werd de huidige contributie regeling gehandhaafd. De pogingen om de gemeentelijke subsidie ver hoogd te krijgen hadden resultaat. Thans bedraagt deze 300. Verschil lende personen Informeerden of de werkzaamheden aan de zeewering in het komende seizoen het vreemdelin- genbezoek kunnen afremmen mede in verband met de toegangswegen naar het strand. Dit heeft de volle aan dacht van het bestuur. De vergade ring besloot zo spoedig mogelijk af gevaardigden van verschillende plaat selijke verenigingen voor een bespre king uit te nodigen ên zo mogelijk een programma op te stellen voor het gehele komende seizoen. Van de zijde der badgasten was een schrifte lijk verzoek binnengekomen oök een wielerwedstrijd te organiseren. Verde re plannen zijn muziek- en zanguit voeringen, gymnastiekdemonstratïes en zo mogelijk een voetbalwedstrijd. Meliskerke Z.L.M. kwam bijeen Tijdens een vergadering van de af deling Meliskerke der ZTL.M. heeft de heer H. J. Ikkink uit Middelburg, de afzet der landbouwproducten en de situatie bij de aankoop der bedrijfs- benodigheden. Na de pauze werden twee films vertoond, over het ko ninklijk bezoek aan de Verenigde Staten en over het koninklijk bezoek aan Noord-Brabant, beide geluidsrol prenten. Voor deze bijeenkomst was een zeer goede belangstelling. „PIERRE" WERD LID VAN VERDIENSTE Duel met Bromley F.C. Alphacca 7 n. Aio de Janeiro 7 P.'dam. Aalsdijk 7 v. R'dam n. Antw. Aardijlc 7 300 m. n. Kp. Finlsterre n. Le Havre. Aalsum 7 Kp. Vilano n. Boulogne. Aagtekerk 7 Rotterdam. Adonis 6 70 m. w. v. Kp. Cruz. AkkrtimdlJIe 6 v. Miblle n. Tampa. Albireo 7 v. Montevideo n, Antwerpen. Alphard 7 560 m. w. Landsend n. R'dam. Alwaki 7 700 m. o. Aden. Alnatl 6 510 m. z.w. v. Santos. Amstelbrug 7 Fremantle. Annenkerk 6 100 m. z.o. v. Kreta. Artemis 6 v. Guanta n. Oranjestad. Appingedijk 7 v. Rlo de Janeiro n. N. York Tijdens <Ie halfjaarlijkse ledenver. «adering van de V.C. „Vlissingen" is linksbuiten Pierre van der Schraaf In verband met het feit, dat hi| meer dan 350 wedstrijden voor het eerste elftal heeft gespeeld, benoemd tot lid van verdienste. De voorzitter, de heer A. W. Leve- ring, speldde hem na een hartelijke toespraak het eremetaal op de borst. Mevrouw Van der Schraaf werd in de bloemetjes gezet. De heer J. Groenenberg, die jaren lang belangeloos controlewerkzaam heden op het terrein heeft verricht, doch nu zijn taak heeft overgedragen, ontving als blijk van waardering een vulpen met inscriptie, terwijl zijn echtgenote bloemen in ontvangst mocht nemen. Aan het begin van de vergadering werden wijlen de heer Vader en wij len de heer Apeslagh staande her dacht. In zijn openingswoord, gewaagde de voorzitter van het verbeterde spelpeil, dat bij alle elftallen valt waar te nemen. Het vijfde elftal kan weliswaar geen kampioen meer wor den, maar zal vrij zeker als tweede eindigen. Alle overige elftallen heb ben nog serieuze kampioenskansen. Het eerste elftal staat na dertien wedstrijden nog steeds aan de kop en hoewel er nog een zwaar program wacht, zit er tóch een redelijke kans in. Spreker bestreed de mening, dat Vlissingen in deze competitie tot nu toe erg gelukkig is ge weest. „Het is juist, dat het krachtsverschil in deze afdeling bij zonder gering is en dat het regel matig voorkomt, dat koplopers verliezen van de staartploegen. Maar als onze concurrenten ver liezen zou dat hoogstens een aan wijzing kannen zijn voor luin zwakte, doch zekér niet voor de onze, zolang wij deze concurrenten nog punten weten te ontnemen." De financiën zijn nog steeds zor gelijk. Ondanks de verhoogde con tributie, donaties en entreeprijzen en ondanks de vrij grote aantallen be zoekers, valt het moeilijk de touwtjes aan elkaar te knopen, terwijl ver schillende noodzakelijke activitèiten niet kunnen worden uitgevoerd. De oorzaak ligt voornamelijk bij de ver re reizen van het eerste elftal en de hoge terreinhuur. T erreinhuur In dit verband deelde spreker mede, dat binnen zeer korte tijd een be slissing is te verwachten op het ver zoek dm verlaging van de terrein- huur. De lang verwachte bespreking met de Stichting Sportbelangen is in middels gehouden en deze heeft ge leid tot een aanmerkelijk betere ver standhouding met het stichtingsbe stuur. „Hoewel wij de verbinding van de terreinhuiu* aan de recette prin cipieel onjuist achten, zijn wij niet temin bereid meer bij te dragen dan de andere clubs. Echter niet ongeli miteerd en daarom hebben wij het stichtingsbestuur verzocht een maxi mum vast te stellen. Wij hebben be grip voor de moeilijkheden vam de stichting en waardering voor hetgeen zij tracht te verwezenlijken". De jubileumcommissie heeft een uitgebreid programma voor dc op handen zijnde viering van 't 40-jarig bestaan samengesteld. Enkele onder delen daarvan zqn reéds definitief ge regeld. i Het jubileumprogramma wordt ge opend op zatehdag 19 mei met de wedstrijd VlissingenBromley F.C.. Na afloop van de wedstrijd is* er een dansavond in het Concertgebouw. Voorts staat ook reeds vast, dat een tweede jubilcumwedstri.id zal ge. speeld worden tegen de Rotterdamse amateur 1ste klasser R.F.C. KERKNIEUWS NED. HERV. KERK. Beroepen te Bruchem en Kerkwijk, Lexmond, Loplk en Waddlnxveen: E. F. Vergunst, prop. te Leiden: te Noorden (toez.): a. j. Mulder, kan didaat te Dordrecht; te Almelo (va- cature-j. F. van Woerden)j. Breeuwsma te Zevenbergen. GEREF. KERKEN. Beroepen te Schiedam (vacature- J. J. van Wageningen)J. Nawijn te Aalten; te Stavoren: K. Hoogsteen, kandidaat te Zeist. CHR. GEREF. KERKEN. Tweetal te Hengelo (O.): P. Rib- bers te Ulrum en W. H. Velema te Eindhoven. Beroepen te Toronto (Ontario) (Canada) (Free Chr. Ref. Church): A. Hilbers te Enschedc-W. Bedankt voor Opperdoes: W. de Joode te Ede. Scheuring in oud-geref. gemeente te Kampen. i DA' 9 J- Zwoferink, predikant bij de Oud Gereformeerde Gemeente te Kampen, ueeft het besluit genomen, voorlopig met meer voor te gaan in ?ieïlst des Woords. Interne moei lijkheden, o.a. kritiek op de levens wijze van de predikant, deden zich reeds geruime tjjd voor binnen het kerkverband van de Oud-Gerefor meerde Gemeente te Kampen, een ge meente, die al sinds jaren op zich zelf stond en bij geen enkele classis was aangesloten. Een groep van on geveer 100 personen heeft zich bij ds. Zwoferink aangesloten. Men wil trachten een zaal te huren, teneinde daar weer diensten te kunnen houden. De groep die zich heeft losgemaakt van ds. Zwoferink, zal zich waar schijnlijk weer aansluiten bij de clas sis van de Oud-Gereformeerde Ge meente. Dr. O. Noordmans overleden Op de leeftijd van 84jaar is in Lun- teren overleden dr. O. Noordmans, emeritus predikant van de Ned. Herv. Kerk. Met dr. Oepke Noordmans is een van de belangrijkste figuren van het kerkelijk en geestelijk leven in Nederland heengegaan. Hij heeft als pastor geen vele en grote gemeenten gediend, hij heeft nimmer op de voor dracht voor een professoraat gestaan (in 1935 schonk cLe Groninger univer siteit hem het eredoctoraat in de theologie) en hij zocht als spreker ook niet het uitgebreide auditorium, maar desniettemin was hij als kerkleraar een van de grootsten in den lande. Hij was een Friese boerenzoon, ge boren in 1871 in Oosterend en later in Scharnegoutum woonachtig. Fries is hij altijd gebleven, al gevoelde hij zich niet gedrongen daar dikwijls over te spreken. In hem was een bij zonder gevoelig gemoedsleven, vaak zelfs mystiek van aard, gemengd met de nuchterheid en het realisme van het gereformeerd geloofstype. Zijn boeken (o.a. Geestelijke Pers pectieven, 1930; Gestalte en Geest, 1954) werden in wijde kring gelezen en herlezen en zullen ook in de toe komst ongetwijfeld een blijvende in vloed uitoefenen. Merkwaardig was dat hij. hoewel theologisch verwant aan de ethische richting en aan ie- mand als J. H. Glmning jr.. als een der eersten di dialectische theologie i van de Zwitserse school (Karl Barth Emil Brunner, e,a.) in ons land heeft geïntroduceerd. Nimmer volg de hij echter slaafs een richting of een voorganger en steeds verwerkte hij allerlei invloeden geheel zelfstan dig; hij was voor alles een bqbels theoloog, die in een levenslange ar beid uit de bron der Schrift geput heeft en die het een genade achtte, het levenswater te mogen uitdelen. Theologische studiedagen in Goes De reeks theologische, studiedagen te Goes, waarin tot nu toe prof. Koole uit Kampen en prof. Smehk uit Am sterdam een college hebben gegeven, wordt op maandag 20 februari a. een college houden over de Apokrie- fen- van het Nieuwe Testament. De studiedag wordt niet, zoal9 de vorige in het C.J.M.V.-gebouw gehouden, maar in de consistorie van de gere formeerde kerk aan de Westwal te Goes. De studiedagen staan open voor predikanten en kerkelijke mede werkers van alle kerken. „Ballet der Lage Landen" weer naar Zeeland Onder auspiciën van de Z.V.U. zal „Het Ballet der T -ge Landen" op nieuw in Zeeland enkele opvoeringen geven. Donderdag 16 februari komt net gezelschap naar Oostburg, in het nieuwe Ledeltheater, vrijdag 17 fe bruari naar Vlissingen. in „Britan nia" en woensdag 14 maart naar Goes, in „De Prins van Oranje". Naast nkele bekende, in Zeeland al eerder opgevoerde balletten, om vat het repertoire voor dezè drie op voeringen ook een aantal prémières. In Oostburg zal tevens een instruc tief schoolmatiné worden gegeven voor leerlingen van middelbare scho len. HOOG EN LAAG WATER 10 februari, U.+N.A P. U.+N.A P. U.— N.A.P. U.— N.A.P. Vlissingen 1.20 1.73 13.41 1.90 7.44 1.86 19.57 1.73 Terneuzen 1.47 1.88 14.08 2.03 8.12 1.99 20.26 1.86 Hansweert 2.17 2.05 14.42 2.24 8.45 2.16 20.59 2.03 Zierikzee 2.45 1.18 15.09 1.32 8.31 1.60 20.37 1.48 Wemèldinge 3.02 1.43 15.20 1.58 8.39 1.86 20.58 1.70 Arendskerk 7 p. Gibraltar n. Marseille, Arnedijk 7 540 m. n. Fayal n. Antwerpen. Attis 7 v. Laqualra n. Guanta. Althena 7 Antworpen. Ball 8 Port Swettenham. Banka 7 425 m. w. Colombo .n Suez. Benlnkust 6 v. Takoradl n. Abidja. Blltar 8 Belawan verw. Boschfontein 7 Antwerpen. Boissevaln 6 510 m. z.o. v. Ceylon n. Mau ritius. Clstula 8 Pladju. Camitla 7 610 m. w. v. Auckland. Cleodora 7 Pladju. Drente 7 Bibao. Delft 7 Amsterdam. Eos 7 p. Kp. Vincent n. R'dam. Esso - Antwerpen 7 Le Havre n. Ras Ta- nura. Gaasterland 7 Porte Alegre. Grootekerk 7 Suez. Guineekust 7 p. Dakar n. Le Havre. Groote Beer 6 p. Kp. Blanco n. Walvis'o. Heemskerk 7 50 m. z. eil. Minikoi n. Aden Helena 7 180 m. n.o. S. Mlquel Azoren naar Curacao. Indrapoera 7 Suez. J. v. Oldenbarnevelt 8 te Fremantle. Japara K.R.L. 7 v. Basrah n. Bombay. Japara K.P.M. 8 Singapore. Kabylia 7 960 m. n.w. Cocosell. n. Gcelong. Kellla 8 Curacao verw. Kalydon 7 250 m. n.o. Azoren. Koratia 7 Sukrabaal n. Fao. Kleldrecht 7 v. Genua n. Port Said. Kota Gede 8 DJeddah. Kara 8 820 m. n.o. Guadeloupe. Krebsla 6 v. New York n. Curacao. Langkoeas 8 Belrouth. Laurenskerk 8 Genua. Lemsterkerk 8 v. Hamburg n. Kopenhagen Lissekerk 7 Suez. Lekkerkerk 7 p. Lissabon n. Port Said. Llevevrouwekerk 7 300 m. n.w. Mogadiscio n. Aden. Maas 7 ten anker Samothhrakl. Maasdam 7 Norfolk. Malea 8 Bunju. Meerkerk 8 Gennua. Marlsa 7 Lorenco Marques. Moordrecht 7 p. Perim n. Mena al Abmadl Murena 7 p. Okinawa n. Kawasaki. Nw. Amsterdam 7 St. Thomas. Noordam 13 New York verw. Ondlna 7 120 m. z. Kangaroe eil. n. Kwina- na. rr- Oranje 8 Napels, 13 Southampton verw., 14 Amsterdam. Oranjefontein 7 p. Kp. Blanca n. Las Pal- mas. Polydorus 8 Singapore. Peperkust 7 p. Finlsterre n. Dakar. Pendrecht 7 Port Said. Pr. Fr. Hendrik 7 140 m. z. Finisterre n. Rotterdam. Roepat 7 Suez n. Port Said. Rondo 7 v. Surabala n. Pledju. Rotula 7 Panta Cardon. Rijndam 7 New York. Rijnkerk 8 Port Elizabeth. Sarahgan 7 p. Kp. Guardaful n. Belawan. Schouten 6 v. Singapore n. Pt. Swettenh. Sehelpwijk 7 v. Kaapstad n. Curacao. Stentor 6 1470 m. n.o. Paramaribo. Straat Malakka 8 Surabaja. Straat Banka 7 510 m. n.w. Brisbane. Ternate 6 360 m. z.w. Bermuda. TJisondarl 7 240 m. n.w. Tasmanlë n Syd ney. Tomori 7 Rotterdam. Telamon 7 Jacmel. "5iba 7 Avonmouth. Tibia 7 75 m. z.w. Fred Hendr. eil. n. Mirl Utrecht 8 Blak verw. Van cloon 7 v. Shanghai n. Hongkong. Van Riebeeck 9 Singapore verw. Vasum 7 Rotterdam. W. Alton Jones 7 210 m. n. Massawah haar Mena al Ahmadl. Waterman 7 p. Kp. Tenez n. Port Said. Willem Ruys 7 Singapore. Weltevreden 7 Slaln. Wonorato 7 Khoramhsar. Willemstad 6 v. Curacao n. Aruba. Zeeland SSM 7 p. Pitboel n. Hamburg. Drietal voetballers van Krabbendijke geschorst. De onregelmatigheden tijdens en na de zaterdagvoetbalwedstrijd Terneu- zense BoysKrabbendijke op 14 ja nuari, waarbij een drietal spelers van Krabbendijke door de scheidsrechter uit het veld werd gezonden, hebben voor de betrokkenen nog een onaan genaam staartje gekregen. Alle drie werden door de strafcommissle van de K.N.V.B. afdeling Zeeland ge schorst. Eén voor drie maanden, eén voor twee, terwijl een derde twee wed strijden niet mae meespelen. Een en ander geschiedde op grond van het zich bemoeien met de leiding, het on welvoeglijk bejegenen en-beledigen van de scheidsrechter en het mede oorzaak zijn van het ontstaan van on regelmatigheden. De schorsingen zijn op 6 februari ingegaan. Met grote blijdschap ge ven wij kennis van de ge boorte van ons zoontje en broertje BOUDEWIJN (BENNY) C. EISMA L. EISMA— POLDERMAN Vlissingen, 8 februari. Prinsenstraat 11. (Tijd. ..Bethesda"). Heden werd na een kortstondige ziekte van onze zijde weggenomen door de onverbiddelijke dood onze geliefde zorgzame man. broe der. zwager en oom WILLEM DEKKER In de ouderdom van bij na 80 jaar. Sterke de Heere ons In deze zware wag. Uit aller naam, Wed. L. DEKKER- KODDE. Sint Laurens, 8 februari 1956. Noordwcg 101. De begrafenis zal plaats hebben op zater dag il februari om half één op de algemene be graafplaats te Sint Laurens. Geen bloemen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 3