KA PP IE VRAGEN OVER GASSITUATIE IN MIDDELBURGSE GEMEENTERAAD WALCHEREN Nourytien werkt opvallend goed bij pijn! Waar zijn onze schepen? en de prentbriefschatkaarten WOENSDAG 8 FEBRUARI 1956 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 7 DOOR VORST DREIGDE STAGNATIE Maatregelen in afwachting nieuwe bouwvolume-politiek. Bij de rondvraag in de Middelburg se gemeenteraad heeft de heer B. A. Hcsselink (v.v.d.) dinsdagmiddag en kele vragen gesteld naar aanleiding van een dreigende stagnatie als ge volg van de vorst in de gasvoorziening van de Zeeuwse hoofdstad, vorige week donderdag. Er waren toen moei lijkheden met het afstandsgas uit Sluiskil en men overwoog zelfs druk- vermindering, terwijl de levering aan een groot Middelburgs bedrijf spre ker doelde op de Vitrite Works stopgezet zou worden. De heer Hesse- link zei, dat maatregelen van dien aard gelukkig niet moesten worden genomen. Hij informeerde echter of de installatie in Goes, die in noodgeval len aansluiting geeft op het Provincia le Gasbedrijf, wel veilig is en te allen tijde kan invallen. Gezien het gebeur de, zou volgens de heer Hesselink de mogelijkheid kunnen bestaan, dat en kele grootverbruikers de gasvoorzie ning zelf gaan regelen door middel van propaan- of butagas. Wethouder jhr. mr. T. A. J. W. Scho- rer (arb.) lichtte toe, dat er in de fa briek te Sluiskil enkele defecten op traden, die echter verholpen konden worden. Hij verzekerde de heer Hes selink, dat de gemeente aan de grote afnemers van gas de service wil bie den, die redelijkerwijs mogelijk is. Volledige zekerheid kan echter geen enkel gemeentebestuur naar sprekers mening geven. Het zal echter dienstig zijn, dat men in- overleg met het be drijf in Sluiskil deze zaak nog eens be studeert. Burgemeester mr. dr. N. Bol- kestein voegde er aan toe, dat 't wen selijk is de installatie in Goes af en toe eens te beproeven en tevens te on derzoeken of „Sluiskil" voldoende be stand is tegen de vorst. Op een vraag van de heer Hesse link deelde de burgemeester mee, dat B. en W. inderdaad maatrege len hebben getroffen om voorbe reid te zijn op de te verwachten ministeriële maatregelen inzake 't verstrekken van bouwvolume naar gelang van de capaciteit in de streek. Met verschillende onderne mers heeft het college contact op genomen om zodra mogelijk tot de bouw van meer woningen over te kunnen gaan. Bovendien zal 'n en quête worden gehouden naar het aantal beschikbare bouwvakarbei ders via de patroons en de bonden. Mr. Bolkestein verklaarde in dit verband, dat men algemeen de overtuiging is toegedaan, dat de rijksarbeidsbureaus hieromtrent niet volledig op de hoogte zijn. Tenslotte vroeg hetzelfde raadslid nog naar de vooruitzichten inzake de bouw van kleuterscholen. De voorzit ter antwoordde, dat er indertijd van de zijde van het ministerie is toege zegd, dat beide scholen op het bouw volume voor dit jaar zouden worden geplaatst. B. en W. hopen, dat zulks het geval zal zijn. Overigens liggen de projecten bestekklaar gereed. De bur gemeester zei dienaangaande gematigd optimistisch te zijn. Barakken Op een vraag van de heer L. J. Breel (arb.) antwoordde de burgemeester, dat er in de verdwijning van de ont sierende barakken op de z.g. Groene Ring schot begint te komen. Het bad huis komt nog voor de zomer klaar. Voorzitterswisseling bij de Ver. van Vrijz. Hervormden. In de maandagavond in het gebouw aan de Turfkade gehouden drukbe zochte buitengewone algemene verga dering van de Vereniging van Vrij zinnig Hervormden te Goes, heeft de heer H. J. Memelink afscheid geno men als voorzitter. Het bestuur had als zijn opvolger kandidaat gesteld de heer T. Stok, die bij acclamatie tot nieuwe voorzitter werd benoemd. »e heer Memelink, die Goes gaat verlaten in verband met zijn benoeming tot hoofd van een openbare opleidingsschool voor Gym nasium en H.B.S. te Leiden, Is 14 ja ren bestuurslid der vereniging ge weest, waarvan de laatste tien jaren voorzitter. Bij monde van de vice-voor- zitster, mevrouw Van Ballegoyen de Jong-Hensy, werd niet alleen de scheidende voorzitter, doch ook diens vrouw, hartelijk toegesproken en dank gebracht voor het vele werk, dat beiden hebben verricht in het be lang van het vrijzinnig hervormde leven in Goes. Verscheidene geschen ken waren mede uitingen van dank baarheid. De he°r Memelink dankte voor al deze bewnznn van vriendschap en ver raste on zijn beurt weer de vereni ging, dnnr het aanbieden van een „starth"'1":'g" voor een in te stellen stoelenfnnds. Deze «e ^h^idsavond heeft wel be wezen. het werk van de heer en mevrouw Memelink door en voor de Vereniging van Vrijzinnig Hei- vormden in Goes op prijs is gesteld Marktberichten VISMIJN VEERE 7 februari. 426 kg. Exportgarnalen 66— 76. 15 kg. SQhar 49—52. 4 kg. Schardijn 39— 7 februari. Fruit: Cox Orange Pippin I 54—78, K 44. Jonathan A 66, B 59, C 52, I 43—55. II 31 l< 26—36. Goudreinetten I 42— 51, II 39 K 43—44. St. Remy K 32—36. Com- teses de Paris I 26. Aardappelen. Furore, grote 12.20, Bin tjes, grote 10. Groenten: Sav. kool 10—30. Rode kool 6—21. Boerenkool 2031. Andijvie 62—79. Prei 12—53 wijnpeén 3—16. Waspeen 28— 41. Kroten per kg. 5—8. Uien per kg. 28— 51. Spruiten 15—71. Witlof 40—56. Veldsla 1.95—2.31. De wasserij die gevestigd wordt in een deel van de voormalige gasfabriek begint eind volgende maand te ver huizen, maar deze overgang zal gerui me tijd in beslag nemen, omdat het bedrijf moet blijven draaien. Misschien is het echter gewenst, dat nog één ba rak moet blijven staan om als berg plaats te dienen voor materialen van de stadhuisrestauratie, die van de Bachten Steene moeten verdwijnen, zodra hopelijk spoedig de goed keuring komt voor de op die plaats te bouwen turnhal. Wethouder A. J. Berenpas (arb.) antwoordde nog op een vraag van de heer P. H. Geers (arb.), dat deze week aan de betrokkenen in verband met de felle kou een extra-kolentoeslag zal worden uitgekeerd. De heer J. S. Hoek (a.r.) informeerde tenslotte of er over wogen wordt de zeer slechte bestra ting van de Langevielesingel te verbe teren, waarop de voorzitter te kennen gaf, dat hiermee elke dag kan worden begonnen. „Hagelschadeverzekering' had gunstige resultaten. Tijdens de jaarvergadering van de Onderlinge Verzekeeringsmaatschap- pij tegen Hagclschade in Zeeland, die maandag in Kloostcrzande werd gehouden, kon een zeer gunstige gang van zaken in 1955 worden ge meld. In het verslagjaar werd aan premie ontvangen 63,288, waarvan 70 een bedrag van 44.299 aan de leden kon worden terugbetaald. Verzekerd was in 1955 tot een totaal bedrag van 9.800.000. De reserves konden nog iets worden opgevoerd. Zij bedragen thans 80.000. Dank zij deze reserves en de zeer voorde lige herverzekeringsvoorwaarden, waardoor een eventuele schade van 220.000 is gedekt, kan de maat schappij gerust zijn op de toekomst. Uit het verslag over het 65e boek jaar Bleek verder, dat in 1955 aan hagelschade een bedrag van ƒ388,33 werd uitgekeerd. Daarbij waren twee leden betrokken. De schade omvatte twee gemeten vlas en 250 roeden uien. De maatschappij telt thans 480 leden, die tezamen ongeveer 8.475 ha hebben verzekerd. De rekening en verantwoording sluit op een bedrag van 94.255,03 aan weerszijden. Deze jaarvergadering werd gehou den in de zaal van de heer A. Cat- toir onder voorzitterschap van de heer H. A. A. Baron Collot d'Escury. Middelburg Vragen over molenrestauratie De commissie van financiën uit de Middelburgse raad adviseert gunstig met betrekking tot het voorstel om in de restauratiekosten van de molen aan de Veerseweg 14.150 bg te dra gen. Zij vindt echter de bijdrage van ae eigenaar te gering in verband mét het feit, dat door het herstel de mo len weer geheel aan de bestemming als bedrijfsmiddel beantwoordt. Naar aanleiding van deze vraag verwijzen B. en W. naar een rapport van de verificateur. De molen zal worden gerestaureerd onder de voorwaarden, die de Rijkscommissie voor de Monu mentenzorg heeft gesteld en waar door instandhouding voldoende is verzekerd. Op verdere vragen van de commissie antwoordt het college nog, dat op een bijdrage van de Vereniging „De Hollandse Molen" niet kan '.vox- den gerekend en dat het Middelburg se Molencomité na het tot stand ko men van deze restauratie zal worden geliquideerd. Weer ijspret op vesten. Na een onderbreking van enkele da gen konden de Middelburgse schaats liefhebbers zich thans opnieuw wijden aan het ijsvermaak. In de loop van de middag werd het ijs óp de vesten voor de tweede maal in dit seizoen gekeurd. Dit had tot resultaat, dat twee vesten grotendeels werden vrijgegeven: de Seisvest vanaf de Sandberglaan tot, de Noordbrug en de Noordvest vanaf de Noordweg tot de Meidoornlaan. 't Ijs was hier gemiddeld 8 a 9 cm dik. Op alle andere vesten bleek de ijs vlakte totaal ongeschikt om te berij den. Na de goedkeuring werd op de be trokken vesten spoedig druk gereden. Ook 's avonds maakten velen van deze misschien laatste gelegenheid ge bruik. Een deel van de Seisvest was van verlichting voorzien en daar krioelde 't in de avonduren van rijd sters en-rijders. Ook op de Noordvest en op de niet-verlichte delen van de Seisvest werd gereden, waarbij dan de lantaarns op de singels als verlich ting dienden. Toch zal de ijspret in de Zeeuwse hoofdstad niet lang meer du ren als de vorst van dit matig gehalte blijft. Want het ijs is niet sterk en er staat reeds vrij veel water op. Lezing voor C.J.M.V. burg hield de heer A. A. van Pagee voor de Middelburgse C.J.M.V. éen lezing over fotografie en 8 mm film camera's en -projectors. De heer Pa gee behandelde eerst enige nieuwtjes op het gebied van de fotografie en noemde hierbij de supersnelle films, die thans op de markt worden ge bracht en zelfs fotograferen bij lamp licht zonder blitz" mogelijk maken. Ook de mogelijk reeds dit voorjaar verkrijgbare goedkope Japanse foto camera's werden door de heer Pagee besproken. De moderne fotokunst kon bg spr. geen genade vinden, het geen hij met behulp van illustratie materiaal nader omschreef. Spr. ging vervolgens uitvoerig in op het 8 mm filmwerk en wees hier bij op de vele mogelijkheden. Speel film, documentaire en trucfilm wer den door spr. op duidelijke wijze on der de aandacht gebracht, terwijl hij tegelijkertijd wees op de grote voor uitgang, die op het ogenblik zelfs synchronisatie bg smalfilm mogelijk maakt. Tot slot vertoonde de heer Pagee enige door hem zelf in binnen- en buitenland opgenomen S mm kleu ren- en zwart-witfilms. De heer C. Hamelink, voorzitter, sprak een dankwoord. Jaarvergadering Z.L.M. Dezer dagen hield de afdeling Mid delburg van de Z.L.M. in café „De Eendracht" onder voorzitterschap van de heer M. Kleinepïer haar jaar vergadering. De gebruikelijke jaar stukken werden behandeld. Het le dental bedroeg aan het einde van het vorige jaar 99 en er was een batig saldo van 35.47. Het aftredende be stuurslid, de heer J. Davidse, werd herkozen. Vervolgens hield de ad junct-secretaris van de Z.L.M., ir. J. Bos, een causerie over „De algemene land bouwvraagstukken". Na de pauze vertoonde de heer W. L. Sinke de Z.L.M.-film „Een jaar boerderij". In deze rolprent wordt gedurende één jaar het leven en het werk van een boer op een akker- bouwbedrijf in Tholen gevolgd. De voorzitter besloot deze leerzame en goed bezochte bijeenkomst met een dankwoord aan de sprekers en de ver dere medewerkers. Vlissingen Openbare les muziekschool. Evenals zaterdagmiddag waren ook maandagavond een aantal ouders bijeengekomen in de Vlissingse mu ziekschool. Hier werd namelijk de tweede openbare les van de plaatse lijke afdeling der Zeeuwse Muziek school gegeven, ditmaal verzorgd door de leerlingen uit de piano- en harmoniumklasse van de heer P. H. Broerse. Van zeven tot acht uur speelden de jongste leerlingen hun muziekstukjes voor, waarna het van half negen tot half tien de beurt was aan de oudere leerlingen. Ook dit maal was het zuiver een voorspeel avond, waarop alle leerlingen, de be ginnelingen, zowel als de gevorderden een overzicht gaven'van hetgeen zij in hun leertijd bereikt hadden. Van de eenvoudige 'oefening tot de moeilijke fuga van Bach. Vooraf zette de directeur van de Zeeuwse Muziekschool, de heer Henk Stam, in een kort toeli^htingswoord het doel van de lessen uiteen. Door het regelmatige contact, dat gevormd wordt, leren de ouders en de leraren elkaar kennen, hetgeen de studie van de kinderen enkel maar ten goede kan komen. Vooral op het gebied der methodiek kunnen vragen naar voren gebracht worden en de heer Stam hoopte dan ook, dat dit in de toe komst het geval zal zijn. Tevens wees hij op de moeilijkheden, waar mede de Muziekschool momenteel nog te kampen heeft. Ondanks dit alles heeft de school in korte tijd een hoog niveau bereikt. Daarvan getuigde de rijksinspecteur voor het muziekon derwijs, die juist deze middag een bezoek aan'deze Zeeuwse onderwijs instelling gebracht had. Hij was vol lof over de behaalde resultaten en noemde de Zeeuwse Muziekschool één der beste in Nederland. Filmavond Algemene Nederlandse Metaal Bedrijfsbond In het Concertgebquw te Vlissin gen hield de Algemene Nederlandse Metaal Bedrijfsbond, afdeling Vlis singen, maandag een filmavond, waar de uitstekende rolprent „Ro man Holiday" werd vertoond, na een kleurenfilm over het werk van de ge zondheidsdienst der Verenigde Na ties in Griekenland en een tekenfilm. In zijn welkomstwoord deelde de heer J. van Wagtendonk, districtsbe stuurder Zeeland van de A.N.M.B., o.a. mee, dat de Vlissingse afdeling van deze vakvereniging dit jaar zijn 50-jarig bestaan hoopt te vieren. Voorts memoreerde hij in het kort de geschiedenis van het N.V.V. AdvertentieJ. Als U nü overgaat op NOURYTIEN, dan is het eind van Uw gekwakkel in zicht NOURYTIEN Is het moderne symptomatisch werkend geneesmid del. Een tablet, samengesteld uit 5 vermaarde componenten, die elk - direct en indirect - de pijn aangrijpen en zonder de maag te schaden een snelle en zekere verbetering brengen. 1 of 2 tabletten op wat water en elke aanval van pijn wordt als het ware in de kiem gesmoord. U wordt fit - U blijft fit met NOURYTIEN! Langer dan met enig ander middel. NOURY TIEN knapt U op in een ommezien. Bij alle apothekers en drogisten. Per buisje van 20 stuks 85 ct. Besluiten en rondvraag Vlissingse gemeenteraad De gemeenteraad van Vlissingen, die maandagavond in openbare ver gadering bijeen was onder voorzitter schap van burgemeester mr. B. Kolff, aanvaardde o.m. een voorstel van B. en W., dat- de gemeente zich tegen over de N.V. Haven van Vlissingen garant verklaart voor de overneming van de verplichtingen, die voort spruiten uit de tussen de N.V. met de vereniging voor watertoerisme „Schelde" te sluiten huurovereen komst inzake de huur en verhuur van het terrein, waarin de jachthaven is gelegen. Voorts besloot de raad het college een krediet te verlenen voor het aan leggen van een wegdek, riolering en trottoir op een gedeelte van de Wil lem Klooslaan. In de rondvraag stelde de heer J. van Wagtendonk (arb.) de vraag, of in verband met de koude van en kele dagen geleden en de te verwach ten koude gedacht is aan een extra kolentoelage. Wethouder J. Post ant woordde hierop, dat deze verstrekt zal worden, zodra dit nodig blijkt. Op een vraag van de heer Van Wag tendonk over de bestrating van de grondstrook langs de Prins Hen- drikweg antwoordde wethouder M. A. van Popering, dat hierover be sprekingen zijn gevoerd tussen ge meentewerken en Rijkswaterstaat. De gemeente is bereid om in samen werking met de Rijkswaterstaat deze strook te bestraten. Wethouder W. Poppe antwoordde op een vraag van de heer J. J. Kem- pe (arb.), dat de gemeente inderdaad toestemming heeft ontvangen om dit jaar de Jan Ligthartschool te doen bouwen. De bouwplannen zonder bestek zijn gereed. De heren C. J. Gillissen Verschage (arb.) en J. Marijs (a.r.) wezen op de slechte toestand van het wegdek in de Bloemenlaan en de heer Marijs ?af voorts te kennen gaarne een ver- rouwelijke nota van B. en W. tege moet te zien over de grenswijzigings- Klannen. De voorzitter antwoordde ierop, dat het college hierover deze week een brief verwacht en dat dan misschien de mogelijkheid voor open bare behandeling van dit onderwerp bestaat. De heren J. P. Ventevogel (c.h.) en J. Koops (arb.) toonden zich verontrust over de cursusgelden van de Zeeuwse Muziekschool. Wet houder Poppe zette uiteen, dat de thans aangegeven verhogingen nog slechts voor nieuwe leerlingen gel- Westkapelle Uitvoering gymnastiek In „Westkapelle Herrijst" gaf de gymnastiekvereniging Hygiea" te Westkapelle een uitvoering, waar voor goede belangstelling bestond. De voorzitter, de heer L. C. Bostelaar, sprak een openingswoord, waarna de senioren van de vereniging de avond vulden met keurig uitgevoerde oefe ningen. De instructeur, de heer Van de Velde uit Domburg, mocht als stoffelijk blijk van waardering voor zijn werk een tweetal clubfauteuils in ontvangst nemen. Een gezellig bal besloot de avond. Oostkapelle Ruiteravond Zaterdagavond werd in het vereni- ginsgebouw te Oostkapelle een ruiter avond gehouden, georganiseerd door de rijvereniging „Oranjezon". De voor zitter, de heer Glotcher, gaf een kort overzicht over het gepasseerde jaar, memoreerde enkele bepaalde succes sen der leden en deelde mede, dat thans ook een jeugdgroep is gevormd. In deze groep worden gratis lessen ge geven. De avond werd verder op goede wijze verzorgd door het cabaretgezel schap „de Zandkorrels" uit Middel burg. De conferencier, de heer Cal- jouw, kweet zich uitstekend van zijn taak. Van het gebodene viel „Het Walcherse "boertje" bijzonder in de smaak. Jan de Nooyer uit Gapinge zorgde met zijn accordeon voor muzi kale afwisseling. Aalsura 6 65 m z.w. Oporto n. Boulogne. Aagtekerk 7 Rotterdam. Alblreo 6 v. Montevideo n. Antwerpen. Alphacca 6 Trinidad. Alnati 5 v. Montevideo n. Santos. Alchlba 5 385 m v. Landsend n. Baltimore. Almdljk 5.v. Bremen n. Hamburg. Arnedijk 5 750 m n.w. Fayal n. Antwerpen. Alpherat 6 Buenos Aires. Alhena 7 Antwerpen. Amstelbrug 7 Fremantle. Applngedam 6 v. Rio de Janeiro n. New York. Arendskerk G Lissabon. Attls 6 v. Laquira n. Guanta. Annenkerk 6 100 m z.o. Kreta n. Genua. Alwaki 6 1000 m o. Aden. Baud 6 Makassar. Ball 7 Gorantalo. Banka 6 v. Colombo n. Port Said. Blijdendijk 6 350 m o. Kaap Race n. New York. Benlnkust 5 Takoradl. Bolssevain 5 240 m z.w. Sabang naar Mauritius. Boschfontein 5 v. Hamburg n. Antwerpen. Blitar 7 p. Sabang n. Belawan. Cistula'6 125 m n.w. Singapore n. Pladju. Crania 5 860 m n.o. Guadeloupe naar Curasao. Cottica 6 Georgetown. Camitia 6 920 m vv. Auckland. Cleodora 7 Pladju. Delfshaven 6 Antwerpen. Delft 7 Amsterdam. Drente 6 p. Lissabon n. Bilbao. Ena 560 m n.o. San Miguel Azoren n. Curagao. Eos 6 p. Gibraltar n. Rotterdam. Gaasterland 7 Hongkong. Groote Beer 5 v. Las Palmas n. Walvis- baal. Gulneekust 6 v. Freetown n. Le Havre. Veel animo Voor de betrekking; van werkmees ter bij de op te richten „Beschutte Werkplaats" te Vlissingen, hebben zich ruim tachtig sollicitanten aan gemeld.' RAAD OOSTKAPELLE. Restauratie toren vraagt 100.000 boven raming. Vrijwilligers voor bouwen van een kleedlokaal. Onder voorzitterschap van burge meester F. G. Sprenger kwam de ge meenteraad van Oostkapelle in ver gadering bijeen. Bij de ingekomen stukken bevond zich een beschikking van de minister van wederopbouw be treffende de goedkeuring van de bouw van twee woningwetwoningen aan de Torenstraat. De voorzifter deelde mede, dat met de bouw zo spoedig mogelijk zal worden begonnen. Een schrijven van de commissie over het vuilverwijderingsvraagstuk werd in handen gesteld van B. en W. De raad aanvaardde een bedrag groot 500 ge legateerd door wijlen de heer W. Schout voor de onderhoudskosten van de graven van de erflater en diens echtgenote. De aanvraag om subsidie van de plaatselijke gymnastiekvereniging werd afgewezen, daar B. en W. van oordeel zijn dat subsidiëring gezien de financiële positie van de vereni ging nog niet noodzakelijk is. De he ren A. Don (arb.) en J. Geldof (a.r.) stemden voor een kleine subsidie. Een verzoek van de K.N.A.C. om toe te treden als buitengewoon lid werd eveneens afgewezen. Een verzoek van de heer A. M. van der Giesen over beschikbaarstelling van bouwvolume werd aangehouden. De raad besloot voorts aan bepaalde personen in over leg met de diaconieën der plaatselij ke kerken een kolentoeslag te verle nen van maximaal 25 per stooksei- zoen. Bij de bespreking omtrent het bouwen van een kleedlokaal op het sportveld toonde de heer Don een lijst van personen, die dit lokaal ratis in hun vrije tijd willen bouwen, ie lieren A. W. Louws (g.b.) en F. C. de Roo (c.h.) waardeerden dit aan bod maar stonden sceptisch tegen over de uitvoering hiervan. De raad besloot opdracht te geven tot het ma ken van bestek en tekeningen, waar na een bespreking met genoemde vrijwilligers gehouden zal worden. De voorzitter deelde vervolgens mee, dat de restauratie van de toren ongeveer 100.000 meer zal kosten dan aanvankelijk werd geraamd. De oorzaak hiervan ligt in het feit, dat veel meer metselwerk vernieuwd moest worden dan verwacht werd en meer betonconstructies aangebracht moesten worden dan door monumen tenzorg was toegestaan. De gemeen te zal tot rijk en provincie éen ver zoek richten voor deze meerdere kos ten subsidie te verstrekken. Dhr. F. C. de Roo drong aan op spoed bij het plaatsen van een wachthuisje voor buspassagiers bij de halte Schoonoord. De heer J. de Visser (s. g.) vroeg aandacht voor de gevaarlij ke toestand bij de elektrische boven leiding aan de Domburgse weg. Na besloten zitting besloot de raad tot aankoop van de panden Waterstaat no. 12, 14 en 18. 9 De stuurman van de Kra ker hield er niet van om svakker gemaakt te worden en hij gaf dit in ruige woor den te kennen. „Maar stuur!" riep de stoker, toen de ander even adem schepte, „iemand maakte de deur van mijn hut open, dus dacht ik, dat jij het was. Wie kon het trouwens anders zijn? De kapitein slaapt al". „Ik sliep ook. tot jij hier als een dolle stier kwam binnenrennen!" bulderde de stuurman. „Maak dat je weg komt! Opgehoepeld!" „Man, ik ga al!" zei de stoker nijdig, „maak maar niet zo'n kouwe drukte!" En hij sloeg de deur mei een klap achter zich dicht. In zichzelf grommend trok de stuurman de dekens weer over zich heen en weldra bewees een luid ge snurk, dat hij zijn onderbro ken slaapje had hervat. Nu waagde Kappie zich uit zijn schuilplaats en- sloop naar een deur aan de andere fiüde van de hut. „Kom mee," fluisterde hij. De Maat wierp een schuwe blik op de slaper en kwam met knikkende" knieën achter Kappie aan. Grootekcrk G p. Daedalusrif n. Suez. Haulerwijk 5 630 m n.o. Fayal n. Hampton Roads. Heemskerk 5 350 m o. Ceylon n. Aden. Helena 5 140 m n.w. Kaap Finlsterc n. Cu rasao. Helicon 5 p. Beachy.Head n. Barbados. Indrapoera 5 p. Str. Jubal n. Suez. Japara Kpm. 6 200 m. o. Saigon n. Singa pore. KabyUa 5 300 m z. Colombo n. Geelong. Kahjdon 6 p. Azoren n. Rotterdam. Kellla 8 Curacao verw. Kota Gede 6 v. Suez n. DJeddah. Kota Baroe 5 Singapore. Kota Inten 6 Genua. Korenla 6 Curacao. Koratla 6 80 m z.w. Ras Fartak n. Fao. Krebsla 6 v. New York n. Curagao. Kieldrecht 7 v. Genua n. Port Said. Kelzerswaard 6 Aruba. Kertosono 6 East London. Kyllx 6 Abidjan. Langkoeas 5 90 m z.o. Sicilië n. Belroeth. Laurenskerk 6 p. Kreta n. Port Satd. Lekkerkerk 6 p. Kp. Flnisterre n. Port Said. Lcmsterkerk 5 Hamburg. Leuvekerk 6 Cochin. Llssekerk 6 p. The Brothers n. Port Said. Liberty Bell 4 270 m n.o. Aden n. Rasta- mura. Llevevrouwekerk 6 120 m o. Moqadlsclo n. Aden. Lindekerk 3 Bahrein. Maas 6 ten anker bij Samothrascl n. Istan- boel. Maasdam 5 120 m n. S. Salvador Bahma* n. Norfolk. Malea 6 60 m z.o. Davajo n. Bunju. Marlsa 7 Lourenco Marques. Maashaven 4 Emden. Marlekerk 4 30 m z.w. Cochin. Maetsuyker 3 Singapore. Macoma 5 p. Lelth n. Grangemouth. Mellskerk 6 Shanghai. Moordrecht 6 130 m n. Massawah n. Mena al Ahmadl. Modjokerto 6 v. Aden n. Suez. Murena 6 260 m z.w. Okinawa n. Kawa saki. Nieuw Amsterdam 7 St. Thomas. Noordam 5 p. Ccillys n. New York. J. van Olaenbarnevelt 6 640 m n.w. v. Fre mantle. Oranje 5 v. Port Said n. Napels. Oranjefontein 6 p. Dakar n. Las Palmas. Polydorus 6 v. TJ. Priok n. Singapore. Peperkust 7 p. Flnisterre n. Dakar. Prins Fred. Willem 6. p. Kp. Vincent n. Hamburg. Prins Willem II 7 Valencia verw. Pendrecht 6 6300 m w.n.w. Port Said n. Ras Tamura. Rotula 7 Port Cardon. Reael 2 v. Fadang te SiglL Rijndam 6 v. Hallfax n. New York. Raki 5 450 m z.w. Fayal n. Philadelphia. Rijnkerk 5 East London. Roepat 6 p. Daedalusrif n. Port Said. Schie 6 Belroeth. Sarangan 6 p. Aden n. Belawan. Schelpwljk 7 Kaapstad. Schledijk 5 Boston. Slamat 6 p. Sabang n. Colombo. Sibajak 5 p. ell. Enggano n. Aden. Stentor 5 750 m z.w. n. Philadelphia. Statue of Liberty 7 Suez. Straat Soenda 7 Hongkong verw. Straat Malakka 6 260 m z. Bali n. Surabaja. Tallsse 7 Belawan. Tasman 7 Padang, Tjlbodas 7 Bintang. Tjlluwa 5 Singapore. Tegelberg 2 425 m z.w. Saigon. Tiba 7 Avonmouth. Tibia 5 100 m n.w. Cooktown. Utrecht 8 Biak verw. Van Spilbergen 5 v. Freetown n. Rlvercess Van Rlebeeck 7 TJ. Priok. Van Cloon 5 Shanghai. Vasum 6 120 m z.w. Casquets n. R'dam. W. Alton Jones 12 Mena al Ahmadi verw. Waterman 6 Kp. St. Vincent n. Port Said. Willem Ruys 5 180 m w. Sabang n. Bela wan. Wonorato 5 v. Kuwait n. Abadan. Weltevreden 7 v. Josepanganlban n. Slain. Zuiderkruis 5 170 m n.w. Galapagos arch. Zeeland ssm. 6 v. Huil n. Hamburg. Liefst was hl] meteen van boord gerend, maar Kap pie wilde zijn poging om het postzegelalbum te be machtigen nog niet opgeven. Voorzichtig draaide hij de deurknop om en gluur de In de aangrenzende hut. Hier lag de kapitein van de Kraker in diepe rust. „Hier moeten we zijn. Jong," fluisterde Kappie, „doe de deur achter ons dicht, maar zachtjes!" Van onze adverteerders Wagemakers' verfwarendepot Vlissingen gemoderniseerd. Het verbouwde en geheel gemoder niseerde verkoopdepót te Vlissingen van de N.V. Vernis- en Verfwarenfa- briek Wh J. Wagemakers en Zonen uit Breda werd heropend. De vertegen woordiger van deze firma, de heer J. Schipper, heeft in de Nieuwstraat thans de beschikking over een modern ingericht en in frisse kleuren uitge voerd kantoor, waarachter zich een ruime opslagplaats bevindt. Het kan toor is in „toonkleuren"'geschilderd, zodat de afnemers hierdoor een over zicht gegeven wordt van hetgeen de heer Schipper aan verf- en verniswa- ren bieden kan. In de opslagruimte heeft hij de beschikking over een rui me voorraad verf, waardoor onmid dellijk in de dringendste behoefte kan worden voorzien. Voor de afna me van grote partijen loopt de ver koop in de meeste gevallen via het de pót. Sinds driekwart-eeuw wordt in dit pand reeds de verfbranche uitgeoe fend, de laatste vijf jaar door de firma Wagemaker. De heer Schipper vertegenwoordigt genoemde firma voor Walcheren, Noord- en Zuid-Beveland en Zeeuwsch- Vlaanderen. Expositie in Vlissingen trok veel belangstelling De belangstelling voor de tentoon stelling van de werken van de Vlis singse kunstschlider A. Pihl is bijzon der goed geweest. De expositie, die drie weken duurde, trok rond 800 be zoekers. Van de 29 in de kunstzaal van de firma Bikker tentoongestelde werken werden er 21 verkocht. Verbetering weg Nummer Eén tot Hoofdplaat werd gegund. De verbetering van het gedeelte van Nummer-Eén tot Hoofdplaat van de weg Breskens-Hoofdplaat is door Ge deputeerde Staten gegund aan Aanne mersbedrijf M. P. Hol uit Hulst. Deze gunning is door de D.A.C.W. (Dienst Aanvullende Civiel-technische Wer ken), die subsidie verleent voor de in werkverruiming uit te voeren verbe tering van deze weg, goedgekeurd. Met de uitvoering van dit werk zal een einde komen aan de slechte toe stand, waarin dit weggedeelte nu reeds jarenlang verkeert.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 7