KAPPIE Verhoging waterleidingtarieven „Midden-Zeeland" aangenomen U bent in de wolken met een Dakota WALCHEREN MARKTBERICHTEN en de prentbriefschatkaarten DINSDAG 7 FEBRUARI 1956 PROVINCIALE ZEEUWSE OOU RAN T GEMEENTERAAD VLISSINGEN Nood-M.T.S. aan Nieuwe Markt voor ten hoogste tien jaar De gemeenteraad van Vlissingen heeft zich maandagavond bijna drie uur lang onledig gehouden met de behandeling van een zeer korte agenda. Het belangrijkste onderwerp van bespreking vormden de waterleidingta- ricven van ae waterleidingmij. „Midden Zeeland." In de vorige raadsver gadering was een voorstel van B. en W. aangehouden, waarin de raad verzocht "werd zich te verenigen met het aanvullingsvoorstel van de com missie, belast met de bestudering van de tarieven der W. M. Z. Dit kwam nu als eerste punt in behandeling. Na breedvoerige besprekingen werd 't voorstel van B. en W. aanvaard, omdat men wel begreep, dat er geen keus was en men „met de rug tegen de muur stond." De heer J. van Wagtendonk (arb.) vond het een moeilijke geschiedenis en betreurde het, dat men de vorige maal tarieven heeft vastgesteld, die nu herzien moeten worden. Hij stel de voor de W. M. Z. te verzoeken een „hardheidsclausule in de bepa lingen op te nemen, waarin de moge lijkheid geopend wordt, dat zü,. aie met de nieuwe tarieven door bepaalde omstandigheden in een onbillijkheids, positie zouden komen, binnen zes maanden na het in werking treden van de verhoging aan de W. M. Z. plaatsing in een legere tariefklasse kunnen verzoeken. De heer J. Marijs (a.r.) wees op de onbillijkheid in het vroegere ta rief: vrijwel alle gezinnen moesten toen aan het eind van de maand bij betalen. Hij meende, dat ook aan het oppervlaktetarief bezwaren kleven, zoals aan ieder tarief bezwaren zul len kleven. Hij hoopte echter, dat binnen niet al te lange tijd de com missie met een billijk voorstel zal komen. Overigens zou hij over de „hardheidsclausule" nog wel even willen nadenken. De heer J. H. Krietemever (a.r.) vond het rapport uitstekend gedocu menteerd, maar vroeg toch over en-i kele tabellen en berekeningen nadere opheldering. Hij realiseerde zich, dat men in de tariefberekening niet te veel factoren mag betrekken, maar hij vroeg zich tevens af, of het niet wenselijk zou zijn niet alleen rekening te houden met de oppervlakte van de woningen, maar ook met het aantal tappunten. De storm van verontwaardiging die is opgegaan bij het invoeren van het oppervlaktetarief, werd in gedachten gebracht door de heer H. van Rooijen (c.h.) Hij was echter dankbaar voor het rapport van de commissie, waar over hij nog veel zou kunnen zeg gen, maar hij voélde, dat de raad wat de verhoging met gemiddeld 10 betreft, met de rug tegen de muur stond." De commissie heeft getracht een billijke oplos sing te vinden en is daarin ge deeltelijk geslaagd. Hij had liever voor de lagere klassen een iets mindere verhoging en voor de hogere klassen een iets grotere verhoging gezien. Abonnementstarief Ook de heer H. B. J. Knoop (v. v.d.) wilde de tarieven in de toekomst liever op een andere wijze vastge steld zien, waarbij dan rekening werd gehouden met de oppervlakte van de woning, het aantal gezinsle den en het aantal tappunten. Hij zag daarin door een zogenaamd abon nementstarief tevens een grote besparing voor de maatschappij. De heer F. G. Smit arb.) consta teerde (met een blik op de publieke tribune) dat de raad in de afgelo pen jaren weinig heeft behandeld, wat zozeer in de belangstelling heeft gestaan. Hij gaf daarom in overwe ging om over de noodzaak van de tariefverhoging een goede voorlich ting te geven. De heer J. Koops (arb.) zei ten slotte ook meer de voorkeur te ge ven aan een abonnementstarief naar draagkracht. In zjjn antwoord deelde de voor zitter, burgemeester mr. B. Kolff, mee, dat een omschakeling op een ander tariefstelsel al 60.000 zou kosten. Misschien is dit over enkele jaren mogelijk, wanneer eventueel in landeliik verband nieuwe tarieven kunnen worden vastgesteld. Hjj zet te uiteen, dat de commissie heeft moeten streven naar een zelfde to taal-opbrengst en dat dus verlaging voor de een klasseverlioging voor de ander met zich" brengt. Men kan niet eeuwig aan het verschuiven blij ven. Hij was het met de commissie eens, dat er naar gestreefd moet worden, dat de aangeslotenen ten minste de vaste kosten opbrengen en zegde toe, dat voor een goede voorlichting gezorgd zal worden. Nadat nog enkele sprekers het woord hadden gevoerd, werd het voorstel van de heer Van Wagten donk over de „hardheidsclausule" met algemene stemmen aanvaard, waarna ook het voorstel van B. en W. werd aangenomen. Nood-M.T.S. Het voorstel om aan de vere niging „De Ruyterschool" een perceel grond te verhureh voor de bouw van een nood-M.TS. ont moet te veel bedenkingen, maar werd tenslotte eveneens aan vaard. Men vreesde, dat het niet by de voorgestelde vijf jaar met een eventuele verlenging met vjjf jaar zal blijven en dat daardoor de ontwikkeling van de Nieuwe Markt in gevaar zal ko men. Ook werd de mogelijkheid geopperd, dat, wanneer de ncod- school er eenmaal staat, men niet zo gemakkelijk de vergunning voor de bouw van een definitieve M.T.S. zal krijgen. Anderzijds zag men zeer wel m, dat een weige ring voor Vlissingen het verlies van de M.T.S. kan betekenen en dit wilde men in geen geval ris keren. In verband met de moei lijkheid om een ander terrein aan te wijzen, wees ir. Krietemeyer nog op 't „nauwe pakje, waarin Vlissingen zit" en liij vroeg zich af, of het nu geen tijd werd om eens te gaan denken aan het dempen van de Spuikom. Wethouder M« A. van Popering zei, dat men zich ook binnen het college ernstig heeft beraden over het voorstel, maar men zit in een moeilijk parket en heeft zo goed als geen keus. Het dempen van het Ha ventje van Meijer koppelde hij aan het dempen van de Spuikom, waarin ook de Polder Walcheren een woordje moet meespreken. Men kan echter op de Spuikom teen tijdelijk gebouw zetten; de plaats is immers te geschikt voor de definitieve M. T. S. Op een vraag van de heer Knoop antwoordde de wethouder, dat de bouw van een postkantoor op de Nieuwe Markt een' duistere aange legenheid is, waarover met de Rijks gebouwendienst overleg geplefed is, maar waarover men nog geen duide lijk antwoord heeft ontvangen. De Rijksgebouwendienst wil de plaats voorlopig nog open houden. Besloten wera om bij het verhuren van het terrein voor de bouw van de nood-school de bepaling te stel len, dat deze over tien jaar onher roepelijk moet zijn verdwenen. Het schrijven van de afdeling Zee land-Zuid van de Ned. Ver. tot Be- Middelburg Minister Algera komt voor de A.R. Centrale spreken scherming van Diereu over de veror dening, dat de honden binnen de be bouwde kom aan de lijn gehouden moeten worden, werd voor pre-advies In handen van B. en W. gesteld. Een bespreking over dit onderwerp wees wel uit, dat de meningen hierover nog steeds verdeeld zijn. In een vol gende raadsvergadering zal het col lege met een voorstel komen. AdvertentieJ. De centrale A.R. kiesvereniging „Middelburg" hield zaterdagmiddag haar jaarvergademig in het Neder lands Koffiehuis in Middelburg. De. voorzitter, de heer J. de Wolf uit Se- rooskerke, herdacht in zijn openings woord het overlijden van oud-miriister mr. J. A. de Wilde, hetgeen- een-groot verlies is voor de A.R. partij. Ook het vrij plotseling overlijden van minister mr. L. A. Donker werd gememoreerd. Vervolgens gaf de voorzitter een po litieke rondblik en vroeg aller aan dacht voor de komende Tweede Ka merverkiezingen. De secretaris, de heer C. Mooiman uit Middelburg, gaf een breedvoerig overzicht van de arbeid der. centrale in 1955. Een viertal vergaderingen werd géhouden waarvoor steeds goede belangstelling was. Hij liet tevens ver schillende gebeurtenissen over de par tij in het algemeen de revue passeren, o.a. de reorganisatie. De heer A. Meulbroek uit Middel burg kon als penningmeester een gun stig geluid laten horen. De boeken konden voorden afgesloten met een sal do van ruim f 233. Tot bestuursleden werden herkozen de voorzitter en de heer P. Boon sr. Medegedeeld werd, dat op 12 juni in verband met de Ka merverkiezingen, voor de centrale in Middelburg zullen spreken minister J. Algera en mr. A. B. Roosjen. De heer P. Boon sr. gaf een breed voerig verslag van het op 18 januari in Utrecht gehouden partijconvent, waar o.a. aan de orde kwam het program van actie voor de komende verkiezingen en de kandidaatstelling voor het centraal comité. Op dit ver slag volgde nog enige bespreking. Jaarvergadering N.V.V.-vrouwen. In de Gouden Poorte te Middelburg hield de plaatselijke afdeling van de Vrouwenbond van het N.V.V. haar jaarvergadering. De presidente, mevr. A, Radder, sprak een openings woord. Hierna volgde het jaarverlsag de secretaresse, dat een stijging van het ledental van 65-68 te zien gaf. Uit het financieel jaaroverzicht bleek, dat de vereniging e enbatig saldo van 63,33 bezat. Bij de nu volgende be stuursverkiezing werd in de plaats mevrouw Radder, die om gezond heidsredenen aftrad, mevrouw C. van Wezel tot presidente'gekozen. Mevr. D. Tevel werd vervolgens tot le secre taresse en mej. A. van der Weel tot 2e secretaresse gekozen, terwijl mevrouw G. Lagendijk werd herkozen als 2e penningmeesteresse. Na de pauze sprak mejuffrouw E. H. O. Kloeve- korn, maatschappelijk werkster te Middelburg, over de diverse secties van het maatschappelijk werk van „Humanitas". Spreekster ging uitvoe rig in op het werk van de kinderbe scherming, de reclassering, de bejaar denzorg, de gezinshulp, de zorg voor de gerepatriëerden en de sectie alge meen. Tot besluit volgden nog enkele vragen. Voor deze avond: bestond eêp .jrote belangstelling. - |a< Vlissingen NACHTDIENST APOTHEKEN De avond- en nachtdienst voor de Vlissingse apotheken worden deze week niet waargenomen door apo theek Engering, maar door apotheek J. M. H. v. d. Sande, Badhuisstraat 22, tel. 2066. IJsvreugde Zaterdagmiddag en vooral zaterdag avond was het gezellig druk op de ijs baan bij de Keersluisbrug, in vlissin gen. Het ijs op deze baan was aan merkelijk beter dan 't ijs op de Spui- boezem („De Kom"), zodat velen hier de schaatsen onderbonden. Na afloop van het rijden deden velen zich te goed aan lekkernqen in de kleedwa gen, waarin ook een toko was onder- f ebracht. Indien de vorst weer in- reedt, zal de baan met leidingwater ondergespoten worden. Nieuw- en Sint Joosland C. van Nimwegen 60 jaar De heer C. van Nimwegen uit Nieuw- en St. Joosland vierde zater dag zjjn 60e verjaardag. De jarige, die de functie bekleedt van administra teur van de Afdeling Zeeland K.N.V. B., mocht zich deze dag in een zeer grote belangstelling verheugen. Ve len zonden hem gelukstelegrammen of kwamen hem feliciteren in zijn woning. Tot de laatste categorie be hoorden de voorz. en de secretaris van de afdeling, de heren A. Imanse en J. Bom. Zij lieten hun gelukwen sen vergezeld gaan van een geschenk. Tal van verenigingsbesturen, officials scheidsrechters en persoonlijke vrien den liéten zich evenmin onbetuigd. In het huis van de jarige werd het dan ook een drukte van belang. Voor de heer Van Nimwegen en zjjn familie was zaterdag al met al een onverge telijke dag. Drs. Westerhout sprak voor Zeeuws Genootschap. In de maandag te Middelburg ge houden bijeenkomst van het Zeeuws Genootschap der Wetenschappen sprak drs. Th. C. Westerhout uit Middelburg ove rzijn ervaringen als deskundige van de Verenigde Naties in Pakistan. De voorzitter van het Genootschap, mr. J. A. E. Rink, sprak een openings woord en leidde de spreker in. Op onderhoudende en vaak boeien de wijze schetste de heer Westérhout de grote moeilijkheden, waarmee de opbouw van de jonge staat Pakistan gepaard gaat. Deze moeilijkheden zijn van allerlei aard; zij houden o.m. verband met de geografische ligging van het land, dat uit twee grote van elkaar gescheiden delen bestaat, met kwesties rond taal en religie, het anal fabetisme 90 van de bevolking, die uit circa 80 miljoen zielen bestaat, kan lezen noch schrijven kortom met allerlei zaken, die voor een Wes terling soms onvoorstelbaar zijn. Met name noemde de heer Westerhout ook de vele problemen, die zich voordoen met betrekking tot het vluchtelingen probleem. Naar schatting zijn er in Pakistan thans een twintig miljoen vluchtelingen, die het land zijn bin nengekomen nadat het voormalig Brits-Indië in onafhankelijke delen uiteen vieL Vervolgens ging de heer Westerhout in op het werk, dat in Pa kistan wordt verricht door het Wes ten, onder meer door de Verenigde Naties, waarbij hij veel ervaringen vertelde, die hij bij zijn arbeid in dit jonge land had opgedaan, een arbeid, die vooral in de sfeer van het maat schappelijk ontwikkelingswerk lag. Na een korte pauze werd een groot aantal foto's geprojecteerd. Tenslotte ontspon zich tussen de inleider en ver scheidene aanwezigen een levendig debat, waarbij met name het effect van dit ontwikkelingswerk in discus sie werd gebracht. Mr. Rink sprak 'n dankwoord tot de heer Westerhout. Vergadering Federatie van W oningbouwverenigingen De afdeling Zeeland van de Natio nale Woningraad houdt zaterdag 11 februari in café-restaurant „Britannia" te Vlissingen haar ledenvergadering. Na de huishoudelijke zaken zal de se cretaris van de Nationale Woningraad, de heer W. Scheerens uit Amsterdam, een causerie houden over „De proble men rond de volkshuisvesting in het, algemeen". Voorts zal de mogelijkheid onder het oog worden gezien om dit jaar het con gres van de Nationale Woningraad in Zeeland te doen houden. Universitair examen. De,- heer G. E. Vlassenroot te Sint- Jansteen slaagde aan de Rijksuniver siteit te Leiden voor het artsexamen. Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het kandidaatsexamen veeaartsenijkunde de heer C. J. Cij- souw te Biervliet. Zeeuws-Vlaamse wegen voor zwear VeFReer afgesloten Het waterschap „Het Vrije van Sluis" in Zeeuwsch-Vlaandereh heeft de eisren wegen met een totale lengte van 570 km maandagmorgen afgesloten voor voertuigen van meer dan 1,2 ton. Nu het is gaan dooien wordt voor beschadiging van deze wegen ge vreesd. Oostkapelle IJspret en -wedstrijden Van de ruime gelegenheid tot schaat sen is de laatste dagen te Oostkapel le druk gebruikt gemaakt. Niet al leen op .de baan van de gsclub „De halve .Maan" in 'de kom der gemeen te, maar ook op de vijvers van kasteel „Westhove" werd druk gere den door liefhebbers uit Domburg. Zaterdagmiddag organiseerde „De halve Maan" wedstrijden voor school kinderen in blokjes-, hindernis- en hardrijden, 's" Avonds werden wed strijden gehouden voor volwassenen in schoon- en hardrijden. De baan was feestelijk verlicht en er heerste om en op de baan een gezel lige drukte. De uitslag van de 's avonds gehouden wedstrijden luidt: Hardrijden heren: 1. A. Maranus; 2. B. Rotte; 3. A. Rotte. Schoonrijden paren: 1. echtpaar A. MaljaarsWon- dergem; 2. M. DonLouisseA. J. Mesu; 3. echtpaar L. JobseLouwer- se. Collecten. Voor de maand januari werd in de nederlands hervormde kerk te Ka- pelle voor diaconie en kerkvoogdij in gezameld resp. f 225,01 en f 212,24. De kinderzorgbusjes brachten een totaal op van f 113,22. Officiële publikaties VLISSINGEN. Verhindering spreekuur burgemeester. De burgemeester van Vlissingen is woensdag verhinderd spreekuur te hou den. GRAANBEURS ROTTERDAM. G februari. Binnenlandse granen, offi cieuze noteringen per 100 kg franco Rot terdam. Witte tarwe niet genoteerd; rode tarwe, op vochtconditle, 27,15. Voedergranen, trage handel. Zomer- gerst, zeer kalme stemming, naar kwali teit, 23—25; zomergerst, prima, 25,23; ha ver, naar kleur en droogte, 21,75—22,75; haver, extra blanke, 23,50; rogge. Iets be ter, doorsneekwaliteit, 23.30; bakrogge 21. Peulvruchten, zeer flauw, praktisch zonder zaken. Groene erwten 32; schok kers 37; bruine bonen 43. Nieuwe directeur benoemd aan de T.S. in Terneuzen. De heer A. F. H. Spijker, thans leraar in Middelburg. De heer A. F. H. Spijker uit Vlissin gen, thans onder meer leraar aan de Machinistenschool in Middel burg, is benoemd tot diroetenr van de Technische School in Ternenzen. Wan- .neer de nieuwbenoemde directenr zijn functie zal kunnen aanvaarden, staat nog niet vast. Hij dient een opzegter mijn van 3 maanden in aobt te nemen, zodat het waarschijnlijk is, dat de heer Spijker eerst per 1 mei het directeur schap in Terneuzen zal gaan waarne men. In die betrekking volgt hij de heer A. de Nie op, die onlangs tot di recteur van de Lagere Technische School in Gouda werd benoemd en reeds naar die plaats is vertrokken. De heer Spijker werd op 24 oktober 1904 in Eromen geboren, volgde de Am bachtsschool in Hoogeveen en .studeer de achtereenvolgens aan de machinis- tenscholen in Groningen en Vlissin gen. In 1923 kwam hij de Rotterdamse Lloyd in dienst als scheepswerktuig- kundige. Bij deze maatschappij door liep hij diverse rangen. In 1930 kwam de heer Spijker in Vlissingen wonen. Nadat hij ook in de oorlog ter koop vaardij had gevaren, aanvaardde hij in 1945 een betrekking bij Philips' la- boratoruim voor wetenschappelijk on derzoek, afdeling heteluebtmotoren. In 1948 werd de nieuwbenoemde di recteur aangesteld als leraar aan de opleiding voor scheepswerktuigkundi- gen de Machinistenschool in Mid delburg. Hij behaalde inmiddels de bevoegdheden voor natuurkunde mechanica en doceert aan deze school behalve dit tweetal vakken, ook teke nen en montage. Bovendien is de heer Spijker leraar aan de Gemeentelijke Avondschool voor Nijverheidsonderwijs in Middel burg en aan de Chr. Landbouwwinter- school in de Zeeuwse hoofdstad. Aan vankelijk gaf hij ook gedurende enke le uren les aan de Technische School in Middelburg. Tenslotte is de heer Spijker tevens leraar van de cursus voor wegenbouwmachinisten in Mid delburg. Aanbesteding Het gemeentebestuur van Vlissingen heeft maandagmiddag aanbesteed het bouwen van een gymnastieklokaal met handenarbeidlokaal op een terrein aan de Bonedijkestraat te Vlissingen. De inschrijvingen waren als volgt: A. Blankenburg, Middelburg, f 124.787; J. van der Linden, Kloetinge, f 126.360; J. van Koeveringe, Schore, f 126.549; A. C. Polderdijk, Nieuwland, f 128.800; J. P. de Kok, Vlissingen, f129.239; J. F. Hopman, Goes, f 129.736; D. van der Poel, Oudelande, f 129.890; P. Engel sen, Heinkenszand, f132.500; J. Wal raven, Sint-Laurens, f 133.400; J. F Berting, Vlissingen, £133.780; J. N. Bijl, Vlissingen, f133.800; D. Stegink, Vlissingen, f 134.000; J. A. Letzer, Vlis singen, f135.000; A. C. Haak, Souburg, f 137.500Nationaal Bouwbedrijf. Vlis singen, f 140.250. De gunning werd aangehouden. Afscheid van bisdom Haarlem Hef comité „Afscheid van het bis dom Haarlem" heeft_ zich tot de priesters van Zuid-Holland en de Zeeuwse eilanden gericht met het verzoek bij te dragen tot een af scheidscadeau aan mgr. Huibers, bis- W If?arlem> *0 deelt het Kath. Nat. Persbureau mee. Het is de bedoeling, dat een schilderij zal worden aangeboden, waarin de af scheiding van Zuid-Holland en van de Zeeuwse eilanden symbolisch tot Uitdrukking wordt gebracht. Het schilderij zal bestemd zijn voor de kathedraal van Haarlem. In overleg met mgr. Huibers zal voorts een bijeenkomst der gees telijkheid worden belegd, onder meer een pontificale H. Mis in de St. Bavo te Haarlem, waarna receptie en ge legenheid tot persoonlijk afscheid, ,it i my- Dit zal echter pas de bisschop van noemd. rebeuren, wanneer botterdam is be- Weer vrachtauto's op veer ZierikzeeKatseveer. De ponton op het Luitje in Zierik zee ls in zoverre hersteld, dat er van af dinsdag weer vrachtwagens tot een maximum van tien ton geladen kunnen worden op de veerboten, va rende van Zierikzee naar Katseveer. 8. Kappie en de Maat be leefden benauwde ogenblik ken onder de tafel. De tan den van de Maat begonnen zo te klapperen, dat Kap pie elk ogenblik verwacht te dat hun schuilplaats zou worden ontdekt. Haastig greep hij de Maat bij baard en snor en trachtte diens beweeglijke kaak in be dwang te houden. Maar ge lukklg lette de stoker nies op de tafel. Hij liep naar de hangmat, waarin de stuur man lag te slapen en schudde er krachtig aan. „Hé stuur!" riep hij, „keek jij zoëven bij mij om de hoek van de deur?" „Hé? Wat? Wat moet je?' vroeg de stuurman,, wakkei schrikkend. „Ik vroeg, of jij daarne; in mijn hut was", zei de stoker. De stuurman fronste dreigend de wenkbrauwen „Wat zijn dat nu veei voor streken, ongewassen oliesmeerder?!" riep hi ruw, „heb je niets beters t> Hoe kom Je er bij! Waar heb je het overl" AARDAPPELBEÜRS ROTTERDAM. 9 februari. Klelaardappelen 33 mm op waarts: eigenheimers Jl.50—12; Bintjes 13,50—14 (weinig belangstelling); Bevelan ders 10—H; koopmans blauwe 10,50—11; meerlanders 10—10,50. Voor gehele export door vorst geen markt. Voeraardappelen 2,75—3,23. (Prijzen berekend per 100 kg en op de handelsvoorwaarden vastgesteld voor de verkoop van consumptie-aardappelen op wagon, schip of auto. VEEMARKT ROTTERDAM. 6 februari. Aanvoer ln totaal 1717, waar van 1053 vette koelen en ossen en 664 var kens. Prijzen ln cents per kg le kw. 2e kw. 3e kw. vette koelen 234—316 262—234 240—262 Varkens (l.g.) 179 177 175 Prijzen: vette koelen: hogere prijzen, prima's boven notering; varkens: stijgen de prijs, prima's boven notering, afloop niet stroever. VLASMARKT ROTTERDAM. 6 februari. Waterroot vlas; lage soorten van 1,30 tot 1,75; middensoorten l,S0; bete re soorten tot 2,30; best vlas tot 2,70. Dauwroot vlas: lage soorten van 1,25 tot 1,50; middensoorten tot 1,89; best vlas tol 2,10. Breekvlas van 85 tot 1,50, naar gelang van kwaliteit en bewerking. Gezwingelde lokken van 70 tot 1,30. De markt onderging bijna geen ver andering. Door de felle koude was de pro- duktle Iets minder dan vorige weken. De meeste vraag was voor de lage- en middensoorten. Beste vlassen kalm. De prijzen van dauwrootvlas onveran derd. De produktie van breekvlas Is Iets verminderd. Lokken aanbod gering, prij zen vast. VEILING BERGEN OP ZOOM 6 februari. Rode kool 6—9)i. Savoye kool 18—35. Prei 45—54. Spruiten 33—x.oi. Boe renkool 4—14. Witlof 35—83. VISMIJN VEERE 8 februari. 547 kg. Exportgarnalen 88— 1.12. 71 kg. Schar 55-61. 14 kg. Schardljn 47—60. VEILING V.V.Z.B. GOES 6 februari. Groenten: Spruiten A II 53— 64, Afw. 37—53. Witlof A I 89, A J1 59—61, B I 60-61, Afw. 40, Stek 22. Rode kool 6. Boerenkool 29—34. Uien 23. Vijftig jaar „Kinderzorg". Op 21 februari a.s. wordt het vijftig jarig bestaan van de „Vereniging Kin derzorg" te Middelburg gevierd met een herdenkingsdienst in de Koorkerk. In deze dienst zal voorgaan ds. G. H. van Willenswaard, hervormd predi kant te Domburg en vporzitter van de vereniging. Voor de genodigden is er in de gymnastiekzaal van het gebouw Veersesingel een koffiemaaltijd, waarna in de Schouwburg een bij eenkomst wordt gehouden, waarin de heer T. J. Kolk, directeur der vereni ging, over het Kinderzorg-werk in de afgelopen vijftig jaren zal vertellen. Zijn toespraak wordt toegelicht met filmstroken. Tenslotte is er in Hotel De Burg een receptie. Brand aan boord van Engels schip. Het Engelse m.s. „Blythe Trader" heeft geseind, brand in de machine kamer te hebben. Het schip, dat 6743 brt. meet, bevindt zich op de Schelde tussen Bath en Saeftinge. Uit Ant werpen is een sleepboot ter assisten tie uitgevaren. A. Risseeuw te Groede overleden. In Groede overleed zondag de heer Abr. Risseeuw, in leven gepensioneerd dierenarts. De heer Risseeuw werd 83 jaar. De overledene werd op 12 de cember 1872 te Groede geboren en ves tigde zich op 19 april 1899 als dieren arts te Heinkenszand. Van 1 januari 1902 tot 1 januari 1924 was hij tevens gemeentelijk keurmeester in die ge meente en van 1 januari 1924 tot 1 ja nuari 1939 bekleedde hij de functie van hoofd van de vleeskeuringsdienst te Heinkenszand. Na zijn pensionering keerde de heer Risseeuw naar zijn*geboorteplaats te rug. Hij was ridder in de Orde van Oranje Nassau. Heden overleed tot onze diepe droefheid onze geliefde man, va der, behuwd- en groot vader JACOBUS LEENDERT JANSEN VAN R O SEND AAL Echtgenoot van JOHANNA DEES in de ouderdom van bij na 71 j'aar. Oostburg: J. DEES A. M. JANSEN VAN T, Rösendaal P. BUYZE M. BUYZE— JANSEN VAN hosendaal FRANS L. J. JANSEN VAN ROSENDAAL M. JANSEN VAN ROSENDAAL— T-WOLFERT JO en KO TANNIE KO Oostburg, 6 februari 1956. Oudestad 19 A. De begrafenis zal plaats hebben op don derdagmiddag 9 febru ari a.s. te 2 uur vanaf het sterfhuis. IJs en weder dienende, is de ijsbaan Westscuburgseweg hedenmiddag- en avond GEOPEND. HET BESTUUR.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 3