Z.L.M. bezit in Kruiningen een fraaie landbouw huishoudschool de (Beste (Bromfiets Uw Kunstgebit Kloosterbalsem Zecuw.se Almanak AKKERDAAS Markt n> Telefoon 595. DE PREE vïïSSSESSJT"' B.B. IN ZEELAND TELDE EIND '55 RUIM 5000 N00DWACHTERS ONVERVALSTE „WILD-WEST" IN DE ROLPRENT „OPGEJAAGD' Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG. 7_FEBRUARI .1956 EEN DER MOOISTE Gedeeltelijk in gebruik genomen IN" 11ET CENTRUM VAN KRUININGEN, niet ver van de plaats waar drie jaar geleden de stormvloed de houten barak van de Z.L.M.-landbouw- huishoudschool wegspoelde, betraden maandagmorgen Oostbevelandse meisjes wat onwennig het fraaie nieuwe schoolgebouw, dat dezer dagen door de hoofdaannemer is opgeleverd. Elektriciens en fitters lopen nog heen en weer, het meubilair moet nog arriveren, kortom alles is nog wat rommelig en vreemd. Ook voor de directrice, mej. S. Kleinepier, die de handen vol heeft met de inrichting, welke wel enkele weken in beslag zal nemen. Ondanks de grote drukte, was zij toch zo vriendelyk ons even rond te leiden door liet gebouw. „We zyn er erg trots op", zei mej. Klei nepier spontaan. Geen wonder! Hoewel alles nog niet gereed is, kan de bezoeker het zich nu reeds goed voorstellen, dat de heren van de rijksge bouwendienst deze landbouwhuishoudschool ais een der mooiste in den lande hebben bestempeld! Bijna drie jaar heeft Int geduurd voordat de nieuwbouwplannen van de Z.L.M., welke er reeds vóór de ramp waren, in Kruiningen gereali seerd konden worden. Toen de school door het water uit de houten barak werd verdreven, kreeg men door spontane medewerking in Wemeldin- ge een tijdelijk onderkomen. Het was er echter vaak behelpen en daar om is het zo begrijpelijk, dat de meisjes by het betreden van hun nieuwe „domein", wel even verbaasd en verrukt hebben staan ltyken. Het landbouwhuishoudonderwijs in Oostelijk Zuid Beveland krijgt de be schikking over een outillage, zo mo dern en aantrekkelijk, dat men zich moeilijk nog beter zou kunnen wen sen. Het gebouw zelf, een schepping van ir. A. Rothuizen te Middelburg, is ook reeds door zijn exterieur een aanwinst voor het nieuwe Kruiningse centrum, temidden van de andere nieuwe openbare gebouwen als het dorpshuis, de gerei, kerk, het wijk- gebouw, de kleuterschool en het po litiebureau, die hier zijn verrezen of hun voltooiing naderen. Hypermodern Op de benedenverdieping vindt men de 8 x 10 meter grote keuken en een was-, strijk- en huishoud- werklokaal van dezelfde afmetingen. Deze beide lokalen moeten nog inge richt worden, zodat men in deze vakken tijdelijk nog in Wemeldinge les geeft. Het beloven echter model- lokalen te worden. In de keuken komen bijvoorbeeld drie soorten kachels: kolen-, gas- en elektrische fornuizen, zodat de meisjes met alle (Advertentie) zit de gehele dag stevig op zijn plaats! Thans is het niet meer nodig, dat Uw kunstgebit bij het spreken, eten, lacheD of niezen lossdiiet of verschuift. Een weinig DENTOFIX-poeder op de gebits plaat, en deze ongemakken bestaan voor U niet meen DENTOFIX geeft U een ongekend gevoel van zekerheid en welbehagen. Aangenaam en hygië nisch in het gebruik. Tevredenheid ge garandeerd. Slechts 12,35 per strooibus, bij apotheken en drogisterijen. soorten verwarming leren werken. Direkt aangrenzend aan de keuken is er een eetzaal van 7 x 4 m, waar de leerlingen hun zelf bereide maal tijd kunnen nuttigen. Aan de andere zijde wordt de keuken begrensd door een ruime provisiekelder. In het was-, strijk- en huishoudlo- kaal, zijn o.a. twee vaste mandiebak- ken opgesteld, waarin het wasgoed kan worden behandeld, terwijl naast het lokaal een ruime droogkamer is gelegen, waar o.a. met behulp van de centrale verwarming gedroogd kan worden, Om de meisjes, voorzo ver nog nodig, ook het gebruik van douches te leren, zijn naast de toilet ten een drietal douchecellen ge bouwd. De benedenverdieping bevat voorts o.m. een personeelsvleugel, die een directiekamer en een zeer gezellige kamer voor de leraressen bevat. Het daarbij behorende „gezins keukentje", wordt ook op aan trekkelijke wijze dienstbaar ge maakt aan het onderwijs. Elke week zullen daar namelijk twee leerlingen uit de tweede klasse de scepter zwaaien. Zij zullen huishoudgeld ontvangen, zelf in kopen gaan doen en de maaltij den voor de leraressen moeten verzorgen. Verder hebben zij dan tot taak deze vleugel schoon te houden, kortom zl.i zullen een klein huishouden moeten lefden. Naast de ruime hoofdingang heeft de concierge zijn verblijf gekregen, van waai'uit centraal de elektrici teit e.d. kan worden bediend. Bovenverdieping De bovenverdieping telt twee naai- lokalen van 8 x 10 m., een theorie lokaal van 61/2 x IV2. m. en voorts een allergezelligst theorie- en ver blijf lokaal. Bedoeld voor de meisjes, die tussen de middag niet naar huis gaan, heeft de architect van het overblijflokaal een ruimte met een bijzondere sfeer gemaakt. Een keu kentje staat'ook daar de jongedames ten dienste. Zo bevat dit gebouw nog verschillende aardige, aantrekkelijke en praktische oplossingen. De naailokalen kregen een paska mertje met spiegel, elk lokaal bevat een wastafel, rode signaallampjes branden wanneer elektrische appara ten als strijkijzers e.d. ingeschakeld staan en verder zijn er bijv. ver schillende soorten vloerbedekking aangebracht, zodat de meisjes zowel linoleum, als bouclé, rubbèrvloeren en tegels leren behandelen. Het gebouw, dat in de zes lokalen totaal acht klassen van max. 24 leerlingen zal kunnen herbergen, is omgeven door een grote tuin. De meisjes uit de eerste klasse krijgen straks elk him eigen groentetuintje en uit de tweede klasse hun bloe mentuintje te onderhouden. Er is na tuurlijk ook voor een bergplaats voor tuingereedschap gezorgd, terwijl een zeer ruime fietsenbergplaats even min ontbreekt. Na de Paasvakantie hoopt mej. Kleinepier de school geheel ingericht te hebben. Oostelijk Zuid Beveland zal dan een landbouwhuishoudschool bezitten, die aan geheel Zeeland en ook daarbuiten ten voorbeeld kan worden gesteld! Advertentie WINTERhandenen ■voeten Voor velen een jaarlijkse kwel- ''n8* Onmiddellijk verzachting \T/ van jeuk en pijn met het ideale v middel, dat ontsmet en geneest VAN itvin TOT olijfje KORTE VREUGDE De algemene feestvreugde der schaatsliefhebbers ls weer kort ge weest, armzalig kort. Eindelijk had Zeeland dan op verschillende plaatsen weer eens fatsoenlijk ijs en onmiddel lijk daarop kwam de dooi de vreugde bederven. Maar toch hebben velen nog kans gezien om de traditionele tocht van Sluis naar Brugge te maken en dat is een geluk, want wanneer deze tocht niet gemaakt is, ts het voor de liefhebbers van dit gebeuren nog geen winter geweest. Zondag was de toestand van het ijs echter zo slecht, dat de politie de toegang tot de vaart TWIST De nieuwe benedenburen van een echtpaar In Terneuzen onderscheid den zich door een bijzondere rust. Sinds de vestiging van het nog jonge echtpaar xvas er in het benedenhuis nog vrywel geen klank vernomen, laat slaan een wanklank. Des te ver rassender was de laaiende herrie, die na drie weken van voorbeeldige har monie oplaaide! „Sjonge, sjonge. Daar zagen ze van dik hout planken", sprak de bovenbuurman tot boven buurvrouw, en beiden luisterden ademloos naarde zware beschuldi- gingen, die beneden luidkeels over en weer geuit werden, 't Was een span nend brokje (v)echlelijk leven...! Van die dag af was het gedaan met de rust. Zo ongeveer om de avond braken de spanningen in het beneden huis zich baan en dat betekende voor de bovenburen dan enkele ogenblik ken ontspanning. „Film is er niks bij", spraken ze dan tot elkaar. 't Was wel merkwaardigdat de ru ziemakende echtelieden zo veelvuldig dezelfde tekst bezigden. Er zat wei nig variatie in de verwijten, die ze elk aar naar het hoofd slingerden. Maar daardoor was het tien dagen later, toen de benedenburen mede aan zaten op een toneelavondje van een personeelsverenigingook veel gemak- keiijker om hun buren op de planken ie herkennen in de rollen van twisten de echtelieden Sindsdien.is het weer volslagen rus tig in die Terneuzense woning. 't Stuk werd een groot succes. zelfde maatregel getrofl BEGIN VAN BRAND. In de garage van de fa. J. R. te Wemeldinge was een monteur bezig met het gedeeltelijk slopen van een oude auto, toen het vuur aanstalten maakte hem daarbij een weinig te helpen. Zo ooit een aangeboden dienst onaangenaam geweest is, was het de ze wel. Waarschijnlijk ontstond de brand doordat benzine uit de tank was gelopen. In ieder geval werd on middellijk de brandweer gewaar schuwd. Met emmers water gelukte het evenwel reeds om de vlammen een halt toe te roepen en de brandweer kon weer worden afbesteld. TIJD IS GELD. Dat tijd geld is, hoeft men de Sa bena niet te vertellen. Zodra zich de mogelijkheid opende om de za kenlieden, die gebruik maken van de helikopterverbinding Brussel AxelRotterdam, in Rotterdam een uur langer de tijd te geven, werd dan ook direct het besluit genomen, de dienst te ver anderen. De helikopter vertrekt nu een half uur vroeger uit Brussel cn Axel en een half uur later uit Rotterdam. Hetgeen dan alweer een verbetering mag worden ge noemd. 60 JAAR GETROUWD Hun zestigjarig huwelijksfeest vie ren woensdag 29 februari a.s. de heer en mevrouw G. Bronke en W. Bronke Meulmeester te Vlissingen (Prin sestraat 13). Dat het hun die dag niet aan belangstelling zal ontbreken, be hoeft nauwelijks enier betoog. Tien jaar Zeeuwse Vereniging Apeldoorn Ruim tien jaar geleden bevonden zich enige Apeldoornse Zeeuwen in een kring om de tafel in de huiskas mer van de heer en mevrouw Bennin- a aan de Polhoutweg. De heer G. 'rangois had het woord. „Ik vond m mjjn album", vertelde hij, „het vol- f end gedichtje, dat ons allemaal in- eresseert: „Öudt oage de taele van 't Zeeuwse land, verzaek die nooit, maer oudt z' in stand. Vergeet niet dat de Zeeuwse taele, de mooiste is van allemaele." We hebben hier nu wel een kringetje van Zeeuwen op liet ogenblik, maar zou het niet wat zijn om deze kring groter te maken en een vereniging te stichten?" Zo werd de Zeeuwse Kring gebo- n, een nu bloeiende vereniging met bijna 200 leden, die „de taele oage oudt", feestavonden organiseert met een speciafiek Zeeuws karakter en door lezingen en filmvertoningen Zeeuwse ideeën en tradities levendig houdt onder hen wier wieg eens stond in de Nederlandse waterprovincie. Op 29 oktober 1945 stroomde de bo venzaal van The Corner vol met mén sen van wie vele de Zeeuwse kleder dracht droegen, mannen zowel als vrouwen. Voor de bijeenkomst een half uur oud was, was onder dave rend applaus officieel tot stichting van de Kring besloten en dat deze levensvatbaarheid had, bleek ook: ruim 140 personen lieten zich in schrijven als lid. Het organisatiecomi té had al een Zeeuwse toneelclub klaar, die op dezelfde avond reeds een door de heer Frangois géschreven stuk speelde: „De onderduiker". Het karakter van de eerste feest avond is ook dat van de daarna vol gende geworden: door en door Zeeuws, met klederdrachten, met de Jikkemienen, met toneel en zan^. waarbij uitsluitend het Zeeuwse dia lect gesproken en gezongen wordt. Het ledenaantal is gestegen tot on geveer 200 en hoewel de vereniging nog jong is, is het saamhorigheids gevoel dermate sterk, dat men enige laren geleden gezamenlijk reeds tot bijzondere prestaties kwam. Geduren de een „Zeeuwse week" in 1946 brach ten de leden 17.000 bijeen als een cadeau voor de 3 kruis-verenigingen in Zeeland en ook tijdens en na de watersnoodramp liet men zich niet onbetuigd. Er verscheen enige jaren een keu rig gedrukt verenigingsorgaan: „Ons Zeeland" en zelfs liet men een spe ciaal kring-insigne vervaardigen. Voorts werd een ontspannings- ontwikkelingscommissie gevormd. Deze commissie heeft er veel toe bijgedragen om ook niet-Zeeuwen, die de ontspanningsavonden als gast bij woonden, met de Zeeuwse bijzonder heden vertrouwd te doen geraken. Enige weken geleden is het tien jarig bestaan van de Zeeuwse Kring gevierd, tezamen met gasten uit Am- hem en Deventer, in welke laatste laats een Kring bestaat die onlangs oor de Apeldoornse Zeeuwen werd opgericht. In Z.-Vlaamse kanaalzone een 42-urige werkweek? Indien het College van Rijksbe middelaars zijn goedkeuring verleent, in de Zeeuws-Vlaamse kanaal zone met ingang van 13 februari de 42-urige werkweek worden ingevoerd. Werkgevers- en werkne mersorganisaties hebben overeen stemming bereikt over het loonpeil. De hogere lonen, die nog door het College van Rijksbemiddelaars goed gekeurd moeten worden, zullen met ;erugwerkende kracht tot 1 februa ri 'j.l. worden uitbetaald.' Berini-agent voor Domburg Berini-agent: P. PEETERSE Keizerstraat 7, Goes, Telefoon 2669. Dealer voor Middelburg en Vlissingen C. DE LEEUW. Dealer voor Zierikzee: G. C. ANKER, Havenplein A 325, Tel. 22, Zierikzee. Dealer voor Zeeuws-Vlaander en: D. P. MANNAJERT, Axelsestraat 16, Tel. 2220, Terneuzen Berini-agent: M. J. JEREMIASSE, Oostwal 21, Goes Telefoon 2677 Ir. Schönfeld overleden. Op 1 februari is te Arnhem overle den ir. J. F. Schönfeld, in de ouderdom van 72 jaren. Ir. Schönfeld werd in 1883 te Ulrum (Gr.) geboren. Hij bezocht de h.b.s. te Groningen en de Polytechnische school te Delft. In 1904 trad hij in dienst van de Rijkswaterstaat. In 1909 vertrok hij naar Suriname, waar hij als directeur van de Koloniale spoorwegen belast was met de aanleg van de Lawa-spoor- weg. In Suriname is ir. Schönfeld voorts als directeur van openbare werken en verkeer werkzaam geweest. Na zijn terugkeer in Nederland in 1915 trad hij wederom in dienst van de Rijkswaterstaat, bij welke dienst hij tenslotte tot hoofdingenieur-direc teur werd benoemd. De heer Schön feld was tevens directeur van de Rijn vaart. Hij heeft verbeteringen aan de Nieuwe Waterweg aangebracht en maatregelen getroffen tot uitbreiding van de havens van Vlissingen en Bres- kens. Zijn verdiensten vonden erkenning door de benoeming tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau en ridder in het Legioen van Eer. Wasserij in IJzendijke totaal afgebrand. I11 de nacht van zondag op maandag is te IJzendijke door tot dusver onbe kende oorzaak de wasserij van de heer P. Provoost aan de Tivoli tot de grond toe afgebrand. Het houten gebouw (eigendom der gemeente) het machi nepark en- de wasgoederen van de clientèle gingen geheel verloren. Het was omstreeks twee uur, toen de brand uitbrak en in weinige ogenblik ken stond het gehele houten gebouw met een zeer brandbare dakbedekking in lichterlaaie. De brandweer, die spoedig ter plaatse was, kon niet voor komen, dat het geheel tot de grond toe afbrandde. Naar men ons meldde, was het gebouw niet verzekerd en het ma chinepark slechts zeer laag. Meer dan 3000 reeds opgeleid. Naar wij vernemen, had de admini stratie Bescherming Bevolking in Zee land aan het einde van 1955 in totaal ruim 5000 leden, officieel met de be naming noodwachters aangeduid. In totaal zijn er in onze provincie ruim 7000 B.B.-ers nodig. Van de vijfduizend tot dusver geworven noodwachters waren er eind vorig jaar meer drieduizend opgeleid. De stand van zaken bij de z.g. over heidsdiensten mobiele reddingsploe gen, geneeskundige teams ed. is over het algemeen goed te noemen. Ge middeld zijn bij deze diensten reeds bevredigende wervingspercentages verkregen. Wat de brandweer betreft, is er hier en daar de moeilijkheid, dat de brandweerlieden niet veel voelen voor het tekenen van de B.B.-verbin- tenis. Over de blokploegen, waarvan er in elke Zeeuwse gemeente één of meer behoren te zijn is men echter min der tevreden. Het aantal geworvenen laat namelijk in tal van plaatsen Kampioenhen gst aangekocht. Naar wij vernemen, heeft de heng- stenvereniging „Zuid-Beveland" in België de kampioenhengst van 1951, Wallone de Libenne, aangekocht. Het is één der beste Belgische vaderpaar- den, die onder meer vorig jaar tweede te Brussel en eerste te Mons werd, bei de malen in concurrentie met de be kende Belgische hengst Matador de Buivrennes. SINDS 1889 GLOEILAMPEN Er zijn geen betere FILMS IN ZEELAND „De baas in huis" in donderdag-cyclus Liefhebbers van een onvervalste Wild-West, compleet met alles wat er behoort, kunnen deze week terecht in Electro (Middelburg), waar „Op gejaagd" draait, met in de hoofdrol len James Stewart, Janet Leigh en Robert Ryan. Misdadigers en vogel vrijen, een „Mooi Meisje", vuurge vechten en schermutselingen met In dianen, het komt er allemaal in voor. Regisseur Anthony Mann komt de eer toe van dit alles een onderhoudende, spannende rolprent te hebben ge maakt, die in dit genre voortreffe lijk is. „De onsterfelijke wals" (Grand, Goes) werd gemaakt door kan het anders Johan Strauss en deze film behelst dan ook min of meer het (ge romantiseerde) levensverhaal van de grote walsencomponist. Het spreekt vanzelf, dat de muziek van de grote meester in deze film een belangrijke plaats inneemt. De rol van Strauss wordt vertolkt door Fernand Gravey „De onsterfelijke wals" biedt onder houdend amusement. Alhambra (Vlissingen) prolongeerde Walt Disney's „20.000 mijlen onder zee". Disney, de tovenaar met de „te- Commissie van Dertien wil geen E.T.I.-rapport. Wel opdracht aan prof. Haccou? Naar wij vernemen heeft de Com missie van Dertien het aanbod afge wezen van de Kamer van Koophan del voor de Zeeuwse eilanden om aan het E.T.I. voor Zeeland opdracht te verstrekken een onderzoek in te stellen naar de economische waarde van de mossel- en oestercultuur in verband met het Deltaplan. Zoals bekend was dit aanbod een gevolg van een verzoek van de Com missie van Dertien aan de Kamer om financiële steun voor een derge lijk onderzoek, dat dan zou worden opgedragen aan prof. Haccou uit Amsterdam. Tijdens de begin janua ri gehouden vergadering van de Kamer is over dit verzoek uitvoerig gedebatteerd, waarbij tenslotte werd beslo-ten nader overleg met de Com missie van Dertien te plegen. Hoe wel in deze vergadering tot uitdruk king kwam dat de overgrote meer derheid der Kamer voor een opdracht aan het E.TJ. was, heeft nu de Com missie van Dertien het aanbod der Kamer afgewezen. Als motief heeft de Commissie medegedeeld, dat zij zich niet van het particulier insti tuut (prof. Haccou) wenst te dis- tanciëren en dat zij ook niet gene gen is de opdracht uit te stellen tot na het uitbrengen van het E.T.I.- rapport. kenfilmstift", de man ook met de zeldzaam ryke fantasie, maakte in deze film een dankbaar en verant woord gebruik van het verhaal van een ander fantasierijk man. Van Ju les Verne. Het werd een boeiende en vaak ook geestige avonturenfilm, met in de hoofdrollen voortreffelijk spel van James Mason, Kirk Douglas en Peter Lorre. De misdaad is niet van de lucht in „Het misdaad-syndicaat" (Luxor, Vlissingen). Moord en corruptie vor men de hoofdmotieven van dit ver haal, dat onder regie van Roy Row land en met Robert Taylor en Janet Leigh in de hoofdrollen, tot een spannende film werd gemaakt. Deze rolprent geeft een beeld van de strijd in New York tegen gang sterbenden en vooral ook tegen de m de gansterwereld gebruikelijke om- koop-methoden. DONDERDAG Inde serie speciale donderdagavond voorstellingen brengt Electro (Mid delburg) „De baas in huis", waarin men de befaamde karakterspeler Charles Laughton nu eens in een op gewekte rol kan aanschouwen. Het is een vrolijke komedie, waar nie mand minder dan regisseur David Lean voor tekende. De film werd ge maakt naar het toneelstuk van Brie- house, die een kostelyke geschiede nis schreef over een welgestelde mid denstander, die met arie dochters een gezapig leventje leidt in een provincieplaatsje. De liefde maakt een einde aan zijn rust. Laughton geeft in deze rolprent een sublieme creatie van de schoenmaker-winke- lier-in-ruste. Een uitstekende film. Alhambra (Vlissingen) geeft een re- E>rise van „Gevangenen van het ver eden", waarin een geesteszieke min of meer „ontvoerd" wordt door een vriendelijk meisje, herstelt, maar dan opnieuw zyn geheugen verliest. Een dramatisch gegeven, knap uitgewerkt tot een boeiend, soms aangrijpend filmwerk. In Grand (Goes) draait ook donder dagavond „De onsterfelijke wals". Amerikaanse mrs. Kitzmiller in Granada overleden. Tydens haar vakantie in Europa i de Amerikaanse mrs. H. Kltzmiller- Haldy plotseling in de Spaanse stad Granada overleden.'In december van het vorig jaar bracht zij met haar man een bezoek van twee weken aan Oost- en West-Souburg om de vriend schapsbanden HudsonSouburg te versterken en om er kennis te maken met correspondent evrienden. Mrs. Kitzmiller neeft zich indertijd zeer verdienstelijk gemaakt bij het inza melen van geld enkeling in het Amerikaanse stadje Hudson (Ohio), welke actie bedoeld wa om het door de oorlogshandelingen overstroomde Souburg te helpen. Het stoffelijk overschot van mrs. Kitzmiller is per vliegtuig naar de V. S. vervoerd. wensen over, terwijl in weer andere gemeenten althans aan het einde van 1955 nog geen blokploegen be stonden! Er zijn echter ook enkele gemeenten, die hun ploegen reeds compleet hebben. Over geheel Zeeland was het streef getal eind 1955 7232 noodwachters. Daarvan waren er op die datum 5059 geworven en 3076 opgeleid. Deze cij fers luiden per beschermingsgebied achtereenvolgens: A-gemeente Vlis singen 1402, 837 en 379; A-gemeente Terneuzen: 630, 506 en 483: de krin gen: Walcheren: 1198, 898 en 554; Be- velanden: 1587, 1283 en 851; West Zeeuwsch-Vlaanderen502, 370 en 184 Oost Zeeuwsch-Vlaanderen: 952, 653 en 260; Tholen: 347, 274 en 241; Schou- wen-Duiveland: 614, 238 en 124. Vragen over gezamenlijk Walchers heHportproject B. en W. van Middelburg: Kosten zullen ongeveer 170.000 zijn De commissie van financiën uit de Middelburgse raad heeft het voorstel van B. en W. tot aangaan van een grondruil in verband met de in de oekomst eventueel samen met Vlis singen te stichten helihavou onder zoent. Zy meent, dat een en ander niet in openbare behandeling kan. worden gebracht voordat een ruimer inzicht is gegeven in de plannen. De commissie vraagt hoe groot de totale oppervlakte van de helihaven zal zyn samenvoeging van de door de ge- eenten in te brengen gronden. En voorts wil zij weten wat de juiste ligging der terreinen is, hoe groot de kosten van aanlcr. en.inrich ting van. de haven zyn, waarom de grondruil niet met bijbetaling van de meerwaarde van 7416 geschiedt,' of de Grondkamer met een prijs van 21.630 aceoord gaat en waarom Vlissingen slechts wil delen in het verlies van 7416 op voorwaarde, dat bij het niet doorgaan van de plan nen de gi'ond aan deze gemeente wordt overgedragen. De commissie adviseert tenslotte het voorstel aan te houden om de onder handelingspositie van Middelburg' niet te schaden. B. en W. zeggen in hun antwoord, dat de eigenaar van de betrokken ter reinen geen aankoop wenste, maar slechts grondruil van zyn gehele ter plaatse liggende perceel. De opper vlakte, die voor de heliport nodig zal zijn, is nog niet met juistheid te be palen. De tendens bestaat, dat de op pervlakte groter wordt dan tot dus-, ver gebruikelijk. De juiste ligging is op de aan de raad overgelegde kaar ten aangegeven. De kosten van aan leg en inrichting van de haven zyn ~oeilijk op te geven. Blijkens een zeer globale schatting tl men moeten rekenen op een be drag van ongeveer 170.000, waarin een definitief gebouw is begrepen met douaneruimte enz. De grondeige naar wenst de grond te ruilen zonder bijbetaling zijnerzijds. Met de grond kamer werd nog geen overleg ge pleegd. Vlissingen is bereid de grond over te nemen tegen de normale prijs van 0.30 per ca wanneer de plannen geen doorgang zouden vinden. (Advertentie). Lever deze bon iri bij Uw winkelier en U ont vangt in een aardig etui voor slechts 35 cent 8 proefstiftjos Lipstick fa lodieuze kleur-nuancea Dit is een unieke kans om te proberen, welke kleur U het beste staétl Imp. LAHNEMANN-LAMEVO. P0ST8US 18 Larsn N.H. Telefoon 3047 (K-2953) VANDAAG: Middelburg Electro: „Het moederhart spreekt", (14 jaar), 19 en 21.15 uur; Schouwburg: „Met een kwartje de wereld rond", (alle leeftijden), 20 uur. Vlissingen Alhambra: „20.000 mijlen onder zee". (14 Jaar), 19 en 21 uur, (cinemascope): Luxor: „Het misdaad syndicaat", (18 jaar), 20 uur. Goes Grand: „De onsterfelijke wals", (alle leeftijden), 20 uur; De Prins van Oranje: lezing Z.V.U., 20 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 2