KAPPIE en de prentbriefschatkaarten OESTERKWEKERS KWAMEN TOT AKKOORD MET BEDRIJFSCHAP WALCHEREN GEN. SYNODE BEHANDELDE PREDIKANTSOPLEIDING MAANDAG 6 FEBRUARI 1956 PROVINCIALE ZEEUWSE OOÜRANT 7 „VEBO" TE YERSEKE BIJEEN Grotere oesters zullen opgekocht worden. Onder Voorzitterschap van mr. M. Vlaming hield de Vebo te Yerseke in zaal Nolet een vergadering om de voorstellen van het bedryfschap inzake de tweede peildatum te bespreken. Deze zou op 1 april vallen. Teneinde de nodige geldmiddelen te verkrijgen stelde het bedryfschap een verhoogde heffing voor van 60 voor twee nullen, 50 voor drie nullen, 40 voor vier nullen, 35 voor vjjf nullen en 30 voor zes nullen, te betalen by verkoop. Aangezien de kwekers by een dergelijke heffing op de kleine soor ten niets overhouden en er bovendien op de peildatum weinig oesters zou den worden aangekocht, wordt de kweker hiermee niet geholpen. Door de besturen van „Vebo", „Zeeuwse Oester" en „Oesterbelangen" was nu enige verandering aangebracht, namelyk op de thans van kracht zynde 20 heffing een extra-heffing van twintig procent by export. De oesters van de kwekers zouden hiervan vrijgesteld moeten worden, voornamelijk als com pensatie voor het feit, dat de exporteurs hun oesters zeveh weken verzonden hebben zonder heffing te betalen en omdat de kweker voor het grootste gedeelte nog met zyn oesters zit terwijl de exporteur grote hoeveelheden verzonden heeft tegen redelijke prijzen. De heffing zou geheel besteed moe ten worden voor aankoop van oesters op de peildatum. Hiermede is de kwe ker eenter niet meer te redden, want de aankoop op de peildatum gaat slechts tot 25 procent van de totale export. Grote hoeveelheden oesters zullen nog overblijven en daardoor voor het volgend seizoen een over schot vormen. Door de drie besturen is nu voorgesteld alle vijf en zes nullen op te kopen en op een of andere ma nier te doen verdwijnen. Ook de ruim twee miljoen zware oesters, die zich in de fondsputten bevinden, zullen niet meer op de markt komen. In dit opzicht zq'n de verenigingen en het bedrijfschap tot overeenstemming ge komen. De gelden voor aankoop van de grote oesters, zo\vel van kweker als van exporteur, zullen verkregen moeten worden door een krediet aan het fonds, welk krediet terugbetaald moet worden door een heffing over de komende jaren. Als prijs is voorge steld 70 procent van de vastgestelde walprys. Met deze aankoop zouden niet alleen de kwekers, maar ook de exporteurs gebaat zijn. Een overpro- duktie zou worden weggenomen, het geen door de nu geldende verordening absoluut niet bereikt is. Bovendien zou ook de zaaioestermarkt er profijt van trekken, daar de grote oesters niet teruggezaaid behoeven te worden. Door de drie verenigingen is ten aan- „Vijftig jaar voor U paraat" „Vijftig jaar voor u paraat" heet de revue, waarmee de Nederlandse Reisvereniging ter gelegenheid va,n haar gouden jubileum het land af reist. Bob Peters' Nationale Revue verzorgt deze tournée en een kleine zeshonderd leden van de afdeling Walcheren waren zaterdagavond uit Goes, Middelburg en Vlissingen naar het Middelburgse Schuttershof geko men om dit gebeuren mee te maken. En het dient te worden gezegd, dat dit publiek zich enkele uren goed heeft vermaakt. In „Vijftig jaar voor paraat" vierde de humor namelyk hoogtij. Dat kwam voor een goed deel door de frisse en tot lering strek kende opzet van dit bonte spek takel. Zoals reeds in een alleraar digste proloog werd aangekondigd, vormde „reizen en trekken" het hoofdthema, waaromheen de tafere len waren opgebouwd. Zittend op zijn stoel werd de toeschouwer „mee gevoerd" naar tal van landen in Eu ropa. Het schone en volkseigene uit die streken werd hem getoond in een weelde van kleuren en ver klankt in een vlotte afwisseling van zang en muziek. De revue bevatte uiteraard ook een toepasselijk „ver haal", waarvan de „moraal" bestond uit het vertrouwen, dat duizenden in de N.R.V. brengt, als de instan tie, die de reislustigen brengt, waar zij willen zijn. Het ensemble, dat „Vijftig jaar voor u paraat" op de planken brengt, bevatte uiteenlopende figuren. Zo was er Dick Gabel, die met vaart zijn conférence bracht en ook in de verschillende taferelen in uiteenlopen de creaties succes oogstte. De zan geres Sonja van Weerdenburg nam een groot deel van het vocale ele ment verdienstelijk voor haar reke ning. Zeer gewaardeerd werd ook telkenmale net optreden van de „oude rot" Sylvain Poons, die voor al op zijn best is in het brengen van een kwasi-onnozel mannetje. Bijzon dere vermelding verdient het dans paar Discha 1 arosch en Jury Ta- gunoff, dat beheerst, strak rit misch en bijzonder expressief in zijn opvoering was. Op een geheel ander maar ook verantwoord niveau toonden de „Corita's" hun kunnen. Zij deden het publiek o.a. genieten van uitmun tende muzikale parodieën, waarin vooral de vrouwelijke „Corita" lach- orkanen verwekte. Cor Smit en Kees van Dam vormde het echtpaar Ey- genwijs, dat zonder N.R.V. op reis ging, maar strandde en zij deden zulks zeer humoristisch. Verder zag men ook telkenmale de „Frankly's Dancing Girls", die het hunne tot het slagen van de revue bijdroegen. Het orkest onder leiding van Mar tin Erich zorgde voor een pittige en goed in het gehoor liggende bege leiding. De afdelingsvoorzitter, de heer A. P. H. Goossen, sprak bij de aanvang een welkomstwoord en dankte na afloop het gezelschap voor zijn pres taties. Hij bood de medewerksters een Zeeuws souvenir aan. Het pu bliek onderstreepte deze erkentelijk heid met overvloedig applaus. zien van het bovenstaande overeen stemming bereikt, hoewel een en an der nog wel nader bekeken zal moe ten worden. Ook deelde mr. Vlaming mede, dat men met „Vervoex" een onderhoud heeft gehad. Afspraken zyn hierbij nog niet gemaakt. Daar de situatie voor de leden geheel nieuw was, wer den verschillende vragen gesteld, waarop door de voorzitter nadere uit leg werd gegeven. In principe bleek de vergadering zich met het gevoerde beleid te kunnen verenigen. By de rondvraag kwamen de geruchten over pachtverhoging ter sprake. Officieel was de voorzitter hiervan niets be kend, maar deze kwestie zal in het oog worden gehouden. f Advertentie J Aanbesteding bouw keersluis. Zaterdagmorgen zijn de cijfers be kendgemaakt van de aanbesteding voor de bouw van een keersluis in de haven van Brouwershaven. Er waren 16 inschrijvingen. Ingeschreven werd door v. d. Dongen en van Hoven, Dordrecht 828.000; Bataafse aan nemingsmij., Den Haag 835.000; fa. Strijland, Uithoorn 837.000; fa. Leylevens, Oosterhout 838.395; fa. A Dubbers, Malden 839.000; fa. Hïllen en Rosen, Bergen op Zoom 841.000; N.V. Betonbato, Den Haag 843.000; fa. A. Verhagen, Breda 848.000; Volkers' beton, Sliedrecht 850.000; N.V. van Splunter, Rid derkerk 855.000; fa. Sanders, Zie- rikzee 857.000; Gebr. Everaarts, Steenbergen-Tilburg 898.000; H. Stouten, Brouwershaven 919.000; fa. de Winter, Rotterdam 928.500; G. de Rouw, Kerkdriel 943.000 en J. A. Leys, Kapelle 990.000. De gunning werd aangehouden. De be groting is niet bekend gemaakt. Middelburg Leger des Heilsconceii. In maart komt een ongeveer 35 man sterk Leger des Heils-muziek- korps naar Middelburg. Het is het korps van de afdeling Den Haag- Congreszaal, dat een concert zal geven op zaterdag 3 maart, vermoe delijk in de Nieuwe Kerk. Het pro gramma omvat werken van vele pro minente Heils-musici. De bedoeling van dit gebeuren is het publiek kennis te doen maken met de fan faremuziek van het Leger des Heils. Aanwinsten Openbare Leeszaal. Het boekenbezit van de Openbare Lees zaal en Bibliotheek in Middelburg werd aangevuld met de volgende werken: Bo- ïs. Nieuw; buitelingen; Dendermonde, De dagen zij» geteld: Dermoüt, De tien duizend singei; Dijk-Has, Jij bent het zor genkind: Grtup-Roldanus, De kip, die kraaide; Hofsta, Het oog van een naald; Kruiskens, mr.Herman van Velden; Teir- linek, Zelfportret of Het Galgenmaal; Van Thyn, Mij» Spaanse tante: Verburg, Boontje, het- ajenmeisje; Aabye, Brand in het „Magasir du Monde"; Basso, Te rug naar Pompqr's head; Bromfield, La- vinia: Dinesen, 2even nachten op de Ro- Zee; Ferguso», Eiland van mijn hart; Howarth, De dool verloor het spel; Mas ters, Kruispunt Bbowani; Pape, Hard te gen hard; Slaughter, De dokter beslist; Patton, A. pice ol luck; Marquand, Sin cerely, Willis Wajde; Aletrino, Vijftien ontmoetingen, geestelijke stromingen in Nederland; Van Apeldoorn, Inleiding tot de studie van het Nederlandse recht; Bas- tian, Het avontuur van moeder aarde; Beatrix 18 jaar; Cotyn, De eeuwige sire ne; Van Eysden, Nipoleon; Hanimacher, Stromingen en persoonlijkheden; Harpe- naar, De blinde; Heyster, Kroniek van een gezin; Höweler, Verlucht relaas van 30 eeuwen; Larsen, Bouwers van een toe komst; Norel, Vier zonnekinderen; Schildt, Van de Oostzee tot de Kaukasus; Thompson, Naar maan en Mars; Vere, Salt in their blood; Waterink, Onze prins in het publiek en binnenskamers. Nieu we tijdschriften op de leestafel zijn: Poly technisch weekblad A en B, Schweizer Hlustrierte Zeitung. Gevonden voorwerpen Bij de Middelburgse politie zijn inlich tingen te verkrijgen over de volgende in het tijdvak van 25 tot en met 31 januari j.l. gevonden voorwerpen: verschillende wanten en handschoenen, sleutels, porte- monnaie's met en zonder inhoud, sier speld, passer, zakdoek, borduurschaartje, knot grijze wol, lichtblauwe parapluie. kindermuts, oorbel met hangertje, pad- vindersriem, rode das, blauw met zwarte vulpen, blauwe sjaal, motorbril, wieldop van auto, jute zak, rood kindertasje met inhoud, vulpotlood, geel met zwarte vul pen, rood schooletui, legitimatiebewijs t. n.v. Hogedoorn, gekleurde hoofddoelc, hondepenning, blauwgrijze ceintuur, schakelarmband, zakdoek, bruine hond, grijs met zwarte sjaal, etui met zakkam, zwart vulpotlood. kinderbezem, grijze vulpen, gele sjaal, groene boodschaptas, dubbele rijwieltas, lichtmetalen armband je. Vlissingen A. J. L. Aspeslagh f Zaterdagavond is te Vlissingèn overleden de heer A. J. L. Aspeslagh, chefloods le klasse by het Belgische Loodswezen. De heer Aspeslagh was een bekend figuur in Vlissingse sport kringen en was o.m. voorzitter van de sportvereniging van het Belgisch Loodswezen. Hij was in Vlissingen geboren en werd opgeleid voor de koopvaardij. Tot 1925 voer hij als stuurman, waarna hij overging in Belgische staatsdienst. Reeds gerui me tijd was de heer Aspeslagh ziek, zodat hy zyn werkzaamheden niet meer kon verrichten. Hij was 62 jaar oud. Gevonden voorwerpen, In het politiebureau te Vlissingen zijn nadere inlichtingen te verkrijgen over de volgende gevonden voorwerpen: hand schoenen en wanten, halsdoek, enige.porr temonnaie's, mesje, fietspompje, sleutels in etui, enige sleutels', kinderschoen en een kêntekenbord van een auto, enige'rij wielen en autösteps; en dat aan zijn bu reau de adressen zijn te bekomen, alwaar de navolgende voorwerpen zijn te bevra gen: damespolshorloge, rekenstok, alpino muts, damestasje, kettinkje met hanger tje, herenpolshorloge, Deventerkoek, boodschappentas, wieldop van auto, col bertjasje, handschoenen, wanten, sjaals, medaille, portefeuille, portemonnaie, oor bel, kindersokje, duimstok, mesje met sleutelring. Eerste openbare les van leerlingen muziekschool., In de Vlissingse muziekschool was zaterdagmiddag een aantal ouders bijeengekomen om te luisteren naar de verrichtingen van hun musiceren de kinderen. Voor de eerste maal hield de Stichting Zeeuwse Muziekschool een openbare les, die uitgevoerd werd door leerlingen uit de piano-klasse van de heer P. de Rooy. Het ging er niet om een concertmiddag te geven van het „puikje" van de leerlingen. Want het Komt nogal eens voor, zo stelde de directeur van de Zeeuwse Muziekschool vast, dat een dergelijke middag voor die beste leerlingen op een teleurstelling uitloopt. Zij zijn niet gewend in het openbaar op te treden of de zenuwen spelen hen par ten. Deze openbare les was in de zui vere zin des woords een voorspeel middag. Om beurten speelden zowel de leerlingen, die eerst vier maanden les hadden als zij, die reeds vyf jaar het pianospel beoefenen. Dat er fou ten gemaakt wei-den was van onder geschikt belang. Hoofdzaak was dat allen toonden, hetgeen in die tijd be reikt was, de goede én de minder goe de leerlingen. En daaruit kan men le ring trekkener kan opbouwende kri tiek geleverd worden door de leerlin gen zelf en door de ouders. Het is een experiment zoals de heer Stam het noemde dat onge twijfeld voor herhaling vatbaar is, misschien ook enkele malen per jaar. Afscheed J. Lievense. Vrijdagmiddag werd in de schil derafdeling van de Kon. Mij. „De Schelde" te Vlissingen afscheid ge nomen van de heer J. Lievense, die na een diensttijd van II jaar, de maatschappij wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd ging verlaten. De heer J. Lievense werd toege sproken door de bedrijfsleider van de schilderafdeling, de heer De Bert, en vervolgens door de bazen, de he ren Van Oosten en Schilleman. Namens de collega-schilders werd het woord gevoerd door de heer Th. de Meulder, die in een gezellig toe spraakje de vele wederwaardigheden die de heer Lievense in zijn dienst tijd heeft beleefd, memoreerde. Namens het personeel van de schilderafdeling en de directie van „De Schelde", werd de heer Lieven se een vaste vloerbedekking aange boden. Mevr. Lievense werd met bloemen verrast. Velen namen daarna persoonlijk af scheid van de heer Lievense. Sint Laurens Jaarvergadering varkensfonds Het varkensfonds van St. Laurens kwam dezer dagen in jaarvergade ring bijeen. Uit het jaarverslag bleek, dat het fonds thans 36 leden telt met in totaal 93 varkens. De kosten voor 2 gestorven dieren bedroegen f 2.84 per varken en per lid. De heer J. v. a. Bosse, secretaris, werd herbenoemd tot bodé en de heer W. Rooze werd in het bestuur herkozen. Varkens, die voor vergoeding in aanmerking komen zullen voortaan naar het bru togewicht worden berekend. Er werd voorts in deze bijeenkomst nog op ge wezen, dat het voor een goede contro le nodig is de geboorte van biggen tij dig op te geven. Oostkapelle Pijnlijke val op ijs. Vrijdag kwam mevrouw A, W.-v. d. W. te Oostkapelle ap de ijsbaan ..De halve maan" in deze gemeente te vallen. Dokter P. Bom, die spoe dig aanwezig was, constateerde een hersenschudding en een hoofdwonde. Leden van de E.HD.O. hebben haar naar haar woning vervoerd. RAAD SEROOSKERKE. Subsidie muziekvereniging „EMM." verhoogd tot 400 De raad der gemeente Seroosker- ke (W.) vergaderde onder voorzit terschap van burgemeester P. Dreg- mans. Onder de ingekomen stukken bevonden zich de goedgekeurde be groting van 1956 en de definitief vastgestelde rekeningen over 1951 en 1952. Verder werd besloten niet toe te treden als buitengewoon lid van de K.N.A.C. Aan H.M. de Ko ningin werd een verzoek gericht om ontheffing van de verplichting tot het bezitten van een openbare lagere school. Met ingang van 1 januari 1956 zal de gemeente toetreden als lid van de Ned. Heidemij. De subsi die aan de muziekvereniging ,E.M. M." werd met 300 verhoogd en derhalve bepaald op 400 per jaar. De gemeenterekening over 1954 werd voorlopig vastgesteld. De ge wone dienst vermeldt een nadelig saldo van 2218.40, de kapitaal, dienst een nadelig saldo van 7563.90. Aan diverse wegen wer den werden nieuwe namen gegeven: zo komt de naam Zoekweg II te ver vallen en wordt Zoekweg; de Zoek weg HE krijgt de naam van Lijdijk. weg en de Zoekweg I wordt Bos- hoekweg. Het gedeelte Vrouwenpol- derseweg bij de heer De Visser werd omgedoopt in Plantlustweg. De heer L. Jongepier (a.r.) pleitte voor het plaatsen van wachtlokaaltjes voor de buspassagiers. De voorzitter ant woordde, dat dit punt al diverse ma len aan de orde is geweest in de ver gadering van B. en W. Er zal nog maals aandacht aan worden besteed. Examens Bij 't te Breda gehouden ENSAID- examen slaagden de dames S. Dekker N. van Boven, beiden te Ellewouts- dyk, en L. van Oosten te Driewegen voor costumière, mejuffrouw M. v. d. Reepe uit Baarland slaagde voor cou peuse. NED. HERVORMDE KERK Selectie is moeilijk. De Generale Synode der Ned. Her vormde Kerk heeft in haar laatste vergadering de Jaarverslagen van het theologisch seminarie en van de com missie voor het theologisch hoger on derwijs behandeld. Dr. H. Berkhof deelde mede, dat over drie jaar er waarschijnlijk een predikantentekort zal zijn. Hierdoor kan de noodzakelijke opschuiving ge schieden. De kerkeraden zullen aan dacht moeten besteden aan de op wekking van jonge gemeenteleden om theologie te gaan studeren. An ders zullen over drie jaar geen vica rissen en legerpredlkanten meer be schikbaar zyn. Prof. dr. H. de Vos zag als een van de problemen de werving Voor de pre- dikantsoplelding. De selectie is eenter moeilijk. Thans is deze alleen nega tief. De synode houde zich bezig met deze vragen en dringe aan op een nauwkeurig onderzeok naar ae be hoefte aan predikanten in de komen de jaren, vele vragen uit de synode betreffen de theologische opleiding. Laat men vooral vasthouden aan een goed wetenschappelijke opleiding, ook ter wille van de praktijk. Spreker hoort vaak preken. Hij krijgt de in1 Oostburg vierde opgewekt het carnavalsfeest Zaterdag heeft Oostburg carnaval gevierd, 's Middags arriveerde een aantal leden van het bekende muziek korps „De Kikvorsen" uit Den Bosch in de Zeeuws-Vlaamse gemeente, waar zij door het bestuur van de V.V. V. werden verwelkomd. Nadat de mannen wat bekomen waren van de lange reis de bus was door pech twee uur te laat begon de rond gang langs de verschillende café's. In net begin leeK het erop alsof alleen de jeugd plezier had. Vele jongens met „bullebakken" voor volgden de mu ziek. Allengs kwamen er echter ook steeds meer ouderen in de stoet, met maskers voor en op bonte wijze ver kleed. Rond elf uur werd er overal ge danst door prinsessen, clowns, beren, een witte poes en andere fantastische figuren. Een groep gekostumeerde feestvier ders uit Sas van Gent kreeg de pry's voor de ploeg, die het verst weg kwam. De Bossche muzikanten kre gen de tulband, die was uitgeloofd voor de grootste groep en een gezel schap uit Brugge kreeg een prijs als origineelste groep. Om twaalf uur werd het demasqué gehouden en een uur later werden de feestelijkheden beëindigd. De politie behoefde ner gens in te grijpen en volgens de voor zitter van de V.V.V., de heer C. Fourdraine, is alles keurig verlopen. Officiële publikaties MIDDELBURG. UITLOTING GELDLENING. - B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat donderdag 9 februari 1956, 11 uur, in het Stadhuis, door hen in het openbaar zal worden uitgeloot één obligatie groot 500,van de ten laste van de gemeente lopende geldlening, oor spronkelijk groot f 35.000,—..opgenomen in 1899. Middelburg, 3 februari 1956. De burgemeester van Vlissingen maakt bekend, dat voor kinderen in de leeftijd van 3 t.m. 13 jaar de gelegenheid bestaat, zich kosteloos tegen difterie/kinkhoest/te tanus te doen inenten of herinenten en wel op woensdag 8 februati 1956, des middags te 4 uur in het Medisch Centrum, Juliana- laan 4, te Vlissingen. druk dat de exegetische colleges soms wel getrouw, maar niet met vrucht gevolgd zyn en hoeveel doet men dan aan praktykvakken Sociologie en pastorale psychologie zijn nodig, maar bestudering maakt de studie langer. Het richten van de wetenschappe lijke opleiding op het toekomstig ambt is noaig, maar niet altijd In praktijk te brengen, aldus spreker. Hij deelde mede dat men bezig is met het opzetten van een specialis- tenopleiding voor predikanten. Maar men kan niet alles geven. Als de stu denten maar leren hoe zij de stof moeten aanpakken. De synode behandelde vervolgens de jaarverslagen 1954 en 1955 van de gedelegeerden voor de colloquia. Aan wezig waren dr. H. Schroten en dr. A. Brink, resp. voorzitter en secretaris van deze delegatie. Dr. Schroten acht te de omschakeling van proponents examen naar colloquium een aanmer kelijke vebretering. In 1955 werden van de 81 kandidaten 20 voor de eer ste maal. 2 voor de tweede maal af gewezen. Over het algemeen kon de delega tie over de resultaten niet roemen. Het gaat om een onderzoek naar ge schiktheid, bekwaamheid en roeping. De commissie constateerde menig maal weinig vreugde over het toe komstig ambt en een huiver voor de dorpsgemeente. Spreker meende dat het nodig blijft zijii loopbaan op het dorp te beginnen. Hij constateerde gebrek aan exege tische kennis. Ook dogmatisch blijkt zwakte by het gesprek. Hij pleitte voor betere scholing in de reformato rische dogmatiek. Algemeen is de klacht van gebrek aan wetenschappe lijke interesse. Specialisatie is nodig, maar deze mag pas na het kandidaats beginnen en de mogelijkheid voor keuzevakken moet ruimer worden. ZUID-BEVELAND Goes Filmvoorstelling. De Nederlandse Bond van Vogel liefhebbers, alfdeling Goes, „De Vo gelvrienden", hield vorige week in „Slot Ostende" een filmvoorstelling. De heer J. Stadhouders verwelkom de de aanwezigen, waarna hij het woord gaf aan de heer K. van Zwie- ten, chef van de afdeling propaganda van de Rotterdamse diergaarde „Blij- dorp". Op bijzonder onderhoudende wijze vertelde de heer Van Zwieten over de „huishouding" van „Blijdorp" Hierna kregen de leden door middel van de kleurenfilm „Kleurenpracht in Blijdorp" de gelegenheid zelf een kijk je in de dierentuin te nemen. Ook werd nog een film vertoond over het leven en de gedragingen der dieren. De heer L. van der Heijden gaf een duidelijke toelichting bij de films. Marktberichten VEILING Z.-HOLLANDSE EILANDEN. 3 februari. Andijvie 66—70, groene kool 11 —30, gele kool 10—16, prei 29—49, waspeen 19—29, knolselderij 9—24, spruiten A 58— 84, Idem B 20—39, idem gesch. 98, aardappe len 10.60—10.80, boerenkool 17—35, rode kool 6—12, uien 22—53, gr. peen 6—12, sel derij 21—35, witlof 34—58, kroten 6—9. Fruit: Cox Orange P. St A 1.22, HH A 98 —1.08, HH B 86; Jonathan St A 58, St B 49, St C 47. HH A 55-60, HH B 50—52, HH C 45—46, HH 1 45, HH 2 36. K 28—42; Goud- relnetten St A 48, HH A 43—51, HH C 48, K 38—41; Golden Del. St A 78. St B 71, St C 65, HH A 68, HH B 70, IHI C 60, HH 1 50, HH 2 42—51. K 30; Comtesse de Paris St A 38, St B 37, St C 28, HH A 27—32, HH B 23—20, IHI c 19—21, HH 2 18; St. Remy HH I 38—40, K 35. 7. „Ben jij (fear, stuur?" vroeg de st<xer van de Kraker. „Kom je een par tijtje klaverjasen?" Toen hij gein antwoord kreeg keerde lij zich ver baasd om. „Wat zullen ve nou heb ben?" mompelle hij op springend, „ik hoorde de deur open en dfcht gaan er. er is niemand iinnengeko- men!" Bulten op de jang stond Kappie intussen >an de van schrik verstarde Maat te trekken. „Kom dan toch me, klont!" siste hij. „Straks Vorden we ja ontdket!" Hij hoorde, hoê daarbin nen een stoel venchoof en iemand driftig naft- de deur liep. Het was nu ti laat om nog de hele gang te ren nen. Teneinde raai opende Kappie de naasbijzijnde deur en trok de Naat mee naarbinnen. Maa- hier wachtte hen een nieuwe schrik: de stuurmal van de Kraker lag er in ee. hangmat te slapenlMaar de terugweg was al afgi sneden. Buiten op Ce gang klonk een verbaasde uit roep van de stoker m het volgende ogenblik b?woog ie knop van de deur „HIJ komtl" fluisterde Kappie. „Vlug! Onder de lafel!" Nauwelijks hadden zij zich daaronder gewrongen of de stoker keek om de hoek. „Hé stuur!" riep hij, „maakte JU zoëven mijn deur open?" Intrede ds. Kersten te Wissekerke. Zondag werd In de morgendienst van de Gereformeerde Kerk te Wis sekerke kandidaat M. C. Kersten in het ambt bevestigd door zyn broer, ds. A. C. Kersten uit Bodegraven. Als tekst had ds. Kersten gekozen He breeën 13 17. In de avonddienst deed de bevestigde predikant zijn in trede. De dienst werd begonnen met het zingen van psalm 67. Ds. Kersten hield zijn predikatie naar aanleiding van het schriftwoord uit Hebreeën 4 1213 „Want het Woord Gods is le vend". Na de preek sprak ds. Kersten zyn vreugde uit over het feit thans predikant in Wissekerke te mogen zijn. Hij dankte de kerkeraad voor de vriendschap en sprak de hoop uit, dat de goede verhouding zou bestendigen. Namens de kerkeraad sprak de heer Hengeveld, waarna deze de ge meente verzocht de nieuwe predi kant staande gezang 29 toe te zin gen. Namens de classis Zierikzee en •namens de kerk van Colynsplaat voerde ds. Schippers het woord en hóópte zowel in classicaal verband als tussen de beide gemeenten onder ling op een goede samenwerking. De consulent, ds. H. L. van Aller van Geersdijk, wenste de nieuwe ambts drager mede namens de kerkeraad van Geersdrjk, een gezegende arbeid toe. Ds. H. L. Boonstra, hervormd predikant te Wissekerke hoopte op een goede samenwerking. Namens het gemeentebestuur sprak burge meester J. van Halst een welkomst woord en memoreerde de goede ver standhouding tussen het burgerlijk en kerkelijk bestuur. Ds. Kersten dankte allé sprekers voor him goede woorden, waarna de dienst met het zingen van gezang 23 6 werd be ëindigd. Prot. Chr. Beroepsgoederen- vervoerders bijeen. De afdeling Zeeland van de Neder landse Bond van Protestants Christe lijke Beroepsgoederenvervoerders kwam zaterdagmiddag in „De Opril" te Goes bijeen. De voorzitter, de heer J. M. Blom- aard uit Goes, opende de vergadering met Schriftlezing en gebed. In zijn welkomstwoord wees hij onder meer op het belang van de organisaties en merkte op, dat de bond er is om de geschillen op te lossen. Daar moet men zoveel mogelijk gebruik van maken, aldus de heer Blomaard. Er moet nog veel gedaan worden. Laten we een drachtig de schouders er onder zetten en we zullen met Gods hulp een ge zond bedrijf opbouwen, zo besloot hij. De heren Blomaard en W. v. d. Endt uit Goes werden beiden herkozen als bestuurslid. In de vacature van de heer Bosman werd met algemene stemmen gekozen de heer W. de Moor uit Wissekerke. Onder meer hield de vergadering zich verder bezig met de loonregeling. Tijdens de rondvraag werden enkele interne kwesties be sproken. Nederlands vlootbezoek aan Sow jet-Rusland. De Nederlandse regering en de re gering van de U.S.S.R. zijn over eengekomen, dat een Nederlands smaldeel een bezoek aan Leningrad zal brengen, terwijl tegelijkertijd een Sowjet smaldeel Rotterdam zal oezoeken. Als tijd voor het bezoek is vastgesteld 20—24 juli 1956. De samenstelling van beide smaldelen zal gelyk zijn. De beide vlootver- banden zullen bestaan uit een krui ser en twee torpedobootjagers. Bejaarde man op spoorbaan door trein gedood. Op de spoorbaan tussen Zaandijk en Wormerveer is zaterdagmiddag de «a-jarige J. K. uit Wormerveer door uifc d,erichting Amsterdam ko mende elektrische trein gegrepen. In zwaar gewonde toestand is de be jaarde man naar het gemeentelijk ziekenhuis te Zaandam vervoerd, waar hy spoedig na aankomst is over leden. De man was bezig cokes te zoeken langs de spoorbaan. In de vooraf gaande nacht was nl. een trein met wagons vol kolen gepasseerd, waar van een der schotten was losgeraakt. De cokes was daardoor langs de spoorbaan gevallen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 7