ORCAM „Nieuwelingen" in Terneuzen zijn vrij snel ingeburgerd ÜC zware shag Zeeuwse Almanak i/vin DOUWE EGBERTS EERSTE ETAPPE UITBREIDINGS PLAN „VITRITE" IN UITVOERING CAMERE VAN RHET0RICA" TE HULST HEROPGERICHT Agenda 2 PROVIN 01 ALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 6 FEBRUARI 1956 ZEEUWSE STEDEN ALS WOONPLAATS (slot) Veel waardering naast enkele kritische opmerkingen Een aardig en aantrekkelijk stadje, dat op gebied van toerisme nog vele mogelijkheden biedt, waar het goed is te wonen en waar men, vooral door het deel der bevolking van Zeeuws Vlaamse of Zeeuwse origine, gemak kelijk wordt opgenomen en onder wie men zich spoedig thulsgevoelt. Zie daar in het kort zo ongeveer de mening van een aantal nieuwbakken Ter- neuzenaren, onder wie een zakenman, een ambtenaar in overheidsdienst, een loods, een technicus en een huisvrouw, die het „lijdend voorwerp" van een interview waren en die hun mening over hun nieuwe woonplaats te kennen wilden geven. Zeker, er waren ook enkele klachten en bezwaren, maar over het alge meen was het toch zo, dat het verblijf in Terneuzen, gelegen aan de peri ferie van het land, waar aanvankelijk vaak ernstig tegen was opgezien, geweldig is meegevallen en men zich, veel vroeger da% venvacht, voelde Ingeburgerd. De bevolking: noemde men prettig van aard en niet stijf, uitgezonderd dan misschien een gedeelte van het grote ambtenarencorps, dat Terneu zen telt en waarbij de rangen standen naar men meent een grote rol spelen. Op het gebied van het onderwijs acht men Terneuzen met zijn lyceum technische school, landbouwliuishoud- school enz. zeker niet minder dan even grote, of vaak zelfs grotere ge meenten elders in den lande. In net bijzonder was ook opgevallen de bloeiende en voortreffelijke muziek school, welke men in de stad aantreft. De Schelde, het kanaal naar Gent en het grote sluizencomplex en daar naast de vele scheepvaart bleken de grote attracties voor de meeste „nieuwelingen" te zijn. Opmerkelijk vond men 't enorme aantal Belgen, dat tot diep in het najaar Terneuzen bezoekt, terwijl, zo werd opgemerkt, de stad deze mensen vooral ook op zondag, feitelijk toch weinig te bie den heeft. Onbegrijpelijk vonden eni gen onzer zegslieden het, dat de mo gelijkheden welke bij voorbeeld de Schelde biedt, in het verleden niet ten volle zijn uitgebuit, waardoor de stroom van toeristen naar Terneuzen zeker nog veel groter zou zjjn gewor den, „Ik hoor nu wel", zo zeide de za kenman, „dat men het thans be* betreurt, dat tengevolge van zekere plannen de aanleg van een zwembad met recreatieoord en 'n groot restau rant „met uitzicht over de Schelde" ln de verdrukking is geraakt, doch ik vraag mjj af, waarom men ln het verleden het er niet op heeft aange legd om op de Scheldekade 'n unieke boulevard het enige hotels en restau rants te krijgen, die toch ook dit uit zicht zouden hebben gehad". Naar zijn mening zou dit vele vakantiegan gers uit „waterarme" gebieden heb ben aangetrokken. Overigens had de zakenman nog een klacht en wel in ver band met het feit, dat de „oude stad" tussen de kanaalarm is gele gen en van buitenaf slechts via brug gen is te bereiken. De wachttijden by deze bruggen en vooral bij de Axelse brug, die oud en nieuw Ter neuzen met elkaar verbindt - noemde hij vaak onbehoorlijk lang, met alle gevolgen van dien, zoals verlies van vele. manuren en het missen van ver bindingen. Hij was van mening, dat de voorschriften in deze allerminst worden nageleefd. Ook de huisvhouw vond de wachttijden, vooral bij slech te weersomstandigheden, vaak veel te lang. Op cultureel gebied. Op cultureel gebied meende men, dat in Terneuzen nog wel een en an der te doen valt. Wel was men vol lof over het Terneuzense Spaarfonds waarvan meer dan een tiende ge deelte vah de bevolking lid is en dat jaarljjlcs tegen een minimum contri butie enige verantwoorde en meestal op hoog peil staande avonden geeft, doch daarneast meende men, dat behalve de twee bioscopen, Terneu zen weinig biedt op het gebied van Ëoede en niet te dure ontspanning, e Z.V.U., zo meende de technicus, is een veel te duur „couveuse-kindje" clat hier door middel van bloedtrans fusies in de vorm van het toelaten te gen verminderde prijs van de leden der personeelsverenigingen in het le ven moet worden gehouden. Terneuzen heeft een gezellig winkel centrum, met. vele fraaie erf moderne zaken die meestal goed gesorteerd zjjn. zo waren de nieuwkomers van oordeel. *Dn in het bijzonder zij die uit „Holland" afkomstig zjjn vergeleken de Noordstraat, ook wat betreft de aanleg en breedte, met de Ivalver- straat in Amsterdam en de Veene- straat in Den Haag. Wel vond men, men, dat op sommige gebieden de prjjzen Iets hoger liggen dan boven Man gedood bij ontploffing op Noorse tanker. Aan boord van de Noorse tanker „Havcong" is vrijdagavond op de re de van Vlissingen de 45-jarige Egyp tenaar Wardani om het leven geko men. De man bevond zich alleen in de machinekamer, toen zich daar door tot nu toe onopgehelderde oor zaak een ontploffing voordeed. Het slachtoffer raakte zwaar ge wond en overleed in de sleepboot, waarin men hem naar de wal ver voerde. Het stoffelijk overschot is overgebracht naar het St. Joseph- ziekenhuis te Vlissingen. De „Havcong" vervoerde een la ding olie, bestemd voor de Steenko len Handelsvereniging en heeft lig- Slaats gekozen in de Buitenhaven, faar de oorzaak van het ongeval is een onderzoek ingesteld. Het slachtoffer was gehuwd en af komstig uit Port Said. VAN TOT „WAT DOEN WE IN DE KOU" De leerlingen van de M.T.S. te Vlissingen hebben zaterdagavond in de grote zaal van „Britannia" met genodigden en dames hun jaarlijkse grote feestavond gevierd. Andere ja ren was het veelal de gewoonte dit te doen met een dansfeest, maar dit maal had men een cabaret-gezel schap doen komen om liet eerste deel van het feest te verzorgen. Het was het bekende Middelburgse IJSPRET Omdat zoonlief, drie jaar oud, ein delijk ook wel eens wilde weten wat ijs nu precies was ijs om op te staan dan trok die Middelburgse papa er met zijn spruit op uit. In een der vesten trof hij mooi, gaaf \js. In het midden althans. Want aan de kanten was het nogal troebel en men hacl het nodig geoordeeld om dit zwakke gedeelte te overbruggen met een plank. Omdat voorzichtigheid nog altijd de moeder van de porseleinkast is, hief papa zoonlief hoog in de lucht, alvo rens op die plank te stappen, 't Was geen overbodige maatregel geweest. Papa ging er, met plank en al, netjes tot aan z'n knieën dóór. Geen situatie om over naar huis te schrijven Zoonlief, die er blijkbaar niets in zag om een ijskoud bad te nemen, zet te wat je noemt, een keel op. Dat werd er niet beter op, toen hij op z'n buik het hechte ijsgedeelte werd op geschoven, want. de jongeling besefte nog niet, dat zulks zijn redding bete- kende. Papa zag kans op eigen ge legenheid uit het water te krabbe len Gelukkig lag er verderop nóg een plank, die „de weg terugmogelijk maakte. s'Avonds, thuis, was zoonlief bij zonder braaf. Hij tekende. Een sa menspel van lijnen op een groot vel blank papier. Gevraagd naar de zin van die tekening, antwoordde de knaap, tevreden glimlachend: „Dat is pappa, die door het ijs zakt" cabaret „De Zuidwesters" onder lei ding van Wim de Graaf, dat zijn pro gramma „Wat doen we in de kou" met vaart en variatie op de planken bracht. Ook ditmaal was het succes van het gezelschap, dat met tal van originele schetsjes voor het voetlicht trad, weer groot. Na afloop van dit programma was er een geanimeerd TJA.... „Tja, wat doe ik in de kou". Dat zal ongetwijfeld ook de transport arbeider Van A. in Sluiskil ge dacht hebben, toen hij tydens zijn werk aan de kade uitgleed en in het kanaal terecht kwamDe man haastte zich dan ook, de vaste wal weer op te zoeken. Met een nat pak en met de schrik liep dit in cident voor Van A, af. OOK IN DE WINTER. De schietvereniging „Prinses Ju liana" in St. Annaland geeft haar le den nu ook in de wintermaanden ge leeenheid om de schietoefeningen bij te wonen enzo meldt onze corres pondent de belangstelling is groot. De vereniging beschikt thans dan ook over goede schutters. Of ze, evenals in dat aloude lied, hun brani en lef ook ontlenen aan de bitter en aan het plichtsbesef, is ons niet bekend.... AFSCHEID. In Oud-Vossemeer nam de postbe- steller Endhoven, die 39 jaar lang trouw de post heeft rondgebracht, afsche'i. De.directeur van het post kantoor in Tholen, de heer Heeze, sprak de scheidende a nbtenaar toe en sprak de wens uit, dat hij nog lang van zgn pensioen zal mogen genieten. WONDEROLIE Weg met onhandige likdoornrlngen en gevaarlijke Bcheermesjes. Een nieuw vloeibaarmiddel, NOXACORN. neemt de pijn weg in 60 seconden. Eeltplekken en eksterogen verschrompelen met wortel en al. Bevat gezuiverde wonderolie. Jodium en het pijnstillende benzocaïne. Een flesje NOXACORN Antiseptisch Likdoornmiddel van t 1.35 bespaart U veel ellende. (50) de rivieren en een der heren meende, dat speciaal in herenkleding de keu ze wat te gering is en er door de betreffende winkeliers hierin nog wel een en ander verbeterd kan worden. Eenstemmig was men van oordeel, dat de verlichting van de binnen stad zonder meer slecht is! De nieuwe wijken. De nieuwe wijken der stad, waarin de meesten der „ondervraagden" woonachtig zijn, bleken over het al gemeen de toets der kritiek wel te kunnen doorstaan. Al merkte men dan ook op, dat van een regelmatige uitbouw weinig sprake is omdat men tussen de huizenblokken vaak nog f rote stukken „woeste grond" aan- reft. Bepaald ongelukkig noemde men het, dat de bewoners van een groot gedeelte der Azaleastraat ten eeuwigen dage gedoemd zijn uit te kijken op de aan de achterzijde van de flatgebouwen die eerst later verrezen te drogen hangende was jes. Bepaald als een gemis voelde men het ontbreken van een behoorlijk zwembad, terwijl verbazing werd uit gesproken over het feit dat een ge meente als Terneuzen geen atletiek- en gymnastiekverenigingen telf. Dis is in het kort de mening van een aantal „geïmporteerden", die zich ondanks hun kritiek welke vrü zeker op sommige punten door anderen wel zal worden aangevoch ten, doch waarin daarnaast toch ook wel veel ter overdenking zit in Terneuzen na betrekkelijk korte tijd reeds volkomen thuis gevoelen en die, zoals duidelijk bleek, het stadje aan de Schelde thans reeds een goed hart toedragen. Tewaterlating mijnenveger „Veere" te Kinderdijk. Mevrouw Den Beer Poortugael zal doop verrichten. Door middel van enkele drijvende bokken zal donderdagmiddag 9 fe bruari om half vijf op de werf van L. Smit en Zoon's Scbeeps- en V/erk- tuigb. N.V. toe Kinderdijk de aldaar ten behoeve van de Koninklijke Ma rine in aanbouw zijnde mijnenveger „Veere" te water worden gelaten. De doop van (lit schip zal geschieden door mevrouw A. den Beer Eoortu- gael-Nanninga, echtgenote van de burgemeester van Veere. De „Veere" is een kustmijnenve- ger van de Dokkum-klasse die 32 schepen zal omvatten. Zes hiervan zjjn reeds in dienst gesteld. De bouw van de „Veere" geschiedt voor Ame rikaanse "rekening. De Verenigde Sta ten zullen het schip na oplevering overdragen aan Nederland in het kader van het wederzijdse hulppro gramma. De standaard-waterverplaatsing bedraagt 425 ton, de grootste lengte 46.62 m en de grootste breedte 8.70 m. Twee dieselmotoren met een to taal vermogen van 2500 apk leveren de voortstuwing. De schroeven zijn volledig omkeerbaar. De bewapening zal, behalve midde len ter opsporing en vernietiging van alle bekende tyypen mijnen, ook twee mitrailleurs van 40 mm omvatten. Het schip wordt geheel gebouwd van niet-magnetisch materiaal. Vragen van kamerlid over veerdiensten. Waarom werd tweede klasse benedendeks gebracht? Het Tweede Kamer-lid dr. Vermoo- teu (P.v.d.A.) heelt aan de minister van Verkeer en Waterstaat de vol gende schriftelijke vragen gesteld: 1. Is het juist, dat op een der veer boten BreskensVlissingen de twee de klasse benedendeks is gebracht en dat het ln de bedoeling ligt op de an dere en de nieuw te bouwen veerboten dezelfde scheiding tussen de beide klassen aan te brengen? 2. Indien de eerste vraag bevesti gend wordt beantwoord, kan de mi nister dan mededelen of de bezetting van de eerste klasse aanleiding heelt gegeven tot deze maatregel? 3. Is de minister niet van oordeel, dat dit voor de tweede klas-passagiers een aanzienlijke achteruitgang üete- kent ten opzichte van de bestaande toestand en dat deze verscherping van het onderscheid tussen de eerste en tweede klas-passagiers tegen de maatschappelijke ontwikkeling In gaat en wel sterk afwijkt van hetgeen b.v, bij de Nederlandse spoorwegen te dien opzichte valt waar te nemen 4. Kan de minister mededelen, van wie het initiatief tot deze maatregel is uitgegaan en of hü bereid is te be vorderen, dat de bestaande indeling op deze veerboten nu en in de toe komst gehandhaafd blijft? Algemene vergadering Landbouw Coöp. Centrum. Dinsdag 21 februari zal het Land bouw Coöperatie Centrum voor zuid westelijk Nederland zijn algemene vergadering houden in „De Koren beurs" te Bergen op Zoom. Tijdens deze vergadering zullen de rekening over 1955 en de begroting voor 1956 worden behandeld en het jaarverslag over 1955. Ook dient in enkele be- stuursvacatures te worden voorzien. De heren P. J. Bom, Colijnsplaat, A. Korteweg. Zevenbergen, B. Meijers, Goes, S. Simons, St. Laurens en H. Witteveen, Wouw, zijn aftredend. Na het huishoudelijke deel van de ze bijeenkomst zal een discussieforum zich onder leiding van ir. M. A. Geuze bezighouden met de vraag: „Hoe staat het met het functioneren van het democratisch beginsel in de coö- Eeratieve wereld?" In dit forum heb- en zitting drs. J. Bierma, Leeuwar den, J. A. van Nieuwenhuyzen, Oolt- gensplaat, mr. C, C. Wabeke, Terneu zen, H. Witteveen, Wouw, W. C. van der Werf, Rilland en J. W. Scheele, Boschkapelle. Tenslotte wordt een kleurenfilm vertoond, die de werk zaamheden op een landbouwbedrijf in het gebied van het centrum in beeld brengt. Bejaard echtpaar door Kolendamp bedwelmd. Attente buurman voorkwam mogelijk erger. In de nacht van vrijdag op zaterdag is het bejaarde echtpaar J. Mol in de woning aan het Dorpsplein te Nisse, door kolendamp bedwelmd cn bewus teloos geraakt. De 84-jarige vrouw en de 75-jarïge man zijn naar het ziekenhuis Oostwal te Goes overgebracht. Hoewel aanvan kelijk de toestand van de vrouw niet zo gunstig leek, maakten beiden het zondagmiddag vrij goed. Zaterdagmorgen rond negen uur be merkte de naastwonende smid Gelok, dat de blinden bij de familie Mol nog gesloten waren. Daar hij'wist dat de zoon van het echtpaar in een zijka mertje sliep, Wcfar zich het telefoon toestel bevindt, belde hij hem op en informeerde naar de reden, waarom alles nog gesloten was. De zoon begaf zich toen naar de kamer waar zijn ou ders slapen. Hij trof daar zijn vader bewusteloos in een stoel aan, terwijl de vrouw bedwelmd in bed lag. Wel dra bleek, dat de oorzaak was te wij ten aan kolendamp, verspreid door de in de kamer staande kachel. De on middellijk gewaarschuwde dokter Zonnevijlle uit 's-Heer-Arendskerke liet beiden naar het ziekenhuis over brengen. Joïigen door ijs gezakt. Zaterdagmiddag zakte tijdens het schaatsenrijden de 15-jarige A. L. H. uit Terneuzen door het ijs van de Otheense kreek. De jongen, die meer dan een kwartier in het water lag, kon tenslotte door de heren W. de R. en A. de J. met behulp van een lad der op het droge worden gebracht. Na in een nabijgelegen woning van droge kleding te zijn voorzien, werd de ongelukkige jongeman per taxi naar huis gebracht. Zondagmiddag was het slachtoffer er vrij ernstig aan toe. Hij bleek een zware long ontsteking te hebben opgelopen. Waarom geen subsidie? Enkele leden van de Eerste Kamer hebben in het voorlopig verslag over de begroting van maatschappelijk werk aan' minister Van Thiel de vraag gesteld waarom de door liet gereformeerd sociologisch instituut aangevraagde subsidie van 8000 voor het onderzoek op Schouwen. Duiveland, is afgewezen. De vragen stellers wijzen dan nog op het zelf inbrengen van dit instituut voor dit onderzoek van ongeveer 70.000. Benoeming Bij koninklyk besluit is benoemd tot lid van de reclasseringsraad te Middelburg ds. J. de Boer te Vrou wenpolder. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Vogels hebben voedsel nodig. Zaterdag hebben bestuursle den van de afdeling Zuid van de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren, voed sel gebracht naar de voeder- Slaatsen voor vogels tussen itthem en het fort Ramme- kens. Dit was mogelijk dank zij een voortreffelijke samenwer king tussen de gemeente Vlis singen, de scholen van deze stad en de Dierenbescherming. De scholieren brachten brood mee naar hun scholen, dat met een wagen van de brandweer op de juiste, bestemming werd ge bracht. Nu echter de dooi (voorlopig) is ingetreden, me nen velen, dat voedering van de vogels niet meer nodig is, doch het tegendeel Is waar. Juist nu hebben de vogels gTOOt gebrek aan voedsel en daarom wil de afdeling Zuid van de Dierenbe scherming de actie onvermin derd voortzetten. Men heeft reeds contact opgenomen met d<? zusterafdeling in Middel burg, die eveneens medewer king heeft toegezegd. De vo gels hebben voedsel nodig! (Slot van pag. 1) lisatie gestreefd, nieuwe afdelingen zoals bedryfs-mechanisatie, kwali teitscontrole enz. werden gesticht en zo groeide langzamerhand door dit alles de „Vitrite" uit tot een hy permodern bedrjjf, waar men zich reeds bezighield met de mogelijkhe den van „automation", vóórdat arti kelen daarover uit de Amerikaanse dagbladen naar hier overwaaiden.... Thans is het zover, dat deskun digen op het gebied van bedrrjfs-in- richting en -mechanisatie met grote van wat jaren werd verricht. Constructeurs en elektrotechni ci, gereedschapsmakers en ma chine-monteurs, fitters, lassers en plaatwerkers, leerlingen van de na de oorlog gestichte bedrijfs- school en zij, die rechtstreeks bij het produktieproces zijn betrok ken, zij allen werken intensief samen in totaal zijn er thans 462 mannelijke en 83 vrouwelijke medewerkers in dienst teneinde het bedrijf nog verder uit te bou wen in de toekomst. „Ik" heb groot respect voor het personeel", zo verklaarde ir. Berde nis van Berlekom, „vooral ook voor hen, die hier al vele jaren werken en zich zo van harte achter de mo dernisering van het bedrijf bebben gesteld." Anderzijds mag hier wél eens wor den geconstateerd, dat de directie van de „Vitrite" ook op het stuk van personeelsbeleid er hedendaagse opvattingen op na houdt en er met terdaad naar streeft om de arbeid in haar fabriek zo aantrekkelijk mo gelijk te maken. UITBREIDINGEN. Od allerlei terrein is dus veel be reikt, maar men is er nog niet. Nu is de fabriek aan belangrijke uit breidingen toe. Door allerlei grond- HERLEVEND VERLEDEN Fusie van toneel verenigingen. Hulst heeft weer een rederijkers kamer: zondag werd tijdens een aca demische zitting in het stadhuis de „Camere van Rhetorica" her-opge- riclit. Deze kamer heeft in een ver verleden bijgedragen tot de culturele bloei van Hulst en men mag het dan ook een gelukkige gedachte noemen van besturen van St. Josephs Ghesel- len cn het Zeeuws-VIaamse Toneel om deze roemruchte naam uit het verleden te doen herleven nu men tot fusie van beide verenigingen heeft bGslotcn. De toespraken werden zondag ge houden in de burgerzaal van het stadhuis, waar de „hoofdman" van de heropgerichte „Camere", de heer Chr. Heirman een begroetingswoord sprak. Burgemeester A. L. S. Locke- feer was de eerste spreker en zette uiteen, welk een eminente plaats de rederijkers vroeger in het Hulster leven hadden ingenomen.. Zijn be toog was zeer gefundeerd en steunde o.m. op diverse stukken uit het ge meente-archief. De burgemeester wees er o.a. op, dat het eerste Land juweel in Hulst reeds in 1467 werd gehouden. 'r. J. Mak uit Leiden, een kenner van de middeleeuwse rederijkerska mer, hield vervolgens een rede over 'de bloei, het verval en de wederop bloei van het toneel. Hij gaf in zijn causerie menige praktische raad en betoogde, dat met name de keuze van het stuk zeer belangrijk is. Er mag geen vierde wand ontstaan tussen toeschouwers en spelers. De heer [Mak waarschuwde voor allerlei ver keerde tendenzen en verklaarde, dat alleen het spel als zodanig een band 1 tussen spelers en publiek mag en kan scheppen. Hij was de mening toege daan dat het verval van het toneel een gevolg was van Invloeden van reformatie en contra-reformatie. Nu is de tijd aangebroken om op nieuw met alle middelen er aan mee te werken, dat het toneel in Neder land die plaats gaat innemen, die het verdient, aldus deze spreker. Dr. H. van Overbeeke uit Gent sprak namens de kamer „De Fon- teyne" uit Gent de installatierede uit en las de stichtingsoorkonde voor. Dit document kon echter pas later worden uitgereikt omdat tengevolge van de weersomstandigheden het ba- stuur van „De Fonteyne" niet op tijd aanwezig kon zijn. Er zal tussen de kamers uit Hulst en Gent een nauwe samenwerking worden nagestreefd. Verscheidene sprekers voerden hierna nog het woord, er was vcr- volgeens een palingmaaltijd en- een drukbezochte receptie en 's avonds word een voorstelling gegeven van „Chateau de Bersac" in het St. Jo- sephs-patronaatsgebouw. Onderwijsbenoemingen. Tot hoofd van de school met de B bel te Rilland-Bath werd benoemd d heer J. A. Kooman, onderwijzer a n de Prinses Ireneschool, afd, v.g.l.o. te Goes. De heer J. G. F. van Vreeswijl' hoofd van de school der afd. Gercf gemeente te Rilland-Bath, is in gelij ke functie benoemd te Hendrik Ido Ambacht. aankopen in de afgelopen jaren rond de oorspronkelijke terreinen zijn ruime mogelijkheden voor uitbouw aanwezig. Aan de zijde van de Dok haven wordt thans een gebouw op getrokken met een vloeroppervlakte van ca. 800 vierkante meter. Het ligt in de bedoeling om de vloerop pervlakte van werkplaatsen, kanto ren enz., die thans ruim 13.000 m2 bedraagt, te zijner tijd nog verder uit te breiden. Men wil dit in etappen bereiken, zoals ook de verbetering van de be staande gebouwen in gedeelten tot stand is gekomen. De nieuwe hal, waarmee men nu zal beginnen, betekent, dat de eerste, werkelijk nieuwe vierkante meters sinds de oorlog aan de vloeropper vlakte van de bedrijfsgebouwen wor den toegevoegd. De sorteerafdeling, de p alt afdeling en de opslag worden hier samengebracht en gemechani seerd. Men hoopt het gebouw voor de winter van 1956-1957 in gebruik te hebben. Ook op bouwgebied was de tech nische dienst van de „Vitrite" pro- duktief, want de tekeningen voor de installaties, indeling enz. werden hier verzorgd, zodat de architect zich voornamelijk tot het bouwkun stige gedeelte van het project be hoefde te beperken. Voor de toekomst zijn nog grote re uitbreidingen in overweging, o.a. op het voormalig terrein van de fa. Alberts aan de Loskade, dat de „Vi trite" eveneens in eigendom heeft verkregen. Zo wordt er thans op de plaats, waar in het verleden de schepen voor de Oostindische compagnie ge bouwd werden, dag en nacht gewerkt in een uiterst modern bedrijf, dat men eigenlijk niet zou verwachten in een stad zonder een uitgesproken industrieel karakter. Het is een kant van het Middel burgse gemeenschapsleven, waarop slechts af en toe de aandacht wordt gevestigd, maar dat die aandaciit tenvolle waard is. Van dit bedrijf uit wordt geëxporteerd naar vele landen en er wordt hier voortdurend voor gewaakt, dat het produktiepro- I ces zo goed en zo efficient mogelyk verloopt. Alleen daardoor is het mogelyk een goed en in prijs en kwaliteit con currerend produkt te leveren. En om werk te verschaffen aan vele hon derden bekwame en nijvere inwo ners van dit gewest Afscheid ouderling Botje. De hervormde kerkeraad van wijk- gemeente IV in Middelburg nam de zer dagen afscheid van ouderling D. Botje wegens diens vertrek naar Dwingelo (Dr.), waar hy als notaris werd benoemd. De praeses, ds. F. Don, sprak de scheidende op harte lijke wijze toe en dankte voor het werk, dat deze verrichtte als ouder ling, als lid van de classicale verga dering voor Walcheren van de Pro vinciale Kerkvergadering en van de Generale Synode. Namens de leden van de wykkerkeraad bood spr. de heer en mevrouw Botje een geschenk aan. In zyn antwoord dankte dc heer Botje de leden van de kerkeraad voor de prettige samenwerking, mede tengevolge waarvan het z\jn echtge note en hem niet licht valt van Zee land afscheid te nemen. De leden van de kerkeraad met hun dames namen tenslotte persoonlijk afscheid van het vertrekkende echtpaar. VANDAAG. Vlissingen Alhambra: „20.000 mijlen on der zee". (14 Jr.), 19 en 21 uur, cine- masc.; Luxor: „Verborgen moeder- chnp, (18 jr.), 20 uur. G-es - Grand Theater: „Terwijl Parijs slaapt", (18 jr.), 20 uur. Prins van Oranje: Z.V.U., lezing ir. Dlbbits, 20 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 2