RAAD ZOUTELANDE STEMDE OVER VERZOEK MOLENAARS WALCHEREN PREDIKBEURTEN OFFICIËLE PUBLIKATIES ZATERDAG 4 FEBRUARI 1950 PROVINCIALE ZEBTJW8B OOÜ RANT 7 HEFTIGE DISCUSSIES OM 12.500.—. Uitbreidingsplan zou windkracht in de weg staan. De gemeenteraad van Zoutelaiide, die Vrijdag in spoedeisende vergade ring bijeenkwam onder discussie VJLfi burgemeester D. Kodde, heeft een heftige diselissie gevoerd oVer een verzoekschrift Vari de gebroeders Adriaanse, molenaars in deze ge meente. De heren Adriaanse verzoch ten om een schadevergoeding voor hun molen, aangezien zij meenden, dat door het uitbreidingsplan het draaien op windkracht zeer belem merd zoü Worden. Bijna alle raadsle den namen aan deze discussie deel. De heer K. Wouters (a.r.) noemde het de laatste acte van het drama roridom hel üitnrêioingsplan. Volgens de heer Wouters zou de vereniging „De Hollandse molen" haar recht verkwanseld hebben voor ëëfi jaar lijkse bijdrage. De heer K. de Wolf (sg.) was eveneens fel tegen het voorstel. Hij vreesde, dat een storm van veront- De heer Martens benoemd tot wethouder In plaats vah aftredende wetheuder P. Warnier In de vrijdag gehouden vergadering van de gemeenteraad van Hulst is dë heer J. D. J. Martens (K.V.P.) tot wet houder gêkozen in' de plaats vah dé aftredende wéthóUder, de heer P, WaT- hier. Alvorens tdt.de verkiezing over gegaan wëfd, spraken burgëmêéstéf A; L. S. Lockefeër eri de heren J= D. j. Martens, J. D. A. van Mierlo en C: C. vah Afèrithals woorden van dank tot de heer Warnier voor allés, wat hij gedurende zijn tienjarige ambtsperio de voor dë gënieente gedaan hèëft. Ha- dat de aftredende wéthoudër zijh dank betuigd had voor de welwillende woor den, werd tot stëiüming overgegaan: Hierbij verkreeg de heer Martëns zé ven stemmen, tërwlji de hëer Vah Miërlo (Kathi vrije lijst) zes stemmén op zich verenigde. De heer Martens nam zijn benoeming aan. Burgemeester Loekefeer deelde ver der mede, dat het, in de bedoeling ligt om de achtèrstalligè fekërii'ngëri over 1952 en 1953 dööf een Speciale kfdéht te laten verzorgen. Op voorstel van de heer Van Mierlo werd pro memorie Kfëdiët tér bèschildng gesteld, waar bij B: en W. werden gemachtigd feen eventuele behöerrtihg të doen. Door het college zal voor het bijwerken van dé fêkenirigeti dé héëf Lèkele worden aangesteld: Monteur geraakte onder tractor Vrijdagmidag omstreeks kwart over Viér hëêft ziëh óp het Havenplein te Ziérikzëê .eer) ötigevél voorgedaan, Wa&i'van de montëdr G. J. K. uit Zie- rikzeé het slachtoffer is geworden. Voor de garage Ankef Warén arbeiders bëzig éen vrachtauto të bhtladen. Op de wagen stóhd 6en tféetór, die door ihiddel vah stalen plateh op de be gane grond geplaatst zou worden, Door het plotseling Uitglijden van de platèn raakte de traètor uit zijn even wicht en viel van de auto. De monteur K., dié op de tractor plaats genomen had, gef&akte ónder hét gevaarte en kon sleëhts mét moeite Worden be vrijd: Hij werd naar de Górneliastiêh- ting Overgebracht, waar eèri beenbfeuk én beenwonden geconstatèèrd werden; Aanbesteding riolering Ktuiningên Door het architectenbureau van de Veretligihg voor Ned. gemeenten te Amersfoort wérd ten gemeentehuize van Kruiningen aanbesteed voor fè- kefiing van de gemeente Kruiningeü het rioleréh én herbestraten, eng. té Kruiningen. ingeschreven werd Voor A (met klampen) en voor B (met moffékit) hls volgt: N.V. Aannemingsbedrijf Zeeland te .Middelburg A 587.230,—, B 585.230.fa. Everaars en v. d; Berg te Steenbergen A 590.000. B 585.000.— I fa. M. P. Hol N.V. te Hiitst A 583.500.—, B 58G.50Ö=— fa. F. Duijnhouwer cn Zonen te Goes A f. 565.991.—. B f 562.991:—; fa. J. en K: T. den Ouden te Biervliet A 545,975.—B 544.8?5.—De gun ning is aangehouden. „Noord-Beveland" weer uit de vaart véëiv Vh'n de diénst Wolfaartsdijk-Kortgene, enkele we ken geleden een blad van dé schroef verloor, stootte het schip donderdag middag bij laag Water Weer op een hard voorwerp, waarbij opnieuw een schroefblad werd verspeeld. Vrijdag middag ls liet schip naaf Viissingen vertrokken, waar het in het dok van een nieuwe schroef zal worden, voor zien. Gehoopt wordt, dat de „Noord Beveland" ih de loop van zondag de dienst kan hervatten. Dë „Zahd- kfeek" is nu Weef tijdelijk op de lijn Wolfaartsdgkseveer-Kortgene inge legd. Door het ijs gezakt In Viissingen nam de ijspret vrijdag middag voor twee jongens een onaan genaam en vooftljdig einde; toen zij door het ijs zakten. De één raakte te water onder de -brug bij de Spuikom en de ander in de tankgracht in hét Nollebos-. Beiden werden door andere schaatsers weer op het droge ge holpen en konden zich op eigén gele genheid naar huis Spoeden. Autobotsing Op de hoek WilhelminastraatTer- welstraat te Goes ontstond vrijdag morgen rond half twaalf een botsing tussen twee personenauto's, resp. be stuurd door zekere F. J. W. de G. uit Eindhoven en E. W. uit Badhoevedorp, De gevolgen beperkten ZiéH tot mate riële schade aan beide wagens. Wdaröiging in de géttieéflté 2ou los barsten. De heer J. Riemens (c.h.) mëïkte öp, dat dé gemeente eerst restauratiegelden voor de molen ver strekt had, en nu wordt als dank de gemeente de strop om gedaan. Hij vreesde dat de kosten van de uitbrei ding hierdoor hoger komèri te liggen. Wethoilder P. Leijnse (c.h.) meende echter, dat de zaak zakelijk bekeken moest worden. Dat dè köëtên Vóór de restauratie vergoed werden, noemde hij een bil lijke handelwijze. Hij zag het verzoek echter als een misbruik maken van de moeilijkheden, waarin de gemeen teraad momenteel met het uitbrei dingsplan verkeert. De héér G. Ga- briëlse meende, dat uiteindelijk de knööp tóch moést Wórden - doorge hakt, hoewel hg zich afvroeg ,waar- orii men deze vergoeding reeds in '56 zou moeten uittèren. De heer P. Klei- nepier (g.b.) meende, dat ef ftiet veel kèus overgelaten werd. Wethoüder J. Wisse (a.r.) merkte op, dat er snel een beslissing geno- ihéii ttiöest worden. Hij stélde voor om de schadevergoeding te verlenen, omdat de nood daartoe dwong. Bur gemeester Kodde had in zijn 34-jari- ge loopbaan een dergelijke handelwij ze nog nooit meegemaakt. Het viel hem moelrjk om een voorstel te ver dedigen waarméde hij 't in zijn hart niét èèns is. Volgens de burgemees ter Was dé gemeente in een dwangpo sitie gebracht, daar anders van het uitbreidingsplan niet veel méér zóu overblijven. Tenslotte wefd het voorstel in stemming gebracht. Vijf leden Stem den voor en twee tegen. Tegen stem den de lieren De Wolf en Riemens. Aan de gebroeders Adriaanse zal ge durende 25 achtereenvolgende jaren te beginnen in 1956 en eindigende in 1980, eefl bedrag per jaar uitgekeerd Worden van 500, mits het Uitbrei dingsplan wordt goedgekeurd. De minister van Justitie mr. L. Donker, is in de afgelopen nacht in Rot terdam overleden. Afscheid stationsrestaura teur te Goes In Intieme bijeenkomst heeft het personeel van liet station Goes af scheid genomen v&ri de heer S. A. G. van de Poel, die vele jaren stations restaurateur was, dóch nu in Utrecht van een rustige oude dag gaat geme ten. Bij monde van de Stationschef, de heer Vermij, werd de heer Van de Poel namens het personeel toegespro ken, waarbij hem een ets van het Goese stadhuis "werd aangeboden. Ontroerd dankte de heer Van de Poel vöor de goede aamenwerking en het géschenk. Als restaurateur wordt hij opgevolgd doof de llèer Evers, af komstig uit Tlel Op dezelfde plaats waar de böol „Noord Beveland", Middelburg Aanieg 4 strandhoofden op Walcheren aanbesteed Het dagelijks beStuUr Van de Polder Walcheren heeft vrijdag in het Pol derhuis in Middelburg aanbesteed de aanleg van vier strandhoofden aan de Noordwatering ter hoogte van Oostkapelle Op dit werk werd als volgt ingeschreven (I met Door- nikse bloksteen, II met koperslak keien)1. Gebr. Van Oord, Werken dam, I f 1.417.000, II f 1.490.000; 2. N.V: Aann. Handelbedr. Van Oord, Werkendam, I f 1.422.000, H f 1.497.00Ö; 3. Gebi's. Vah 't Vèrlaat, Médêr-Hardifijiveld, t f 1.446.Ó0Ó, ÏI f 1.520=000; 4. V. d. Vlies, Sliedrecht, I f L47Ó.000, II-f 1.540.000; 5. Rees's. Aann. bedr., Ölderifcaal, I f 1.529.ÖÓ0, II f 1.599.000; 6. fa. v. n. Dekkef, Ba- pendrecht, I f 1.550.000, n f 1.540.000; 7, S. A. Sanders, Delft, I f 1.584.000, II f 1.596.Ö00; 8. fa. Vaii Zanten ën Van Hacke, Sliedfécht, I f 1,584,000, II f 1.654.000. De gunning werd aan gehouden. Volop ijspret op Vê&ten Vrijdag vierde in Middelburg de ijs pret hoogtij, 's Morgens reeds kon de politie alle vesten goedkeuren de Sèisvest Vanaf de bUltenbrug tót het vogeleiland was reeds vfiigègeven én toen Wemelde liet weldra van de schaatsers op deze ijsvlakten. 's-Mid- dags was het bijzonder druk met na me op de „ijsclubVest", maar ook öp de Veersè vest. Dit vond zijn oorzaak in het feit, dat velen oud en jong „ijsvrij" genoten. Ook in de avonduren bewogen zich duizenden op de ijzers vóórt. De Seis- vest bij „De Griffioen" was verlicht en ef speelde een gezellig muziekje, maar ook was verlichting aange bracht op hét deel vah de Sèisvest aan dé andere zeijde van de buitèn- brtig en öp de Veerse vest. Helaas kwam ef door de dooi en door het berijden op sommige plaatsen reeds veel water over het ijs, maar de sfeer was er niet minder om. Binnenbrandje De Middelburgse brandweer werd Vrijdagmiddag gealarmeerd voor een binnenbrandje in het gebouw van de Zééuwse Blindeninrichting aan de Kalvermarkt 1. De onderbaas van de- instelling had met een gasbrander de bevroren waterleiding ontdooid. Deze leiding liep langs het plafond en toen de man terug kwam ontdek te hij, dat het plafond in brand stond. Hij brak toen de reeds smeulende de- lèfi Uit het plafond, waarmee het ge vaar was geweken. De bfandweer, dié was gealarmeerd, behoefde er daarna niét meèr aan te pas té ko men. Benoeming onderwijzer Er is aan school J in Middelburg een vacature voor onderwijzer ont staan door het vertrek van de heer P. J. de Jong, wegens zijn benoeming als schoolhoofd in Kortsrene. B. en W. delen de raad mee. dat zich voor deze bêtrëlckiüg twee gegadigden hebben gemeld. Na oVèrles" o.a. mét de inspecteur van het l.o. kan het college slechts ééri dér sollicitanten aanbevelen, namelijk de heer J. Steenaard üit Viissingen. B. en W. stellen dan ook voor de heer Stë'en- aard te benoemen in vaste dienst met ingahg Van 1 april a.s. of wanneer hij dan nog niet in functie kan treden met ingang van de datum, waarop dit wel kan. Verkeerscursus voor V.V.H.- Yrouwen thans begonnen. Voor de plaatselijke federatie van Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverle ning in Middelburg hield de heer E. Visscher, Verkcersdeskundige, de eerste lezing van een cursus. Op boeiende wijze besprak hij de alge mene verkeersbegrippen en lientte hij uitvoerig de werkwijze van de verenigingen voor Veilig Verkeer toe. Spr. deed een beroet) op de aanwezi ge móéders oiu bij de opvoedihg der kinderen naast onvoorzichtigheid onoplettendheid in het bijzosdes; INSTITUUT „SINKE" Wagenaarstraat 20, Middelburg Telefoon 2208 en 3667. Laat ook U 2lch dóór ons opleiden voor: Typen, Steno, Steno-typiste óok in de vreemde talen. Privé-secretaresse. 15 februari begint een nieuwe cursus. L SINKE. aandacht te bestéden aan het opvoe den tot een „beschaafd" gedrag in het verkeer. De causerie, die in de conferentiezaal van Maatschappelijke Zorg in het stadhuis werd gehouden, stohd zeer in de belangstelling. Viissingen Optreden helderziende. Slechts een klein aantal personen heeft donderdagavond in „Britannia" te Viissingen net optreden van de bekende helderziende M. B. Dijks hoorn bijgewoond. De psychoscopist trad aldaar op in het kader van een serie voorstellingen ten bate van „De Zonnebloem", de Katholieke Na tionale Stichting tot bevordering van het welzgn der zieken.. De fyeer- DijkShóorn 'heeft zich voorgenomen hièrvoót' tienduizend gulden bijeen te brengen en zeidé daarin bijna ge lukt te zijn. Vervolgens besprak hij zgn werk methode, waarbij liij zich Uitsluitend bedient van een wichelroede. Ver scheidene vragen, die' uit het pü- bliek naar voren kwamen, werdén door hem in behandeling gehomen met somtijds een verrassend resul taat. Vandaag, zaterdagavond treedt de heer Dijkshoorn op in de Schouw burg te Middelburg. Dierenbescherming wendt zich tot gemeenteraad. De afdeling Zeeland-Zuid van de Nederlandse Vereniging tott Bescher ming van Dieren heeft tot" de Vlis- singse gemeenteraad een verzoek fericht de artikelen 128 tot en mét 32 van de algemene politieverorde ning in te trekken. In dezé artikelen wordt bepaald, dat honden in de kom der gemeente niet mogen loslopen. Het raadsbesluit hiertoe Werd in de tweede helft van het vorige jaar genomen. De vereniging meent, dat hij de uitvoering van genoemde ar tikelen vele praktische bezWaren naar voren komen. Voorts verzoekt de vereniging om, indien het intrekken van deze ver ordening niet mogelijk is, de honden in de volgende stadsdelen meer be wegingsvrijheid te geven: 1. het zo genaamde Eiland; 2. ten westen van dé Koudekerkscweg; 3. ten óós ten van de BLoemenlaan, het ge deelte ten noorden van de Anjelie renlaan gelegen en 4. de boulevards Bankert en Evertsen met het strand bulten het badseizoen. Beide verzoeken zijn in dè raads- agenda voor maandag opgenomen onder de óver te leggen stukken. Filmvertoning „Het Groene Kruis". De vereniging „Het Groene Kruis" te Viissingen houdt op donderdag 9 februari om 7 uur haar algemene ledenvergadering in „Britannia". Na afloop van deze vergadering zal de film „De school en het zorgenkind" worden vertoond aanvang 8 uur waarbij zuster Stellwég een des. kundige toelichting zal geven. Ritthem Coöperatie vergaderde. De Coöperatieve Aankoop- en Ver- bruiksvereniging u.a. te Ritthem hield in „Ons Dorpsleven" haaf jaar vergadering. De heer L. van Ëenen- naam, voorzitter, opende de vergade ring met een welkomstwoord tot de aanweigen. Daarna las dè heer L. Osté Mz., secretaris-penningmeester, dc notulen en gaf een overzicht van de financiën, waarbij bleek, dat 1955 sloot met een batig saldo. In hét af gelopen jaar Werd aoor de vereniging 58.000 kg brandstof omgezet. Als be stuursleden werden herkozen de he ren L. van Eenennaam en Joh. de Vis ser. Voorts werd beslotèn de antra ciet dit jaar een nummer kleiner te nemen en voor de essnoten hetzelfde te behouden. Ook zullen dit jaar weer zg. ronde briketten worden genomen. De heer J. Barentsen zal vanaf a.s. zomer niet meer de kolen bezorgen, i Men zal trachten voor lieftl een aftdêt te vinden- Examens steno en typen in Viissingen afgenomen Dezer dagen werden in Viissingen onder auspiciën van de Nationale Vereniging van Leraren in Stenografie „Gfoote" ëita- tnens typén en stenografie afgenomen. De volgende candldaten slaagden: - Machineschrijven Nederlands 120 aan slagen per mlnuüt, dë datliès: M. Blièk, C. J. Burghout, H. J. Davidse, M. J. Flip- se, P. van Luljk, J. M. van Ouwerkerk, G. Teilegen, J. B. Verschuure, E. de Visser, J. S. Willeboordse, aUen Middel burg; A. W. Frenks, M. Góedülóed, N. W. J. Hofman, C. M. v, keuleii, IVL de Ridder, G. A. Schout, L. W. Vader, S. Y. J. Warfeh, J. *T. Üeilstra, allen Viis singen; N. Blaassè (Ihet lof), Arhëmui- den: J. E. Maas, Breskens; M. Sinay, Kou- dekerke; J. A. Moens, A. Moens, Nieuw en St. Joosland; J. de Smit, Is. G. kèulë- mans. Souburg; F. B. v. d. Hoven, Oost kapelle; J. A. Wlldeböer, Sint Laüréns; E. du Fossé, C. van Hal, M. W. Roth, Sluis: E. M. Cal jouw, G. v. d. Velde, Vêe- re; A. Cappon (met lof) ZuidZahdé; M. Toet, Middelburg en de heren: J. Griep, M. C. Hollebrandse, J. Weststrate, W. Weststratë, alléri Middèlbürgi J. C. Huf- fenreuter, viissingen; P. Jongman, Bres kens, E. Martéljn, ÖOstBürg. Machineschrijven, Engels, 120 aanslagen per minuut, de dames: C. P. Polderman, Middelburg, A. Cappon, Zuidzande. MachlnèSöhriJveh FranSi 120 aanslagen per minuut: mej. Ct E. de Visser, Middel burg. Kantoorstenografie Nederlands 130 let tergrepen per minuut, de dames: W. A. v. Beuzekom, M. J. A. Th. Bogaertt J. M. Bos, J. J. Franse, C. J. A. ti. Söpaheluwa- kan, T. A. SWart, allèn Middelburg; H. M. Kögeler, Viissingen; A. S. W. de Kam, Domburg, t. Scherpënlsse, Koudekerke, (met lof), M. A. Poüwér, C. M. Wisse, St. Laurens, J. Gabriëlse, Westkapelle en de heer O. Steketee, Middelburg. Kantoorslenografie Engels 100 lettergre pen per minuüti de dames: H. M. Köge ler, C. J. Sorfiers, C. E. Vierhout, allen VÜssingèn. RafttobrSténografié Duits, 100 lëttérgrè- pen per minuut! de dames: B. H- Obbink, Midedlburg en J. J. Haas, Viissingen. Dictaat Nederlands i3Ö iettergrepen per minuut: de dames: J. Cornelisse (met Middelburg en J. J. Haas, Viissingen. Viissingen. Stenotypiste Nederlands: mej. A, M. J. Cappon, Middelburg. Stenotypiste Ëngèls: mèj. J. Cöfhèlissè. Middelburg (met lof vóór typen). Het diploma voor particulier secretares se werd Uitgereikt aan de dames A. de Nood, Veere en Th. H. A. M. Smals, Vlis- Slngen. Oostkapelle Voorlichtingsavond. De afdelingen Oostkapelle van de Zeeuwse Landbouw Maatschappij ên de Christelijke Boeren en Tuinders Bond organiseren op dönderdag 9 februari in café „Helmstrijd'p te Oostkapelle een voorlichtingsavond. De landbpüwkundige medewerker van de Stichting Nederlands Land bouw Kalk Bureau, de heer A. E. Wunderink, zal een lezing houden over „Moderne kalkbemestingspro- blemèn in de landbouw." Serooskerke (W.) Pèrsoneelsavond gebrs. Geldof De fa. gebrs. Geldof in Serooskerke (W.), hield dezer dagen haar eerste petsoneèlsavöhd. De heer Jac. Geldof kon in zijn openingswoord o.a. welkom heten de burgemeesters P. Dregmans van Serooskerke (W.), F. G. Sprenger van Oostkapelle en A. de Kam van Vrouwenpolder, beide laatsten met dames. Spr. overhandigde vervolgens geschenken aan de heren Jac. Lou- werse, A. Janse, A. Jobse, F. de Steur en Jac. de Later, die achtereenvolgens 35, 25, 25, 25 en 10 jaar in dienst van dezé onderneming wafen. De heër Gel dof prèés de trouw en de toewijding waarmee de jubilarissen steeds hün Werk hebben vèfricht. De heren Dè Steur en De Later hadden inmiddels de fa. Geldöf reeds verlaten. Het programma van deze avond bood verder enkele films over het werk iii de duinen, waar de fa. Geldof éen zanddam aanlegde en over de verbete ring van de Nieuwe Vlissingseweg. De ze films waren vervaardigd door de heer J. Geldof Jr. Gewaardeerde üië- Walcheren ZATERDAG i FEBRUARI Ned. Herv. kerk. Viissingen (koor kerk) 88.30 Interk. avondgebed;; Viissingen (Engelée kerk) 7.308,, Interk. avondgebed. Zevendedags Adventisten. Middel* delburg 10 Bijbelstudie, 11 ds. de Raad (H.A.). ZONDAG 5 FEBRUARI Ned. Herv. kerk. Al ilGmuKlcn 10 efl 2.30 ds. Mulder (40'j. umbtSllërdettK. dlêüSt)Biggekerke O.öU da. Abbing, 2 ds. Hofman; Grijpskerke 10 en 2.30 ds. Wisse; Kleverskerke 2 ds, V. Woerden; Koudekerke 10 dB. Hoff* man (H.D.), 10 jéugdkerk, 2.30 vic. de.Mèy, Vliss.str.i 7 ds. Haitserrta; 't Zandt 10 vic. de Meij, 10.15 jeugd dienst, 7 ds. Rosc&m Abbing; Melis- kerké 2.30 ds. Wagener; Middelburg Nw. kerk 10 ds. v. d. Linde en ds. Boon; (bed. H.A.) 5 ds. Don; Oost- kerk, geen dienst;Koorkerk 10 ds. V. d. Wall; Bioscoop jeugdkerk 10 ds. Aalders; Nieuw- en St. Joosland 10 en 2.30 ds. van Haarlem; Oost. en West-Souburg 9.30 en 11 ds. Haitje- ma, 7 vic. de Meij; 9.30 jeugdkerk in Concordia; Oostkapelle 10 en 2.30 ds. Richard; Ritthem 10 ds. van 't Hof, 7 ds. v. d. Graaf (jeugdd.); Seroos kerke 10 en 2.30 ds. v. d. Wind; Vee- re 10 ds. Don; Viissingen St. JhcóbS- kerk 10 ds. de Groot, 5 ds. Klooster man; Engelse kérk geen kerk vöor jongeren; Johanneskerk 10 ds. Kwast (jeugdd.), 7 ds. de Groot; Havendorp (geb. 511) 10 ds. Kloosterman; West- Mpelie 9.30 en 2.30 (H.D.) ds. OosU Eglise Wallone. Middelburg .10.30 (I'Egüse mennonite) M. Frank Le Cornu. Ned. Herv. kerk: Aagtekerke 10 en 2=30 ds. Theunissen; Gapinge 10 dienst; Vrouwenpolder 2 dienst; Zöu- telande 9.30 ds. Wagener (H.D.)2.30 ds. de Groot. Geref. Kerk. Middelburg (Hof- pleinkerk) 9.30 ds. van Til, 2 ds. Mèistéiy 5 ds. Meister; (Noorder- kërk) 9.30 ds. Meister, 5 ds. van Til; Lüth. Kérk 7.15 ds. de Boer; Arne- muiden 10 en 2.30 ds. Poelrrian; Domburg 10 leesd., 2.30 ds. Don- dorp; Gapinge 9.30 en 2 ds. Spoel- stra; Grijpskerke 10 en 2.30 ds. Gou- mare; Koudekerké 9.30 en 2.30 ds. Ëlshout; Meliskerke 9.30 en 2.30 ds. van Nes; Oostkapelle 10 en 2.30 <3s. Dercksen; Serooskerke 10 en 2.30 ds. van Wouwe; Souburg 9.30 en 2.30 ds. Biedcrveld: St. Laurens 10 en 2.30 dB. Boon; Veere 10 en 2.30 ds. Streefkerk; Viissingen 9.30 en 5 drs. Verschoor; Vrouwenpolder 10 cn 2.30 drs. Jager; Westkapelle 10 dB. Dondorp, 2.3Ö leesd. Geref. Gem. Aagtekerke 9.30, 2 en 6 leesd.; Ainemuiden 9.30, 2 en 6 leesd.; Meliskerke 9.30. 2.30 en 7 leesd.; Middelburg ü.30, 2 en 6.30 ds. Rijksen; Oostkapelle 10 en 2.30 leesd.; Viissingen 9.30, 2.30 en 6.30 leesd Westkapelle 0 30, 2 en 6 lees- dlenst. Chr. Qeref. Kerk. Middelburg 9-30 en 3 prof. Hoving; Viissingen 9.30 cn 5 ds. de Vuijst, Ver. van Vruz. Herv. Ch Reth. Kring. Viissingen (EngeldQ kerk) 10.45 ds. Breukink. Evang. Luth. Gein. Middelburg 5 ds. Happee; Viissingen 10.15 ds. Hap- P b'oopsgéz. Gein. Middelburg gcén dienst: viissingen 10 de. de Boer. Herst. Apost. ZelUlingsgein. Vlie- singen (Bakkersgang) 10 cn 4.30 dienst. Leger de» Heil». Middelburg 10 heil. dienst, 3.30 open!, samehk., 7.30 véiiossingssamenk. o.l.v. maj. v. d_. Vosse; Viissingen 10 heil. dienst, 6.45 openl. samenk.. 7.30 vertoBsings-Sft- mehkómst o.l.v. kapt. Eikenaar. Evang. Ver. op O.G. Vlissingén 10 en o de heer v. d. Berg. G.G.N. Middelburg (Veiling) 9.30, 2 en 6.30 leesd. ZORbAGDlENSTËN ARTSEN. Viissingen: J. Vader, Badhuisstraat 106, tel. 2472; Middelburg: M. Reijerse, Sels- weg 29, tel. 3156; Koudekerke, Zoutelan- de en Westkapelle: it. Hüygens, De Ca- sembrootstraat 26, Westkapelle, tel. K 1187 —234; Veerè, Serooskerke en OoBtkapelle: P. J. Bom te Oostkapelle, Dorpsstraat 2, tel. K 1188—276. Apotheken: Middelburg: apotheek Van der Harst, Korte Delft 12, tel. 278Ö; Viis singen: apotheek Engerlng, Singel 60, tel. 2025. dewerking bood ook het gezelschap „De Zuidwesters" uit Middelburg. Het optreden van dit groepje oogstte veel applaus. De heer A. Janse sprak nog êeh dankwoord naihens de jubilarissen, terwijl de heer C. van Keulen de dank van het personeel voor deze avond vertolkte. Tenslotte bracht de heer H. Geldof dank aan medewerkers en publiek voor het fclagen van dé avond. Nieuw- en Sint Joosland Raadsagenda De raad der gemeente Nieuw- en St. Joosland komt maandag 6 februari des namiddags om 2 uur in bpènbai'e vergadering- bijeen. O.m. zullen, de volgende agendapun ten in behandeling worden genomen, t.W. aativrage premie woningverbete- rihg, afwikkeling oorlogsschade bur- gehiëësterswoningwijziging bouwver ordening; subsidieverzoek van de K.N. A.G.; riolering aan de Veerdam; plaatsing urinoir en grondaankoop uitbreidingsplan. Grijpskerke Varkensfonds vergaderde Onder voorzitterschap van de hèer A. Clarisse hield het varkensfonds in Grijpskerke zijn jaarvergadering. Uit het verslag van de penningmeester bleek, dat een batig saldo werd be haald en dat.ook in 1955 geen sterf gevallen te melden waren geweest. De aftredende bestuursleden, de he ren Clarisse en Coppoolse, werden herkozen, terwijl de bode, de heer A. Koets, werd herbenoemd. Besloten werd voorts geen 15% korting meer toe te passen by de voor consumptie afgekeurde varkens, gewogen niet organen. Ook voor ver kochte varkens zal voortaan, even als bij de huïsslacht, dè premie wor den vergoed voor de verzekering. Dé betrokken eigenaren zullen^ in het vervolg de helft vergoèd krijgen van het bedrag der kósten, die de veearts voor het bezoeken van zieke varkens hïóét maken. Vergadering C.B.T.B. De afdeling Grijpskerke van de GB TB hield haar jaarvergadering onder voorzitterschap van de heer A. Poppe. Na dé gebruikelijke opening werden de verslagen van de secretaris en de penningmeester uitgebracht. De af tredende bestuursleden werden herko- zén. De heer C. Riemens hield een causerie over het „loon- en arbeiders vraagstuk". Hierover werd uitvoerig Van gedachten gewisseld. VLISSINGÉN DRANKWET VERZOEKSCHRIFTEN OM EEN SLIJTVERGUNNING B. en W. van Viissingen brengén ter openbare kennis, dat op 31 januari 1956 bij hen zijn ingekomen de volgende ver zoekschriften eh wel van: JOHANNIS JACOBUS BUURMAN, vah beroep scheepsleverancier, wonende te Vlissingén, Bóul. de Ruytër 36, om een siijtvergunning voor de volgende lokali teit: achter-lokaliteit (begane grond) van hét pèrcèél Boiil. dê Riiytër 36; AARNOUT LEYN6E, van beroep café- tariahouder, Wonëndè té Viissingen, Bel- lamypark 8, om een slijtVérgunnlng voor de volgende lokaliteit: benedèn-voorloka- liteit van het perceel Bellamypark 8. Binnen twee weken na dagtekening van dezé bekendmaking kan ieder tegen het verlenen van deze vergunningen schrif telijk bezwaren bij B. en W. inbrengen, Viissingen, 1 fébruarl 1956. VLISS1NGEN HINDERWET VERZOEK OM VERGUNNING B, en W. van viissingen brengen ter openbare kennis, dat ter gemeentesecre tarie, 2ë afdeling, ter inzage ligt een Vér- zoek met bijlagen van J. J. B. DierickS te Viissingen, om vergunning tot het uit breiden van een Inrichting tot het bak- kèn van voedings- en genotmiddelen in oliën èn vetteh door het plaatsen van een elektromotor met een vermogen van 1^4 P.K. voor een ijsmachine in het perceel Scheldestraat no. 34. Gedurende tien dagen, te rekenen van 3 februari 1956 af, bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk bezwaren te gen 'i verlenen der vergunning in te bren gen bij het gêmèéntebestuur. Bovendien zal op dinsdag 14 februari a.s. des voormiddags 10 uur, ten gemeen tehuize, een openbare zitting worden ge houden, waarin mondeling bezwaren te gen de inwilliging van dit verzoek kun- nèh wórdén ingébracht. Een ieder kan ter secretarie der gemeen te kennis nemen van de ter 2ake inge komen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat tot beroep ge rechtigd zijn de aanvrager van de ver gunning en degene, die in persoon of bij gemachtigde op de bovenbedoelde zitting Is verschenen. Mede is tot beroep gerech tigd degene die, zonder op de openbare zitting te zijn verschenen, binnen de ge stelde termijn schriftelijk bezwaren heeft ingebracht, indien hij niet woonachtig is in deze gemeente of in een aangren zende gèmëente, waar openbare kennis geving wordt gedaan. Uniforme vuilnisemmers in Koudekerke Voorstel in raadsvergadering De gemeenteraad van Koudekerke, die in drie maanden tijds niet In een openbare vergadering bijeen is ge weest (25 oktober 1955 was de laatste vergadering), zal maandagmiddag 13 februari in een opeiibirc zitting een uitgebreide agenda afwerken. Daarbij zal een belangrijk onderwerp aan de orde worden gesteld. B. en W. stellen de raad namelijk voor in principe te besluiten tot het instellen van ccn vuilnisophaaldienst samen met Viissin gen en een tiental plattelandsgemeen ten op Walcheren. Indien besloten wordt deze dlehSt in te stellen zullen in Koudekerke uniforme vuilnisem mers aangeschaft worden. In dat gé val zal.de gemeente oök een „unifor- mè" vuilniswagen moeten aanschaffen. Daardoor wordt het mogelijk, dat bij een defect óf bij revisie van de wagen in Koudekerke een auto uit Vlissingén kan invallen, en omgekeerd. De kosteh per deelnemende ge meente worden geraamd op f 10,15 per vuilhiseminer. Door deze dienst zal ook de vuilverwijdering geregeld worden, zodat het dan voor Koude kerke niet langer een probleem is eeh geschikte stortplaats te vinden. De kosten (momenteel wordt het ophaleh van het vuil hoofdzakelijk verricht door een particulier) zullen uiteinde lijk 1550 meer bedragen. Als deze diëtist ingesteld wórdt, zullen de reini gingsrechten- waarschijnlijk verdub beld moéten worden. Overeenkomstig haar verzoek stellen B. en W. de raad verder voor mevrouw D. JanseKoppejan tnet ingang van 16 januari 1956 eervol ontslag te verlenen als schoofthoudster van de openbare school en met ingang van genoemde da tum mevrouw M. WestplateDe Rid der ih dezelfde functie te benoemen. Aan de raadsleden wordt bovendien ge vraagd accoord te gaan met het voor stel aan de in Koudekerke gevestigde bijzondere scholen een voorschot te vèrleneh óp de gemeentelijke exploi tatie-vergoeding. Voor de bijzondere school aan Cithershill is dit een bedrag van f 3272.63 en voor de hervormde school f 4309,73. Ook wordt gevraagd éen verzoek in te willigen om een voor schot van f 450,te verlenen voor het vak nuttige handwerken op de her vormde christelijke school. In verband met bezwaren van de minister van binnenlandse zaken stel len B. en W. voor de begraafrechten voor niet-ingezetenen van Koudekerke niet het vier-voudige, maar het twee voudige van het verschuldigde bedrag te dóen bedragen. Marktberichten VEILING ZU1D-HOLLANDSCHE EILANDEN G.A. ROTTERDAM 2 fébruarl. Andijvie 58-62. Groene kool 11-28. Rode kool 6-15. Prei 43-62. Gr. peen 11-8. Kroten 8-12. Spruiten 53-92. Aardap pelen 11.70-13.60. Boerenkool 21-40. Gele kool 11-15. Uien 28-56. Knolselderij 11-30. Selderij 17-41. Witlof 33-53. Selderij 2 6-13. Jonathan ST A 49-58. ST B 51-56. ST C 40- 47. HH A 39-44. HH B 34-41. HH C 33- 35. HH I 35-39. HH H 21-25. Cox Orange Pippin HH A 91-95, IIH B 62-89. HH C 45- 48. Comtesse de Paris HH A 22-24. HH B 22-24, HH C 14-17. VISMIJN VEERE 3 februari. Exportgarnalen, aanvoer 85. prijs per kg 1.22. Schardljn 462, 43. VEILING MIDDELBURG 3 fébr. Fruit: Cox Orange P. 57—80. K 46. Jonathan I 45—51, II 39—42, K 41. Goud- reinetten I 44-43, K 41. Gieser Wildeman 1 55—57, H 42—47, St. Remy I 37—38, K 34 —35. Groenten: Rode kool 6—14, boerenkool 19—33, sav. kool 12—29, witte kool 6, kro ten per kg 412. wijnpeen 8—12, waspeen 22—32, prei 29—58. spruiten 27—75, andijvie 46—72, witlof 44—65, uien per kg 19—56, VEILING GOES 3 februari. Groenten: Spruiten An 39— 43. BI 23—30. afw. 20—30. Witlof AI 66—70, All 62--63, BI 59. Gr. sav. kool 29—30, witte kool 5.50. rode kool 7—15. boerenkool 27— 35, uien 17—22, peen 7.50, prei 61, andij vie 33.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 7