Samenwerking kan produktiviteit in de landbouw verder opvoeren televisie o Zeeuwse Almanak VELP0N lijmt zo vast als eeh hols! MONTEUR, DIE DOKTER SLOEG, HOORDE ZES MAANDEN EISEN O DE LICHTBRON 'join Incident in CULTUREEL CENTRUM TE OOSTBURG IN GEBRUIK Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 4 FEBRUARI 1866 DERDE „ZEEUWSE SPORTDAG Dr. P. Th. Posthumus Meyjes hield enthousiaste toespraak voor loonsproeiers Samenwerklnk ls de machtigste sleutel tot opvoering van de produktiVI- teit. De gedachte, dat men zichzelf wel kan redden is uit de tijd en boven dien dom. Ook in de landbouw is op dat gebied nog veel te bereiken. Op voering van de produktiviteit is de enige veiligheidsklep bij een gespannen arbeidsmarkt. Deze opmerkingen lanceerde de bekend radio-spreker, dr. P. Th. Postuiiius Meyjes, toen hy vrijdagpiiddag op de derde Zeeuwse spuit- dag in „de Prins van Oranje" te Goes voor landbouwers en loonsproeiers, als bijzondere médewerker van de Commissie Opvoering Produktiviteit, een vurig betoog hield om ook in de landbouw de produktiviteit verder op te voeren. Na de technische problemen, die in de tnorgen-byeenkomst aan de orde waren gekomen, vormde deze rede Wel een byzondere en belang wekkende bijdrage voor deze dag. De sectie loonsproeiers van de BOVAL in Zeeland en de Rijkslandbouwvoorlichtihgsdienst, die deze dag organi seerden, hebben hiermee ongetwijfeld, in de geest van de laatste inleider, hun aandeel geleverd voor een hechtere samenwerking tussen boer en loonwerker. Na het openingswoord van de heer J. Weststrate uit Kioetinge, voorzit ter van de sectie loonsproeiers, liet de heer P. Verhage, specialist plan tenziekten by het rykslandbouwcon- sülentschap te Goes, 's morgens een waarschuwend gëluid horen om de na triumarsenieten slechts spaarzaam in de landbouw te gebruiken. Deze arse- nicumhoudende middelen worden voor al gebruikt voor het doodspuiten van het loof van poot- en consumptie aardappelen en tevens voor onkruid- béstrijding in graszaad. Op de aard appelen zelf héoben deze stoffen geen scnadèlijke invloed, doch zij zyn zeer giftig voor méns en dier. Een groot bézwaar ig ook, dat deze stof in de grond niét gemakkelijk ontleedt en niét gemakkelijk uitspoelt. In volgen de gewassen kan daardoor nog meer1 of minder groeiremming ontstaan. Zelfs bij éen heerslag van 1600 mm. blijven de arsêhieten hardnekkig Zitten. Öp tal van plaatsen in Zèelana Reeft mén reéds met gevallen van Béschadiging té dóén gehad. Spreker {"tdvisèerde daarom in pootaardappe- én hoogstens één keer met arsenié- tén té spuiten. In consumptieaardap pelen, waar het niét op hét doden van nét blad aankomt, doét men béter hb- lémaal géén arsëniëtett te gebruiken. Voor dè chemische onkruidbéstrijding in graszaad kan mén ook betér knde- fè middelen riéfnèïi, daar men met ar- séniëtén hii éénmaal één gevaarlijk spél spéélt. Ir. J. Crucq van hét instituut voor landbouwtechniek en nationalisatie te Wageningen, sprak over'de drup pelgrootte en vloëistöfverbruik by het spuiten. Hy zette daarbij uiteen, hoé ér van vérhevelen in de Amerikaansé landbouw eigenlyk nooit sprake is geweest, zoals men vaak denkt. Zyn betoog kwam erop neer, dat men niet met te fijne druppels moet spui- ten. De hoeveelheid vloeistof is te re- felen door rijsnelheid van de trekker e grootte van de spuitplaaties en de werkdruk. Voor de phythopthora-be- strijding adviseerde hy een gebruik van 150 a 200 litér water met koper middel, met een druk van 5 a 7 at mosfeer. Bij het toepassen van groei stoffen kan met 100 litér per ha. een goed resultaat worden bereikt, doch m verband met de kans op drift is het béter, een iets grotere hoeveelheid bij lage druk (ca 2 atm.) te verspui ten. De grove driip] s werken lan ger en waaien minder weg. Ir. Crucq kwam tot dè conclusie dat hoeveelhe den Variërend van 150 tót 1000 liter kunnen Wöfden gébruikt. Met hoe veelheden Van 200, 400 of 600 liter bereikt men "Vaak de béste resultaten waarby dan de druppèlgröötte aan de omstandigheden dient te zyft aaftgê- past, Men dient daarvoor echter dé beschikking te hebben óver een mo derne spuitm&dliine, met gemakkelijk verwisselbare spUitdoppen en een pomp mét êfen capaciteit van byv. 80 liter per minuut; Piödüktiuitêii Dr. BoslhUmus Meyjes die er aan herinnerde hoé de Werkgfoêpèn, die ha de oorlog naar de Ver. Staten gin gen, daar onder de indiük kwamen Van de liögé piöduktiVitêit, sdhetgtê hét ontstaan Van de Commissie Op voering Prödükt-lvitelt lil i960, in hèt beiang van dé weivaart van öhs Vöik, diént eek hiér. allés ift liet werk té werden gesteld om méér, béter êft goedkoper te produceren, Niét doof langer en harder Wérken, ma&r doof mét gélyké inspanningen ffieer té Be reiken. Spreker gaf verschillende Voorbeelden hoe op zeer simpele wyze dé predüktivitèit in een bepaald be drijf kón WOi'dèh opgevoerd. Wanneer de teöhtiiëk en de weten schap in een tempo ëh omvang voort elen als hóoit te Voren, is het zaak voortdurend bij te blijven, aldus spr. Dit geldt ook voor de landbouw, waar mén eveneens zal moeten wa ken tegén Verspilling Van tijd én geld. „Zet eens rustig neer, en ga na of ook in uw eigen bedrijf Wel al les zo efficiënt mogelijk geschiedt". Men zal één plan moeten opzêtten, waarbjj mén zo zuinig mogelijk om springt met arbeid en materialen; La gere produktiekosten èn lagere prij zen zijn van hét grootste belang. Zo is het ook fey de loonspróèier. Bij hém Advertentie J-. Handen en Lippen n^PUROL komt het ook vooral op ervaring, rou tine en vakkennis aan. „Blijft bij" zo adviseerde spreker zijn gehoor „en redeneer niet, dat. opa en papa zich ook niet mét dié fratsen ophiel den en er toch kwamen. Zn gingen evengoed met hun tijd mee' Met grote nadruk wees dr. Postu- mus Meyjes op het grote belang van een goede samenwerking tUssen de boeren onderling, tussen de loon sproeiers cn hun arbeiders. In dit ver band pleitte hij ook voor vakonder wijs aan de landarbeiders, om meer belangstelling Voor dit vak te Wek ken. Gczolld verstand eü sanibrtwer king zijn dé middelen tot opvoering van de produktiviteit. Met liet oog op de gew enste samenwerking wees spreker voorts op dé waarde van de organisaties en liet beleggen van bij eenkomsten als hier gehoudeh. Nadat ook op deze rede éen gedach- ténwisseling was gevolgd, gaf ir. M; Sanders, waarnemend rijkslandhouw- consUlent voor Zeeuwsch Vlaanderen aan het slot Van deze geslaagde dag éen uitstekende samenvatting Van het gesprokene. ,MN DRIFTIG MAN" Hij mishandelde tol tweemaal toe Goese contrólcarts t Tot twéémaal töë hééft flë 36-jarlge nionteur J. K. ait Kioetinge In augustus van het vorig jaar de Goese dokter C. G. mishandeld. De reden was ontevredenheid van K. over een verrtlëendc onbillijke behandeling. Op de 22e van die maand diende de Kloetinger deze arts een aaittal klappen toé en op de 26e „Öefed hij het hogeèrls ovet", nu met behulp van een liar.d voorwerp. Zo vefnieictde de tenlastèleggihg tegèrt dezé verdachte, dié vrij dagmorgen in het Middelburgse stadhuis voor de rechtbank kwam te staan. Volgens de tenlastelegging wérd dokter G. door deze behandeling „pijnlijk aartgedaftn", hëtgèên zélfs „zwaar lichamelijk letsel" tengevolge had-. De officier van justitie, tnf\ J. L. AnÓreae, eiste nu een gevangenisstraf van zes maanden met aftrek, voorwaardelijke terbeschikkingstelling van de regering en verbond daaraan de bijzondere voorwaarde, dat verdachte zich onder medische cohtröle en behandeling zal stellen, Woensdag 15 februari zal de rechtbank zich hierövef üitSpfekeh. K. wefd in eeh der Go.ese zieken huizen béhandèitl vöor fëkêhihg Van een ziekenfonds, maar hij liep weg. Döktêr G., die cbhtföle-di ts is van de betrokken bedrijfsvereniging, stuurde verdachte een oproeping, waarop K. Vakkundige plaatsing. Gratis demonstratie. MlbÖËtBUtlG Tel. 3373 2e „Walcherse Dorpentocht" kan geen doorgang vinden tweede „Walchërsè Dorpentocht", dié VOOf véildékg, Saterdag, op liet prograhiftta ötorta, kan geen doöfgahg vinden. Tot hun grote spyt hebben de organisatoren, leden Van het bestuur van de Middelburgse IJs Club, dit bèslliit moéten nemén. Het Vindt zijn oorzaak in de toestand van het ijs en ih de Vöfêtvéfwachtiligên, die Vrijdag niét bepaald Hooggestemd Wc ren. Enkele leden Vafi de M.IJ;C; hebben vrijdagmiddag liét traject van de toöht 45 50 km lang gèfêdên. Zy constateerden daarby, dat dê.toe- ntand Vaft het ijs ihët iiame by de iruggêh ëh dUiliêl-s W&afvari er /èlè moeten Wórden gepasseerd 2êëf Slecht is. BöVêttdleft staat ér óók ep Velé plaatsen W&têr óp hêt ijs l&iïgs dé öêVêrS Vêh dè Watergangen en slóten. Mén acht hét dah ook niet Verant woord een groot aantal schaatsers dit traject „óp te sturen". Enkelen zülleh zich zekér zonder al te grote ongemakken een weg kunnen banen, maar voor hond&rden de le Dór- pehtócht had rilihi 800 deelnemers is liet ijs Volkoméii ongeschikt. Wan néér voör dè afgelopen nacht één tiefital graden vorst verwacht Was zou dè tocht hebben kunnen dóór gaan. Maar daar zulks niet hét géval was moest mén het besluit tot afge lasten nemen. Bedrijfsongeval De dertigjarige timmerman C. W; M; te Souburg had donderdagmiddag omstreeks twaalf uur het ongeluk met zijn hand in aahrakihg te komen met een cirkelzaag, zodat vier vingers wer den afgezaagd. Het slachtoffer, dat Werkzaam is bij de firma H te Sou burg, weid naar een ziekenhuis te Vlissingeh overgebracht. VAN OUDERE TWEELING. De dames Ci en L. Passertier te Domburg, die op 23 januari j.l. haar 7öfe verjaardag vierden, vormen niét de oudste tweeling in deze omgeving, zoals wij veronderstelden in dë P.Z.C, van 21 jaiiiiari. Dicht bij de dames lil de buurt in Westkapelle na- mélijk wonen de Heren Kornelis èii Jan Lievense, die ruim 77 jaar otid zijn. De beide broers Wonen ook broederlijk naast elkaar, respectieve lijk op 't Hout 38 eit 36. Kornelis is getrouwd en Jan is tot dusver vrij gezel gebieveii, Volledigheidshalve volgt hier dan nog hun geboorteda tum: 23 september 1878. VOOR DË VOGELS. Over de nood der vogels in de win tertijd is vooral de laatste dagen weer veel geschreven en onder de naam ARGUMENT... De hang naaf beroemdheid, naar populariteit openbaart zich al vroeg. Vooral bij jeugdige knapen. Zij ver liezen zich soms in wilde fantasiëil iciiihtccr het er om gaat elkaar Vlie gen af te vangen op het gebied van de populariteit. Dat ivas ook het ge val met de drie knaapjes in Goes, die dé schaatsen hadden ondergebonden en een ivedstrijd, éen échte „grote mensen-wedstrijd" zouden houden. „Over Vijfduizend kilometer", sprak èr één „Ja", fièp eéii aildèr onmiddellijk enthousiast„ja, en dan 6e» ik Kees Broekman!" Én daar had je de poppen aan het dansen. Want ze wilden allemaal Kees Broekman zyn! Ze hadden allemaal motieven en aanvankelijk ging het er vooral om, wie nou wel het hardst zou kunnen rijden. Die zou dan toch wel het retiht hebben om de „titel" Broekman te dragen, meenden ze. Totdat één van de drie met een nog veel doorslaggevender argument op de proppen kwam. „Ik ben Broek man", sprak hij beslist. ,Dat ben ik m'n hele leven al. want altijd als ik thuiskom roept mijii Vader „zo, broe- Kètnan"! „comité wintervoedering van vogels" houden zich de landelijke organisaties op het gebied van de natuurbescher ming met deze aangelegenheid bezig. Namens de burgemeester van Ter- neuzen is de medewerking van de scholen verzocht om, zodra de weers omstandigheden dit nodig maken, kisten te plaatsen, waarin oud brood en graan kaft Worden gedepóheerd. Aan dëke actie wordt oók medege werkt door de gemeentepolitie en de dienst voor gemeentewei-kén, die voor hét ophalen, verwerken en uitstrooien zullèn zorgen. HIÉR IS LONDEN „Hoe besteedt de Engelse jeugd haar Vrije tijd?", Vroeg een radio luisteraar Uit Domburg aan de Nederlandse séctié van de B.B.C. in Londen, Hij had vooral belang stelling voor de wyze, waarop in georganiseerd verband leiding wordt gegeven aan de vryetyds- besteding van de Britse jeugd. Aan dit onderwerp zal de Neder landse sectie van de B.B.C. in de komende weken op dinsdagavon den haar „Vraaggesprek met on ze luisteraars" wijden. De uitzen dingen zyn te beluisteren om kwart' vóór zes op 224 en 49,59 meter. JUBILEUM. bouw van de Nutsbibliotheek te singèn mej. A. Bark gehuldigd in vefbahd met haar dertigjarig jubi leum als assistente in deze biblio theek. Aan hét zilveren jubileum vah niej. Bark koil dóór bepaalde om- standighedéh destijds Wéinig Wöf den gedaan en daarom had men de kleine festiviteit verschoven. Zij werd toegesproken door de voorzifter van de Nutsbibliotheek, de heer P. Kas, dié haar eeh geschenk ondér Coüvert ovérhahdigde, en door de heer W. M. Vah Aller, namens het Nutsdepartè- mènt, die haar eèh fruitm&ncf aan bood. De huldiging werd o.a. bijge woond door de bibliotheek-commissie én de assistenten. In BfèslceM bracht 'de visserêboöt ,,TX 8" een reuzenhaai aan wal. Het dier was 3.25 meter lang en ivoog naar schatting 350 kg. Volgens des kundigen was deze vangst, ie danken aan het milde winterweer van vorige week, want normaal plegen deze haaien een winterslaap te houden. Deze haarsoort is voor mensen ongevaarlijk. Wachtmeester redde twee knaapjes uit wak in ijs Donderdagmorgen om half zes reed de wachtmeester der rijkspolitie R. Simons te Veei'è op de fiets langs de Veerse watergang. Plotseling ontdek te hy op ongeveer 150 meter afstand van de weg een wak in het ijs, waarin iets bewoog. Onmlddellyk begaf hy zich naar de plaats des onhéils, Waar twee broertjes, de 11-jarige J. en de 8-Jarigè K. dè N., mét een sléetjë door het ijs gezakt waren. De heer Simons trok zijn jas uit en begaf zich op zijn buik naar het wak. Een vah de jongetjes bevond zich onder het ijs, terwyi het andere zich drij vende Hield aan het sleetje. De red der begaf zich In het Wak, waar hij zwemmend het zich onder hot ijé Be vindende knaapje kon grypen. De an dere jongen liet het sleetje los en greep de wachtmeester vast, waar door deze begon te zinken. Het ge lukte hem echter het eerste knaapje, aan omstanders te Overhandigen, dié direct kunstmatige ademhaling be gonnen toe te passen. Terwijl hot' ventjé Weer bij kwam, bracht *men aoor middel van éen inmiddèls aan gevoerde iaddéi' Zijh broertje op hét droge. Met gevaar voor eigèn lévert heeft dè heer Simons ongetwijfeld het leven van de bèidé knaapjes gefed. Ernstig ongeval. De heer P. van A. te Slnt-Annalahd, dié werkzaam was in de Rotterdam se haven, viêl tydens werkzaamheden in het ruim van een daar liggend schip. By onderzoek in een Rotter dams ziekenhuis bleek, dat de heer Van A. enkele rugwervels had ge kneusd. Hij zal daarom enkele weken in hét ziékenhuis moeten blyven. Verkeersexamen motoren Deverkeersexamens van de Ko ninklijke Nederlandse Motorrijders vereniging zijn voor Zeeland vastge steld op woensdagavond 15 februari De examens worden gehouden té Middelburg in de Eendracht (dè Zeeuwen) eri het Nederlands Koffie huis (Scheldegouwen), te Axel in dë stadsherberg (M.A.C.A.), te Zierik- zee in het Huis van Nassau (Sparta), en te Goes in Tivoli (Inter Scaldes), Ambachtsexamens voor „gezél"- en .jifleèstéf"- graden. Gedurende juli ep augustus zal de Vfereriigihg ter Vëtèdcllhg Van het Ambacht by voldöërtdè deelname ge legenheid .geVëft öndêf rykStoezicht ékahiens af te lèggèn vöor de graden „gezel" en ,,rttêfester" in diVëfse am bachten. De examèns Worden gehou den té Amsterdam, Assen, Utrecht, Apëldöórn, Sittard, Maastricht, Rot- térdath ëil 'S-Héttogënbósch. Aanbesteding keersluis Vrijdag was het voor Brouwersha ven eën blijde dag. In het gemeente huis Werd vrijdagmorgen dè keer sluis, dië dé stad de kömëitüë Winter reeds vööi4 öiiheil beWarèn zal, aah- bestéêd; Er zyh 28 bestekken aahge- vraagd, Waafvrtn riög Waarschijn lijk door het wéér niét allé insChrij- virigén Bihfièn zijrt; Zatëtmórgèn zal het procés-verbaal officiéél wöfden vast gestéld. AdVertêniie) Naar wij Vetnértifen heeft zich gis teravond tijdens de voorstelling Iii een vart de bioscooptheaters hier ter stede een incident voorgedaan. Tijdens de hoofdfilm kreeg een der bezoekers een hoéstaanval, die niet te stoppen ScHefin, Uit &llë delen van de zaal weerklonk ssst-geroep en stegeii vermaningen op, waardoor aan de aandacht voor de prachtige film ern stig afbreuk werd gedaap. Het hoesten bleef echter aanhou den hetgeën op de zènüwen van een der bezoekers Scheen te werkert. Hij Verhief zidh van zijh plaats ëh ge- lastté het slachtoffer in ruwe be woordingen de zaal te verlaten. Hier op gingen enkele andere bezoekers zich met dè kwestie bèrrioéien, waar door al Spöêdig de meeste hoofden meer ld de zaai dan naar het dopk gericht waren. Gelukkig was een Van de beZoékefS zó verstandig de persoon in kwestie, die in zijh benarde positie allesbehal ve te benijden was, enkele Agré-Go- la keeltabletten aan te bifeden, waar op sprtedig de rust Ih de zaal weder keerde eii de Vortrstelling vefder on gestoord Véfliëp. op het spreekuur verschéen-, K., die zeei' driftig van aal'd is'; rnaékte zich ook nu driftig en gaf de arts verschil lende klapper! in diëns gezicht éh op zijp. lichaam. Vier dagen later ging IC. weer naar dokter. G; Hy wide namèlnk inf óf me ren óf hij nog vóór de ziektëwèt stond HigesChreVen. Volgens de getuigevèr- klaringerl schijnt verdachte toeft een dreigende houüiflg te hebben aange nomen. De arts vond het althans maar beter de spreekkamer te verlaten en naar zijn huiskamer te gaan. K. volg- dé dokter G. .,tï hoeft niet bang te Zijft", zëi hy. Tezamen met zijn echt genote die ook als getuige dptfad próbèerde de dokter toen de dèur vari de kamer dicht te duWen, iftaar dat gelukte niet; IC. heeft toen een hard voorwerp uit zijn zak gehaald en daarmee dokter G. op het hoofd geslagen, waardoor deze opnieuw Wérd géWönd, thans op Hèt hoofd. plaii' opzet gebeurd zijn", vond de „Hoe kan het anders?'' Daarop orit- pir, vari Ëmpel, op. Verdachte bleek het ftièt ééns te zijn mét dë tenlaste legging. Daarin stond namelijk, (lat hy liet voornemen zou hebben gèhad tot mishandeling. „Ik was het niet zei K. nu. „Hèt moét met présidéht aar op ont kende verdachte, dat hij een hard voorwerp bij zich had. „U hebt nog al last van driften", zei de president weer. «,Daar moet U toch mee oppas sen. Als U zo doorgaat wordt U één gevaar voor de samenleving. U Wordt dan iemand, Wie iedereen schuwt". Na zijn arrestatie ië K. lange tijd in Utrecht gewèest, in dë kliniek van prof. Baan. Men hééft daar .gepro beerd de oorzaak van zijn drift te Vinden eh een remedie te zoeken; Dat is echter niet gelukt. „Dat körrit om dat verdachte géén lichamelijk onge mak wil ondervindën", zö niëi'kte de officier in zijn requisitoir op. Hij wil gèën ftiédêWerking vei'lènen in zijn eigen voordeel". *><L Sij ziel» had. Het is echter niet gevonden. Hij vond, dat het nog goed wq^ afgelo pen met de verwondingen van dokter G., gelukkig maar Voor K. Verdachte is overigens reeds eerder veroordeeld wegens mishandeling en dè officier vroeg zich af of verdachte iets heeft geleerd. Verdachte's raadsmaii, mr. W. F. Kurtz uit Middelburg, vroeg zich af of men hier werkelijk kan spreken van een poging tot het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel. Derge- ïyk letsel is volgens hem dan ook niet geconstateerd. Hij achtte het pogen niet bewezèn, zodat pleiter vrijspraak van dit deel van de tenlastelegging Vroeg. Overigens kon mr. ICurtz zien wel met het requisitoir en de vorde ring verenigen. Jé Officier bleek er van oVertuigd, dat K. een hard voorwerp bij ziqli r^te (Slot van pag. U teur van dè Nederlandse bioscoop bond, sprak namehs het hoofdbestuur van deze bond. Hij had lof voor Oost burg, een stad met moderne opvattin gen, aldus spr. en verklaarde, dat het theater kan wedijveren met nieuwe za ken in de grote steden. De heer P. F. Standaert, exploitant van het theater (wiens ijver en toe- Wijding tevoren door mr. Hoèkzema wafên bellöhl) dankte voor het In hem gestelde vertrouwen en deed de ge ruststellende mededeling, dat de zaal- huren „niet abnormaal" zullen zijn. Overigens deed hij een beroep op de autöbüsmaatsèhappijen ifi Zêeüwseh- Vlaanderen oni êf naar te stfevert het vertrekuur vari de laatste büssen, voor al Op zaterdagen efi zondagen, iets la ter te Stellen Aantrekkelijk programma Het cultureel centrum wei'd „inge wijd" met een alleszins gevarieerd en aantrekkelijk prögramma, dat geopend werd met het Optreden van de „Ver eniging voor instrumentale Muziek" uit Middelburg, ónder leiding van Hehk Statu en met als solist de Violist Jos. Verköeyen Uit Ütr'eöht; Hêt ofkést voerde werken Uit van Edward Grieg en G. Tartim. Mevrouw Ledël-Kbopm&ri, beter bé kend als TrUUsjê Kóopmafts, zong én- (Advertentie). Vrt*g de juiste soort kelê liedjes bij de gitaar en voor het „streekeigene" zorgde eert Cadzandse dansgroep niet een frisse, folkloristi sche dans, genaamd „De Katrielje". Lena MaseieeDe Voogt declameerde een rijmpje op de bijnamen voor West Zeeuwsch-Vlaamse gemeenten, dat ge maakt was door Cor Schijve eri ten slotte werd een film vertoond. Het ge heel kwam uitstekénd tot zijn recht, bood voor elck Wat wils en illustreer de duidelijk, wélke mögéiijkheden dit Oostburgsê theater biedt! Tot besluit was er in de foyer een geanimëerde feeëptiè. Uiterst stijlvol Het theater, dat dus thëtts vrijwel geheel is afgewerkt, is Wel uiterst stijlvol. Hall en foyer zijn royaal in gericht, modern en bovendien oor spronkelijk en in frisse tinten gedeco reerd door rêsp; Frits Giltay uit Brug ge en Hans Heéren uit Middelburg. Willy Ledel dëcoreërde twee nissen, de eën met hêt wapen van Oostburg, de ander met. een beeltenis van kolonel Ledel, beide in grafito. Hèt betonreiiëf in de voorgevel, symbool vöor film, toneel, muziek en dans, werd vervaar digd door mevrouw Méssér-Heijbroèk uit Vlissihgën, Zaal et» balcon, plaats biedend aan rond S00 bezoekers, maken een Zéér verzorgde indruk. Vöor het aanbren gen van de verwarming vond men een praktische eh esthetisch verantwoor de oplossing en opvallend zijn de de cente, geestige verlichtings-ornamen- ten op de in forse vlakken verdeelde zijwanden. VV'est Zeeuwsch-Vlaanderen boekt met dit fraaie theater inderdaad een aanwinst van betekenis! Bötsing in beruchte bocht In de beruchte bocht ifi de Rijksweg in de bebouwde kom van Nieuwland kwamen vrijdag omstreeks, half één twee personenauto's met .eikaar in botsing. Uit de richting Goes kwatn L. uit Hilversum met zijn wagen en deze bestuurder verkeerde in de me ning, dat hij rechtdoor kon tyden. Hij zag de bocht op het iaatste moment en remde toen uit alle macht, Waar door de wagen slipte. Een botsing mét de Wagen van B. uit Den Haag kon toen rtiet worden voorkomen. Er Werd vrij veel materiële schadé aaft- gericht, van de eerste wagen werd 't front zwaar beschadigd, bij de twee de was o.a. de carosserie aan de lin kerzijde Ingedeukt. De rijkspolitie stelde een onderzoek in. Collecte. De te Axel gehouden collecte ten .bate van SIMAVI bracht ruim 60 op. Exaihens De heer J. C. de Bruyn te Axel slaagde te 's-Hertogenbosch voor het vakdiploma tabakhandel. Vandaag. Middelburg Eléctrb: „Het moedérhatt spreekt", (14 jr.), 19 en 21.15 uur; Schouwburg: „Mét een kwartje de we reld rond", (a.l.). 20 uur: Schutters hof: N.R.V., Jubileumrevue „Vijftig jaar voor U paraat", 20 uur. Vlissingen Alhambra: „20.000 mijlen onder zee", (14 jr.), 19 en 21 uur; Lu xor: „Verborgen moederschap", (18 jr.), 19 en 21 uur: Kunstzaal Bikker: Tentoonstelling schilderwerken A. Plhl. Goes Grand Theater: „Terwijl Parijs slaapt", (18 Jr.), 19 en 21 üür; Schut tershof: Opvoering revue „In de zée- mansbaai" door The' Happy Cow boys, 20 uur. ZONDAG. Middelburg Electro: „De héld vari de dag", (a.l.), 15.30 uur, „Hét moédêr- hart spreekt", (14 jr.), 19 en 21.15 uur; Schouwburg: „Mét een kwartje dé we reld rond", (a.l.), 14.30 en 20 uur. Vlissingen Alhambra: „20.000 mijlen on der zee". (14 Jr.), 15, 19 en 21 uur; Lu xor: „Verborgen moederschap", (18 jr.). 15. 19 en 21 uur. Góes Grand Thealer: „Schots en scheef", (a.l.), 15 uur, „Terwijl Parijs slaapt", (18 jr.), 19 én 21 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 2